H. Kikkert ontbreekt op advieslij st van CHU Twist in Groningen over beleidsplan Zes doden bij twee frontale botsingen Meningsverschil over lerarenopleiding nog groter geworden Prinsje in Apeldoorn gedoopt 'V erkiezingsstrij d niet alleen over geld laten gaan' Jezus: Er is geen groter gebod NFB in de bres voor financiële positie bejaarden Kok wint in lotto half miljoen mark Wethouders wijzen eis PvdA-fractie af Het weer Confectie-atelier door hardnekkige brand verwoest n Blijetijds Gereedschap K4 TROUW/KWARTET MAANDAG 4 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND T3/K5 Met nog drie andere zittende kamerleden DEN HAAG Het bekende Tweede-Kamerlid Hendrik Kikkert en ook de zittende Kamerleden drs. A. M. de Boo, H. Wisselink en drs. D. F. van der Mei komen niet voor op de (advies-) kandidatenlijst I voor de komende verkiezingen, die zaterdag door het algemeen bestuur van de CHU is opgesteld. Niet alleen "afgezette' kamerleden, die zich allen weer verkiesbaar hadden gesteld, maar ook vele anderen i in de CHU zijn verrast door deze sensationele advieslijst. Het voorstel van het bestuur komt er namelijk op neer, dat het gehele frac tiebestuur, met uitzondering van voor zitter Tilanus, het bos wordt inge stuurd. Drs. De Boo is namelijk secre taris en de heren Kikkert en Van der Mei zijn vice-voorzitter van de fractie. Op de lijst, waarvan fractieleider drs. Tilanus, nr één is, komt als nieuwe ling onder de eerste tien voor de heer L. van Dalen, bestuurder van het CNV. Hij zou de CNV-plaats van het gepasseerde kamerlid Kikkert moeten innemen. Minister Udink, fractieleider bij de vorige verkiezing, staat ook niet op de lijst. Hij heeft zich niet verkiesbaar gesteld om, zoals hij liet weten, frac tieleider Tilanus de volle ruimte te laten. Opvallend is verder de hoge plaats op de CHU-lijst van de heer J. Huysen, die onlangs Kamerlid is geworden. Hij staat op de vierde plaats. Voor de vorige verkiezingen bestond vooral van de zijde van de rechtse Centrum Gespreksgroep in de Unie felle kri tiek op de heer Huysen, maar zijn ster is nu snel gestegen in de Unie. Ook mevrouw in N. C. de Ruiter staat er goed op bij het bestuur met haar revende plaats staatssecretaris Krui- finga is nummer twee, secretaris Scholten nummer drie en minister Van Veen nummer vijf. Duidelijke rol De heer Kikkert heeft zich schrifte lijk beschikbaar gesteld voor een vol gende zittingsperiode, nadat de partij voorzitter en fractievoorzitter hem hadden verzekerd, dat zij het op prijs stelden dat hij werd herkozen. De verrassing dat hij niet op de lijst voorkomt was daarom des te groter. h^er Kikkert wenste echter geen commentaar te geven op het ontbre ken van zijn naam op de lijst. He» eepasseerde Kamerlid heeft altijd H. Kikkert een duidelijke rol gespeeld in de Unie. Na het slechte resultaat voor de CHU van de vorige verkiezingen had hij felle kritiek op de campagne van lijsttrekker Udink en verlangde hij dat de toenmalige Unie-voorzitter prof. Van Hulst zou aftreden. Dit is na verloop van tijd gebeurd. Meer dan eens na de vorige verkiezin gen heeft de heer Kikkert verklaard dat hij bezig was aan zijn laatste volledige zittingsperiode. Bij een tus sentijdse verkiezing zoals nu het geval is zou hij zich niet meer beschikbaar stellen, wanneer prof. Van Hulst nog voorzitter zou zijn van de Unie. Zater dag aanstaande zal de Unieraad in een besloten vergadering over de ad vieslijst beslissen en mogelijk wijzigin gen aanbrengen. Zaterdag 23 septem ber zullen de kiesverenigingen in acht groepsvergaderingen definitief beslis- CHU°Ver dC kandidatenlijst van de I. drs. A. D. W. Tilanus te Arnhem, algemeen kamerlid; 2. dr. R. H. J. Kruisinga te Wassenaar, milieu en volksgezondheid (staatssecretaris); 3. mr. W. Scholten te Leidschendam, financien en economie (staatssecreta ris); 4. Jac Huyser. te Den Haag, CRM (Kamerlid); 5. mr. C. van Veen te Wassenaar, binnenlandse zaken en justitie (minister); 6. L. C. van Dalen (tweede voorzitter CNV,) te Utrecht, sociale zaken; 7. mevrouw ir. N. C. de Ruiter te Voorschoten, ruimtelijke or dening en volkshuisvesting (Kamer lid); 8. drs. G. van Leijenhorst te Gouda, onderwijs en wetenschapsbe leid (Kamerlid); 9. mr. C. A. Bos te Amsterdam, buitenlandse zaken en ontwikkelingshulp (Kamerlid); 10. T. Tolman te Oldeholtpa, landbouw en verkeer en waterstaat (kamerlid); 11. mr. G. van Muiden te Nootdorp; 12. dr. B. G. Klein Wassink te Breukelen; 13. drs. A. J. van Duist te Hilversum; 14. J. Wieten; 15. H. Eversdijk te Heinkenszand; 16. mr. J. J. Paarelberg te Zeist, 17. dr. G. Blankestijn te Den Haag; 18. P. G. van der Weele te Gouda. 19.mevrouw drs. M. H. A. Boers-Wijnberg te Driehuis; 20. ir. A. B. J. de Koning te Zwijndrecht. Van onze onderwijsredactie LEEUWARDEN/TILBURG Evenals vorig weekend kwamen zater dag de meningsverschillen tussen het ministerie van onderwijs en wetenschappen en de leraren over de nieuwe lerarenopleiding duide lijk naar voren. Vorige week zaterdag richtte de kri tiek van de docenten aan de MO- opleidingen zich tegen het feit dat ze nauwelijks betrokken worden bij de opzet van de nieuwe avondopleidin gen tot leraar en dat er op het ministerie eigenlijk niet geluisterd wordt naar hun ideeën over deze nieuwe opleidingen. Afgelopen zater dag werd het verschil van mening nog duidelijker door de toespraak die minister Van Veen in Leeuwarden hield en een jaarrede van de alge meen rector van de katholieke leer gangen in Tilburg. Ter gelegenheid van het 2o-jarig be staan van de noordelijke leergangen zei de minister van onderwijs dat de bestaande opleidingen zo snel moge lijk moeten verdwijnen, omdat als voor het nieuwe gekozen is het oude niet langer dan beslist noodzakelijk zal moeten blijven bestaan. Wel voelt de minister, dat die oude opleidingen alleen nog moeten gestopt worden, als noodzakelijke overgangsmaatregelen voor bepaalde categorieën leraren en leraressen genomen zijn. Maar, aldus minister Van Veen, het overleg met de betrokkenen is al begonnen en daarna zal een behande ling van dit vraagstuk in het georga niseerd overleg moeten volgen. Mr. Van Veen vond de nauwe samenwer king tussen de lerarenopleiding en het wetenschappelijk onderwijs een eerste vereiste. De tijd is zijns inziens rijp voor verdere concretisering van die samenwerking. Kritiek Een paar uur voor deze toespraak van de minister van onderwijs en weten schappen had drs. M. H, J. Zeijn, algemeen rector van de katholieke leergangen in Tilburg, scherpe kritiek geuit op het ministerie, waar de ene afdeling niet weet wat de andere doet en waar het aantal ambtenaren dat de lerarenopleiding behartigt, op de vin gers van één hand geteld kunnen worden. 'Niemand in Nederland twijfelt aan de noodzaak van een nieuwe leraren opleiding, maar het onduidelijke en vaak chaotische beleid waarbinnen de ze nieuwe opleiding tot stand moet komen, geeft aanleiding tot veel onze kerheid in de onderwijswereld. Het overheidsbeleid in deze sector wordt gekenmerkt door een aaneenschake ling van ad-hoc-beslissingen waarvan de logische samenhang ons bij voort- duur ontgaat' aldus rector Zeijn, die de haast van de regering om de bestaande lerarenopleiding te beëindi gen verbazingwekkend vond. Hij noemde het onmogelijk dat de nieuwe lerarenopleidinginstituten nu ook nog belast zouden moeten worden met de nieuwe avondopleiding, waar door de oude opleidingen gestopt zou den kunnen worden. 'De nieuwe insti- ren er niet toe bereid' amua ue algemene rector bij de opening van het 61ste studiejaar van de katholieke leergangen te Tilburg. Advertentie APELDOORN De in de vorm van een Grieks kruis gebouwde Grote Kerk in Apeldoorn ademde gisteren met haar versiering van chrysanten, anjers en gladiolen in sereen wit en zacht roze een blijmoedige sfeer. Hier werden gistermorgen zeven kinderen gedoopt, onder wie Pieter- Christiaan Michiel, de derde zoon van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven. Buiten de dingen, die bij een derge lijke, veel publiciteit trekkende plechtigheid, onontkoombaar zijn, zoals een pakket ordemaatregelen, televisiecamera's en ook uniformge- schitter, was de dienst van een wel dadige eenvoud, waarbij het accent duidelijk lag op het essentiële: de bediening van Woord en sacrament. Terwijl de organist Piet van Eg- mond speelde 'Stil maar, wacht maar, alles wordt nieuw, de hemel en de aarde' namen de koninklijke familie, de heer en mevrouw Van Vollenhoven sr. en de peten hun plaats in. In tegenstelling tot de aankondiging was prinses Christina niet aanwezig. Prins Claus moest verstek laten gaan, omdat hij een vele maanden geleden afspraak na komend in het buitenland ver toefd. Prins Karei Hugo kon niet komen, omdat hij bij een parachute sprong een wervel beschadigde. Dr. H. Berkhof, hoogleraar te Lei den hield de preek. Zijn tekst was Marcus 10 13-16: 'En zij brachten de kinderen tot Hem..Later richtte hij zich nog weer in het bijzonder tot de jeugd. Dat was toen de te dopen kinderen waren binnenge bracht terwijl het Apeldoorns Chris telijk Knapenkoor, gekleed in lange zwarte broek en groene cape 'Het Koninkrijk is voor een kind' zong. en speciaal voor deze dienst door Jan Wit geschreven lied. De doop werd bediend door ds. J. C. H. Jörg, hervormd predikant te Apeldoorn. Prins Pieter-Christiaan Michiel droeg een doopjurk, die al door zes Oranje-generaties werd ge' dragen. Tussen de broertjes en zus jes van andere dopelingen stonden, in matrozenpakjes, de andere kinde ren van prinses Margriet en mr. Van Vollenhoven, Maurits en Bern- hard. Aan de dienst werd verder meegewerkt door het Hervormd kerkkoor Apeldoorn onder leiding van Piet Boekei en door het jeugd koor The Relations uit Apeldoorn onder leiding van Lex Sonneveld. DRONTEN De Kamerleden Bas de Gaay Fortman (PPR) en Jan Pronk (PvdA) hebben in Dronten de vrees uitgesproken dat de komende verkie zingsstrijd uitsluitend zal gaan over lonen, prijzen en winsten. Zij riepen hun gehoor op, ook zoveel mogelijk aandacht te vragen voor armoede en uitbuiting in de derde wereld, voor gebrek aan vrede en veiligheid, de oorlogsdreiging en het misbruiken van economsche en politieke macht, ook door de West-Europese landen. Beide kamerleden spraken op oen vrijdag en zaterdag gehouden landelij ke manifestatie met als motto 'De macht van Europa', als voorbereiding >p de jaarlijkse vredesweek, eind sep tember. De organisatie van deze mani festatie berustte bij het actiecomité 'Flevoland voor ontwikkelingssamen werking', de Nederlandse organisatie voor internationale ontwikkelingssa menwerking en het Interkerkelijk vredesberaad. De manifestatie is mo gelijk gemaakt door subsidie van ƒ110.000van de Nationale commis sie ontwikkelingsstrategie (de com missie-Claus). Namens de deelnemers aan de mani- tuten zijn er in dit stadium niet toe festatie is zaterdagavond een telegram in staat en derhalve zijn onze curato- aan minister Boertien (ontwikkelings- ren er niet tne hereiH- a](jus de samenwerking) gezonden waarin hem wordt gevraagd, alles te doen om de Commissie-Claus ook na 1973 te laten voortbestaan. "Welk gebod is het eerste van alle?" Jezus antwoordde: "Het eerste van al de geboden is: Luister, Israël: de Heer onze God is de enige Heer; u zult de Heer uw God liefhebben met heel uw hart, met heel uw ziel, met heel uw verstand en met heel uw kracht. En het tweede is dit: U zult uw naaste liefhebben als uzelf. Er is geen ander gebod dat groter is dan deze beide.*' Tekst: Het evangelie van Jezus Christus. Marcus 12 vers 28 - 31. Geef geldelijke hulp om deze publikatis in alle dagbladen te plaatsen. Wereld- stichting voor Religiepropaganda, Post bus 4280, Rotterdam, Giro 24.64.200. Bij Apeldoorn en in Helmond Van een verslaggever APELDOORN Bij frontale botsingen zijn dit weekeinde in totaal zes mensen om het leven gekomen. Het ernstigste ongeluk gebeurde gisteren in de buurtschap Wenum bij Apeldoorn, waar bij een inhaal manoeuvre een auto frontaal op een tegenligger botste. Vier mensen kwamen om. Vier anderen werden zwaar gewond. In Helmond kwamen in de nacht «van Dobbelaar uit Haarlemmermeer, in DEN HAAG De Nederlandse feder atie voor bejaardenbeleid (NFB) heeft de fractievoorzitters en leden van de vaste commissie voor maat schappelijk werk van de Tweede Ka mer erop gewezen, dat de continuïteit van de uitkering aan de bejaarde bijstandtrekkers in gevaar komt, als de voorgestelde wijziging van de alge mene bijstandswet, zoals die bij de Kamer is ingediend, doorgaat. De NFB vreest, dat de wijziging de gemeenten belangrijk beperkt in een weikelijk individualLseringsbeleid. In de voorgenomen wijziging is namelijk niet duidelijk aangegeven binnen wel ke grenzen de overheid zal besluiten, gebruik te maken van haar bevoegd heid tot het normeren van de bijzon dere kosten van bestaan, aldus de NFB. De NFB maakt er ook bezwaar tegen, dat strafbepalingen in de wet worden opgenomen. 'Dit komt de NFB ongelukkig voro, zeker nu op dit moment, met name bij de ouderen, nog zoveel drempelvrees bestaat voor de bijstandswet'. De leden van de vaste commissie voor de financiën van de Tweede Kamer heeft de NFB voorgehouden dat de financiële positie van zeer veel bejaar den niet nog slechter mag worden door de veranderingen in dc struc tuur van het tarief voor de inkom stenbelasting. De voorgestelde wijziging leidt niet tot een meer bevredigende verdeling van de belastingdruk en met name niet voor de ongehuwden die de 65 zijn gepasseerd, meent de NFB. Vol gens de huidige regeling worden on gehuwde bejaarden met gehuwden ge lijkgesteld. Volgens de nieuwe rege ling vallen bejaarden die alleen AOW genieten, buiten de belasting. zaterdag op zondag twee mensen om het leven bij een frontale botsing. Het waren de 27-jarige Petrus Klaas- sen uit Helmond en de 18-jarige J. Kweens uit Lieshout. In Helmond kwam voorts zondagnacht een baby bij een verkeersongeluk om het leven. De 11 maanden oude Ray mond van de Goor uit Ittevoort was bij zijn ouders in een auto, die door een andere auto werd aangereden. De ouders werden gewond, in het Oranjekanaal verdronk zaterdag avond de 15-j'arige Erik-Martin Jip- ping uit Schoonoord. Hij is vermoede lijk met zijn brommer tegen een be tonnen paaltje opgereden, waarna hij te water raakte. Een visser trof zon dagmorgen de bromfiets aan. De poli tie haalde korte tijd later het stoffe lijk overschot uit het water. De 23-jarige studente Geertruide J. de Jong uit Mook is gisteren in een ziekenhuis in Zwolle overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk in Heerde. Zij reed mee op een motor, die werd aangereden door een perso nenauto, waarvan de bestuurder geen voorrang verleende. De 70-jarige G. Spiegelenberg uit Leu- venheim bij Brummen bezweek giste ren in Zutphen aan de verwondingen die hij een dag tevoren bij een ver keersongeluk opliep. Hij stak te voet een weg over en werd aangereden door een personenauto. Dit weekeind verongelukten verder dodelijk: in Maastricht de 22-jarige J. W. Ottenheim. in Boxmeer de 29- jarige W. H. M. van Roij uit Beek en Donk, in Hulst de 80-jarige R. A. Van een verslaggever ROTTERDAM De chef-kok van het Griekse restaurant Acropoli in Rotter dam, de 33-jarige Anny Missirlidis, leende vorige week van een ober van het eethuis 5.50 om in de Duitse lotto mee te spelen. Zaterdag ontving hij de mededeling dat hij een half miljoen mark had gewonnen. Wat de kok nu gaat doen? 'Gewoon doorwer ken', was zijn antwoord, toen hij zondagavond om acht uur aan zijn avonddienst begon. Het is de eerste keer, dat de Griek, die al tien jaar, sinds zijn komst naar Nederland, aan de loterij meedoet, een prijs krijgt Vraag de DHZ-brochure aan bil Nooltgedagt, Postbus 1, IJlst. GRONINGEN Het ziet er naar uit, dat de conflictstof die allang in de stede lijke politiek van Groningen ligt opgeslagen, vanavond opnieuw aan de oppen-lak te zal treden. De gemeenteraad krijgt dan een aantal interpellaties van het GPV, alsmede van de PvdA en CPN voorgeschoteld. Het is de PvdA, die de zaak aan het rollen heeft gebracht. Centrale vraag is of B. en W. van Groningen nog voor de behandeling van de begroting voor 1973 een beleidsplan bij de raad moeten indienen, of dat dit pas volgend jaar hoeft. Als het werkelijk hard tegen hard gaat, is het niet uitgeslo ten dat enkele wethouders zul len opstappen. In een raadsvergadering van 26 juni diende PvdA-er Bar- mentloo een motie in met de strekking dat er een beleids plan moet komen. Wethouder drs. F. H. von Meyenfeldt (AR) zegde toen toe, dat het college dit zou doen, maar hij stelde tevens, dat het dubieus was of dit tijdig zou kunnen. Niet mogelijk Barmentloo nam hiermee ge noegen en trok zijn motie in. In de afgelopen twee maanden heeft PvdA-wethouder drs Max v.d. Berg inderdaad een plan, zijn portefeuille betref fende op tafel gelegd. Geen van de andere wethouders heeft dit echter gedaan. Vol gens wethouder Von Meyen feldt is het niet mogelijk én voor 31 december de begro ting rond te krijgen (anders verliest Groningen zijn aan vullende bijdrage) én ook nog een beleidsplan op le stellen. Diverse wethouders achten bo vendien voorafgaand onder zoekwerk nodig. Op v. d. Berg ma vindein alle wethouders, dat dit niet voor volgend jaar kan. Ook PvdA-wethouder Hendriks deelt deze mening, waarover groot ongenoegen in PvdA-kring is ontstaan. De grootst mogelijke meerder- T)rs. Max v. d. Berg: enige. heid van B. en W. zal daarom vanavond het standpunt verde digen. dat het niet mogelijk is een goed beleidsplan te maken voor een langere termijn en tegelijk een begroting voor 1973 klaar te stomen. Waar de PvdA voor vreest, is dat er in verband met het grote begrotingstekort van Groningen drastisch met het rode potlood zal worden ge werkt in de begroting van 1973, dat er in feite al zal worden gesaneerd en dat 1973 dan achteraf pas in een meer jarig saneringsplan zal worden verwerkt. Men vreest, dat het rode pot lood te klakkeloos zal worden gehanteerd, als er geen beleids uitgangspunten vooraf door Deurne de 50-jarige W. C. S. Swinkels uit Bakel, in Roodeschool de 13-jarige Saskia H. Hefting en in Hoek van Holland de 20-jarige monteur Th. Korteland. Van een verslaggever AMSTERDAM Aan de Groenburg wal in het hartje van oud-Amsterdam is gistermorgen een pand van vijf verdiepingen uitgebrand. Het pand was bij de Weensche hoedenfabriek J. Nieuwes in gebruik als confectie-ate lier en pakhuis. Het hardnekkig brandende vilt en bnot stuwde kolkende massa's stinken de walm over de omgeving, zodat de brand tot ver in de omtrek te ruiken was. Vanuit de smalle gracht van de Groenburgwal spoot het waterkanon van de brandweerschuit 'Jan van der Heijde' honderdduizenden liters water aan de voorzijde door de stukgespron- gen ramen naar binnen, terwijl aan de zijkant vanuit een bouwput een straatwaterkanon plus nog acht stra len van andere brandweerwagens op de vuurhaard werden gericht. Nadat de brand in het verlaten pand zondagochtend kort na half tien was ontdekt, begonnen een uur later de muren scheuren te vertonen. Be vreesd voor instorting, trok de brand weer alle manschappen uit het inte rieur terug en beperkte zich tot de aanval van buitenaf. Om half een was de brand onder controle. De oorzaak was gisteren nog onbekend. Nog vrij zonnig Van onze weerkundige medewerker Aan het eind van een seizoen staat de weer journalist altijd wat in twee strijd. Zal hij de actualiteit dienen cn zo snel mogelijk een overzicht van het voorbije weer geven op basis van gedeeltelijk voorlopige cijfers, of zal hij een of twee dagen wachten tot alle gegevens tot in tienden van gra den bekend zijnTot nu toe hebben we de eerste weg altijd bewandeld, wat het voordeel gaf dat Trouw heet van de naald de zomer of winter goud, zilver of brons toekende, of de zwarte piet toespeelde. Dit is bij een enkele lezer op kritiek gestuit: ztj prefereerden een overzicht met exacte cijfers. Vandaar, dat uw weerman overweegt in het vervolg zijn stuk iets minder snel af te ronden, tenein' de de hoogste nauwkeurigheid te be trachten. Vandaar hieronder alsnog berekening en verantwoording over de meteorologische zomer van 1972, voor zover de werkelijkheid enigszins is afgeweken van het gepubliceerde in de zaterdagkrant. Gemiddelde etmaal- temperatuur tan De Bilt 15.4 graden Celsius tegen 16.4 normaal (één graad te koud), aantal zomerse dagen 9 (18) en neerslag 229 millimeter (223). De hoeveelheid neerslag was landelijk bijna 250 millimeter tegen 214 normaal, terwijl op vijftig dagen (normaal 47) ergens in het land onweer is gehoord. Het weer blijft de eerste dagen rede lijk met nu cn dan zonneschijn en weinig of geen buien in het noordoos ten. Het hogedrukgebied ten noord westen van de Britse eilanden met uitloper over de Noordzee verzwakt weliswaar, waardoor de droge oostelij ke stroming gaandeweg wordt vervan gen door een iets vochtiger stroming van de oceaan uit noordwest tot west met nvat meer bewolking, maar over het algemeen blijft het algemene weertype nog redelijk. Zaterdag al werd het Scandinavische maximum aan de noordzijde stevig aangetast door een sterk uitdiepende depressie bij noord-Noorwegen, waarbij tot aan de zuidwestkust van Noorwegen stormvlagen van 9 Beaufort uit zuid west tot west werden waargenomen en meer noordelijk flinke hoeveelhe den regen werden afgetapt. •yl-/ -4^;- ZONNIG C&. ^KLARINGEN B. en W. zijn geformuleerd. De meerderheid van B. en W. meent echter dat daarover ook wel in de begrotingsdebatten voor 1973 kan worden gepraat en dat de raaddus wel een greep heeft op wat er gebeurt Dat de PvdA het inderdaad hard gaat spelen, is overigens onwaarschijnlijk. Het is niet annemelijk, dat de PvdA een meerderheid meekrijgt, maar voor de fractie is ook het antwoord vam B. en W. belang rijk. 'Als we het gevoel krij gen, dat er niet serieus op deze voor ons belangrijke zaak wordt ingegaan, dan vrees ik dat een stuk onbehagen dat in onze fractie leeft, naar buiten zal komen', zo zei ons drs. J. Wallage, fractieleider van de PvdA. REGEN «rfÖa» HAGEL BEWOLKING MAX. TE MP. MIN. TEMP. WINDRICHTING Weerrapporten v»n gisteravond 19 uur. Maxi mumtemperaturen neerslag ln mm. Amsterdam onbew 19, 0; De Bilt onbew 20. 0; Deelen onbew 20, 0; Eelde 1 bew 19. 0; Eindhoven onbew 20, 0: Den Helder 1 bew 18, 0; Luchthaven R'dam onbew 19, 0; Twen te 1 bew 19. 0; Vllsslngen onbew 19, 0: Zd I.lmhnrg onbew 20. 0: Aberdeen zw bew 15, 0,2; Barcelona onweer 22. 24; Berlijn zw bew 20, 0; Bordeaux onbew 22. 0; Frankfort on bew 23. 0; GenCve h bew 19, 0; Helsinki 1 bew 17. 8; Innsbruck zw bew 22, 0: Kopen hagen geh bew 18. 0; Lissabon h bew 24. 0: Locarno regen 12, 45. Londen zw bew 19. 0; Luxemburg zw bew 21. 0: Madrid zw bew 22. 0,5; Majosco geh bew 27. 0; Munchen zw bew 22. 0; Nice 1 bew 22, 0; ;Oalo onbew 24. 0; Parijs h bew 18. 2: Rome h bew 28 0; Spill geh bew 26, 0; Stockholm onbew 19, 0; Wenen onbew 22, 0; Zurlcb regen 14, 5: Cass Blanca 1 bew 25, 0; Istanboe) mist 24, 0; Las Palmas onbew 26. 0; Te) Aviv 1 bew 29. 0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5