Dokter Mary Verghese Stafmedewerkers op Eemeroord eisen ontslag directeur 610e Staatsloterij Instemming met EEG-uitbreiding TROUW/KWARTET DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1972 BINNENLAND /RADIO-TV T4 K MARY PERKINS nee mutu WHS 'VKWAC^fAiaAHtf/ÉTS 7W£« yiilAh(Ll£ OHM- JWSM 'zf IMS STtlbS &cn> V001MS... bATKW k veer dat u sfev ma?,v£é va ummerxesta.mtzt&cutiiu, m mm dik maar, y «WA# Cu (ff V- 4-Ty/AAf\l hlCCT UitT Van een onzer verslaggevers BAARN De conflictsituatie op Eemeroord, de inrichting voor geestelijk gehandicapten in Baarn, heeft gistermiddag een climax be reikt toen de dertien stafmedewerkers die ontslag hebben ingediend, door het bestuur de toegang tot de inrichting werd ontzegd. ADVERTENTIE Op Eemeroord, dat wordt geëxploi teerd door de Stichting Nederlands Hervormde Inrichtingen voor geeste- lijk hulpbehoevenden en driehonderd- OntSiagGIl vijftig patiënten telt, heerst al enke le maanden een crisissfeer die de laatste weken nogal explosief is ge worden. <NDE GOUDE GAPER «l<»or W. u. VAN DE HULST; plaatjes van W. t, VAN DE HIJUiT Jr. 201. Anderen?.Anderen, die de ou de Maarschalk hebben gekend? De man op de bank raakt wat in de war. Vreemd toch: de prinses schijnt van zijn meester niets te willen horen, niet eens zijn naam. Jammer, nu zal hij ook moeilijk een goede beurt kunnen maken bij die meester. Ande ren? Opeens dénkt hij aan iemand, en hij moet lachen. Hij vergeet even z'n zacht gekreun, even het pijnlijk wrijven aan z'n hoofd.'O ja, uwe hoogheid, de dikke.De dikke sol daat met z'n kromme benen, die in zijn jonge jaren tamboer is geweest bij uw heer vader. Die babbelt altijd, te pas en te onpas over zijn oude meester. Ze noemen hem vergeef mij, 't klinkt bijna spottend ze noemen hem in de troep 'de dikke Maarschalk'.Ha-ha-ha. En vandaag met die ezel... 'twas dwaas.' Dan plotseling, is er een vreemd rumoer op de gang achter de deur. Een luide, toornige stem; harde, nijdige voetstap pen; 't stommelen van een bank. Wat moet dat beduiden? De prinses ver geet even het verhaal over 'de dik ke'. Hoort ze goed? Is 't haar meyer, die zo buldert? KARELTJE KNET^CR en DE BLAUWGERUITE KIEL 12-223 We weten dus al, dat iedereen in Zoutkapelle sliep. Nou ja, ieder een is misschien wat overdreven. Om te beginnen kunnen we natuurlijk moeilijk in alle slaapkamers van deze goede stad gaan kijken of dat wel waar is. En verder weten we zeker dat Kareltje Knetter nog niet sliep. Die lag maar zo vat te doesen en te mijmeren over alles wat gebeurd was. Het ventje lag in het halfduister te turen naar die balken boven zijn hoofd en hij dacht: 'Kijk daar heb je nou die geheime bergplaats. Daar lag het oude document van Simon Duyn- kerck in.Toen dachten wij nog dat FERDNAND het iets te maken had met de blauw ge ruite kiel, die ik gekocht heb bij Ouwe Murk.Maar dat was niet waar, niet waar... Het was juist..juist.Doch verder kwam hij niet want toen sliep hij in. Hij viel in een diepe, vaste droomloze slaap. Zo diep was die slaap, dat hij niet hoorde, dat er tegen de ochtend schemering ergens in huis een deur kraakte.Doch ook de bekwame Dieks Drabbelkoek was nog op. Deze had de kleine Asmar opgesloten in de stevigste cel die er maar te vinden was en hij had het zich vlak voor de celdeur gemakkelijk gemaakt is zijn speciale waakstoel. Wat etenswaar stond in de buurt en dikke Dieks zou er ditmaal wel voor zorgen, dat zijn gevangene hem niet wéér zou ontsnappen.En als we dan nu nog even terug komen op die kraken de deur in Foppes herberg, dan kun nen we verklappen, dat de hotelhou der daar zelf de oorzaak van was. Hij had het van de spanning thuis niet langer kunnen uithouden en hij ren de nu langs het strand, op weg naar de eenvoudige woning van Ouwe Murk. het polariserende element uit de hui dige situatie wegnemen'. De dertien medewerkers hebben ont slag genomen omdat zij het volslagen oneens zijn met het beleid van ge neesheer-directeur dr. A. A. Eggink. Hen wordt verweten volkomen te fa len wat betreft de intermenselijke relaties binnen de inrichting, een dic tatoriaal beleid te voeren en hierbij verdeel- en heerspolitiek toe te pas sen. De groep van dertien liet het stichtingsbestuur maandag weten (na weken van overleg) dat er alleen nog te praten valt als dr. Eggink het veld ruimt. De onderzoekscommissie, die sinds 16 juni namens het bestuur de achtergronden van het conflict bestu deert, beschouwde gisteren met het overhandigen van een bevestigings brief van de ontslagaanvragen aan de dertien, het stadium van onderzoek als afgesloten. In deze brief stond ook dat, nu de betrokken stafleden geen mogelijk heid zien om samen te werken met de geneesheer-directeur, het voor de rust van de patiënten nodig is dat de dertien de toegang tot Eemeroord wordt ontzegd. Leden van de onder zoekscommissie zijn: de algemeen se cretaris van het stichtingsbestuur, de heer J. L. van Hasselt en drs. G, J. Graafland. De heer Graafland zei ons gisteren bepaalde 'gemissen in de in termenselijke verhoudingen op Eemer oord te hebben geconstateerd op grond waarvan de onderzoekscommis sie heeft voorgesteld naast dr. Eggink een algemeen directeur aan te stellen die zich moet bezighouden met de intermenselijke relaties'. Op onze op merking dat dit voorstel toch indirect kritiek inhoudt op het beleid van dr. Eggink, antwoordde drs. Graafland be vestigend. 'Maar', zei hij, 'de stafleden eisen hoe dan ook het hoofd van dr. Eggink en dat gaat ons te ver op grond van de uitslag van ons onder zoek in meest brede zin. Wij willen De arts van Eemeroord, dr. F. Wasse naar (28) was de eerste van de groep van dertien die zijn ontslag aanbood: op 1 mei. Zijn voorbeeld werd ge volgd door het hoofd van de afdeling fysiotherapie, H. Smith, de verpleeg kundig adjunct-directeur W. Quax en paviljoenshoofd mej. G. Ruiter. De ontslagaanvragen werden geaccep teerd, waarna negen medewerkers dreigden in juni met ontslag als genoemde vier stafleden niet zouden worden gehandhaafd. Deze negen wa ren: de paviljoenshoofden mej. M. Duivis, en de heren F. Dijks, J. Martens en G. Douenberg, waarne mend paviljoenshoofd mej. B. Verheul, hoofd opleiding W. Koren, assis tent hoofd opleiding M. Compier, assistent-pedagoog R. II. Bonman en hoofd van de huishouding mej. P. Pierik. Het bestuur dat weiger de op het ultimatum van de negen stafleden in te gaan, stelde toen de onderzoekscommissie samen. Het re sultaat was, dat het bestuur de mede werkers van Eemeroord op 31 juli meedeelde naast dr. Eggink een direc teur voor personeelsbelangen (de in termenselijke relaties) te willen aan trekken. Wegens het ontbreken van een ondernemingsraad stelde het be stuur zich voor met vertegenwoordi gingen uit de diverse functiegroepen van Eemeroord overleg te willen gaan plegen. De heer Quax, de verpleegkundig ad junct-directeur die zijn ontslag had ingediend, werd een nieuwe functie aangeboden, namelijk die van coördi nerend hoofd-verplegingsdienst met directe verantwoording aan de nieuw te benoemen directeur. De andere rebellerende stafmedewerkers werd verzocht te laten weten, of deze voor stellen voor hen geen reden waren om te blijven. Het bestuur wilde dit vóór 8 augustus weten. Inmiddels schreven op 2 augustus negenenzeven tig leerling-verplegenden aan het be stuur het volste vertrouwen te heb ben in de groep van dertien en een 'verder beleid zonder deze mensen on aanvaardbaar te vinden'. Mocht deze groep niet blijven, dan zouden zij nieuwe leiding op de paviljoens wei geren. 9 augustus 1972 eerste klasse Prijzen van f 10,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 5 f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 89 f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 09 f 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 992 f 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 652 f 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 174 f 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 325* f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 0608 Een prijs van 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: De prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 25.000,is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie F op het nummer: En een troostprijs van 1.000,op nummer: van elk van de andere series. Een extra prijs van 50.000,is gevallen in de serie V op het nummer: En een troostprijs van 1.000,op nummer: van elk van de andere series. Attentie: op een met gemerkt nummer is ook nog een van de lagere prijzen gevallen. 003202 049878 014399 050312 006365* 059063 004160 016623 016623 034687 034687 Weigeren Hongaarse gcelasj 750 gr. rundvlees 60 gr. vet 250 gr uien 30 gr bloem tomatenketchup blik ossestaarlsoep paprika yoghurt zout, peper Snijd het vlees in dobbelsteentjes. Smelt het vet en bak het vlees snel bruin. Haal het vlees uit de pan en smoor er de gesneden uien in (even tueel nog wat vet toevoegen). Dan de bloem in de pan en drie eetl. toma tenketchup toevoegen. Vervolgens de inhoud van het blikje soep in de pan, alsmede een half blikje water. Op smaak brengen met peper en zout. Voeg er dan het vlees aan toe en giet alles op een vuurvaste schotel. Die gaat de oven in en u laat het gerecht gaar worden. Tot slot 4 eetl. yoghurt door de goelasj roeren. IVIenutip: Toastje zalm, Hongaarse goe lasj, gemengde sla, meloen met ham. door D. C. Wilson Met de 'operatie van Brand' was ze nooit helemaal tevreden geweest. 'Het enige wat eraan mis is,' zei ze telkens bij zichzelf, 'is het litteken. Dat moest er niet bij zijn!' Daar waren de mensen zo gevoelig voor, met name vrouwen. Doch ook voor de mannen was de wetenschap dat zij zo'n lang, rood litteken droe gen een kwelling. Hoe kon het wor den verkleind, vrijwel onzichtbaar ge maakt? Maandenlang hield Mary zich met die vraag intensief bezig. In een flits kreeg ze de ingeving bij de handoperatie de getransplanteerde pees buitenop de hand te hechten en dan ondershuids te leiden. Zij probeerde het, eerst bij een hand waaraan nog maar twee haakvormige vingers zaten, daarna aan een nog intacte hand. Het was een ingreep die even snel en eenvoudig was als de vroegere methode, maar met een ui terste aan precisie diende te worden volvoerd. En tot Mary's buitengewone voldoening bleven er slechts twee mi nimaal smalle littekens zichtbaar. Ter nauwernood had ze geduld te wachten tot ze haar ontdekking aan haar colle ga's kon meedelen. De afdelingsstaf kwam eenmaal in de week bijeen om de gang van zaken en de toestand van de patiënten aan een beschouwing te onderwerpen. Bij die gelegenheden kwamen de meest be langwekkende gevallen zowel uit Vel- lore als uit Karigiri ter sprake. Mary toonde haar patiënt en de andere artsen groepten ongelovig om hem heen. Mary zette haar werkwijze uiteen en demonstreerde die daarna ook in de operatiekamer. De collega's waren er bijzonder mee ingenomen en nadien werd haar procédé algemeen toege past. Weliswaar was er niets onge woons aan, dat in de leprachirurgie verbeteringen of veranderingen wer den voorgesteld, want op dit hele gebied bevond men zich nog in het experimentele stadium, dus zoiets deed zich wel vaker voor. De techni sche verfijning die Mary had gevon den betekende echter een ongebruike lijk grote stap voorwaarts. De voornaamste voldoening beleefde zij evenwel niet aan de bewonderende bijval van haar collega's en evenmin aan de oprechte lof van dokter Brand. Die kwam van de glans in de ogen en het rechten van de schouders van de jeugdige patiënten die het ziekenhuis verlieten met handen die zij konden gebruiken, maar vooral in het zelfver trouwen wekkende besef dat zij uiter lijk weer waren als andere mensen. xxni Na bijna drie maanden lezingen en demonstraties te hebben gegeven in Nigeria. Congo, Zuid- en Oost-Afrika, keerde dokter Brand in december van Een groep van vierentwintig man ge diplomeerd personeel reageerde hier op met de verklaring, dat men 'onder deze omstandigheden een eventueel aangeboden functie op Eemeroord zou weigeren'. De heer Quax deelde maandag jongstleden het bestuur schriftelijk mee de hem aangeboden nieuwe functie als een degradatie te zien. Hij wees erop dat zijn functione ren als verpleegkundig adjunct-direc teur nooit in discussie is geweest. Hij stelde voor hem in zijn huidige func tie te laten aanblijven onder uitdruk kelijke voorwaarde, dat dr. Eggink zou verdwijnen. Dokter Wassenaar verklaarde in een brief aan het be stuur eveneens onder geen enkele voorwaarde nog met dr. Eggink te willen samenwerken. Hij lichtte ons gisteren zijn standpunt toe: 'Onder Eggink is geen werkmilieu mogelijk. Hij heeft nu drie jaar (oktober 1969 kwamen de eerste patiënten op Eemer oord) bewezen geen leefgemeenschap te kunnen leiden. Hij is kundig en intelligent maar ongeschikt voor dit werk, waarbij hij geen rekening houdt met menselijke gevoelens en ook geen inspraak duldt. Overigens gaat het in dit gevecht om de patiën ten, die hieronder het meest hebben te lijden'. De ouderraad, die aanvankelijk achter het beleid van het bestuur stond, is na de opstandige stafleden te hebben gehoord, gaan weifelen. De voorzitter van de ouderraad, de heer A. van der Plas uit Haarlem, zei ons, dat de ouderraad nu een middenpositie in neemt, omdat er 'steeds nieuwe gege vens binnenkomen'. Een definitief standpunt zal deze week worden be paald. De heer Van der Plas bevestig de de juistheid van het gerucht, dat één van de bestuursleden van de stichting zou hebben gezegd: 'Als Eg gink een sterke man naast zich krijgt, gaat hij vanzelf wel heen'. Dr. Eggink wilde ons geen commentaar leveren, teneinde de polarisatie niet te bevor deren. Kleine mens Wie naar de documentaire 'Born to be small' heeft gekeken met een 'open hart,' zal zich klein hebben gevoeld. Kleiner soms dan de zich eindelijk eens uitsprekende mensen, wier han dicap het is dat zij ver beneden de gangbare lichaamslengte door het le ven moeten. Maar meer nog dan van hun handicap hebben zij te lijden van de 'normale' mens, voor twie zij het voorwerp zijn van onbegrip, spot en onbeschaamde insinuaties. De door de AVRO uitgezonden con frontatie met het leven en denken van hen die gedoemd zijn klein ,te blijven, zal de daarvoor gevoelige kij kers beschaamd hebben gemaakt en misschien ook wel een beetje verward. Want aan al die opmerkingen en gedragingen die de kleine mens zo kioetsen, maakt iedereen zich wel eens schuldig. En wie is uit zichzelf op de gedachte gekomen dat in iedere klei ne mens een mens schuilt van norma le lengte, die verlangt te leven zoals ieder ander? Van meewarigheid is de kort gebleven mens niet gediend, dat besef ik nu heel diep. Een aai over z'n hoofd, alsof ie een kind is, kan hem furieus maken. Het is echter geen misplaatst medelijden, als ik zeg dat ik de ge sprekken van sommige gefilmde men sen bijzonder aandoenlijk heb gevon den. Zoals de ontboezemingen van de gezusters, die een tweedeling van één en dezelfde geest lijken te zijn. Of die trotse vader van een 'normaal' kindje, Radio vandaag het jaar 1956 naar Vellore terug. Mary bracht de kerstdagen in zijn gezin door en hoorde geestdriftig zijn verslagen aan van andere jonge lan den die moedig de grote stap naar de onafhankelijkheid hadden gedaan. Zij had altijd gemeend dat India's proble men op het gebied van armoede en onwetendheid en ziekte zo enorm wa ren dat ze niet waren te overtreffen. Nu vernam ze van landen waar vrij wel in het geheel geen doktoren wa ren en helemaal geen geschoolde ver pleegsters, omdat maar weinig vrou wen meer dan lagere school-opleiding kregen. Tot voor enkele jaren had men er nauwelijks voertuigen gekend en zelfs iets in de trant van de oude Indiase ossekar was er volkomen on bekend. Het culturele niveau was er niet met dat van India te vergelijken. 'Wij hier denken wel eens dat we problemen hebben, met ons tekort aan middelen en mensen. We weten gewoon niet hoe rijk we zijn,' zei dokter Brand. Mary was beschaamd. Zij maakte zich zorgen over haar eigen onbelangrijke probleempjes! Ook al zou ze haar verdere leven pathologie moeten doen in plaats van chirurgie, dan nog mocht ze dankbaar zijn dat ze gebo ren was in een modern land, waar vrouwen een beroep konden uitoefe nen. Het werd januari, naar de pathologi sche afdeling ging ze echter niet. Ofschoon zij officieel ontslag had ge nomen had nog niemand zich gemeld om haar plaats in te nemen, en men had haar daarom verzocht zolang nog te blijven. Het was een onzekere posi tie, maar zij deed het. Want wie weet? wellicht was juist die onze kerheid een bewijs van Gods leiding, waarin zij onvoorwaardelijk vertrou wen stelde. Soms moesten alle deuren voor iemands neus worden dichtge- worpen voor hij zich realiseerde dat zich elders een opening voordeed. Australië! Meer en meer kwam het haar voor dat daar een reële kans lag. In april ontving Mary van Helen North, die al vanaf oktober in haar vaderland Australië op verlof was, een enthousiaste brief, waarin zij haar aanspoorde naar Perth te komen. 'Dit is voor jou de beste mogelijkheid die zich laat denken,' schreef zij. "Het vereist natuurlijk moed zo'n lange reis te aanvaarden, doch daaraan heeft het je nooit ontbroken. Ik vraag je dringend er althans over na 'e denken.' Mary liet deze brief thuis lezen en allen adviseerden ze haar de kwestie nog eens te overwegen. Hun steun had ze. Weer vroeg ze dokter Brand om raad. En andermaal betoonde hij zich niet geestdriftig. 'Er zijn twee moeilijkheden,' bracht hij in herinnering. 'Er is de geldelij ke kant en de vraag wie als vervanger moet optreden. Maar de beslissing ligt uit de aard der zaak bij uzelf.' (Wordt vervolgd) HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. "7.02 Het levende woord. 7.08 Te Deum laudamus: geestelijke liederen. 7.30 Nws. 7.41 Hier en Nu. 7.55 (S) Preludi um: oude en klass. muz. 8.30 Nws. 8.41 Podium v.d. vrouw. 9.10 (S) Londens Symf.- ork.: klass. en semi-klass. muz. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. zieken 11.05 (S) Inspraak: verzoekprogr. van klass. en mod. muz. (11.30-11.32 Hier en Nu). 11 55 Med. 12.00 Los-Vast: gevar. progr. (12.28 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Hier en Nu) 13.30 Zingen met Cecilia: volksmuz. 13.45 Con Amore serie van 9 poëziepro gramma's over liefde. 14.05 Lichte tramm.-* muz. 14.25 (S) Klass kamermuz. 15.00 Geref. middagdst. 15 30 Nws. 15.33 Lichte orgelklan ken. 15.45 (S) Koorzang met piano. 16 00 (S) Poptater: jeugdprogr. 17.00 (S) Elpee Pop in stereo. 17.30 Nws. 17 32 Hier en Nu. 18.00 Strictly country style: country and westemrubr. 18.24 Op de man af. praatje. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.50 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: Amersfoorts Jeugdork en solisten: klass. muz. 19.20 Muz. v.li. Leger des Heils. 19.35 Ontvoerd - een radiospel v.d. zomeravond, 21.00 (S) V.h. weekend uit: Nederl. kleinkunsttheaters. 21.20 (S) Prom. ork.: amusem.muz. 21.50 (S) Kerkorgelconc.: klass. muz. 22.20 Avondover denking. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Den Haag vandaag. 22.50-1.00 (S) Intern. Jazz Festival Loosdrecht 1972. (23.55-24.00 NWS.) HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtcndgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8 11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 Toppers van toen. met 9.35 Waterstanden. 10 00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen, met 11.00 Nws. 11 30 (S) Rondom twaalf: die zijn handicap als een groot artiei wist te ironiseren in zijn verhaal, ove de hond. En dan de kleinste vroit van Engeland, die warm-menselijk Joyce Carpenter, in haar ontroerend bekentenis dat zij verscheidene man nen graag tot 'boyfriend' had gehcu maar het nooit heeft durven uitsprt ken. Het was een zonderlinge overgan naar 'De man van boven', het in ee toneelwedstrijd bekroonde spel van c jonge Rotterdammer Jan Koedam. Ee aaneenrijging van onwaarschijrilijkh den, een grijpen naar triviale situati en platgetreden groen. HU hee echter ook getoond een speelbare di loog te kunnen schrijven. Met et. soliede begeleiding van toneelmenst kan er meer en beter uit de bi komen. Ton Lensink en de weer ee op het scherm verschijnende Diny Neef, waren geknipt voor hun rt Wim Zomer had met zijn creatie vt Dik meer moeite. Tot bezinning dwong de Amerikaan film over met uitroeiing bedreigt diersoorten. De manier waarop t mens bezig is, het evenwich t in natuur te vernietigen, is hoeerzinwe'' kend. Als je die misdrijven beestac tig noemt, beledig je de, beesten. Na hebben vastgesteld, dat de mens doe de is zichzelf tot het meest afstoteni j wezen op aarde te maken, gaan over tot de orde van de dag. T. progr. v.d. vrouw, met 11.55 Beursbér. 12 0 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojot naai. 13.30 (S) Oude klaveclmbelmuz. 14. i (S) Tombola: Nederl. artiesten zingen spelen voor u. 15.00 (S) Palet: progr v zieken. 16.00 Nws. 16.03 (S) Aspecten: kun progr. 17.00 (S) Mobiel: beweeglijke pro; t voor beweeglijke mensen, me* 17.55 Med. n 18.00 Nws en 18.11 Radiojournaal. 19.00 Licht ensemble met zangsollsten. 19.25 0 gesproken brief. IKOR: 19.30 Kleur: vrag rondom schrift en samenleving. AVRO: 20. Nws. 20.05 (S) Residentie Ork.: hedendaai en mod. muz. 21.43 (S) Gitaarrecital: m( 1 muz. 21.55 (S) Dichter bij de muz.: nieu liedjes, chansons of songs. 22.20 Partners Europa: politiek klankbeeld. 22.55 Med. 23 Nws. 23.10 Radiojournaal. 23.20 (S) Esss- kunstprogr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III 9 TROS: 7.00 Nws. 7.02 De Hugo van Gel: ren Show. (8.00 Nws.) 9.00 Nws. 9 03 Ta nine 10.00 Nws. 10.03 Robbie Dale on rad met interv. en de nieuwste pop-toppers. E 11.00 Nws. 11.03 De muzikale fruitman verzoekpl. progr. van en voor zieken. KR 12.00 Nws. 12.03 KRO-op-Drie: Van twaalf twee - KRO's pauzeprogr. met 13.00 Nws j- 13.03 Raden maar 14.00 Nws. 14.03-19 Discjockeyshow. (15.00. 16.00 en 17 - Nws.) 7 BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lie muz. 12.50 Bultenl. persoverz. 13.00 N weerber. en toneelagenda. 13.20 BRT-pr( 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14 03 Melo- p Radio. 15.00 Nws. 15.03 Liedjesprogr. 16 r Nws en beursber. 16.10 Prom conc. 17 o Nws en med. 17.10 Uitz. voor oudere luis i raars. 17.55 Weegschaal. 18 00 Nws. 18.05 Ultz. v.d. soldaten. 18 Paardesportber. 18.55 Taalvvenken.' lf Gramm.muz. 19.00 Nws en act. Aansl.: Mi die Radio 20.00 Kamermuz. 20.30 Conc. 22. Nws. 22.10 Conc. 23.00 Festivalmuz, 23 Cl 23 45 Nws. DEN HAAG 'Het belangrijkste pro- dukt van Europese wetgeving na de verdragen van Rome'. Zo karakteri seert het merendeel van de vaste tweede kameréommissie voor buiten landse zaken het dit jaar in Brussel getekende akkoord over uitbreiding van de EEG met Engeland, Ierland, Denemarken en Noorwegen. De mees te commissieleden vinden het verdrag 'zo niet de bekroning, dan toch wel een wezenlijk element' bij eenwording van Europa. Enkele commissieleden daarentegen hebben in het schriftelijk verslag over het regeringsvoorstel de vraag gesteld of het just is dat de Europese eenwording leidt tot de onderwerping van de kleine Europese landen door de grote, tot een steeds grotere machtsconcentratie bij enkele con cerns en tot verslechtering voor de loon- en salaristrekkers, boeren en middenstanders. 'Is het daarom niet noodzakelijk,' aldus deze leden, 'dat afgezien wordt van de Europese inte gratie als een van de hoofddoelen van de Nederlandse politiek en dat even eens afgezien wordt van elke steun vanuit Nederfland aan uitbreiding van de EEG. TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Mensenkinderen: TV-serie over de jeugd in landen over de gehele wereld. Vanavond uit-Spanje: Cheste VPRO 19.30 Zoetwatermatrozen, met Laurel en Hardy NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Zoetwatermatrozen - vervolg 21.00 West, dok. film over Amerika (III) 21.35 Dodencel, dok. over de problemen rond de doodstraf in Amerika NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Vervolgcursus Schaken NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal TROS 19.05 Calimero 19.10 Zorro 19.35 't Stokpaard, hobbyrubriek NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Gregory Peck cyclus: Duel in the Sun 22.30 Van Boedapest naar New York: pianomuziek' en zang NOS 22.45 Journaal DUITSLAND I j in1o°n00r.^ws^ 10 05 Journaal van glsteravol 10.30 Die Kamera. 11.45 Act, 12.30 ShJ progr. 12.50 Intern, persoverz 13 00-131 Journaal, 18.15 Nws. 16.20 Progr. over klné ren. 16.55 Inf. progr. 17.05 V.d. kinder! 17.55-18.00 Nws. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Filmrep. 1» Act. 18.45 Sandmann. 18.55 Magazine. 1 Verfahren eingestellt. 19.59 Progr.ovi WDR: 18.00 Reg. nws. 18.10 V.d. kindei 18.15 Workshop-ultz. 18 40 Act. 19.20 Sebi an (13). 20.00 Journaal en weerber. Malgret und die Leuchtturmwarterln. Pro und Contra. 22.30 Nws, oomr weerber. DUITSLAND II 17.05 V.d. kleuters. 17.30 Nws en-weerb 17.35 Filmrep. 18.05 Olympla-magazlne. 18.35 Meln der. der Herr Doktor Berger. 19.10 Cosby. 19.45 Nws, act. en weerber. Drel Mal neun: show-spel. 21.45 Akt Sorgenklnd. Aansl.: kort nws. 22 00 Dul act. 22.45 Nws, weerber. en comm. '1, al ir

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6