!aak-Waver leert: reemdelingenwet an wijziging toe PO036.3O Beeldhouwers-tekeningen op de Hoge Veluwe niet spectaculair ijbelzondag in kerken in Groot-Amsterdam arkeren Flevohof els boekje over k en oecumene Ie lage landen iiwbaasje .B9 Flevohof Gemeentebestuur Breda in verweer tegen aanval NKV GO0O Sterfterisico mannen groter dan van vrouwen Dode en twee gewonden bij botsing in Brabant Beraad Kamercommissie over rapport Enka verzocht Barbecue -^Flevohof Actie quakers tegen oorlog in Vietnam Politie schiet inbreker in been Met auto in sloot: dode i ROUW /KWARTET VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1972 BLVNEIVLA-\l, KL.Vsl TPNOU59/K15 flr. Van Bennekom ziet ook wel positieve punten an een onzer verslaggevers NSTERDAM - Hoe kijkt de advocaat van Ralph Waver, de Amsterdamse mr. W. van Bennekom terug op de hele zaak, die nu in laatste instantie met een niet 'incipiële uitspraak is afgesloten? bij teleurgesteld? Ja en nee. Ja, oral wat Waver zelf betreft, wiens sitie allerminst te benijden is. Hij g in Nederland blijven, maar dan t de nadruk op het woordje 'mag', zekere zin eet Waver genadebrood, heeft geen reisdocumenten, hij geen beurs krijgen voor verdere die (bij erkenning als vluchteling s dat een snel bekeken zaak ge est), hij moet zich telkens weer lden en hij moet zich steeds braaf oppassend gedragen. Nu geldt die tste eis natuurlijk voor iedereen, ar voor Waver kunnen de conse- x5fnties van een overtreding zwaar- z(jn dan voor iemand met een -jider juridische verankering aan de j^derlandse staat en dat legt altijd i zekere psychische druk op de 6 rokkenen. t dat betreft heeft Waver de laat- maanden al genoeg meegemaakt, moest/ zelfs de laatste maanden 25 der vergunning hier in Nederland I len. De Haarlemse autoriteiten hadden Wavers voorlopige verblijfs vergunning niet verlengd omdat hij bij het kraken van een huis betrok ken was geweest. Ook al verweerde Waver zich nog zo terecht met een verwijzing naar het arrest van de Hoge Raad over het kraken de Haarlemse politie hield voet bij stuk. Achteraf heeft het ministerie van jus titie verontschuldigingen aangeboden voor deze gang van zaken, maar voor Waver zelf had dat tijdelijk ontbre ken van een verblijfsvergunning een belangrijke en onaangename conse quentie, namelijk dat hem een aan trekkelijke baan als elektrotechnicus ontging. Blikopener Naar de principiële kant gezien, kan Van Bennekom wel positieve punten zien. 'De zaak heeft in zekere zin als blikopener gewerkt. Er zijn nu heel wat meer mensen en organisaties die oog hebben gekregén voor de zaak Advertentie zomaar gratis en nooit een probleem.., i( STERDAM Wat is er voor bijzonders aan als binnenkort in de 12Ken van Groot Amsterdam een 'bijbeizondag' wordt geprocla- i'ioW^arbi^ het lhema 'Bijbd en wegwijzer' aan de orde wordt s eldDat moet, als het goed is, toch de bedoeling van elke zon- van elke dag zijn? om de gemeente te inspireren en toe te rusten en een werking naar buiten om meer als wegwijzer op te treden, waarbij dan de bijbel voor persoonlijk en gemeenschapsleven centraal wordt gesteld. De start van deze geestelijk gerichte activiteit zal vrijdagavond 25 augustus om half acht in de Doopsgezinde kerk aan het Singel in Amsterdam-centrum zijn. Na een korte introductiedienst, geleid door ds. D. N. Wouters, voor zitter van de werkgroep van het bij belgenootschap, is er een discussie. Twee inleiders met tegengestelde me ning hebben zich bereid verklaard deze discussie in te leiden: de schrij ver Adriaan Morriën en ds. G. A.- Brucks van Youth for Christ. Ten besluite van de bijbelzondag zijn er enkele bijzondere avonddiensten. i het goed is. Maar (ook) in een als Amsterdam met zijn zo eigen isritme en gedragspatroon raakt :erk steeds meer 'uit'. En dat, 1 |1 met name buitenkerkelijke een verhevigde belangstelling de bijbel valt te constateren. De I is 'in', wordt wat dat betreft geheel ten onrechte gezegd, vanwege deze aspecten heeft een nale werkcommissie van het Ne- nds Bijbelgenootschap samen een aantal werken in Amster op 27 augustus komende zondag een bijbelzondag voorbereid. Zon- zal in de preek, maar ook in de lling op de zondagsschool, in de irnevendienst, in de activiteiten de jeugdclubs, dc werk worden ild bij de taak wegwijzer te zijn jbelse zin. Zowel in het gemeen- functioneren als individueel, bij zal de betekenis van de bijbel de mens in zijn huidige, concre- uatie in het licht worden gesteld. - DEKKING e ieuwe ontdekking van deze tijd melijk het gaandeweg duidelijker en van de bijbel als wegwijzer, lijkt bijvoorbeeld richting te wij- n een groot aantal hendedaagse stukken, zoals die van geweld, siviteit, eenzaamheid, machten, en leefbaarheid. Dat zijn din- i die kunnen resoneren en dat iiaar ook doen in de kerk, maar ens heel duidelijk erbuiten, aar, dat men met het effect van bijbeizondag twee dingen op het leeft: een werking naar binnen en onzer verslaggevers 3.65 CHT Leden van het centraal i van de wereldraad van kerken si" 'dere buitenlandse kerkvorsten 8.5 neenteleden, die door hun ver- n en om Utrecht belangstelling 12A gen hebben voor het kerkelijk in ons land, kunnen daarover in een in het Engels geschreven e, dat de romantische titel 'Low- lighlights' kreeg en dat blijkens 3.6 (i dertitel handelt over: kerk en Gevr ene in Nederland. boekje (dat bij Kok in Kampen 9 m, 134 pagina's telt en 9,90 55 is samengesteld door dr. J. A. van het interuniversitair insti- 7i foor missiologisch en oecume ne onderzoek in Utrecht. Na een i®ng van prof. dr. A. J. Bronk- f ïo. volgen opstellen van: prof. dr. 21 its, dr. W. Nijenhuis, prof. dr. 2 den Berg, prof. dr. J. A. vasser, mgr. H. C. A. Ernst, ïüdr. H. A. M Fiolet, drs D. de prof. dr. H. Berkhof, prof. dr 2, Lescrauwaet, ds. F. H. Lands- vadr J. D. Pienter, prof. dr. H. ie wijze r Linde, prof dr. A. Camps, 10i C. graaf van Randwijck, en 171 r. J. Verkuyl, Van iedere mede- zijn de personalia opgenomen. 81 e aand (Advertentie) laat u zien hoe bier gebrouwen wordt...., van de vluchtelingen misschien ook wel op het ministerie van justi tie'. Er zijn in Nederland nauwelijks spe cialisten op het gebied van het vreem delingenrecht. Het is allemaal pio nierswerk en daarom is er bij Van Bennekom zoveel voldoening dat on danks de zwaarst mogelijke tegendruk van het ministerie van justitie toch dit resultaat kon worden bereikt. Merkwaardig genoeg kan Van Benne kom tot op zekere hoogte wel begrip opbrengen voor het standpunt van zijn grote tegenstrever in deze zaak: het ministerie van justitie. De hou ding van het ministerie kwam voort uit een vrij voorzichtige benadering van de problematiek 'en misschien kan je van de overheid niet alttijd meer verwachten'. Aan de andere kant is echter duide lijk gebleken dat de als bezadigd be kend staande Raad van State het wèl heeft kunnen opbrengen de wat behoudende conceptie van het ministerie te doorbreken en een for mulering te vinden, die bij uitstek in een snel veranderend wereldbeeld te gebruiken is. De Raad van State koos voor een individuele benadering en 'een zaak als deze vraagt-bij uitstek om een individuele benadering', aldus mr. Van Bennekom. Bi.i de vaststelling van het vreémde- liigenbeleid (dat geheel in handen is van de overheid) overheerst nog steeds het denken in grote lijnen, in algemene categorieën en hoewel na tuurlijk ook het individuele belang wordt gewogen, zijn de algemene ver onderstellingen in het beleid zo over heersend geworden dat er voor het individuele nauwelijks plaats is. De zaak-Waver heeft aangetoond dat als een vreemdeling hier in Neder land niet optimaal begeleid wordt, de kans erg groot is dat hij zo weer het land uit is zelfs al heeft hij een zaak die niet veel zwakker staat dan die van Waver Een beetje bitter verwijst van Benne kom naar een kort, lusteloos berichtje in de krant van vorige week. Bij een routinecontrole in een wijk van Den Haag vond de politie twee Egyptena- ren zonder papieren. De mannen ver klaarden Egypte te hebben verlaten omdat zij niet tegen Israël wilden vechten en zich ook anderzins niet thuisvoelden in een land waar dag aan dag wraak en oorlog tegen Israël wordt gepleegd. Ondanks die verkla ring heeft de politie de mannen op het vliegtuig naar Egypte gezet. 'Die mensen gebruikten toch een dui- Van een verslaggever BREDA Van het Bredase stadsbe stuur mag alles worden verwacht om Enka en de algemene moeilijkheden op het terrein van de werkgelegen heid zo goed mogelijk op te vangen. Dit staat in een communiqué dat het college van B. en W. van Breda gistermiddag heeft uitgegeven. Het is een reactie op de felle aanval van de voorzitter van de NKV-centra- le Breda, de heer M. Jongeneel, woensdagavond tijdens een vergade ring van het NKV-grootbestuur in Breda. De heer Jongeneel verweet het Bredase gemeentebestuur 'een veel te afwachtende houding ten aanzien van de steeds slechter wordende werkgele genheidssituatie in Breda'. Het college wijst er in het communi qué op dat zij indertijd het initiatief heeft genomen tot de oprichting van een stuurgroep, die tot taak heeft in het gemeenschappelijk overleg bij een eventuele bedrijfssluiting maatregelen aan te geven voor een oplossing van de moeilijkheden. Ook vakbondsbestu- ren maken deel uit van de stuur- groep. aldus B- en W Nederlandse jongeren demonstreerden tegen de ui tlevering van Waver delijke politieke motivering. Dat had onderzocht moeten worden. Deze men sen hebben recht op een behoorlijk proces'. Tot voor kort was het zo dat in feite de hulp aan politieke vluchtelingen naar ons land alleen gegeven kon worden door Kamerleden, die vragen stelden en invloed aanwendden voor individuele gevallen. Dat lukte zo nu en dan aardig en er slipten er heel wat door. Maar het speelde zich in feite allemaal een beetje af in de clubsfeer zoiets van 'mannen onder elkaar regelen dat zo'. Maar hoe ver dienstelijk ook: het is niet te controle- DEN HAAG Op alle leeftijden is ht sterfterisico van mannen groter dan van vrouwen in Nederland, voor de leeftijden tussen 16 en 27 jaar is ste sterfterisico van mannen zelfs meer dan tweemaal zo hoog. 1-Iet CBS heeft dit berekend aan de hand van waarnemingen over de peri ode 1966 tot 1970. De uitslag van de berekeningen is neergelegd in nieuwe sterftetafels, waarvan thans het eerste deel is verschenen. Hieruit blijkt o.m. dat het sterfterisico in de tienerleef tijden en rond 20 jaar zowel voor jongens als voor meisjes in 1966/1970 belangrijk is toegenomen tegenover 1961/1965. Deze toenming is vrijwel geheel toe te schrijven aan de stijging van de ongevallensterfte, vooral door verkeersongevallen. Volgens de nieuwe sterftetafels be draagt het gemiddeld aantal bij de geboorte te verwachten levensjaren voor een jongen 71,0 en voor een meisje 76,4. Voor meisjes ligt de ge middelde levensverwachting dus ruim 5 jaar hoger dan voor jongens. ren. Het spel moet volgens de regels gespeeld worden. Op zichzelf vindt van Bennekom de vreemdelingenwet van 1967 niet onre delijk maar wel voor verbetering vat baar. Zelfs met het criterium voor de toelating van vreemdelingen uit arti kel 15 kan hij zich wel vinden. 'Vreemdelingen die afkomstig zijn uit een land waarin zij gegronde reden hebben te vrezen voor vervolging we gens hun godsdienstige of politieke overtuiging of hun nationaliteit, dan wel wegens het behoren tot een be paald ras of een bepaalde sociale groep, kunnen door Onze minister als vluchteling worden toegelaten', staat daar onder andere te lezen in artikel 15. 'Dat is goed als het woordje 'kunnen' daar maar vervangen wordt door 'moeten' en als de toetsing van dit criterium in handen van een onafhan kelijke rechter wordt gelegd, desnoods na voorbereidend werk door een amb telijke instantie. Maar de rechter moet uiteindelijk beslissen. Het gaat hier om een rechtsvraag, niet om een politieke vraag'. Marginaal Van Bennekom zelf heef* in de zaak CHAAM Op de weg Chaam-Ulven- hout is de 78-jarige mevrouw L. M. HillenKoninkx uit Baarle-Nassau verongelukt; zij botste met haar auto tegen een vrachtwagen die dwars op de weg kwam te staan toen de be stuurder krachtig moest remmen na een mislukte inljaalpoging. Twee an dere inzittenden van de personenauto werden zwaar gewond. Waver naar het middel van het kort geding gegrepen om Waver's overleve ring aan de Amerikaanse autoriteiten te voorkomen en op die manier een administratieve beroepsprocedure mo gelijk te maken bij de Raad van State over de afwijzing door staatssecretaris Wiersma van Waver's beroep op de vluchtelingenstatus. Dat is gelukt. De president van de Haagse rechtbank besliste in het kort geding gunstig voor Waver. 'Maar', zegt van Bennekom nu 'een kort ge ding is een riskant middel, want dc rechter beslist dan marginaal'. Om dat in de toekomst te voorkomen, zal de wet gewijzigd moeten worden. 'Het is misschien waar dat dat alle maal heel wat meer werk met zich zal meebrengen en daarom ook heel meer wat geld zal kosten. Maar dat oeten we toch maar kunnen opbrengen. Het gaat immers om belangrijke zaken'. DEN HAAG De PvdA-fractie in de Tweede Kamer heeft in verband met het verschijnen van het rapport van de commissie van externe deskundigen over de problemen bij Enka-Blanzstoff om een spoedige bijeenkomst verzocht van de vaste Kamercommissie voor economische en sociale zaken voor onderling overleg met de betreffende minister. KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal: 1 .zwemvogel, 4. maat, 9. vreemde munt, 11. spoorstaaf, 12. ze ker, 16. scheepstouw, 17. administratie troepen, 18. handelend optreden, 21. afk. van societé, 22. doortochtgeld, 23. speels, 25. Eminentie (afk.), 27. bloei- wijze, 28. werelds, 31. bamboestaket- sel, 32. wortel, 34. donkere harde steen, 35. honingdrank. Verticaal: 1. waterstand, 2. werkplaats (afk.), 3. korzelig, 5. jongensnaam, 6. meubel, 7. kolenemmer, 8 .oude leng temaat, 10 bijbels Lguur, 13. vers, 14. stok met voettrede, 15. huisdier, 17. onheil aanbrengende godin, 19. kleef stof, 20. verbinding, 21. streep 24. knol, 26. meisjesnaam, 28. snijwerk- tuig, 29. zandheuvel, 30. ontkenning, 31. welaan, 33. scheik. element. OPLOSSING VORIGE PUZZEL: I-lor.: 1. Ob, 2. samos, 7. ra, 9. allegro, 12. lap; 13. ent, 15. ego, 17. ir, 18. aster, 20. nn. 21. akant, 22. garoe, 23 ai, 24. keten, 26. br. 27. neg. 28. rol, 29. Lea, 33. streven, 37, ar, 38. einde, 39. el. Vert.: 1. os, 2. sla, 3. al, 4. meent, 5. Og, 6. Sri, 8. as, 10. markies, 11. ignobel, 12. liaan, 13. ester, 14. tegel, 16. onera, 18. ank, 19. Ran, 25. toren, 30. Ate. 31. lee, 32. da, 34. r.i. 35. v.d 36 al. voor 1,25 doet u het lekker zelf.op PHILADELPHIA (EPD) De Ame rikaanse quakers zijn een campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid be gonnen, die tot doel heeft de beëindi ging van de oorlog in Vietnam. De campagne omvat een geweldloze blok kade van de wapen- en munitietrans porten. Het bestuur van de quaker organisatie beschuldigt de Amerikaan se regering van 'de ergste misdaden vanuit de lucht in de geschiedenis van de oorlogsvoering'. Het herinnert eraan, dat president Roosefeit in 1944 de Duitse bevolking opriep tot verzet tegen de oorlogsmisdaden en daaraan toevoegde, dat 'er eens een dag zal komen, waarop de schuldigen reken schap zullen moeten afleggen'. Presi dent Nixon is zelf quaker. DEN HAAG De Haagse politie heeft gisteren de 34-jarige J. W. P. uit Sassenheim neergeschoten. De man was wegens inbraak aangehouden en nam de benen, toen hij werd gefouilleerd. De politie rukte uit na een melding dat er inbrekers waren in een tabaks groothandel in de Fagelstraat in Den Haag. Er bleken twee mannen in het gebouw te zijn die onraad roken en door een zijdeur in de Koningsstraat wilden verdwijnen. Dit lukte niet. Twee agenten achtervolgden P. toen hij ontsnapte. De sommatie te blijven staan en een waarschuwingsschot brachten P. niet tot andere gedachten, waarop hij in een bovenbeen werd geschoten. Van een correspondent STAMPERSGAT De 66-jarige H. Vink uit Stampersgat (N.Br.) is in zijn woonplaats met zijn auto van een dijk in een sloot gereden en verdronken. door Jac Lelsz Radio on t.v. werken, als bekend, soms met applausmeters. Musea en andere expositiegele^enlieden hebben daar in zekere zin ook mee te maken. Het publiek oordeelt over het getoonde door de applaus- meter te hanteren. De hoogte ervan wordt bepaald door de aantallen mensen, wie bet belieft, te komen kijken. Bij 'Van Gogh tot Picasso', kortgeleden gesloten, werd volgens de applausmeter in Kröller- Müller op de Hoge Veluwe eelt record geboekt. Wij vrezen dat 'Diagrams and drawings' (tot 24 sep tember) een dieptepunt wordt. Kwantiteit staat natuurlijk niet voor men). De meeste exposanten zijn geen kwaliteit, dat stellen we voorop, maar wanneer in dit geval het bezoek weg blijft, dan kunnen we daar begrip voor hebben. Deze tentoonstelling van Amerikaanse 'beeldhouwerstckenin- gen' is namelijk niet spectaculair, en het is voor ons ook nog de vraag of zij wel belangrijk is. Oxenaar, de directeur van Kröller-Müller, is zoals hij in de catalogus schrijft enigszins verbaasd, dat een dergelijke expositie nog niet ec der is gemaakt. Wij zijn daar minder verbaasd over. want het is langzaamaan in de wereld bekend (ook in andere opzichten) dat een klein land als Nederland niet ongaarne groot is door geavanceerd te doen. Overigens, het is niet de eerste tentoonstelling van beeldhouwersteke ningen, die Nederland te zien krijgt. In 1958 maakte Hammacher, Oxenaars voorganger, er al een, die liep van Canova (geboren 1757) tot Visser (geb. 1928). Intussen speelt Oxenaar al weer met de gedachte aan een derde. De dertien Amerikanen die meedoen zijn: Andre, Christo, De Maria. Di Suvero, Flavin, Heizer, Judd, LeWitt, Morris, Nauman, Oldenburg, Scr-a en Smithson. Amerika werd gekozen om dat nergens anders het aanbod zo ruim was en ook zo gevarieerd. De 185 tekeningen kunnen in drie catego rieën worden verdeeld. Voltooide, op zichzelf staande tekeningen, tekenin gen die aanwijzingen bevatten voor uitvoering door derden (diagram beeldhouwers in de klassieke beteke nis van het woord. Zij houden zich in andere zin met ruimtelijke vormen bezig, een manier van werken die o.m. met termen als minimal art. pop art e.d. wordt aangeduid. Een opmerkelijke man in dit verband is Christo, die in Australië anderhal ve kilometer rotskust letterlijk 'inpak te' met gebruikmaking van doek en touwen. Hierdoor bereikte hij een geometrische structuur van lijnen. Nieuwe oppervlakken, nieuwe vor men, a-functioneel, maar iets nieuws, een nieuw objekt. 'Ik wil iets laten zien, dat men nog nooit heeft kunnen zien', heeft Christo ervan gezegd. 'Een werkelijk ding, zoals de pyramiden in Egypte of de Chinese muur'. Ook Smithson is met slechts een pro ject aanwezig. Zijn materiaal is de aarde. Hij maakte in het kader van 'Sonsbeek buiten de perken' een pro ject in Emmen. Landschapsarchitec tuur, ingrijpen in de natuur, prehisto risch bouwsel. Deze begrippen doe men op bij dit project. Opvallend is ook de inzending van Andre. Opvallend, maar we vragen ons af of deze in dit kader thuishoort. Het zijn woordpoems, een soort visue le poëzie. Tenslotte vestigen we de aandach. op de grappenmaker De Maria. Van hem zijn er acht 'Large Landscapes'. Acht witte vierkanten, waarop vaag dingen geschreven staan zoals bomen, rivie ren, bergen e.d. Is dit het einde, of het begin? De Maria wil dat de toe schouwer zelf gaat invullen, zijn ei gen voorstelling maakt Al met al een tentoonstelling, waar van wij ons afvragen of de betekenis ervan wel in redelijke verhouding staat tot de kosten, die ervoor moes ten worden gemaakt Uiteraard is er geen aanleiding de ogen te sluiten voor deze ontwikkelingen in de beel dende kunst maar door het Sonsbeek- spektakel van vorig jaar hebben we er èn life toch ook al het een en ander van kunnen zien. Concertgebouworkest naar Italië en Zwitserland AMSTERDAM Op 31 augustus ver trekt het voltallige Concertgebouwor kest naar Italië, waar de volgende dag onder leiding van Bernhard Haitink het openingsconcert verzorgd wordt van de 'Settimane Musicali di Stresa'. Na Stresa reist het orkest naar Lu- zern waar het evenals de Berliner Philharmoniker onder Von Karajan een aantal concerten geeft in het kader van de 'Internationale Musik- festwochen Luzern'. Het orkest zal er op 3, 5 en 7 september spelen onder leiding van Haitink, Rafaël Kubelik en Eugen Jochum. Onder de uitge voerde werken is een wereldpremière: het zesde, voor Margrit Weber Christo: Ingepakte kuststrook, Australië. een van de solisten geschreven pianoconcert van Alexando* Tsjerep- nin. Tenslotte verzorgt het Concertge bouworkest nog twee concerten voor het Festival van Vlaanderen. Onder leiding van Eugen Jochum wordt er dan op 21 september in de St. Baafs- kathedraal te Gent en een dag later in de St. Pieterskerk te Leuven de Hohe Messe van Bach uitgevoerd. Daaraan verlenen het Groot Omroep koor en de solisten Elly Ameling, Marga Höffgen, Werner Krenn, John Shirley Quirk en Karl Ridderbusch medewerking. Poëzie-biennale in Knokke BRUSSEL ln de Belgische bad plaats Knokke zal van 1 tot 4 septem ber de Tiende Biennale voor Poëzie worden gehouden. Vele leterkundigen uit veertig landen zullen aan deze manifestatie deelnemen. Dit keer zal er speciaal aandacht wor den geschonken aan het kinderboek en de verhouding die het kind tot het geschreven woord heeft. Er zal een' internationale tentoonstel ling van kinderboeken en een exposi tie van internationale tijdschrifte voor letterkunde worden gehoudeo, Onder de deelnemers zal zich waar schijnlijk de president van Senegal, Leopold Senghor, bevinden, die ook als dichter grote bekendheid heeft. En dan nog Het Radio Kamerorkest van de NOS geeft vrijdag 6 oktober onder leiding van Paul Hupperts en met medewerking van de solo-altist Alexandru Todicescu een concert in de Westduitse stad Kamen ter gele genheid van de Kamener Kulturwo- chen. Het Nederlands Saxofoon Kwartet zal tijdens de Olympische Spelen te MUnchen in de zg. 'Spielstrasse' (waar dagelijks vele groepen te horen zullen zijn) drie uitvoeringen geven: op 27, 29 en 31 augustus, de laatste keer met de Moosknokkle Groov Band. Het Gaudeamus Kwartet ,dat begin van deze maand met veel succes een concert gaf in het kader van de Salzburger Festspiele, zal zaterdag 26 augustus het openingsconcert van het 'Europüische Forum' ln Alpbach (Oos tenrijk) verzorgen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15