Sinds onlusten in Rotterdam ^2 arrestaties Opzoek nddrh|96 rent»? Felle kritiek op VU-erepromotie Onderwijzers zijn kwaad op regering Amelanders beginnen nationale actie voor ramp-kampeerders U.kriigttot6I% Pv'^TB lonsverlaging 'l"_ or PTT-jeugd -? ra altijd safe Programcommissie voor confessionelen Twee arrestaties na moord op weduwe Vrouw overleden bij brandje in woning iliger Volkswagen iudt zelfde prijs Het weer rijks mg ihoei vei verii ichte doe Ir; mt leegd d( van ïur ens ird, t ïlen erka stelt ig dt IOUVF/KWARTET WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND T3/KS EUWARDEN Een comité op eland is begonnen met een natio- e geldinzamelingsactie voor de jpeerders die gedupeerd zijn door windhoos, die vrijdag de camping jnoord bij Nes teisterde. De schade dt geraamd op een a anderhalf joen gulden cn dat bedrag hoopt comité bijeen te brengen, giften worden bijeengezameld op 8 trekening 2747200 ten name van pactie ramp Ameland'. Er is een (onaal comité van aanbeveling gc- jnd, waarvan mr. H. Rijpstra, com- saris der koningin in Friesland, rzitter is. In dit comité hebben der vertegenwoordigers van het d rbond van Nederlandse Ondernc- igen, de vakbeweging, de ANWB, ie Nederlandse Jeugdgemeenschap, de derlandse Sportfederatie en de iwelijke hulpverlening zitting, voorzitter van het werkcomité, gemeester nr. J. Siderius, van eland, zei dat de schade aan cara- 5, tenten, andere kampeeruitrus- I, kleding enz. slechts bij vijftien cent van de getroffenen door de tekering wordt gedekt. Of het Na- aal Rampenfonds zal kunnen bij- ngen is nog een open vraag; er is een verzoek ingediend. Men moet volgens de burgemeester vanuit Doel: anderhal f miljoen gulden gaan, dat het houden van vakantie tegenwoordig bij de eerste levensbe hoeften hoort; op die grond zou het rampenfonds dus kunnen bijdragen. Een vertegenwoordiger van het fonds was dinsdag in Friesland om zich te oriënteren. Inmiddels zijn de eerste giften al bij het werkcomité binnengekomen. Het gemeentebestuur van Ameland heeft er 5000 gulden in gestort; de raadsle den hebben de presentiegelden voor de maandagavond gehouden raadsver gadering ervoor beschikbaar gesteld. De Stichting Kampeervreugd, die de camping Duinoord beheert, heeft 3000 gulden toegezegd. Kampeerders van de camping De Kleine Wielen bij Leeuwarden en de politie van Ame land brachten ook al geld bijeen, terwijl de Amelander WV het comité 500 gulden heeft toegezegd. Burgemeester Siderius noemde de be richten over diefstallen na de ramp sterk overdreven. Een groot deel van het geld en de waardevolle voorwer pen, die aanvankelijk vermist werden, is teruggevonden. Eén van de zwakste punten was vrij dag het praktisch geheel uitvallende telefoonverkeer naar en op het eiland. De burgemeester vindt dat er meer portofoons moeten komen. Dinsdag zijn 160 leerlingen van de scholengemeenschap te Nes onder lei ding van de directeur, de heer A. J. Gaasbeek, aan het werk gegaan op de getroffen camping, waar onder meer nog veel glas verwijderd moet wor den. Wanneer heeft een ramp een natio naal karakter. Deze vraag hebben de Tweede-Kamerleden Vondeling en Van Thijn gisteren voorgelegd aan minister Gcertsema (binnenlandse za ken). Aanleiding tot de vraag is de ondui delijkheid over de afwikkeling van de schade van de windhoos op Ameland. De Kamerleden willen weten welke criteria de regering hanteert bij de vaststelling of een ramp een nationaal karakter heeft. Dit is van belang met het oog op het al of niet inschakelen van het nationaal rampenfonds. ijftien gastarbeiders zijn alles kwijt i een onzer verslaggeefsters TTERDAM Sinds vorige week woensdag de onlusten tegen :ken in de Afrikaanderbuurt in Rotterdam losbarstten, zijn in lal 62 mensen gearresteerd onder wie acht Turken. Twee Turkse eiders zijn met lichte verwondingen in een ziekenhuis opgenomen. eld 'an e va urg eren cindi :ent en li afpl lm. )NINGEN Jeugdige ambte en zijn per 1 augustus gecon- iteerd met een loonsverlaging twintig procent. De KWJ- sland is hier achter gekomen jrdat men merkte dat op het •kantoor te Leeuwarden een iugu sverlaging is toegepast. gaat om vijftien- en zestienjari- van wie een dag loon per week jk, d<dt ingehouden in verband met het eren van een studiedag per week. tatholieke werkende .jongeren van sland hebben inmiddels in een aan minister president Biesheu- t coil om opheldering gevraagd. De verlaging is namelijk niet ge il gegaan met compenserende mid- n waarvan sprake was, in de sfeer de kinderbijslag en belasting en- orts. Ook vraagt men hoe de weimaatregelen passen in het kader de bezuinigingen. Er is sprake een bezuiniging van 120 miljoen de wijziging van het regeerak- maar mede door dit soort Iregelen moet dit bedrag veel gro- zijn. De KWJ-ers spreken zelfs het dubbele aan bezuinigingen. In brief wordt gevraagd om de com- lenbéerende maatregelen toe te passen e maatregel ongedaan te maken. aaïl PRAAK aak van het inhouden van het van de vijftienjarigen is, dat bij laai aatste wijziging van de leerplicht- iClav rbeidswet is afgesproken dat het over de schooldag van de wer- le vijftienjarigen niet betaald be lt te worden. De organisaties van perkende jeugd waren het hiermee i. gezien het principe dat het gaat de uitbréiding van de leerplicht, ministerie van binnenlandse za- heeft tegen deze achtergrond de laveiPrtementale personeelschefs (de valt onder Verkeer en water- t) meegedeeld dat het loon moet den ingehouden. Dat komt n,eer assdeen loonsverlaging van 20 pet. vijftienjarigen die na 1 mei in Hst zijn getreden, zouden volgens PTT hiervan op de hoogte zijn eld. Van de nu zestienjarigen (de ens en meisjes die vorig jaar 's on(ler de partiële leerplicht vie- wordt geen korting op het loon epast. moeilijkheid is dat de werkende :d is beloofd dat voor deinhouding het loon een compensatie zal sn den gezocht in de sfeer van de ylin lerbijslag. Zoals bekend krijgt bot i thuis wanneer de kinderen wer- p geen kinderbijslag meer. SER heeft over deze kwestie ech- een niet zo duidelijk cn ook nog ieeld advies uitgebracht. Verder is werkende jeugd gedupeerd door uitblijven van een beslissing van kabinet over deze zaak. eft ;n li Gistermorgen waarschuwde de poli tie de buurt dat zij, om de rust te herstellen, hard zou gaan optreden tegen belhamels. Buurtbewoners kre gen de raad binnen te blijven en de deuren gesloten te houden. De politie verklaarde niet in te staan voor even tuele gevolgen wanneer zich weer gro te getalen nieuwsgierigen zouden aan dienen. De situatie bleef gisteravond rustig, hoewel de sfeer zeer gespannen was. Oorzaak daarvan was mede het optre den van de to«t knokploeg getransfor meerde actiegroep die met grote snel heid op brommers en in auto's de wijk doorreed. Enkele leden van de groep (met helmen op bet hoofd en witte banden om de arm) waren gewapend met flietskettingen en handboeien. De politie, die deze 'hulp' overigens sterk afkeurde, kreeg de indruk dat er weinig actie was uit angst voor re presaillemaatregelen van de knok ploeg. In de loop van de avond werden elf personen naar het politiebureau San- delingplein overgebracht. Zes van hen werden tegen elf uur weer vrijgelaten. Bij de acties tegen de Turkse pensi ons in de Afrikaanderbuurt zijn vijf tien Turken en Marokkanen al hun bezittingen kwijtgeraakt. Veertig Tur ken zijn sinds het begin van de onlusten niet meer op hun werk ver schenen, vier gezinnen uit de Wapen straat durven niet meer terug naar hun huizen. Deze feiten maakte de stichting hulp aan buitenlandse werknemers Rijn mond gisteren bekend. Volgens de waarnemend directeur, de heer A. M. Arling, hebben medewerkers van 'de stichting dank zij hun optreden een massale opstand van de Turken tegen Rotterdammers bezworen. Vandaag gaat de stichting praten met de bijzondere Kamercommissie voor buitenlandse werknemers over de ge beurtenissen van de afgelopen week. Ook heeft de stichting brieven ge stuurd aan de regering, de tweede kamer en B. en W. van Rotterdam, waarin zij structurele maatregelen voorstelt die de verhouding tussen Nederlanders en buitenlandse werkne mers moeten verbeteren. PROTEST Het Nederlands Christelijk Werkge versverbond heeft in zijn dgze week verschijnende blad fel geageerd tegen de acties in Rotterdam. 'Het volksge richt tegen de turken in Rotterdam is een klap in het gezicht van de buiten landse werknemer in ons land', aldus het NCW. Het verbond keurt het sterk af dat de Nederlanders het recht in eigen hand nemen. Boven dien vindt het NCW dat het 'diep discriminerend optreden' aanzienlijk verder gaat dan dat de aanleiding op zich rechtvaardigt. Een streng ge meentelijk beleid ten aanzien van ge meentelijke logiesverordeningen (die wel landelijk gecoördineerd zouden Leider Jan Spruyt van de circa 30 man tellende 'ordedienst' in de Rotterdamse Afrikaanderbuurt staat hier gewapend met een fietsketting op wacht om rellen- makers te weren. moeten zijn) ziet het verbond als een mogelijkheid tot verbetering van de positie van de gastarbeiders in Neder land. In Turkije hebben de gebeurtenissen in Rotterdam de laatste dagen voort durend de voorpagina's van de kran ten gehaald. De aktiviteiten van de Nederlanders worden duidelijk afge keurd, maar de handelingen van de Turken zelf hebben evenmin de in stemming van de kranten. Het blad 'Cumhuriet' schrijft dat de Turkse arbeiders, die zich in het begin van hun verblijf nog werkers toonden, nu 'de Nederlanders zijn gaan bestrijden'. Zo hebben ze de achting van de Nederlandse werkge vers verloren, meent het blad.De krant Milliyet is van mening dat de wraaklust van de Hollanders niet uits luitend op de Turken is gericht, maar tegen alle buitenlandse werknemers. De 'Hürriyet' schuift ook haar landge noten enige schuld in de schoenen. Volgens haar zijn de onlusten mede ontstaan doordat Turken in Neder land huizen kopen zonder rekening te houden met de wensen van de Hollan ders. Volgens de Turkse mimster van bui tenlandse zaken Haluk Bayulkan is het Nederlandse volk ('vriend van Turkije') het beslist niet eens met de actie, in de Afrikaanderbuurt. Hij verklaarde gisteren in Ankara er ze ker van te zijn dat de Nederlanders alle nodige maatregelen zullen nemen om een herhaling van de gebeurtenis sen te voorkomen. (•advertentie; De postspaarbank Is altijd vlak bij woning of werk, want op elk van de 2400 postkantoren kunt u terecht Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Bij de studentenraad van de Vrije Universiteit in Amsterdam is ernstig verzet gerezen tegen de voorgenomen ver lening van een eredoctoraat aan mr. O. Notohamidjojo, rector van de Indonesische 'zusteruniversiteit' 'Universitas Kristen Satya Watjana* in Salitaga. DEN HAAG Een commissie van vijftien man onder leiding van profes sor P. A. J. Steenkamp, zal in een week of twee een verkiezingsprogram voor de drie confessionele partijen uit de grond moeten stampen. Het is de bedoeling een kort en bondig pro gramma over een tiental hoofdpunten te redigeren en het concept vóór 1 september aan de betrokken partijen voor te leggen. Om het maken van een dergelijk program op zo een korte termijn mogelijk te maken, zal de program commissie zich twee lange weekein den achtereen opsluiten in een confe rentie-oord, waar dan onder aanvoe ring van de bekende programmama ker, professor Steenkamp, hard ge werkt zal moetenyworden. Zoals bekend is professor Steenkamp eerder met een club programmades kundigen in retraite gegaan, om het programma van de KVP voor de vori ge verkiezingen op te stellen. In de programcommissie van de drie confessionele partijen hebben zitting genomen de drie partijvoorzitters, de drie fractievoorzitters in de Tweede Kamer, de ministers Van Agt (KVP). Boersma (ARP), Nelissen (KVP), en Van Veen (CHU), mr. w. C. D. Hoogendijk (Kuyperstichting), mr. Bi- bo (KVP), mr. Diepenhorst (Lohman- stichting), drs. J. de Koning (ARP), de heer Brokx (KVP) en mr. Bleu- minck (CHU). In een brief aan de voorzitter van de VU-senaat, prof. mr. W. F. de Gaay Fortman schrijven de secretaris-bui tenland en het lid van de sectie buitenland T. Huyzer en P. Metselaar dat mr. Notohamidjojo iemand is, die in woord en geschrift de 'Orde Baru', de nieuwe orde van generaal Soehar- to, verdedigt. De studentenraad zegt verder in zijn brief te veronderstellen dat 'ook bij de senaat bekend is dat deze 'nieuwe orde' steunt op een systematische en continue aantasting van de rechten van de mens. De raad veronderstelt dat onder de leden van de senaat een diep gevoel van afkeer bestaat tegeno ver het bloedbad (in 1965, red.) dat aangericht werd onder de leden van de progressieve en democratische orga nisaties van Indonesië, waarop de 'nieuwe orde' gegrondvest werd. Tot op de dag van vandaag gaan vele tienduizenden als politieke gevange nen zonder vorm van proces gebukt onder een schrikbewind in gevange nissen en concentratiekampen. Recen te rapporten, waaronder dat van Amesty International (nov. 71) tonen nog eens aan dat Indonesië het land is met het grootste aantal politieke gevangenen ter wereld'. Zekerheid In een persbericht vermeldt de stu dentenraad dan »-en brief, die mr. Notohamidjojo naar de VU stuurde met een motivering van zijn verzoek om financiële hulp. In deze brief schrijft hij (in 1970) dat president Soeharto maatregelen heeft genomen om maar 75 procent van de volksver tegenwoordiging via vrije verkiezin gen aan te wijzen, terwijl de presi dent de resterende 25 procent zelf zal aanwijzen. 'In 1970', zo schrijft mr. Notohamidjojo, zal het resultaat dus vrij zeker zijn. Maar daarna hebben wij geen enkele zekerheid'.'Wij moeten binnen vijf jaar (de termijn voor nieuwe verkiezingen, red.) het program afhebben. Anders staan we weer hulpeloos tegenover alle eventu aliteiten. Volgens de studentenraad vormen de publiiiatles van de toekomstige ere doctor een lange rij van loftuitingen op het regime-Soeharto, dat met onde mocratische cn onmenselijke midde len regeert. Ook wordt herinnerd aan een senaats stuk. waarin publikaties van mr. No tohamidjojo worden aanbevolen. Hier in staat onder andere te lezen: 'In de laatste jaren van de Soekamoperiode was men gebonden aan de grondwet van 1945. Nu wordt van de bevrijding gebruik gemaakt om een eigen inter pretatie te geven. De Nieuwe Orde is de orde van de zuivere en konsekwen- te Pantjasila.' De studentenraad noemt de wijze, waarop in dit stuk de omverwerping van de regering-Soekar- no als 'bevrijding' wordt aangeduid 'een vorm van stuitend cynisme'. Im mers, zo zegt de studentenraad, deze omverwerping van de regering ging gepaard met de moord op honderddui zenden onschuldige boeren, arbeiders en onderwijzers. Het persbericht van de studentenraad geeft ook nog een pikant detail over de achtergronden van de voorgeno men verlening van een eredoctoraat aan mr. Notohamidjojo (in septem ber). Anderhalf jaar geleden, zo zegt de studentenraad, werd mr. Notoha midjojo door de VU afgewezen als promotiekandidaat, na het verkrijgen van een beurs van 15 000 gulden, op grond van het feit dat de wetenschap pelijke merites van zijn dissertatie onvoldoende worden geacht. Als pleister op de wonde willen de autoriteiten, die hem destijds afwezen (met name genoemd worden prof. De Gaay Fortman, prof. Schulte Nord- holt, prof. Verkuyl, prof. Schoorl en prof. Eikema Hommes), hem nu een eredoctoraat toekennen 'op grond van zijn hoge maatschappelijke verdien sten'. Deze verdiensten moeten, zo meent de studentenraad, op zijn minst in twijfel worden getrokken, gezien de steun, die mr. Notohamidjo jo aan een regime geeft, dat nog steeds tienduizenden mensen zonder vorm van proces gevangen houdt AMSTERDAM De veertigjarige H. S. en de 25-jarige H. J., beiden Amsterdammers en zonder beroep, zijn door de Amsterdamse moordbri gade gearresteerd in verband met de moord op de 49-jarige weduwe Falck- Beekhuizen. Haar lichaam werd maan dagmiddag door een buurman gevon den. De arrestanten behoren volgens de politiewoordvoerder tot de kennis senkring van het slachtoffer. Beide mannen kwamen uit een nachtelijk buurtonderzoek nog voor als potentië le verdachten. Over het resultaat van de verhoren en de vorderingen van het onderzoek wilde de politie geen verdere mededelingen doen. Van een onzer verslaggevers VOORBURG Bij een kleine bin nenbrand is gistermiddag een 78-jari- ge alleenstaande vrouw in Voorburg om het leven gekomen. Het is mej. drs. J. M. van Gelder, oud-lerares in de oude talen onder andere te Wasse naar. Even voor zes uur werd de brandweer gewaarschuwd door een voorbij gangster die rook uit de keu ken zag komen. Tegelijkertijd pro beerden gewaarschuwde buren, die in het bezit waren van een huissleutel, de woning binnen te dringen maar sterke rookontwikkeling maakte dit onmogelijk. Bij aankomst van de brandweer bleek mej. van Gelder al te zijn overleden. i onze automedewerker USDEN Volkswagen brengt vrij- r. v een gewijzigd kevermodel uit on- de typenaam 1303. Dit krijgt een tol voorzieningen die door de erikaanse veiligheidsautoriteiten ist worden. Daardoor zullen in island de prijzen van de kever een kleine honderd tot tweehon- Sulden verhoogd worden. In Ne- oti ']and wordt de Volkswagen 1303 t duurder dan de VW 1302, zo •ft een woordvoerder van Pon's tomobielhandel NV te neusden ftlaard. wagen die de Nederlandse VVV - porteur vrijdag zal voorstellen, is >r wijzigingen aan de voorzijde nóg kever geworden. Ook de voor- t is meer gebold en bovendien „n./froot- Aan de achterzijde vallen «ere achterlichten op, die de in lerika vereiste maten hebben. De teifuwe carrosserie heeft een gunsti- luchtweerstand, wat de prestaties de nieuwe kever ten goede zal nen. Noodzakelijk geachte maatregelen opgeschoven Van en verslaggever DEN HAAG De Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) is lievig ongerust over de plannen van de regering en boos omdat van afspraken wordt afge weken. Het onderwijs dreigt nieuwe klappen te krijgen, nadat vorig jaar al fors op het onderwijsbudget was bezuinigd. De ABOP schrijft hierover in Het Schoolblad. De bond noemt dit een eerste stelling- name nu de politieke crisis in Den Haag voorbij is en een minderheidskabinet is aange treden. De crisis in het onoer- wijsbeleid hangt nog dreigend boven ons hoofd, aldus de ABOP. Opnieuw worden aangekondig de en door iedereen noodzake lijk geachte maatregelen opge schoven. Daardoor worden die groepen in de samenleving, die het meest in de knel zit ten. in de steek gelaten. De werkende jongeren worden an dermaal met een kluitje in het riet gestuurd nu expliciete beloften niet worden nageko men. Opnieuw blijven de klas sen in het kleuter- en basison derwijs onaanvaardbaar groot. De prioriteit, die kleuter- en basisonderwijs volgens ieder een moeten hebben, wordt nog steeds niet waar gemaakt, aldus de bond. De ABOP is hiermee ingegaan op de geruchten die willen dat de regering op financiële gronden wil afwijken van het regeerakkoord. De werkende jongeren krijgen dan op 1 au gustus volgend jaar geen twee de onderwijsdag voor de vijf tienjarigen. Wat het kleuter- en basison derwijs aangaat, mocht 'n ver laging der leerlingenschaien worden verwacht per 1 augus tus 1973, oirdat volgens het regeerakkoord in 1975 de schaal in het kleuteronderwijs vijf punten en die voor het basisonderv/ijs drie punten la ger moet zijn. De ABOP vreest daarnaast dat nog geen planning is gemaakt voor 1974 en 1975 ten aanzien van de leerlingenschaaL De vrees is gestoeld op een ver klaring van het ministerie, dat er in 1975 een overschot van vierduizend onderwijzers zou kunnen ontstaan. Dit over schot zou alleen maar weg te werken zijn als de leerlingen- schaal werkelijk wordt ver- laagd. Z 'i. Draaierij De ABOP tekent hierbij aan dat de regering eerder stelde, dat de mankracht voor verla ging ontbrak, maar dat de zaak wordt omgedraaid als de verlaging nu weer op financiële gronden wordt uitgesteld. De ze draaierij is niet acceptabel voor de ABOP, die verzucht: 'Zo kunnen we tot Sint-Jutte- mis wachten.' De bond neemt ook stelling tegen de pubiikatie over het 'overschot*. Onbegrijpelijk wordt het genoemd nu propa ganda voor de onderwijzersop leiding resultaat begint te krijgen deze propagandacam pagne met een pubiikatie te niet te doen. Voorts wordt het weinig ver trouwenwekkend genoemd, dat het ministerie is afgeweken van een afspraak. Al wat over de leerlingenfvhaal zou wor den gepubliceerd, moest wor den besproken met de Alge mene Nederlandse Onderwij zers Federatie (ANOF) en be hoefde de instemming van de ANOF. Maar met de ANOF werd geen overleg gevoerd over de pubiikatie over het overschot', aldus de ABOP. Verbetering Van onze weerkundige medewerker Een vlak lagedrukgebied van Spanje tot de Oostzee heeft ons land betrek kelijk weinig last bezorgd. Voorname lijk het oosten en zuidoosten kregen er dinsdag aanvankelijk nog regen en plaatselijk onweer van, voor het ove rige bleef het het grootste deel van de dag droog, met in de middag aarzelen de opklaringen van het westen uit. Die hielden verband met de opbouw van een uitloper van hoge druk naar de Britse eilanden, afkomstig van het Azoren-maximum. In Zuidrlerland werden gisteravond barometerstanden van tegen de 1030 millibar afgelezen. Een en ander bete kent dat voorlopig de augustus buien, het onweer en de windhozen van de baan zijn en dat we enkele dagen met droog weer en zonnige perioden tege moet mogen zien. De temperatuur blijft gematigd met uitersten tussen 19 en 21 graden (een station aan de Engelse zuidoostkust meldde gisteren 25 graden). Zolang wij ons aan de oostelijke flank van de hogedrukzone bevinden, hebben de noordelijke win den nog vrij spel De sterkste en langdurigste regens sinds het weekeinde zijn in zuidwest- Frankrijk gevallen, waar Bordeaux meer dan 80 millimeter water verza melde over twee etmalen. Ook in Noord-Frankrijk was het gisteren nog allesbehalve droog: Le Bourget 25 millimeter. Nog enkele 12 uur-aftap pingen van gisteravond: een station in Zwitserland en Straatsburg 24 mil limeter, een station in oost-België en Locamo 27 millimeter. In midden- en oost-Europa duurde het warme tot zeer warme weer voort. Tsjechoslowa- kije rapporteerde gisteren uitersten tussen 30 en 32 graden en een station in Bulgarije meldde 34 graden Celsi- Weerrapporten vin gisteravond 19 uur, ïur'mUmleinPer*tUUr e" neer5,a* van 17-19 Amsterdam rwaar bewolkt, 20, 0: De BUt licht bewolkt, 19, 0; Deel en rwaar bewolkt, 19, 0; Eelde half bewolkt 19, 0; Eindhoven licht bewolkt, 20, 0; Den Helder geheel bewolkt 19, 0; Luchth. Rtd. half bewolkt, 19 0; Twente rwaar bewolkt, 20, 0.1; VUaslngen rwaar bewolkt. 18. 0; Zd.-Llmburg geheel bewolkt. 18, 0.3; Aberdeen rwaar bewolkt 18. 0; Athene niet ont.; Barcelona onbewolkt, 25. 0; Berlijn geheel bewolkt, 24, 0.2; Bordeaux geheel bewolkt, 20, 0.1; BrusmO rwaar bewolkt 20, 0: Frankfort regen, 22, 2; Helsinki geheel bewolkt, 17, 3; Innebnicfc rwaar bewolkt, 32. 0; Kopehnagen half bewolkt, 18, 13; Lissabon onbewolkt 2«. 0; Locarno rwaar bewolkt, 22 27; Londen rwaar bewolkt. 22, 0; Luxemburg regen, 18, 0.3: Madrid onbewolkt, 28 0; Malaga onbe wolkt 27. 0: Malaga onbewolkt, 27. 0; MaUorca Ucht bewolkt, 30, 0; München rwaar bewolkt, 27, 0; Nice onbewolkt, 28. 0; Oslo rwaar bewolkt 14, 0; Parlja geheel bewolkt 17. 25; Rome niet ontr.: SpMt onbewolkt, 35, 0; Stockholm regen, 22, lp Wenen onbewolkt. 31 0; ZQrlch rwaar be wolkt 20, 6; Casablanca rwaar bewolkt, 23, 0: Las Palmas half bewolkt, 25, 0; Tunia Ucht bewolkt. 30, 9.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5