Andriessen zal |£VP aanvoeren Taken veiligheidsdiensten nu openbaar Actie in Groningen: let niet op collegekaarten Kort geding om toekomst van Limburgs Dagblad I NAJAARSBEURS GEBRUIKSGOEDEREN Nieuwe en Preciese kaart van heel Nieuw Nederland [TIMB LIFE Schietpartij in Amsterdam om familievete Felle fabrieksbrand in Nijmegen: tonnen schade Dode en twee zwaar gewonden bij botsing Weer tijd voor tuin Blijetijds Gereedschap Loodgieter na diefstal: 'Geruïneerd' Politie kreeg nog veel telefoontjes over verkeersramp Oudste Brenninkmeyer (C&A) overleden 'Inlichtingendienst buitenland' niet naar Defensie Het weer Nazomer Rijksdienst: ééyi visie nodig voor hele vervwer '1/K OUW/KWARTET MAANDAG 28 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND T3/KS werk ünchi n. allerl erige er vt ie son i zen eert gelo e mo men (Advertentie) 27 augustus t/m 1 september 9-18 uur, zondag 10-18 uur voordelige trein-toegangsbil etten op ca. 180 stations verkrijgbaar dedt har verkiezingen afsraken met anderen' idei t rdert hebbt n een verslaggever tIEBERGEN Het bestuur van de KVP heeft de KVP-fractie- anezi der in de Tweede Kamer, mr. F. H. J. J. Andriessen, benoemd tot af weidelijke lijsttrekker voor de verkiezingen op 29 november. t KVP-bestuur heeft tevens uitgesproken dat de drie christen-de- eg(j (icratische partijen vóór de verkiezingen moeten streven naar af- is Ja aken met een of meer andere partijen, opdat de kiezer zich kan v spreken voor of tegen een politieke coalitie. es zi 18 25 nginrfeen verklaring die het KVP-be- ur heeft uitgegeven staat dat deze Mlitie op basis van duidelijke over stemming over hoofdpunten van regeringsprogramma en 'vanuit muz. grote waarschijnlijkheid van een 7 de parlementaire steun' regerings- I mtwoordelijkheid moet aandurven. drie confessionele partijen zouden Muz.de contacten met andere partijen 20 moeten gaan van het gezamenlijk jram dat op het ogenblik wordt rbereid op, basis van de nota van ;ipvp« contactraad van deze partijen. Het P,.vr '-hestuur acht de nota 'een bij erkee tek geschikt uitgangspunt voor af- I 25 UZ. II tl klndl Med. KVP-bestuur is er verder voor vóór de verkiezingen namen be- di d zijn van een aantal kandidaat- isters van de drie christen-demo- "a:n ische partijen gezamenlijk. Verder h.c e ft liet bestuur zich uitgesproken hen r een snelle opbouw van een nieu- in samenwerking met ARP 2.00 t lnst!p PVDA EN D'66 00 N' i ,20 Lii een radio-interview zei mr. An- 3.55-24 SSen zondag dat hij de mogelijk- van een coalitie met PvdA, en niet geheel uitsluit. Omstreeks is: ïo vorige verkiezingen was de pro- mnatische overeenstemming tus- de confessionele drie' en de 'pro- sieve drie', volgens mr. Andries- groter dan die tussen de 'confessi- e drie' en WD-DS'70. Maar om- ook andere zaken een rol speelden om: der meer de mensen die het pro- nma moesten uitvoeren) kwam de enwerking met PvdA, D'66 en niet tot stand. wei een rol speelt, dat de PvdA in afgelopen jaar tegen belangrijke otingen heeft gestemd, zal als partij zich in de komende maan- constructief opstelt ten opzichte anno 1673 van Hugo Al lard als Feestelijk iniroduktie-gesehenk TIME-LIFE BOEKEN start nu zelf met de Nederlands- talige uitgave van hun we reldbekende series zeer fraai verzorgde, rijk geïllustreerde boeken voor mensen met een onderzoekende geest en een levendige interesse, die hun kennis willen verdiepen. Wilt U er meer over weten? Vul dan de informatiebon in en wij sturen U regelmatig - geheel vrijblijvend - alle ge gevens over de uitgaven van TIME-LIFE BOEKEN (Ottho Heldringstraat 5, Amsterdam 1018). Bovendien ontvangt U een facsimilé van de mooie landkaart van Hugo Allard. Gedrukt op perkamentpapier in maar liefst 6 kleuren. For maat 42x52 cm. Ter waarde van 7,50. GEHEEL GRATIS ter introduktic. BOEKEN OfiSM SWurmij regelmatig alle DV/1\ inlorraaüeovcrde uilgaven van TIME-LIFE BOEKEN. Ik bengefntcreiseerd in (hokjes zwart maken wat gewenst is): Gruimtevaail seksualiteit O exakle wetenschappen psychologie D antropologie geschiedenis kunst natuur en biologie milieubescherming Q GRATIS ontvang ik gaarne als introduk. tie de landkaart van Nieuw Nederland NAAM Deze bon in enveloppe zonder poslzegela renden aan TIME-LIFE BOEKEN. Antwoordnummer 1234, Amsterdam 1018. van het regeringsbeleid een coali tie tot de mogelijkheden behoren, al dus mr. Andriessen. Bij de verkiezin gen zal de KVP met vier lijsten uitkomen. Van een verslaggever AMSTERDAM Een vete m een Surinaamse familie is zaterdagavond in de Gerard Doustraat te Amsterdam uitgelopen op een schietpartij en een jacht op de schutter door met messen bewapende familieleden. De achtervolging eindigde in de We teringstraat, waar de vluchteling, de 27-jarige metaalbewerker U. B., op aanwijzing van zijn broer werd aange houden door enkele rijkspolitieman nen, die in een busje passeerden. De metaalbewerker was naar de woning van zijn broer gegaan om, naar hij verklaarde, met zijn familie te praten. Zijn komst was voor zijn broer en diens zoon aanleiding om zich met messen te bewapenen, omdat hij met een pistool in de hand voor de deur zou hebben gestaan. B. zou het voordeurruitje hebben ver nield en het pistool naar binnen heb ben gericht. Toen de bewoners naar buiten stroomden, loste de metaalbe werker een schot en nam de vlucht. De kogel kwam in de gevel terecht. De metaalbewerker is wegens poging tot doodslag ingesloten. NIJMEGEN Een spectaculaire brand, waarbij verscheidene gasflessen en olievaten explodeerden, heeft in Nijmegen een nylongarenverwerkende industrie van 'cash and carry Interna tional' volledig verwoest. De zeer felle brand, die veel belangstelling trok. werd als zeer gevaarlijk beschouwd voor de aangrenzende ASW-apparaten- fabriek, doch men wist uitbreiding van het vuur te voorkomen. Wel liep het laboratorium van ASW ernstige schade op en werden van ongeveer vijftig huizen aan de Jan van Galen straat de achtergevels geblakerd. De schade be-' gt enkele honderddui zenden guldens. BUITENPOST Bij een frontale botsing op de weg tussen Gerkeskloos- ter en Augustinusgax in Friesland is zaterdagavond de 24-jarige A. J. Boersma uit Kollumerzwaag om het leven gekomen. Twee anderen werden zwaar gewond. ZOETERMEER Zaterdag overleed de 59-jarige C. W. van Haastert uit Zoetermeer aan de gevolgen van een ongeval, hem overkomen op vrijdag 25 augustus. HELLEN DOORN De 50-jarige me vrouw H. Olthof-Schurink kwam za terdag om het leven toen zij in haar woonplaats bij het oversteken door een auto werd gegrepen. MILL De 82-jarige H. de Klijne uit St. Hubert verloor het leven toen hij op een kruising in Mill met zijn fiets in botsing kwam met een auto. ZWOLLE De 17-jarige H. Gasthuis uit Vollenhove reeds zondagmiddag met zijn bromfiets tegen een boom. Enige uren later overleed hij in een ziekenhuis in zwolle. Sinds enige weken heeft mevrouw S. van Veenendaal-Van Meggelen tijd om de tuin van haar nieuwe bungalow in het Brabantse Beek en Donk bij te houden. Mét de ministers De Brauw en Drees en staats secretaris Van Stuijvenberg verliet zij het kabinet, waarin zij ruim een jaar staatssecretaris van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk was. Van onze verslaggever GRONINGEN/AMSTERDAM Een aantal hoogleraren en ande re stafleden van de Groninger universiteit heeft een verklaring getekend, waarin ze zeggen niet naar collegekaarten te zullen vra gen. Tot nu toe hebben ongeveer twintig professoren, lectoren en anderen de verklaring getekend, maar de handte keningenactie gaat nog door. De eerste hoogleraren, die hebben getekend, zijn Delfgaauw, Nauta, Snij ders en Hofstee. Zij vinden, dat de verhoging van het collegegeld op nieuw bekeken moet worden, vooral omdat er nu eei kabinetscrisis is uitgebroken, terwijl de verhoging door het parlement is aangenomen, omdat er met een kabinetscrisis werd gedreigd. De universiteit in Groningen zal ook vandaag hermetisch zijn afgesloten uit vrees voor studentenonlusten. Dit ge beurt op verzoek van de politie. Gro ningen viert vandaag zijn ontzet van 300 jaar geleden en de politie vreest bij eventuele moeilijkheden niet vol doende mensen te kunnen inzetten. Sluiting van de universiteit houdt ook in, dat er geen collegekaarten kunnen worden afgehaald en dat is precies wat de studenten willen bereiken. Het Groninger raadslid J. J. van Zan ten (CPN) heeft B. en W. vragen gesteld ver het optreden van de politie tegen de studenten in Gronin gen. Het stafbestuur heeft volgens secretaris dr. J. Zweens het standpunt SNEEK In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken bij juwelier Boonstra in Sneek. Er is voor 10.000 gulden aan horlogoes en sieraden meegenomen. Dit was de vierde in braak bij een juwelier in Sneeg bin nen korte tijd. ingenomen, dat politie-optreden als laatste redmiddel moet worden gezien. Daarvan was volgens dr. Zweers don derdag, toen de politie een groot aantal studenten arresteerde, nog geen sprake. BIJEENKOMST IN VU De Studentenraad van de Vrije Uni versiteit houdt vanmiddag een boycot bijeenkomst Deze raad is verontwaar digd over de bewering in hét inschrij vingsboekje van de VU, dat zonder collegekaart geen tentamens en exa mens kunnen worden afgelegd. Deze mededeling is volledig onjuist, zo merkt de SRVU op. Het hoofdbestuur van DS'70 heeft zich in een verklaring tegen de boycot acties van de studenten gekeerd. Het bestuur stelt met verontwaardiging vast, dat de studenten 'steun geven aan inbreuken op de democratische rechtsorde'. Ook in België zijn de college- en examengelden aan de universiteiten verhoogd. De inschrijving kost voort aan 350 frank en het collegegeld bedraagt 5000 frank (ongeveer 400 gulden). Voor dat bedrag mogen alle colleges gevolgd worden, die tot een bepaald examenpakket behoren. Beursstudenten betalen maar 1500 frank. Vraag de DHZ-brochure aan bij Nooitgedagt, Postbus 1, IJlst. Van een verslaggever AMSTERDAM 'Ik ben totaal geruïneerd', zei de Amsterdam se loodgieter A. H. Peijnen- burg, nadat voor zijn zaak aan de Hobbemakade zijn vrachtau to was gestolen. In de auto bevond zich 30.000 gulden aan 'gespecialiseerde' apparatuur. Van de auto was nog geen spoor gevonden. De loodgieter had met zijn per soneel zijn vrachtauto geladen, omdat men vandaag aan een karwei in een flatgebouw moest beginnen, waarvoor deze appa ratuur nodig was. De auto stond voor zijn zaak, waarboven hij woonde. De winkel was ver licht. Toen hij 's avonds om een uur of elf met zijn vrouw een lucht je ging scheppen was de auto verdwenen. Hij dacht aanvanke lijk dat een van zijn monteurs de wagen had meegenomen om de een of andere storing bij een klant te verhelpen maar infor matie bij de monteur bracht de werkelijkheid aan bet licht. 'Wanneer je zakelijk tegenslag hebt is daar wel overheen te komen. Maar als je je gereed schap kwijt bent, wat moet je dan doen', verzuchtte de mon teur. die eraan toevoegde dat hij zijn knechts wel naar huis kon sturen. Van een verslaggever BREDA De stroom teitx^iische •,anvra0en over slachtof'ers van de verkeersramp bij Prinsenbeek bleef weekeinde voortduren. H ewel de politie toen al de namen van alle doden had bekendgemaakt en de na bestaanden waren ingelicht, belden tientallen familieleden en kennissen nog op. Uit België kwamen eveneens veel telefoontjes van mensen, van wie familieleden of vrienden met vakantie in Nederland zijn. De (in onze vorige editie maar ten dele -noemde) slachtoffers van de verkeersramp zijn: de heer J. H. de ïeger iw) en z:;n vrouw T. W. J. Vlieger-Frede. iks (65) uit Rotter dam, de 22-jarige H. J. Luyken uit Berkel en Rodenrijs, de 30-jarige C. A. van Henvijnen uit Do. -recht, de 50-jarige J. van Oort uit 's-Gravendeel en de 64-jarige mevrouw Z. Berends- Stegeman uit Apeldoorn, de 37-jarige J. W. van Ruijven en de 31-jarige H. M. M. Zuijderwijk, beiden uit Poel dijk, de 49-jarige P. Heeren uit Etten- Leur en zijn 12-jarig zoontje M. Heer- en. Verder kwam om het leven het acht jarige Franse meisje Jeannette Blon- deau uit Orléans. Haar ouders, bij wie zij in de auto zat, werden wiet levens gevaarlijk gewond. De rijkspolitie heeft inmiddels ook de beide omgeko men Amerikanen, afkomstig uit Ar- verne in de staat New Yrok, kunnen identificeren, maar hun namen zijn nog niet vrijgegeven. De namen van alle 31 geregistreerde gewonden zijn nu ook bekend. Hun familieleden zijn door de politie gewaarschuwd. Van deze gewonden liggen er nog veertien in ziekenhuizen in Breda. DUSSELDORF Franz Brennink meijer, het oudste lid van de fabri kantendynastie Brenninkmeijer (C. en A.) is op 82-jarige leeftijd op zijn buitenverblijf Langenbrücken bij Münster (Noordrijn-Westfalen) over leden. Wanneer en waaraan hij stierf, is niet bekend gemaakt, maar volgens door gaans goedingelichte kringen stierf hij dinsdag. Franz Brenninkmeijer is vele jaren directeur geweest van de houdstermaatschappij van Brennink meijer, de NV Unicena. Sijthoff \zou krant willen helpen MAASTRICHT Vrijdag dient bij de president van de rechtbank te Maastricht een kort geding, aangespannen door drs. Jules van Neer ven, in zijn kwaliteit van aandeelhouders van de N.V. Limburgs Dag blad te Heerién; tegen deze N.V. en tegen de leden van de raad van commissarissen. In dit geding zaQ. de president van de rechtbank worden gevraagd een ver bod uit te vaardigen om op de alge mene aandeelhoudersvergadering van d NV Limburgs» Dagblad van 6 sep tember te behandelen punt 2 van de agenda, dat gaat over de toekomst van deze krant en ve^cder te bepalen, dat dit agendapunt p»as op een volgende vergadering magt worden behandeld, nadat alle punten die op de vergade ring van 9 augusltis niet aan de orde zijn gekomen, bellandeld zijn. De heer Van Neerven, ex-hoofdredac- Van een verslaggever I Van een verslaggever DEN HAAG De inlichtingen* en veiligheidsdiensten, die Nederland kent. kun nen geen mensen in hechtenis nemen. Dat kan alleen gebeuren door politie-instan- ties. Dc drie diensten zijn bij de uitoefening ook 'gebonden aan de wettelijke be palingen'. Dit staat in een in het staatsblad gepubliceerd Koninklijk Besluit over de diensten. Het is voor het eerst sinds hun bestaan dat bun taken openbaar zijn gemaakt. Nederland telt vijf veiligheids- en inlichtingendiensten: de Binnenlandse Veiligheids dienst (BVD), de Militaire In lichtingendiensten (één voor elk krijgsmachtonderdeel) en de Inlichtingendienst Buiten land. Deze laatste heette tot voor kort Buitenlandse Inlich tingendienst. Uit het nu gepubliceerde KB blijkt dat de Inlichtingen dienst Buitenland resorteert onder de minister-president. In 1970 besloot het kabinet-De Jong deze dienst bij het mi nisterie van defensie onder te brengen. Hiertegen rees be zwaar van burgerlijke kant, omdat men een te sterke mili taire invloed op het hele pak ket van inlichtingen vreesde, als vier van de vijf diensten onder defensie zouden vallen. De taakomschrijving van de inlichtingendienst voor het buitenland (IDB) luidt: 'het inwinnen van inlichtingen over het buitenland, voorzo ver, die van belang zijn voor Oud-minister-president P. de Jong: besluit ongedaan gemaakt de Nederlandse regering.' De dienst heeft ook een militaire afdeling. De BVD, die onder het minis terie van binnenlandse zaken valt, heeft tot taak het inwin nen van gegevens over organi saties, groeperingen en perso nen, die reden geven te ver moeden, dat zij een gevaar vormen voor het voortbestaan van de democratische rechtsor de. Verder waakt de BVD over dc veiligheid en andere gewichtige belangen van de staat (contraspionage). Ook bevordert de BVD geheimhou ding van gegevens, voorzover dat in belang is van de staat. De inlichtingendiensten van landmacht, luchtmacht en ma rine moeten gegevens verza melen over de strijdmachten van andere landen ten behoe- ve van de juiste opbouw van de Nederlandse strijdmacht. Anderzijds doen ook', deze diensten aan contra-splionage. Ze moeten 'activiteiten voor komen, die de veiligheid cn paraatheid van onze krijgs macht zouden schaden en ge heime gegevpns van die strijd macht beveiligen.' Het nu gepubliceerde K3 ver vangt dat van 1949, dal'; nooit gepubliceerd is. De regering heeft de taakomschrijving van de diensten nu openbatar ge maakt om duidelijk te maken, dat ze aan de wettelijke bepa lingen gebonden zijn. I De werkzaamheden van/'BVD, IDB en MID worden ge.»ördi- neerd door vice-admiraall bui ten dienst H. Bos, d Ie be- noemd is op voordrach van de drie betrokken ministeries te samen. Binnenhof (onderdeel van het Sijt- hoff concern) en het Limburgs Dag blad. Vroeger heeft er binnen de Persunie reeds een redactionele sa menwerking bestaan, waaraan echter een eind is gekomen, toen het LD toetrad tot de gemeenschappelijke persdienst (GPD) en het Sijthoff-con- cern dagblad Het Binnenhof en de Leidse Courant (samen vormend de Westerpers) overnam. 'Door de jarenlange hartelijke samen werking met het Limburgs Dagblad voel ik mij een groot vriend van deze krant en wil ik alles doen, wat in mijn vermogen ligt om deze krant te helpen zelfstandig te blijven voortbe staan', zei de heer Sijthoff tegenover drs. Neerven. Het hoofdbestuur van DS'70 heeft be kendgemaakt, dat drs. J. van Neerven is toegetreden tot deze partij. Drs. Van Neerven w&s lid van de KVP. Drs. Jules van Neerveat teur/directeur van het LI mburgs Dag blad. is tot dit besluit gdkomen, voor al op grond van het feit, dat hem in een gesprek met de heef; A. G. Sijt hoff, directeur van het Sijthoff-con- cern in Den Haag, is gé bleken, dat Sijthoff grote belangstellin g heeft om in een goede samenwerktig met het Limburgs Dagblad te pogen de onaf hankelijkheid van deze krant in de toekomst veilig te stellen. Overigens is het de heer Sijthoff niet te doen om een 'overnemi ng of iets dergelijks'. Het voorstel kojnt neer op een vorm van redactionele i samenwer king tussen (wellicht) dagblad Het DEN HAAG De ontwikkeling van het verkeer is één van -We meest ingrijpende vormen van rui integebrek geworden. Daardoor ontsta pt er c :n steeds dringender behoefte; aan een duidelijke beleidsvisie op de ontwik keling van het vervoer en h^et verkeer op langere termijn. Met name gaat het om de rol, die de personenauto daarin kan spelen. Dit staat in het thans verschenen jaarverslag van de Rijksplanologische Dienst. Steeds duidelijker 1 blijken de nad' en van eer. onbeperkt geb.aik van de auto en van een ont wenwichti- ge verhouding tussen particulier en op ^baar vervoer. Steeds duidelijker wordt daardoor da. de totaleverkeers- en vervoersproblematiek alt één ge heel moet worden aangepakt! zo vindt de RPD. Zo'n aanpak vr-agjt plannen op .ngere termiji voor de ontwikke ling en de financiering vanl alle ver- k<- -s- e:- vervoer .ieni jen. Daar bij mnet dan ook rekening: worden gehouu.n m;t d. a ^spraken van an dere sectoren op de r'ha:roe ruimte. De RPD is begonnen met ei in onder zoek 'woonr eus'. De resul.taten zul len in de loop van dit jaar 'beschik baar komen. Doe' van dit ohderzoek is woonvormen te ontwikkelen, die de mensen de mogelijkheid geven zelf gestalte te geven aan we. sendie zij op het gebied van wonen het l Van onze weerkundige medewerker Alle goede dingen komen langzaam, maar wanneer we kijken naar die moeizame, aarzelende weersverbete- ring van het afgelopen Weekeinde, betekent het wel een beproeving voor des weermans zenuwgestel Dat de zon niet sneller en resoluter het land schap ging beschijnen, was terug te voeren tot de twijfelachtige houding en het gebrek aan vitaliteit van een oud hogedrukgebied uit Ierland. Ter gend langzaam trok het over Schot land naar de Noordzee, daarbij lang zaam wat in betekenis afnemend en vervlakkend. Daar bovendien van een ondiepe storing boven Frankrijk (Saint-Etienne zondagmorgen 18 milli meter onweersregen) weinig trek kracht uitging, bleef de wind aanvan kelijk lui en zaten wij langer opge scheept met een vochtige luchtlaag op middelbaar niveau en..dus wolken velden, dan menigeen lief was. Maarde wind ruimde geleidelijk van Noord naar de veel meer geliefde hoek van Oost en zal daar voorlopig wel blijven ook. Een ruimende wind is tenslotte de manier om aan een stabieler weer van wat langere duur te komen. Ook in Zuid-Duitsland bleef het weer gunstig. Zaterdagmiddag re gistreerde de Olympische stad München als hoogste temperatuur 20 graden, gisteren werd 21 geboekt (Neurenberg 23). Om zeven uur gister avond was het er nog 20 graden bij een zwak oost-noordoosten uvindje. Vooruitzichten eerste helft van deze week: op niveaus tussen vijf- en tien duizend meter boven de Noordzee een hogedrukgebiedje en boven de Golf van Biscaje en ten zuiden van Enge land een lagedrukgebied. Deze lucht drukverdeling bevordert in onze om geving een oostelijke circulatie waar mee geleidelijk nog wat warmere lucht zal worden aangevoerd. Maar- in Frankrijk en later ook België zullen zich twel weer onweerskernen gaan aftekenen, wat de stabiliteit daar aantast en in een later stadium mogelijk ook in het zuiden en zuid westen van ons land. Desalniettemin houden we In elk geval zonnige perio den. In Toulouse werd zondagavond 21 millimeter onweersregen afgetapt Uit uiteenlopende gebieden van Frankrijk werd onweer gerapporteerd. ZONNIQ OPKLARINGEN MI5T REGEN Jfyu. HAGE X BEWOLKING 10 MAX TE MP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING Weerrapporten van gisteravond 7 uur. maxi mumtemperaturen van gisteren en neerslag 7—19 uur Amsterdam zwaar bew 19. 0: De Bilt zwaar bew 19, 0: Eelde licht bew 20, 0: Eindhoven zwaat bew 20. 0: Den Helder zwaaa bew 18. 0; Luchthaven zwaar bew 19, 0; Twente zwaar bew 18. 0; Vllsslngen zwaar bew 19. 0: Zd. Limburg onbewolkt 21, 0: Aberdeen onbewolkt 18. 0; Athene onbewolkt 28. 0: Barcelona half bew 25, 0: Berlijn zwaar bew 20. 0: Bordeaux onweer 23. 1: Frankfort on bewolkt 22. 0: Genève regenbul 19. 2: Hel sinki onweer 17, 4: Innsbruck onweer 24 0: Kopenhagen licht bew 19. 0: Locamo geheel bew 20. 8: Londen zwaar bew 18. 0; Luxem burg onbewolkt 21. 0; Madrid licht bew 27. 0: Malaga onbewolkt 33. 0: Munchen onbe wolkt 21 0: Nice onbewolkt 24. 0; Oslo on bewolkt 21. 0: Parijs licht bew 23. 0; Rome licht bew 28, 0; Split licht bew 26, 0: Stock holm licht bew 17. 0; Wenen zwaar bew 21. 0: Zurich onweer 22, 0; Casa Blanca onbe wolkt 24. 0: Istanboel licht bew 23. 0: La» Palmas half bew 25. 0: Tel Avlv onbewolkt 30, 0: Tunis niet ontvangen: Lissabon licht bew 24, 0; Mallorca onbewolkt 21, 0.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5