geiden kan koopavond 7 iet missen DO irsoneel is in meerderheid gen de koopavond Agenda voor Leiden Burgemeester Vis: Baby gewest moet eens uit de wieg Leiden heeft steunfonds voor de sport ine meerderheid winkeliers voor handhaving, 'iend werk 'i der Vlist bij Installatie van Th. Wessels Puzzeltocht voor jeugd op Nieuwkoopse plassen CONTESSA,fijn datje d'r bent T2 P/KWARTET ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1972 REGIO L3 XJit een onderzoek n, dat een meerderheid van de 1 - en Leidse winkeliers voor ping van de wekelijkse koopa- :ondv| nameli)k 51 procent. Tegen ons ''n9 15 46 procent en geen het{ heeft 3 procent. dden derzoek is gehouden in het ikond waar de Proef één jaar werd 13 mename^J^ in de binnenstad. CTaat ingrijkste conclusie, die uit het ekrapport kan worden getrok- I 'e dat een meerderheid van de ^en- ers voor handhaving van de van md is, nl. 51 pet. Daarentegen rderv P®*- te&en voortzetting, terwijl de winkeliers geen mening maakte. Tot degenen, die te- onbi z^n 00^ gerekend zij, die de ,erm ,Dnd alleen willen houden in- het de omgeving van Leiden een ;rven 'nd *s' Onder deze laatste cate- ziin evindt zich ook een grootwin- ijf. Aangezien er zowel in Den in Leidschendam een koopa- dienen deze tegenstemmers tot de voorstemmers gere- worden. Burgemeester en Wet- achP van Oergeest hebben de J an die gemeente voorgesteld dan Wtn een koopavond op 'ag in te voeren, 'ik nkelsluitingswet 1951 shrijft orb at de Kamer van Koophandel 0D°e rieken moet worden gehoord ^7° een koopavond wordt inge- lonHi 1- gecontinueerd. Op 11 augus- donr hebben B. en W. het advies Kamer ontvangen. De Kamer ïert' dat er sinds aPrii 1971 schuiving naar een toenemend voorstanders onder de winke- roaoh *ft Plaatsgehad. sluit verb |iingf door tegenstanders van :en- oering van een koopavond vo- roa?' geponeerd, dat een koopavond heb! f0£ omzetverschuiving en niet letvergroting zou leiden blijkt hij de Kamer van Koophandel de ens het onderzoekverslag in verl gemeenheid een duidelijk be- betekenis te hebben. De Kamer iele ging kift 1 schrijft voorts dat, ook al geven de verzamelde cijfers een aanmerkelijk positiever beeld ten gunste van de koopavond dan vorig jaar, zij ook nu van oordeel is, dat een besluit over de koopavond tegen een bredere ach tergrond moet worden gemotiveerd. De Kamer verwijst naar de passage uit haar advies van vorig jaar, die luidt als volgt: 'De overwegingen zullen derhalve minder bepaald worden door de vraag naar de verhouding van omzetvergro- ting en kosten maar meer worden beheerst door de harde noodzaak van Advertentie v.d. Wiel kijkt u in de poppetjes vanuwogen! Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de lichtgevoeligheid. En gaat dèn pas naar z'n werkplaats.'Om maatwerk te maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te geven, en er goed uit te zien! v. d. Wiel weet er het fijne vanvan brillen! Nieuwe Rijn 62 Leiden. een >als 22). sen een 1 nu bei 3-22] het behoud van de (economische) centrumpositie van de binnenstad en de daar gevestigde bedrijven'. Voor de functie van Leiden als streekvenorgend centrum heeft de proefperiode met de koopavond een duidelijke bijdrage geleverd die feite lijk en psychologisch gezien niet ge mist kan worden aldus de kamer. Gezien de belangstelling, die in de proefperiode uit de wijken buiten de city is getoond om in de proefneming te worden betrokken, adviseert de kamer tot het definitief maken van de koopavond op donderdag tot 21 uur voor die delen van de stad en voor die branches, als nu daartoe zijn aan gewezen. In het besluit van 17 mei 1971 waren de bakkers, slagers en de groente- en fruithandelaren uitgesloten. In de overige winkelcentra en -straten was de uitsluiting voor deze branches niet opgenomen. Nu het instellen van een koopavond voor het huidige koopa- vondgebied in zijn geheel aan de orde is, zijn B. en W. van mening dat deze uitsluiting enkel voor de binnenstad niet dient te worden opgenomen. WERKNEMERS De Kamer besluit met Je opmerking dat uit de kring van de werknemers een meer genuanceerd standpunt naar voren komt dan vorig jaar, hoewel deze gereserveerde houding geen in stemming met de koopavond toelaat. Reeds op 21 mei 1971 hebben B. en W. de samenwerkende organisaties van werknemers verzocht een onder zoek in te stellen naar de ervaringen van de werknemers met de koopa vond, Op 27 juli hebben zij nogmaals verzocht het resultaat van de door de samenwerkende organisaties gehouden enquête zo spoedig mogelijk kenbaar te maken. Tot op heden hebben B. en W. echter geen enkele reactie op de verzoeken ontvangen. CONSUMENTEN Verreweg de grootste groep personen die belang hebben bij een voortzet ting van de koopavond zijn de consu menten. Hoewel daarover geen cijfers bekend zijn kan het uit eigen waarne ming bekend zijn, dat blijkbaar vele consumenten de 2koopavond positief waarderen. Een duidelijke indicatie is het sterk vergrote aanbod van buspas sagiers op de donderdagavond sinds de invoering van de koopavond. In vergelijking met de avonden waarop de winkels niet geopend zijn is op de donderdagen sprake van een groot tot zeer groot aanbod van reizigers bij de N.Z.H. Afhankelijk van de weersom standigheden is de N.Z.H. genoodzaakt op donderdagavond minimaal 10 en maximaal 14 extra diensten in te stellen, vooral van/naar Katwijk, Noordwijk, Noordwijkerhout, Voor hout en de Bollenstreek, maar ook naar Voorschoten, Wassenaar, Leider dorp en de buitenwijken van Leiden. Ook andere vervoersmaatschappijen ervaren een duidelijk groter vervoers aanbod oCncrete aantallen vervoerde reizigers op donderdagen naar en van het centrum van Leiden zijn niet beschikbaar, doch een globale becijfe ring van de N.Z.H. geeft aan dat van enkele duizenden moeten worden ge sproken (hier staat weliswaar enig verminderd aanbod van reizigers op zaterdag tegenover, doch in totaliteit is het aanbod op donderdagavond en zaterdag hoger dan voorheen). B. en W. stellen voor: dat met ingang van 1 september 1972 voor de winkels gevestigd: in de Haarlemmerstraat, Breestraat en de daartussen gelegen verbindingsstraten begrensd door en inbegrepen ter éne zijde het Kort LEIDEN In januari kan als alles goed gaat met de bouw van de Rapenburg en ter andere zijde het nieuwe studentenmensa aan de Kaiserstraat worden begonnen. Deze tangetje, de Nieuwe Rijn tussen Kar- weefc heeft men de sloop ter hand genomen van de oude fabriek van "SS, 0™dge Rijn (noSde), °h!t Beuth, waarvan het voorste gedeelte blijft, maar het daarachter ge- Havenplein stationsweg, het Bevrij- legen complex wordt afgebroken. Het aantal eters dat m het nieuwe dingsplein, het Vijf Meiplein, het gebouw aan voedsel kan worden geholpen zal tussen de 1500 a 2000 Kennedpcentrum, Steenstraat, Garen- hggen. In de oude mensa aan het Rapenburg is dat tussen de 600 a straat,' Kraïeretrait^'fe'SweVS 1000 per dag. Dc 'tafel' komt in de ruimte die nu wordt afgebroken, markt, Lammermarkt, Morsstraat, het De voorkant van het gebouw wordt ontvangstruimte en garderobe. Noordeinde Haarlemmerweg Kore- Op de eerste verdieping komt een bar met leestafels, terwijl op de derde etage kantoorruimten en vergaderzalen worden gemaakt. vaarstraat, het Levendaal, Heren straat, Haven, Zijlsingel, het Diamant plein, Cobetstraat, Aaltje Noordewier- laan, Churchill-laan, Groenesteeg, Korte Mare, Lange Mare, Willem Klooslaan, Papengracht, Oude Heren gracht en Herengracht het verbod om op werkdagen na 18 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben niet geldt op donderdag tot 21 uur tenzij deze dag samenvalt met een nationale feestdag, nieuwjaarsdag, 4 mei, hemelvaartdag en eerste of twee de kerstdag. in; ale van N De samenwerkende orga- van winkelpersoneel hebben leenteraad van Leiden verzocht belang van het Leidse winkel- iel voortzetting van de weke- ;oopavond af te wijzen. Onder nkelpersoneel is een enquête Aan deze enquête is het ontleend: werken tijdens de koopavond? ja: 88,5 pet; neen: 11,5 pet. gt u hiervoor enige kompensa- Ja: 79,8 pet; neen: 20,2 pet. ndlc het prettig tijdens een koopa- werken? 11,5 pet; ja: 8,5 pet. u het wel prettig vinden tij- been koopavond te werken als u gere kompensatie kreeg? 90,5 pet; ja: 9,5 pet. ft u nog op enige wijze? '^e"79 pet; ja: 21 pet. lid van een vereniging? al 57 5 pet; ja: 42,3 pet. u dit met ja beantwoord, bent van mening dat het werken de koopavond u daarbij hin- er.) V( H. 17,7 pet; ja: 52,3 pet. voordat de koopavond werd ld lid van een vereniging of deel aan een studie en heeft u or de instelling moeten opge- iV In Galerie Van der Vlist Botermarkt exposeren op het IS: ik kunstenaars werk van geva- gehalte en genre. De picturale is vertegenwoordigd door schil- tekenwerk in verschillende :ld Hooyer exposeert een flink gouaches; kleine, subtiel gete- prentjes in over het algemeen oezelige kleuren. Het werk is vrouwelijk getint, maar het lijkt el wat al te consequent v consequent volge- Q manierisme. J_, aast exposeert zij een drietal ,g en beschilderde schijven n open kastjes die een ander picturaal beeld te zien Minder uitbundig van kleur Tidoor de grote hoeveelheid van u jtjes in de compositie wel moei- 'ontwarren'. iheel ander genre zijn de grote, symbolistische tekeningen Aerdenhoutse kunstenaar Ben Hij geeft een over het alge- wat somber beeld van zijn im- ïd K' msterdammer Fred Grote toont intal goed geschilderde kleurrij- ïilderijen, overwegend gezichten ,m [ankrijk. jvPlderingen van zijn stadgenoot der Hengst vallen onder het- genre. ottenbakster Adriana Baarspul hele collectie z.g. keramische 'jeeten zien, vaasvormige stuk- >onstelling is nog te zien tot 2 vfcheid dr. Dronkert )EX Dr. K. Dronkert, geref. Ikant alhier, hoopt op zondag 24 tober afscheid te nemen van de Df- Kerk van Leiden. Hij gaat per jober met emeritaat. Dr. Dronkert I de kerk van Leiden 27 jaar Neen: 74,2 pet; ja: 25,8 pet. Heeft u de indruk dat uw werkgever, gezien de kosten voordeel heeft van de instelling van de koopavond? Neen: 92,7 pet; ja: 7,3 pet. Zo neen, bent u dan van mening dat uw werkgever nadeel ondervindt van de koopavond? Ja: 71,9 pet. Neen: 28,1 pet. Bent u van mening dat het publiek zonder koopavond voldoende gelegen heid heeft om te kopen? Voldoende: 96,1 pet; onvoldoende: 2,9 pet. Bent u alle argumenten tegen elkaar afwegend voor of tegen voortzetting van de koopavond? De samenwerkingscommissie van werknemersorganisaties in de detail handel ontving in juni van dit jaar een brief van B. en W. van Leiden met o.m. de volgende passage: 'Daar ons is gebleken dat bij de door u verspreide enquête-formulieren een bijlage is gevoegd met de kennelijke bedoeling de geënquêteerden in een bepaalde richting te beïnvloeden, zijn wij van mening dat het door u inge stelde onderzoek niet met de vereiste objektiviteit is uitgevoerd en daar door voor een juiste oordeelvorming inzake de koopavond voor een groot deel zijn waarde heeft verloren'. De samenwerkingscommissie zegt daarover het volgende: Op de eerste plaats is het niet juist dat bij alle door ons verspreide enquête-formulieren een dergelojke bijlage is gevoegd. Uitsluitend aan de formulieren die aan onze leden zijn gestuurd was een bijlage toegevoegd, waarin wij uitdrukkelijk blijk gaven van de mening van de bondsbesturen, en waarin wij verzochten aan de enquête te willen mee werken. Daar naast is een hoeveelheid enquête-for mulieren zonder begeleidend kom- mentaar verspreid door een aantal vrijwilligers. De verhouding tussen de binnengekomen enquête-formulieren uit beide groepen is ongeveer fifty- fifty. Wij zijn in de problematiek rondom de koopavond geen objektieve instan- Ex-student moet kamer verlaten LEIDEN De Kantonrechter mr. W. de Koning te Leiden heeft een princi pieel vonnis gewezen, dat voor de studentenwereld niet zonder betekenis is. Een aan de Leidse universiteit ingeschreven student had in een van de huizen van de stichting Leidse Studentenhuisvesting een kamer ge huurd. Hij staakte zijn studie, doch bleef de kamer bewonen, zich beroe pende op huurbescherming. die de huurder in het algemeen het recht toekent om ondanks huuropzegging te blijven wonen. De gemachtigde van de stichting, Th. J. van der Heijden, vorderde niette genstaande dat dc ex-student uit de kamer zou vertrekken. Hij stelde dat zijn kliënt ingevolge de geldende Overheidssubsidie-regeling alléén aan te Leiden ingeschreven studenten mag verhuren en vorderde ontbinding van de huurovereenkomst met ontrui ming. De Kantonrechter heeft deze eis toe gewezen. De rechter overwoog dat het voortgezet gebruik van de kamer na studie-beëindiging kan worden be schouwd als onbehoorlijk gebruik van het gehuurde en gelastte de ex-stu dent zijn kamer prijs te geven. tie. doch een partij met een uitge sproken standpunt. Wij zouden aan geloofwaardigheid bij onze leden heb ben ingeboet, indien wij het tegen over hen hadden doen voorkomen alsof wij wel objektief waren. Daarbij ging het er bij deze enquête niet om vast te stellen of werknemers in het winkelbedrijf tegen een koop avond waren. De enige reden dat deze enquête gehouden is op uitdrukke lijk verzoek van het gemeentebestuur is om een inzicht te krijgen in de met de koopavond opgedane ervarin gen. Wij kunnen weinig waardering op brengen voor de höUding van uw college, dat ons wel verzoekt een enquête te houden, wel verzoekt om over de gegevens te mogen beschik ken, doch gelijktijdig een motief zokt om niet te hoeven bijdragen aan de kosten die een en ander met zich heeft gebracht LEIDEN Na vele pogingen onder nomen te hebben om de topsport in Leiden te laten floreren, bestaat er nu een kans dat hier enig schot in komt. Een aantal zakenlieden uit Lei den en omgeving is vrijwel rond met de formering van een steunfonds voor de topsport in Leiden. Onder de naam Stichting Sport Promotion zal dit fonds zijn steun verlenen aan sport clubs die dit hard nodig hebben. Om dat vele verenigingen door beperkte LEIDEN In de gemeenteraadsver gadering van 4 september (half 8) zal de heer Th. H. Wessels (WD) wor den geïnstalleerd als lid van de ge meenteraad van Leiden. De heer Wes sels is vroeger commandant geweest van de militaire koksschool te Leiden. In deze vergadering van de raad komt ook een voorstel aan de orde naar aanleiding van het advies van de VOOl PlOT. LlOll6r Weer eredoctoraat adviescommissie inzake de gewenste vorm van gronduitgifte door de ge meente Leiden. LEIDEN De volgende verpleegkun digen hebben in het Academisch Zie kenhuis het certificaat dialyse-verple gende behaald: zr. H. M. v. d. Berg; Zr. M. Boone en Zr. A. M. G. Durlin- ger. LEIDEN Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Technische Hogeschool te Trontheim zullen op zaterdag 2 september door deze hoge school aan enkele wetenschapsbeoefe naars eredoctoraten worden uitge reikt. Een van lien is de Leidse hoogleraar prof. dr. C. J. Gorter, directeur van het Kamerlingh Onnes- Laboratorium. middelen geremd worden in hun acti viteiten en daardoor ook in hun pres taties, zien zij zich steeds meer ge noodzaakt zich om steun tot het be drijfsleven te wenden. De grote versnippering in Leiden en omstreken is er de oorzaak van dat topsport een onmogelijke zaak lijkt, omdat voor één bedrijf de investering in de sport te grott is om tot reële resultaten te komen. Een gezamenlij ke aanpak zal deze discrepantie kuu- nen opheffen. D e overweging dat de passieve sportbeoefenaar ook hiermee gebaat is, heeft hierbij tevens een rol gespeeld. Contacten met de Sport stichting Leiden en de gemeentelijke sportafdelingen van de omliggende ge meenten zijn op prettige wijze gelegd. Haar middelen denkt de stichting hoofdzakelijk te verkrijgen uit recla me-sponsoractiviteiten en donaties van bedrijfsleven, middenstand en burge rij. Als eerste object kondigt de stich ting het eredivisiespelende basketball- team van Bonastars aan. NIEUWKOOP Speeltuinvereniging 'De Zudde' organiseerde vandaag (za terdag) een puzzeltocht over de Nieuwkoopse plassen. Ruim 150 kin deren zullen hieraan meedoen. Om 2 uur wordt begonnen in roeiboten, waarin ten hoogste vijf kinderen zul len zitten. Voldoende motorboten zul len aanwezig zijn om, indien nodig, de helpende hand te bieden. Er is een mooie route uitgezet,met leuke markeringen die de kinderen zelf moeten vinden om de toch* te kunnen uitvaren. Na afloop zullen ze bijeen komen op een aanlegplaats voor een pannekoekenfeest. Wethoudersvakature in Voorschoten VOORSCHOTEN In de Voorscho- tense wethouderscrisis is door de V. V. D. als opvolger van Baron De Vos van Steenwijk, Mr. H. Koetser kandidaat igesteld voor de functie van wethouder van openbare werken. De heer De Vos van Steenwijk, die niet alleen als wethouder bedankte maar tevens als lid van de gemeenteraad, heeft het bedanken als lid van de gemeenteraad ingetrokken tot na de verkiezing van de nieuwe wethouder. Volgens de gemeentewet kan een raad alleen een wethouder kiezen indien de raad compleet is. Na de verkiezing van de nieuwe wethouder zal de zetel van de heer De Vos in de raad ingenomen worden door mevrouw Reidsma. De voordracht van de V. V. D. om Mr. Koetser kandidaat te stellen, is niet door alle fracties met vreugde ontvan gen. Mr Koetser is pas 2 jaar raadslid en heeft geen zitting in de commissie openbare werken, zodat hij op vreemd terrein ,de leiding moet gaan geven. Daarnaast is in het geding het loco burgemeesterschap. De heer De Vos van Steenwijk werd twee jaar geleden gekozen met 10 tegen 9 stemmen. Voor stemden toen de V. V. D. en de Prot. Christ, fractie. Deze fractie staat thans ook minder positief tegenover het geven van openbare werken en het loco-burgemeesterschap aan de V. D. D. K. V. P., PvdA. en D'66 hebben de afgelopen twee jaar weinig goede woorden gesproken tot de wethouder van openbare werken, die nimmer moeite deed zijn beleid te verdedigen. Binnen deze fracties wil men dan ook eerst bepaalde garanties krijgen voor dat zij achter de V. D. D.-kandidaat gaan staan. Voortgaande bouw in Hazerswoude HAZERSWOUDE Burgemeester en wethouders van Hazerswoude zijn van mening, dat binnen niet al te lange tijd de beslissing op het eind vorig jaar door de gemeenteraad vastgestel de bestemmingsplan Rhynenburoh- oost kan worden verwacht Omdat er al een goedgekeurd bestem mingsplan Zuid HI is, is de mogelijk heid om tot snelle bouw van wonin gen te komen volgens hen niet uitge sloten. In Hazerswoude wordt er dan ook naar gestreefd, zo gauw mogelijk met bouwplannen te beginnen, zodra de gronden zijn verworven. Nog deze maand zal worden begonnen met de bouw van 62 woningwetwoningen, 35 premiewoningen en 33 vrije-sector-wo- ningen ten westen van de bestaande bebouwing van de wijk Zuid III. HAZERSWOUDE Ds. L. Boer, her vormd predikant alhier, ontving een toezegging van beroep naar Katwijk aan Zee (Wijkgemeente 'Noord-West') in de vacature van ds. J. P. van Roon, die naar Zeist vertrok. Advertentie Macdonald CanadianTbbaax) C3o^jesdijk10S(Rottedam(P10)-2959 00 Ruildag (kdhoBjW fa/WÜl-WdUJj) NIEUWKOOP 'De Zudde' houdt zaterdag 9 september een ruildag in het clubgebouw aan de Reigerstraat. Ieder, die iets te ruilen heeft kan er terecht. Men hoopt op deze ruildag een groot assortiment goederen in 'De Zudde' te zullen aantreffen. LEIDEN Zondagmiddag 3 septem ber om 14.30 uur zal in de binnenhof van het Legermuseum een tuinconcert worden gegeven door de Muziekvere niging 'Concordia'. Op zondagmiddag 17 september, even eens om 14.30 uur, geeft het Accorde onorkest 'Neerlandia' in hetzelfde bin nenhof een tuinconcert. ALPHEN In de nacht van donder dag op vrijdag werde in Alphen drie inbraken gepleegd. In de Immanuel- school werd 144 gulden buitgemaakt. Ook hier werd veel vernield. Ingebroken werd ook in het Avi fauna Manege-restaurant. Het is nog niet bekend wat hier precies wordt vermist. In de christelijke Technische school werden kasten en laden open gebroken. Er worden 'sigaretten ver mist. LEIDEN - Moeizaam kwam de Gewest raad Leiden tot het oordeel dat de gewestelijke samenwerking geïntensi veerd moet worden, hetgeen tot uit drukking zal komen in een nieuwe gemeenscnappelijke regeling, onder de naam gewest. Voordat de gewestraad dit besluit nam, waren er al twee uren vergade ren verstreken met gepraat over di verse orde-voorstellen. Burgemeester Van der Haar van Voorschoten kreeg de toestemming om als privé-persoon zijn redevoering voor te lezen, die hij twee dagen tevoren had gehouden in een commissievergadering van de ge meenteraad en waarin hij gewestvor ming afwees. Burgemeester Van der Have (Leiderdorp) vroeg voorzitter Vis om de Voorschotense burgemees ter het woord te ontnemen, omdat het tijdverspilling was te luisteren naar een lid van de Gewestraad, dat geen gewestvorming wil. De Gewestraad luisterde daarna meer of minder be leefd naar de 'cri de coeur* van Dr. Van der Haar. Voorzitter Vis werd pas werkelijk kwaad toen enige leden steeds maar aandrongen op het inschakelen van de gemeenteraden over het voortbestaan van het Gewest en het aanvaarden van uitgangspunten naar aanleiding van het door de VNG uitgebrachte beleidsadvies. Met de hand op een der artikelen van het reglement van orde stelde de heer Vis: 'Het dagelijks bestuur van het Gewest wil weten of het zin heeft verder te gaan. Wc moeten reeël worden en de verant woordelijkheid durven aanvaarden. Ten aanzien van de gemeenten, die graag een hele lichte regeling in de toekomst zouden zien sprak voorzitter Vis: 'U wilt de baby Gewest in de wieg leggen, maar hij mag niet uit de wieg groeien, dan krijgt hij kromme beentjes en kan nooit lopen.' De heer Detmers (Zoeterwoude) was de mening toegedaan dat de kring van de heer Van Aken (PvdA) de hele zaak te veel in het politieke vlak gooide, waardoor mislukking niet zou zijn uitgesloten. De heer Staab (Wassenaar) verklaar de als eerste dat zijn gemeente achter de uitgangspunten van het dagelijks bestuur kan staan, hoewel Wassenaar afstand wilde nemen van de aanbie dingsbrief, waarin gesteld wordt dat deze gemeente een beslissing moet nemen. Zover is Wassenaar nog niet. Hierna volgden alle deelnemende ge meenten met hun mededeling dat het dagelijks bestuur verder kan gaan. MAANDAG 2S AUGUSTUS Stadhuis, 7.30 uur: gemeenteraadsvergade ring. Stadhuis, kamer 3, 2.30 tot 4.30 uur: spreek uur alg. burg. Pensioenfonds, voor gepensio neerden. DINSDAG 29 AUGUSTUS Breestraat 19, 7 tot S uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouwfonds Ned. Gemeenten. Hooigracht 38, 7.30 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende jongeren. Arbeidsbureau Doezastraat, 9.30 tot 10.30 uur: Man-Vrouw-MaaAschappIJ, spreekuur over parttime-werk. Driftstraat 49, 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc r aadsvrouw. WOENSDAG 30 AUGUSTUS Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Stadhuis, 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 31 AUGUSTUS Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. Pieterskerg, 8 uur: concert Pools jongens koor met medewerking van Haags Matrozen- koor. VRIJDAG 1 SEPTEMBER Pieterskerk. 8 uur: orgelconcert Stoffel van Vjegen. Turk. Steenstraat 2, 3 tot 5.30 uur: af scheidsreceptie C. Jongejan (NZHVM) en kennismaking met diens opvolger, J. G. van der Sluys (chef vervoersdlstrict Zuid). FILMS TOT 31 AUGUSTUS Lldo: Veel ilefs uit Moskou. 14 jr. Dagelijks 14.30, 19.00 en 21.15; zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur (E.). Studio: Sacco en Vanzetti, 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Luxor: Hou je roej- recht, a l. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14 00, 10.45, 19.00 en 21.15 uur. (E.). Trianon: De Woeste Hoogte, a.l. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo extra voorst. 16.15 uur. (E.). Rex: School voor sex, 18 Jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Nachtv. The Hot Gils, 18 Jr. vr/za 23.30 uur (E.). REX: Matinee: Pippl Langkous, wo, zo en zo. 14.30 uur. Camera: De slag om de Neretva, 14 jr. Dag. 19 00 en 21.15 uur en do. vr. ma, dl 14.30 uur. Matinee: Laurel en Hardy als dans meesters, a.l. za/wo 14.30 .en zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. vr/za .23.30 uur 'Een dollar met een gaatje'. Apotheken tot 1 september De dienst wordt waargenomen door apotheek Centraal. Breestraat 74, de apotheek Voor schoten en de apotheek Oegstgeest. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonstelling over de Leidse hofjes, tot 10 september, dagelijk 10 tot 17 uur, zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver smeden te Lelden in de 18e eeuw', tot 27 augustus. Museum Volkenkunde: Fal-La, Hijs de Zeilen tot 8 Januari 1973. Openingstijden ma t.m. za 10-17 uur: zo- en feestdagen 13-17 uur. Dagelijks filmvertoning. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3. Leiden: zomertentoonstelling, schilderijen van Fred Grote, gouaches van MACHTELD Hooyen. tekeningen van René NIJhof en keramiek van Adriana Baarspul, tot 2 september. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag. Museum natuurlijke historie. Raamsteeg 2: ■Dierenleven in Suriname tot en met 27 oktober. 't Hoekje bij de Pomp: Tot 25 augustus Bert Slingerland, expositie van monotypes en aquarellen. DOKTERS. BRANDWEER, POLITIE Dokterstelefoon 5 maal 2 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lei den voor hulpverlening telefoon 20460: voor "informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10 00-11.30, 15.00-17 30 en van 18.30-20.00 uur. Op dinsdag ls er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo, do en vrij van 18.30-18.45 uur; za en zo van 15.00-15.15 uur. Dlaconessenhuls: 1ste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur. 13.15-14.00 uur; 19 45-20 30 uur: 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14 00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. LEIDEN St. Ellsabethziekenhuls: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30: 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur. Ie klasse, dagelijks vanar 11 30 uur. Kraamaf- dellng: 3e klasse. 15-16 en van 18.45-19.30 uur: 2e klasse, 11.30-12 (alleen vaders): 15-18 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al en B4: Dagelijks van 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek is beperkt tot drie kwartier). SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9.00-10.00 uur op Morssingel 8, telefoon resp. 24800 en 23200. A1.P1IEN Bezoekuren ziekenhuis Rijn- oord': dagelijks (ook in het weekend): le klas en 2e klas van 1030-11.00 uur; van 14.00-14.45 uur, van 18 00-19.00 uur; 3e klas van 14.00-14 45 uur, van 18.00-19.00 uur, van 19.00-19.30 uur alleen voor echtgenoten; kin derafdeling; van 15.00-15.30 uur, van 18.00- 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang op de kinder- KLACHTEN BEZ0IKSING Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 01710-31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3