Afsluiting van Oosterschelde onvermijdelijk 1 koeriers GEEN DA! Matigingscontract komt van de grond Provincie Zuid-Holland wil orkest helpen 52! fa ft EEG-verkiezingen in '75, vindt PvdA Twee cups voor Anneke Grönloh trouw/kwartet woensdag 13 september 1972 BINNENLAND hl AF Provinciale Staten menen: Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Provinciale Staten van Zeeland hebben gisteren twee moties aanvaard waarin afsluiting van de Oosterschelde welis waar overmijdelijk wordt geacht, maar toch wordt aangedrongen op onderzoek naar de mogelijkheid van stormvloedkeringen. In een van de moties, ingediend door de heer P. A. Roels (PvdA) en onder tekend door de statenleden J. A. van Bennekom (ARP), H. IJssel (CHU), W. Don en N. Filius (beiden PvdA) wordt er bij ministers en kamerleden op aangedrongen aan deze studie des kundigen uit alle disciplines te laten deelnemen. Uit een toelichting op de motie blijkt, dat hierbij met name wordt gedoeld op biologen en ecologen, die het on der meer het alternatieve plan met stormvloedkering van de Delftse stu diegroep Zeeuwse Meer hebben ont- worpea Indien dergelijke kunstwer ken niet mogelijk zijn, aldus de motie, moet de regering ervoor zorgen dat: 1. een inrichtingsplan, inclusief een uitwerking van de compartimerrterings- gedachte voor het Oosterechelde-ge- bied gereed is; 2. een beheerslichaam, bestaande uit gekozen vertegenwoordigers en des kundigen op verschillende gebieden, zal zijn ingesteld; 3. het onmogelijk zal zijn gemaakt, dat gemeenten en waterschappen lozen op het Zeeuwse Meer, tenzij in uitzon deringsgevallen na een in drie fasen uitgevoerde reiniging; 4. het in te laten rivierwater van een kwaliteit is dat geen ongewenste ont wikkelingen kunnen plaatsvinden. In de motie wordt voorts uitgesproken dat de afdeling milieu-onderzoek van de Deltadienst met het nodige aantal gekwalificeerde medewerkers moet worden uitgebreid. Visserij De tweede motie, ingediend door drs. W. R. F. Dusarduyn (KVP), heeft hoofdzakelijk betrekking op de situatie van de Zeeuwse visserij na de afslui ting. De ministers van verkeer en Wa terstaat, landbouw en visserij, volksge zondheid en milieuhygiëne worden in deze motie verzocht: de studies naai de milieuhygiënische gevolgen van de afsluiting onverkort en met spoed voort te zetten en te coördineren; de moge lijkheden naar het voortbestaan van de schelpdierencultures en visserij in een afgesloten Oosterschelde of in de buurt in snel tempo te onderzoeken; en voor zieningen voor wat betreft het voortbe staan van de visserij in perforatiedam- men of anderszins in te bouwen indien tijdens de afsluitingswerkzaamheden mocht blijken, dat afsluiting op de voorgenomen wijze milieuhygiënisch niet mogelijk is. Een derde motie, die werd ingediend door de heer C. Th. O. van Water schoot (PPR) namens PPR en D'66 werd verworpen. In deze motie werd zo nodig vertraging van de af sluitingswerkzaamheden bepleit. Dit hangende een onderzoek van een nieuwe Delta-commissie waarom in de ze nota werd verzocht De commissie zou moeten onderzoeken op welke wij ze bescherming tegen stormvloed ram pen en behoud van het natuurlijk mi lieu kunnen worden gecombineerd. De woordvoerders van alle fracties, uitge zonderd uiteraard die van PPR en D'66, vonden deze motie uit veilig heidsoverwegingen niet verantwoord. Met name omdat op temporisering van de afsluitingswerkzaamheden werd aangedrongen. In de PvdA-fractie wierp de heer A. C. van Overbeeke zich echter op als voorstander van de visie van PPR en D'66. De heer Van Overbeeke verweet Provinciale Staten (die gisteren voor de tweede keer bij een waren voor beraad over de Oos- terschelde-problematiek, omdat het af gelopen jaar nieuwe gegevens over de gevolgen van de afsluiting bekend werden) geen aandacht te schenken aan de verontrusting van de bevolking en aktievoerders. 'Ik had verwacht dat er dit keer niet zoals de vorige keer weer een uitspraak van Provinciale Staten zou komen waarin wordt ge zegd dat de Oosterschelde dicht moet'. De heer Van Overbeeke had op zijn minst verwacht dat de Statenleden voor afsluiting zouden kiezen indien aan een aantal voorwaarden betref fende milieubescherming zou zijn vol daan. Eerder op de dag had gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann de verga dering erop gewezen, dat het aan brengen van stormvloedkeringen pas mogelijk zal zijn nadat de afsluiting is uitgevoerd. Dit met het oog op de sterke stromingen in de monding van de Oosterschelde. Gedeputeerde J. van den Bos gaf de Statenleden opening van zaken over wat het college doet voor behoud van visserij en mosselcultuur in Zeeland. Hij zei dat het ministerie van land bouw en visserij een interdepartemen tale stuurgroep wil oprichten, die zich moet bezighouden met de wijze van verwateren en de vestiging van een nieuwe verwateringsplaats voor mos selen. 'Uiterlijk voor 1974 zal hierover een besluit moeten worden genomen', al dus de gedeputeerde, die zei dat in de stuurgroep vertegenwoordigers van de Zeeuwse visserij zitting zullen nemen. Het college van G.S. had bovendien de Zeeuwse belangenorganisaties een brief geschreven waarin zij meedeelt een provinciale begeleidingscommissie te willen instellen Van een verslaggever DEN HAAG Naar het oordeel van de EEG-commissie van de PvdA zullen uiterlijk 1975 rechtstreekse verkiezin gen voor het Europese parlement moeten worden gehouden. Dit is een van de conclusies uit een nota van de PvdA over de komende topconferen tie van de lidstaten van de EEG. In de nota wordt gesteld dat de ver dere ontwikeling van de unie geen doorgang kan en mag vinden zonder verbeteringen in het democratische functioneren van de Europese gemeen schap. Ook wordt aangedrongen op versterking van de besluitvaardigheid en besluitkracht van de raad van mi nisters. Vice-voorzitter van VNO: DEN HAAG Werkgevers- en werknemersdeskundigen in des-"*" ciale commissie van de Stichting van de Arbeid, die werkt aan voorbereiding van een sociaal matigingscontract voor 1973, overeenstemming bereikt over een aantal belangrijke uitgaj ten, zo heeft de vice-voorzitter van het Verbond van Nederlani dernemingen, mr. P. van Meeteren, gisteren op de maandelijkse conferentie van het VNO meegedeeld. De zangeres Anneke Grönloh is niet voor niets naar het zangfestival op het Spaanse Menorca gegaan. Gisteren kwam ze terug met wat een compleet Ajax nog niet in een Europacupfinale bij elkaar schopt: 1' groteb eker (eerste prijs) en nog 1 grote beker (persprijs). De bereikte overeenstemming heeft voornamelijk betrekking op het kader, waarin het beoogde sociaal contract gegoten kan worden. Daarvoor zijn voor alle partijen aanvaardbare for muleringen gevonden, die minder op macro-economische gegevens zijn ge baseerd dan voorheen het geval was, aldus mr. Van Meeteren, die voorts zei dat men het erover eens is, dat indien enerzijds duidelijke afspraken over de loonontwikkeling worden ge maakt er tevens harde afspraken over de prijzen moeten komen. Een moeilijkheid daarbij is evenwel de controle. Slechts een betrekkelijk klein percentage van de stijging der kosten van levensonderhoud, nl. 14 pet, is beïnvloedbaar door de indus trie, 30 pet komt voor rekening van de dienstverlenende sector en de res terende 56 pet op het conto van overheid en import. Er wordt echter gestreefd naar een voudige uitvoeringsafspraken, zo ver klaarde mr. Van Meeteren, die consta teerde dat alle partijen in de stich tingscommissie nog steeds de ernstige wil hebben om tot een sociaal con tract te komen. De constructieve wij ze, waarop er gewerkt wordt, is naar zijn mening geheel in strijd met uit latingen dat 'er toch niets van tenOW komt.' CIJFERTJES Overigens waarschuwde de VNO stuurder voor teveel optimisme, dat de kern van de problemen volkomen open ligt, de uiteinde, cijfertjes nog moeten worden i vuld en veel zal afhangen vanl beleidsvoornemens, die de rege dinsdag bekend zal maken. Vent wordt dat deSociaal-Econoi Raad op 20 oktober het rapporti zijn economische deskundigen ulg en georganiseerd bedrijfsleven worden voortgezet. Inmiddels heeft de voorzitter va« Bouwbond CNV, de heer D. van menée gisteren verklaard dat i elk geval een sociaal contract komen, desnoods eerst een com indien het niet gelukt met het hi ge kabinet een akkoord te slu Het sociaal contract moet gelden 1973, aldus de heer Van Comnu maar daarna moeten de vakbewt en de werkgeversorganisaties z.L de regering gaan praten over meerjarenplan voor vijf tot tien j dat jaarlijks kan worden bijgeste!! erg DEN HAAG Er is twee ton nodig om het huidige tekort bij het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland voor dit .jaar te kunnen over bruggen. De provincie Zuid-Holland wil overwegen een deel van het financiële tekort voor haar rekening te nemen. Eerst moet bekeken worden wat het aandeel van Rijk en, Provincie zal zijn. Uiterlijk eind januari moet dan een besluit genomen worden over het voortbestaan van het orkest. Dat heeft de Zuidhollandse gedeputeerde prof. dr. J. P. van Praag gezegd in zijn kwaliteit als voorzitter van de com missie voor culturele aangelegenheden uit de staten van Zuid-Holland. Een meerderheid van de commissie is voorstander van het voortbestaan van het gewestelijk orkest. Het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland (met 160 podiumbeurten het drukst bezette orkest in Nederland, voornamelijk voor begeleidingen) is het enige dat niet door het rijk wordt gesubsidi eerd. De provincie is hoofdsubsidiënt en enkele gemeenten dragen eveneens jaarlijks bij. De provincie heeft vol gens prof. Van Praag de morele ver plichting het orkest in elk geval dit seizoen te laten uitspelen maar 'de provincie kan niet alles alleen blijven doen' voegde hij eraan toe. De salaris sen van de 37 orkestleden zijn nog tot en met november veilig gesteld. Franck-herdenking in Zwolle ZWOLLE Ter gelegenheid van het honderdvijftigste geboortejaar van de Franse componist César Franck (geb. 10 december 1822) organiseert de commissie Kerk en Muziek te Zwolle een herdenkingsconcert in de Grot- of St. Michaelskerk te Zwolle. Het pro gramma bestaat geheel uit orgelwer ken van Franck (Choral I en n, Pièce Héroique, Pastorale, Final en het Grande Pièce Symphonique. De com posities worden vertolkt door de diri gent-organist Charles de Wolff op het Schnitgerorgel. Deze herdenking is te vens het slot van de serie zomercon- certen op het Schnitgerorgel en vindt plaats op zaterdag 16 september, aan vang 20.00 uur. Acht deelnemers aan Arnhemse orgeldagen ARNHEM Voor de vijfde maal worden van 22 tot en met 25 septem ber de Internationale Orgeldagen te Arnhem gehouden. Het concours wordt, na de bekende europese orgel dagen in Bologna en St. Elban langza merhand een begrip voor orgelliefheb bers. Aan het concours wordt deelge nomen door acht (geselecteerde; veel belovende organisten uit de Rijn landen Frankrijk, Zwitserland, Duits land en Nederland (in de leeftijd tot 35 jaar). Bij de internationale orgeldagen staat het in 1796 in de Kloveniersburgwal- kerk te Amsterdam voltooide Strümphler-orgel centraal, dat in 1962 naar Arnhem werd overgebracht en dat zonder meer tot de fraaiste orgels van ons land moet worden gerekend. Overigens blijft het evenement niet beperkt tot Arnhem, maar zullen de deelnemers en jury-leden ook gast- cbncerten geven in omliggende plaat sen. Aan het eigenlijke concours gaat op vrijdag 22 september een concert voor jongeren vooraf. In de Arnhemse (Grote) Eusebius Kerk speelt dan de bekende Nederlandse formatie Eksep- tion, die enkele jaren geleden klassie ke thema's in hun muziek begonnen te gebruiken en daarmee inmiddels grote internationale bekendheid heeft verworven. Op zaterdag 23 eptember begint het internationale concours met keuzewerken van de deelnemende organisten. Dat zijn: Andreas Cchoe- der en Wolfgang Ruebsam uit Duits land. Ralphaële Garreau de Labarre uit Thionville in Frankrijk, de Zwit sers Bernard Heiniger, Heinz Kueh- ner en Christoph Wartenweiler en de Nederlanders Kees van Eersel en Gert Oost. De jury, bestaat uit Andriaan Engels (D en Haag), Anton Heilier f Wenen) en Mare Schaefer (Straatsb'urg;. De eerste prijswinnaar van het orgelcon cours wordt in 1973 in de gelegenheid gesteld in ons land een aantal concer ten te geven. Expositie over ontdekking van hiëroglyphen LEIDEN Op 14 september is het 150 jaar geleden, dat Champollion le schrift, de hiëroglyfen ontcijferde. Dat was voor het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden reden een kleine expositie te organiseren. De dramati sche ontdekking van de Franse geleer de beroofde de 'heilige tekens' van de Oude Egyptenaren van de mystieke sluier waarmee zij vijftien eeuwen lang waren bedekt. De fraai gegra veerde figuurtjes bleken niet de ge heimzinnige, voor velerlei uitleg vat bare symbolen te zijn, waarvoor zij sinds de 5e eeuw na Chr. waren gehouden. Die tekeningen van goden, mensen en dieren, van vogels, vissen en slangen, van gebouwen en allerlei gebruiksvoorwerpen, vormen gewoon woorden en zinnen, zijn de schriftte kens van een taal, die meer dan dertig eeuwen is gesproken en - op die manier - geschreven - het Egyp tisch. Dank zij het geniale werk van Cham pollion kan deze taal, de belangrijkste bron van de kennis van de oud- Egyptische cultuur, weer worden be grepen. De gevleugelde woorden 'Je tiens l'affaire' - ik heb het noder de 4 Sf knie.' die Champillion in 1882 na zijn ontdekking, is nu de titel de tentoonstelling in het Rijb seum van Oudheden, 'n Handsc! van de geleerde, een afgietsel f Steen van Rosette - aan de waarvan de hiëroglyphen werden cijferd - documenten en gran^isr Vanaf 14 september. En dan nog... -'Oog in 't zeil', de tentoonstejaou die ter gelegenheid van het 125-j bestaan van de Koninklijke Neder! se Zeil- en Roeivereniging Singer Museum te Laren wordt houden, is verlengd tot 25 septem|tEl De Toetankamon-tentoonstell' het Britse Museum in Londen onschatbare voorwerpen uit het van de Egyptische kind-farao, ruim 3000 jaar geleden stierf sinds maart overweldigende bi stelling geniet wordt met drie den, tot 31 december, verlengd. Max Fleischer vanl Popeye overleden LOS ANGELES De geestel der van Popye, Max Fleischer, j 89-jarige leeftijd in zijn woc Los Angeles overleden. Fleischer ontwierp de populaire^ figuur van de spinazie-etende 2 in 1917. Hij was ook een in de wereld van de tekenfilm. 'Noi En dan nog.... Voor de tweede maal wortp kasteel Keukenhof te Lisse een tiekbeurs gehouden die van 16 t: gc september duurt. fond De Noorder Compagnie gai:1 z 18 oktober in de Nieuwe Kert"-. Groningen, op 19 in Leeuwaï er Westerkerk en later in Het Ank! 'kste Assen een uitsluitend voor de I bestemd stuk spelen met de o,-1 r a' king van Lazarus als onderwerp, gisseerd door Fred Stemeberg. al) nelij WASSERIJ 'OZON1 uw was, chemische ging, partijen, jassen, L hemden, overalls, kk ;KL reparatie, stoppage, i reiniging, enz. Vrar lichtingen Tel. 22675.Ï] i. la het laar Personeel aangeboden Heeft u TIMMERWERK?! Bel dan even 01710-24341. Morslaan 20, Leiden. Tel. 01710-31929. Personeel gevraagd Met spoed gevraagd nette verkoopster voor werkzaam heden in onze supermarkt. Goed loon, vijfdaagse werk week. Prettige werkkring. De Fa. Smit, Pr. Bemhard- straat 3, Koudekerk aan den Rijn. Tel.: 01714-2578. HL2 EOQH TE HUUR In watersportdorp 'WOU- BRUGGE' modern hoekhe- renhuis met garage, gestoff. en ged gemeub. 600,- per mnd. B.V. DE BURCHT VOORBURG Vastgoedmakelaars Park weg 7, tel. 070-86.42.45. HL5 AANNEMER vr. timmer-, stuc-, tegel- en metselwerk. HL1 Wij kunnen meisjes plaat sen van 16 jaar en ouder. Aanmelden: Wasserij Nooit Gedacht, v. d! Valk Bou- manweg 184, Leiderdorp. HL2 Te huur aangeboden slaap kamer met de kost. In klein gezin. Voor degelijke werkende jongeman. Week end afwezig. Hogewoerd 154 of tel. 24188. Na 6 uur. HL5 Meubilair en huisraad Dames grijp de winst! De grootste en goedkoopste bonfzaak van Nederland geeft alléén de maand sep tember 20 pet zomerprij- zenkorting. Duizenden kor te en lange BONTMAN TELS en bonthoeden. Nu kopen en in de winter be talen. Gratis bewaren, 3 jaar waarborggarantie. Des- gew. zeer soepele krediet- service. DE BONTKO NING, Hoogstraat 97, Rot- terdam-C. groot parkeerter rein voor de zaak, tel. 010- 117117. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Bij koop wordt reisgeld voor bus, trein of eigen auto terug betaald Trapbekleden nu voordelig met vilttapijt, 14 treden v.a. 150.- met ijzersterk nylontapijt v.a. 220,-. Het Karpettenhuis, Herensingel 10. Leiden. Telef. 26003. Oegstgeesterweg 46a, Rijns burg. Telef. 01718-16813. HANG-LEGKASTE.V lin nenkasten. wandstijlmeube len, keukenkasten, keu kens, slaapkamers en bu reaus. Enorme sortering. Ultra modern. Niet duur. De Kastenspecialist, Hoogl. Kerkgracht 47-49. Hoek Nieuwstr. Tel. 01710-33078. HL12 BANKSTELLEN direct van de fabriek zeer fraai uitge voerd in diverse kleuren. Vijf jaar garantie op het binnenwerk. Normale prijs 1300, nu voor 595. Ver koop 'Prettig Wonen', Wei- marstraat 263, Den Haag. tel. 600067. Donderdag koop avond. HL12 l Vaartuigenen watersport II Vakantie en recreatie SPORTVISSERS OPGE LET. met beaphar Lok- en Deegvoer vangt U ponden vis. Te gebruiken als lok aas cn deeg. Gratis mon ster op aanvraag. Ver- krijgb. via dierenzaken. Be aphar B.V. Raalte. Onderhoud en reparatie Schilder HAGELWIT VER VEN, plafonds. Jaren kleur echt, prima ref., billijk ta rief Tel. 653583. KUNSTGEBITTEN repara ties klaar terwijl u wacht. Dagelijks beh. zat. van 9 tot 4 uur. Fa. L. A. van Berge-Henegouwen, Schel penkade 47, Leiden. Tel. 20794. Foto, film en optiek NAAIMACHINE DEFECT? Wij repareren elk merk, snel en perfect. Naaimachi nehandel Rooyackers, Da Costastraat 41. Leiden. Tel. 31324. Adm. de Ruyterlaan 14a. Katwijk, tel. 01718- 5844. HL9 Vogelliefhebbers aangebo den grijze en masker zebra- vinken edelzangers, mozam- bieksijsjes, tijgervinken, muskaatvinken, Jap. meeu wen, wiela's, wevers, kwar tels, diamantduiven en nog vele andere vogels. Lang- hout's groothandel Rijndijk 53a (school) Hazerswoude alleen zaterdags tel. 01714- 2984 HL24 woonruimte gevraagd Te huur gevraagd door stu dent, kamer in Leiden. Prijs plm. 150,-. A. Fluit- man, Pr. Hendrik weg 2. Wijk bij Duurstede. Tel. 03435-1234. HL6 Chemicus (27 jaar) zoekt woonruimte met kook en douche gelegenheid. Br. on. 5622. Bur v.d. Blad. le jaar student medicijnen. Zoek ongem. kamer in Lei den of omgeving. G. J. van Stnen, p/a Boerhaavelaan 37, Leiden. Tel. 54171. Huishoudelijk personeel gevraagd Gevr. bij dame alleen (le rares) een nette huish. hulp die zelfst. kan werken voor 1 morgen p.w (Archi pel) van g.g.\. tel 543213 's avonds. Gevraagd meisje voor de huishouding. Voor 5 halve dagen per week. Mevr. Oom, Cobetstraat 91, Lei den Tel. 22210. HL4 Zaken en hypotheken AUTOVERZEKERING Verzekeringsbewijs met eventueel groene kaart. Klaar terwijl u wacht. Ver zekering auto's tot 15 jaar oud zonder keuring. Ass.- kant. Beijk, Essenlaan 2, Sassenheim. Telef. 02522- 13355. Ook op zaterdag geo pend. HL11 AUTOFINANCIERING Klaar geld in uw han den binnen een dag voor nieuwe en gebruikte auto's. Ook op zaterdag geopend. Ass.- kant. Beijk. Essenlaan 2, Sassenheim. Tel. 02522- 13355. HL11 UW persoonlijke lening is ons geheim De tientallen persoonlijke leningen, die wij dagelijks ver strekken worden helemaal schriftelijk afgehandeld. U kunt met ons telefoneren of schrijven. U krijgt ons niet te zien. Want geld lenen is een kwestie van wederzijds vertrouwen. Uw aanvraagformulier, dat wij in blanco en veloppe toesturen geeft ons alle informatie, die nodig is. Als u gehuwd bent of in loondienst werkt beschikt u over enkele dagen over het gevraagde bedrag. Van 1000 tot 10.000. Aflossing in 12 tot 48 maanden. Wet telijke tarieven. Geen informatie bij werkgever, bankre latie of buren. Geen kosten. Bel met of schrijf aan Fi nancieringskantoor E. J. Möller. St. Catharinastraat 1. Eindhoven. Tel. 040—66633 of 25472. na 19.00 uur 04105 —3039. (Door de gemeente Eindhoven toegelaten finan cieringskantoor). HL11 Ruil of verkoop uw over tollig foto-, film- of projec tietoestel bij FOTO VORRINK beëdigd taxateur op foto- en filmgebied. Brouwers gracht, heek Prinsengracht. Tel. 608080-604566, 's maan dags gesloten. Auto's en autobenodigdheden 'PEUGEOT' 504 als nieuw 17000 km gelopen 8000,-. Telef. 01718-12775. HL16 Zo goed als nieuwe aanhan ger 4 wielig tandemstel bak 2,60 x 1,20 mtr 1250,- telef. 01718-12775. HL16 TROUWEN? Maak van uw dag een sprookje. Door spe ciale service en moderne trouwauto's. Trouwbedrijf De Groot, Beestenmarkt 3, Tel. 23300. HL16 V. d. Berg KOOPT OOK UW AUTO mits deze in goede staat verkeert. Aan biedingen ook na 18 uur. Lage Morsweg 67, telefooD 30692. HL16 PIET DE LASSER. Alle autoschade en spuiten van af 150,- indien zelf ge schuurd. Tel. 070-632887- 600500. Cilliersstraat 39. Den Haag. TROUWPLANNEN? Reeds v.a. 30 per auto verzorgt het gespecialiseerde trouw- autobedrijf uw trouw- stoet. Met moderne 8 per- soons Chryslers en chauf feurs in fraai beige livrei. Ook voor omliggende ge meenten uw adres. Let op Inlichtingen uitsluitend Zeemanlaan 12a. Leiden. Tel. 23055. Dir J. J. de Jong. Uw kanarie en andere vo gels MEER EN BETERE ZANG door MEEZANA. Spoedig zingt hij weer z'n mooiste lied. Verkrijgb. via dierenzaken. Gratis docu- kentatie. Geco, Postbus 7 Raalte. Uw hond of poest last van REISZIEKTE? Gebruik dan beaphar AUTOFIT en alle problemen zijn voorbij. Verkrijgb. via dierenzaken. Beaphar Raalte. HL24 Naaimachines: Opgelet Elektr. naaimachines in koffer 75,-, 95,-, en 115,-, Zig Zag naaimachi nes 175,- en 195,-. Hand naaimachines 40,-, 65,- en 85,-. Herenstraat 23, Leiden. Tel.: 01710-32027. HL31 Vogelliefhebbers aangebo den spitsstaarteiv ceres- goulds-maskeramandinen en binzen en groene astril- den, diamantvinken, bruin- borst en witborst rietvin ken. gordelgrasvinken. Langhout's groothandel. Rijndijk 53a (school) Ha- zerswoude alleen zaterdags tel. 01714-2984. HL24 RODE KANARIES kwe ken? Red-Food voor het, kweken uit gele ouders en het opvoeren van frissere donkerder rode kleur. Ver krijgb. via dierenzaken. Gratis dokumentatie. Geco. Postbus 7, Raalte. Lessen en clubs ENGELS SPREKEN Beginnens en gevorderden. Opl. L. Cambridge-examen privéclub en conversatieles. Boeken gratis. Instituut Luppenga. Tel. 070-33.39.77- 33.39.78. HL25 Vogelliefhebbers, aangebo den parkieten o.a. graspar kieten albino's lutino's val ken, roodruggen turquoisi- nes en fischery. Langhout's groothandel. Rijndijk 53a (school) Hazerswoude al leen zaterdags tel. 01714- 2984. HL24 BEVOEGDE DOCENTEN ATHENEUM. GYMNASI UM, HBS. HAVO, MAVO, Huiswerkleiding, bijlessen, privé-opleiding in elk stadsdeel en randgemeen ten. Combinatie van Lera ren MO. Tel. 070-231717. DAMESSTEUNSCHOENEN tot maat iV/2. Vlotte model len. moderne kleuren. Ook voor losse steunzolen. LELTZ SCHOENMAGAZIJN, Vlamingstraat 51; Javastraat 35A; Laan van Meerdervoort 275A; Theresiastraat 95; Kon. Julianaplein 23, Voorburg. HL31 HANiD WEVERIJ 'ALEXANDRA* KASTEEL DUINRELL WASSENAAR Hoogpolige tapijten en dames kledingstoffen voorlopig alleen na telefonische afspraak. Telefoon 01751 - 2921 - 5231. Open: zaterdag, zondag, woensdag cn donderdag van 11 tot 16 uur. HL31 Wij bieden een 25 jongens boeken ter overneming aap. Gaarne eerst een be richtje. A. Huisman, Suma- trastraat 167, Leiden. PLASTIGLAS. Zoutman straat 58. Telefoon 604070- 333977/8. Lichtkoepels, sa nitair. Plasticplaten alle maten en soorten en kleu ren, gegolfd en vlak en zeer luxe en technische platen. Glasheldere perspex ook op maat. Polyesterhars en glasweefsels, gietharsen, Bezoekt de WASAUTOMA- TIEK 'De Eendracht', Zoe- terwoudsesingel 14b, Mun ten verkrijgbaar van des morgens half 8 tot 's a- vonds 7 uur. Zaterdag van half 8 tot 12 uur v.m. Uw wasgoed (6 kg), gordijnen gewassen en gelijk gecen trifugeerd in 40 min. Droogkasten en stoomman- gel aanwezig om uw was kastklaar te maken. Che misch reinigen 4 kg 7,50. HL31 NIEUWE DIEPVRIESKISTI 25 tot 35 pet kortinf w-j liter ƒ425, 300 liter 420 liter ƒ790, 600 990, 5 jaar garantie haald 5 pet korting.' Koeltechniek. Ben straat 12, LeiderdorF 01710-31726. Ook zatt en na 6 uur. al uw! billijk' Wij verzorgen WERK tegen zen. O.a. visitekaart)' boortekaartjes, kaartjes. Prima afff' en vlotte bediening, werk Service Haarlemmerstraat 61 foon 24183, Haard-, K handel G. Hofenk. •oor kor Alle zonweringen, ai um jaloezieën, papier loezieën en buiteflf uki zen. Gratis opmeten hangen. Doe-het-rftpje trum De Timmerrnii etje rensingel. Leiden. Te! bakl 01710-33090. pnd rlor< Ka it ne ten aatje !*g in it in Nee. erdn an w Wie lüdje Diede k hei ~iede lal j Ik h( TRAVELSLEEPER IS JARIG! Hij is 15 jaar geworden. Daarom nu Uw voordeel: ƒ300 Deze wereldbekende vouw- kampeerwagen bij: CARAVAN-CENTRUM LEIDSCHENDAM Middenweg 7 (naast Opel- Streur), Rijksweg A'dam- R'dam (E4), afslag Leid- schendam. Tel. 01761-2540. De krant kunt u niet missen, kuu. kon e /"ie ac VAch.' peligii

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 12