I onja Saskia en haar prins Kloos (VARA) tégen omroep verkiezingen floriade Groningers willen nieuwe studie noordelijke zeedijk uw probleem 'Politiek zal Hilversum beheersen' ook het; onze Tros weert weer actualiteiten Vermist kind verdronken Van Veen naar de West ADVERTENTIE tooqJQdcuifK' ty&ifait-Cil&UjL. AR in Uithoorn willen Aanties als nummer één Aantal crematies gloeit e,-g snel Bi ;y/kwartet donderdag 21 september 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K11 iy PERKINS E GOUDE GAPER dojr W. G. VAN DE HULST. plaatjfs van w. G. VAN DE HULST Jr. die met de zwiebelhoed, de jste. de bangste van de twee, maar 'Ja, Uwe Hoogheid, ziet rij, wij hebben van paarden erg veel verstand, ziet u, en mees lige stoot van de ander, een oorbaar gefluisterd: 'Sufferd! Jij!' En die met de hoed. 1 en in zijn angst nu geheel in de war gebracht, geeft de stomp terug, gromt en de prinses moet het wel duidelijk verstaan: 'Jij? Weet hij het dan wèl blaaskaak? En hij kijkt z'n maat aan alsof hij hem zo dadelijk op de nek springen zalMijjij?' De prinses, haar verwondering wordt grote verbazing, wordt ergernis, wordt boosheidWat zijn dit voor TJES GROTE AVONTUUR dacht ik ook', zei de soldaat, elijk erg trots was op wat hij had meegemaakt. 'Afijn, ik tegein dat ventje dat hij nou er kon inrukken'. 'Goed ntwoordde deze. 'Maar als ge g hebt, ontsteek dan uw pijp Blauwe Licht en onmiddellijk K»r U gereed. Zorg dus dat ge auwe Licht altijd bij U - 'Hoe kan dat nou?' vroeg 'erholen. 'Juist, broer! Dat >ed begrepen', zei de soldaat. niet eeuwig en altijd met in je hand rondlopen. Ik tegen die kleine slampamper: 'Geef me in ruil voor het Blauwe Licht een aantal zwavelstokjes, die van het Blauwe Licht gemaakt zijn. Een flinke voorraad alsjeblieft'. Dat heeft hij toen gedaan en sinds die tijd steek ik altijd mijn pijp op met zo'n Blauwe Licht zwavelstok. Wat er dan gebeurt, dat weet je. Nauwelijks heb ik de brand in de pijp of daar komt die kwibus aan om te doen wat ik hem zeg. Afijn, we stonden daar dus in dat bos hè? En nou zul je het geloven of niet, maar die kleine snur ker vervaagde voor mijn ogen tot niets, tot helemaal niets 'Als ik niet in Sprookjesland was, dan zou ik Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De gezamenlijke Groninger standsorganisaties willen dat opnieuw bestudeerd wordt of er een nieuwe Noordelijke zeedijk moet komen. Enkele jaren geleden besloot de provincie dat er geen nieuwe zee dijk moest komen, maar dat de huidi ge dijk op Deltahoogte moest worden gebracht. De boerenorganisaties ach ten een nieuwe studie nodig in ver band met de te verwachten bodemver- zakkingen door de aardgas winning. Te verwachten is dat de gehele water huishouding van Groningen hierdoor grondig in de war zal worden ge stuurd. De organisaties doen hun voorstel in een brief aan provinciale staten van Groningen. Ze menen te vens dat goed moet worden vastgelegd dat eventuele schade wordt vergoed. De organisaties zijn wantrouwend ge worden, omdat in 1963 deskundigen beweerden dat bodemverzakking zich niet zou voordoen, terwijl andere des kundigen nu het tegendeel beweren. Een diepgaand onderzoek achten ze- nodig. dwaze mensen0 Bedriegers, vreemde schelmen moeten 1 zijn. Heeft haar meijer dan toch gelijk gehad? Hij keek zo bedenkelijk, zo onwillig, toen ze hem beval de wijze mensen toe gang te geven tot 't kasteel... Ze staat toorms op, slaat op de gong. En alsof hij de deurknop al in zijn hand had gehad de Meijer stuift binnen. er geen woord van geloven', zei smidje Verholen. En juist op dat moment vloog er een regen van kiezelsteentjes tegen de ruiten. Rikketikketik! Rikketik! 'Verdraaid nog an toe! Wie smijt daar steentjes togen mijn ruit!' riep de soldaat verbolgen uit. 'Zijn ze nou helemaal van do mussen suf gepikt!' Hij stoof op z'n venster af. maar was net ietsje te laat. De dader van die steentjesgooierij glipte net weg ach ter een dikke boom. Het was een vreemd, klein manneke, dat een al- pinopetje droeg JP. J. Risseeuw —13— ite ontmoeting met de waa: ertijd plaats op het Konings- Rhenen. Mijn vaders familie n geslacht op geslacht de ten van de Palts gediend. Engelse koningsdochter Eli- liart, als bruid van keurvorst V naar de Palts kwam, vond lse kamenier, die Elisabeth 't, in mijn vader ten bruide jaar later werd ik geboren, van een Duitse vader en een Hoeder, de kamenier die haar e meesteres was gevolgd. In 'd Frederik door de Protes- irsten tot koning van Bohe- tezen, maar reeds in 1620 hem de Katholieke over een korte strijd, waarin der sneuvelde. In Holland t verbannen gezin van de Hing gastvrij opgenomen, jdenks moeder, Louise Julia- lochter was van prins Willem je en Charlotte van Bourbon, e Oranje-prinsen Maurits en Hendrik de ooms van koning en zij hebben hun neef de steek gelaten. Johan Maurits behoort tot verwanten van de Winterku- is immers de kleinzoon van graaf Jan de Oude, Prins Willems broer. 17 juni 1604 werd hij op de Dillenburg, het stamslot van de Nas- sauers, geboren als zoon van graaf Johan van Nassau-Siegen en Margare- tha van Sleeswijk-Holstein. Behalve naar zijn vader heet hij naar zijn achterneef prins Maurits. die zijn peet oom is geweest, maar zijn opleiding kreeg graaf Johan Maurits voorname lijk aan het hof van zijn oom Willem Lodewijk van Nassau, de stadhouder van Friesland. In 1620 maakte hij onder prins Frederik Hendrik de ex peditie mee naar mijn geboorteland, de Palts. Na de hervatting van de oorlog met Spanje in 1621 heeft Jo han Maurits, als zovelen van zijn verwanten, zich op velerlei manier voor de Republiek der Verenigde Ne derlanden verdienstelijk gemaakt. Vooral bij de belegering van de Schenkenschans tegenover Lobith heeft hij zich onderscheiden. Dat de West- ind'ische Compagnie hem aanzocht voor het hoogste ambt in de Brazili aanse wingewesten moet echter niet alleen aan zijn militaire bekwaamlie den te danken zijn. Zijne Excellentie is 'n man van voorname afkomst uit het geslacht Nassau, dat zoveel voor de Nederlanden heeft gedaan en boven dien een man van hoge beschaving en ontwikkeling; voor de wetenschappen en kunsten heeft hij altijd grote be langstelling getoond. Zulke eigen schappen zullen hem te pas komen nu hij in Brazilië niet alleen het militaire bewind, maar ook het hoogste burger lijke bestuur gaat uitoefenen. Vóór hij naar Brazilië afreisde bracht graaf Johan Maurits een afscheidsbe zoek aan het gezin van zijn verwant de Winterkoning en bij die gelegen heid deed hij mij zijn vererende voor stel. Vriendelijk en goedhartig, zoals ik hem sindsdien altijd heb meege maakt, onderhield Zijne Excellentie zich met de kinderen. Dat gaf hun de vrijmoedigheid te vertellen wat ze over het verre Brazilië van hun leer meester hadden gehoord. Meer dan honderd jaar geleden had een van de pausen de wereld verdeeld tussen de Spanjaarden en de Portugezen, wist prins Ruprecht uit te leggen. Dat mocht hij niet; de wereld is niet van de paus, viel prinses Sophia in. Brazi lië behoorde tot de westelijke wereld helft, die aan de Portugezen was toe gewezen. Dus hadden de Portugezen het land het eerst in bezit genomen, maar in de tijd van koning Philips II was Portugal van Spanje geworden en toen waren de Spanjaarden net zo goed als hier in de Nederlanden in Brazilië de baas gaan spelen Karei Tolner zegt, dat de Nederlanden de oorlog tegen Spanje nu ook 111 Brazi lië gaan voeren en ik wou dat ik mei Vraag: Mijn zuster heeft een vakantie woning gekocht en wilde die verhu ren, als ze er zelf niet in woont. Nu blijkt de vereniging die het park beheert waarin de huisjes staan, niet toe te staan dat ze langer dan zes weken verhuurt. Er staat niets van in het koopcontract. Mag dat nu maar zo? Antwoord: Onlangs hebt u een artikel over de rechteloosheid van de eige naars van vakantiehuisjes in ons blad kunnen lezen. Voor wij uw vraag in extenso kunnen beantwoorden, willen we toch wel graag een fotokopie van het koopcontract en andere gegevens (niet de papieren, die moet u nooit uit handen geven). Uw zuster heeft dus de opstal en niet de grond ge kocht. Vraag: Bij overlijden van man of vrouw is aangifte voor successierech ten verplicht. Waar? Hoe stelt de ontvanger of inspecteur vast wat men bezit? Antwoord: Voor deze aangifte kunt u formulieren aanvragen op het belas tingkantoor en gemeentehuis. Voor eenvoudige gevallen kan men dat zelf wel doen. Voor moeilijke zaken raad plege men de notaris. Vraag: Hierbij zend ik u een paar aangevreten blaadjes. Er zitten wormpjes in Hoe moet ik mijn plant redden? Antwoord: De bladeren hebben zeer geleden tijdens de verzending. De mi- neervlieg of mot heeft eitjes op uw plant gelegd. Dit kan in juni maar ook begin augustus geweest zijn. De grijsgroene rupsjes vreten de kronke lige gangen (mineren mijngangen maken) en verpoppen zich; hieruit komen de motjes en het lieve leven begint opnieuw. De besmette bladeren afplukken en vernietigen (verbranden is het best). Spuiten met nicotineop- lossing (1 pet vergiftigd), zo nodig herhalen in de winter. Vraag: De secretaresse van een vrou- wenkrans zoekt het boek van ds. Be versluis 'Het hellend vlak'. Is er Ie mand die de dames dit boek zou willen leveren? Een verpleegster wil een gezinsvervangend tehuis voor on geveer zes geestelijk gehandicapten openen en vraagt naar de mogelijk heden daarvoor. Antwoord: Er is èen nauwkeurige controle op tehuizen, die winstbejag op het oog zouden kunnen hebben. Vergunning zónder meer geeft het ministerie van CRM niet Tdeine te huizen worden juist zo mogelijk opge heven of samengevoegd. Dit klinkt erg negatief, maar er zijn zeker moge lijkheden voor u om u nuttig te maken. U ?ou zich in verbinding kunnen stellen (cq. solliciteren) met de ouderverenigingen Filadelfia. Het zorgenkind en Helpt elkander (prot. chr. katholiek en algemeen). Deze verenigingen hebben veel tehuizen, waar een directrice een heel behoor lijk salaris geniet en de sociale voor zieningen goed zijn. Men is doodsbang voor misstanden en gevaarlijke situa ties. In die grotere tehuizen wordt ook terdege gecontroleerd en dat is niet erg. Ze worden alleen gebruikt als ze goedgekeurd zijn. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Omroepverkie zingen kunnen er gemakkelijk toe leiden, dat politieke partijen hun eigen omroep willen hebben, want verkiezingen en politiek liggen in eikaars verlengde. Op het ogenblik zijn omroeporganisa ties ook culturele organisaties, al schuwen de meesten niet ook op maatschappelijke vraagstukken commentaar te geven'. Dit schrijft VARA-voorzitter A. Kloos in de VARA-gids van deze week. De heer Kloos. die permanent advi seur van de PvdA-commissie, die het plan voor omroepverkiezingen heeft opgeste'd. is geweest, schaart z'ch in het gelid van alle voorzitters van omroepen als hij zegt séén voorstan der te zijn van dergelijke verkiezin gen. Hij vindt, dat aan dit alternatief bij zonder onaantrekkelijke aspecten ver bonden zijn. Als risico ziet hij gerin ge opkomst bij de omroepverk'ezin- gen, wat zou kunnen leiden tot een grote zwijgende meerderheid, waar door het bestel aan overtuigings kracht inboet. 'Op het ogenblik is ca. 85 procent van de Nederlandse gezin nen via een programmablad aan een omroeporganisatie gebonden, maar hoeveel zullen dat er straks zijn? Twintig procent, dertig of veertig? Propaganda Als derde risico noemt hij, dat de ether een soort permanente verkie zingspropaganda voor de omroeporga nisaties gaat bevatten, terwijl voorts de auteursrechten van de omroeporga nisaties op het programman ieuws door het systeem verloren dreigt te gaan en daardoor verliezen de om roepbladen de functie van bindmiddel oor de omroepverenigingen. Positief reageert de heer Kloos op voorstellen van de PvdA-commissie tot wijziging van de NOS-structuur. die bestaat uit minder zendtijd dan de huidige veertig procent voor tele visie en vijfentwintig procent voor radio. 'De NOS brengt films, ontspan ningsprogramma's en probeert steeds door commentariërende programma's op de stoel van de omroepverenigin gen te gaan zitten. Terecht zegt de commissie, dat de NOS zich moet beperken tot die programma's, die werkelijk ontmoetingsprogramma's zijn en die welke zich in het bijzon der lenen voor de gezamenlijkheid zoals sport en parlementsverslagen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Als enige om roeporganisatie zal de TROS ook het komende seizoen geen actua liteitenrubriek voor de televisie uitzenden. Directeur mr. J. M. Landré *i giste ren op een persconferentie daarvan weerhouden te zijn door een Elsevier- enquete waaruit bleek dat de meer derheid van de kijkers vond dat er genoeg actualiteiten en politiek op de televisie komt. 'Waarom zouden we er aar, beginnen als de consument ér niet om vraagt', aldus de heer Lan dré. Hij vindt het daarom niet zinvol over te gaan tot een wekelijkse actua liteitenrubriek voor televisie als 'er door de regelmaat onderwerpen bij de haren bijgesleept moeten worden.' 'Bij topzaken die zich op vrijdag over igens voordoen zal de Tros niet doen of zijn neus bloedt. Over het alge meen zal de Tros zich niet mengen in binnenlandse politieke aangelegenhe den', aldus directeur Landré. die zoals uit het verleden is gebleken toch graag het wekelijks gesprek met mi nister Biesheuvel eens een keertje had willen uitzenden. Er is op het ogenblik nog overleg tussen de vér- schillende omroepen en de regering of en hoe het televisiegesprek met dé ministei-president wordt voortgezet i A. H. Kloos faciliteitsverstrekker (techniek, studi o's, orkesten enz.) lijkt de heer Kloos zinvol. 'Hierdoor krijgt men ten veel betere mogelijkheid om de kosten scherp te bewaken en de omroeporga nisaties krijgen een grotere speel ruimte om te bepalen van welke faci liteiten zij gebruik wensen te maken.' De heer Kloos besluit te zeggen: 'Waarom de commissie echter de ka belomroep uit de omroepbijdrage wil financieren, is ons een raadsel. Waar om moeten mensen die nooit van deze technische verbetering kunnen profi teren. meebetalen voor hen die dat voorrecht wel genieten?' MEPPEL De vierjarige Erwin Kol len uit Meppel blijkt te zijn verdron ken; de Meppeler politie heeft woens dagmorgen het lichaam van het kind opgedregd uit het Meppeler diep, on geveer 400 meter van zijn ouderlijk huis. Erwin werd sinds vorige week maandag vermist. Van een verslaggever SCHIPHOL Voor een bezoek \-ast tien dagen aan Suriname en de Ned. Antillen is minister van Veest jester- morgen van Schiphol naar Paramaribo A-ertrokken ter voorbereiding van de komende UNESCO-A-ergadering 17 oktober in Parijs, .waar mr. Van Veen de Nederlandse delegatie zal leiden. Op 26 september reist mr. Van Veen door naar Curasao. TV-recensie Wegens vakantie van onze tv-reeen- sent moeten onze lezers het enige tijd zonder zijn dagelijkse bijdrage stellen. Red. Trouw/Kwartet. Scheiding è'm1 oktober amsterdam s Vtreln/entre* NS-«Utlona 9.30-22 30 uur Ook de scheiding die de commissie voorstelt tussen NOS als programma- 1 verzorgende instantie en de NOS als Radio vandaag Maisschotel u mee kon gaan, verzuchtte prins Ruprecht. Zijne Excellentie was zo vriendelijk mij persoonlijk een compliment te ma ken over wat ik aan de kinderen had bijgebracht. 'U schijnt niet alleen in de aardrijkskunde thuis te zijn, maar ook in de geschiedenis', zei hij en hij vervolgde: 'Misschien zou ik van uw kennis nog meer kunnen profiteren dan mijn kleine nichten en neven. Weliswaar ben ik de leeftijd te boveh. waarop een jongen een gouverneur wordt toegevoegd, maar een schrijver, een geheimschrijver, zal ik in Brazilië nodig hebben'. Dat ik behalve het Hoogduits en het Nederduits ook het Engels mijn moedertaal be heers, leek Zijne Excellentie een voor deel: ongetwijfeld zou ik mij ook het Portugees weten eigen te maken. Of ik iets A-oor de betrekking van geheimschrijver voelde? Wat kon ik anders zeggen dan dat ik daarover met de koningin zou moeten spreken? Koningin Elisabeth aan wie ik zoA-eel verschuldigd ben. is mij van haar kant vaak mijn salaris verschuldigd gebleven. Graaf Johan Maurits deed het vorstelijke aanbod de achterstand aan te zuiveren. Zo was ik in staat aan te kopen wat voor de reis nodig zou zijn, o.a. de kleding passend voor het ambt, dat ik in Brazilië ga vervul len. (Wordt vervolgd) 1 blik maïskorrels 2 uien 2 paprika's 4 tomaten peper, zout boter, olijfolie 6 eieren chilipoeder De fijngesneden uien fruiten samen met de paprika's in wat boter. Voeg de geschilde en in stukken gesneden tomaten toe. alsmede zout, peper en een halve theelepel chilipoeder. Dit alles met het deksel op de pan tien minuten laten sudderen. Stort het mengsel in een ingevette A-uurvaste schotel en leg er de goed uitgelekte maiskorrrls op. Maak uithollingen in de mais en breek daar de eieren in. Wat peper en zout op die eieren en ile schotel net zolang in de oven zetten toi de eieren zijn gestold. Menutip: Maisschotel, stokbrood, rau we spinaziesla, vanillevla. Van een onzer verslaggeA-ers UITHOORN De a.r. kiesvereniging Uithoorn wil een wijziging in de advies-kandidatenlijst voor de Tweede Kamer: zij wil fractieleider mr. Aant- jes op de eerste plaats en premier BiesheuA-el op de tAveede. De kiesvere niging vindt dat de heer BiesheuA'el grote bekwaamheden en verdiensten heeft maar nu te veel vereenzelvigd wordt met het beleid van het huidige kabinet. UTRECHT Het aantal crematies ln Nederland is sinds 1967 verdubbeld, zo blijkt uit het jaan'erslag A'an de A'ereniging voor facultatieve crematie.. In 1967 werden in A-ijf crematoria 8151 van de 99.439 lichamen gecre meerd (8.19 procent van het totaal), vorig jaar in negen crmealoria 17.942 van de 110.199 (16.28 procent). In 1960 bedroeg het 'crematiepercentage' nog slechts 3.99 procent. HILVERSUM 1 NCRV. 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord 7 08 Te Deum laudamus. gewijde mui 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 <S) Preludium: klass. en semi-klass muz. 8.30 Nws. 8.41 (S) Podium v.d. vrouw. 9.10 IS) Semi-klass. orkestwerken. 10.00 Schoolradio. 10 30 Nws. 10 33 (SI Vd. zieken, li.05 Inspraak: ver- zoekprogr van semi-klass.muz. <11.30 Hier en Nu.) 11.55 Med. 12 00 Los-A'ast: gevar. progr. (12 10 Kunst- en vliegwerk: 12.28 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws; 12.41 Hier en Nu; 13.00 De tafel van drie.) 13.30 Zingen met Cecilia: volksmuz. 13.45 Con Amore: serie van 9 poezleprogr.'s over liefde. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Kamer- muz.: klass. en mod. muz. 15.00 Protest, mlddagdst. 15.30 Nws. 15.33 Lichte orgelklan ken. 15.45 NCRV-klnderkoor met pianobege leiding. 16.00 (S) Poptater: jeugdprogr. 17.00 s> E1dc> nop in stereo. 17.30 Nws 17 32 Hier en Nu. 18.00 Strictly Country Style. 18.24 Op de man af. praatje 18.30 Nws 18.41 Wereldpa- 'lorama. 18.50 iS) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd: Harmonle-ork. 19 20 S> Muz. van Het Leger des Hells 19 35 <S> Promenade- Ork amusem muz. 20.05 (S) Eerste Europese Quadrofonlsche uits.: Radio Kamerork.. mod. en klass. muz. 21.15 (S) Draaischijf: licht plaienprogr 21 50 (S) Kerkorgelconc.klass. en mod. muz. 22.20 Avondoverdenking. NOS: 22 30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag NCRV: 22.50 De macht van Europa, lezing. 23.10 (S) Late Date: licht platenprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. '8.00 Nws; 8.11 Radiojouma.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 Top pers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradl- XV vandaag NEDERLAND I 11.10-12.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VPRO 18.05 Betty Boop 19.11 Wie is bang voor die kleine man 19.29 Schoonheid kent geen pijn. film over de rangerettes in de VS NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving. 20.40 Straatmuziek in Londen - programma van de Deense televisie 21.10 In de schaduw van het Pentagon, doc. film 22.00 Songs v.d. komponist- tekstschrijver Randy -nan NOS 22.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Afscheid van een zomer: licht muz.programma NOS 20.00 Journaal - - mlnen. (11.00 Nws.) 11.80 NOS: Hst Kon. Staatsbezoek aan Joegoslavië. 11.40 Rondom 12: progr v.d. vrouw. (11.35 Beursber.) 12.30 (S) Sportrevuê. 13.00 Nws. 13.11 Radio journaal. 13.30 (S) Kamermut 14 00 (S) Ned. artiesten zingen en spelen voor u. 14.30 NOS: Het Kon. Staatsbezoek aan Joegoslavië. AVRO 15.00 (S) V.d. zieken. 16.00 Nws. 16 03 (S) Aspecten: kunstprogr. 17.00 (S) Mobiel, een beweeglijk progr. voor beweeg lijke mensen. (17.55 Med. (18.00 Nws; 18.11 Radiojournaal; 18.20 Uttz. van de K.V.P 19.00 (S) Licht ensemble met zangsol 19 25 De gesproken brief. IKOR: 19 30 Kleur: vragen rondom schrift en sa- menl. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Eerste Europese quadrofonlsche ultz, mh. Radio Kamerork mod. en klass.muz. 21.15 Ge sprek. 21.35 (S) Planorec.: klass.muz. 23.30 (S) Dichter bij de muz.: nieuwe Uedjes. schansons en songs. 22.55 Med. 23.00 Nws. 2.1.10 Radiojournaal. 23 20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepraat. 33.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van Gelde ren Show 18.OO Nws.» 9 00 Nws. 9.03 Take Nine. 10 00 Nws. 10.03 ROBBIE Dale on Radio. EO: 11.00 Nws. 11.03 De muzikale fruitmand. KRO: 12.00 Nws. 12.03 KRO-op- drie: pauzeprogr. (13.00 Nws; 13.03 Raden inaar.) 14.00 Nws. 14 03-18 00 Dlcjockey- sh-jw. ilö.oo. 16.00 en 17.00 Nws.) BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. nied en SOS-ber. 12.08 Lichte muz 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws, weerber en toneelagenda. 13 20 Lichte muz. 13 55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. la.OONws. 13.03 Schoolradio 15.25 Lichte vokale muz. 18.00 Nws en beursber. 18.10 Pormenade muz. 17.00 Nws. 17.10 Ultz. voor desportultsl. 18.30 Wegwijs wezen. 18.43 Sportmag. 18.55 Taalwenken. 18.57 Amusem. muz. 16.00 Nws en act. 19.30 Lichte muz. 20.00 Intrumentaal ree. 20.30 Concert van Bach. (Plm. 22.00 Nws en de 7 kunsten.) Aansl.: Kinvecimoelmuz. 28 00 Blues en Soul 23.40-23.45 Nws. TROS 20.21 Gregory Peck Cyclus: Roman Holiday 22.20 Tros Sport Extra NOS 22.45 Den Haag vandaag 22.55 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10 30 Der Lelchendleb. speelfilm. 11.40 Act. inf.progr. 12.25 Ketne Zeit fur Abenteuer, TV-serle. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.13 Nws. 16.20 Fllmverslag. 17.05 Klnderprogr. 17.55 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Ftlmrep. 18.30 Act. IS.43 Zandmannetje. 18.33 Nordschau- Mag. 19.26 Das Kurheim-Blrkenfeld. TV-serle. 19.59 Porgr. overz. WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. kleuters. 18.15 Aus Suttgart: Tlmo. TV-film 18,40 Nws en act. 19.20 Die Perlen- kette. TA'-fllra.) 20.00 Journaal en weerovers. 20.15 Trauer muss Elektra tragen, toneel stuk. 22.05 Contrasten. 22.50 Journaal, comm. en weeroverz. DUITSLAND II 17.05 V.d. kleuters. 17 80 Nws en weer overz. 17.35 Amusements orkest. 18.05 Act. en muz. 18.35 Mein Bruder, der Herr Dokter Berger. TV-serle. 19.10 Padding- ton Lace, TV-spel. 19.45 Nws. «et. en weerber. 20.15 Spelprogr. Aansl.: Nws. 21.30 Econ. rubriek. 22.15 Nws. weerber. en comm. 22.30-23.20 Amusem.progr. DUITSLAND III WDR Zwang der Entscheldu .00 Zandmannetje. 19.05 A se werknemers. 19.15 Hierzulande-heutzuta- ge. 19.43 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 We shaU over come - Zur Dialektik der Gewalt. TV-serle. 21.00 Tagesmag. 21.30 Literaire ultz. BELGIE (Frans) 17.35 Nws. 17.40 Schooltelevisie. 19.30 Festivals en hel uitgaansleven. 19.43 Journaal. 20.13 Les dimanches de Vllle tl'Avray. speelfilm. 22.00 Nieuwe filmt. 22.45 Journaal. BELGIE (Nederlands) 18.00 De Fabeltjeskrant. 18.03 Calvin en de kononel. Jeugdserie. 18.30 A'our oudere klj- ders. 18.50 Filatelistische ultz. 19.10 Doe. progr. 19.40 Taalwenken en med. 19.45 Journaal. 20.10 Europakron. 20.25 De laatste der Mohikanen. TV-serle. 21.10 Doe. progr. 22.00 Nieuwe films. 22.40 Nws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11