Veel eigen werk voor VARA-tv Dokter Mary Verghese Meest opvallende project: Waaldrecht Coi Jai Kloos valt Engels aan TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1972 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K)TR0U MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Veel eigen produkties, ruime aandacht voor het Ne derlandse drama, splitsing van het winterschema in twee delen, meer kinderprogramma's en de terugkeer van bekende programma's als 'Een van de acht', 'de Ombudsman' en 'een groot uur U\ kenmerken van het VARA tv-pakket voor het komende seizoen IN DE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST, plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. Sa. ii r* 221. Daar ligt-ie in 't zandige bos, z'n rug over een knoestige boomstam heen. Hij kreunt van pijn en van moeheid, van ellende. Bittere tegen slag. Hij heeft niet geweten, dat die korte, vierkante buldog van 't paleis zo'n geweldig sterke rakker was. Hij heeft gedacht dat kleine mannetje zomaar even een rammeling te geven, dat-ie enkele dagen in z'n bed kon nakreunen. En nu heeft dat vreselij ke mens juist hèm tussen de molen van z'n vuisten doorgemalen. Bittere tegenslag. Wat 'n ongeluksvogel is hij toch. Moeizaam probeert hij zich wat op te richten: het lijkt wel, of al z'n armen, z'n benen, z'n nek, z'n lenden gekneusd zijn Och, en Sis 't nou gelukt was, als dat vierkan te mirakel nu een paar dagen tegen de vlakte was geslagen geweest, had hij zijn mooie plan met de prinses, kunnen klaarspelen! Hé, 't was zo goed bedacht. Hij was buiten de poort dwars over het pad gaan liggen, om de meijer te laten vallen.Nu lag OUQJ38r hijzelf hier en de pijn brandde door zijn leden.Hij probeerde op z'n knieën te komen Volgens de eerste indruk is het meest opvallende het project Waaldrecht, waarin een zeer eigen bijdrage wordt geleverd aan het Nederlandse drama in televisie en radio. Waaldrecht is een denkbeeldig stadje in Nederland, gelegen aan een grote rivier. De plaats, die historische gebouwen, maar ook industrie en landschappelij ke omgeving bezit, is nieit te identifi ceren met een bestaande stad. Er wonen mensen, die verschillende be roepen uitoefenen. De sociale functies van deze mensen vormen steeds het thema in dertien op zichzelf staande afleveringen. Zes Nederlandse schrijvers zijn aange zocht om de stukken te schrijven, zodat dus geen gebruik wordt ge maakt van bestaande romans of to neelstukken. Het zijn Max Dender- monde. Frank Herzen, Henk van Kerk wijk, Kees Holierhoek, Anton Quin- tana en Dick Walda. Acteurs van naam, maar ook minder bekende gezichten zullen de spelen op het scherm brengen. Enkele namen: de Spanjaard Lino Calle, presentator van het radioprogramma voor Spaanse gastarbeiders voor de Nederlandse ra dio, speelt de buitenlandse arbeider in 'Granada, Granada wat doe je hier'. Jan Teulings is daarin bedrijfsleider van een scheepswerf, die een domine rende functie in Waaldrecht heeft. Bernard Droog is schipper in 'vuile spelletjes over milieuvervuiling, Johnny Kraaykamp is biechteling in 'Zout der aarde' een spel over pries ters. Johan de Meester is pastoor daarin. is Coronation Street (in tegenstelling tot eerder geuit voornemens van de VARA-programma-makers). Deze zijn gezwicht voor de druk die een mil joen fans van de Vereniging tot Be houd van Coronationstreet op hen hebben uitgeoefend. Coronation Street komt zelfs op zaterdag eens in de veertien dagen. Kinderprogramma's Meer aandacht dan vroeger wordt be steed aan de kinderprogramma's. Ei gen produktie is 'stratemaker op zee show', vaarin Aart Staartjes, Wieteke van Dort en Joost Prinsen spelen.' 'Kijk naar je eigen' is een kinderpro gramma, dat tevens de ouderen moet boeien. Het is een magazine voor kinderen; er komen een kinerrecht bank, een kinderjury en rollenspelen in voor. Rest renslotte de mededeling, dat 'de zoen van de juffrouw' niet terugkeert (die maakt plaats voor verschillende andere documentaires) dat in 'Een groot uur IT vam Koos Postema na december weer aan de beurt komt, dat er weer dokters in voorkomen, en dat de eerste ombudsman op 12 sep tember zal zijn. Radio vandaag TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): Uchte platen, rep. en ber. (7 30 Nws: 7.41-8 00 Akt.: 8.30-8 40 Nws). 10.00 (S) Als dat zou kunnen: verzoekpl.progr. (10.30-10.32 Nws). 11.55 Med. 12.00 Akt. Overheldsvoorl. 12 16 Vast en zeker. Een progr. van Claude Belloni en Ton Marseille ,v.h. Voorlichtings centrum sociale verzekering. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. TROS: 12.41 (S> Op Sleeptros: lichte muz. en tips voor automobilisten. 14.00 (S) Jazz-Slr: Jazz-cock- tall. 14.45 <S) Tross-Country. 15.30 (S) Nws. 15 33 Revue 3.33: lichte dbe-het-zelf kursus in revue-spelen. 16.45 (S) Poster: licht muz progr. 17.30 Nws 17.32 Akt. 17.52 (S> Kort Binnenkort. 18.00 (S) The-conc.: licht instrumentaal kwartet met zangsoliste. 18 30 Nws. 18.41 <S) V.d. kleuters. 19.00 (S) Concert a la Carte- verzoekprogr. van klass. muz. 20.00 (S) T S T sport. kabaret, muz. en rep. O.S. 22.30 Nws. 22.40 Apollo XXI. fantast, ruimtevaart mysterie il6-herh.) 23.00 (S) Puntjes naast de I licht muz.progr 23 55-24 00 Nws. HILVERSUM II VAIiA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Z O gevar. progr met 7.25 V.d. voor- pag.; 7.54 VPRO: Deze dag: 8.00 Nws; 8.11 Act. en 9 35 Waterst. 10.30 (S> Zaterdag Int.: muz. en Inf.show, met 11 00 Nws. 13.00 Nws 13.11 Act 13.23 (S) Dit ls het begin. V. Jongerenprogr. 14.33 VARA-Varla. HIRo 14 35 Plus- het HIRO-magazine. NOS: lS.a De komende yveek in het nedefl. muz lev« 15.30 Dichters in Dordt: voordracht en mu 16 00 Nws. 16.03 (S) NOS-Jazz. 16.45 Inz«1 progr. over amateurist. muz beoefening, zi VENDEDAGS ADVENTISTEN: 17.15 Lezin. NOS: 7.30 Hebt u geluisterd .7 radlopn gramma's in de belangstelling VARA: 171 Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Lichte gramm muz 18.30 Het hartje van Zwitserland vraaggesprekjes met vakantiegangers. 19 (S) Operettemuz. 20.00 Nws. 20.05'(S) Bran band Magazine. 20.30 (S) Metrop. Ork. 21.) (S) De Staalkaart. 22.00 (S) Instrumental kwintet niet zangsoliste: avantgarde conii 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.10 (S) Lui luisteren muz v. d late avond 23 35 (NOS) Olymj journaal. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Popstatipn. Nws.) 9.00 Nws. 9.03 Pers vers. NOS: Nws. I0i03-19.30 Radiolympia: rep. v.d. O.S afgewisseld door lichte muz. (Op de uren: Nws.) BELGIE 324 m NED. 12.00 NWs. 12.03 Lichte muz. 12.50 Buiti persoverz. 13.00 Nws, weerber. en tonet genda 13 30 Wij in de corisumptiemaatscliL pij. 14 00 Nws 14 03 Gramm.pl.progr. 15. Nws V5<03 Belg. muz. 16.00 Licht muz.pro| 17.00 Nws en med. 17.10 Nieuwe gramm ten. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. IS 05 Lichte muz 18.45 Spoi magazine en Olymp journaal. 19.00 Nw act. eij laalwenken. 19.30 Film- en musici kron. 20.00 Münchener Olymplakonz. 22.. Nws en Olymp. nws. 22.10 Dansmuz. 23 23.45 Nws TV vandaag KARELTJES GROTE AVONTUUR 10. Inderdaad, cr was storm op til en het ging op zee hoe langer hoe erger spoken. De bewolking nam toe. de wind wakkerde aan tot windkracht 12 en bulderend striemden de regen vlagen het eenvoudige vaartuigje. Een bijgelovig mens had werkelijk kunnen denken, dat de smid er zéér onver standig aan had gedaan zijn huikje naar de goddeloze zeekapitein te noe men. die eeuwen geleden zo zwaar werd gestraft en nu gedwongen is tot In lengte van dagen de wereldzeeën te bevaren. Ja werkelijk, daar leek het wel op, want soms was het zelfs net alsof zich in die flarden van woest voortjagende wolken de spookachtige gelaatstrekken aftekenden van de man, die 'De Vliegende Hollander' werd genoemd.Maar goed, dat wij niet bijgelovig zijn en dus alleen maar oog hehben voor de rustige en stoere wijze, waarop smidje Ver- holen's scheepje de wilde golven door kliefde.. Eilaas, al is men niet bijgelovig, ongelukken kunnen er ech ter tóch wel geschieden en daarom vinden wij het maar een onheil spellende geschiedenis, dat daar plot seling een mijn opdook uit de zee. Een mijn, die losgeraakt was van zijn ankerketting en nu op drift ging. Deze mijn was daar gelegd door de oorlogsschepen, die meededen aan de 'Operatie Kamferbal'. En het ergste van alles was nog, dat de mijn met grote snelheid in de richting van smidje Verholen's scheepje dreef. recht er op af. Het zit er dus dik in, dat scheepje en mijn elkaar op dezelfde plaats ontmoeten. En die ar me smid maar rustig slapen en van niets weten. FERDNAND De serie komt tot stand in samenwer king tussen de afdeling drama voor televisie en de afdeling hoorspelen voor de radio. In dezelfde week dat het spel votxr de televisie wordt uitge zonden volgt een radio-uitzending. De serie Waaldrecht wordt pas na 31 december uitgezonden, in het tweede gedeelte van het winterschema. De splitsing van het winterschema dat er voor 31 december anders uit gaat zien dan daarné, vloeit voort uit een afspraak die is gemaakt tussen de actualiteitenrubrieken van de VARA en de NCRV, resp. Achter het Nieuws en 'Hier en Nu. In het verleden heeft zich nogal eens het verschijnsel voor gedaan, dat dezelfde avond beide actu aliteitenrubrieken met dezelfde onder werpen kwamen (in het bijzonder bij politieke binnenlandse kwesties). Om dit te voorkomen zendt 'Hier en Nu' de eerste vier maanden op de dinsdag avond uit en 'Achter het Nieuws' op de wisselavonden, dat zijn donder cl. vrijdag en zaterdag. Begin volgend jaar verschijnt de VARA-rubriek op de dinsdagavonden en maakt de NCRV gebruik van de wisseldagen. Achter het Nieuws krijgt een magazi- ne-achtige opzet met meer afwisseling dan voorheen en vijftig uitzendminu- ten achter elkaar. De eerste uitzendavond van 'een van de acht', als vanouds gepresenteerd door Mies Bouwman, in de regie van haar echtgenoot Leen Timp is op 21 oktober. Eerste gast is Wim Sonne- veld. Op het lijstje gevarieerde program ma's komen enkele nieuwelingen voor. 'Negentientoe' is een totaalpro gramma van Koos Postema, Ellen Bla zer, Bep Vochteloo en anderen. De sfeer tussen 1920 en 1950 wordt hier in opgeroepen met oude films, oude en nieuwe liedjes, sketches enz. Het nieuwe 'Lach maar raak' is voort gekomen uit de serie 'Kort en Klein Evenals vorig seizoen zal Joop Koop man, hoofd van de afdeling gevarieer de programma's de quiz 'twee voor twaalf' leiden. Een programma van geheel andere aard is 'met de muziek mee', dat de afgelopen zomermaanden voor het eerst op het scherm ver scheen. De immer enthousiaste Henk van Montfoort houdt de touwtjes in handen. Een blijver met veel langere historie Perensla met yoghurt 500 gr. hand peren V2 1. yoghurt melk, suiker 100 gr. rozijnen Was de rozijnen, zet ze op met wat water en laat ze tien minuten in de pan nét tegen de kook aan. Schil de peren, ontdoe ze van het klokhuis en snipper ze door de rozijnen. De vruchten uit het sap halen en in dessertbakjes scheppen. De yoghurt met suiker naar smaak, de melk om het vruchtennat opkloppen tot een gladde massa. De vruchten met dit mengsel bedekken. Eventueel garne ren met wat achtergehouden rozijnen en wat bruine suiker. Menutip: Russische eieren, warm stok brood. perensla met yoghurt. Andijvie met appel 300 gr. andijvie 3 appels zure room peper, zout suiker, azijn mosterd 50 gr. noten Was de andijvie laten uitlekken en zeer fijnsnijden. Een sausje maken van peper, zout, olie, azijn en dit door de andijvie mengen om verkleu ren te voorkomen. Schil de appels, haal de klokhuizen eruit en ze in kleine repen snijden. Druppel er wat citroensap op, ook al om verkleuren te voorkomen. Maak een sausje van zure room, zout, suiker, peper en mosterd. Roer er de gehakte noten en appelreepjes doorheen. Leg de appel sla midxlenop andijviesla. zodat er nog een rand groen te zien is. Menutip: Tomatensoep, andijvie met appel, aardappelen, gebakken bloed worst, aarbeienijs. NEDERLAND I NOS 16.00 Journaal KRO 16.02 Klassewerk 17.00 Ponyclub Hulst NOS 20.20 O.S. Mtlnchen 1972, met: Zwem. en 11.15 Journal KRO 19.25 O.S. actualiteiten 20.00 Journaal 20.20 O.S.Munchen 1972, met: 20.20 Zwemmen; 20.40 Schoonspringen, wielrennen, judo en gewichtheffen: 22.55 Journaal 23.00 Samevatting met: schermen, bastketball, volleybal, waterpolo, boksen en wielrennen NEDERLAND II NOS 9.54 O.S. Mtlnchen 1972, met: 9.54 Roeien; 10.50 Zwemmen; 11.10 Roeien; 12.00 Zwemmen en roeien: 13 50 Zwemmen; 14.30 Samenvatting; volleybal, basketball en hockey !4.5l Atletiek; 17.55 Zwemmen NÖS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal EO 19.05 Wij stellen u voor: vraaggesprek De Nixon bebbe gevesl Amer boe speler rika voldo naka tieke opent 'een dialcK mee egard bebtx niet berei bem econ> van maal Die de li luxe, zeer Japa Ame Japa Voo veilij DUITSLAND I AlTK 9.45 Nws 9.50 O.S. 12.30 Samenvattende n dlrekte rep. O.S. 13.30 Journaal. 13 40 O.s! t>eur 17.55 Nws. 18.00 O.S. 20.00 Journaal en weerber. 20.» Sportnws, -lnterv,, -comm. en -rep. 21.31 Nws. 21.35 OS. 23.00 O.S. 0130 Journaal (reg. nws WDR: 8.20-8.50, 8.55-9 25, 9.30-lO.öt en 11.00-11 30 Schooltelevisie. DUITSLAND I 13.45 Progr.overz. 14.15 Amusem.progr voor Italianen en Duitsers. 14 58 kort nwj 15.00 Jeugdprogr. 15.50 Filmrep 16.05 Mui progr. 17.05 Nws en weerber. 17 15 Inf. opinieprogr. 17.45 Raumschiff Enterprise. 18.45 Hitparade. 19 45 Act. en weerber 20.15 Der Elnsame. Amerikaanse speelflla uit 1958 21.40 Nws,' weerber en loterij 21.50 Religieuze uitx. 22.40-23 35 Nummet Sechs. DUITSLAND III WDR 8.20. 8.55, 9.30, 11.00 Schooltelevisie. 17 31 Herh. studieprogramma's. 18.00 Herh. studieprogramma's. 18.30 Mem en arbeid 19.00 Zandmann. 19 05 God en dl wereld. 19 45 Reg. nws en reg. sportnwi NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 AVROSKOOP: De Amerikaanse shov,'-film uit de jaren 30: gesprekken en film fragmenten 20.50 The Golddiggers. showfflm uit 1833 22.25 Herenleed (III). progran-ta van weemoed en verlangen NOS 22.55 Journaal Radio morgen TV morgen «oor D. C. Wilson —104— Het was op een middag in mei lang nog voor de president arriveerde dat zich politie en mensen van de geheime dienst bij de ingang posteer den. In de ontvangstzaal en de gangen stelden zich de artsen, verpleegsters en patiënten op. onder wie ook Mary, die zich met haar rolstoel in een onopvallend hoekje bij de personen lift had opgesteld. Dokter Rusk verwelkomde de presi dent Bij zijn binnenkomst schudde Kennedy de hand van ieder die zich op zijn weg bevond en sprak een enkel woord met de aanwezigen. Niet met Mary echter. Toen zij hem zich naar de deur zag wenden die toegang gaf tot het 'hori- zonhuis' gevoelde ze een lichte spijt. Het was tenslotte toch wel aardig geweest als ze had kunnen zeggen dat zij de president van de Verenigde Staten van Amerika een hand had geven! In de deuropening draaide Kennedy zich nog eens nm, lachte en knikte allen toe. Toen viel zijn blik op Marv en bleef een moment belanestellend rusten op haar gezicht en sari In°en? keerde hij ach om. slapte up Mary af en drukte haar de hand. Een week voor het examen in Chica go zou plaatsvinden kreeg Mary op nieuw een koortsaanval. Ditmaal viel het haar werkelijk zwaar haar ge moedsrust met tc verliezen Dokter Brand en zijn collega's verwachtten haar in het najaar weer in Vellore. De begane grond van het nieuwe gebouw was reeds opengesteld, de fysiotherapeutische opleidingsschool was eveneens begonnen en had al vijf leerlingen. Zij was eenvoudig ver plicht haar post als eildster van de afdeling met de grootste spoed te gaan bezetten. Zij moest naar Chica go! De koorts week te rechter tijd. Op woensdag de 27e juni, één dag voor de elf andere artsen van het instituut die ook examen deden, vloog Mary alleen naar Chicago. De vliegvelden van New York en Chicago bezaten outillage die het Mary mogelijk maak te de grote straaltoestellen in- en uitgereden te worden, zodat men haar niet hoefde te dragen weer een stapje nader tot haar onafhankelijk heid Wat was zij toch gezegend met een familie die banden onderhield welke zelfs overzee niet inhoudloos bleken te zijn! In Chicago bezat Mary verre neven. Een van hen wachtte haar op en reed haar naar de woning van nog andere verwanten. George, werktuig bouwkundige, en zijn vrouw Shiela. die zich bezighield met medische tech niek. fDe deur van onze badkamer is maar vijfenvijftig centimeter breed.' hadden zij bezorgd geschreven. Doch Mary had iets dergelijks voorzien en voor deze gelegenheid een kinderrolstoel geleend. Die bleek van zovee nult, dat zij besloot zich er en aan te schaffen voor haar huisries naar India. De grote rolstoel liet ze dan door de ChurchWorld Service oversturen; die werd eigendom van het ziekenhuis te Vellore. Er bleef in Chicago nog een mogelijkheid op te lossen over. Het logeerbed was zo laag dat zij van daaruit haar rolstoel niet meer kon bereiken. De oplossing was simpel: George en Shiela stelden haar hun eigen bed ter beschikking. Die don derdag rustte Mary uit. Ze at zelfs niet met smaak van de heerlijke Indi ase maaltijd bij het vooruitzicht van de dag des oordeels die onverbiddelijk naderkwam. Nog nooit leek er zoveel te hebben afgehangen van haar helde re verstand en zuivere oordeelskracht. Vrijdags bracht George haar naar het gebouw van het hospitaal voo oud- oorlogsstrijders, waar zij als een van de honderd kandidaten zich aan het examen zou onderwerpen en als enige in een rolstoel. De opgaven betreffende exacte feiten vond zij het gemakkelijkst. Wat be treft de theoretische kant van revali datie en beroepskeuzeadvies weifelde zij meer Stel eens dat haar mening over deze wat meer betwistbare zaken niet strookten met de opinies van de examinatoren? De beschikbare ruimte belette haar haar conclusies te bear gumenteren zeifs voor gezonden was dit een uit putlende dag' En toen Mary dan ook die avond tegen zessen het gebouw verliet was het of alle energie uit haar gevaren was. Alles wat zij nu nog kon doen was wachten. Ook bid den zou niet meer kunnen helpen. De prettige vakantieweken in Canada daarna, in gezelschap van diverse vrienden uit Vellore, werden enigs zins overschaduwd door onrust over de examenuitslag. Wetend dat het resultaat, zij het nog onofficieel, bin nen enkele dagen op het instituut bekend zou worden, had Mary een van haar medekandidaten verzocht haar zo gauw mogelijk te verwittigen, 's Maandags arriveerde ze in Montreal als gast van Ewart en Connie Ever- son. Daar ze in een dag of twee, drie bericht verwachtte werd Mary steeds ongeduriger. Uiteindelijk was ze wel overtuigd dat ze was gezakt en dat men ervoor terugschrok het haar mee te delenn en ze belde het instituut in New York op. Ja, kreeg ze te horen, de examenuitslagen waren binnen. En inderdaad, dokter Mary Verghese was geslaagd! Mary's vreugde kende geen grenzen. Het grasveld van haar gastheers tuin, glooiend naar de Ottawa-rivier, was van de ene minuut op de andere van het prachtigste smaragd geworden, het voorbijstromende water hemels blauw. Eindelijk kon zij zich werke lijk volkomen ontspannen en zorge loos blij zijn. Tijdens Mary's verblijf in Canada werden de voorpagina's van de kran ten ingenomen door berichten over de artsenstaking die was gericht tegen de onlangs in Saskatchewan aangenomen gezondheidswetgeving. Een verslagge ver vroeg Mary naar haar opinie over de houding van de medici. Zij aarzel de even, gaf toen openhartig ten ant woord: 'Ik weet volstrekt niets van de gang van zaken in Saskatchewan, maar ik denk toch niet dat er ook maar één arts een in nood verkerend medemens weigert te helpen. Ik al thans zou dat niet kunnen. Het is misschien omdat ik zelf patiënt ben geweest, maar dit gaat mij zeer ter harte.' (Wordt ver\ulgdi -HILVERSUM VARA-voorzitter .A H. Kloos heeft scherpe kritiek geuit op hei beleid van minister Engels (CRM), die hij grote passiviteit ver weet. Op de verenigingsraad van de VARA had de heer Kloos kritiek op de beslissing inzake de EO maar ook ontbreekt volgens hem een duidelijke Visie op het urgent wordende pro bleem van de regionale omroep en kabelomroep. Tevens oefent de minis ter niet de minste druk uit op zijn collega's om het wetsontwerp tot rati ficatie van het verdrag van Straats burg, dat het optreden van piraten zenders onmogelijk moet maken, in de Kamers te doen belanden, aldus de heer Kloos. De heer Kloos vroeg zich af of het voorstel tot verhoging van de omroep bijdrage nog wel door dit parlement zal worden behandeld. Hij noemde het een vooruitgang, dat van de vier jaarlijkse verhoging, die met een veel te grote schokwerking gepaard ging, wordt overgestapt op een tweejaarlijk se. Van 75 naar 108 gulden lijkt veel, maar men moet bedenken, dat door het huidige financiële regeringssy steem de uitgaven in 1972 al op 90 per kijker lagen, die door reserve vorming in 1969 en 1970 betaald kun nen worden. De 108 gulden laten geen bokkesprongen toe en nauwelijks ruimte voor enige zendtijduitbreiding, tenzij men verschraling van kwaliteit en meer herhaling van programma's zou invoeren. De heer Kloos memoreerde een niet- gepubliceerd onderzoek van de VARA, waaruit blijkt, dat veel VARA-pro- gramma's ook bij de leden van andere omroeporgannisaties hoog gewaar deerd worden en in bekendheid de programma's van de eigen omroepen overtreffen. Een uitzondering daarop vormen de NCRV-leden, die meer ei gen programma's blijken te kennen dan die van de VARA. NEDERLAND T NOS 10.54 O.S. München-1972 met 10.54 Zwemmen; 11.25 Paardensport; 13.00 Atletiek en zwemmen; 13.55 Paardensport; 14.25 Atletiek 15.10 Journaal 15.12 Weekjournaal 15.32 O.S. Munchen 1972 met: 15.32 Atletiek 16.55 Voetbaluitslagen en toto; 17.00 Atletiek; 18.15 Zwemmen 18.55 Brigadier Dog IKOR 19.00 Amerika onvoorzien: serie over geloof en kerk in Amerikaanse TV-programma's (61 VARA 19.30 Coronation Street NOS 20.20 Journaal VARA 20.25 Daar komen de schutters: Operatie Kilt 20.55 Royal Philharmonic Orchestra London, met de popzanger Elton John 21.50 Simon Carmiggelt leest uit eigen werk 21.55 Opaatje lief, dok. over verdrietverwerking bij kinderen NOS 22.25 Journaal NEDERLAND II IKOR CVK 11.25 Doopdienst v.d. Herv. Gemeente van Apeldoorn NOS 18.55 O.S. Munchen 1972; Zwemmen 19.30 Journaal 1935 Partridge Family 20.00 Studio Sport 20.45 De avonturen van Odysseu:s (5) .20-00 Journaal en weerber. 20.15 Frans* ^an tvprogramma's: 20.15 Filmportret. 20.30 YveL ril^a' Azié Tan mer gelij WOT zege naii ook. grec VOO keli dan tvprogramma's: 20.15 Filmportret. 20 30 Yvet- te. 22.15 Cultureel magazine. 22.35 Show Zli Jeanmaire. 23 05 Gevar. conc. BELGIE NEDERLANDS 9 55 Eurovisie: OS. I 19.30 Fabeltjeskr. 19.35 Cultureel, nws. 19 40 Med. 19.45 Journaal. 20.10 Hier Lucy. 20.35 Circusprogr. 21.20 Echo. 21.5C Journaal. 22.00-0.30 Eurovisie: O.S BELGIE FRANS 9.55 Eurovisie: O.S. 19.15 Oum, de witte dolfijn: kinderserie 19.25 V.d. kleuters. 19.30 Waalse acL 19.41 Journaal. 20.15 Dlerenserle. 20 45 Notre Da me de Paris. 22.40 Eurovisie: O.S. 22.51 Journaal. 23.00-0.30 Eurovisie: O.S. HILVERSUM 1 KRO: 8.00 Nws. 8.10 Overweging. 8.15 <S> Badinerle: oude- en en klass.muz. 9.00 Nws en waterst. 10.00 Eucahnstiering. 11.00 Nws. 11.02 (S) Prima donna's en andere wilde dieren, muz. klankbeeld. (11.55 Med.) 12.30 Nws. 12.40 Echo. 12.50 Buitenl. comm. 13 00 (S) Dat komt er van, licht progr. met muz. 14.uo Reisoogst: toeristisch mag. NOS: 14.30 IS) Noordholl. Philh. Ork. en sol.: mod. en klass.muz. (In de pauze: 15.20 Adempauze.) 16.30 Let the peopels sing Intern, korenwed- stnjd. CVK: Jeugdappel van de Heerenveen- Oec. Jeugdraad. 18.00 De boodschap der bevrijding In Indonesië, doe. progr. IKOR: 18.30 Mensen: gesprek van mens tot mens. 18.45 Liturgische brandstof. 18 58 Wilde Gan zen. NCRV: 19.00 Nws 19.07 (S) Planorec.: klass.muz. 19.50 Bonifatius. niet om l.ein weer te vermoorden, lezing. 20.05 S) Klanksnoer: mod. muz. 20.30 Boekbespreking. 20.35 tS) Licht instrumentaal ensemble. 21.00 (S) Sopraan en piano: mod. geestelijke liederen. 21.25 Tussenbeide: act. korn. 21.50 (S) Kerkorgelconc.: oude en mod. muz TROS: 22.30 Nws. 22.40 <S) Om voor op te blijven: klass.- en semi-klass.niuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 8.09 Nws. 8.10 V.h. platteland. 8 17 Weer of geen weer: gevar. progr. (9.00 Sportmed Hum. Verbond: 9 45 Hum. Thuis front. ruggesteun voor dienslpllchte militai ren. Samenstelling: Casper Vogel. IKl'R: 10.00 Korte kerkdst met kinderen. 10 3 Gezinsdst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Zondse boek. AVRO: 12.00 (S) Muzikaal Onthaal bonte muz. show. 13.00 Nws. 13.10 toestand in de wereld lezing 13 19 Radio journaal 1335 .(S) .Delta int show mei comm meningen vborspelllngen en mut NOS 143-1 Progr vd buitenl werknemers 1630 Gevolmachtigd een kon te rijk mei uw verzoekpl VARA 1700 <S) Zondagmiri dagconc.: klass. en mod. muz. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18 15 (S) Fragm. uit de mi Camelot. 19.00 Van onderen: een actie aar. de basis van de samenl. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 (S) Radiophllh. orkest: klass. (Tussen 20.00 en 22.00 uur in het VPRO- AVRO-progr. NOS: Ol. Spelen- rep flitsen wielrennen. Judo en voeibal.) 20.00 (S> strategie van het verdeelde zelf: doe. progr. AVRO: 20.30 (S) In welke kaart gespeeld? verzoekpl.progr. 22.30 (S) Vanavond laai sport: muz., sport en inf. (22 55 Med. 23 Of Nws: 23.10 Radiojournaal.) 23.35 NOS: Journaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Lukraak, gevar pla tenprogr. (8.00 Nws.) 9 00 Nws. 9.02 Juist op zondag. NOS: 10.00 Nws. 10.02-19.30 Radio lympia: Fep. van de Ol. Spelen, afgewisseld door lichte muz. (Op de hele uren Nws..' BELGIE 324 m (Nederlands) 11.30 Lichte muz. (12.00 Nws.) 13.00 Nws, weerber., Ol. Journaal, toneelagenda, med. en SOS-ber. 13.30 Opera en Belcanto; (14.00 Nws.) 15 00 Amusem. muz. en sport. (Vanal 15 00 W.egeninf. 17.00 en 18.00 Nws) 1830 RK-godsdientige uitz 1900 Nws en weer ber 19.30 Muz. en verkeersinf. (2200 Nws) 23.40 23.45 Nws. De verlokkingen van de nimf 21.40 O.S.Munchen 1972: Samenvatting paardensport 21.55 Journaal 22.00 O.S. Munchen 1972: i 22.00 Samenvatting v.d. hoogtepunten v.d. dag; 22.20 Gewichtheffen, Judo en Schoonspringen; 23.00 Samenvatting met: Voetbal, handbal, volleybal, basketball, boksen, wielrennen, schermen, hockey en watefpolo DUITSLAND I 10.15 Progr. overz. 10.45 Inf. progr. 11.30 V.d. kinderen. 12.00 Disc. 1245 Weekjour naal 1315 Reg weekjournaal. 15.00 Rohbl, Tobbl und das Flletvatuur. kinderserie. 15.45 Filmrep. 16.30 Der Stolz der drltten Kompa- nle, speelfilm. 18.00 Filmrep. 18.45 Show- progr. 19.30 Rep. van buitenl. corr. 20.00 Journaal en weerbe. 20.15 Filmrep. 21.00 Lebensregeln - Katechnismus mit Musik, muz. spel. 22.55 Journaal en weerber. DUITSLAND II 9.15 Progr. overz. 9.45 Kort nws. Volgende mvs-ultz. ca. 13.30; J7.55; en 21 30 uu aan het einde van de uitz. 9.50 Ol Si rep. 12.30 Das act. OL-Studlo, interviews en comm. 13.00 Ol. Spe'.en, rep 14.00 Idem. 18.00 Idem. 19.15 Das eet Ol-Studlo, inter views en comm 19.45 Xws. act. en weerber. 20.15 Das act. Ol. Studio: Interviews en comm.: daarna rep. OL Spelen. 23 00 Samen vatting van de dag. DUITSLAND III WDR 18.00 Spiegelwel) Indien, TV-serlo, 19.00 Zandmannetje. 19:05 Rej. nws. 19.15 Russi sche film over ballet. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Am. TV-pëogr.'s: 20.15 Vo«r- schoolprogr. 20,45 Filmover de Ara. politiek. 21.15 Der Entschluss der Mosste Wax. TV- spel. 22.45 Der schwarzè zuhalter, filmrep. 23.15 Doe. progr. BELGIE (Nederlands) 9,55 Eurovisie: Ol. Speler). 10.30 Eucharis tieviering. 11.15 Eurovisie; Ol. Spelen. 14.25 Intern, landbouwmag. 14.56 Skippy, Jeugdse rie. 15 20 Eurovisie: Ol. Spelen. 19.30 Fabel tjeskrant. 19.35 OpenbaarKunstbezit. 19.40 Med. 19.45 Nws. 20.00 Spirtweckend 20 25 Jeroom en Benzamlen, TV-ssrie. 21.35 Chrys ler theatre politiefilm. 22.25 Nws. 22.30-0.30 Eurovisie; Ol. Spelen. BELGIE (Franf) 9.55 Eurovisie: 01. Spelen. 12.00 Disc. 13.00 Nws en planoconc. 13.30 Eurovisie: Ol. Spelen 15.30 Antarcllque, strle uitz. 16.10 Eurovisie: Ol. Spelen. 18.00 Muzikaal amu sem.progr. 18.55 V.d. kleuters 19.00 Sport. 1930 Waalse act. 19,45 Journaal 20.05 Progr. overz. 2010 Salto Mortale. TV-serie 22.30 23.30- In twe en een ver mij op pol De nas ma An be: om Ja, qu ba pis

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6