MINIMAAL 60 MILLE VOOR ORANJE-SPELERS ?C Den Haag initiatiefloos FC TWENTE VERGIST ZICH Alleen Iregman irutaal Kleurloos duel in Moskou Voetballers in Italië staken - qu^/KWARTET DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1972 SPORT T9/K11 DEN HAAG ANP) Het sectiebe- stuiir Betaald Voetbal van de KNVB heeft de spelers van het Nederlands elftal een voorstel gedaan dat in houdt dat bij het bereiken van de eindronden van het wereldkampi oenschap 1974 elke speler die in alle wedstrijden is uitgekomen een be drag van 60.000 k 65.000 wordit ge- garaimcleerd. Het bedrag is als volgt opgebouwd: 20.000 gulden aan wed strijdpremies, 20.000 gulden aan ex trapremies en 20- a 25.000 gulden aan reclame-opbrengsten. Spelers die niet voor alle wedstrijden worden geselecteerd krijgen een evenredig bedrag, berekend naar rato van het aantal ontmoetingen waarvoor zij rijn uitgenodigd. In dit verband wordt geen verschil gemaakt tussen een reserve en een speler die werke lijk in actie is geweest. Inmiddels is een overeenkomst ge sloten met de uitgeverij NV Boom- Ruygrok voor de periode van de voorronden waardoor elke speler een bedrag van tenminste 20.000 a 25.000 gulden kan ontvangen. Voor degenen van wie de persoonlijke reclame nadelig zou worden beïn vloed, zal een afzonderlijke regeling worden getroffen. Het bestuur heeft voorts voorgesteld de rechtspositie van de spelers te regelen in een schriftelijke overeenkomst. Hierin is o.m. opgenomen dat de speler ver plicht is deel te nemen aan de wedstrijden waarvoor hij wordt op gesteld. Eenzelfde verplichting geldt voor de centrale trainingen. De volgende premies worden in het vooruitzicht gesteld: a. interlandwedstrijden: 2.000 gulden bij winst, 1.000 gulden bij een ge lijkspel, 100 gulden per dag voor werkverlet en zakgeld, reiskosten per openbaar vervoer eerste klasse. b. oefenwedstrijden: 2000 gulden bij winst, 1000 gulden bij gelijkspel, reiskosten per openbaar vervoer eer ste klasse. c. centrale trainingen: 100 gulden, alsmede reiskosten per openbaar vervoer eerste klasse. Voorts zal 20.000 gulden per speler ter beschikking worden gesteld als de eindronden worden bereikt. In de overeenkomst staat voorts dat de speler moet erkennen dat het maken van reclame in relatie tot het Ne derlands elftal het uitsluitende recht is van de KNVB. Hij moet zijn volledige medewerking geven aan de uitvoering van deze reclame contracten. Een delegatie van het Sectiebestuur Betaald Voetbal en de spelers die deel uitmaken van de selectiegroep van het Nederlands elftal zullen de voorstellen maandag- raiddag a.s. tijdens een vergadering in het KNVB-sportcentrum in Zeist bespreken. Wanneer het Nederlands elftal de eindronden in West-Duitsland zou bereiken, zal het bestuur opnieuw met de spelers rond de tafel gaan zitten om nader overleg te plegen over de aansluitende financiële rege ling. De netto inkomsten van de KNVB uit de oefenwedstrijden en de ont moetingen voor de voorronden wor den geschat op rond de 1 miljoen gulden. Hiervan zou 640.000 gulden aan de spelers worden uitgekeerd indien de eindfase van het toernooi tenminste wordt bereikt. In een schrijven aan de spelers wordt ge zegd: 'Het spelersaandeel dachten wij, is volstrekt redelijk wanneer in aanmerking wordt genomen dat de 'bedrijfstak' betaald voetbal voor een groot gedeelte afhankelijk is van de inkomsten uit interlandwed strijden'. Karei Jansen, secretaris-generaal van de vereniging van contractspelers (VVSC) zal op korte termijn contact met de spelers en hun adviseurs opnamen om zo mogelijk tot een gezamenlijk standpuntbepaling te komen. Het staat nog niet vast of dat standpunt al voor de bijeen komst van maandag wordt vastge steld. Mogelijk wachten de spelers eerst de vergadering in Zeist af. In een nota betreffende reclame stelt de KNVB dat het het goed recht is 'van iedere ondernemer en derhalve ook van de vereniging-on dernemer of de KNVB, gezien als onderneming, om haar activiteiten en voetbalevenementen in de meest uitgebreide zin van het woord, aan te bieden voor het maken van recla me'. In geval de KNVB reclame zou ma ken door middel van de spelers van vertegenwoordigende elftallen ('ei gendom van de KNVB') zouden de revenuen aan de voetbalbond toebe horen. Een analoog standpunt is ingeno men door de overgrote meerderheid van de commissie shirtreclame in een uitgebracht rapport. Daarin staat, dat vastgesteld werd dat waar het ging over shirtreclame de op brengsten uitsluitend zouden 1 toe vloeien aan de clubs, c.q. de KNVB met betrekking tot de vertegenwoor digende elftallen. Gezegd wordt in d e reclamenota: 'Er is uiteraard geen verschil te maken tussen de aard van de reclame, of het nu in persreclame, televisiereclame, radio reclame, sponsors of promotors. Alle opbrengsten daaruit zijn het onver- vreembare eigendom van de KNVB'. an onze speciale verslaggever OSKOU Alsof een kleuter tussen sierlijk uitgedoste kolonels stond. Zo bedeesd en initiatiefloos rea- erde FC Den Haag gisteravond in het imposante Leninstadion op het verre van imponerende spel van artak Moskou. Zelfs nadat de kleine, vaardige Boelgakov kort na rust het enige en achteraf beslissen- doelpunt had gemaakt, bleef FC Den Haag slechts de bedremmelde underdog, die geen sprankje lef inde. Een onbegrijpelijke houding, die gelukkig voor FC Den Haag slechts een schade van één slpunt heeft opgeleverd. Met hetzelfde gemak hadden de Russische bekerwinnaars zich in het eerste el al zekerheid over het bereiken van de tweede ronde in het Europa Cup-toernooi kunnen verschaffen. ook Spartak Moskou toonde zich uwelijks een internationale repre- tant. Hoewel de Oosteuropeanen Van onze speciale verslaggever MOSKOU Het was echt teke nend voor de persoon van Kees Bregman. Kort voor het begin ian de tweede helft tegen Spar tak Moskou kwam de blonde unvalsspits van FC Den Haag illeen het veld op. Hij hief de armen hoog op naar het pu- iliek, liep vervolgens naar het doel van de Russen en schoot de bal in het net. Niemand was de buurt. Maar Bergman uichte. 'rainer Evert Theunissen van FC Den Haag noemde Bregman, dit seizoen overgenomen van Haarlem, de meest rijpe Euro- lacup aanvaller van FC Den laag. Een terecht. Want Kees Bregman heeft in een eenzame rol voortdurend de defensie van Spartak Moskou aan de praat weten te houden, initiatief ge- lomen en nu en dan zelfs nog ïunnen schieten^ (oor Evert Theunissen is het niet moeilijk te verklaren, waarom juist Bregman, debu tant op Europees niveau, tot ten van de beste spelers in zijn formatie uitgroeide. Theunis sen: 'Bregman bezit een typisch Amsterdamse mentaliteit. Hij is een soort Lieverdje. Ook tijdens de warming-up liep hij tussen de spelers van Spartak. Hij had Bewoon de bedoeling om de wedstrijdbal ook eens aan te raken. Dat is brutaal. Maar zo hoort het ook. En dat blijkt tok uit zijn spel. Kees Bregman zelf zat na afloop van het duel uitgeput in de immense kleedkamer van het Uninstadion. Bregman was even daarvoor ook de enige Haagse speler, die juichend de armen opstak, nadat de Zweedse 'scheidsrechter Loove voor de laatste keer had gefloten. Breg man: 'Dat gejuich was een ui- pg van mijn tevredenheid. Heus, ik ben zeer tevreden over dit resultaat. Ik ben erg moe, omdat ik behalve aanvallend werk had moeten verrichten, ook nog twee mensen moest afstoppen'. En over zijn op merkelijke show tijdens de rust: heb het voor de wedstrijd ook gedaan. Daar reageerde het Publiek zo leuk op. Daarom dacht ik dat ik dit stuntje nog maar eens een keer moest her balen'. Bregman de brutale. Maar voor hem geldt het in feite als enige. De overige Ha lenaars hebben zich veelal te mdeesd gedragen. Bregman Pjerover: 'Den Haag heeft ge woon te weinig lef getoond. Als we meer hadden gedurfd, waren we veel verder gekomen. Je kon uet bijvoorbeeld in de defensie merken. De jongens durfden b'ef één keer echt op buiten spel te spelen'. ij!®8 Bfegman heeft in het be- fi'u van deze competitie zijn aankoopprijs al volledig waar gemaakt. Desondanks gelooft .n" Theunissen, dat van de- ki sPits n°8 meer te ver- vp.. ,®n is- Theunissen hiero- Bregman moet in het elf- zL 1a°8 meer steun krijgen. Di- behter de spitsen zijn nog kL 1 iwakk« plekken. Ik re- m ^P,Jugelset' als hij zich pi-J I ontwikkelen, tot een e kan uitgroeien'. vooral in de eerste helft ook matig, vlak en beneden niveau liggend, elkaar de bal toeschoven, kunnen zij nog bogen op het feit dat ze tenmin ste enig risico durfden te nemen. De stelling is bekend: de uitspelende opponent in de eerste wedstrijd, FC Den Haag in dit geval, kan zich een behoudende taktiek aanmeten en hoeft niet persé naar een overwinning te streven. Maar een dergelijk concept kan ook tot het extreme doorgevoerd worden. Dat gebeurde gisteravond door FC Den Haag. Want hoe anders is het te verklaren, dat de formatie van trainer Evert Tennissen niet één fatsoenlijk antwoord kon produceren op het ongeïnspireerde geschuif van Spartak. Ditmaal kwam het 't pijn lijkst aan het licht in de eerste helft. Wellicht één van de meest kleurloze en van sensatie gespeende periodes in het Europese bekervoetbal. Want, op merkelijk genoeg, Spartak Moskou toonde wel degelijk niet geheel onbe vangen tegenover de Nederlandse te genstander te staan. Het Nederlandse MOSKOU Tegen de tradlüe in werden voor het begin van de Europa Cup-wedstrijd tussen Spartak Moskou en FC Den Haag de volksliederen gespeeld. Voor verdediger Joop Korevaar, die Jehova-getuige is. leverde dat problemen op. Den Haag loste die op door tijdens het spelen van de volksliederen wis selspeler Dc Caluwe het veld in te sturen. Onmiddellijk na het beëindigen van de ce remonie nam Korevaar zijn plaats weer in cn verdween De Caluwe naar do reserve bank. clubvoetbal heeft de laatste jaren via Ajax en Feyenoord in de bekertoer nooien een rooskleurige reputatie op gebouwd. Zo sterk zelfs, dat geen tegenstander uit de eredivisie waar ook op dit continent au sérieux wordt genomen. Sterker nog: een Nederland se club wordt met respekt, als een den haag europa cup 2 goed produkt, in de verste uithoeken van Europa ontvangen. Zo ook in Moskou. Alleen Den Haag wenste dat kennelijk niet te beseffen. TOESLAAN FC Den Haag wilde de score zo gunstig mogelijk houden. Akkoord. Maar het had ook al jn dit eerste duel kunnen toeslaan. Spartak Mos kou namelijk kwam in die snel' te vergeten eerste periode ook niet ver der dan een aantal schoten uit de tweede lijn. Schoten notabene, die door de drie spitsen Mirsoef, Ajidre- jew en de rappe Redin werden afge vuurd. Spartak vermeed het beslissen de moment: de ver doorgevoerde com binatie, tot in het strafschopgebied, bevreesd als het was voor een snelle tegenaanval van Den Haag. Maar die kwam niet, geen moment zelfs probeerden de Hagenaars echt eèn aanval op te bouwen. Niet één keer ook werden de beide zeer eenzame spitsen, Bregman en Roodnat, slechts zeer sporadisch bijgestaan door de zwakke Berg, in stelling gebracht. Vrijwel nooit durfde de middelste linie, De Zoete, Advokaat, Kila en veelal Berg, enig initiatief te ont plooien. FC Den Haag keek emotie- Doelman Ton Thie wordt door Den Haag-speler Piet de Zoete bijgestaan, nadat hij bij een Russische actie tegen de grond was gewerm loos toe. hoe de handige Olympia- ganger Loftsjew of aanvoerder Logo- fet of middenvelder Boelgakov in de diepte sprintten. STATISCH Piet de Zoete, diep teleurgesteld: 'Het was allemaal te statisch. Het leek wel of iedereen bang was iets verkeerds te doen. Wat je doet zonder dat de bal in de buurt is, dat is pas belangrijk. De beweging, de brutaliteit Die wa ren bij ons niet te vinden. Je werd soms op de meest simpele wijze uitge speeld. We konden Spartak niet dwin gen om in de breedte te spelen. We liepen steeds weer in de val. Energie verspilling dat was het. Misschien hebben we wel twee keer zoveel gelo pen als die spelers van Spartak.' Even, heel even maar, dreigde FC Den Haag de ondefinieerbare druk van zich af te schudden. Dat was kort na rust, toen trainer Evert Theunis sen bij zijn spelers inderdaad op meer initiatief en improvisatie had aange drongen. Slechts tien minuten duurde presentatie van FC Den Haags moge lijkheden. Toen soleerde Boegakov on- gestoord door de Nederlandse defen sie en schoot van luttele meters de bal laag langs de kansloze doelman Ton Thie. De Zoete hierover: 'Onge looflijk niet, hoe gemakkelijk die jon gens dat doelpunt konden maken. Drie minuten later ontstond er weer precies dezelfde situatie.' Na die 10 achterstand heeft FC Den Haag ook nauwelijks aan opportunisti sche acties willen denken. Advocaat had de grootste moeite met het af stoppen van uitblinker Boegakov (Theunissen: 'Toch nam Advocaat nog teveel risico's"), Berg had het al zwaar genoeg met zichzelf, Roodnat werd steeds weer belast met het scha duwen van vleugel verdediger Logofet (Theunissen: 'Dat deed hij bekwaam')! zodat de storende Bregman tot de eenzaamste speler van de wedstrijd uitgeroepen mag worden. FC Den Haag bleef in moeilijkheden. Vooral dankzij aanvoerder Aad Mans veld en de zich na een zwakke start voortreffelijk herstellende Ton Thie lukte het Spartak niet de score op te voeren. Gelegenheid kreeg het daar voor echter ruimschoots. Den Haag demonstreerde dat laatste halve uur steeds weer, hoeveel ervaring en voor al zelfvertrouwen het ontbreekt om een tegenstander aan de teugel te houden. Theunissen: 'Je kon duidelijk merken, dat het een kwestie van rou tine was. In Europa Cupvoetbal, moet je op een zeker ogenblik initiatief durven nemen. Nu leidde het tot onnodig balverlies. Korevaar en Wijn- gaarde, en soms ook Mansveld, speel den de bal toch af als het niet absoluut nodig was.' Een 10 nederlaag in een wildvreem de sfeer lijkt ondanks alles niet zo'n slecht resultaat. Den Haag kan zich echter wel gaan afvragen, of de moge lijkheden niet aanzienlijk groter wa ren geweest. Toegegeven: Spartak heeft aanzienlijk meer capaciteiten la ten zien, dan aanvankelijk veronder steld werd. Hoewel het elftal vooral in het centrum van de spits weinig stootkracht toont, wist het via tech nisch zeer begaafde spelers als Abra- mov en Redin toch knappe aanvallen op te bouwen. Theunissen: 'Spartak is me meegevallen. Toch ben ik niet ontevreden over het resultaat Temeer niet, omdat we de laatste weken in de competitie niet zo best hadden ge draaid. Deze 10 biedt mogelijkheden en kan daardoor de spelers wat meer zelfvertrouwen geven. De reactie in de kleedkamer na afloop was voor mij tekenend genoeg.' Spartak Moskou-FC Den Haag 10 (0-0) 55. Boeljakov 1-0. Scheidsrechter Loowe (Zwe). Toeschouwers 20.000. Spartak Moskou: DArwin, Logofet. Olsjanski, Abramov. Loftsjev) Boeljakov, Mlzojcv, Pis- fcarjev; Papajev, Andrejev (Mlnajev), Redin. FC Den Haag: Thie; Mansveld. Wljngaarde, Welmar, Korevaar; De Zoete, Advocaat, Berg, Kila; Bregman, Roodnat. GERKIT DEN AMBTMAN Jan Jeuring beperkt door twee doelpunten de schade Van onze speciale verslaggever TIFLIS Twente vergiste zich schro melijk. Een kwartier lang leek de Enschedese formatie superieur te zijn. Jan Jeuring had zijn ploeg al na vijf minuten verrassend naar een voor sprong getild. De tegenstander was aangeslagen; scheen niet in staat om tegenslag te venverken. Maar dat kon Dynamo Tiflis wél. Al werd de ploeg daarbij geholpen door het op het oog nonchalante optreden van Twente. De Russische ploeg bouwde zelfs een knappe uitgangspositie voor de return op. Een kwartier voor het einde wees het scorebord nog 31 aan. Jan Jeuring sleepte zijn collega's toen opnieuw uit de impasse. Zei Spitz Kohn, de trainer, later: 'Dat is puur mazzel, dat Jeuring de stand nog tot 32 kon terugbrengen. Anders had ik het somber ingezien'. Twente opende het duel met Dynamo Tiflis slagvaardig. De nerveus optre dende tegenstander werd krachtig aan gepakt. Er werd voortdurend op bal bezit gejaagd; het middenveld hield de bal knap in de ploeg en lanceerde de rappe Van de Kerkhof in de diep te, waardoor de trage defensie van Dynamo met enorme problemen werd geconfronteerd. Kurtsilava, de inter nationale verdedigei. 'Wij waren ge- imponeerd in de beginperiode. Deze ploeg is onervaren. De gemiddelde leeftijd is 23 jaar. En deze confronta tie was bovendien de eerste serieuze internationale krachtmeting.' Jan Jeu ring, de altijd actieve spits, profiteer de van de kwetsbare instelling van de opponent. Uit een corner van Theo Pahlplatz kon hij ongehinderd inkop pen. Een opmerkelijke treffer, want Tsjelidze en Dsjodsjoeasjvili konden eenvoudig ingrijpen, maar bleven als genageld aan de grond. Katsjalin, de trainer: 'Er zijn tactische fouten ge maakt. Niet één, maar verscheidene, Eén ervan kon genoteerd worden bij Twentes eerste doelpunt. Als is het natuurlijk de verdienste van Jeuring. dat hij die fout vlekkeloos afstrafte.' In die periode had Twente zijn tegen stander tegen de muur kunnen en moeten drukken. Piet Schrijvers, de doelman: 'Dynamo was toen rijp. Daar had gebruik van moeten worden gemaakt. Het tempo had opgeschroefd moeten worden.' René Notlen: 'Ze wa ren toen te pakken. Dynamo was bang, geïntimideerd. Als we toen pressie hadden uitgeoefend, was Dynamo vol komen weggespeeld.' Twente voerde de druk evenwel niet op. De ploeg verschool zich in de defensie en op het middenveld. Hoog hartig werd de bad op het middenveld verschoven. Dat hoeft op zich geen bezwaar te zijn. Immers, de tegenstan ders wordt daardoor verleid tot risi co's, waarvan via een tempoversnel ling geprofiteerd kan worden. Dat gebeurde niet. Spitz Kohn: 'Er werd niet aangesloten. René van de Kerk hof werd een aantal malen knap ge lanceerd. Maar als hij de bal voor doel trok, verscheen niemand uit de tweede lijn. Zij bleven teveel hangen'. Daarom was de hautaine houding van Twente nutteloos. Het gaf de tegen stander slechts de gelegenheid zich te herstellen van de Jeuring-aanslag op het zelfvertrouwen. Dynamo Tiflis kon zich óók corrigeren, doordat Twente de dekking verwaarloosde. Er mocht een bal aangenomen worden; er werd ruimte verstrekt om te com bineren en om openingen te forceren. Kohn; 'Ik heb doelbewust de ploeg geen mandekking opgedragen. Want het was me bekend dat Dynamo erg goed kan tikken. Als je een speler dan wil laten schaduwen, kost dat enorm veel kracht. Er moest dus positiedekking worden uitgevoerd. Maar wel zodanig, dat er niet eenvou dig een bal in de voet kon worden geschoven. Op die momenten had er onmiddellijk geattaqueerd moeten worden. Dat gebeurde niet. De ploeg speelde te netjes niet brutaal genoeg, verleende Dynamo teveel ruimte'. LOOD Twente, normaal gesproken toch een ploeg met karakter, étaleerde weinig agressie. Vooral op het middenveld, waar Achterberg en Willy van de Kerkhof zich naarmate het duel vor derde lieten wegtikken. Spitz Kohn: 'We hadden lood in de benen. De manier waarop Willen de Vries de eerste bal afspeelde (waar geen enkel gevaar dreigde, schoof De Vries de bal in de breedte naar Kopiani J. L.) was al tekenend. Dat kan inciden teel wel eens voorkomen'. Piet Schrij vers: 'Zo fanatiek er in de eerste 10 minuten werd gespeeld, zo slap werd er daarna opgetreden. Het middenveld liet het volkomen afweten'. En Kick uefa cup fc twente van der Vall, in dit duel de uitblin kende organisator op het middenveld: 'Als ik van een grote vent als Asatia- ni het duel win, moet het aam'de rest liggen. Maar wat gebeurt er: de tegen stander wordt ontzien. Voor en na de wedstrijd wordt er zó een mond opge zet. maar wat wordt er tijdens de wedstrijd gepresteerd?' René Notten: 'De ploeg werd in slaap gewiegd door het povere verzet, dat Dynamo aan vankelijk toonde'. Dynamo Tiflis was echter niet zo zwak als oorspronkelijk werd ge meend. Er was inderdaad weinig ploegverband; de linies schoven zel den tot een vloeiend geheel ineen; de tegenstander werd met respect-lief dus behandeld maar: de ploeg bevat wel veel individuele kwaliteit. Zoals Kipiani, de man die Van Iersel constant verraste door binnendoor te flitsen. En Givo Nodia, een formida bele solist die voor en na de pauze scoorde. Nodio kon zich in solo's en in combinaties uitleven, omdat hij niet door een cipier bewaakt werd. Bovendien was hij De Vries steeds te vlug af. De Vries zelf: 'Nodia was duidelijk in het voordeel. Hij is klein, fel en bijzonder handig. Op dit drassi ge, rare veld kwam hij veel beter uit de voeten. Het was nog niet zo erg geweest, als oprukkende middenvel ders maar afdoefide gestopt werden. Maar dat ontbrak ten enenmale. Ie dereen voelde zich slap. Na de wed strijd had ook iedereen last van buik pijn. Een direkt gevolg van het slech te eten, dat ons hier is gepresenteerd. Vrijwel niemand heeft iets gegeten in de voorgaande dagen'. Achterberg: 'Dat veld heeft een funeste invloed op ons spel gehad. Je werd als het ware in de grond gezogen. Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt'. De voor de toeschouwers weinig at tractieve ontmoeting (laag tempo, weinig hoogtepunten) bracht nog meer mankementen in de formatie van Spitz Kohn aan het licht Met name de manier waarop doelman Piet Schrijvers zich manifesteerde. Schrij vers werd een maand geleden aan zijn meniscus geopereerd en kwam ditmaal voor de tweede keer in actie. Zijn optreden gaf evenwel weinig ver trouwen. Hij grabbelde veelal, was onzeker. Hijzelf: 'Natuurlijk ben ik niet tevreden. Maar de defensie was eveneens niet op dreef. Er werd door Kipiani gescoord, terwijl er zeker drie Twentespelers om hem heen stonden. Dat kan toch niet'. Spitz Kohn: 'Voor Schrijvers zijn er excuses. Er werd met een vreemde bal gespeeld. Het veld was in een miserabele toestand, het licht viel soms uit en er loopt tijdens de wedstrijd zomaar een hond in het veld. Dat zijn dingen, die een doelman uit zijn evenwicht brengen. De concentratie wordt verstoord'. Toen Kipiani een kwartier voor tijd de marge tot twee doelpunten verschil vergrootte, leek Twente plotseling uit geteld. Achterberg: 'Pahlplatz werd er toen uitgehaald. Maar ik had mezelf net zo graag laten vervangen. Ik was op, doodmoe. Ik kon geen been meer verzetten. Gek eigenlijk, want er werd geen tempo gedraaid.' De vervanger van Pahlplatz, Benno Hove gaf de ploeg echter nieuwe impulsen. Waar op het middenveld nauwelijks meer ge jaagd werd, manifesteerde Hove zich plotseling als een terrier. Spitz Kohn: 'Ik zag bijzonder goed wat er mankeer de Maar tijdens de wedstrijd kan ik de jongens niet bereiken. Benno had steeds naast me gezeten. Die wist dus, welke verlangens ik koesterde. Het was ook een steun voor de ploeg, toen hij zich presenteerde. Het middenveld was weer bezet. Dynamo kon niet meer overwogen een aanval controleren.' EENHEID Collega Katsjalin: 'Mijn ploeg was be slist niet van plan om werkelijk pres sie te ontwikkelen. Dat zou te rikant geweest zijn. Want: hoe men ook mag oordelen over deze prestatie van Twente, het is en blijft een uitsteken, de ploeg. Er is eenheid, met René van de Kerkhof en Pahlplatz als uitblin kers. Maar je kunt duidelijk consta teren dat dat een campact geheel is. Als ze het tempo hadiden opgeschroefd en collectief de aanval hadden ge zocht, was de diefensie kwetsbaar ge weest. En dat wilde ik voorkomen, met zulke snelle mensen als René van de Kerkhof'. Twente toonde zich tenslotte tevreden met de 32 nederlaag, Katsjalin niet. .Die 31 voorsprong had niet meer mogen worden prijs gegeven. Ook dat was een taJktische blunder. Maar nu week ik tenminste iets.Ik kan dus maatregelen trefen voor de return'. Piet Schrijvers: 'Deze ploeg is te pak ken. Zeker in Enschede. We hadden hier notabene niet mogen verliezen'. Dynamo TUUs-FC Twente 2-3 <1-2) 6. Jeuring 1-0, 30. Glvo Nodia 1-1, 38. Glvo Nodia 1-2. 77. Klplanl 1-3. 78. Jeuring 2-3. Scheidsrechter; Papavassillou (Grie). Toe schouwers: 20.000. Dynamo Tiflis: Gogia, Dsodsjoeaajsvilli, SJe- lidze, Kurtlslava, Knitsikasjsvlli; Petrasjvlli, Asatlanl, Matsjaidsjo; Koetsajev (Levan No dia), Glvo Nodia, Klplanl. Jan Jeuring twee treffers FC Twente: schrijvers; Van Iersel, Drost, De Vries, Oranen; Van der Vall. W. v. d. Kerkhoff (Notten), Achterberg; R. v. d. Kerkhof!, Jeuring, Pahlplatz. JOHN LINSE ROME (ANP) Zoals de zaken er nu voorstaan zullen de Italiaanse prof voetballers op de eerste competitie zondag, 24 september, staken. Tijdens een vergadering in Rome tussen ver tegenwoordigers van de Italiaanse voetbalbond en de organisatie van con tractspelers is geen enkel licht geko men in de moeilijkheden rond de so ciale voorzieningen van de spelers. Na afloop van de vijf uur durende ver gadering. die werd bijgewoond door de minister van arbeid, deelde een woordvoerder van de spelersassociatie mee dat de stakingsorder voor 24 september van kracht blijft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11