Zwartboek van Fruittelers aan de grond door hagelbui Vrouw huurde Belg roor moord op tiaar ex-vriend Dr. Vermaat: ik begin te geloven dat mijn vragen midden in de roos waren voor de slanke tijdelijk van 129 voor speciaal cassis Oplossing in Utrecht in zicht? CPN-bestuur tegen rooms-rode coalitie Nieuwe en Preciese kaart van heel Nieuw Nederland rrïMl Prins Karei Hugo bij parachutespringen in teuge gewond bekent wurgmoord op kleuter (4) Prinses in gerestaureerde kerk Reisbureau failliet: vele Amerikaanse toeristen gestrand Noordelijke PvdA: niet met confessionelen Bij Olland mogelijk ontslag voor 50 man Statenlid op de bres voor gedupeerden Het weer Oogst vernield, bomen ontbladerd en beschadigd 1 Jouw/kwartet vrijdag i september 1972 BINNENLAND T3/K5 'RECHT De Nederlandse hartpatiëntenvereniging gaat naar aanleiding van de gebeurtenissen het Binnenziekenhuis in Eindhoven en het St. Elisabethziekenhuis in Tilburg een zwartboek sa- lenstellen over wat genoemd wordt de noodsituatie voor hartpatiënten, die een operatieve ingreep fchoeven. Dit zwartboek zal aan alle fractievoorzitters in de Tweede Kamer worden gestuurd om pn nogmaals te wijzen op deze noodsituatie, aldu s de heer H. S. Fievet, voorzitter van de vereniging. in het zwartboek, dat op zo kort mo- felijke termijn wordt samengesteld, U een overzicht worden gegeven van b stagnerende mogelijkheden voor ben hartoperaties (operaties, waarbij functie van het hart tijdelijk wordt jrgenomen door de hart-longmachi- e). joloens de heer Fievet zijn die moge- jjkVden sterk teruggelopen. Alleen 11 hAt Antoniusziekenhuis in Utrecht prlolpt alles nog van een leien dakje, aar wordt momenteel ongeveer de jlft van alle open hartoperaties in federland verricht. Het aantal van deze operaties in dit ziekenhuis komt dit jaar ver boven de driehonderd. In Utrecht is sinds gisteravond een oplossing in zicht. Om uit de moeilijk heden te komen heeft de medische fa culteit voorgesteld dat vanuit het An- thoniusziekenhuis in Utrecht een kan didaat wordt genoemd voor de vervul ling van een buitengewoon hoogle raarschap hartchirurgie. Op die ma nier zouden het academisch ziekenhuis en de medische faculteit vorm kun nen geven aan de samenwerking tus- en beide ziekenhuizen. Patiënten van hartspecialisten uit het Anthoniuszie- fan onze correspondènt pINDHOVEN Een Belgische huurmoordenaar zou verantwdoorde- fijk zijn voor de dood van de 50 jarige Frits Ampting. Het slachtof fer werd zondag aangetroffen in zijn volkswagen in de bossen bij Êersel met vijf kogels in hoofd en bovenlichaam. Een van de vier aangehoudenen in zaak, mevrouw Sofie B. heeft fisteren verklaard dat de Belg Jos D. lit Lommei op haar verzoek Frits (Unpting om het leven heeft gebracht, fcij zou de Belg hebben gekocht met geld dat zij had geleend om in haar bungalow electriciteit te laten aanleg gen. De Belg ontkent echter. Het motief voor de moord is nog niet duidelijk. Sofie B. heeft alleen ge legd, dat zij het nodig vond dat Opting verdween. Wel is komen Past te staan, dat de moord op zater dagavond is gepleegd. De Belg is toen piet Ampting gezien op een camping vlak bij de plaats van het misdrijf. Beide mannen zaten toen in een auto. De Belg heeft dit toegegeven. Advertentie kenhuis en uit het academisch zie kenhuis worden in deze opzet geope reerd door het chirurgisch team uit het Anthondusziekenhuis. Dit is gisteravond meegedeeld door de vereniging van hartpatiënten in Bre da en bevestigd door een woordvoer der van de rijksuniversiteit in Utrecht. Deze zei er echter wel bij dat de fa culteitsvergadering nog over dit voor stel moet beslissen. AMSTERDAM De CPN streeft naar een progressieve regeringsmacht, tot stand gekomen door een democra tische meerderheid in de Tweede Ka mer en met actieve steun van het NW en alle werkende mensen. Dit staat in een verklaring van het partij bestuur van de CPN. In zijn verklaring keert het partijbe stuur zich tegen de opvatting van de ■stroming Den Uyl' in de PvdA, die op de politiek van Biesheuvel als enige antwoord heeft: herstel van de coalitie met de confessionele partijen onder leiding van de KVP. Den Uyl wijst de samenwerking met de CPN af en roert daarbij de koude-oorlog- strom, wanneer bij de CPN verant woordelijk wil stellen voor revisionis tische misdragingen en fouten in soci alistische landen in Oost-Europa. Hij zou die avond honden en kippen hebben verkocht aan Ampting. Daar-"TV IPj. "1 na is hij volgens zijn verklaring te- JJPJITgP gC tl Oil PI* ruggegaan naar België. Wapen anno1673 van Hugo Allard als feestelijk introduktie-geschenk TIME-LIFE BOEKEN start nu zelf met de Nederlands talige uitgave van hun we reldbekende series zeer fraai verzorgde, rijk geïllustreerde boeken voor mensen met een onderzoekende geest en een levendige interesse, die hun kennis willen verdiepen. Wilt U er meer over weten? Vul dan de informatiebon in en wij sturen U regelmatig - geheel vrijblijvend - alle ge gevens over de uitgaven van TIME-LIFE BOEKEN (Ottho Heldringstraat 5, Amsterdam 1018). Bovendien ontvangt U een facsimilé van de mooie landkaart van Hugo Allard. Gedrukt op perkamentpapier in maar liefst 6 kleuren. For maat 42x52 cm. Ter waarde van 7,50. GEHEEL GRATIS ter intro duktie. 0|MT Stuur mij regelmatig alle informatie over de uilgaven van TIME-LIFE BOEKEN. Ik ben geïnteresseerd in (hokjes zwart maken wat gewenst is): Het is nog niet duidelijk of de moor denaar tijdens de moord in de auto zat of daarbuiten stond. Drie van de vijf schoten waren niet onmiddellijk dodelijk. De twee laatste wel. Het wapen is ondanks intensief speurwerk nog niet gevonden. Frits Ampting heeft lange tijd een relatie gehad met Sofie B. Hieraan kwam drie maanden geleden een ein de. Sindsdien kwam er één keer bij de Eerselse politie een melding bin nen van vernielingen aan de bunga low van mevrouw B. De politie heeft inmiddels twee ver dachten in vrijheid gesteld. De derde verdachte, F. J., kwam tijdens het onderzoek steeds meer als mededader naar voren. Hij heeft echter, evenmin als de Belg, een bekentenis afgelegd. De Belg is volgens de politie niet de eerste geweest aan wie Sofie B. ge vraagd heeft Ampting te vermoorden. Van onze correspondent DEN HAAG Prins Karei Hugo de echtgenoot van prinses Irene heeft donderdagmiddag bij zijn trai ning voor de kampioenschappen para chutespringen op het vliegveld Teuge een wervel beschadigd. Zijn toestand is niet ernstig. De prins is opgenomen in het protestants-christelijk zieken huis De Lichtenberg te Amersfoort. DELFT Een 15-jarige scholier uit Delft heeft gisteren bekend de 4- jarige kleuter Johnny Krijgsman in een park van de nieuwbouwwijk Bui tenhof te hebben gewurgd. Uit het onderzoek van de politie en de sectie die dr. Zeldenrust in het ziekenhuis op het lichaampje van het slachtoffertje heeft verricht, is niet gebleken dat het een zedenmisdrijf betreft. Woensdagavond om kwart over zeven werd Johnny tijdens een speuractie van rechercheurs en buurt bewoners in een bosje gevonden. Op een meter afstand van het slachtof fertje lag een stuk touw, waarmee de moord is gepleegd. De dader, leerling van de lagere tech nische school, die in de buurt woonde van het slachtoffer, had de wanhopig zoekende moeder van Johnny verteld, dat hij haar zoontje met zijn step in gezelschap van enkele vriendjes in het park had gezien. De kleuter werd om half vier door zijn moeder vermis- t. Aanvankelijk hoorde de recherche de scholier als getuige, maar toen hij op enkele details inging, had de politie reden hem als verdachte aan te me- kern. In de loop van gisteren bekende de jonge man. Het motief van zijn daad is niet bekend. Hij moet Johnny al enige tijd gekend hebben. Tijdens het verhoor maakte hij een rustige indruk. Van de daad kon hij zich nauwelijks iets herinneren. Ook niet tijdens de reconstructie van het mis drijf, die vanmiddag plaats had. Prinses Beatrix heeft gisteren in de gerestaureerde Martinikerk in Doesburg een gedenkplaat onthuld. De kerk en de toren waren in 1945 door de Duitsers opgeblazen maar zijn nu na jaren restauratie werk in hun vroegere glorie herrezen. Aan de restauratie meege werkt door het ministerie van CRM en door het provinciaal bestuur van Gelderland. Kamerlid verbaasd over uitval DEN HAAG Het Tweede Kamerlid dr. A. J. Vermaat is er zeer verbaasd over dat de voorzitter van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel in het openbaar het verwijt heeft geuit, dat de kamerleden de ambtenaren alleen maar voor de voeten lopen. Dr. Vermaat zou volgens voorzitter W. Wieringa alleen maar negatief be zig zijn geweest door een aantal vra gen aan de minister te stellen, waardoor het georganiseerd overleg tussen de ambtenaren en de overheid doorkruist zou worden. De vragen gaan onder meer over de al of niet procentuele salarisverhogin gen, over de wijze van de berekening van de trend voor de loonsverhoging, en over de noodzaak van een integra le beschouwing in verband met de verdergaande structurele verbetering van de AOW-AWW-voorziening. De minister heeft nog geen kans gezien de op 20 juni gestelde vragen te beantwoorden. De reactie van dr. Vermaat op de felle uithaal van de ambtenarenvoor- zitter is: 'Ik begin nu te geloven, dat de vragen midden in de roos waren. De problemen zijn kennelijk nog niet aan de orde gesteld in het georga niseerd overleg. 'Als je redelijke vra gen stelt, kan toch niet gesteld wor den, dat je een ambtenarenbond voor de voeten loopt', aldus dr. Vermaat. Inflatie Dat die vragen redelijk zijn bewijst wel, dat in de a.r. fractie herhaalde lijk over het probleem is gesproken. De achtergrond van het vraagstuk van de salariëring en de pensioenen van de ambtenaren is immers ook het probleem van de bestrijding van de inflatie. De overheid moet ook op dit terrein een voorbeeld geven. Het on derwerp, waarover de vragen zijn ge steld, is zeer actueel. Trouwens, ook anderen hebben zich met de zaken beziggehouden, die aan de orde komen in het overleg tussen de overheid en de ambtenaren. Zo zou drs. G. Nooteboom van D'66 gezegd hebben, dat de tekorten van de over- Dr. A. J. Vermaat: niet terzake of je iemand voor de voeten loopt heid ook worden veroorzaakt door de pensioenrechten van de ambtenaren. Dr. Vermaat meent zich ook te herin neren, dat CHU-fractieleider Tilanus het probleem heeft aangesneden. Dr. Vermaat kan zich overigens wel de irritatie van de ambtenarenvoorzit- ter voorstellen. Van de zijde van de overheid worden zaken aan de orde gesteld, buiten het georganiseerd overleg om. Maar ten onrechte plaatst men de onafhankelijke kamerleden in deze overheidssfeer. Het niet-zien van deze onafhankelijk heid is trouwens ook een reden voor de verbazing van dr. Vermaat. Een kamerlid wordt immers niet gekozen alleen als belangenvertegenwoordiger voor een bepaalde groep. Dan is het ook niet terzake of men iemand voor de voeten loopt. Van een verslaggever SCHIPHOL In Londen, maar ook op het vasteland van Europa, zijn op het ogenblik honderden Amerikaanse toeristen gestrand, die in groepsver band met chartervluchten van de Amerikaanse reisorganisatie Daedalus in New York de oceaan waren overge stoken. Daedalus is deze week in New York failliet verklaard en daardoor zijn de biljetten voor de terugreis niets meer waard. De chartermaat schappijen denken er niet aan deze reizigers vanuit Europa naar de VS terug te brengen, nu zij van de zijde van Daedalus niet meer op betaling kunnen rekenen. In Londen zijn bijna 200 passagiers gestrand. De Amerikaanse ambassade in Den Haag raadt gedupeerden, die zich in Nederland bevinden, aan niet de moeite te nemen om eerst naar Londen te vliegen, waar volgens hun reisbiljetten de terugtocht over de oceaan zou beginnen. Dit heeft geen enkele zin meer. De ambassade advi seert deze gedupeerden zelf voor nieuw vervoer te zorgen op de plaats, waar zij zich bevinden. Zelf kan de ambassade in deze situatie de ge- strandse reizigers niet van dienst zijn. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN Het gewest Gronin gen van de PvdA heeft aan het hoofd bestuur van de partij laten weten dat de tijd gekomen lijkt 'dat onze partij zich duidelijk en krachtig van de confessionele partijen distancieert en daarmee duidelijk maakt dat na de verkiezingen door ons geen regering met de confessionele partijen zal wor den gevormd.' In een brief aan het hoofdbestuur schrijft het gewest, bijgestaan door de Groningse PvdA-fractie van provincia le staten, dat de, confessionele partij en niet tijdig en duidelijk hebben aangegeven dat ze een progressief be leid wilden. 'Dat willen ze ook niet.' In feite hebben de confessionele par tijen hun best gedaan om zo lang mogelijk met een gerestaureerd kabi net met of zonder DS'70 door te gaan'. Een eventueel samengaan van PvdA en confessionele partijen zou volgens het gewest de door de PvdA voorgestane duidelijkheid niet tot stand brengen en door de kiezers verkeerd worden begrepen. Eventuele onderhandelingen met confessionelen zijn alleen mogelijk in een politiek klimaat dat dergelijke gesprekken ge loofwaardig maakt, aldus de brief. In de brief staat ook dat de Kamerle den Haas-Berger en Wierenga en en kele regionale bestuurders weinig ver trouwen hebben in de confessionelen, maar toch nog wel een kansje zien, met name bij de KVP, om met de confessionele partijen voor de verkie zingen een regeerakkoord te sluiten. Om die reden hebben zij zich gekant tegen een openbaarmaking van de brief waarin het gewest bovenstaand standpunt formuleert. UTRECHT Olland industrie- en handelmaatschappij heeft goede conti nuïteitsmogelijkheden indien een in grijpende reorganisatie wordt doorge voerd. Dat is de belangrijkste conclu sie van een onderzoek door het raad gevend bureau Berenschot. De direc tie heeft nog geen beslissing genomen over het advies. Als ze het opvolgt zal ze 40 k 50 van de in totaal 185 personeelsleden moeten ontslaan. Opvolging van het advies zou inhou den, dat Olland de vestigingen in Emmeloord en Soest gaat opheffen en het aantal arbeidsplaatsen in De Bilt vermindert. seksualiteit kookkunst fotografie handwerken doe-het-zelf sport „ruimtevaart exakte wetenschappen p psychologie p antropologie P geschiedenis'. P kunst p natuur en biologie milieubescherming GRATIS ontvang lk gaarne als introduit, tie de landkaart van Nieuw Nederland NAAM ADRES... Deze bon In enveloppe zonder postzegels zenden aan TIME-LIKE BOF.KF.N, Antwoordnummer 1234. Amsterdam K118. ZALTBOMMEL, HEESBEEN Dezelfde week toen een windhoos de camping 'Duinoord' op Ameland teisterde, trok door liet Land van Heusden en Altena en de Bommelerwaard een hagelbui, die de fruitoogst van tenminste vijf telers ge heel vernietigde. Van een aantal andere fruittelers werden de appelen en peren die klaarhingen om te worden geplukt, voor een groot deel zo beschadigd, dat ze waardeloos werden. Door die twee k drie minuten durende hagelbui op de 7e augustus werd een aantal fruittelers vrijwel geheel ge ruïneerd; nu moeten zij met een faillissement in het voor uitzicht verder leven. Geen 'nationale ramp' (zoals het Nationaal Rampenfonds, waar in nog altijd ettelijke slapende miljoenen zitten, het gevolg van een bijzondere weersom standigheid omschrijft) maar een persoonlijk drama. De di recteur van de Coöperatieve Veiling in Zaltbommel, de heer A. Delfos, zegt: 'Toen de windhoos Ameland trof, stond heel de wereld in rep en roer. Prachtig maar als een paar fruittelers door een ramp wor den getroffen, zegt de over heid dat zij zich hadden kun nen verzekeren.' Het Brabantse statenlid mr. S. R. Scholten heeft inmiddels gedeputeerde staten, gevraagd of zij op de hoogte zijn van de 'buitenissige hagel' in sommi ge delen van de provincie en of zii de gedupeerden te hulp willen komen. Volgens de vra gen van de heer Scholten be trof het hagelstenen van onge kende omvang, die die 7e au gustus een 'streep' verwoes ting trokken door het rivier gebied. Oudere mensen in dorpjes als Heesbeen bij Heusden, Dron gelen, Kerkwijk en Doeveren, zeggen dat zij nog nimmer zo'n verschijnsel zagen. De ha gelstenen hadden niet de om vang van het bekende voor beeld van de duiveneieren, het waren scherp gekartelde brokken ijs die vergeleken worden met kandijklonten. Dakramen sneuvelden, golfpla ten werden doorzeefd, terwijl koeien bulten en wonden op liepen, zo meldden plaatselijke nieuwsbladen over ('e bui. Pas later zon blijken, dat niet alleen de ooy t van de lïuitbo men werd vernietigd, maar dat bovendien de bomen vrij wel werden ontbladerd. Het hout van de bomen werd zo beschadigd, dat sommige fruit bomen gerooid moeten worden. Eén van de ernstigst getroffen fruittelers is de heer C. H. van Everdingen uit Heesbeen, een schilderachtig dorpje aan de Maas. Zijn hele leven lang teelt hij fruit, de laatste jaren samen met zijn zoon op een tien hectare groot bedrijf voor Nederlandse verhoudin gen een gezond bedrijf, dat voldoende groot is om binnen do EEG efficiënt te kunnen functioneren. Verlies Net als de meeste fruittelers in ons land leed de heer Van Everdingen de laatste vijf jaar verlies, zo'n 15.000 tot 20.000 gulden per jaar, zoals hij met belastingpapieren in de hand aantoont. Een paar dagen vóór die 7e augustus, toen de prij zen voor de James Grieves appelen uiteindelijk de drie voud j*e prijs aangaven van wat hij de laatste vijf jaar gewend was te krijgen, zei Van Everdingen opgewekt te gen zijn vrouw, dat zij dit jaar eindelijk eens wat zouden kunnen aflossen aan de bank. Toen kwam die paar minuten durende hagelbui. 'Het was net een boze droom', zegt de vrouw van de man die mij even later mistroostig en met vermoeide stappen voorgaat langs de fruitbomen. Er is werkelijk niets overgebleven. Onder de bomen ligt een dik ke laag rottende vruchten, er aan hangen nog wat appelen en peren, die soms doorboord zijn door de brokken ijs. 9,5 procent Het taxatierapport vermeldt, dat 95 procent van de oogst is vernield. De opbrengst van de tien hectare grote boomgaard zou dit jaar zo'n 200 ton heb ben bedragen, in geld 100.000 gulden. Maar de heer Van Everdingen is voor minder dan een kwart van het bedrag verzekerd. Eigen schuld dus? De fruitbedrijven in Neder land hebben de afgelopen ja ren, zoals al gezegd, grote ver liezen geleden. 'Elk jaar teer den we in, elk jaar werd mijn bankrekening aan de rode kant groter. Als je steeds ver lies lijdt, ga je tenslotte alle kosten proberen te drukken. Je weet imni rs niet, waar je het geld vandaan moet halen? Dit jaar kreeg ik een krediet van de Boerenleenbank van 64.000 gulden. Daarvan heb ik nu al ruim 54.000 gulden ge bruikt. Ik zit tot over mijn oren in de bankschuld. Als ik die honderdduizend gulden opbrengst had moeten verzeke ren, zou me dat 7.000 gulden aan premie hebben gekost, een bedrag dat ik echt niet kon opbrengen. Bovendien zijn de laatste jaren de op brengsten zo gering geweest, dat we weinig vertrouwen hadden in de prijzen van dit jaar en dus verzekerden op basis van de prijzen in de achterliggende jaren. 'Onderverzekerd' De heer R. de Jong van de Nederlandse Fruittelers Orga nisatie in Den Haag, zegt dat door die hoge premie van ze ven procent, die de verzeke ringsmaatschappijen aan fruit telers in rekening brengen, de meeste zachtfruitbedrijven on derverzekerd zijn. 'De laatste jaren', zegt hij, 'zijn de prij zen ongeveer 25 cent geweest en nu ineens brengen sommi ge appelen een gulden per kilo op, maar verreweg de meeste fruittelers hebben op basis van het kwartje verze kerd. De regering is niet van plan in le springen. Die zegt: dan huilden ze, de fruittelers, hun zaken maar goed moeten verzekeren.' De heer Delfos uit Zaltbom mei: 'De fruittelers staan voor een enorm dilemma. Overal waar zij maar kunnen druk ken zij hun kosten. Zij leven sober, en als ze duizend gul den voor een verzekering moe ten betalen, is dat bedrag vaak niet beschikbaar. Daarom kun je niet zeggen, dat er sprake is van 'eigen schuld' sprake is van 'eigen schuld' als de mensen onderverzekerd zijn.' De schuld van de heer Van Everdingen aan de bank zal dit jaar met minstens 60.000 gulden toenemen, want tegen over de kosten staat geen enkele opbrengst Integendeel, hij staat voor nieuwe kosten. De bomen die kaal z'jn geha geld en waarvan het hout is aangetast moeten wekelijks bespoten worden tegen de voortwoekerende houtkanker. Elke week kost dat 500 gul den. 'Waar moet ik dat vandaan halen? Ik vind het prachtig dat de mensen op Ameland geholpen worden, maar zij konden naar huis gaan en hadden een dak boven hun hoofd. Mijn bedrijf dreigt ge ruïneerd te worden. Ik moet mijn knecht ontslaan. Wat mijn zoon zal gaan doen, weet ik niet. Zelf zie ik er helemaal geen gat meer in. Alles is kapot. OTTAWA (Reuter) China is van plan door te gaan met het houden van kernproeven om zijn, defensie op te bouwen met het oog op de voortdu rende bewapeningsontwikkeling in de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten. Septemberdroogte Van onze weerkundige medewerker Over de afgelopen meteorologische zo mer krijgt u binnenkort uitvoerige bijzonderheden onder ogen. Vooruitlo pend hierop nu al even de gemiddelde etmaaltemperatuur van De Bilt, die over juni, juli en augustus op 15.3 graden Celcius kan worden berekend tegen normaal 16.4. Dit betekent dat van alle zomers sedert 1721 tachtig percent warmer geweest zijn dan de nu pas voorbije, niet zo'n erg gelukki ge greep dus. Nog altijd blijft het weer onder beheersing van een hoge- drukgebied boven noord-Europa, waarvan het centrum in Finland wordt aangetroffen: hoogste stand 1035 mb. Langs de zuidzijde ervan is het weer niet overal even rustig. Vooral waar een üwakke storing pas seert, wordt de noordoost tot oosten wind vlagerig, terwijl er ook wat werking in de lucht zit. Zo probeerden cumuluswolken gister middag uit te groeien tot een bui, maar hoewel het hier en daar duide lijk versomberde (tijdelijk overigens) is het bij ons weten toch op de meeste plaatsen droog gebleven. Ook voor de komende dagen zien we niet veel verandering in de lucht, nu de grendel er Voor de oceaandepressies op blijft zitten. Zomerse temperaturen zijn op onze breedte een illusie: we houden het op een gematigd niveau van maximaal 20 a 21 graden en met neiging tot een lichte aftakeling tn het noordoosten. In Sleeswijk, Bre- merhaven en Berlijn (Tempelhof) was de hoogste hwikstand gistermiddag 19 graden. Het onweer is de laatste da gen wat verder naar het zuiden weg gezakt. In Frankrijk nam Le Puy in de zuidoosthoek gisteravond de eerste plaats in met 23 mm neerslag, Perpig- nan volgde met zes millimeter en Marseille meldde twee millimeter on weersregen. ZONNIG C'TT*? SNEE U' OPKLARINGEN 0WWEE REGEN HAGEL BE WOL KINQ MAX. TEMP. Wocrrapporten van gisteravond 7 uur. maxi mum temperaturen van gisteren en neerslag 719 uur. Amsterdam onbew 20. 0. De Bilt onbew 21, 0. Doelen onbew 20, 0; Eelde licht bew 20. 0; Eindhoven onbew 21. 0: Den Helder onbew 20. 0: Luehth R'dam onbew 21. 0: Twente zwaar bew 20. 0: Vllsslngen onbew 20. 0; Zd-Limburg licht bew 21. 0; Aberdeen mist 19. 0; Barcelona geh bew 23. 0; Berlijn licht bew 19, 0; Bordeaux zwaar bew 23. 0.2: Brussel licht bew 21. 0; Frankfort half bew 21, 0; Genève zwaar bew 21, 0; Helsinki licht bew 14, 0; Innsbruck licht bew 22, 0: Kopenhagen half bew 19, 0: Lissabon onbew 29, 0: Locarno half bew 24, 0; Londen half bew 25. 0; Luxemburg onbew 20. 0: Madrid regenbul 26. 0.1: Malaga licht bew 27. 0; Mallorca half bew 29. 0: München onbew 19. 0: Nice licht bew 23. 0: Oslo half bew 1?. 0: Parijs licht bew 24, 0: Rome half bew 23. 0: Spilt zwaar bew 24. 0: Stockholm nnbcw 16. 0; Wenen onbew 20. 0: Zürfch licht bew 20. 0; Tel Avlv onbew 29. 0: Tunis half bew 29. 0: fstanboel licht bew 20. 0. HOOG WATER. 2 september Vllsslngen le getij 8.30 2c getij 21.10; Haringvliet a d Zeezijde 10.01—22.43. Rotter dam 11.07—2357: Schevcningen 9.2722.12; l.lmuiden 10.16—23.01: Den Helder 12.04: llarllngen 3.30—16.13: Delfzijl 5 59—19.45.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5