'Rechtsmoord' in Israël I Populariteit McGovern aanzienlijk gedaald POKON Moskou verlangt naar dood voorzitter Mao Guyana in de voorhoede niet-gebonden mogendheden NIEUW VAN Israëlische Arabieren mogen niet naar vroegere dorpen terug Vriendelijke briefwisseling STixon-Sadat eenbranden bij Moskou edeeltelijk bedwongen planten spray Sabata krijgt in Praag 6,5 jaar celstraf 'Gevaarlijkste' IRA-schutter aangehouden Rassenrellen Liverpool blijilen voortduren ROUW/KWARTET DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1972 BUITENLAND TEL AVTV (AFP, UPI, AP) Aartsbisschop Joseph Raya, het hoofd van de griekskatholieke kerk Israël, heeft gisteren aangekondigd, dat hij al zijn priesters in alle dorpen opdracht heeft gegeven aanstaande zondag hun kerken dicht te houden en geen missen op te dragen. Zulks uit protest tegen 'de rechtsmoord in Israël'. De prelaat besprak dinsdag met pre mier Golda Meir de mogelijkheid om een groep Israëlische Arabieren allen christenen alsnog naar hun vroegere woonplaatsen Biram en Ikrit te laten terugkeren. Deze dorpen aan de Libanese bestandslijn werden in de Israëlisch* onafhankelijkheidsoorlog van 1948 op verzoek van het Israëli sche leger door de dorpelingen om veiligheidsredenen ontruimd. Hun werd beloofd, dat zij na korte tijd konden terugkeren. Maar de belofte werd niet gehouden. De dorpen werden voor het aller grootste deel door het leger verwoest, op de kerken na, en de dorpelingen kregen geen toestemming meer terug te keren. Hun land werd aan aangren zende joodse nederzettingen gegeven en het hele gebied tot 'veiligheids zone verklaard. De dorpelingen van Biram en Ikrit kregen elders land aangeboden en schadevergoeding voor hun verwoeste huizen. Zij hebben zich altijd goede Israëlische staatsbur gers betoond. De meeste dorpelingen uit Ikrit accepteerden de schadever goedingen, die de Israëlische regering hen aanbood, maar de mensen uit Biram weigerden. Nieuwe poging De kwestie kwam onlangs weer naar voren, toen het ministerie van defen sie meedeelde, dat de zogenaamde 'veiligheidszones* niet meer nodig wa ren. De dorpelingen, die de schadever goedingen hadden afgewezen, probeer den opnieuw naar hun vroegere woon plaatsen terug te keren. Maar de rege ring besloot dit niet toe te laten en de status quo te handhaven. Terwijl aartsbisschop Raya dinsdag voor de dorpelingen opkwam, verza melden zich meer dan duizend men sen in Biram. Daar waren de dag tevoren een aantal vroegere inwoners, die hun huizen opnieuw wilden op bouwen, door de politie met geweld in hun voornemen verhinderd, waar bij twintig arrestaties werden verricht. Aartsbisschop Raya zei na afloop van zijn gesprek met Golda Meir: 'Ik ben zeer, zeer teleurgesteld. Israël maakt van zijn veiligheid een afgod en u weet wat de bijbel over afgoderij zegt. Geen doel rechtvaardigt onrecht, ook al lijkt dat doel goed voor de staat en de natie te zijn.' En in een open brief aam delengelsta- lige Jerusalem Post schreef FÖaya: 'Als u veiligheid baseert op de onlkenning van de gerechtigheid, dan T is geen opeenstapeling van geld, die j die vei ligheid kan garanderen. En (evenmin zal een leger, ook al is het po sterk als dat van de Romeinen, diW veilig heid garanderen.' De open brief richtte zich tot Golda Meir. 'Ik verzoek u mevrouw de premier deze oproep te beantwoorden en de geschiedenis in te gaan als de persoon, die voldoende moed had om haar volk teA leiden, liever dan ongepaste middeled te ge bruiken om veiligheid te (verkrij gen Om 'veiligheidsredenesji' wer den miljoenen joden vermoord Ien nog veel meer onteigend. Ze wercfest van hun menselijke waardigheid beuoofd, Moet die geschiedenis hier juisfc^n dit land met de Arabieren herhaaldwor den?' Onmogelijk Van regeringszijde heeft men op nieuw laten weten, 'bereid te zijn alles wat mogelijk is, te doen om de voormalige inwoners van Biram en Ikrit te rehabiliteren. Maar terugkeer is onmogelijk.' Dit standpunt wordt door vele Israëli's als onrechtvaardig verworpen. Ook een aantal ministers, waaronder vice-premier Allon, hebben zich tegen de beslissing- gekant. Zelfs Golda Meirs naaste adViseur inzake Arabische zaken. Schmoeëel Toledano, heet zich aan de kant van de dorpe lingen gesteld. Vorige week ontving Golda Meir twintig van de meest vooraanstaande Israëlische schrijvers, die tegen de regeringsbeslissing kwa men protesteren. Maar de inwoners van de joodse ne derzettingen. die het land van Biram en Ikrit hebben gekregen, hebben ge dreigd weg te zullen trekken, als dit land hun weer ontnomen wordt Dit is door de regering zeer ernstig geno men, omdat men juist aan de grenzen altijd joodse nederzettingen heeft ge sticht ook al weer uit veiligheidsover wegingen. CAIRO (Reuter, UPI) Egyp te heeft gisteren bekendgemaakt, dat president Nixon en zijn colle ga Sadat vriendschappelijke bood schappen hebben uitgewisseld, wat mogelijk het eerste teken is toenadering tussen Cairo en Washington. l'olgens het persbureau van het Mid- len-Oosten zond president Nixon naar lanleiding van de twintigste verjaar- lag van de Egyptische revolutie een loodschap naar Sadat, waarin hij ïgypte 'geluk en welvaart' toewenste inder Sadat. Sadat antwoordde met ien brief, waarin hij volk en presi- lent van de VS 'geluk en welvaart' oewenste. Vanneer men in aanmerking neemt, at Sadat Amerika onlangs nog in leftige bewoordingen kritiseerde anwege de steun aan Israël en dat de merikaans-Egyptische betrekkingen inds 1967 zeer gespannen waren, kan e jongste briefwisseling en het daar- ij gebezigde vriendelijke taalgebruik ls een verandering worden opgevat. Waarnemers in Cairo vinden het op- allend, dat de briefwisseling enige jd door Egypte geheim is gehouden n pas in de openbaarheid is gebracht vee dagen, nadat Breznjew een brief uurde naar Sadat, waarin de Russi- che leider, naar wordt aangenomen, m topberaad met Cairo vraagt naar anleiding van de massale uitwijzing an Russische militaire adviseurs. [OUDE OORLOG olgens het Libanese blad An Nahar iu er tussen Cairo en Moskou een liplomatieke koude oorlog' zijn uitge raken. Volgens het blad heeft Brezn- w in zijn recente boodschap aan idat zijn ergernis uitgedrukt over et feit, dat de uittocht van de Russi- he adviseurs is gepresenteerd als en soort nationale bevrijding', et semi-officiële Egyptische blad Al chram heeft gisteren voor de derde ier geschreven, dat de aanvallen van alestijnse guerillastrijders op doelen uiten de door Israël bezette Arabi- ihe gebieden afkeurenswaardig zijn. •ëN (ADVERTENTIE) 5PRAX De Amerikaanse Democraten hebben weer hun duo compleet. Reden tot veel vreugde. V.l.n.r. de Shri- vers en de McGoverns. OSKOU (AFP) Het merendeel m de Veenbranden die gedurende ikele dagen hebben gewoed in de reek van Kalinin, Wladimir en Mos- ou is bedwongen, maar het gevaar at ze door de aanhoudende droogte eer oplaaien blijft bestaan. Daaren- gen is de omvangrijke brand, die nds de vijfde augustus woedt in een ebied van 3.600 hectare veengrond ij Tsjatoera op 130 km ten oosten an de hoofdstad, nog steeds niet eblust. De talrijke brandbestrijders unnen weinig uitrichten tegen het rerwegend onder de grond smeulen- i vuur. Men maakt gebruik van aplosieven om de beschermende geu- in verder uit te diepen. In de streek an Tsjatoera is de noodtoestand afge- undigd. WASHINGTON (Reuter, UPI, AP) Onder zorgelijke omstan digheden zijn gisteren George McGovern en zijn nieuwe run ning-mate Sargent Shriver hun verkiezingscampagne begonnen, nadat in een mini-conventie Shri ver bijna unaniem tot Democra tisch kandidaat voor het vice-pre- sidentschap gekozen was. Een opi niepeiling meldde gisteren dat McGovern maar liefst 23 percen tage-punten op Nixon achter ligt en bovendien werd bekend, dat belangrijke geldschieters weige ren geld bij te dragen aan de cam pagne van McGovem. De opniepeiling met het sombere nieuws voor McGovern werd uitge voerd door het Louis Harris-instituut en'gepubliceerd door de Washington Post. Ze werd halverwege de vorige week ondernomen, nadat Tom Eagle- ton onder druk was afgetreden als running-mate. 57 procent van de on dervraagden gaf de voorkeur aan Nixon, 34 procent koos McGovern en 9 procent had geen mening. Het betekende de grootste voorsprong van Nixon op McGovern sinds maart, toen hij 27 punten op McGovern voor lag. In mei bedroeg het verschil tussen beide kandidaten slechts 7 procent. McGovern heeft veel aanhang verloren onder de meer ontwikkelde Amerika nen, voorstedelingen, jonge kiezers de welgestelden en onafhankelij- ken, aldus de opiniepeiling. Ze zegt dat Nixon leidt met behoorlijke voor sprong in ieder gebied van de Vere nigde Staten. 'Het is mogelijk dat McGovern nog verder afzakt, maar het is waarschijnlijker dat de huidige voorsprong, voor de verkiezingsdag zelfs sterk zal afnemen.' Donateurs Ander slecht nieuws voor de Demo craten kwam aan het licht uit een telefonische peiling onder welgestelde Democratische donateurs. Vijftien van de 35 donateurs, die samen 1,2 miljoen dollar schonken aan de campagnes van Humphrey en Muskie, zeiden dat ze hooguuit symbolische bijdragen zouden leveren aan McGovern. Der tien zeiden zelfs dat ze zouden bijdra gen aan en stemmen voor president Nixon. Van de resterende twintig zei den 17 dat ze nog geen besluit hadden genomen, maar niet onsympathiek te genover McGovern stonden of dat ze bij de voorverkiezingen al zoveel ge geven hadden dat er niets meer over was. Goed nieuws daarentegen was de con statering dat de betrekkingen met burgemeester Richard Daley van Chi cago aanzienlijk verbeterd zijn. Zijn steun wordt onontbeerlijk geacht voor een overwinning in de sleutelstaat Illinois. Daley was nijdig geworden, toen hij en zijn delegatie van de conventie in Miami waren geweerd. Maar Shriver is een oude vriend van de burgemeester. 'De tijdelijke wond is genezen', kon Shriver gisteren ver klaren. Shriver, oud-ambassadeur in Parijs, werd gevraagd door journalisten of hij het eens was met McGovern dat de Amerikaanse troepensterkte in Eu ropa moet worden verminderd. Hij vond hei echter te vroeg om daar commentaar op te geven. 'Maar ik ben het wel eens met de grondgedachte dat het besteden van meer dollars niet meer veiligheid betekent.' Shriver hield een felle rede, toen hij bijna unaniem tijdens een mini-con ventie in Washington was gekozen tot McGoverns running-mate. De zitting werd uitgezonden door de landelijke tv- zodat de Democraten dank zij hun moeilijkheden extra zendtijd hadden. 'De Democraten mogen niet veel geld hebben, maar we hebben geen gebrek aan talent', verklaarde Shriver, die het niet erg vond dat hij McGoverns 'zevende' keus was. 'Ik heb meer te doen gehad met die arme Richard Nixon. Zijn eerste en enige keus was Spiro Agnew. Wij hebben lang ge zocht voordat we een kandidaat voor het vice-presidentschap hadden. Ame rika zou wensen dat de Republikeinen destijds ook wat omzichtiger te werk waren gegaan bij hun keuze.' Shriver prees Eagleton voor de wijze waarop hij zijn moeilijke periode had verwerkt. Eagleton, die zelf aanwezig was, kreeg een staande ovatie. Bij de stemming had hij, zonder dat hij kandidaat gesteld was de 73 stemmen van zijn staat gekregen. De resterende 2.936 stemmen werden uitgebracht op Shriver. MOSKOU (UPI) De Sowjet-Unie lioopt dat pro-Russische krachten in China, die zich nu nog schuilhouden, tevoorschijn zullen komen na de dood van Mao Tsetoeng en dan op een verzoening met het Kremlin zullen aansturen. Dit is de mening van een hooggeplaatste communist in de Rus sische hoofdstad. Houdt kamer- en tuinplanten vrij van irisek- ten. Geen zg. „koude-schade" op het blad. Unieke kwaliteit, volledig plantaardig. Bus spuil in alle standen. Verkrijgbaar bij uw bloemist en zaadhandel. H. P. BENDIEN N.V., NAARDEN Volgens de lezing heeft het Kremlin reden te geloven, dat 'niet onbeteke nende krachten' binnen China verzoe ning en samenwerking met de Sowjet- Unie nastreven, zelfs boven goede be trekkingen met de Verenigde Staten. Deze krachten houden zich schuil met het oog op Mao's krachtige anti-Russi sche beleid en zijn vijandige houding tegenover de Russen. De Chinezen, die willen terugkeren naar een nauwere band met Rusland, bevinden zich in de communistische partij, maar vooral ook in het leger. De betrokken militairen schijnen te geloven, dat vriendschappelijke be trekkingen met Moskou niet alleen het gevaar van een gewapende con frontatie tussen de twee communisti sche reuzen opheffen, maar dat ze tevens de weg openen voor aanzienlij ke Russische wapenleveranties en eco nomische bijstand. De affaire Lin Piao, de officiële op volger van Mao Tse-toeng, die eind vorig jaar werd weggezuiverd wegens een 'samenzwering met de Russen tegen Mao', wordt gezien als een bewijs van een pro-Russische bewe ging in China. Voor de val van Lin Piao was Mao's wrok gericht tegen president Lioe Sjao-tsji, die geken schetst werd als de aartsvijand van het regiem in Peking met felle pro- Russische neigingen. Verscheidene Russen hebben in privé- gesprekken duidelijk voorop gesteld dat ze de hoop niet hebben opgegeven op een eventuele verzoening met Chi na ondanks de diepe kloof, die de twee communistische mogendheden nu scheidt. In de ideologische sfeer wordt een dergelijke verzoening niet goed mogelijk geacht. Maar op poli tiek gebied lijkt het de Russen niet alleen mogelijk, maar zelfs waar schijnlijk. Een nieuwe atlas, die kortgeleden in Peking werd gepubliceerd, bevat ech ter kaarten waarop een gebied van meer dan anderhalf miljoen vierkante kilometesr als Chinees grondgebied staat aangegeven. Onder deze Chinese aanspraken vallen Mongolië, het grootste deel van Kazakhstan, een deel van Siberië en andere grote ge bieden in Aziatisch-Rusland. De Rus sen zijn hierdoor in woede ontstoken en hebben gewaarschuwd voor de ern stige gevolgen van een dergelijke poli tiek. In een bepaalde fase van het Chinees- Russisch conflict heeft Moskou pre mier Tsjoe En-lai gerangschikt bij degenen1 met wie eventueel een ver zoening tot stand zou kunnen worden gebracht Maar Tsjoe's toenadering tot de Verejnigde Staten eerder dit jaar en zijn politiek in recente internatio nale kwesties hebben de hoopvolle verwachtingen in Moskou de bodem ingeslagen. In plaats daarvan schijnt de affaire Lin Piao nieuwe hoop te hebben gewekt, dat andere krachten in Chinta, die voor een regeling met Rusland zijn, mogelijk in de niet te verre toiekomst op de voorgrond kun nen trefden. PRAAG (AFP) Jaroslaw Sabata, een voormalige commumstisdhe partij leider in Brno, is dinsdag -tot 6jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij zich aan 'staats-ondermij-nende activi teiten' zou hebben schuldig gemaakt. Het proces tegen de groep was vorige week donderdag in Brno begonnen. Twee dagen tevoren had Sabata ge weigerd te getuigen in het proces tegen de historicus Milan HUbl, die eveneens tot zes en een half jaar is veroordeeld. Volgens Sabata waren al le beschuldigingen tegen HUbl en de andere verdachten 'van a tot z verzon nen'. Twee zonen van Sabata Jan en Baclav zijn op 26 juli al tot resp. - twee en een half jaar en tot twee jaar veroordeeld. Tegen een dochter van Sabata, Hana Sabotova, en vijf of zes anderen zou dinsdag een pnoces begin nen in Brno. Zeer waarschijnlijk is deze zaak enkele dagen, uitgesteld, -omdat het proces tegen haar vader nog niet was afgelopen. Tegelijk met hem werd de ingenieur Antonin Roesek voor vijf jaar naar de gevangenis gestuurd. De natuurkundi- I ge Zdenek Prikryl kreeg vier jaar, Alfred Cerny, oud-partijsecretaris van Zuid-Moravië drie jaar, ingenieur Ka- rel Cejka twee jaar en zijn collega Karei Fridrich anderhalf jaar. Jiri Ziaoral werd tot anderhalf jaar voor waardelijk veroordeeld met een proef tijd van drie jaar. A|i)p. verdachten waren ervan beschul digd dat zij in 1970 een 'illegale tegen de staat gerichte groep' hadden ge- vturmd, die tot januari van dit jaar 'vdjandige acties' had ondernomen. Hfet was het doel van de groep 'de voorwaarden te scheppen voor een omverwerping van de sociale en de stjaatsorde van de republiek", aldus ettn communiqué van het ministerie van justitie in Praag. BELFAST (UPI) Britse soldaten hebben gisteren Ulsters 'gevaarlijkste schutter' in Belfast overmeesterd, ter wijl de katholieken bezig waren in de gehele provincie anti-Britse demon- stqaties te houden. Martin Meehan, de IRSA-commandant van het district Bel fast, werd verrast door de Britse sol daten in een huis in het Ardoyne- di$rict. Mejehan igaf zich zonder meer over. Toen de soldaten hem wegvoerden, weard er op hen gevuurd vanaf een nab|ij gelegen huis. De soldaten scho ten terug en verwondden de schutter. Brilde autoriteiten omschreven Mee- han, als de 'gevaarlijkste schutteri in de ^provincie, toen hij en twee ande renfin december uit de Crumlin-Road- ge^ngenis ontsnapten. Hiuwerd gearresteerd, terwijl groepen jongelui demonstreerden bij posten van het leger en politie in geheel Nooi-d-Ierland uit protest tegen de poliöiek om IRA-verdachten zonder vonm van protest gevangen te zetten. Die (politiek ging een jaar geleden in. De Verjaardag werd gevierd met vuil- nisbekkenconcerten, overvallen op Britqe legerposten en het in brand steken van autobussen.In Newry viel een vdode, toen een terrorist een bom wild<: plaatsen bij een benzinestation en ®e voortijdig ontplofte. De kapitein van een Westduits vratthtschip heeft gisteren verklaard dat «de Britse marine aan boord van zijn\schip geklommen is, toen hij langg de kust van Noord-Ierland voer en dfet de bemanning met wapens in bedufeng werd gehouden, terwijl de marinemannen naar wapens zochten. LIVERPOOL (AP) Ook dinsdag avond) hebben zich in Liverpool rassen- relletjes voorgedaan. Deze duren nu al enkele dagen en spelen zich voorna melijk af in de krottenwijken, waar de huizen worden gesaneerd. Volgens de politie zijn ze ontstaan doordat de gemeente in de wijk hui zen ter beschikking had gesteld van de gekleurde bevolking, die groten deels wordt gevormd door Afrikanen en Weslt-ïndiërs. De politie die de laatste dagen ver sterkingen heeft gekregen, heeft twee jaagen blanken gearresteerd. Een offlieier van de politie werd gewond, toen een baksteen naar zijn auto gewprpen werd. Forbes Burnham (zie foto), de premier van Guyana, lieeft zicli verzekerd van een leidende rol in de beweging van niet-gebonden landen. Burnham treedt deze week op als gastheer bij de conferentie van ministers van buitenlandse zaken van niet-gebonden landen in Georgetown, de hoofdstad van Guyana, dat tussen Suriname en Venezuela ligt. door Hubert Williams De vierdaagse conferentie is deze week van start gegaan met afge vaardigden uit 64 landen. Deze top zal opnieuw de aandacht van de wereld richten op de man die iin september 1970 als het enige regeringshoofd uit het westelijk halfrond de top van niet-gebon den landen in Loesaka (Zambi- a), bezocht De idealen en doel stellingen van deze beweging hebben sindsdien een belangrij ke rol gespeeld in het beleid van Burnham. Dat gebeurde vaak tot ontsteltenis van de toen nog bevriende grote mo gendheden van Guyana in Noord-Amerika. Forbes Burnham heeft zo'n veertien jaar 'de tweede viool' gespeeld in de schaduw van zijn marxistische rivaal, dr. Cheddi Jagan. De pplitiek van Jagan als leider van de toenmalige kolonie Brits Guyana lokte in sommige overzeese kringen de vrees uit dat er in het Caraibi- sche gebied een 'tweede Cuba' tot ontwikkeling zou komen. Maar in 1964 werden door de Britse regering voor het eerst verkiezingen volgens het stelsel van evenredige vertegenwoordi ging georganiseerd. Daarmee werd het onmiskenbare doel, de onttroning van dr. Jagan, be reikt. Het premierschap ging naar Forbes Burnham, een ne ger, die in Londen tot advokaat was opgeleid. Sinds deze eerste stembusoverwinning is de be trokkenheid van Burnham met het politieke wereldtoneel en zijn positie gestaag in betekenis toegenomen. Onafhankelijkheid In een coalitie met de rechtse United Force partij hielp hij het land met het afwerpen van de koloniale status. In 1966 werd hij premier van een onafhanke lijk Guyana. Twee jaar later ontbond hij de ze coalitie. Burnham beweerde dat zijn conservatieve partners een sta-in-de-weg waren bij de uitvoering van het socialistische programma dat essentieel was voor de vooruitgang van het land. Kort daarna nam hij de teugels van de regering stevig in handen door bij nationale verkiezingen de absolute meer derheid te verwerven. In de afgelopen vier jaar is Bumham zowel op regionaal als op internationaal niveau ac tief geweest. Hij streefde krach tig naar nauw samengaan van de landen in het Caraïbisch ge bied en naar solidariteit tussen de landen van de Derde We reld. Burnham wist daarbij de zware kritiek te weerstaan van zijn tegenstanders in het bin nenland. In de Verenigde Na ties koos Guyana vorig jaar on dubbelzinnig voor toelating van Peking tot de wereldorganisatie en voor uitstoting van Taiwan uit de VN. Sinds de top in Loesaka heeft premier- Burnham, die nu 49 jaar oud is, rijn positie verste vigd in de voorste gelederen van de beweging der niet-gebon den landen. Hij deed dit door rijn pogingen belangrijke aspec ten van de Verklaring van Loesaka inhoud en betekenis te geven. (De Verklaring van Loesaka was gericht tegen de Zuidafrikaanse apartheidspoli tiek en het Portugese koloniale beleid in zuidelijk Afrika). In eigen land nationaliseerde Burnham de bauxiet-bedrijven die in handen waren van een Canadese onderneming. Deze in dustrie, die de grondstof voor aluminium levert, vertegen woordigde een waarde van vele miljoenen. Burnham stemde toe in een schaderegeling, die uit toekomstige winsten zou worden bekostigd. De invoer uit ontwikkelde (rij ke) landen wordt gereduceerd en de handel met de Derde Wereld wordt opgevoerd, ter wijl de binnenlandse produktie maximaal wordt aangemoedigd. In dc geest van dc Verklaring van Loesaka heeft premier Burnham steeds de contributie betaald van ruim 80.000 gulden per jaar ten bate van de 'bevrij- dings-strijd' in zuidelijk Afrika. Op economisch gebied werkt Guyana nauw samen met de partners in het Caraïbisch ge bied en in Afrika. Guyana heeft met een uitgebrei de reeks landen betrekkingen aangeknoopt, met inbegrip van Chili, Peru en China. Met Chi na zijn akkoorden voor techni sche bijstand en handelsver dragen gesloten Kritiek De binnenlandse kritici van Burnham behoren merendeels tot de linkervleugel. Zij verwij ten de premier dat hij te wei nig is tegemoetgekomen aan Russische aanbiedingen het ni veau van de diplomatieke be trekkingen te vergroten. Zij he kelen het ontbreken van betrek kingen met Cuba en Oost-Duits- land en de weigering van Burn ham de Amerikaanse Vietnam- politiek te veroordelen Een re cent akkoord over toelating van een Chinese ambassade in Geor getown is uitgelegd als een on heuse bejegening van de Russen die al sinds dc onafhankelijk heid in 1966 hebben geprobeerd er hun eigen ambassade te ves tigen. Intussen blijft Moskou dr. Ja gan en zijn oppositiepartij, de People's Progressive Party (de progressieve vo-kspartij) open lijk steunen. Dr. Jagan, zijn vrouw Janet cn enkele topleden van zijn partij hebben meer dan een dozijn bezoeken aan Moskou gebracht nadat de ver kiezingen van 1968 het premier schap van Bumham onder streepten. Hubert Williams is correspon dent van het Britse persbureau Reuter in Georgetown.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9