Adrie Hoogesteger tilt AZ naar nog niet bereikt niveau Haarlem steeds meer furie van de eredivisie Feyenoord dicht bij ondergang Roda JC en Helmond Sport achterop eerste divisie Knap en verdiend gelijkspel tegen FC Den Haag isslfljöS amateurvoetbal zaterdagvoetba trouw/kwartet maandag 4 september 1972 sport th/kil Excelsior-trainer Joop Castemiller: 'Als je taken niet uitvoert en qua inzet tekort schiet, ga je voor schut' Van onze speciale verslaggever ALKMAAR Een kwartier voor het eindsignaal van scheidsrech ter Korver liep de 19-jarige Adrie Hoogesteger naar de dug-out van AZ'67. Hij had het kort voordien al niet meer kunnen opbrengen met de zoveelste aanval van zijn ploeg mee te gaan. Leeggespeeld gebaarde hij trainer Cor van der Hart gewisseld te willen worden. Cor van der Hart voldeed aan het verzoek van Hoogesteger. Hij had zijn werk gedaan. Drie doelpunten van zijn voet waren voldoende geweest om Excelsior in een kansloze 3-1 positie te manoeuvreren. Van der Hart druk te Hoogesteger veelbetekenend de band. KANSEN Adrie Hoogesteger moet het nieuwe idool van AZ '67 worden. Van der Hart zei reeds vóór de competitie ln de ex-amateur een heel grote te zien. Voorbarig, dat natuurlijk, maar drie doelpunten op een rij, wijzen toch wel in een zekere richting. Vooral de manier, waarop de vorig seizoen nog in de amateurvierdeklasser Succes uit Hypolitushoef spelende Hoogesteger de kansen die hij kreeg benutte. de eerste, na zeventien minuten spelen. Excelsior-doelman Van der Roer trapte bij het uitschieten in de grond en via Vredenburg kreeg Hooge steger voor het doel de bal Beheerst schoot hij in (1-0). de tweede, in de vierentwintigste minuut. Na knap voorbereidend werk van Vredenburg en vooral De Jager kwa m vanaf de doellijn een trekbal voor het Excelsior-doel. Adrie Hooge steger schoot ineens en zeer fraai in (2-0). de derde, in de dertiende minuut van de tweede helft. Een mini-combi natie in het strafschopgebied bracht de bal via Vredenburg, Mol en Twisk opnieuw bij Hoogesteger. Het leer kwam voor zijn verkeerde voet Koel bloedig schoof hij op enkele meters voor het doel en belaagd door Excel - sior-verdedigers de bal voor zijn goede rechtervoet om vervolgens hoog ln te schieten. De teruggekomen Kwakker- naat sloeg de bal met zijn hand uit het doel en uit de toegekende straf schop scoorde Hoogesteger vervolgens toch (3-1). Adrie Hoogesteger werd in nauwelijks een uur tijd, de speler waarop Alk maar gaat hopen. Drie duels en zeven tien minuten lang bleef de *nul' in de kolom gescoorde doelpunten staan tot dat hij uithaalde. Excels! or-trainer Joop Castenmiller over hem: 'Een knappe speler. Ik kende hem niet. Ik zou hem graag in mijn ploeg willen hebben'. AMATEURS Adrie Hoogesteger is de eerste van een tiental amateurs die bij AZ door breekt Reeds in de oefenduels viel hij op. Vier treffers tegen WVF en de benutter van enkele strafschoppen vormden zijn visitekaartje en toe gangsbewijs tot de eredivisie. Tegen FC Twente en FC Den Bosch kwam hij als wisselspeler in het veld, vorige week tegen FC Den Haag stond hij voor de eerste keer in de basisopstel ling. Hoogesteger: "Het is misschien wel wat te snel gegaan. Het grootste verschil tussen die vierde klasse en de eredivisie is voor mij het tempo verschil. Ik kan nog geen hele wed strijd spelen. Een kwestie van condi tie. De hardheid valt me mee. In lagere klassen loop Je meer trappen op'. Adrie Hoogesteger speede bij Succes in de spits. Bij AZ heeft hij een plaats gekregen op het middenveld. 'Een plezierige plaats. Minder man dekking'. Hoogesteger hij zit in de tweede klasse van de peadagogische academie ln Den Helder is bulten het veld even bescheiden als hij bru taal in het veld is. 'Daar moet je'. NAAR EENHEID De treffers van Hoogesteger sleepten AZ '67 tegen een over alle linies tegenvallende Excelsior naar een in deze competitie nog niet bereikt ni veau. Ruud Suurendonk, niet hele maal van harte de laatste man in de Alkmaarse formatie: 'Het loopt al stukken beter dan in het begin. Het is een elftal dat nog naar eenheid moet groeien. Je kan niet verwachten dat je als nieuweling in de eredivisie met zes nieuwe spelers direct hele maal meedraait'. Het duel tegen Excelsior was voor AZ '67 een belangrijke strijd. 'Een van de waarschijnlijk zwakkere ploegen, waarvan niet verloren mocht worden', zei Suurendonk terecht. AZ was er dan ook voor in trainingskamp ge gaan. Joop Castenmiller, de trainer van Excelsior: "Daaraan hoeven wij niet eens te denken'. VOOR SCHUT AZ '67 speelde gelnspireerder dan Ex celsior. Kreeg daarbij opmerkelijk veel vrijheid van de Rotterdammers, die alleen kort na de rust wat terug konden doen. Castenmiller: 'Toen wa ren er even mogelijkheden. Ook om dat we tot 2-1 terugkwamen (een doelpunt Meutstege, die een voorzet van Kwakkernaat afrondde, red.), maar daarna was het weer snel mis'. Castenmiller hoefde niet lang te zoe ken naar de vele tekortkomingen. Simpel stelde hij: 'Als je zoals wij taakvoetbal moet spelen, maar dat domweg niet uitvoert en ook qua inzet tekort schiet, dan ga je voor schut'. De organisatie, in de Alkmaar- se defensie was ook al niet het beste onderdeel, ontbrak in de Rotterdamse ploeg geheel. Het ontbreken van de aan zijn enkel geblesseerde Van Nie- rop mag daarvoor een van de oorza ken zijn, een excuus is het niet Daarvoor speelde dit keer het midden veld (met een weinig actieve Rogge veen) te zwak. In de AZ-ploeg, waar De Jager opmerkelijk veel en goed werk deed, stelde spits Kist opnieuw teleur. Excelsior-speler De Mos liep wegens het vasthouden van het shirt van Hoogesteger een waarschuwing AZ'(7Excelsior 3—1 <20» 17. Hoogest eege 10, 24. Hoogesteege 20. 51. Meutste ge 2—1, 59. Hoogesteege (strafschop) S—1. Scheidsrechter: Corver. Toeschouwers: 7.000. AZ'C7: Blaauw; Mol. Man. Suurendonk. Vonk: Zoetendal. Twlsk, Hoogesteege (Stapper); De Jager (Doesburg), Kist, Vredenburg. Excelsior: Van der Roer; Tetteroo. Van der Heyden. Van der Helde (Moerkerke). Bron <G. den Butter i; Van der Vaart. Roggeveen. De Mos: Kwakkernaat. Meutstege, Bassant. PETER ONVLEE Van onze speciale verslaggever HAARLEM - Het was in de rust van de wedstrijd Haarlem-FC Twente, twee weken geleden, dat Haarlem- doelman Hennie Lelieveld en zijn tiilner Joop Brand een weddenschap aangingenwanneer Lelieveld voor Haarlem de nul zou houden, zou dat Brand een grote taart kosten. Giste ren, na afloop van het duel Haarlem- FC Den Haag kon Brand Lelieveld zijn derde taart in successie toezeg gen. Het werd, mede dankzij een glasrijk optreden van Lelieveld 0-0. Joop Brand maalde niet zo erg om de vijfentwintig gulden die hij nu al voor de derde week in gebak moest omzetten. 'Ik besteed die zelf met meer plezier dan ooit tevoren. Want eigenlijk had Lelieveld deze wedstrijd met eens kunnen spelen. Voor de wedstrijd had hij, evenals Gerrit Peys trouwens, een dikke enkel. Zo dik dat de afdruk erin bleef staan, wanneer ik mijn vinger erin zette'. Ondanks deze handicap hield Lelieveld FC Den Haag met enige voortreffelijke reddin gen op een gelijk spel. Zoals eigenlijk hetzelfde geldt voor zijn collega Tom Thie ten opzichte van Haarlem. En daarmee is Haarlem-FC Den Haag wel voor een groot deel getekend. Beide ploegen speelden in principe aanval lend en attractief voetbal. Vooral Haarlem viel daarbij op. Haarlem dient zich sinds de zege van 4-0 op hetzelfde geldt voor zijn college Ton furie van de eredivisie. Met als belang rijkste exponent Gerrie de Goede speelt Haarlem een soort voetbal dat het tot een aanwinst voor de eredivi sie maakt Zodat Brand dan ook te recht kan opmerken: 'Je speelt nu gelijk tegen de Nederlandse deelne mer in de Europa Cup H. En toch kan je niet helemaal tevreden zijn, omdat ze zo'n groot aantal kansen hebt laten liggen. Die kansen waren er met name in de eerste helft. Fernandez Boszhard en Van der Berg zaaiden toen herhaalde lijk paniek voor Ton Thie die zelfs eenmaal de hulp nodig had van Thijs Wljngaarde om de bal van de lijn te halen. Haarlem drukte echter net niet door. Brand: 'Gebeurt dat wel en valt er een doelpunt, zoals tegen FC Twente dan gaat het publiek er ach ter staan en win je misschien op nieuw met 4-0'. Den Haag bleef echter overeind en kwam na rust terug. Met name in de laatste twintig minuten van de tweede helft kon Den Haag de wedstrijd in handen nemen. Zodat trainer Evert Teunissen na afloop, vooral met het oog op de naderende Europa Cup confrontatie met Spartak Moskou, vooruitgang kon constateren: 'De winst die we vandaag hebben geboekt ligt voornamelijk in conditioneel op zicht. Aad Kila bijvoorbeeld heeft de volle negentig minuten kunnen spe len. En ook over Tor Fuglset kan ik tevreden zijn: hij heeft aangetoond dat hij in de nabije toekomst voor Den Haag veel kan gaan betekenen. Niet alleen heeft ook hij de wedstrijd helemaal maal uitgespeeld, maar ook heeft hij met het hoofd een keer of vier, vijf goede dingen gedaan'. Waren er voor Den Haag, dat nog steeds de afgang tegen MW twee weken eerder in het achterhoofd had, pluspunten te ontdekken, Haarlem was ook precies de tegenstander om een aantal zwakke punten bloot te leggen. Want Haarlem is net als de toekomstige tegenstander Spartak Moskou een ploeg die wil afzien. Den Haag putte daaruit, zoals Teunissen constateerde, de zekerheid van een conditionele vooruitgang, maar zag zich ook met minpunten geconfron teerd. Teunissen: 'Op de eerste plaats hebben we te veel kansen laten lig gen. Zeker in de laatste twintig minu ten, toen we op basis van die conditie de wedstrijd in de hand hadden. Bo vendien leden we nog te veel balver lies, met name via Paul Roodnat Ik kan niet ontevreden zijn over Rood nat, maar hij heeft te weinig Harald Berg in het spel betrokken zoals was afgesproken'. Waarschijnlijk is het ook de 'onzicht baarheid' van Roodnat geweest, die Den Haag ervan weerhield te winnen. Want juist op het middenveld was Haarlem ditmaal kwetsbaar. Brand: 'Van der Berg en Van Breevoort speelden beneden hun niveau. Daar door moest Tonnie Nieuwenhuis zo veel verdedigend werk doen dat het middenveld eigenlijk werd overgesla gen'. Typeert René van Breevoort de situatie: 'Ik had de opdracht om Ha rald Berg uit te schakelen. Omdat Berg nauwelijks in het spel werd Den Haag had het moeilijk tegen Haarlem. Aad Mansveld (links) en Ton Thie (rechts) kunnen ternauwernood Gerrie de Goede in be dwang houden. betrokken, kwam ik eigenlijk ook niet in mijn normale spel'. Den Haag profiteerde niet, ondanks de werkers Dick Advocaat en Aad Kila. De ploeg begint langzamerhand het evenwicht te hervinden, maar was nog niet ver genoeg om dit in cijfers uit te drukken. Het evenwicht is voornamelijk gekomen omdat Teunis sen de laatste weken dichter bij de 'ideale formatie' is gekomen: Piet da Zoete is weer teruggekeerd in het centrum van de verdediging en Aad Kila is weer sterk genoeg om zijn rol np het middenveld te vervullen. Aan. voerder Aad Mansveld: 'Ik geloof dat we gespeeld hebben met het elftal waarmee we verder zullen kunnen. Je kunt ons hoogstens kwalijk nemen dat we kansen niet benut hebben Maar qua veldspel zijn we alweer ver in de goede richting'. Juist door deze ontwikkeling verdaent Haarlem het grootste compliment. Haarlem dat zich het meest manifes teerde door, nogmaals, Hennie Lelie veld en Gerrie de Goede. Teunissen zelfs: 'Je kunt zeggen dat De Goede teveel provoceert. MaaT wij doen dat te weinig. Dat is ons op twee gele kaarten komen te staan'. Slachtoffers waren Kees Bregman (een twijfelach tig geval als dat van Johan Cruijff zaterdag tegen PSV) en Thijs Wijn- gaarde. Teunissen gaf Haarlem nog een compliment: 'Hier in Haarlem winnen zal voor heel veel ploegen een grote prestatie zijn. Daarom hoeft dit punt verlies niet zo zwaar te wegen' Haarlem kan zich dan ook beroepen op een score van vier uit vier. Aanvoer der Piet Hoeben: 'En hoewel er mis schien nog wel meer in had gezeten, mogen we daar toch tevreden mee zijn. We hebben immers Ajax, Twente en Den Haag gehad, en daarbij nog Den Bosch uit Dit is een goede uitgangspositie voor de volgende wed strijd. Opvallend en verheugend daarbij dat promovendus Haarlem vast van plan is opportunistisch voetbal te blijven spelen. Het zal blijven gokken, zoals het dat deed tegen Den Haag Tegen Den Haag bleek Haarlem voor het publiek goed gegokt te hebben- het ging in de slotfase niet ten onder. Brand: 'Nu moeten we verder gaan Volgende week spelen we tegen Excel sior en dan krijgen we Sparta thuis Voor het publiek zou het goed zijn wanneer we met zes punten tegen Sparta zouden kunnen beginnen. Mis schien is 't 'n gok om als pas gepromo veerde ploeg in een uitwedstrijd op winst te gaan spelen. Maar volgende week waag ik die gok. Van harte'. Haarlem: Lelieveld: Wentlnk, Peys, Hoeben De Haan; Van Breevoort, Nlcuwenhuijs, Van den Berg, Fernandez, De Goede, Boszhard. FC Den Haag: Thie: Van Wljngaarde. Mans veld De Zoete, Korevaar, Advocaat, Kila, Berg: Bregman. Fuglset. Roodnat. Peter Ressel rechts) maakt het eerste doelpunt voor Feyenoord. NAC mist strafschop EDDY POELMANN ROTTERDAM Ten prooi aan een diep gevoel van wanhoop liep Ad Brouwer enkele minuten voor de onderbreking van Feyenoord- NAC (3-1) naar de catacomben van het stadion. De troostrijke woorden, die NAC's verrassend goed spelende aanvaller Piet van Dijk hem toefluisterde, schenen hem voorbij te gaan. Ad Brou wers kon het zichzelf niet verge ven, dat hij op een kardinaal mo ment de score was 1-1 op een verbijsterende manier had gefaald, toen hij een ogenschijn lijk te nonchalant ingeschoten strafschop door doelman Treytel zag gekeerd. Terwijl Brouwers wanhopig de teleur stelling trachtte te verwerken, sloeg Feyenoord via Peter Ressel toe: 21. Een beter psychologisch ogenblik had den de Rotterdammers niet kunnen KERKRADE Roda JC en Hel mond Sport zijn in hun race ach ter de eenzame koploper Wage- ningen tegen elkaar een punt kwijtgeraakt. Een resultaat waar mee Helmond-trainer Van Eek niet gelukkig mee was. 'De spe lers kunnen wel tevreden zijn met dit 1-1 resultaat, ik ben dat be slist niet. Er had voor ons een overwinning ingezeten.' Bij Helmond Sport draait veel om Co Prins. Hij liet in Kerkrade ook zien waarom. Hoewel Hans Zijdersma hem op zijn schoenen stond, strooide hij kwistig passes rond. Passes, die even wel niet voldoende werden benut. De meest actieve man in de Helmond- te aanval was nog Krekels, de linker spits, die diverse keren goed in de gaten dook, die vielen doordat Zijde.s ma Prins op de voet volgde Roda- doelman Daemen bleek echter zeer attent op enkelo inzetten van de frele Helmonder. Roda JC nam van begin af aan het heft ui handen. Met goede combina ties en technisch behoorlijk voetbal Verscheen de pioeg herhaaldelijk voor het doel van Honings. Böhmer en Offermans brachten daarbij de spitsen Van Rooy en Van Leeuwen in goede posities. In de twaalfde minuut nam Roda ook de leiding. Hans Fischer schoof na een lange rush de bal door naar de opgekomen rechtsachter Blat ter, die scoorde. Roda verzuimde daar na toe te slaan. Trainer Jac. Kolen na afloop: 'We hebben ronduit slecht gespeeld. We hebben na 1-0 door moeten drukken'. Helmond Sport kreeg de kans terug te komen. Der tien minuten voor het einde werd het gelijk. Manders was de maker van hel doelpunt. Roda JC en Helmond Sport speelden zich daarna voorzichtig naar het ein de. Het was een vlak einde van een teleurstellende topper. RudH JC - Helmond Spon 1-1 (1-0) 18 Blatter 1-0. 70 Manders 1-1. Scheidsrechter Geurens oeschouwers 7 000. Roda JC: Damen: Blatter, Pfeiffer, Fischer. Dc Wil, Bóhmer. (Odekcrken». Offermans, Zijdersma. Mussen. Van Rooy, Van Leeuwen. Helmond Sport: Honings; Wassenbcrg, Man dors. Warner. Van de Bak, Van Lim. Beek- mans, Dekker. Van Milles. Van de Kerkhof. Verrijken i. Prins. Krekels. Heracles - Bindlonen 0-1 ni-01 58. Guns 0- i Scheidsrechter Beek Toesch»u«er? 4 000. liet grote enthousiasme leverde Heracles weer geen succes op. Eindhoven bleef Ijslg ka m onder de stortvloed van Almelose aanvallen en wankelde ook me, toen Hera cles na de onverwachte treffer van Guns nog sterker werd. In alle IJver Hepen de Almeloërs zich steeds vorcgtljdlg vast. zodat het slechts zelden echt gevaarlijk werd voor het Eindhovense doel. Een gelijkspel zou Heracles we hebben verdiend. Eindhoven had echter geluk, toen in de eerste helft Muldertj met een kopbal de lat trof en later Steenbergen hard tegen de paal schoot. PEC - Volendam 3-1 (1-0) 18. Heskamp 1- 0. 65. Stuffels 2-0, 87. Heskamp 3-0, 89. Bond 3-1 Scheidsrechler Welllnga Toeschouwers: 4.U00 Een verdiende overwinning voor PEC. dat met name in de tweede helft technisch beter spel ten besie gaf. Herman Heskamp was de ster van het ve d. Bij Volendam deed Billy Bond weer voor het eerst ln dit seizoen moe. Wogeningen - Fortuna SC 2-1 (2-0) 3. Roelofs 1-0, 42 Hazelhekke 2-0. 70. Bloten- berg (Strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Van Dijken Toeschouwers 5.000. Koploper Wage- nmgen slaagde er tegen runner-up Fortuna SC niet .n het gebruikelijke vuurwerk af te steken. Door treffers van Uoelois en topsco rer en Hazelhekk*- leek dc thuisclub vóór rust al op mzen zitten. Maar de spanning keerde terug, toen Blotenberg een straiscliop wegens hands In een treffer omzette Met man en macht hielden de Bergbewoners daarna hun geringe voorsprong tot het einde De Graafschap—SW !-# (0-0) 56. De Blaauw 1-0, 70 De Blaauw 2-0. Scheidsrech ter: Ram. Toeschouwers: 4.000. Voor rust moest De Graafschap zich verweren tegen een sterk aanvallend SW. De initiatieven van de Schiedammers leverde echter geen effect op. In de tweede helft, toen Van der Ley zijn entree ln de Doetlnchemse formatie had gemaakt, kregen de acties van De Graafschap meer vaart. Herhaaldelijk raakte de verdediging van SW, waarin doelman Van der Velde zich enkele malen onder scheidde. in paniek. Van die situaties profi teerde dé snelle De Blaauw om de GraafeliJ- ken naar hun eerste en verdiende overwin ning te schieten. Veendam - Heerenveen 3-1 (10) 30 Pascal 1-0, 85. Kuiper, 87. Meyer ink. Scheidsrechter: Hoppenbrouwer. Toeschou wers: 3.500. Een teleurstellende derby, waa rin duidelijk naar voren kwam dat Heeren veen geen schim meer is van de p oeg van vorig Jaar. SC Cambuur - FC WV 1-0 «1-0) 12 De Jonge 1-0. Scheidsrechter: Weerink. Toe- 2.500. Een matige wedsirljd. üie In het voordeel van de Friezen beslist werd door een blunder In de VVV-achterhoede. VUetstra van Cambuur kreeg de gele kaart voorgehouden. De Volewljckers FC Dordrecht 2-2 (1-1) 25. Zonneveld 1-0. 40. Hoogmoed 1-1. 50. Hoogmoed 1-2. 73. Verwey 2-2. Scheidsrech ter: Gans. Toeschouwers 500. Na een tame lijk rustige eerst helft, werd het spel in de tweede periode veel levendiger Toen de Volewljckers op een achterstand werden gezet, begonnen de Noordamsterdammers een machtig offensief wat tot de gelijkmaker leidde Het had zelfs nog een oerwinning voor de thuisc ub kunnen zijn. als invaller Schoonderwoerd vlak voor tijd niet op de paal had gericht. Gele kaarten erden er getrokken voor de Dordrechtenaren Keizer en Vorstenbos. SC Tilburg - Vitesse o-l (0-1) 25. Rutten. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 3.500. In deze partij was Tilburg duidelijk de beste ploeg, die echter voor rust een handvol kansen miste, ben van de schaarse Vitesse- aanvallen werd door de Tilburgers te ge makkelijk opgevangen, Veenendaal ging aan de haal en zijn voorzet werd door Ruiten In oen treffer omgebogen. Na rust raakte de thuisclub ontmoedigd en Het het er groten- dee s bij zitten delta lloyd een begrip in sport verzekeringsgroep n*. en in verzekeringen bedenken om hun opponent knock-out te slaan. In de tweede helft volgde nog een derde treffer (Van Hanegem) van de voor de tweede maal in eigen stadion falende Feyenoorders. Maar daarover later. De gemiste strafschop stond na afloop uiteraard centraal in de nabetrachting over deze confrontatie. Begrijpelijk, dat NAC-trainer Ben Peeters met na druk stelde dat NAC die kans onder geen beding had mogen missen. Voor Peeters stond het onomstotelijk vast dat zijn ploeg tegen dit Feyenoord nog nooit zo'n ideale uitgangspositie had kunnen verwerven voor een zon der twijfel spectaculaire (gelijke) sco re. Maar alles liep voor NAC anders. Een NAC dat zich tegen Feyenoord bijzonder constructief opstelde en bij vlagen, zowel verdedigend als aanval lend, tot opmerkelijke verrichtingen /cwam. Zei de voor de zo ongelukkig uitgeschakelde Daan Schrijvers spre kende libero Ad Graaumans: 'In ver gelijking met vorig seizoen spelen we een stuk beter. Het zelfvertrouwen is groter, er wordt meer bewogen en op het middenveld durven ze nu initia tief te nemen'. Zeer tot verbazing van Feyenoord. dat zich kennelijk had voorgesteld de wedstrijd al slaapwie gend gunstig af te sluiten. Inderdaad, na het openingsdoelpunt van Peter Ressel. openden zich de perspectieven voor een forse score, maar omdat de machinerie volledig faalde, bleef het doelpuntenfestijn achterwege. Mompelde trainer Ernst Happel: 'On begrijpelijk, dat er in eigen stadion weer zo waardeloos werd gespeeld. Tegen een ploeg als NAC moet je tempo spelen en jagen, maar niet blijven hangen, zoals vandaag gebeur de. Die instelling geeft me zorgen voor de wedstrijd tegen Ajax. Enfin, eind deze week gaan we weer in retraite. Wellicht helpt het'. Het gebrek aan concentratie kwam Feyenoord na een kwartier duur te staan. Rechtervleugelverdediger Jan van Gorp van NAC kon ongehinderd oprukken tot enkele meters voor het strafschopgebied v&n Feyenoord. Daar passeerde hij Van Hanegem moeite loos en dirigeerde de bal naar de gretig spelende Van Dijk, die een fractie van onachtzaamheid van Harry Vos meedogenloos afstrafte: 11. NAC's zelfvertrouwen groeide daarna zienderogen. Op het middenveld konden Delmotte. Quaars en Bouw meester naar hartelust combineren en somtijds diep penetreren in Feyen- oords laatste linie. Toen Quaars na een 12 met Chris Bouman door Van Daele laconiek ten val werd gebracht, leek Feyenoords afgang zich te vol trekken. maar Brouwers jammerlijke falen behoedde de Rotterdammers voor de ondergang. Drie minuten na het Bredase drama braken Van Hane gem. De Jong en Kristensen NAC's defensie open, waarna Ressel doelman De Jong passeerde: 21. Die morele optater werkte vrijwel de hele tweede helft bij NAC door. Feyenoord werd wat initiatiefrijker, schiep zich reek sen vèn kansen (Kristensen, Ressel, Van Hanegem, Jansen) maar faalde op beslissende momenten. Legde Kris tensen na afloop uit: 'Het is natuur lijk moeilijk een verklaring voor ons spel te vinden Tk denk dat het komt door het feit dat we steeds ln een andere npstellin" verschijnen (Feyen- oords-voorhoede bestond dit keer uit Wery, Ressel en Kristensen) Uitein delijk werd het via Van Hanegem, na een combinatie met Kristensen en Hasil (vervanger voor de weinig op vallende De Jong) toch nog 31. Maar daarvóór hadden Bouman (later vervangen door Verstraeten), Quaars en Van Gorp nog kans gezien Treytel onder vuur te nemen. Piet van Dijk, NAC's beste aanvaller, schrok kort voor het einde zo van een unieke kans, dat hij de bal met de hand beroerde. Een meevallertje voor Feyenoord. Wim van Hanegem: 'Als we op die manier nog twee wedstrij den spelen zitten er straks nog maar 15000 toeschouwers op de tribune'. Feyenoord—NAC 3—1 (2—1) 11. Resiel 1—0, 16. Van Dijk 1—1, 42. Ressel 2—1, 75. Van Hanegem 31. Scheidsrechter: Van Ge- mert. Toeschouwers: 35.000. Feyenoord: Treytel: Rljsbergen. Schneider. Van Daele, Vos: ansen, Van Hanegem, De ong (Hasil)Wery Ressel (Van Dulvenbo- de). rlstensen. NAC: De ong; Van Gorp. Vermeulen. Graau mans. Bakker; Delmotte. uaars. Bouman (Veratraeten); Bouwmeester, Brouwers, Van Dijk. RICHARD MATTHIJSSE EERSTE KLASSE C JubbegaDrachten 1-0, WWHarke ma l-O, CECEmmen 2-0, SneekGer manicus 1-1, VelocitasOosterparken 2-1. EERSTE KLASSE D Victoria BoysRictvogels 1-0, Spel. En schedeEilermark 1-1, Enschedese B Quick '20 0-1, Achilles '12Hengelo 1-0, De Treffers—Quick N 3-2. EERSTE KLASSE E BW—RKC 0-1, Helmond—Sparta '25 2-3, RBCODC 1-1, Veerse Boys—SC Gastel 3-0, TSCSchijndel 2-1, DESK Geldrop. EERSTE KLASSE F MKCSpel. Irene 1-0, CaesarHeer 2-2, AlmaniaVoerendaal 2-0, Roer mondSVM 0-1, MinorVeritas 0-2. Eerste klasse A Kozakken Boys-Jodan Boys 3-0 DOTO- Heerjansdam 1-1, Quick Boys-Amstel- veen 2-1 SHO-Zwart Wit '28 2-0 De Zwerver-Noordwijk 1-1, Ter Leede- 's Gravenz. SV 1-1. Eerste klasse B G VVV-ACV 1-1 SDVE-Harkemase Boys 0-1, Nunspeet-WVF 3-0 IJssel- meervogels-Snakenbtirc 2-1, WHC VVOG 2-1, Huizcn-DOVO 1-0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11