Rijnsburgse Boys bouwt Sportleraar ging met zwaard in op pistoolschieters Agenda voor Leiden Nieuwe burgemeester voor Warmond Raad Zoeterwoude ging akkoord met flatbouw Motie in raad van Nieuwkoop tegen het plassenplan B. en W. Koudekerk tegen bungalowbouw Molenwijk naar 'Rehoboth' Nieuws uit Koudekerk Dr. Van Norren met pensioen Bestuurscollege Leidse academie in functie Jeugdwerk Leiderdorp Raad Alphen op excursie Paardenmarkt Valkenburg Leon van den Eijkel gaat exposeren 'Koot' halve eeuw Oosterbegraafplaats Alphen krijgt algemeen gedeelte TROUW/KWARTET ZATERDAG 2 SEPTEMBER 1972 REGIO L3 (Advertentie) Firmo J. GROENEVELD JR. MAKELAARS IN ASSURANTIËN ROTTERDAM - SEDERT 1931 WETTELIJKE PRODUKTEN- DIENSTENAANSPRAKE- LIJKHEID VOOR BEDRIJVEN/BEROEPEN KLACHTEN BEZORGING Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken \vij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 01710-31441 NIEUWKOOP De gemeenteraad van Nieuwkoop heeft uitvoerig gedis cussieerd over het streekplan Piassen- gebied. Het liep uit op een afkeuring van het plan. Alleen de raadsleden Battjes en Van Müerop-Kaaijk toonden zich verheugd. Hun motie tegen het plan werd aangenomen. De heer Bommer kritiseerde het feit, dat in het plan de jaarlijkse groei (niet verder gaat dan 1,5 pet. en dat Nieuwkoop hiermee niet aan zijn trekken komt. De heer Battjes daaren tegen was van mening, dat een grote re groei voor Nieuwkoop funest zou zijn. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het reglement van orde betreffende de indiening van amende menten werd verworpen. De pachtbeë- indiging met P. de Bruin in verband met de aanleg van een 'strafhaven' ondervond geen bezwaar, evenals de reconstructie van de Schippersbrug te Noorden en de verbetering van de straatverlichting langs de Nieuwveen- seweg. Een extra subsidie werd ver leend voor de stichting en inrichting van een jeugdgebouw te Noorden. Josti-band op de plaat NIEUWVEEN Sommige ill- stituten op het gebied van de zwakzinnigenzorg ontwikkelen specifieke activiteiten op divers gebied. In de Johannesstichting te Nieuwveen werd 6 jaar gele den een 'orkestje' opgericht, op initiatief van enkele personeels leden. In de loop der jaren ontwikkelde dit orkest zich tot een ongeveer 90 man grote 'Jos ti-band'. Met een boven alle lof verheven enthousiasme kwam men tot een repertoire dat óók een op treden naar buiten rechtvaar digde. Het optreden werd ge sterkt door de positieve kritie ken en toen kwam de gedachte naar voren, enkele muziekwer ken op de plaat vast te leggen. Een contact met Bovema kon snel gelegd worden en dankzij een uitgebreide medewerking kan men nu mededeling doen van een uniek feit: het lanceren van een grammofoonplaat, waar op muziek wordt uitgevoerd door leden van de Josti-band van de Johannes Stichting en Huize Ursula (beide te Nieuw veen) uitgebracht door Bovema (te Heemstede). Het unieke is, dat blijkbaar ook zwakzinnigen, mits met veel toewijding en geduld begeleid, tot aanvaardbaar muziekmaken in een orkest kunnen worden gebracht. Naast vooral ritmische muziek kan men ook luisteren naar een meerstemmige uitvoering op melodiea's en er is zelfs een viool te horen. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Cato dr van J J Bink en A Tlsseur; Mark P A zn van K A Freudenberg en F A de Bruljn: Theodorus H zn van A T KOL EN G J C Kocg: Daniël B zn van L M van Roon en J M Strijk; Jochem r. zn van J W Bredewout en A C 0I1J: Daniël A zn van D A de Best en M van Epmond: Pleter R zn van L J M Prins en M J P Oostcrlaan; GIJsbertus C zn van G C van Duljn en J J C Wassenaar; Sander zn van F J Mol en M C Spierlngs. Overleden: N Schotanus 1 jan 1902 man; P L Vermeulen 15 aug 1972 zoon; M J Verhagen 24 sep 1897 man; D Ngallman 22 Jun 1953 dochter; W F van der Blom 10 mei 1908 man; W J Henning 22 aug 1900 man; C Devilee 3 mrt 1928 echtgen. van W J Koree: T Houthoff 19 apr 1895 man: E R P Abels 6 Jun 1927 echtgen. van N M G van Gent. LEIDERDORP Geboren: Joannes F A zn van J G N Swart en M J M L van de Venne. Maria-Josefina dr van F M Tuljthof en M A van Gijlswijk: Anna C dr van W J Borremna en J A G de Wit. Overleden: Reinler den Hartog 88 Jr; Abra ham Stapper 86 Jr: Maria Verhoef 81 Jr. geh. gew. met C de Wit; Susanne M Rondaij 73 gch gew met A J Koch; Jacob van Leeuwen 81 jr; Maria E van der Meel geh gew met H W van der Steen. Ondertrouw: Arnoldus R S van Raemdonck en Gerda Santadewle Sahtoe; Johannes C Riemers en Cornelia A Koning; Sieger Ben- nink en Maria J S Schljndel. Gehuwd; Wilhelmus T L van Wetten en Sonja van Naamen; Jacob Versteeg en Geer- trulda W Oort; Antonlus C Oosterveen en Jacomlna Jansen. ZOETERWOUDE De gemeenteraad had nogal moeite met een voorberei- dingsbesluit voor een terrein aan de Burg. Wapstraat in het plan Westein de. Met de goedkeuring zou de moge lijkheid ontstaan een kleine uitbrei ding te geven aan de flatbouw. De heer D. Hulsbos vroeg zich met andere raadsleden af of er wel belang stelling is voor de tweekamerflats. Het college meende dat die behoefte er is. Met een huurprijs van 225 per maand zal het de doorstroming bevorderen. Een ander bezwaar was dat er te weinig parkeerruimte in de directe omgeving is. De voorzitter zei dat uitbreiding van het aantal par keerplaatsen mogelijk is. Alleen de heer W. v. d. Ploeg stemde tegen. i De verbinding tussen de Loethe en het Watertje wordt gemaakt over par ticulier terrein. Aan de zijde van de Loethe komt een z.g. bajonethek om -het tot een echt voetpad te houden. Op verzoek van de heer C. Straver zal een gesprek plaats vinden met de bewoners van de Zwetkade en van de KOUDEKERK B. en W. van Kou dekerk menen dat er voor de heer M. C. Reijneveld geen noodzaak bestaat aan de Hondsdijk een bungalow le bouwen. De argumentatie, dat door de bouw van een bungalow elders de uitbreiding van zijn bedrijf zal wor den vergemakkelijkt kunnen zij niet delen. Bij de herziening van het plan 'Lagewaard' zal blijken in hoeverre aan zijn wensen op dat gebied zal kunnen worden tegemoetgekomen. Dat er van landschapsbederf geen sprake zou zijn en een bungalow zelfs verfraaiend zou werken is evenmin de mening van B. en W. Het zou bovendien in strijd zijn met de geest van de besluiten om de Rijnoever voor een gedeelte toeganke lijk te maken, de zgn. vensters. B. en W. achten het niet verantwoord medewerking aan het bouwplan te verlenen. Ververstraat wordt gereconstrueerd LEIDEN Maandag 4 september begint de reconstructie van de Ver verstraat. Een ploeg van zes straatma kers gaat er in een periode van drie weken een drastische verandering aanbrengen. In najaar en voorjaar zal de beplanting pas kunnen worden aangevuld. Rechter hoort iveer 'sportclub' aan oneven zijde van de Schenkelweg, om tot een oplossing te komen voor de slechte staat waarin het tussenliggen,- de gebied verkeert. Na het sluiten van de raadsvergade ring kregen belangstellenden gelegen heid vragen te stellen. Dit gebeurde o.a. over de aansluiting bij de streek- muziekschool 'Rijnakkoord' te Leider dorp. Wethouder A. Duindam noemde dit een ingewikkelde zaak waarover B. en W. een nota gaan opstellen. Deze komt in de volgende raadsvergadering aan de orde. Andere vragen gingen over het ontbreken van papierbakken op 'Haasbroek' en de mogelijkheid tot het inrichten van parkeerplaatsen vóór de Geerbrug t.b.v. hengelaars en anderen. LEIDEN De serie strafzaken die betrekking heeft op een groot aantal misdadige activiteiten van een Leidse bende, is voorlopig afgesloten met de verschijning van een 32-jarige onder aannemer en een 26-jarige loswerk- man (beiden uit Leiden), die mede een rol hebben gespeeld in de ge ruchtmakende affaire rond een Leidse sportschool, van waaruit een aantal maanden geleden tal van misdrijven zijn gepleegd. Bij de Haagse rechtbank is nog steeds niet gebleken wie nu eigenlijk als hoofdfiguur moet worden aangemerkt. Enkele verdachten verklaarden te hebben gehandeld onder pressie van de sportleraar, die echter op zijn beurt dat bestreed, en juist betoogde dat hij was bedreigd. Het ging er in elk geval destijds fors van langs, niet alleen vanwege de talrijke inbraken die in Leiden en omgeving werden gepleegd, maar ook vanwege flesse- trekkerij, geweldpleging en zelfs een schietpartij. Op 5maart van dit jaar werd als het ware een complete wild west scène opgevoerd over daken van huizen, toen leden van de 'sportclub' zo noemde de officier hen elkaar achterna zaten. De twee ver dachten gaven toe dat zij op die dag op de auto, waarin de sportleraar zat, te hebben geschoten. Ze hielden ech ter vol in de lucht te hebben gescho ten, waar de president van de recht bank niet intrapte omdat er in een muur op een hoogte van ongeveer anderhalve meter kogelgaatjes waren aangetroffen. Bedreigd naar het politiebureau om aangifte te doen, nadat de twee verdachten ook nog op de auto met de twee vrienden erin hadden geschoten. Ook zou in de Morsstraat en op het 5 Meiplein op de sportleraar zijn geschoten. nottAl met al, stond het er niet zo best voor wat betreft de twee ver dachten. De officier vond de poging tot doodslag niet bewezen, wel de overige feiten die de verdachten ten- laste waren gelegd. Hij eiste tegen elk zes maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met af trek van voorarrest. De raadsman pleitte voor clementie. Vonnis op 14 september. In dit geval zou de sportleraar door de verdachten bedreigd zijn. Hij zou daarop met twee vrienden verdachten zijn gaan zoeken. Die vond hij bij een telefooncel aan de Haarlemmerweg, waarna hij met de platte kant van een zwaard de bouwvakker zou heb ben mishandeld. De boulvakker loste daarna een schot uit een pistool, dat verdachten een dag tevoren hadden gekocht. De sportleraar reed daarop LEIDEN Dr. J. J. van Norren, conrector en leraar klassieke talen aan het Christelijk Lyceum dr. W. At Visser 't Hooft heeft wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn functie neergelegd. Dezer dagen werd hij in een besloten bijeenkomst van de scholengemeen schap in de aula van het Lyceum gehuldigd om de grote verdiensten die hij voor de school en onderwijs heeft gehad. LEIDEN Met ingang van septem ber krijgt de hervormde wijkgemeen- te 'Molenwijk' het gebouw 'Rehoboth' als wijkcentrum. Het gebouw 'De Goe de Herder* aan de Oude Vest komt nu vrij en wordt door de Herv. Jeug draad betrokken. LEIDEN Vrijdag is het eerste definitieve college van bestuur van de Leidse Universiteit in functie getre den. In dit ooilege hebben zitting mr. K. J. Cath, voorzitter, prof. dr. A. E. Cohen, mr. W. G. Koppelaars, prof. mr. H. H. Maas en prof. dr. P. Th. Oosterhoff. De kroonleden mr. Cath en mr. Koppelaars zijn de opvolgers van prof. dr. Muntendam en mr. Ch. M. J. A. Moons, die respectievelijk voorzitter en Lid van het college van curatoren van de Leidse Universiteit waren en van wie de laatste nu zijn zetel in de universiteitsraad zal herne men. Prof. Cohen, die onlangs werd benoemd tot rector magnificus voor de academiejaren 1972-'73 en 1973-'74, volgt in deze functie en daarmee in het college van bestuur prof. dr. W. R. O. Goslings op. KOUDEKERK Door de N.V. Delf- en Schieland Bouw- en aannemings maatschappij is verzocht medewerking te verlenen tot onbewoonbaarverkla ring van de panden Hoogewaard 89, 90 en 91. Het is de bedoeling de panden te amoveren en op de perce len enkele bungalows of eengezinshui zen te bouwen. Het bestuur van de chr. school 'De Rank' heeft verzocht medewerking te verlenen aan de uitbreiding van het schoolgebouw Artesiaplantsoen 9. De uitbreiding bestaat uit: bouw en inrichting van twee lokalen, vergro ting gemeenschapsruimte en de bouw van een fietsenbergplaats. De uitbrei ding is noodzakelijk i.v.m. de toene ming van het aantal leerlingen. Het bestuur van de chr. school *De Rank' heeft verzocht medewerking te verlenen aan de uitbreiding van het schoolgebouw Artesiaplantsoen 9. De uitbreiding bestaat uit: bouw en inrichting van twee lokalen, vergro ting gemeenschapsruimte en de bouw van een fietsenbergplaats. De uitbrei ding is noodzakelijk i.v.m. de toene ming van het aantal leerlingen. Door de Dienst Gemeentewerken is een plan opgesteld voor de aanleg van een trottoir langs d ePrins Bernhard- straat (zuidzijde) vanaf de oostzijde van de ingang van Hummeloord aan sluitend op het trottoir aan de west zijde van de Prinses Wilhelminastraat en een trottoir aan de noordzijde van het plantsoentje bij de vijver. Dinsdag 5 september vergadert de gemeenteraad: Krediet "opknapbeurt Hummeloord; Krediet voor de aanleg van een trottoir; Medewerking t.b.v, de uitbreiding van 'De Rank"; Onder houd gymnastieklokaal en dependan ce; Subsidieverordening herstel rieten daken; Onbewoonbaarverklaring van een tweetal woningen; Bezwaarschrift van de heer M. C. Reyneveld, alhier inzake de bouw van een bungalow. LEIDERDORP Op 1 oktober start de Stichting Jeugdwerk Leiderdorp met het winterprogramma. Er zijn op maandag-, dinsdag-, donder dag- en vrijdagmiddag van half 5 tot half 6 vier hobbyclubs bijgekomen en in de avonden is er wat meer tijd voor de oudere jeugd en voor één of meer kursussen. Vóóraanmelding is mogelijk door een briefje aan de Lindelaan 12-a. Telefo nische aanmelding (49092) na 10 sep tember. ALPHEN Op 28 september vindt de tweede wedstrijd AJAX-Indepen- diënte plaats. Dit valt samen met de raadsvergadering. De heer C. J. Win- ninghoff verzocht burgemeester mr. R. M. Gallas die raadsvergadering een uur eerder te laten beginnen. Dan bestaat de kans, dat men in elk geval een deel van de wedstrijd op de TV of de radio kan volgen. Het college van B. en W. heeft de gemeenteraad uitgenodigd deel te ne men aan een excursie op 12 septem ber naar waterbouwkundige werken in de provincie. VALKENBURG Woensdag 13 sep tember wordt de paardenmarkt in Valkenburg gehouden. Deze markt staat bekend als de oudste van ons land. 's Middags is er om 14.30 uur een ringrijderij te paard en ook met paard en tilbury. Hiervoor kan men zich aanmelden bij L. van Tilburg, LEIDEN Van 8 september tot en met 24 oktober toont het Stedelijk Museum 'De Lakenhal' in ca 45 teke ningen en grafieken een overzicht van het werk van de laatste drie jaar van de Leidse kunstenaar Léon van den Eijkel. Léon van den Eijkel, die in 1940 in Den Haag geboren werd, debuteerde als kunstenaar op de eerste Triënnale voor het Gewe t Leiden, in de Laken hal in 1968. De poëtische gouaches, van teksten voorzien, die hij toen inzond, bezorgden hem een eervolle vermelding van de jury. Die beschei den, maar voor een debutant toch ook niet te verwaarlozen bekroning, was voor Van den Eijkel echter geen re den om op dezelfde weg voort te gaan. Enkele maanden later verander de het aanzien van zijn werk vrijwel geheel en volgde een nieuwe ontwik keling. Van die ontwikkeling, die voortgezet werd tot de dag van van daag, doet deze expositie verslag. LEIDEN Tegelijk met de viering van het 125-jarig bestaan heeft de Leidse fabriek voor bakkerij grondstoffen Backer Co. gistermiddag haar nieuwe vestiging van kantoren en bedrijfsruimten offi cieel in gebruik gesteld. De nieuwe bedrijfsruimte is gevestigd in de voormalige sajetfabriek van Clos Leembruggen aan de 3e Binnenvestgracht en beslaat ongeveer 7000 m2. Het voormalige fabrieks pand van Backer Co. aan de Hoge Rijndijk, waarin op 28 april van dit jaar brand uitbrak, zal ver moedelijk worden gesloopt. MAANDAG 4 SEPTEMBER Stadhuis, 7.30: gemeenteraad. Stadhuis, kamer 3, 2.30 tot 4.30 uur: spreek uur Alg. Burg. Pensioenfonds. DINSDAG 5 SEPTEMBER Br'eestraat 19, 7 tot 8: spreekuur Chr. Eralgratieëentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds. Hooigracht 38: 7.30 tot 8.30 uur spreekuur huisvesting werkende Jongeren. Arbeidsbureau: Doezastraat 9.30 tot 10.30 Man-Vrouw-MaatschapplJ, spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 6 SEPTEMBER Dljkstraat 2a, 10 tot 11: spreekuur sop, raadsvrouw. Stadhuis: 4.30 tot 6: spreekuur soc. raads- DONDERDAG 7 SEPTEMBER Praethuys: Vrouwengerkkoorstraat 9, 8 uur gespreksavond actie Columbia Derde-Wereld winkel. Voorschoten: kasteel Duivenvoorde 8.30 uur: kamermuziekavond. Stadhuis: 6 tot 8 uur spreekuur soc. raads vrouw. VRIJDAG 8 SEPTEMBER Gehoorzaal: 8.15 uur musical Halr. ZATERDAG 9 SEPTEMBER Gehoorzaal: 8.15 uur en 24 uur musical Hair. FILMS TOT 7 SEPTEMBER LIdo: 'Veel liefs uit Moskou' (James Bond) 14 Jr. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. (E). Studio: 'Trash' 18 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo. 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. (E). Luxor: 'What's up Doe?' a.l. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo. 14.00, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. (E). r Camera: 'Woeste Hoogte' 14 Jr. Dag. 19.00 en 2115 uur. do, vr, ma en di 14.30 uur. Matinee: Rlntlntln. de dappere wolfshond', za en wo 14.30 en zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. vr/za 11.30 'Little big man' 18 jaar. Trianon: 'e perfecte bankroof' 14 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. (E). n^iT Rcx: 'Nacht der verdoemden' 18 Jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Nachtv Negen eeuwen heerlijk naakt' 18 Jr. vr/za -3.30. APOTHEKEN TOT 8 SEPTEMBER opk Haven-Apotheek, Haven 18, en apotheek Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling over de Leidse hofjes, tot 10 september, dagelljk 10 tot 17 uur, zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver smeden te Lelden in de 18e eeuw tot 27 Museumf Volkenkunde: Fal-La. Hijs de Zeilen m ffissïïd" s'.?"" Gaferi^Van^er'vilst!11Botermarkt 3, Leiden: zomertentoonstelling, sc,)lUÓ«lJen van Fred Grote, gouaches van MACHTELD Hooyen, tekeningen van René Ntjhof en keramiek van Adriana Baarspul, tot 2 september. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag. Museum natuurlijke historie. Raamsteeg Dierenleven In Suriname tot en met _7 oktober. T Lakenhal: tekeningen en grafiek van Léon van den Eijkel. van 8 september tot 22 oktober. DOKTERS, BRANDWEER. POLITIE Dokterstelefoon 5 maal 2 Ctot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. De poliklinische behandeling na ongevallen BEHANDELING NA ONGEVALLEN wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het SI. Elizabeth ziekenhuis HAZERSWOUDE Het schildersbe drijf G. P. Koot bestaat op dinsdag 5 september vijftig jaar. Dit bedrijf heeft die halve eeuw tevens gebruik kunnen maken van de vakkundigheid van de heer H. van Egmond. Op genoemde datum recipiëren werkge ver en werknemer tussen half vijf en half zes in hotel-restaurant 'Groenen dijk' aan de Rijndijk. De gebroeders G. P. Koot startten hun bedrijf vijftig jaar geleden aan de Hazerswoude Rijndijk. De Koot-en, toen in Katwijk woonachtig, hadden van verschillende families uit het Ha- zerswoudse het verzoek gekregen om terug te komen, 'omdat ze zaten te springen om een schilder'. De gebroe ders hadden daar wel oor naar, want ze waren immers van een Groenen- dijks geslacht en hun vader, Leen Koot, had zijn schilderssporen toch ook al in dezelfde omgeving nagela ten. (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenlngs- an informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening telefoon 20160: voor Informatie 38921, BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10 00-11.30, 15 00-17.30 en van 18.30-20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling aUeen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.30-18.45 uur; za en zo van 15.00-15.15 uur. Uiaconesscuhuls: lste klasse dagelijks; 11.00- 12.00 uur, 13.15-14.00 uur; 19 45-20.30 uur; 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14 00 uur; kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Ellsabethziekenhuis: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30; 2e klasse, dagelijks van U.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur. le klasse, dagelijks vanaf 11 30 uur. Kraamaf- dellng: 3e klasse, 15-10 en van 18.45-19.30 uur; 2e klasse, 1130-12 (alleen vaders); 15-16 en van 18.45-19.S0 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek ls beperkt tot drie kwartier). SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9.00-10 uo uur op Morssingel 8, telefoon resp. 24800 en 23200. De heer W. F. de Vreeze, gemeentese cretaris van Leimuiden en Rljnsater- woude, is benoemd tot burgemeester \4m Warmond. Ilij is deze week juist 35 jaar geworden. Op zaterdag 16 september zal de heer De Vreeze worden geïnstalleerd. De wethouders van Warmond hebben vrijdagmiddag al een bezoek aan de nieuwe burge meester gebracht. Zij toonden zich bijzonder ingenomen met de benoe ming, omdat naar hun eerste indruk de heer De Vreeze voldoet aan het protret dat de gemeenteraad zich van de nieuwe burgemeester had voorge steld. De heer De Vreeze werd in het Friese Sloten geboren. Het gezin heeft vier kinderen, variërend in leef tijd van 10 tot 13 jaar. UIs voluntair in zijn geboorteplaats begon de heer De Vreeze zijn ambtelijke loopbaan. Hij was daarna werkzaam op gemeen tesecretarieën in Noord-Groningen en West-Friesland. Vier jaar geleden werd hij gemeentesecretaris van Lei muiden en Rijnsatcrwoude als opvol ger van de heer De Ren die deze functie vele jaren hid vervuld. De burgemecstersvacature in Warmond heeft vijf maanden geduurd. De in stallatie zal plaatsvinden in het Tref punt. ALPHEN De bewoners van de Tuinstraat, terzijde van het kinderte huis 'Rijnstroom' v.h. 'Marthastich- ting' hebben zich tot B. en W. ge wend met het verzoek hun straat te verbeteren. Raadslid D. Bijl (PvdA) vroeg om de door de Tuin straatbewoners gevraagde straatverbetering, uit te strekken over nog een aantal straten. De vooratter stelde hem gerust. Er kwam een brief ter sprake waarin het dagelijks be stuur van de Vleeskeuringsdienst o.a- wijzigingen bepleitte van de 'Verorde ning heffing rechten vleeskeurings dienst kring Alphen aan den Rijn'. Het was voor de raad aanleiding een discussie over enkele punten te ope nen. De burgemeester vond noodzakelijke tariefsverhogingen onaangenaam. De raad stelde grote bedragen be schikbaar 3.800.000 voor het opspui ten van 45 ha grond in Ridderveld II; 1.220.000 voor de verbetering van de restant-structuurwegen ten oosten vande Herenweg; voor de aansluiting van de 470 corridorwoningen nabij het definitieve winkelcentrum 'Rid derhof 'in Alphen-Ridderveld aan de gasleiding kregen B. en W. een kre diet ad 203.000; Voor hetzelfde doel, t.b.v. de 359 'Element-woningen aan Vlietstroom en Marsdiep, is een kre diet beschikbaar gesteld van 175.300; Voor de aansluiting van de corridorwoningen aan de electriciteits- voorziening, werd 574.710 gevoteerd. In Ridderveld wordt een tweede open bare kleuterschool gesticht. De huis vesting zal plaatsvinden in 'De Brbn'. Naar aanleiding van het jaarverslag 1971 van de Stichting Schoolartsen- dienst voor de Kring Rijnstreek, be pleitte de heer Van den Berg (WD) een betere huisvesting. Wethouder van financiën, Goedhart (CHU), gaf toe, dat de behuizing inderdaad niet ideaal, en Alphen on waardig, is. Er vinden regelmatig ver beteringen plaats. De wethouder hoopte binnenkort nadere bijzonder heden aan de raad te kunnen medede len. De Oosterbegraafplaats aan de Aar wordt uitgebreid met een algemeen gedeelte. Het plan dateert van 1969. Wegens prijsstijgingen worden de kos ten begroot op 593.000. Er is sprake van de stichting van een Medisch Opvoedkundige school. We thouder M. Paats (AR) hoopt op een spoedige oplossing. B.en W. kregen toestemming veran deringen aan te brengen in 'Het Kas teel'. De kosten rond 7000, zijn goedgekeurd. Er komen dan twee lo kalen vrij voor het kleuteronderwijs. Desgevraagd deelde wethouder Goed hart (CHU) mee, dat op de secretarie met man en macht wordt getracht de begrotingen 1973 tijdig klaar te krij gen. RIJNSBURG Op het terrein van Voetbalvereniging 'Rijnsburgse Boys' wordt een modern opgezet clubhuis gebouwd, ivaarvan Aannemer M. en P. ran Egmond verwacht het eind sep tember te kunnen opleveren. De kos- ten worden geraamd op 200.000. Dat het bestuur van 'Rijnsburgse Boys' een progressief beleid voorstaat, be- wijst wel het feit dat ruimte is vrijge houden voor kleedgelegenheid voor damesvoetbal. Verder zijn er een bestuurskamer, twee ruime kleedkamers (extra) voor spelers, kleedgelegenheid voor scheidsrechters en douches, E.H.B.O.- en massagakamer, en een grote club zaal. Drie jaar geleden is men begon nen met plannen te maken, die in eerste instantie summier van opzet ivaren. Na advies te hebben ingewon nen bij de Nederlandse Sport Federa tie kon men in mei beginnen met de bouw, waarvoor de nodige vergunnin gen toerden verkregen. Al met al een rijke aanwinst voor 'Rijnsburgse Boys'. Rotterdam-3 - Postbus 18S7 Claes de Vrieseloon 177 Tel. 23.17.36 - 23.89 63

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3