burgemeestershuis was lard aan opknappen toe Vredesweek in Leiden en omgeving Personeel Sleutels staakte Elam schenkt tweemaal collegegeld 'Oegstgeest actief' tevreden Tentoonstelling over de Spaanse burgeroorlog Drs. H. Vis met pensioen Ontdek het ookrook zélf mud VOGUE Afscheid directeur A. J. v. d. Pompe ruchtmakende zaak gaat niet om f. 60.000 maat f. 30.000 ADVERTENTIE 'd 1 een onzer verslaggevers )EN De trammelant die v taan is rond een vorig jaar - ichte opknapbeurt van de remeesterswoning (Witte el 41) blijkt voor een groot erde ongegrond te zijn. In tegen- u ing tot andersluidende publi- s°die spraken over een be- c 'van 60.000, blijken de atte zaamheden aan de woning st bedrag van bijna 30.000 te gevergd. Tevens 'is komen J J; te staan dat dit tamelijk ho- tis iedrag is veroorzaakt door ;ron .rstallige en derhalve nood- li® 1 lijk onderhoud. Bovendien tijd»1 de wonling niet van een Hij makelij te zijn. Hi, de gemeente de ambtswoning teg e Witte Singel in 1965 aankocht >otte de komst van burgemeester Van o filligen), gaf het toenmalige col- Nij bet technisch beheer en onder- eel van het pand in handen van de slijke Woningstichting. De werd gemaakt dat de daaraan gentden kosten als 'werken voor eei i' bij de gemeente konden wor- e hi edeclareerd. De eerste jaren na zij grijpende verbouwing van het jeteE vormden deze kosten geen pro- e teze bedroegen jaarlijks nauwe- enkele honderden guldens. Ge- gesp ontstonden pas vorige week. een tot dan toe vertrouwelijk hoo issiestuk middels een publicatie jjoa bekendheid kwam. Deze publica- ;non e B. en W. deels onjuist achten, ï)e de veelomstreden opkanpbeurt bijZ( rricht werd dn de periode dat jud,, uis 'leeg stond: né het vertrek a h0 'an der Willigen en vóór de van Vis. p SOLIDE ^esl het ooilege destijds bij de waar' 'P van Pand de Gemeentelij' ,n( rang9tichting volledige bevoegd- ad gegeven omtrent het onder was de stichting genoodzaakt slag te gaan, omdat aan het m alles mankeerde. Aanleiding zou kunnen zijn, dat het huis jji edel ijk gebouwd is door een i name te noemen aannemers- dat rond de eeuwwisseling in nogal wat huizen heeft ge- die vrijwel alle later weinig leken te zijn. ankeerde er allemaal aan het )irecteur Streefland van de Ge lijke Woningstichting oppert Burgemeesterswoning: niet van beste makelij. Woi end met deze kwestie de zegs- ■enhu ed. W. v t, m ;e Gi J. In een nieuw huis moet je vijand en dan je vriend laten daarna moet je er zelf intrek- d tussen zijn de gebreken verhol- reefland: 'Veel deugde er niet woning, en toch moest het ntatief zijn. Veronderstel nou dat de koningin er een keer omt drinken, dat is toch heel di„ke Hogelijk'. aoer; st dus wat gedaan worden. Om te D< nnen moest het pand net als Klere gemeentelijke woningen buiten geschilderd worden. 10.282,34. Vele jaren was rg: let gebeurd, en dus werden - garage, schuur en stook- R/JGf°or de kwast bestreken. Dan een aanzienlijke post timmer- Hiervoor twee oorza- muur tussen de ambtswoning huis ernaast liet veel vocht wand (bij de trap) werd rdam^ht gemaakt en daarna betim- 'Heel gewoontjes bijzonders erbij. bleek de electrische instal- in orde te zijn, zou afge- indien er niets aan gedaan zou worden. Kosten: bijna duizend gulden. De centrale verwarmingsin stallatie was stellig aan een onder houdsbeurt toe: kosten 1.178,25. Een ander aanzienlijk bedrag werd uitge geven voor herstel van het dak, dat op meerdere plaatsen lekte. De heer Streeffend: 'Burgemeester Van der Willigen 'kwam nooit in dat zolderka mertje. Bovendien was hij slecht ter been. Maar op een gegeven moment tóen hij er kwam schrok hij zich wild. Het kamertje was een puin hoop geworden'. De loodgieter kostte ruim duizend gulden en de stucadoor deed het met iets minder: 710,22. Streefland vindt de geruchten maar een storm in een glas water. 'Het was gewoon noodza kelijk achterstallig onderhoud. En wij dachten dat we het beter één keer goed konden doen dan dat we elk jaar de zaak weer moeten opknappen'. Nog een teken aan de wand voor de niet solide staat van de woning: ten tijde van bewoning door burgemeester Van der Willigen moest de buitenge vel op last van de brandweer worden opengehakt omdat het rookkanaal niet meer functioneerde. De burgemeesters Vis en Van der Willigen hebben overigens niets met de geruchtmakende opknapbeurt te maken. De eigen wensen van de heer Vis (o.a. een ander behangetje) zijn door hemzelf bekostigd. Allemaal re denen waarom het college van B. en W. er nu eindelijk een streep achter willen zetten. Hun zorg is daarbij waarheen het bedrag wordt gediri geerd (welke post?). In de raadsverga dering van maandag a.s. komt dit onderwerp'zeker ter sprake, wanneer Amptmeijer (PSP) een interpellatie- verzoek indient over deze kwestie. ADVERTENTIE HAARLEMMERSTRAAT 114-120 TEGENOVER DONKERSTEEG ard C In de convcrsatiezaal van (Hooigracht 58) recipieerde A. Huigens, een kwart eeuw cn veertig jaar onderwlj- van verenigingen, voorzitter is, van ouders zo i leerlingen, was zeer groot. De ïartel 5 en mevrouw Huigens kwa rt je l|nden tekort. De stemming was En het deed werkelijk te zien hoe keurig en handig «pert van zijn leerlingen met de rondgingen. Ook uit gelukwensen van de nlezinpingen bleek de sterke band, de school aan het Plantsoen voorl onderwijzer en kinderen ge- zijn s ordt. =t lev lens was het al in de school r fran en. Eerst werd mijnheer Hui gens met een pittig lied toegezongen. Er volgden spelletjes en allerlei wed- strijdopgaven in de afzonderlijke klassen, waarbij het verband met de jubilaris bleef, want bij hem moesten de winnaars hun prijzen in ontvangst nemen. Na de pauze traden een goochelaar en een clown met overwel digend succes op. Het cadeau van collega's en leerlingen was een mooie bandrecorder. Tijdens de receptie bood de heer C. Schipper, adjunkt-direkteur van het gewestelijk arbeidsbureau, tevens pen ningmeester van 'Nazorg' en secreta ris van 'Ons Huis', namens deze vere nigingen en ook het Chr. Orthopeda gogisch Instituut en de School voor slechthorenden (van alle vier is de heer Huigens voorzitter) een waarde volle stereo-pickup aan. OEGSTGEEST De actie ter gele genheid van de viering van het twee de lustrum van de winkeliersvereni ging Oegstgeest Aktief heeft driedui zend gulden opgebracht. Na een korte inleiding van wethouder J. J. Thorn overhandigden drie meisjes ieder dui zend gulden aan mevrouw mr. A. A. Groen-Korthof, bestuurslid van de Stichting Blindengeleidehonden. Zij zei het een verkwikkend idee te vinden, dat zovelen het werk van de Stichting steunen. Voorzitter van Oegstgeest Aktief, de heer L. M. Trij- selaar zei tijdens de vergadering dat het op het ogenblik niet zo best gaat met de middenstand, zoals uit een rapport is gebleken. Oegstgeest Aktief is echter nog niet zo somber gestemd. De toekomst geeft echter wel te den ken, omdat in de omgeving met name in Leiden en Leiderdorp nieuwe win kelcentra komen die ongetwijfeld ook inwoners ui t Oegstgeest zullen aantrek ken. Men blijkt geen voorstander te zijn van de koopavond, zoals die nu wordt gehouden. De heer Trijselaar adviseerde echter om nu de koopa vond er is ook alle winkels open te houden. Ook is men er niet voor om middenstanders buiten hun eigen woonplaats de gelegenheid te geven op de warenmarkt te staan. De consu ment moet in de gelegenheid zijn inkopen bij eigen winkeliers te doen, meent het bestuur. Besloten werd dat St. Nicolaas op 18 november zijn intrede zal doen Klaverjassen in het mierennest LEIDEN In het klubhuis 'Het Mierennest' aan de Morsweg 59 wordt vrijdag een prijs-klaverjas-avond geor ganiseerd. Deze is de start van de 14- daagse klaverjasavonden in het Mie rennest. Zoals vorige jaren is er ook een grote verloting. De avond begint om acht uur. De hoofdprijs voor het klaverjassen is een levensmiddelen- mand. LEIDEN Als protest tegen het besluit van de directie van de conservenfabriek Sleutels N.V. om het bedrijf per 1 januari 1973 over te plaatsen naar Helden- Panningen, heeft het personeel gisterochtend gedurende een uur de arbeid stilgelegd. Dit protest had mede betrekking op het aan dit besluit verbonden ontslag, dat dreigt voor de werknemers die niet van zins zijn om mee te' verhui zen. Ook hebben bestuurders van de drie industriebonden NW, NKV en CBU gisterochtend een onderhoud met de directie gehad, waarin zij meedeelden niet te zullen meewerken aan sluiting van het bedrijf in Lei den. Zij hebben opschorting geëist van alle handelingen in deze procedu re, totdat zij in de gelegenheid zijn geweest een gesprek te hebben gehad met de buitenlandse belanghebbende in deze kwestie, namelijk de Franse conservenindustrie Blanchaud. LEIDEN De besturen van de 'Leid- se historische disputen 'Robert Fruin' en 'P. C. Hooft' houden een tentoon stelling in het kader van het studium generale 'de Spaanse burgeroorlog en zijn gevolgen', in de nieuwe vleugel van het Academiegebouw, Rapenburg 73. De expositie is tot stand gekomen onder auspiciën van het LAK, ter gelegenheid van het 8e lustrum van 'Robert Fruin' en het 3e lustrum van 'P.C. Hooft'. De opening zal geschie den op vrijdag 6 oktober om 20.30 uur. LEIDEN Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is met ingang van 1 oktober aan drs. H. Vis, directeur van het slachthuis te Leiden en hoofd van de vleeskeuringskring Leiden, ontslag verleend. Op vrijdag 29 september zal van half 5 tot kwart voor 6 in de Burgex-zaal van het stadhuis een afscheidsreceptie worden gehouden. Voorafgaand aan deze re ceptie wordt in besloten kring af scheid van de heer Vis genomen. CHU Oegstgeest accoord met kandidatenlijst OEGSTGEEST De afdeling van de CHU ging woensdagavond tijdens de algemene ledenvergadering, die overi gens matig werd bezocht, accoord met de kandidatenlijst voor de in novem ber te houden verkiezingen, zoals die door de Unieraad is geadviseerd. Som mige afdelingen zijn ertegen dat de heer Huijsen op de vierde plaats staat. In Oegstgeest vindt men het juist, dat de heer Huysen, die vooral de jongeren aanspreekt, op een ver kiesbare plaats staat. De heren Bijl en Oudshoorn vertegenwoordigen de CHU in Oegstgeest op 23 september bij de groepsvergadering in Rotter dam. Besloten werd voor de verkiezin gen nog een propagandabijeenkomst te houden, waarvoor een bekende spreker zal worden uitgenodigd. LEIDEN Van 23 september tot 1 oktober wordt ook in Leiden de Vre desweek gehouden. Hieronder volgen de activiteiten die in deze week de aandacht vragen. Kerken werkgroep: a. Vredeskerk Zuid- Oost: speciale vredes-kerkdienst op zondag 24 september ds. Bijl en ds. Lamping. De één belicht de militaire kant en de andere de economische kant van de zaak. Kinderen van de Prinses Ireneschool zullen tekeningen maken, die tentoon gesteld worden in de kerk. Ook in de dienst van 1 oktober zal aandacht worden geschonken aan het thema van de vredesweek. b. Studentenwijk: De studentenpasto res besteden in de regel veel aandacht aan de vredesweek. Er zijn contacten gelegd met Groenhoven cn Crome- stein. De bedoeling is informatiemap pen samen te stellen, deze in de bejaardentehuizen te verspreiden en naar aanleiding daarvan gesprekken te hebben. c. Zuiderkerk: speciale dienst op zon dag 24 september, met aandacht voor de vredesweek. Deze dienst wordt voorbereid door een liturgiegroep. Op donderdag 28 september is er een bijeenkomst met tableau-vivant; dis cussie over stellingen. d. Merenwijk: discussie-kerkdienst op zondag 24 september, voorbereid door een liturgiegroep. Op zondag 1 okto ber is er een dienst, die bedoeld is als evaluatie. Antoniiuskerk (R.K. Zuid-West): reeds bestaande jongerengroep gaat nog activiteiten ontwikkelen, f. R.K. Herensingel-kerk: zaterdaga vond 23 september jongerenmis: the ma vredesweek. Zondag 24 september oecumenische dienst in de Petrakerk (geref.) in samenwerking met jonge rengroep aldaar. Straatgebeuren: rondgang met opge tuigde auto's en fietsen. Scholen werkgroep: a. Het voortgezet onderwijs: op de scholen zal allerlei materiaal van het Interkerkelijk Vre desberaad (I.K.V.) verspreid en be sproken worden. b. De basisonderwijs-groep gaat ook met materiaal van het I.K.V. werken op de scholen, zoals Europalkramit, Vre- deskramt, eetn speciaal voor deze scho len gemaakt stencil enz. Wijkengroep. Leiderdorp, Zoeterwou- de, Rijndijk en Leiden-rivierenbuurt: a. Bejaardenmiddag in 'Het Trefpunt' georganiseerd door de jongerensocië- teit 'Trefpunt'. b. Op zaterdag 23 september wordt een avond-voettocht gehouden vanuit gebouw Irene aan de Hoofdstraat voor iedereen die 2 uur lopen kan. Start 20 uur in groepjes van plm. 6 personen. c. Op de beide zaterdagen zullen in formatiestands in de beide winkelcen tra geplaatst worden. Informatie zal LEIDEN Gisteren heeft het automobielbedrijf ELAM, Haarlemmerweg 2, zijn nieuwe showroom in gebruik geno men. De ingebruikneming geschiedde door de wethouder van economische zaken, de heer J. Lyten. De showroom heeft een vloeroppervlak van 450 vierkante meter en boven is een kantoorruimte gemaakt met een oppervlakte van 375 me ter, die voor verhuur is bestemd. De voorkant van het nieuwe gedeelte is aan de Maresingel, de hoofdingang aan de Haarlemmerweg. Tijdens de opening deelde de directeur van de ELAM, de heer H. W. Schwegman mee, dat de directie had besloten aan het college van bestuur van de Leidse universiteit een bedrag van twee maal achthonderd gulden te schenken, zijnde twee maal het verschil tussen het oude en het nieuwe collegegeld (ƒ200ƒ1000). Daarmee kan voor twee Leidse studenten dit verschil worden teniet gedaan. Ter gelegenheid van de opening van de showroom houdt de ELAM ook een tentoonstelling van de nieuwste modellen van Renault. De tijden zijn: vandaag van 10 tot 21 uur, morgen van 10 tot 18 uur en zaterdag ook van 10 tot 18 uur. gegeven worden over de derde wereld, medisch comité Nederland, Vietnam, vredesweeklectuur enz. d. De scholen in Leiderdorp zullen ook met I.K.V.-materiaal gaan werken. e. Naar verwacht wordt zullen de kerkdiensten op één of beide zonda gen in het teken van de vredesweek staan. Zoeterwoude-dorp. Op de scholen voor basis-onderwijs zal door de leerkrach ten aandacht besteed worden aan net vredes-vraagstuk. Verder is er in de loop van de week een bejaardenmiddag in centrum 'Ba- bel' aan de Zuidbuurtseweg. Tevens zal er op een avond een hearing gehouden worden in de Christus-Dienaar kerk. Koudekerk-Hazerswoude-Rijndijk. Op de scholen zal d.m.v. het I.K.V.-mate- riaal aandacht geschonken worden aan het vredesvraagstuk. Tevens zullen er door de kinderen diverse werkstukken gemaakt worden. Dan volgt op donderdagavond 28 sep tember in de aula van de Rank-school een avond met ouders van de kinde ren. Verder zal op vrijdagavond en zaterdagmorgen met een bakfiets wor den rondgereden in het dorp, om derde-wereld-winkel-produkten te ver kopen. Hazerswoude-dorp. Op woensdagavond 27 september zal er in het vereni gingsgebouw van de Herv. kerk aan het Raadhuisplein een forumavond ge houden worden. Op zondag 24 september zal er in de R.K.-kerk een vredesdienst zijn. Vredeswerkgroep Wereldwinkel Kat wijk: a. In verschillende kerken zal aandacht besteed worden aan de vre desweek. In enkele kerken worden na de dienst wereldwinkel-artikelen en lectuur verkocht. c. Voor 25 september is er een bevol- kings-voorlichtingsavond gepland, waar drs. J. P. Pronk, 2e kamerlid voor de PvdA, specialist op het ter rein van de Ontwikkelingssamenwer king en lid van de commissie Kerk en Ontwikkelingssamenwerking, komt spreken over de betekenis van de Macht van Europa voor de Derde Wereld. d. Wanneer er een vergunning verkre gen wordt zal een handkar gehuurd worden; deze zal ingericht worden met lectuur en in de vredesweek door de Katwijkse wijken trekken. S.S.R.-Leidiein. De S.S.R. te Leiden heeft voor maandagavond 25 septem ber uitgenodigd mr. J. L. Heldering, dir. Ned. Genootschap voor Internati onale Zaken. Hij zal spreken over het thema van de vredesweek 'De macht van Europa'. De avond is in de socië teit Hogewoerd 108 en begint om 20.15 uur. LEIDEN Zoals wij al berichtten neemt de heer A. J. van der Pompe in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd binnen kort afscheid als directeur van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. De afscheidsreceptie wordt gehouden op vrijdag 6 oktober van 4 tot 6 uur in de Burgerzaal van het stadhuis. Om half 5 zal de receptie voor twintig minuten worden onderbroken in ver band met een muzikaal intermezzo van Rien de Reede, fluit en Bob van Asp eren, cl aiveciiimbel. BW/KWARTET DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1972 REGIO L3

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3