Sadat houdt vast aan 'bevrijding' Nixons verkiezingsstaf knoeide met donaties Bhoetto wil Rachman president maken van 'herenigd Pakistan' Nixon akkoord met toenadering tussen China en Japan IRA zou buitenlandse scherpschutters huren Morgen M Flevohof Buitje Flevohof T.V. studio Flevohof Joegoslavië wil terugkeer van werkers in buitenland 'Alleen Arabieren op Arabisch gebied Russen leveren olie aan China Chinees voorzitter van Veiligheidsraad China wil Britse erfenis niet 'Nonnetjes' hadden verkeerde schoenen Aziaten verlaten Oeganda TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1972 BUITENLAND T7/K9 CAIRO (Reuter, UPI) President Sadat van Egypte lieeft opnieuw benadrukt dat zijn land vast besloten blijft de bezette Arabische gebieden te bevrijden. 'Wij zijn vastbesloten ons gebied te bevrijden, wat de offers ook mogen zijn. Wij zijn vastbesloten de rechten van het Palestijnse volk te bescher men. Wij zijn vastbesloten alleen Ara bieren te dulden op Arabisch gebied', aldus Sadat in een rede ter gelegen heid van de eerste verjaardag van de federatie tussen Egypte, Syrië en Libyë. In zijn twintig minuten durende toe spraak leverde Sadat gematigde kritiek op de V.S. en maakte slechts zijde lings toespelingen op het conflict tus sen Moskou en Cairo. Over de V.S. merkte hij op: 'Kleine landen kunnen niet op eigen benen staan op een tijd stip dat de macht van de V.S. een punt heeft bereikt dat zij de vrede bedreigt en zij hun wil terecht of onterecht opleggen'. De wereld is in het bezit van de sterken en daarom moeten ook wij sterk zijn', aldus Sadat. Uit diplomatieke bron in Cairo is ver nomen dat Sadat tegen het einde van het jaar misschien een bezoek zal brengen aan de Verenigde Naties in New York. Sadat zal in november een belangrijk bezoek aan Frankrijk bren gen. Dit bezoek zou deel uitmaken van een Egyptische campagne voor het winnen van krachtige steun uit West- Europa voor het Egyptische standpunt in de crisis in het Midden-Oosten. De Egyptische minister van buiten landse zaken, dr. Moerad Ghaleb, wordt in de loop van deze maand in Frank rijk verwacht Zijn bezoek zou de weg moeten effenen voor de komst van Sadat naar Parijs. De Egyptische pers prijst de laatste tijd de Fransen steeds meer, terwijl Israël kritiek op Parijs levert omdat het pro-Arabisch zou zijn. Na het besluit van Sadat zich van de Russische militaire adviseurs te ont doen tracht de regering in Cairo nu buiten de Sowjet-Unie wapens en eco nomische hulp te vinden. 'Spionnen' In Libanon heeft de vorzitter van de 'Nasseristische Organisatie' Nadsjah Wakum na een bezoek aan Cairo ver- klaard dat onder de uit Egypte uitge wezen Russische adviseurs zich onge veer 400 Israëlische spionnen hebben bevonden. Volgens Kakum zijn vele van de 35.000 joden die jaarlijks uit de Sowjet-Unie naar Israël mogen emigreren geves tigd in het sinds 1967 door Israël be zette Sinai-gebied. Daarom wil de Sow jet-Unie geen Arabische acties dulden tegen de Sinai, aldus Wakum. De orga nisatie van Wakum geldt als anti-com munistisch en anti-Moskou-gezind. Kurt Waldheim, de secretaris-gene raal van de VN, heeft verklaard dat hij een rondreis in het Midden-Oosten gaat maken 'zodra duidelijk wordt dat een dergelijk bezoek zou bijdragen' BELFAST (UPI) Het Britse leger maakt in Noord-Ierland jacht op een Zweedse beroepsmoorde naar, die voor de provisionele vleugel van de IRA werkt. De man zou in de afgelopen weken min stens vijf Britse soldaten vakkun dig hebben doodgeschoten. Het Britse opperbevel meent de identi teit van de Zweed nu te hebben vastgesteld. Uit goed ingelichte bron is verno men dat de Zweed vermoedelijk in I960 als huurling in Kongo heeft gediend. In die tijd gebruikte Moi- se Tsjombe buitenlandse huurlin gen om zijn leger te trainen en te leiden in de provincie Katanga die zich toen van Kongo had losge maakt. 'Wij weten dat hij flink betaald wordt. Hij staat bovenaan op de lijst van personen, d ie d oor ons' het meest worden gezocht, aldus de zegsman Hij maakte verder be kend, dat de IRA-provo's volgens het leger vier scherpschutters in dienst hebben genomen, van wie enkele door het Britse leger zijn opgeleid. Een ervan zou tijdens gevechten met Britse militairen zijn gedood. De officiële IRA-vleugel de rivaal van de provisionele IRA, heeft fel le kritiek op de bomacties van de formatle's van de provo's gele verd. Het werd een 'medogen- loze en zelfvernietigende bom- campagne' genoemd. In de ver klaring werd gezegd dat de IRA-provisionals zonder toestem ming van de bevolking opereren en dat de bomexplosies alleen bij dragen tot blijvende werkloosheid. Leiders van de Noordierso bewe ging voor burgerrechten (NICRA) zouden voorbereidingen treffen om in Dublin met de provo-lei ders te praten om hen te bewegen de bomacties in Ulster te staken. aan de oplossing van het conflict. De VN-bemiddelaar voor het Midden-Oos ten Gunnar Jarring, heeft gisteren on verwacht besprekingen gevoerd met de Egyptische minister van buiten landse zaken Ghaleb.. Beiden heren ontmoetten elkaar in Genève. Uit politieke bronnen in Cairo is ver nomen dat president Sadat besloten heeft nog geen antwoord te geven op een boodschap die hij na uitwijzing van Russische adviseurs uit Egypte van partijleider Leonid Breznjew had ontvangen. Volgens de zegslieden moet het uitblijven van het Egyptische ant woord niet worden opgevat als een hatelijkheid jegens Moskou. Het was eerder een poging om verdere verwij dering te vermijden, aldus de zegslie den. Sadat zou aanvankelijk van plan zijn geweest een in scherpe bewoor dingen gesteld antwoord naar Moskou te sturen. Uit Londen is vernomen dat een dele gatie van het centrale comité van de Russische communistische partij bin nenkort naar Cairo vertrekt om pools hoogte te nemen en zich te beraden over de toekomst van de Egyptisch- Russische betrekkingen. De Israëlische minister van defensie Mosje Da jan heeft verklaard dat Israël het met Egypte eens zou kunnen wor den over een gedeeltelijke vredesrege ling. Maar met Jordanië is dit niet mogelijk tenzij koning Hoessein zijn houding versoepelt, aldus Dajan. In een gesprek met een groep joodse studenten uit het buitenlandzei Dajan dat Egypte wil dat Israël zich terug trekt van de oostelijke oever van het Suezkanaal. Israël is bereid daartoe over te gaan, aldus Dajan. WASHINGTON (AFP) De New York Times schrijft dat Amerikaanse kunstmanen verscheidene Russische olietankers hebben waargenomen in Chinese havens, in het bijzonder in Sjanghai. Aangenomen wordt, dat de lading dient ter compensatie van de levering van Chinese olie aan Noord- Vietnam. Hoewel China voldoende olie produceert om zijn eigen behoef ten te dekken, heeft het niet voldoen de olie voor de uitvoer. Sinds de Amerikaanse mijnblokkade van Noordvietnamese havens wordt Noord Vietnam van olie voorzien via twee buisleidingen, die van Hanoi naar China lopen. Vó6r de blokkade vervoerden Russische tankers olie naar Noord-Vietnam. NEW YORK (UPI. AFP) Het voorzitterschap van de Veiligheids raad zal 'n september worden vervuld door de vertegenwoordiger van China, Hoeang Hoea. Het is de eerste maal dat China voorzitter is. Hoeang Hoea volgt, naar de gebruike lijke alfabetische volgorde; de Belgi sche afgevaardigde Longerstaey op, die in augustus voorzitter is geweest. mooie dag toot een Dag op het land. LONDEN (Reuter, DPA) Henry James Newlin, een ge pensioneerde Engelse ingenieur, overleed afgelopen juni in een bejaardentehuis. Zijn hele leven had hij het boeddhisme en het hindoeïsme bestudeerd, maar vooral de rol. die Engeland bad gespeeld tijdens de op'um-oorlo- gen lussen 1839 en 1842. Uit schaamte over die niet zo fraaie rol van zijn landgenoten destijds vermaakte Newlin elf duizend pond sterling (onge veer 88.000 gulden) aan de Volksrepubliek China. In liet testament stond dat dit geld bedoeld was als 'een tegemoet koming namens mijn land voor de schade, die het het Chinese volk heeft aangedaan.' Maar de Chinese Volksrepu bliek heeft de erfenis met har telijke dank afgewezen. 'Het Chinese volk verheugt zich thans onder de leiding van een volksregering in een gelukkig bestaan en het heeft de erfenis niet nodig', zo verklaarde een functionaris van de Chinese am bassade in Londen. Aanleiding tot de opium-oorlo gen was, dat China een einde trachtte te maken aan de han del in onium. waaraan steeds meer Chinezen verslaafd raak ten. De enium-handelaren werd bevo'en bnn voorraden over te dragen. Aangezien die handela ren voor het grootste deel En gelsen waren, green de regering in Londen in en dwong de Chinezen de opium-handel op nieuw toe te staan. Tegelijker tijd werd Engeland schadeloos gesteld voor de kosten van de oorlog door de gedwongen over dracht van Hongkong, dat sinds dien een Britse kroonkolonie is. De Chinese afwijzing van het testament tornt enkele dagen, nadat de regering in Ppking ook herstelbetalingen van Japan van dp hand heeft gewezen, om dat deze 'uit de zak van de Japanse arbeiders zou moeten komen.' Japan is in principe tot dergelijke herstelbetalingen be reid, als vergoeding voor de Jaoanse agressie tegen China in de jaren dertig. hindert, niet. Bijna alle» Ia overdekt... KARATSJI (Reuter, AP) President Bhoetto van Pakistan heeft de leider van de afgescheiden staat Bangladesj, sjeik Moedjiboer Rachman, het presidentschap van Pakistan aangeboden, vooropge steld dat hij bereid is, zijn uit zes punten bestaande plan waaruit de afscheiding van Bangladesj voortvloeit, te matigen. Een klein meisje rende deze week in Honoloeloc naar president Nlxon en zijn vrouw Pat nadat het echtpaar was geland voor een bezoek aan de Ameri kaanse gouverneur van het gebied. Veiligheidsambtenaren wilden het meisje dat een ballonnetje, een vlaggetje en een bloemslinger wilde aanbieden tegen houden. Maar Nixon liet het meisje toch tot zich komen Tijdens een redevoering voor de Pa kistaanse advocaten zei Bhoetto dat hij in de oppositie wil gaan, als Moedjiboer bereid is, de splitsing van Pakistan ongedaan te maken. Hij deed een geëmotioneerd beroep op Moedji boer, besprekinigen te beginnen over de betrekkingen tussen de beide delen van Pakistan en 'geen valse trots tussen een regeling te laten staan.' Bhoetto vindt het onjuist, dat de Pakistaanse erkenning van Bangladesj aan besprekingen vooraf zou moeten gaan. In het Indiase parlement heeft Swaran Singh de minister van buitenlandse zaken, verklaard dat Pakistan heeft beloofd de erkenning van Bangladesj zeer serieus te zullen overwegen als een kwestie die zeer dringend is, Singh zei Pakistan er nogmaals aan te heb ben herinnerd, dat de kwestie van de 90.000 Pakistaanse krijgsgevangenen sneller geregeld zou kunnen worden, als Pakistan Bangladesj zou erkennen. India en Pakistan hebben in Kasjmir een nieuwe demarcatielijn aanvaard, die in de plaats komt van de bestand- lijn van 1949. De nieuwe lijn is ge baseerd op de stellingen die de troe pen van beide landen innamen aan het eind van de oorlog van december. De regering van India heeft ook het acht jaar geleden gesloten bestand met de afscheidingsbeweging van de noordoostelijke deelstaat Nagaland op gezegd. Waarnemers verwachten nu acties die definitief een eind moeten maken aan het bestaan van de onder grondse separatistische beweging, die onafhankelijkheid voor Nagaland eist. Het bestand werd in 1964 afgekon digd, nadat guerrilla's in het heuvel achtige dicht beboste Nagaland al tien jaar strijd hadden geleverd tegen In diase regeringstroepen. De Naga's, die van Mongoolse ooi-sprong zijn, bewe rend dat hun staat onafhankelijk werd toen de Britten in 1947 het subconti nent verlieten. ATMORE (Reuter) Twee als non nen verklede gevangenen hebben een poging gedaan om te ontsnappen. De twee mannen stonden op het punt de poort van de gevangenis te Atmore in de staat Alabama (VS) uit te lopen toen een cipier zag dat het tweetal gevangenisschoenen aan had. De gevangenen blijken de nonnenkle- ren zelf gemaakt te hebben en wel in hun cellen. Eén van de mannen is tot levenslang veroordeeld wegéns nioord en de ander tot veertig jaar wegens plannen tot moord. (Advertentie) kinderen maken hun eigen programma. HONOLOELOE/PEKING (AP, Reuter, UPI) De Japanse premier Kakoeëi Tanaka heeft president Nixon ervan weten te overtuigen dat de Japanse toenaderingspogingen tot China niet nadelig zijn voor de Amerikaanse de- fensiebelangen in de Stille Oceaan. Dit heeft de woordvoerder van het witte huis Ronald Ziegler meegedeeld. Op een persconferentie in Honoloeloe waar Nixon met de Japanse premier besprekingen voert, zei Ziegler dat Nixon geen bezwaar maakt tegen het aanknopen van diplomatieke betrek kingen van Japan met China. 'Wij zijm van mening dat elk land zijn eigen belang in het oog moet houden bij zijn politiek ten aanzien van Chi na en wij zullen niet trachten hier adviezen te geven', aldus Ziegler. Gisteravond zijn Nixon en Tanaka overeengekomen dat binnen een rede lijke periode een einde moet worden gemaakt aan het feit dat Japan meer goederen in de VS importeert dan de VS naar Japan exporteren. Japan heeft als eerste stap aangekondigd volgend jaar ongeveer 1100 miljoen dollar in de VS te besteden aan de aankoop van een Amerikaass passa giersvliegtuig, landbouwprodukten en andere Amerikaanse goederen. CHINA In Peking zijn gisteren besprekingen begonnen tussen leden van een Japan se regeringsdelegatie en Chinese on derhandelaars. De besprekingen moe ten de weg voorbereiden voor een bezoek van de Japanse premier a/.i China. Het is de eerste Japanse rege ringsdelegatie die China bezoekt sinds de Chinese Volksrepubliek in 1949 BELGRADO (DPA) Door betere arbeidsvoorwaarden in het eigen land te scheppen wil Joegoslavië zijn arbeiders die ln het buitenland werken, de terug keer gemakkelijker maken. In een vrijdag gepubliceerd vraaggesprek met het in Belgrado verschijnende blad 'Borba' heeft de voorzitter van de Joegoslavische regeringscommissie voor emigratie Ivojeltic erop gewezen dat de industrie in Joegoslavië zelf steeds meer geschoolde arbeiders nodig heeft. De Joegoslavische regering wil in de eerste plaats zorgen voor een evenwicht tussen het aantal uit het buitenland terugkerende arbeiders en het aantal ar beiders in het land zelf dat te keunen heeft gegeven in het buitenland te wil len werken. Naar schatting werken er op het ogenblik een miljoen Joegoslaven in het buitenland en wei circa 800.000 in Westeuropese landen en de rest elders. door Jelte Rep Wie gaf opdracht tot de inbraak in het Democratische hoofd kwartier? Niemand weet het, maar de aanwijzingen worden steeds sterker dat het iemand moet zijn geweest uit de top van de Republikeinse partij. Elk spoor, dat zorgvuldig door fede rale rechercheurs wordt nage plozen, wijst in die richting. Howard Hunt, die na de inbraak onderdook, maar zich later vrijwillig meldde, zwijgt in alle talen. Douglas Caddy, de advocaat die op mysterieu ze wijze verscheen om de vijf in brekers te verdedigen op een moment dat niemand iets kon weten van hun arrestatie, wil ook al zijn mond niet open doen. Ook, niet als een federale rechter hem aan klaagt wegens minachting van het hof. Caddy beroept zich op het con fidentiële karakter van zijn betrek kingen met zijn cliënten. En als duidelijk bewijs dat hij ook in de toekomst niet zijn mond wil open doen, neemt de advocaat vier andere advocaten in dienst om hem te ver dedigen. Caddy moet wel getipt zijn over de arrestaties door iemand die wist van de inbraak, maar er niet aan deelnam. Maar wie is het? Howard Hunt misschien? Caddy en Hunt werkten samen voor hetzeflde public-relat'onsbedrijf en deelden één vertrek. Maar hun werkgever, Robert Bennett, weet ook al van niets. 'Hunt heeft mij gezegd dat h'j op dat moment niet bij het Water gate (waar het Democratische hoofd kwartier is gevestigd) was en ik geloof dat', is zijn commentaar. Ook Bennett--, bedrijf onderhoudt nauwe betrekkingen met de Republikeinse partij. Bennett organiseerde mantel organisaties, die geld ophaalden voor Nixons herverkiezing. Onder fraaie namen als 'Aanhangers van de Amerikaanse Droom' opereerden dergelijke comité's buiten de armen van de wet. WAT VOORAF GIN:G Vijf mannen worden betrapt als zij in het hoofd kwartier van de Amerikaanse Demo cratische partij met' een James-Bond- achtige uitrusting aan inbrekersge reedschap en afluisterapparatuur be zig zijn. Vier van hen blijken oud- ClA-agenten te zijn. De leider van de groep is Bernard Barker, een makelaaruit Miami. Eén van zijn handlangers is James McCord, die werkt voor Nixons herverkiezingsco- mitè en prompt wordt ontslagen. Op twee mannen worden papieren ge vonden met de naam Howard Hunt, die lot voorkort op het Witte Huis werkte en nduwe banden onder houdt met Nixons verkiezingsstaf. De Republikeinen en het Witte Huis ontkennen medeplichtigheid. Federa le rechercheurs worden bij hen niet veel wijzer. De gloednieuwe bankbil jetten die de insluipers bij zich hadden, geven wellicht meer hou vast. Veel Aziaten die uit Oeganda moeten vertrekken, zijn erg oud of nog heel jong, zoals de foto Iaat zien van mensen, die in Nairobi (Kenia) zijn op doorreis naar Bombay. De Aziaten in Oeganda, die van plan zijn vóór hun vertrek hun zaken af te sluiten en de sleutels af te geven bij hun ambassades, hebben van president Amin de waarschuwing gekregen, dat hij geen verantwoordelijkheid kan aanvaarden voor wat er met hun eigendommen zal gebeuren. In Engeland is bij een enquête gebleken, dat maar zes procent van de bevol king voor toelating van alle uit Oeganda uit te wijzen Aziaten is. Ruim 70 procent vindt de toelating ongewenst. Minister van binnenlandse zaken Robert Carr zal zijn vakantie in Griekenland afbreken om zich bezig te houden met de problemen, die de toevloed van Aziaten zal veroorzaken. 'Afbetaling' De comité's haalden in totaal zo'n 10 miljoen dollar op voor Nixon. totdat op 7 april van dit jaar een nieuwe wet van kracht werd, die verlangt dat van alle donaties boven 100 dollar verantwoording moet wor- 0fltslaQ6n den afgelegd. Maar aan comité's zoals die van Bennett konden bedrijven hun geld kwijt, zonder dat de bui tenwereld daar iets van hoefde te weten. Zo schonk de 'Geassocieerde Melk-Producenten' een coöperatie met ruim 30.000 leden in 20 staten een bedrag van 325.000 dollar aan dergelijke mantel-organisaties. Ralph Nader. Amerika's Koning Klant, heeft deze praktijk aan de kaak gesteld en de regering-Nixon ervan beschuldigd de subsidies aan melkproducenten verhoogd te heb ben als 'afbetaling' voor de donaties aan de Republikeinse partijkas. Ben nett stopte dan ook met zijn inzame- Iingscomité's, 'toen we voorpagina nieuws werden en een heleboel mensen bang werden.' Maar waar kwam nu het geld van daan, dat de vijf insluipers bezaten en waarvan hun dure uitrusting was gekocht? De bankbiljetten waren zo nieuw, dat dat niet moeilijk na te pluizen was. Het geld bleek inder daad afkomstig te zijn van de Repu blikeinse partij. Het Comité tot Her verkiezing vari de President had een bedrag van maar liefst 114.000 dollar gestort op de bankrekening van Ber nard Barker, de leider van de in braakpoging. Dat Barker ook nauwe betrekkingen onderhoudt met Nixons verkiezingsstaf werd duide lijk, toen ontdekt werd dat Barker in de weken voor de inbraak onge veer vijftien telefoongesprekken had gevoerd met het Herverkiezingsco mité. sporen. Ook Liddy weigerde vragen van de rechercheurs te beantwoor den en werd prompt ontslagen. Hugh Sloan de penningmeester van het comité, nam ontslag toen de recherche haar onderzoek begon en de leider van het comité, John Mit chell, volgde (omdat zijn vrouw dat wilde, naar hij zei). Omdat de nieuwe wet eist dat dona teurs van verkiezingsgelden open baar behoren te zijn, begon ook de Rijksaccountantsdienst belangstel ling voor de zaak te krijgen. De herkomst van de 114.000 dollar op Barkers bankrekening moest gemak kelijk te achterhalen zijn. Maar dat was niet zo. In de Republikeinse boekhouding was geen spoor te vin den. Uit speurwerk bleek dat een chèque van 25.000 was uitgeschreven door een Republikeinse functionaris. Op 9 april had hij op een golfbaan in Miami dit geld gekregen van een zakenman, die de som weer had gekregen van iemand die onbekend wilde blijven. De functionaris schreef de chèque uit, die hij over handigde aan Maurice Stans, de oud minister van handel en nu voorzit ter van de financiële afdeling van Nixons verkiezingsstaf. Stans gaf de chèque aan penningmeester Sloans en Sloans gaf de chèque aan Liddy. Maar van al deze handelingen be staan geen schriftelijke bewijzen. Bovendien konden de Republikeinen niet zeggen wie het geld geschonken had, hoewel de wet hen daartoe verplicht. Via Mexico Barker'sprak met de advocaat van de financiële afdeling, Gordon Liddy. Deze Liddy had nauw samen gewerkt met Howard Hunt, toen beiden 'loodgieter' waren op het Witte Huis om 'nieuwslekken' op te Ook de schenkers van de resterende 89.000 dollar op Barkers rekening konden niet achterhaald worden. Het geld was overgemaakt door een Mexicaanse advocaat een hande ling die de anonimiteit van de dona teurs moest verzekeren. Vier rijke Texanen zouden de gevers zijn. De federale rechercheurs kwamen er achter dat de Republikeinen op deze manier 750.000 dollar hadden opge haald in het zuiden. Maurice Stans en anderen hadden op een rondreis door het zuiden gewezen op deze mogelijkheid om anoniem te blijven. Een week geleden diende de Rijks accountantsdienst een rapport in bij het ministerie van justitie, dat li 'ogenschijnlijke en mogelijke' overtredingen van de nieuwe verkie- zingsgeldenwet constateerde. Met het beleefd verzoek de geëigende stappen te nemen. Maar alom wordt getwijfeld of het ministerie de zaak snel en grondig zal willen uitzoeken. Nixons grote vriend, John Mitchell, zwaaide op het ministerie de scepter tot hij kort geleden Nixons herver- George McGovern: een grote schande kiezingscomité ging aanvoeren. De benoeming van een opvolger Ri chard Kleindienst werd dpgehou- den omda. zijn naam werd genoemd in een ander Republikeins financieel schandaal: de ITT-affaire. Eén van McGoverns medewerkers meende dan ook: 'In een normale, eerlijke maatschappij vraag je een vos niet uit te zoeken wie er in het kippen hok zat' Massaal onderzoek De voorzitter van de Congrescom missie voor banktransacties viel hem bij: 'Wij vragen Richard Kleindienst een zeer partijgetrouwe minister de overtredingen te vervolgen van de politieke partij, die hem naar zo'n hoge regeringspositie heeft gestuwd.' De parlementariër beloof de dan ook dat ook zijn commissie een onderzoek zal instellen. Dat be tekent dat minstens zes groepen be zig zijn met de 'Watergate-affaire': de Congrescommissie, het ministerie van justitie, een federale rechter bij wie de Democraten de vijf inslui pers voor één miljoen dollar hebben aangeklaagd, een grand jury, die de inbraak moet uitpluizen, de Ameri kaanse kranten, die verslaggevers teams speurwerk in de affaire laten doen, en ook de McGovern-staf. De McGovern-campagne heeft voormali ge rechercheurs van het ministerie van justitie in dienst genomen om bewijsmateriaal op te graven en dat door te spelen aan de pers. McGovern zelf heeft door de affaire 'een gróte schande' te noemen er geen twijfel over laten bestaan dat hij in de verkiezingscampagne met deze kwestie de integriteit van de regering-Nixon aan de kaak zal stel len.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9