ij ontstaan kanker zou irus grote rol spelen -autobiografie Y//////////////////& :ilm over staking lextielarbeidsters Elektrische auto's in aktie tijdens Olympische Spelen Autokeus [lacht tegen VARA om jrnografie op televisie ILMPREMIERES VAN DEZE WEEK jezwaar werkgevers ?en behandeling resteringsheffing Meer nieuwe woningen, >f. S. Spiegelman maakt voor biochemici aannemelijk: Vrouw verdacht van moord op haar twee dochtertjes Peugeot 504 Injection Steeds vaker kanker ontdekt bij bevolkingsonderzoek op tbc Wetenschapsdebat in de Eerste Kamer uitgesteld Simca 1000 Rallye 2 bestemd voor autosport 1 ROUW/KWARTET VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1972 AUTO/FILMS T11/K13 |ms maken is een vak, en meestal een zaak ook, waarin enkelen t voor het zeggen hebben. Het gebeurt bijna nooit, dat mensen larover een film gaat zo zij ëcht bestaan en niet zijn verzonnen ■'zelf kunnen bepalen hoe dat dan zal gaan. Een film van en door 1,gewone mensen zelf is een zeldzaamheid. I 'alleen al raaalct (Baas in Eigen (riek) (Coup pur Coup) tot een pndere film. Het scenario, over HAAG Het Verbond van |derlandse Ondernemingen heeft be- jar|dat in de urgentielijst van het pet ook het omstreden wetsont- jp selectieve investeringsheffing en voorstel tot intrekking van Je piene Premie Spaarwet zijn opge- Sfl. I VNO wijst erop. dat de Sociaal- Ininiische Raad (werkgeversorgani- Tes, Vakbeweging en onafhankelijke bpleden) in een unaniem advies Hde regering grote vraagtekens |ft gezet bij de voorgestelde selec- il investeringsheffing en uitdruk- k uitgesproken heeft dat een na- b.estudering van de problematiek pkelijk een staking van textielarbeidsters en de bezetting van de fabriek, kwam van vrouwen die het meemaakten. Na vele besprekingen en veranderingen uiteraard. Maar tenslotte zat alles er in wat zij er in wilden hebben. In een leegstaande textielfabriek te Elbeuf werd de hele strijd typisch voor ettelijke stakingen van Franse vrouwen in de laatste jaren nage speeld. Door textielarbeidsters, oude en jonge, met een enkele, niet opval lende, actrice ertussen, en door man nen die erbij betrokken waren. De cineasten, ook een collectief, bepaal den de filmvorm. De inhoud is naar het leven. Er werd te weinig verdiend en teveel gejaagd. Een meisje kreeg hel op haar zenuwen, een ander zette door sabotage de machines stop. De bazen verloren hun kalmte, en hun autori teit. Zij werden, nogal kinderachtig, in de maling genomen. Toen een paar 'racldraaisters' ontslagen werden leg den de vrouwen het werk neer. De sussende vakbondsbemiddeling slikten zij niet meer. Ze gingen het samen zelf doen. Zij bezetten de fabriek richtten zich in met de kindercrê- Knokploeg tegen stakende vrouwen in Coup pour Coup ClHT Mr. L. M. Simons, ju- te Utredht, heeft bij de Am- mse officier van justitie een lit tegen de VARA ingediend, we- 1 het op het tv-scherm brengen [een geslachtsgemeenschap in de 'Joyriding' op dinsdagavond 15 Jstus. Mr. Simons acht artikel 240 wan het Wetboek van Strafrecht loepassing, alsmede artikel 240 en lel 239, tweede lid van het wet- ijn brief van 21 augustus lde officier van justitie geeft mr. lns een toelichting op de klacht, weent dat er sprake is geweest pornografie en concludeert uit de lies van kijkers, dat 'het in casu |ft aantasting van een der meest intaire normen der menselijke iving. Aangezien de daders, ge- l.hun recente uitlatingen, deze jen zelfs niet kennen, bestaat ge- n, voor herhaling,' aldus de mtse jurist. Ldè gevolgen van de fiom schrijft fèimons: 'Minderjarigen worden tot navolging, desnoods mid- Iverkrachting. Men brengt door [vertoningen deze minderjarigen tevens in sexuele opwinding; zij wor den gekweld door hartstochten, welke zij door gebrek meestens van een bereidwillige partner niet kunnen be vredigen. Ofwel het komt tot een ongezonde bevrediging. Tevens zullen sommige ouders en anderen er geen bezwaar meer in zien hun kinderen getuige te laten zijn van hun bijslaap. Bovenstaande geldt merendeels ook voor ongehuwden, die een bereidwilli ge partner vaak ontberen. Voor ge huwde personen zijn dit soort verto ningen mede ongewenst, daar deze kunnen leiden tot een ongewilde dier lijke opzweping der geslachtsdriften', aldus mr. Simons. In een brief aan de burgemeester van Hilversum, dr. P. J. Platteel, wijst mr. Simons erop dat hem is gebleken uit adhaesiebetuigingen,'dat een deel der protesterenden tot harde acties' zullen overgaan tegen de verantwoor delijke tv-mensen en dat daarom een kans op verstoring der openbare orde aanwezig is. De burgemeester van Hilversum noch de officier van justitie van Amster dam waren gisteravond voor commen taar bereikbaar. che op het kantoor zij kregen voedsel van buiten, zij hielden elkaar jolig bezig, zij sloegen aanvallers knokploegen af, en zij wisten de directeur te gijzelen. Haar actie doet nogal emotioneel en primitief ,aan, maar door de groeiende solidariteit (sympathiestakingen, demonstraties) werden haar eisen ingewilligd. Auto riteiten en politie bleven voorzichtig omdat zij vrouwen waren. En die vrouwen hebben het voor de camera nog eens overgedaan, een beetje te jolig misschien, maar verder heel natuurlijk, alsof er geen camera was. Ze deden het om te laten zien hoe zo'n arbeidsconflict ontstaat en dat vrouwen best voor hun rechten kunnen opkomen, al zijn er, vooral door hun andere plichten thuis, heel wat problemen die mannen niet zo hebben. Ze toonden ook duidelijk dat er alleen iets te bereiken is door solidariteit en dat de eenheid, het elkaar beter leren kennen. -»ok buiten het conflict om, een winst was. Meest al wordt zo'n politieke film met de mensen zelf een soort dokiunentaire, maar Coup pour Coup is hoe dokumentaiir ook een speelfilm geworden. Een eenvoudige, levendige, DN HAAG In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn er ruim 79.000 nieuwe woningen gereedgeko men, 1100 meer dan in die periode van het vorige jaar. Dit vermeldt een voorlopig overzicht van het CBS. De bouwwereld is tot en met juli dit jaar begonnen met de bouw van 88.700 woningen, tegen 76.000 in de zelfde tijdvak Van 1972. De cijfers van juli waren iets slechter dan in 1971. In juli is de bouw van 9315 woningen begonnen tegen 9445 in juli 1971. Het aantal voltooide woningen bedroeg 82500 tegen 8726. eerlijke en echte speelfilm. (Amsterdam- The Movies al.) ook in Ceniceclub- programma's). ;t op onze redacteur nschappen Jen TERDAM 'Dit brengt ons Ier dan we ooit geweest zijn uitspraak dat deze vormen kanker bij de mens door vi- in worden veroorzaakt'. Met voorzichtige juichkreet be- prof. S. Spiegelman zijn enige spanning verwachte op het Europese bioche- :ongres in Amsterdam, we- te vermoeden belangstel- jverplaatst naar de grote van het RAI-congrescen- De grote zaa zat vol. eei en ukei geen algemene clusie mogelijk •s nu de betekenis van deze aten, vroegen wij na afloop aan eerdaar onderzoekers van het Neder- Kankerinstituut, die op hetzelf- rein werken. Voor borstkanker (woekering van de witte ichaampjes) zijn we inderdaad ocent zeker dat er altijd een bij het ontstaan betrokken is, e algemene opvatting, en dat nt dat in principe bestrijding at ontstaan mogelijk is. Maar moet nadrukkelijk bij worden dat de praktische mogelijkhe- nog niet zijn, en bepaald ook 'et vlak om de hoek voor het 'n liggen. Voor het ogenblik is et belangrijkste dat we steeds gaan begrijpen wat er in een "cel aan de hand is. in het verhaal van Spiegelman at hij de rol van virussen nu 'or twee andere soorten kanker nelijk heeft gemaakt, namelijk ri (gezwellen van bot en bind- i) en lymfoom. Maar mag je die positie overspringen naar systemen? Algemene conclu- in nog niet te trekken. Over de n virussen bij longkanker bij- !cld valt nog geen verstandig te zeggen, er zijn helemaal geen zingen voor. Ien mogelijk misverstand dat morden weggenomen: dat kanker door een virus wordt veroorzaakt be tekent niet dat het nu plotseling een besmettelijke ziekte zou zijn gewor den. Uit de medische ervaring blijkt duidelijk dat dat niet het geval is. Oorzaak Hoe stel je vast dat een micro-orga nisme een ziekte veroorzaakt, vroeg prof. Spiegelman zich in zijn lezing af. Dat je in een gezwel een virus vindt, bewijst niets. De klassieke be wijsvoering, isoleren van de verwek ker uit een patiënt, is ook niet goed genoeg. Op die manier is ooit 'aange toond' dat difterie wordt veroorzaakt door de difteriebacil. We weten nu dat dat niet waar is, de boosdoener is een virus dat die bacil heeft geïnfec teerd, en als je difteriebacillen van die infectie geneest zijn ze volstrekt onschuldig geworden. In het geval van kanker zul je je moeten concentreren op de erfelijke (genetische) informatie die de afwij king veroorzaakt. Want in die sector moet het gebeuren: als een gezonde cel kankercel is geworden gaat hij zich ongecontroleerd vermenigvuldi gen en de nakomelingen hebben alle maal diezelfde afwijking. Dus de erfe lijke eigenschappen zijn veranderd. De vraag is: bevatten kankercellen een stuk genetische informatie dat in gezonde cellen niet voorkomt en is die genetische informatie afkomstig van het verdachte virus? Met behulp van, zoals hij het zelf uitdrukt, 'alle trucjes en ervaring van de moleculaire biologie' is het Spie gelman gelukt die vraag voor muizen positief te beantwoorden en voor het geval van de mens met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid ook. Om duidelijk te maken hoe hij dat deed, moeten we even het terrein verken nen waarin de moleculaire biologie haar trucjes toepast. Erfelijke informatie wordt in de cel kern opgeslagen in de vorm van DN A-moleculen, langgerekte ketens met verschillende soorten zijtakjes die een code vormen. Die code wordt 'overgeschreven' op een even lange keten met zijtakjes. Deze tweede ket ting is iets anders gebouwd en heet RNA. Maar in de rangschikking van zijn zijtakjes is dezelfde informatie opgeborgen. Dit RNA gaat nu de kern uit, elders in de cel wordt die infor matie 'gelezen' en vertaald tot eiwit ketens, en dat zijn opder andere de enzymen waarover we gisteren schre ven, die de hele huishouding van de cel beheersen. Virus Belangrijk ls verder dat DNA- en RNA-ketens die dezelfde informatie bevatten, dus hetzelfde systeem van zijtakjes hebben, elkaar kunnen 'her kennen' en met hun overeenkomstige takjes vasthouden (zij vormen een 'hybride', zegt de biochemicus). De virussen waar het bij het kanker onderzoek om gaat bestaat uit RNA, met een jasje er omheen dat erg belangrijk is maar er nu. even niet toe doet. Wat de onderzoekers nu (al enige tijd geleden) met hun muizen gedaan hebben is het volgende. Zij hebben uit het virus dat waarschijn lijk borstkanker bij de muis veroor zaakt (MMTV) het RNA gehaald en dat 'overgeschreven' op een DNA-ke- ten; die ze een beetje radio-actief hadden gemaakt. Dit bouwsel lieten zij los in kankerweefsel van de muis om te zien of het daar iets 'herkende'. Inderdaad bleek er een hybride ge vormd te worden, en dat betekende dat er virus-RNA in dat kankerweef sel zat. Dezelfde proef in gezond weef sel leverde niets op, en daarmee stond vast dat kankercellen inderdaad een uniek stuk genetische informatie be vatten. dat afkomstig was van het verdachte virus. Nu is het erg naar dat dit overtuigen de experiment met menselijk materi aal niet te doen is. Daar heb je namelijk het menselijke borstkanker- virus (HMTV) voor nodig, en daar is niet aan te komen. Het komt bij sommige (overigens gezonde) vrou wen in de moedermelk voor, maar in onpraktische kleine hoeveelheden. En alle pogingen om het daar uit te halen en in het laboratorium te kwe ken, zijn tot nog toe mislukt. Op dit punt heeft prof. Spiegelman een even gewaagde als succesvolle gok gemaakt. Hij gokte er namelijk op, dat de virussen die bij muis en mens borstkanker veroorzaken, zoveel op el kaar zouden lijken dat het DNA uit het muizenvirus genoeg aanknopings punten vindt om met het RNA van het mensenvirus (in gezwelweefsel) toch een hybride te vormen. En zulke hybriden heeft hij inderdaad gevon den. Waarmee toch wel bijzonder aan- neriielijk was gemaakt dat een virus een belangrijke rol speelt in menselij ke kankergezwellen door Sicco de Jong De Olympische Spelen, die mor gen te Mtinchen beginnen, leve ren ook op auto-gebied een re cord op. Nog nooit zullen zoveel elektrische auto's praktisch zijn toegepast als tijdens dit mon diale sportevenement. Tenminste sinds de jaren, '20, toen de elec- tromobiel voorgoed van het to neel scheen te verdwijnen. De terugkeer van de elektrische aan drijving bij de Olympische Spelen heeft ten doel, aldus het elektroteelP nische concern Robert Bosch uit Stuttgart, de sportlieden, scheidsrech ters en toeschouwers zo min mogelijk hinder van lawaai en uitlaatgassen te bezorgen. Bosh heeft samen met de Beierse fabrieken BMW, Donnier en MAN voertuigen ontwikkeld, die tij dens de Spelen worden gebruikt. Zo zullen tijdens de marathonloop en 20 km. snelwandelen BMW-elektro-au- to's de wedstrijddeelnemers begelei den. Deze wagens worden ter beschik king gesteld van de scheidsrechters, cameraploegen en politie. De BMW's zijn wagens van het model 1600 met accu's van 350 kg. totaalgewicht voor in. een elektro motor tussen de voor- stoelen en naar achteren gerichte open zitplaatsen in de uitvoeringen voor de scheidsrechters. Deze auto's hebben een topsnelheid van 100 km. per uur en bij een gemiddelde van 50 km per uur een aktieradius van 70 km. Donnier zal een aantal mini-trans- nortvoerluigen inzetten en MAN heeft tweeautobussen .gebouwd met 33 resp. 66 staanplaatsen die een pendeldienst onderhouden tussen de WOERDEN De 23-jarige mevrouw M. M. B.-P uit Woerden, die in Vleuten verbleef sinds zij 12 augustus uit het psychiatrisch ziekenhuis Hulp en Heil te Leidschendam was ontsla gen, is aangehouden. Zij wordt ervan verdacht in december vorig jaar kort na elkaar beide kinderen uit haar huwelijk om het leven te hebben gebracht. Direct na het overlijden van Suzanne (bijna 2) op 21 december en een dag na haar begrafenis ook van Monique (14 maanden) koesterden artsen en politie verdenking tegen de vrouw. Er kon echter geen voldoende bewijsma teriaal op tafel worden gebracht. De voorlopige uitslag van de sectie lever de geen aanleiding hiertoe op. Een journalist uit Woerden die zich op verzoek van de familie met de zaak had bezig gehouden, gaf zijn bevindingen door aan de politie. Met de verklaringen van de familieleden zag de justitie voldoende aanleiding voor een gerechtelijk vooronderzoek. De van moord op haar kinderen ver dachte vrouw is volgens de politie in haar huwelijk al verscheidene malen onder doktersbehandeling geweest we gens psychische moeilijkheden. Na de geboorte van haar kinderen leidden deze ertoe dat zij in een inrichting werd opgenomen. De twee kinderen werden verzorgd door haar schoonmoe der in Winschoten. Peugeot 504: sportief rijden met injektie. De Franse fabriek Peugeot heeft rond het model 504 een geheel programma gecreoërd met een Break, Familiale en Stationcar, versies met benzine- en dieselmotor en met een benzine-injek- tie. Die laatste, de snelste dus van alle 504-modellen, is een wagen van een sportief kaliber geworden. De 'In jection' trekt snel op, kan 10 km, per uur harder rijden dan de gewone 504 en heeft in het interieur enkele 'spor tieve' details, zoals een vloerpook in plaats van de getrouwe stuurschake- ling en een toerenteller. Het is de topper van het 504-programma, dat maar liefst goed is voor 2 pet van ce Nederlandse automarkt dus ruim 8.000 nieuwe Peugeots 504 dit jaar wat in de hogere prijsklasse een uit zonderlijke prestatie is. De Peugeot 504 heeft natuurlijk ver scheidene aantrekkelijkheden, zoals het grote rijcomfort en de perfecte wegligging plus de fraaie Pininfarina- carosserie. Dit zijn punten, die we vorig jaar al in een 'Autokeus' schet sten. De 504 Injection biedt echter meer prestaties en dat is nu juist een punt, waarop de normale Peugeot er niet uitspringt. De nadruk ligt bij dit model op het comfort en op de rij- eigenschappen. Maar juist bij het zo sterk opvallen van deze pluspunten kan men zich afvragen, waarom ook niet een paar pk's meer uit de motor een tweeliter gehaald kunnen worden. Welnu, het kan. Al zijn het in aantal- Van een onzer verslaggeefsters AMSTERDAM Bij het traditionele bevolkingsonderzoek op tuberculose worden de laatste jaren, behalve de gevallen van actieve t.b.c., steeds vaker gevallen van kanker ontdekt. Het aantal gevonden gevallen van kanker bij het bevolkingsonderzoek is in de leeftijdsgroepen beneden de 40 jaar zeer gering, zowel bij mannen als bij vrouwen. Bij de mannen stijgen de cijfers per 10.000 onderzochten sterk na het vijftigste levensjaar en zij worden vooral hoog boven de 60 jaar. In 1970 werden per 10.000 onderzochten van veertig jaar en ouder veertig gevallen van kanker ontdekt (deze getallen liepen op van twee op de 10.000 op het veer tigste jaar tot veertig op de 10.000 boven de zestig jaar. De getallen voor de vrouwen worden niet zo hoog en stijgen vanaf het veer tigste jaar van één geval op de 10.000 tot zeven gevallen op de 10.000 (boven de 60 jaar). In de grote steden worden anderhalf maal zoveel mannen en vrouwen met kanker ontdekt dan in de rest van Nederland. Dat hier zo'n groot verschil bestaat tussen het aantal mannen en vrouwen, bij wie kanker ontdekt wordt, is te verklaren uit het feit, dat het hier voorname lijk om het constateren van longkanker gaat. Ook worden er nog steeds gevalen van actieve t.b.c. gevonden; per jaar worden er zo'n drieduizend gevallen geregistreerd. Een groot aantal hiervan wordt ontdekt bij het tuberculose-onderzoek. wedstrijdterreinen het Olympisch dorp. Al deze voertuigen hebben een gelijkstroommotor van Bosch, welke fabriek ook o.m. servoremmen en stuurbekrachtiging leverde. Het rij comfort van de Olympische auto's valt volgens Bosch te vergelijken met dat van gewone wagens met automatische transmissie. Een probleem blijft de geringe aktie radius, waartoe o.m. constructies ge maakt zijn om energie terug te win nen bij het remmen en om snel batterijen te kunnen verwisselen. Een Duitse groep ondernemingen werkt er onafhankelijk van de toepassing in München aan om tot een grotere accucapaciteit te komen. Bij dit on derzoek zijn Bosch. Varta, de Rhei- nisch-Westfalische Elektrizitats-werke (RWE), het chemische concern Bayer en de vliegtuigfariek Messerschmidt- Bölkow-Blohm betrokken. Ien pk's er maar weinig, want de Injection levert er 97 DIN tegenover 93 DIN-pk voor de gewone 504. Maar de motorprestaties zijn aanmerkelijk hoger, zozeer zelfs, dat de 504 Injecti on gerust een felle wagen genoemd mag worden. Jlet niet-elektronische inspuit systeem-Kugelfischer ïs bij Peugeot reeds lang bekend en men weet er wat van te maken. De vier versnellingen bieden er elk een be hoorlijk bereik mee. Wat de overige eigenschappen van de 504 betreft: die waren al bij voorbaat geschikt voor de benzine-inspuiting. Er is dan ook verder weinig aan de wagen veran derd. Alleen zijn bij de Injection ook achter schijfremmen gemonteerd. Wat wij als kostenfactor ervaren is niet zozeer de aanschaffingsprijs, die uiteraard boven de prijs van de nor male versie uitgaat. Het verschil be draagt hier ƒ1.900,- en dat is aanzien lijk minder dan bij de meeste syste men van elektronische injektie. Daar entegen houdt die elektronische in jektie het benzine-verbruik meer bin nen de perken en zeker met fors rijden kan hiervan bij de Peugeot 504 Injection de prijs oplopen. In de praktijk zal het juist voor de sportie ve rijders rond de 1 op 7'/2 uitkomen. Een andere aanmerking is, dat de wagen met injektie-motor standaard met een schuifdak geleverd wordt (dat zit dus ook bij die ƒ1.900,- in), wat als gewoonlijk enig windgeruis veroorzaakt Maar dit is ook met de kostenkwestie onder één noemer te brengen: onder het motto 'voor wat hrort wat'. Want verder valt ook niets aan deze uitvoering van de 504 te vinden. De besturing is zeer gemakkelijk, de rem men werken prima, de bagageruimte is groot, de motor loopt geruisarm, de uitrusting is compleet, de stoelen met hoofdsteunen bieden een optimaal zit comfort en de vering laat al evenmin iets te wensen over. Kortom: de verkoopprestaties van de gehele 504-serie zijn goed verklaar baar. Waaraan we nog kunnen toevoe gen, dat de combinatie-versies een uitzonderlijk grote ruimte te bieden hebben. Kleine veranderingen voor Porsche 911 De snelle Porsche 911 ondergaat voor 1973 een aantal kleine veranderingen. Middels de achterasconstructie is de koersstabiliteit verbeterd, de stuurge- voeligheid werd opgevoerd en naar de Amerikaanse eisen is onbrandbaar materiaal in het interieur verwerkt. Voorts heeft Porsche de benzinetank van de 911 E en 911 S vergroot van 65 tot 85 liter. De vergroting van de benzinetank heeft geen nadelen voor de bagage ruimte, doordat Porsche als reserve wiel een velg met een vouwhand le vert. Deze kan worden opgepompt met een elektrische pomp. die op het sigarettenaanstekerskontakt wordt aangesloten en die tevens bruikbaar is voor het oppompen van luchtbedden, rubberboten e.d. Van een verslaggever DEN HAAG Als direkt gevolg van het uittreden van minister De Brauw uit het kabinet is het beleidsdebat in de Eerste Kamer over het weten schapsbeleid van de agenda afgevoerd. Dit debat zou worden gehouden op dinsdag 29 augustus. De agenda ver meldt nu slechts de openbare behan deling in de senaat van het wetsont werp tot verlaging van de kiesgerech tigde leeftijd van 21 tot 18 jaar. Chrysler France heeft na de in maart 1972 uitgebrachte Rallye 1 Variant op de Simca 1000 nu ook een Rallye 2 gereedgekregen. Het is opnieuw een versie met de 1300 cc-motor,( maar ditmaals zelfs met 82 in plaats van 60 DIN-pk vermogen. Met die 60 DIN-pk bereikte de kleine wagen met motor achterin al een topsnelheid van 155 km. per uur. Dit moet nu aanmerke lijk hoger zijn. Evenals waar het om gaat de acceleratie. De nieuwe Simca Ralley 2 is dan ook niet een auto-voor-alledag, maar aldus Crysler Nederland N.V. te Rot terdam 'bij uitstek voor de geënga geerde autosportliefhebber, die aktief wil deelnemen aam regionale of natio nale evenementen'. Aan de Ralley 2 zijn tal van speciale constructies toe gevoegd, zoals een geheel nieuw remsysteem met schijfremmen op alle vier de wielen en een nieuw remsy steem en een nieuw koelsyst'em, waarbij de radiateur aan de voorkant is geplaatst. De Simca 10000 Rallye 2 komt néést 'de Rallye' 1 in het programma van le Franse fabriek. Het model zal slechts in één kleur geleverd worden: rally- geel, wat geelgroen inhoudt, met een matzwart kofferdeksel voor. In no vember komt de wagen in Nederland. Nieuwe 1800-versie voor Fiat 124 Cou- pé-1973. Voor de Fiat 124 Coupé van het modeljaar 1973 komen er enkele ver anderingen aan de carosserie. Boven dien zal een nieuwe versie met 1800 cc-motor aan het programma van de 124 sport-versies, dat reeds uit een 1600 Coupé en 1600 Spider bestond, worden toegevoegd. De nieuwe 124 Coupé met 1600 cc-motor komt vol gende maand in Nederland. De 1800- versie zal later volgen. De introduktie van beide geschiedt over een paar weken in Turijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13