Ik voel dezelfde j)ijn, ik lijd mee' iiSD-trip leidde "ti eis je naar zee Bollenstreek hoort niet ™,rd?2 bij een stadsgewest Agenda voor Leiden Harlekino breidt uit tagnetiseur Barendtszen over zijn werk en patiënten .genaar breekt in rd: stagiaire Hoger beroepsonderwijs in de Noorderwiek Waternood in w na nekslag g%>fd Ergerlijke stand (LACHTEN BEZORGING Hond jaagt inbrekers op de vlucht Hoog en laag water Katwijk aan Zee Marktberichten "(OUW/KWARTET DONDERDAG 10 AUGUSTUS 1972 REGIO L:S 5SE Jan André Barendtszen is trots op deze brief: 'Woensdag 24 juni 1970 belde ondergetekende de mafer Barendtszen op of hij mij kon helpen. Ik had namelijk zulke dikke benen en kon geen voet verzet- üjfc i, zelfs niet in huis. De heer Barendtszen kwam vrijdag 26 juni om 7 uur en hij heeft mij zeker een vol r behandeld. Het wonder dat zich in de week va n 26 juni tot 3 juli voltrok, was zo geweldig groot, I nt mijn benen werden zo goed als normaal en dat slechts na één behandeling. Ik kon weer goed door huis lopen. Maandag 29 juni moest ik bijna de gehele dag door plassen en ik ben er zeker van dat ik 4 liter vocht ben kwijtgeraakt. Kunt u begrijpen hoe blij en dankbaar ik ben, terwijl ik ervan over- nijd ben dat ik na verdere behandeling weer geheel en al de oude van vroeger zal zijn. Met de meeste 8J igachting. t' ode aan het adres van de para- nale genezer kwam binnen bij de w erlandse Fusie van Paranormale t Natuurgenezers, het 'vakverbond' ongeveer vijftig magnetiseurs, ,elI gezelschap dat een flink deel van gn bijna drie miljoen behandelingen jaar (waarmee gelijk de mythe dit een nuchter land is van de ijh, 1 is) voor zijn rekening neemt. dat lijks laten bijna honderdduizend s sen in Nederland de gediplomeer- nedici verder voor wat ze zijn en plegen een magnetiseur. Daarmee ftreden zij de uit 1865 daterende op de kwakzalverij, die het onbe- ;d uitoefenen van de geneeskunde diefbaar stelt. I ïheerzeep iejj paranormale genezer heeft nog jj d het imago van de vertegenwoor- ,aaiir in een goedkoop soort scheer- ges die zijn heil in iets anders heeft gezocht en in een occulte sfeer zijn duistere middeltjes aanprijst. Jan A. Barendtszen zit in de weinig myste rieuze Poelpolder in een kamer zon der potten met borrelende drankjes en voorzien van gedegen getuigschrif ten van HBS en Middelbare Land bouw School op een andere manier gestalte te geven aan zijn vak. Hij rookt zelfs een betrouwbaar pijp je. Samen met zijn in Noordwijk gevestigde collega Van der Salm neemt hij deze streek voor zijn para normale rekening. Van concurrentie is geen sprake, daarvoor is de markt te goed. Dagelijks doen zo'n vijftien tot twintig mensen, tegen betaling, een poging van hun kwalen af te komen. Meestal 'hopeloze gevallen', die van de door de artsen verstrekte middelen niet opknapten. 'Ik ben gespecialiseerd in mensen met kwalen, die door spanningen ontstaan, hoofdpijn, maag- en rugklachten. In Utrecht zit iemand die beweert een gevreesde ziekte als kanker de baas te kunnen. Daar zet ik vraagtekens bij'. Proefschrift Uit het proefschrift 'Kwakzalverij en onbevoegd uitoefenen van de genees kunst', waarop de Voorburgse arts L. Bakker een paar jaar geleden promo veerde blijkt dat een derde van de patiënten die magnetiseurs bezoeken geneest, dat bij een derde enige ver betering optreedt en dat het resteren de derde er niet op vooruit gaat. Barendtszen: 'En dan te bedenken dat wij de moeilijkste gevallen krijgen'. Het wordt tijd voor de onthulling van de werkwijze. 'Ik stel eerst aan de mensen de vraag wat de dokter ge zegd heeft. Daarna stel ik mijn diag nose. Dat doe ik met een wichelroede (in dit geval een zelf omgebogen metaaldraad). Bij zieke plaatsen slaat de roede op. Daarna begint de behan deling. Ik leg mijn handen op de Barendtszen: 'Ik weet niet of ik gelukkig ben met deze gave'. aangedane plaats, ik straal dan in, en maak magnetische passen ove rde zie ke lichaamsstreek. De magnetische kracht wordt op dat moment overge dragen op de patiënt door mijn strij kende bewegingen. Dat doe ik totdat ik op een gegeven moment merk: het is genoeg. Ik moet erbij zeggen dat één behandeling meestal niet voldoen de is'. Blazen Behalve deze schijnen er nog meer methoden te zijn die genezing be werkstelligen. Er zijn magnetiseurs die blazen. Koud of warm. Koud bla zen geschiedt op enige afstand van het lichaam met min of meer gesloten mond, warm gaat via de geopende mond op een doek die over de plek- in-kwestie ligt. Dan zijn er ook onder de genezers die slechts met de ogen werken. Dezulken priemen de gecon centreerde magnetische blik van de ogen in het lichaam van de patiënt. Af en toe zijn er mensen die behoefte gevoelen aan iets tastbaars. Ook daar aan kan voldaan worden: 'Ik werk bij voorkeur niet met medicijnen. Maar als iemand per se iets wil hebben geef ik hem een flesje gemagnetiseerd water mee'. Waarmee het terrein van de suggestie betreden wordt. 'Het bestaat wel. In de paranormale geneeskunde meer dan in de gewone geneeskunde. Dat komt misschien doordat de patiënten door ons duide lijk op hun gemak gesteld worden. Ik ondervind dat zelf bij tijd en wijle. Het blijkt dat ik een soort fluïdum heb waardoor mensen zich veel meer gaan uiten dan ze ooit, zelfs bij een psychiater, gedaan hebben. Ten tijde van de behandeling voel ik me ook erg verbonden met m'n patiënt. Ik kruip als het ware in zijn huis. Ik voel dezelfde pijn als hij, ik lijd mee. Dat is over zodra de betrokkene de deur uitgaat. Misschien dat men door dit soort zaken aan suggestie gaat denken. Nogmaals, daar valt weinig van te zeggen. Maar het is inmiddels wel zo, dat men suggestie steeds min der als iets belachelijks begint te zien, ook in de gewone medische wereld worden middelen verstrekt die qua samenstelling geen genezende werking, maar toch een goede uitwer king hebben op de toestand van de patiënt'. Dat de grote invloed die magnetiseurs op hun patiënten heb ben, gevaarlijk is, wordt ook van hun kant erkend. Anti Intussen blijft zich een groep mensen hardnekkig verzetten tegen deze me thode van genezing. Iedere maand weer trekt het orgaan van de Vereni ging Tegen de Kwakzalverij fel van leer tegen de handelwijzen van de magnetiseurs. Deze strijders-sinds-1885 zien er totaal geen heil in. Volgens hen houdt de paranormale genezing niet meer in dan bedrog waar de mensen in verschillende opzichten het slachtoffer van worden. In recent maandblad van de Vereniging worden de hierbovengenoemde NFPN en Jan André Barendtszen weggehoond van wege een seance in Kampen waar J. B. en enkele geestverwanten diagno ses stelden aan de hand van foto's. Barendtszen daarover: 'Dat is beslist geen onzin. De foto werkt als een inductor. Als ik zo'n foto in m'n handen heb voel ik wat ik net ook al zei, de pijn mee. Ik begin te rillen en te kwijlen uit mijn mond. Een zeer vermoeiende affaire. Ik weet ook niet of ik zelf erg gelukkig ben met deze gave. Je leeft veel intenser dan de mensen om je heen, ervaart de din gen anders en dat is niet prettig. Je hoeft het ook niet te doen om rijk te worden, al was het alleen maar omdat je geen enkele vastigheid hebt, er helemaal geen sociale voorzieningen zijn. En toch doe ik het. Waarom? Innerlijke dwang, denk ik. Of zoiets'. DRDWIJK Dank zij de ikzaamheid van de vuurtoren- ""toter is een 19-jarige leerling- pleegster aan de verdrinkings- binfl ontkomen. meisje nam na een uitgaans- met haar vriendinnen en e VI vriend deel aan een LSD- aaj 1RDWIJK Een stagiaire bij de den Berghstichting kwam na de ..tdienst tot de ontdekking dat een op haar kamer was doorzocht en ien geldbedrag was ontvreemd, ""waren een platenspeler en een il platen gestolen, 's Nachts had een auto op het terrein gesigna- kwam de politie op het T van een 22-jarige schilder uit Haag, die in het bezit was van inspeler en platen. Hij werd van bed gelicht; bij zijn verhoor leg- ;Lic|ij een bekentenis af. Onder in- I van drank was hij de kamer Bngedrongen. Het geld was al iNided- Dool cans Klei] rentelevisie gestolen IEN - :te slap* trip. Op een gegeven moment bleek zij verdwenen. Onder in vloed van de aan haar verstrek te tablet verliet zij het huis en liep ter hoogte van de vuurtoren de zee in. De vuurtorenwachter merkte het. Direct werd de poli tie gewaarschuwd. Een patrouille haalde haar op en bracht het doornatte meisje naar het bureau. Eerst na geruime tijd kwam zij wat op verhaal. De verpleegster verklaarde zich niets van het ge beurde te herinneren. Zowel zij als haar collega's ble ken zich reeds vaker aan hasjiesj- gebruik te hebben schuldig ge maakt en men was op LSD over gegaan, omdat tijdens zo'n trip 'alles zo mooi was'. De jongelui hadden de tabletten betrokken van een 17-jarige col lega-verpleegster, afkomstig uit Papendrecht, die reeds enkele ja ren drugs gebruikt en als tussen handelaar was gaan fungéren. Op de kamer van dit meisje troffen de recrercheurs enkele tiental len LSD-tabletten aan, alsmede een hoeveelheid hasjies en ook peppillen. De verdovende midde- lén werden in beslag genomen. lÉSlf LEIDEN Met het gereedkomen van het schoolgebouw 'De Noorderwiek' aan de Ter Haarkade (Haag- weg) zal het onderwijs van de huishoudschool aan het Galgewater met ingang van dit schooljaar ge splitst worden. Na een grondige verbouwing zal het gebouw aan het Galgewater uitsluitend bestemd worden voor lager en individueel huishoudonderwijs. Op de nieuwe school (foto) zal uitsluitend middel baar en hoger beroepsonderwijs worden gegeven. Aan het nieuwe schoolgebouw grenst een woonflat voor leerlingen. -Terwijl de bewoners la- slapen hebben inbrekers uit Waru's aan Morsweg de kleuren- Mjntvrcemd. De daders kwamen via ei; chterkant over de spoorbaan het binnen en maakten om op alles jiereid te zijn, de telefoon on- iten zij naar andere waard e- voorwerpen, maar vonden ken- niets meer dat de moeite van leenemen waard was. Smith prot.) tijdens raadsvergadering: ■samGochl U.TT A. IEN Een nekslag maakte een het bezit van het handtasje een 38-jarige vrouw uit Ermelo. trouw was dinsdagnacht op weg het station naar het Diaconessen- «toen zij op de Houtlaan, ter van de Leidse Hout, door een 1 sfcend gebleven man werd beroofd. touw, eerst nog wat suf van de gLng naar het Diaconessenhuis <de portier de politie waarschuw- let slachtoffer werd in het zie- l^uis behandeld voor een lichte [Jj finding in de nek. In het tasje een bedrag van 30 gulden, een giro-cheques en een regenjas. ust Geboren: Maria J d v A P M G m en A W Zwaan; Nlcollne E H d v C en E C Groot; Adriana J M d v A datl'Een en J Harteveld; Vera E d v J U£nnaar en P Bernard; Jacques O z v I L lenjbergen en H Wensveen; Linda-Jane d lijf 0 Romein en J Thijssen. ^%dcn: ATM Beelen; N C de Boer; C S meiboom; G van Roode; T J Warmenhoven; [O pdé; N do Jong; C Paauw. jydien u de krant onverhoopt gf^as niet mocht onvangen, ver taken wij u ons bij voorkeur te feilen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 01710—31441. LISSE De raad schonk gister avond veel aandacht aan de ge- westvorming. -Het was als laatste punt op de agenda vermeld, ken nelijk met de bedoeling daarover rustig van gedachten te kunnen wisselen. Voorzitter Smith van de protestants christelijke fractie heeft zich de laatste maanden bij zonder verdiept in het probleem 'Gewestvorming'. Hij vond dat men spoedig tot een gemeen schappelijke regeling streekge- west Bollenstreek, met aan het hoofd een gewestraad, moet ko men. Ook toonde hij zich voor een recrea tieplan-commissie BollenstreekMeer landen. Het gewest Kennemerland BollenstreekMeerlanden moet niet direkt worden afgewezen, maar wel moet men de bollenstreek als een éénheid laten participeren. Om effektief te kunnen werken moet een organisatie een duidelijk om schreven doelstelling vaststellen. 'Zulk een gezamenlijke doelstelling zal er zijn als er gezamenlijke belan gen bestaan. En die belangen zijn er', aldus de heer Smith, die in dit ver band wees op de lijst met alle ge meenschappelijke regelingen. De heer Smith ziet meer in een streekgewest dan in een stadsgewest. Hij verwacht te dat ook Sassenheim zich bij dit streekgewest zou aansluiten, aangezien deze bollenstreekgemeente zich niet zo gelukkig voelt binnen het stadsge west Leiden. Als doelstelling van het streekgewest Bollenstreek suggereerde de heer Smith behartiging van de belangen op het gebied van de ruim telijke ordening, verkeer en infra- struktuur van het gewest, alsmede het scheppen van voorwaarden voor aktie- ve en passieve recreatie, gericht op een optimale ontwikkeling van de be volking van dit gebied. Hij stelde voorts dat, als men een maal voor een streekgewest heeft ge kozen, men voor het gehele voorzie ningenpakket toch op een of meer stadsgewesten blijft aangewezen. De Bollenstreek is voor het gehele voor zieningenpakket sterk georiënteerd op Haarlem en Leiden en wat minder op Amsterdam en Den Haag. De heer Smith veronderstelde dat de Bollenstreekgemeenten zich niet inzet ten voor een sterke verstedelijking, maar het karakter zoals het nu is proberen te behouden, zij het hier en daar met wat goede aanpassingen. Recreatie 'Slaat de handen ineen', riep de heer Smith uit. 'Mocht het gebied Bollen streek te klein zijn in de ogen van hogere instanties, zoek dan kontakt met gebieden van ongeveer gelijke opbouw en karakter aan de oostkant van de streek, te weten Haarlemmer meer, Aalsmeer, Leimuiden, Alkema de en Warmond'. Als een ander bijzonder aspect noem de hij de recreatie: 'Het is wenselijk zo spoedig mogelijk met de gemeen ten van de Meerlanden of gedeelte Plassengebied, te komen tot een re- creatieplancommissie, die een basi splan moet realiseren voor openluch trecreatie van méér dan regionaal ka rakter. Als een plan bollenstreek en merengebied geen genade vindt bij de hogere instanties en men zich zou moeten voegen in een gewest Leiden, Groot Den Haag, Amsterdam of Ken- nemerland-Zuid. dan is, volgens de heer Smith, een samengaan van Bol lenstreek met Zuid-Kennemerland de aantrekkelijkste oplossing. Hij besloot zijn betoog met het geven van enkele cijfers: Het gewest Bollenstreek heeft 89.000 inwoners (10.800 ha), een gewestraad zou dan 27 leden moeten hebben. Het gewest Bollenstreek en Merengebied (omvattende 30.000 ha) zou 157.000 inwoners tellen, waarbij een gewe straad uit 47 leden zou moeten be staan. Tenslotte zou sprake kunnen zijn van een gewest Kennemerland. Bollenstreek en Merengebied (46.000 ha), wat zou neer komen op een gebied met 395.000 inwoners en een gewestraad van 71 leden. NOORDWIJK Inbrekers, die hun slag trachtten te slaan in een bedrijf aan de Grent, zagen hun plannen verijdeld door de herdershond van de beheerder. Toen zij bezig waren de stopverf van een raam te steken, viel het dier hen aan. Zij sloegen de hond met een stuk ijzer op de kop, maar moesten met achterlating van hun gereedschap vluchten. Door het geblaf en het gerinkel van de vallende ruit werden omwonenden gealarmeerd, die de politie waarschuwden. De daders zijn nog spoorloos. KATWIJK AAN ZEE Vrijdag 11 augustus: hoog water 4.25 en 16.51 uur, laag water 0.26 en 12.44 uur. Springvloed. LEIDERDORP Enkele gedeelten van Leiderdorp hebben dinsdagavond en woensdagochtend zonder water ge zeten. De oorzaak hiervan lag bij een mis greep van een monteur die bij onder houdswerkzaamheden aan de leiding bij het kruispunt Laan van Ouden- zorg/Van der Valkbouwmanweg een verkeerde slag losmaakte. ZATERDAG 12 AUGUSTUS Katwijk H en 20 uur bloemencorso Flora's kleurenpracht aan Zee. ZATERDAG 12 AUGUSTUS LISSE St. Agathakerk S.15 uur orgelbespe ling door Charles de Wolff. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: tentoonsteUing over de Leidse hofjes, van 28 juli tot 10 september, dagelijk 10 tot 17 uur. zondagen 13 tot 17 uur. De Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver smeden te Leiden in de 18e eeuw', van 24 juni tot 27 augustus. Museum Volkenkunde: Fai-La. Hijs de Zeilen tot 8 januari 1973. Openingstijden ma t.m. za 10-17 uur: zo- en feestdagen 13-17 uur. Dagelijks filmvertoning. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3. Lelden: zomertentoonsteUing, schilderijen van Fred Grote, gouaches van MACHTELD Hooyen, tekeningen van René NIjhof en keramiek van Adriana Baarspul, tot .2 september. Geopend van dinsdag tot en met zaterdag. LEIDEN museum natuurlijke historie. Raara- steeg 2: Dierenleven in Suriname. Van 24 juli tot en met 27 oktober. Galerie Heuff tot 12 aug.: Paul Overhaus. pastels en tekeningen. 't Hoekje bij de Pomp: Tot 25 augustus Bert Slingerland, expositie van monotypes en aquarellen. BIOSCOPEN VAN 10 TOT 17 AUGUSTUS Camera: The great race. a.l. Dag. 14.00 en 20 00 uur. ook zondag. Nachtv. Le Clan des Siciliens. 18 jr. vr/za 23.30 uur. Studio: Samen uit. samen thuis. a.l. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo. 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur. T.m. za. 10.30 uur SJors en Sjimmie. Lido: Adios Sabata. 14 jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 14.30, 19.00, 16.45 en 21.15 uur. Luxor: Kogels voor een vreemdeling, 14 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo. 14.00. 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Trianon: Casino Royal. 14 Jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo. extra voorst. 16.15 uur. Rex: De eend en de Cadillac, a.l. 19.00 en 21.15 uur. Matinee: Pippi Langkous, 14.30 uur. Nachtv. Ik. een vrouw, 18 Jr. Vr./za 23.30 uur. DOKTERS. BRANDWEER, POLITIE Dokterstelefoon 5 maal 2 (tot zondag 24 uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lei den voor hulpverlening telefoon 20460: voor informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur; dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uqr. Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gynaecologie en voor zwangeren: van 10.00- LISSE Sinds enkele jaren kent Lisse de kindertheatergroep 'Har lekino', onder leiding van Tru dy van der Eerden (zie foto). Steeds weer blijkt dat voor 'Har lekino' een grote belangstelling aan de dag wordt gelegd. 'Ik werkte tot nu toe met de jeugd van 5 tot 12 jaar, maar wil dit uitbreiden tot 16', aldus Trudy. Alle jongens en meisjes in deze leeftijds groep kunnen zich nu opgeven bij de volgende adressen: Trudy van der erden, Zwanendreef 22; Piet Frans- sen, Kanaalstraat 100; Ricky Wilson, Heemskerkplein 6 en verder iedere woensdag en zaterdag in het Poelpol- dercentrum, Ruishornlaan. De jeugd kan bij Trudy terecht voor praten, muziek maken, films draaien. Er worden gastdocenten aangetrok ken, maar ook laat zij de jeugd zélf bezig zijn. Daarbij wordt gedacht aan cursusavonden: toneel (elementair en vrije expressie), pottenbakken, glazu ren, knoopwerk, macramé. etsen, druktechnieken, linoleumsnede, schil deren, wandkleden maken, sieraden vervaardigen en brommers in- en uit elkaar prutsen. Trudy die graag met de jeugd werkt, verwacht veel interesse voor haar, zoals zij dat noemt, 'jeugdsoos of werkwinkel'. 12.30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30 en van 18.30-20.00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma. wo. do en vrij van 18.30-18.45 uur; za en zo van 15.00-15.15 uur. Diaconessenhuis: lste klasse dagelijks: 11.00- 12.00 uur, 13.15-14.00 uur; 19.45-20.30 uur; 2e en 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 uur; kin derafdeling: dagelijks 14.45-15.30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19 00 uur. LEIDEN St. Elisabethziekenhuis: Volwas senen: 3e klasse, dagelijks van 14-15 en van 18.45-19.30: 2e klasse, dagelijks van 11.30-12 en van 14-15 en van 18.45-19.30 uur. le klasse, dagelijks vanaf 11.30 uur. Kraam af deling: 3e klasse, 15-18 en van 18.45-19.30 uur; 2e klasse. 11.30-12 (aUeen vaders); 15-18 en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdelingen Al cn B4: Dagelijks ran 14.30-18.45 uur (de bezoektijd per bezoek is beperkt tot drie kwartier). SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9.00-10.00 uur op Morssingel 8, telefoon resp. 24800 en 23200. ALPIIEN Bezoekuren ziekenhuis 'Rij noord': dagelijks (ook In het weekend): le klas en 2e klas van 10.30-11.00 uur; van 14.00-14.45 uur. van 18.00-19.00 uur; 3e klas van 14.00-14.45 uur, van 18.00-19.00 uur, van 19.00-19.30 uur alleen voor echtgenoten; kin derafdeling: van 15.00-15.30 uur, van 18.00- 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang op de kinder afdeling. LEIDEN 9 augustus Groente- en Fruitvei ling: Per 100 kg appelen 26-52; pruimen 80- 170: aardappelen doré 25-34, kriel 11-29; andijvie 44-60; augurken 34-76; snijbonen 200- 280; stam bonen 70-1(20; tuinbonen 7-15; kroten 40; kroten gekookt 80; rode kool 22-25; postelein 81-132; Prei 48-59; rabarber 7-22; Spinazie 89-121; Spruiten A 54-57; Spruiten B 51-55; Tomaten A 790-830; B 760-800; C 680- 690; CC 250-270; Uien Mlddelgrof 21-29; waspeen 23-24- Per 100 stuks: Meloenen 6 180-220 8 170-190; Perziken 47-69; Bloemkool A 86-109; B 62-84; Komkommers AAA 49-56; AA 48-50: A 41-44; B 39-41; C 22-25; D 15-17; E 15; Sla 16-34; Per 100 bos Bospeen 69; Peterselie 9-16; Selderij 15-20. 9-22. Sim Arthur, Allee, Shocking 8-14, Char meur 20-36 Rozen Garnette, Carol, Nordia, Sonora Carina Tawny Gold, Faberge, Anna bel 5-8, Zorlna, Roswltha, Prominent, Spa nish Sun. Evergold 6-12 Belinda, Motrea, Esther Ofarim Super Star 12-17, Sonla 16-21. Baccara 16-25, Carla 14-23, Gerbera's 16-19, Lelies Uchlda 15-25, Agapanthus 15-25, Ge plozen chrysanten 24-45 p. st. Tros anjers S5- 1.05. Troschrysanten 105-1.30, Idem Jaarrond 1.50-2. Ornithogalum 55-1.20, Irissen 50-1.60. Gladiolen 50-1.15, Dahlia's 45-80, Freesla's 35-90. Liatris 60-115. Asters 50-70, Statice 50- 65, Montbretia 105-155 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN 7 augustus Groenteveiling: Waspeen A I 640-910, A II 360-710. B I 720-1280. bloemkool 6 I 74-142, 6 11 18-62, 8 I 65-123, 8 II 21-50, 10 I 60, 12 I 55-56 uien 660-710, rabarber 25. komkommers 33- 39, andijvie 48-62, kroten C I 170, I 590, rode kool 21-27, bospeen I 68-104 II 26, sla 19-34, bonenkruid 8-19, tomaten B I 470-640, C I 460-640, peterselie 20, selderij 6-10, spinazie 68-88, spitskool 30-42, krulpeterseUe 35. snijbonen 230-350, tuinbonen 45. savoye kool 22-24, prei I 48-58, II 27. Aanvoer waspeen 65 000 kg. bloemkool 23.000 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 augustus Groenteveiling: waspeen A I. 410-690, A II, 280-670, B 1, 680-910, sla 11-27. bloemkool 6 I 126-147 6 II, 1S-73. 8 I. 88-133 8 II 21-55 12 1 31-38 bospeen 60-102, tuinbonen 44-46, radijs 12. uien 620-720, spitskool 38-41, andij vie 45-60, kroten 4, prei 43-49, selderij 8-9. peterselie 21-31 rode kool 18-31, spinazie 85. snijbonen 140-240, savoyekool 23-24. Aanvoer waspeen 134000 kg. bloemkool 17000 stuks.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3