in Alphen a.d. Rijn Boze automobilist wilde wel eens even praten Verpleeghuis bij 'Rijnoord' Manuel schoot revolver f leeg uit pure jaloezie Kerken brengen bijbel op Westland promotion Nieuw gemaal voor de Groote Polder Jeugdwerk Alphen R00IJAKKERS Automobielbedrijf n.v. Parlevliet opent nieuw gebouw Noordbuurtseweg geasfalteerd Aiohens museum wordt herooend Sbioelr2 Bejaarden in de kraamkamer 'Schaakmat' van start Winstpartij van Hanemaayer Inbraak postkantoor TROUW/KWARTET VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1972 REGIO L4 ij schouwelijk groepen g'ie Je hoort weieens dat bejaarden in hzt verleden leven. Dat is vaak niet te recht. Het suggereert dat zij voor het heden geen aandacht hebben en zon der toekomst maar zo'n beetje voort bestaan. Niets is minder waar. Dat liet verleden hun allicht mèèr zegt dan de jongere generaties, werd gistermid dag wel duidelijk uit de gespannen aandacht iwaarmee rij de vertelster volgden, en uit het gulle applaus dat haar ten deel viel. ZOETERWOUDE —Dijkgraaf Schok king van het Hoogheemraadschap Rijnland zal op donderdag 21 septem ber het nieuwe gemaal van de Groote Polder in gebruik stellen. Dit heeft een plaats gekregen aan de Meerbur gerwatering 100 meter ten noorden van de Miening vanwaar een asfalt weg naarh et gemaal is aangelegd. Het nieuwe gemaal heeft inmiddels de voorgeschreven 50 uur proefge draaid en met de demping van de Koppelwatering is men ver gevorderd. De financiële consequenties van deze veranderingen zijn volledig voor de N.V. De Vijver en werden geraamd op 700.000. Daarbij is ook de aan passing van de watergangen in de polder aan de nieuwe situatie. Alsde waterstand in de 520 ha grote polder te hoog wordt treedt het ge maal vanzelf in dienst. Dit echter alleen in de z.g. goedkope uren. De capaciteit is 50 m3 per minuut. Een zwaailicht oph et dak waarschuwt als er iets mis gaat. Over de toekomst van de fraaie wip molen is nog geen beslissing geno men. LISSE Ds. J. van Vliet. Aagteker- ke. heeft bedankt voor het op hem uitgebracht beroep van de Geref. Ge meente te Lisse. DORDRECHT 'Stel je voor dat iedere verbolgen automobilist op de rijksweg zijn rivaal klem rijdt en hem vervolgens op de bek slaat? Dat zou een mooie verto ning worden Aldus de offi cier van justitie, mr. J. M. van Leeuwen, tijdens de zitting van de politierechter tot de Bossche naar V. tegen wie hij zes dagen had geëist. Politierechter mr. E. Muller was het helemaal -eens met deze eis. De Bosschenaar had op de Rijksweg 16 moedijkheden gekregen met een voor hem rijdende automobilist. V. had willen passeren, maar volgens zijn zeggen had de voor hem rijdende personenauto zulke rare manoeuvres gemaakt dat passeren onverantwoord zou zijn geweest. 'Heeft u het daar dan niet een beetje naar gemaakt?' wilde de politierechter weten. 'Ik meen te weten dat u nogal irriterend te werk bent gegaan met uw lichten.' V. verweerde zich met de opmerking dat hij extra geïrriteerd werd, omdat de inzittenden van de voor hem rijdehde auto kennelijk in ALPHEN In het kader van de opening van het seizoen, zijn en wor den voor de Gereformeerde en de Hervormde jeugd in deze week aller lei activiteiten georganiseer. Dat oet men reeds ettelijke jaren, maar de deelname aan dit werk beant woordt toch niet geheel aan de ver wachtingen. Het percentage dat zich afzijdig houdt is groot. Vrijdagavond vanaf 6.45 uur wordt vanuit het gebouw Nabij een vossen jacht gelopen. Jongens en meisjes van 8-14 jaar kunnen jacht maken op 9 vossen en daarmee prijzen verdienen. Voor het ontmoetingscentrum Het Blinkertje wordt dezelfde avond het 'seizoen weer geopend in een der ruimten van de Salvatorikerk. Deze avonen zijn toegankelijk voor 'be langstellenden vanaf 18 jaar. Zater dagmiddag 9 september is er een autopuzzeltocht. Start bij de Salvatori kerk tussen 1.30 en 2.30 uur. (ADVERTENTIE) MERCEDES-BENZ OCCASIONS M.B. 200 D 1971 54.000 km, blauw grijs kunstleer M.B. 220 /D 1972 18.000 km, blauw perkament kunstleer M.B. 220 D 1971 41.000 km, witgrijs, rode stof M.B. 200 D 1970 123.000 km, witgrijs, blauwe stof Bovengenoemde wagens worden onder volledige Bovag-garantie verkocht. M.B. 230 S 1967 zwart, goede auto, zonder garantie Dealer Mercedes-Benz - Audi LEIDSE STRAATWEG 1. OEGSTGEEST Geopend: ma t/m vrij: 917.30 za 10.00—15.00 Nieuwe MERCEDES-BENZ en AUDI uit voorraad leverbaar. een bijzonder 'lollige' stemming ver keerden. Bij de Zwijndrechtse brug hadden deze handelingen geculmi neerd in een levensgevaarlijke situa tie. De Bosschenaar had op de smalle brug getracht rechts te passeren. De andere auto zou hem daarbij hebben gesneden. En dit had de tempera mentvolle V. niet genomen. EVEN PRATEN 'Ik heb he meven later gedwongen te stoppen. Ik wilde wel eens even pra ten', zo zei hij enigszins hautain. 'Dat is dan wel een vreemde wijze z van praten geweest', merkte mr. 51 Ier op. 'U had kennelijk zo veel hai| dat u uw wagen half op de rijba n; had laten staan. Levensgevaarlijk,! grupt u'. 'Hoe kwa m het dat u ging slaaL 1 wilde mr. Van Leeuwen weten. I V verdachte vertelde dat het nooit zi v< bedoeling was geweest om te slaan. 'Toen ik bij die andere, auto kwa 1 gooide die man het portier zo keihi f open dat het tegen mijn been kwal 1 Mr. Van Leeuwen adviseerde in I vervolg het nummer van dergelijk weggebruikers te noteren. .vc Nu straf toch 'happy end' KATWIJK Zaterdag 16 september om 11 uur opent B.V. Rederij en Haringhandel N. Parlevliet jr.. een nieuw pand. Vorig jaar mei werd het bedrijf aan de Prins Hendrikkade door brand verwoest. Het er achter gelegen kantoor, aan de Van der Vegtstraat, was toen net klaar en kon worden behouden. Na de brand isP arlevliet direct aan de herbouw begonnen. Een modern pand is nu verrezen. ROTTERDAM De 29-jarige Kaap Verdiaan Manuel M., zee man, voelde zich begin juli lelijk in de steek gelaten door Greta toen hij terug kwam van een zee reis, met ruim tweeduizend gul den op zak, en tot de conclusie kwam dat een ander zijn plaats bij Greta had ingenomen. Erger werd het nog, toen hij tot de ontdekking kwam dat Greta wel haar huishoudgeld van zijn salaris dat hij altijd opstuurde, had afgenomen en ook telkens een bedrag van 100 aan zijn moeder had overgamaakt, maar niet had gezorgd dat het 'overschot' op zijn spaarbakboekje werd gezet. Alles bij elkaar had daar toch zo'n 7 15.000 op moeten staan. De eerste dag bracht Manuel na zijn thuiskomst-nog bij Greta door, naar de volgende morgen zag hij zijn kof fers bij de trap staan en begreep hij, dat hij moest verdwijnen. Vele malen probeerde hij de zabk met Greta uit te praten, zowel mondeling als telefo nisch, maar telkens kreeg hij alleen haar nieuwe vriend te spreken, zelfs met een paar kamaraden erbij. Toen hij op juli Greja weer tegen kwam in een bar, vroeg hij haar weer om het geld - hij had van de tweedui zend gulden maar honderd terugge kregen en griste toen zij bleef wijgeren haar tasje mee in de veron derstelling dat het daar wel in zou zitten. Haar nieuwe vriend maakte het hem echter weer afhandig. Verdrietig begon Manuel aan een 'kroegentocht' tot hij belandde in de bar Atipoia, waar hij een paar landge noten hoopte te vinden. Die waren er niet, maar wel kwam na een tijdje Greta binnen met weer een andere man. Nogmaals vroeg hij haar om het geld. Toen hij weer weigerde werd hij woedend, ook al omdat hij erg jaloers was. De revolver die hij een paar dagen eerder had gekocht, omdat hij bang was voor haar nieuwe vriend, schoot hij leeg in de richting van Greta. Zij werd door vier kogels getroffen, niet levensgevaarlijk. Manuel vluchtte naar Aritwerpen, waar hij op 24 juli werd gearresteerd. De officier van justitie, mr. P. A. H. Bos, die meer een pleidooi hield voor verdachte, dan een requisitoir, stelde dat alle stof bijeen was voor een stuiverroman. Daarnaast schetste hij Greta als een wat manzieke vrouw, die haar vrienden verwisseld als een ZOETERWOUDE Reeds de gehele week is de Noordbuurtseweg afgeslo ten voor alle verkeer wegens asfalte- ri ngs werkzaamheden De asfaltering geschiedt nu vanaf de trappenfabriek van de Fa. v. Crom- voirt tot de Weidelaan. Men volstaat hiermee omdat het verkeer in de toekomst, wanneer de Burgemeester Sraeetsweg zal zijn gerealiseerd, wordt omgeleid via de Weidelaan en krui sing Burg. Smeetsweg naar de Mie- ning.D an zal er dus op het overige deel van de Noordbuurtseweg nauwe lijks meer verkeer zijn. tas die niet bij haar kleding past. Tegen Manuel eiste hij wegens pogi» tot doodslag een gevangenisstraf zes maanden met aftrek van het v arrest. 'Hoewel verdachte alle re had om boos te zijn, wist hij heel goed wat hij deed toen hi; revolver leegschoot'. Mr. Bos vroeg de rechtbank zich bedreigd voelen, gezien de omstan heden waarin zij op de Kaap V< aanse eilanden leven. 'Zij voelen daar verdrukt en gekortwiekt. En buitenlander in Nederland is hij eerder bang, dan wij zouden zijn.' De raadsman van verdachte mr. H C. Klinkhamer, wees op het 'ha end' dat de affaire ten slotte gekregen. Manuel schreef Greti vanuit de gevangenis in Antwei een brief en hiet in Rotterdam zi zij hem elke week in het huis bewaring op. Zij zijn van plan te trouwen als Manuel vrij komt rechtbank doet over veertien da uitspraak. ALPHEN Het jaarverslag van Historische Vereniging voor Al] aan den Rijn en Omstreken geeft dat het ledental nu 176 bedraagt, dat betekent een groei van 18 1» et verslag memoreert de opheff lij van de Stichting Oud-Alphen. De het museum aan de Rijnkade aamo p.c voorwerpen en stukken wen door de Historische Vereniging genomen. Zeer veel werk moest den verzet om dit materiaal enigst te ordenen en zal ook nog mof worden verricht voor verdere schrijving. De berichten rond de wijzigingen het pand Rijnkade 11, waaruit een algehele opheffing zou kuni concluderen van het museum. \vo weersproken. Wellicht nog in dit kan dit worden aangetoond wann een heropening zal plaats vinden een betere accommodatie dan t heen. De contributie werd in verslagjaar verhoogd van 2.50 5 en voor dit minimale bw krijgt men dan een reeks goede den. Het programma voor het a.s. se» Is: 116 september middagexcursie n hot Spoorwegmuseum te Utrecht september: lezing van mevr. v. Meij-de Leur over: Rondom kraambed vroeger en nu; 9 okto lezing van de heet" J. Klok: Rondoi april 1572; 27 november: Lezing d d heer Joh. Vink van de Ned. Spt wegen over: Reizen door Nederl' vroeger en nu; 5 februari: Le* door dee re-voorzitter, de heer A Dekker, thans woonachtig te Ld- over Mijmeringen r ond het 25-jr bestaan van de Historische Vert ging; 19 maart: Lezing van ir. T." Hoogevest over: Het restaureren gebouwen. Op 16 april wordt de jaarvergadtf» de gehouden en op 26 mei d.a.v. zomerexcursie. De vergaderingen zijn weer in trouwzaal van het raadhuis. Het bestuurbe staat uit: mr. H. der Top, voorzitter; E. J. van Neut, 2e voorzitter; drs. R. W. Bo' ma, secretaris; J. J. Pijpers, pent meester: J. W. van Zwieten. archil en reiscommissaris: mevrouw 51 Bergsma-Lucas, 2e secretaris; A. Rijn, technisch organisator. sti ALPHEN In Alphen aan den Rijn zal worden gestart met de bouw van een verpleeghuis voor chronisch zieken en geestelijk gestoorde bejaarden. De behoefte in Nederland aan het opvangen van langdu rig bedlegerigen en geestelijk gestoorde bejaarden is gestaag ge groeid. In Alphen aan den Rijn en omgeving is duidelijk een tekort aan een speciaal daarvoor ingericht verpleeghuis. Het te stichten verpleeghuis zal gebouwd worden tegenover het be staande Rijnoord Ziekenhuis Voor de specialistische begeleiding van het bouwproces is het Raadge vend Bureau Twijnstra en Gudde te Deventer ingeschakeld. Het verpleeghuis zal geheel afgestemd zijn op de langdurig verblijvende pa tiënt. Er zal een huiselijke sfeer wor den gecre8erd, waarbij de patiënt vol doende mogelijkheden worden gebo den een eigen besloten privé-sfeer op te bouwen. Er zullen in dit verpleeg huis zowel langdurig zieken als gees- telijkg estoorde bejaarden in één ge bouw worden ondergebracht, te weten 100 chronisch zieken en 100 geestelijk gestoorde bejaarden. De situering biedt de mogelijkheid een aantal diensten van de beide huizen te combineren, wat de exploi tatie ten goede zal komen. In het verpleeghuis zullen alle daarvoor op medische gronden in aanmerking ko mende patiënten worden opgenomen, ongeacht hun levens- of wereldbe schouwing. THUISWONENDEN Bij de opzet van het verpleeghuis zal rekening worden gehouden met de mogelijkheid in de toekomst periodie ke onderzoekingen te verrichten on der de bejaarden in de omgeving. Er zal een directe mogelijkheid zijn voor onderzoek en behandeling van thuis wonende patiënten die alleen voor onderzoek of behandeling een gedeel te van de dag in het verpleeghuis zullen doorbrengen. Ook zal het mo gelijk zijn om thuis verblijvende pa tiënten, tijdens de weekenden of tij dens vakanties van hun verzorgers, op te nemen. Het ziekenhuis Rijnoord en het ver pleeghuis zullen onder één bestuur ressorteren. Als algemeen dircteur van het verpleeghuis is benoemd de heer H. Bergsma (huidig waarnemend directeur van het ziekenhuis Rij noord). De architectuur wordt verzorgd door de architectencombinatie Van Mil, Bo degraven, Van Donkelaar, Groenhart en Vroman in Rotterdam en Alphen aan den Rijn. Voor de uitvoering van het werk zijn voorlopige contacten gelegd met Muijs en De Winter's Bouw- en Aannemingsbedrijf te Rot terdam en Technisch Installatiebureau Ponsioen en Zn. N.V. Alphen aan den Rijn. ROTTERDAM Voor de tweede maal in korte tijd is de Alchemist Stade er de oorzaak van gewet( zi dat de meld- en regelkamer van Rijnmond een reeks klachten te venverken kreeg. Donderdag kr, a men er talrijke telefoontjes uit Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam bij de meldkamer binnen on n een stank en prikkelende lucht. De oorzaak lag bij het schoonmaken van de tanks van de binnentank< Alchemist Stade in de Geulhaven. Bij deze werkzaamheden is vrijwel zeker butyl aldehyde vrijgek: men met als gevolg een aantal klachten. Evenals vorige maal werden de werkzaamheden op verzot gestaakt totdat de weersomstandigheden voor dit soort werk zouden verbeteren waarna de klachten o w hielden. Rijnmond trok donderdag de eerder aangekondigde fase 2, waarin de industrie gevraagd wort g de lage stankbronnen zoveel mogelijk af te sluiten, in. DE LIER Op de jaarvergadering van de Lierse handbalverenigin ODIS constateerde voorzitter A. van den Berg dat ODIS een bloeiende jeugdafdeling heeft, waardoor succes sen in deze afdeling niet zijn uitge bleven. Er heerst steeds een prettige sfeer, welke het tamverband tn goe de komt. Overigens heeft voorzitter Van den Berg te kennen gegeven te willen aftreden. Zolang er echter geen opvolger is, zal hij aanblijvn. Secretaresse mevrouw R. van der Laan-Nieuwenhuizen zal naast deze functie tevens het wedstrijd-secretari aat op zich nemen. Haar werkzaamhe den als redactrice van het handbalor gaan 'ODIS-nieuws' zaPworden over genomen door mevrouw Roeling-Van Schijndel. Penningmeester L. van Marrewijk kon ondanks de vele gemaakte kosten voor terrein en kantine met kleedkamers de toekomst toch wel rooskleurig te gemoet zien. Men zal trachten met renteloze voorschotten de van enkele leden geleende gelden terug te beta- !*n- Besloten werd te bepalen dat bij niet opkomen van senior-leden de boete van de bond door dat lid betaald moet worden. Er is een contactcom missie benoemd, die zal zorg dragen voor meer onderlinge binding van de leden. Zo wordt op zaterdag 9 septem ber een gezellige avond blgd ine d kantine op het terrein aan de Kerk- laan, als eerste inzet. In het bestuur trad af mejuffrouw Toos Dekker. Benoemd werd me vrouw Sj. van Rodijnen-Van Beurden. De heer A. van Wallene treedt voor taan alleen op als scheidsrechter. NAALDWIJK Schaakver. 'Schaak mat' is gestart met een nieuw seizoen. Op de vergadering stelde L. Duyves- teyn voor om de competitie weer in hetzelfde vat te gieten als het vorige seizoen. Dat wil zeggen, dat er tot januari met twaalftallen zal worden gespeeld en daarna met achttallen. Voor de Haagsche schaakbond zijn voorlopig drie tientallen opgegeven. De penningmeester deelde mede dat de financiële toestand niet onbevredi gend was, maar drong er op aan dat de leden hun contributie in zo min mogelijk termijnen zouden betalen, dit i.v.m. nr jtregelen van de hogere bonden. SASSENHEIM De gymnastiek voor bejaarden die in het Gezondheidscen trum onder leiding van de heer H. Sehmohl wort gehouen, is weer be gonnen. Deze wort gehouden iedere woensdagmorgen van kwart vooi .10 tot 11 uur. Men kan zich aanmelden in het Gezondheidscentrum of bij mevr. Schmohl, tel. 12652. LEIDEN Mevrouw Van der Plas uit de Maasstraat in Leiden heeft de leden van de bejaardensoos van de Petrakerk in Leiden-Noord gistermid dag een paar interessante uurtjes be zorgd met een lezing annex tentoon stelling over het vertederende onder werp 'Op kraambezoek rond 1850'. Zij heeft zich langzamerhand ontwikkeld tot een specialiste op dit gebied. Ik heb er heel veel over gelezen', vertel de zij ons. 'en een paar maanden geleden mocht ik rzelfs over vertel- DE LIER Deze week had de dam vereniging bij de onderlinge competi tie weer verrassende uitslagen. Vooral verrassend was de winstapartij van C. Hanemaayer op de sterke L. Stoorvo gel. D. Dekker had van de Westlandse jeugdkampioen P. J. van der Stap een foutzet nodig om nog remise te beha len. P. Stellaard,'in tijdnood, zag een totaal gewonnen stand verloren gaan tegen P. van Staalduinen. Listig werk van J. van den Bos bezorgde hem winst tegen de eerste tientalspeler J van der Hoek. C. Poppe verloor kans loos door grote tijdnood zijn toch niet al te beste positie. H. Rijkhoek speel de prima positiespel, wat hem een remise opleverde tegen J. Stoorvogel. De onderlinge competitie wordt maan dagavond in De Ark voortgezet. De uitslagen van heden waren: J Stoorvogel-H. Rijhoek 1-1; M. Koorn- neef-W. Hanemaayer 0-2; J. VoogtA. Stoorvogel 0-2; P. van Staalduinen P. Stelaard 2-0; Hanemaayer-L. Stoorvo gel 2-0; D. Dekker-P. J. v. d. Stap 11; J. van der Hoek J. v. d. Bos 0-2; C. Poppe-P. van Bergen 0-2; T. Dekker-A. Valstar 11; L. Paauwe-G. Koornneef 1-1; W. KokL. van Seters 02; P. Vijverberg-P. van 't Wout 0-2; J. Vlie- lander-H. Valk 11; T. van den Berg Fr. van Staalduinen 11; J. Klapwijk-J. v. d. Broek 2-0; C. Hanemaayer jr.-G. van Dalen 2-0; F .van Enst-H. v. d. Stok 20; P. Boekestijn-S. J. de Bruin 20 Het eerste tiental begint volgende week de competitie met een wedstrijd tegen Maasdijk. ALPHEN Bij een inbraak in het hulppostkantoor in Zwammerdam is een bedrag van 957 ontvreemd. Door de dader is een raam opengebro ken. waarna een afgesloten stalen kast werd opengetrokken. Ook een loket- lessenaar werd doorxocht. POELDIJK Op de Westland Pro motion staat een bescheiden maar smaakvolle stand. Hij is, origineel trekje, helemaal opgebouwd uit plas tic veilingkistjessommige gekleurd, die ook als vitrines dienst doen. Twee dames uit Monster attenderen er op vele bijbeluitgaven en lectuur, die met dit meest gelezen boek Ier wereld verband houdt. Waarom doe je zoiets? Mevrouw M. J. A. Ausma-Den Boer en mevrouw M. C. Klap wij k-Spronk, lachend: 'Omdat de kerk het vroeg en dan moet je hè Nee hoor, we doen het gewoon omdat we het heel zinvol vinden dat de kerken hier wijzen op het werk van het Nederlands Bijbelgenoot schap: bijbels voor de wereld in alle mogelijke talen, verschillende Neder landse vertalingen, kijk, hier een pas uitgekomen boekje 'Alledag in Israël', naar aanleiding van de bijbelse tuin op de Floriade, een gids over hoe je de bijbel moet lezen en ga zo maar door. Er komt elk jaar een heleboel uit. Veel mensen weten niet eens hoeveel. Vandaar. We hebben heel wat aanloop. Je zit bepaald met te niksen en er wordt natuurlijk ook het nodige verkocht. Net nog, een Arabi sche bijbel aan één van de buiten landse journalisten. We staan hier met de hele tijd. Elke dag komen er weer andere dames. Van alle kerken Want dit werk is voluit oecumenisch. De slandhuuv is du or alle Wesilundsr kerken samen betaald'. Op de foto- mevrouw Ausma (links) en mevrouw Klapwijk (rechts) in gesprek met en kele jonge bezoeksters van de NBG- stamL NIEUWVEEN Op zondag 1 okto ber hoopt kandidaat J. Kaai te Am sterdam. intrede te doen in de Herv. Gemeente. Zówel de bevestiging als de intrede vindt om 2 uur plaats. KATWIJK AAN ZEE Ds. C. v. d. Bergh heeft bedankt voor het beroep, dat de Herv. Gemeente van Genemui- den on hem had uitgebracht. KOUDEKERK AAN DEN RIvN Geboren: Werner zoon van Rudolph Wilhelmus Oppelaar en Maria Catha- rina Pietemella van Thiel Helena Maria en Trijntje ds v Pieter Cornelis Maat en Adriana Hoogendoorn; Hugo Huberto z vPieter Jansen en Johan na H Wijnveen: Martijn z v Hendri- kus Theodorus Gaarthuis en Theodora Maaskant; Hendrik Johannes z vJan Folies en Maartje Horsman. Ondertrouwd: Jacob Kok en Johanna van Ginhove. Ds. Boogaard bedankte LEIDEN Ds. R. Boogaard, predi kant van de Geref. Gemeente heeft bedankt voor het beroep uit Oostka- pelle. len voor de radio, in een rubriek voor verzamelaars. Ik vertelde, dat bejaarden voor dit onderwerp veel belangstelling hebben en dat ik voor een groep een leulce tentoonstelling wilde opzetten. Wie wat te missen had, kon dat naar Leiden sturen, of het zou ook gehaald kunnen 'worden.' Mevrouw Vn der Plas heeft op verras sende wijze response op haar oproep gekregen. Van alle kanten werden haar voorwerpen toegezonden en zo kreeg zij de gelegenheid heel aan-

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4