Tastbare herinnering verdwijnt Marktberichten Haagse Kaja Borris van de lage f. naar de hoge c. Rijnsburgse raad tegen gewestvorming Haagse Comedie in het zilver Aanreschoten man rijdt invalide aan Schip omgeslagen: schipper verdronken kinderen vermist Verzending zeepost Clublokaal door brand verwoest Dieren - en vruchtenspek opent vakantiespelen voor de jeugd Oud-wethouder Schrama in Sassenheim overleden L. H. Sassen erelid van Altior Nieuw plan voor bootieshaven Donner speelt simultaan in Katwijk Onderwijscommissie vergadert Jeugddorp Nieuwkoop ging in vlammen op Weekagenda Katwijk Hoog en laag water Katwijk aan Zee Kleurenpracht aan zee Zeilwedstrijden groot succes Wandelfestijn Nieuwkoop toch een succes Oefenprogramma Weterinpse Boys Ring van bollenkweker kwam na 60 jaar boven de grond m-,r .,tr A- TROUW/KWARTET DINSDAG 8 AUGUSTUS 1972 Regio Oosthoek-complex gaat plat: ALPHEN Binnenkort begint de sloop van het complex gebouwen, dat tot voor enkele jaren het dakpannenbedrijf Oosthoek en Zoon N.V. vormde. En daarmee verdwijnt dan de tasbare herinnering aan een bedrijf, dat ongeveer een eeuw een belangrijke plaats in Alphen innam en waar vele honderden hun dagelijks werk vonden. Bij Oost hoek en Zoon kon men altijd terecht, zelfs in de dertiger jaren, toen men kon horen zingen: 'k Ben naar Oosthoek gegaan; op een kleiblok gaan staan; en nu is het met het stempelen gedaan. Met de kleivlet- ten, of bokken, drie of vier getrokken voor een motorbootje, werd de klei voor de dakpannenfabricage uit de omgeving aangevoerd. Stichter van het bedrijf, dat nu zijn voortzetting vindt in de betonfabrica- ge (vestigingen in Alphen wijk Hoorn en Zoeterwoude), was de heer P. J. Oosthoek. Onder leiding van zijn zoon, de heer A. Oosthoek (ook reeds overleden), nam het dakpannenbedrijf in Alphen een stevige vlucht. Gaat de herinnering van een veertig jaar gele den nog naar een bedrijf, da t de ovens stookte met turf. nadien verre zen verschillende moderne gebouwen, waarvan de vuren op bij deze tijd passende wijze werden gestookt, het afdragen van de pannen van uitslui tend handwerk gedeeltelijk werd over genomen door de lopende band, kor tom, de werkwijze kreeg een totaal ander beeld. Het dakpannenbedrijf Oosthoek heeft volop in de branding gestaan van de sociale actie. Het heeft heel wat voe ten in de aarde gehad in de Rijn streek om de vakbeweging voet aan de grond te doen krijgen. De vrij sterk op elkaar ingestelde werkgevers in de dakpannen- en steenbedrijven voelden niets voor georganiseerde ar beiders die in overleg tot betere voor waarden wilden komen en dat heeft tot grote spanningen en stakingen aanleiding gegeven, waarbij het ruim veertig jaar geleden bij Oosthoek zo hoog liep, dat hier ook rijksmare chaussee werd gestationeerd. De plaat selijke politie kon het lang niet aan. Jubilea Maar toen eenmaal de vakbeweging erkend was. heeft het Oosthoekbedrijf zich toch ook wel royaal bij de gang van zaken neergelegd en het was toch één van de bedrijven in Alphen die op een zeer groot aantal personen met een jarenlang dienstverband konden bogen; er zijn tal van jubilea gevierd Oosthoek heeft het. wat hidakpan nenbedrijf betreft, in de economische ontwikkeling niet bij kunnen houden Het is jammer dat een bedrijf dat een DEN HAAG Als vrijdag 1 septem ber 20.15 uur de pas opgeschilderde deuren van de Kon. Schouwburg openstaan, is dat voor de première waarmee de Haagse Comedie zijn zil veren jubileumjaar begint: Ter Ere Van. een toneelspel van David Storey, Nederlands van Pert Voeten, regie Paul Steenbergen, dekor Harry Wich, kostuumadviezen Has Noordhoek eeuw lang een belangrijke plaats in nam, de strijd op moest geven en enkele jaren geleden de produktie heeft gestaakt. Het terrein met gebou wen werd aangekocht door de Alphen- se Bouwcombinatie, die er een bepaal de bestemming voor had, die door het gemeentebestuur niet acceptabel werd geacht. Er is nog sprake van geweest, dat een Engels bedrijf er de fabricage van betondakpannen zou gaan begin nen. maar ook dat is op niets uitgelo pen. Plat Inmiddels heeft de gemeente het com plex weer overgenomen van de ABC en zal alles plat gaan. Zoals bekend, is de jeugd er lang aan het slopen (door de ouderen is alles wat waarde vol was uit de gebouwen geroofd), maar er staat toch nog wel zoveel, dat de sloop daarvan de gemeent e nog 20.000 kost. Ongeveer zestien gebou wen worden afgebroken en er staan zes schoorstenen van plm. twintig me ter, die ook verdwijnen. Bij dergelijke schoorstenen is het slopen van het fundament een nog zwaarder karwei dan van hetgeen er op staat, want dat laat je maar vallen. Er zal nog wel wat water door de Rijn stromen eer het oude Oosthoek complex plaats heeft gemaakt voor een aantrekkelijker beeld, maar de plannen hiervoor bestaan en Ridder- veld is er om te bewijzen, dat er in slechts enkele jaren in een gemeente heel wat tot stand kan komen. RIJSWIJK De 58-jarige heer W. Hochmans uit Den Haag is gisteren gewond geraakt bij een aanrijding op het Julialaantje. Hij werd met ver wondingen aan het hoofd naar het Diakonessenzl ekenhuis in Voorburg vervoerd. Hij is slecht ter been en bovendien 70 pet blind. De heer Hochmans werd aangereden door een auto die volgens omstan ders met onverantwoordelijk hcge snelheid het terrein van Don Basco verlajen had. De auto, bestuurd door de 22-jarige J. v. d. E. uit Rijswijk belandde na de aanrijding boven op een houten bank. Na de aanrijding verliet de bestuurder de auto zonder zich om het slachtoffer te bekomme ren. Hij werd later in het huis van Don Bosco aangehouden. De auto "m .wuiainufk 1„«...vu»...auiu Hegt, met Ida Wasserman (50 jaar op 4 werd in besiag genomen. Hij was niet de planken). Ko an Dijk. Wim van Rooij. Enny Meunier. Joris Diels, Bas ten Batenburg en Carl van der Plar. Daarna komt in de Kon. Schouwburg: op zaterdag 9 september Goldoni's Knecht van Twee Meesters, Ned be werking Erik Vos/Guido de Moor, dekor Harry Wich, kostuums Has Noordhoek Hegt. muziek Jurriaan An- driessen met Jules Royaards. Anne- Marie Keyligers. Eric van Ingen, Leo de Hartogh, Wim van den Heuvel. Guus Verstraete, Ric Nicolet, Anne Oostveen. Reinier Heidemann. Wiebe Brandsma en Bob van Tol. In het HOT brengt de Haagse Come die donderdag 7 september 20.30 uur 'Palach' van Alan Burne en Charles Marowitz, Ned. bewerking Peter Hoeksema, regie Kees Coolen, toneel beeld Bob Logger. Hertog en hertogin van Bedford in Madurodam DEN HAAG Maandagmiddag heb ben de hertog en hertogin van Bed ford van het Engelse Woburn Abbey, dat ieder jaar meer dan 1.5 miljoen bezoekers trekt, de miniatuurstad Madurodam bezocht. Zij waren enthou siast over het stadje en vol bewonde ring voor de perfecte afwerking van de miniatuurgebouwen. De hertog was ook geïnteresseerd in het voorstel van de directeur van Madurodam. de heer G. Jungerius, om het volgend jaar een foto-expositie uit te wisselen, zodat Woburn Abbey in de expositie ruimte van Madurodam te bezichtigen zal zijn, terwijl de miniatuurstad in de entreehal van Woburn Abbey in foto's wordt uitgebeeld. OOSTFLAKKEE Maandagmiddag is het m torschip 'Maas' (636 ton) tijdens het laden van zand op liet Haringvliet ter hoogte van Den Bom mel (gem. Oostflakkee) door onbeken de oorzaak omgeslagen. Van de vier personen aan b ord Is tot nu toe alleen de vrouw van de schip per gered. De schipper zelf, D. Dek ken (33) is omgekomen: in de loop van de middag werd zijn lijk gebor gen. Een 12-jarig dochtertje van de schip per en een 10-jarlg neefje worden nog vermist. Men neemt aan dat zij ver dronken zijn. Alle vier pers nen wa ren afkomstig uit Papendrecht. Duikers zoeken nog voort bij het schip. De rijkspolitie te water en de arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. ALPHEN Maandag brak brand uit bij de Mavom N.V. veroorzaakt door een defect in de distilleerderij. Het lep dit keer goed af; het personeel wist de brand zelf te blussen. Een paar jaar geleden brak er brand uit waarbij een persoon om het leven kwam en een ernstig werd gewond. verzekerd en had totaal geen remver- mogen. De bestuurder was lichtelijk onder invloed en reed bovendien op het moment zonder rijbewijs. Voorts stond hij nog onder proces-verbaal wegens het rijden onder Invloed in Delft. Feike Asma in Nieuwe Kerk, Delft DELFT Donderdag 10 augustus 20 uur geeft Feike Asma zijn gebruikelij ke zomerconcert in dc Nieuwe Kerk. Het programma begint met Preludi um en Fuga in e kl t van J. S. Bach. Het volgende stuk is het bekende Basso Ostinato van G. F. Handel. Oud-leerling van Feige Asma, Jan Bonefaas schreef in 1972 ter gelegen heid van de 60ste verjaardag van Asma een speciaal aan hem opgedra gen werk. Dit werk, Choral genaamd wordt als derde pre gram manu min er gespeeld. Daarna Fantasie nr 3 in C gr t van C. Saint-Saons. Tot besluit wordt ten gehore gebracht de Grosze Phantasie liber den Choral: Wie schön leucht't uns der Morgenstern van Max Reger. DEN' HAAG Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van hat schip vermeld. Argentinië: ms "Cap San Laurenzo" (7.8); Brazilië: ms 'Cap San Laurenzo' (7.8): Cana da: ms 'Mont Laurier (7.8); Chili: ms Worms' (9.8): Israël; ms 'Callla' (10.8); Indonesië: ms 'Borussia' (98): Japan: ms Rhine Maru' (10.8): Kenya. Oeganda. Tanza nia ms 'Montenaken- (11.8): Ned. AntUlen: ms 'Achllles' (9.8): Nleuw-Zeeland: ms 'Sie- na' (9.8); Surlneme: ms 'Achllles' (9.8): Verv. Staten van Amerika: ms 'SL 181' (9.8); m> 'American Leader- (10.8); Z.-Afrika «Rep.) m.i.v. Z W.-Afrika: ms 'Montalgle' (9.8). DEN HAAG Insiders in de zan gerswereld kennen haar wel: Kaja Borris, dochter van de Berlijnse mu- ziekprofessor Siegfried Borris, van wie meermalen kamermuziek en koor werk in Nederland werd uitgevoerd en die ook als jurylid bij het Interna tionale Koorfestival te Scheveningen fungeerde. De moeder van Kaja Bor ris is de Nederlandse sopraan Condoo Iverdijk, leerlinge van o.a. de ver maarde slempedagoog dr. Wolfgang Schütl. die kort geleden op 87-jarige leeftijd ,i Berlijn overleed. Kaja kreeg haar eerste zanglessen van haar moeder en in 1961 werd er in haar geboortestad Den Haag ernst met het vocale vak gemaakt. Laurens Bogtman en Kammersiingerin Helena Rott wer den aan het Koninklijk Conseratori- um voor Muziek haar docenten, in 1963 opgevolgd door prof. Heinz Mar ten aan de Staatliche Hochschule für Musik lo Keulen. In 1967t volgt dan nog meestercursus bij Maria Sta- der „,r inmiddels is ook de concert- prak. jk van Kaja Borris op gang gekomen. Radioconcerten in binnen- en buiten land, een Wolf-recital in 1966 op de Scheveningse Pier. die toen nog cultu rele allures koesterde, liederavonden en oratoria door geheel West-Duits- land enz. Ook veel moderne en hyper moderne muziek, o.a. Deutsche Vesper van Max Baumann en Fneden op tekst van Ilölderlin van Hans-Ulrich Humpert. De prijzenkast van Kaja Borris inmiddels echtgenote van de Haagse antiquair Toby raakte ook al aar dig gevuld: Eerste Prijs voor de beste liedinterpretatie, Keulen 1965; prijs- winnares concours 'Franz Schubert und das 20. Jahrhundert', Wenen 1967. Tweede-Prijs zangconcours Ber lijn 1968. In datzelfde jaar de Prijs van de Stichting Ned. Muziekbelangeh en tevens van de Vrienden van het Lied in het Internationale Vocalisten concours te 's-Hertogenbosch. Omscholing' Alles als loepzuiver zingende sopraan. En toch had Kaja Borns het gevoel, dat haar timbre donkerder kon wor den gekleurd op basis van nog grotere vocale vrijheid. Dr. Wolfgang Schiitt in Berlijn en haar moeder meenden eveneens, dat het scènisch talent van Kaja Borris beter bij een mezzo-tim bre paste en na een jaar omscholing werd in augustus 1971 het contract, dat de Deutsche Oper Berlin haar voor de studio-afdeling aanbood, het bewijs dat deze moedige zangkunstige daad gerechtvaardigd was. Kaja Borris kreeg daar direct de rol van Dorabel- la in Mozarts 'Cosi fan tutte' te zingen, gevolgd door partijen uit 'Na- vra' van Strawinsky en 'Wozzek' van Berg. Maar evenals in ons land is ook in West-Berlijn de operastudio een springplank naar het grote toneel. Kaja Borris heeft die sprong thans gemaakt. Voor het seizoen 1972-73 kreeg zij een vast contract als mezzo-sopraan aan de Westberlijnse Opera. Dit vaste engagement werd vocaal voorbereid door solistische medewerking aan 'Frau ohne Schatten' van Richard Strauss. 'Hünsel und Gretl' van Hum- perdinck en vooral door haar vertol king van de hoofdrol Agata in de herontdekte. 18ee-euwse muzikale co medie 'Die DorfsMngerinnen' van Va lentino Fioravanti. Deze componist, die in Rome op 67-jarige leeftijd in 1837 stierf, liet 77 opera's na, waarvan er 36 voor Napels, 16 voor Rome en 9 voor Lissabon waren geschreven. De directheid van de scènische situatie en de muzikale humor in 'Die DorfsMngerinnen' sloegen bijzonder aan. Het werk wordt in oktober a.s. tijdens de Berliner Festwochen herhaald en zal naast een TV-uitvoering ook op de Festspiele te Schwetzingen te horen zijn. In Berlijn werd het in de Orangerie van het Slot Charlotten- burg uitgevoerd. Concertpraktijk Naast de vocale dramatiek pioniert en penetreert de Haagse mezzo-sopraan Kaja Borris ook gestadig verder in de wereld van het lied en van het orato rium. In Berlijn, waar het stembereik van lage F tot hoge C van Kaja Borris langzamerhand de waardering krijgt, die het verdient, zal deze Ne derlandse zangeres ook jureren in het Concours, waarop zij in 1966 zelf een Tweede Prijs won. 'Stimmlieh klang- voll und umwerfend komisch', aldus een van de vele goede kritieken. Mis schien dat ook de Ned. Operastichting eens aan deze zo talentvolle landgeno te denkt? F. D. RIJNSBURG De gemeenteraad van Rijnsburg bleek gisteravond over het algemeen tegen de voorgestelde ge westvorming te zijn hoewel met name de Partij van de Arbeid wel voor samenwerking op sommige punten is. Ook vond deze fractie dat b. en .v. zelf een duidelijk standpunt moeten bepalen. Burgemeester B. H. Koomans vond het nog te vroeg om een uitge sproken mening hierover te geven. Wel moet Rijnsburg in ieder geval zijn autonomie behouden. Punt 13 van de agenda betreffende het woningbouwbeleid werd aange houden tot de volgende vergadering, omdat de voorzitter van de woning bouwvereniging Spinoza de heer Noor en deskundig op dit gebied niet aanwezig was. Het verzoek om uitstel kwam van de raadsleden P. Kralt en P. Paauw. en werd door de overige raad overgenomen. Geruime tijd werd gesproken over verlenging van het bestemmingsplan Frederiksoord. De T. Kralt vond dat men de gronden niet te lang moet laten liggen in verband met de stij ging van de kosten. De heer C. Kralt bleek er een voorstander van om kleinere bungalows te bouwen op het terrein dat vroeger toebehoorde aan kolenhandel D. Noort. Op een vraag van de heer Paauw of het bedrijfswo ningen werden, antwoordde het colle ge van v. en w. bevestigend. Er komen zes woningen op. Met name de Partij van de Arbeid vond het een aardig plan. Gevraagd werd of het mogelijk is de zes kavels aan particu lieren te verkopen. Wethouder W. van der Gugten zei dat belangstellen den zich maar moesten melden. Wet houder Dc Mooy bleek dat hier niet mee eens te zijn Hij vond dat men hot een en aii-1 i moest overlaten aan de aannemers. SASSENHEIM Zaterdagmiddag overleed in het Diaconessenhuis te Leiden, oud-wethouder J. C. Schrama (74). Als wethouder heeft hij zich voor Sassenheim zeer verdienstelijk gemaakt. Hij was ook oprichter van de plaatselijke afdeling van St. Jozef, waarvan hij 40 jaar bestuurslid was. Daarnaast was hij jarenlang voorzitter van Herwonnen Levenskracht en voor de oorlog actief lid van het Crisis- Comité. Voor de KVP was hij ruim 30 jaar lid van de gemeenteraad, waarvan de laatste 12 jaar tot '65, wethouder. Van 1952 tot 1956 was hij lid van Provinci ale Staten TER AAR De heer L. H. Sassen is achttien jaar bestuurslid geweest van voetbalvereniging Altior. Bij zijn af scheid werd hij benoemd tot erelid. Als secretaris wordt hij opgevolgd door de heer J. C. van Veen. Het voorstel de contributie te verho gen werd goedgekeurd. Ook de heer J. Akerboom, die het vo^tija^ep nu opgeeft, is erelid geworden7b£'liét verslag van penningmeester J. van Egmond bleek dat Altior het financie el aardig redt. WARMOND De werkgroep 'boot jeshaven Warmond' is twee jaar in tensief bezig aan de realisering van de bootjeshaven. Voor de laatste raadsvergadering heeft de werkgroep een gesprek gehad met B. en W. en alle raadsleden van Warmond. Hieruit bleek dat men over het algemeen zeer positief reageerde op de voorstellen. Het resultaat hier van is, dat bij de tot nu toe ingedien de plannen, zowel van B. en W., als van de commissie, een nieuw plan door de raadsleden is toegevoegd als alternatief. B. en W. hebben beloofd dat in de september-vergadering een beslissing zal worden genomen, waar en wan neer de bootjeshaven wordt gereali seerd. ALPHEN Kort na het fietsevene- ment 'De Laura', volgt het vijfdaagse 'Vakantiespel' van 7 t.m. 11 augustus. Meer dan 1200 scholiertjes van de basisscholen doen hieraan mee. Het comité o.l.v. de heer C. Gulde- mond heeft een aantrekkelijk pro gramma samen gesteld. Naast de traditionele gemeentelijke subsidie heeft 'Vakantiespel 1972' evenals voorgaande jaren geldelijke steun van het plaatselijk bedrijfsle ven, particulieren en instellingen. Wat voor het welslagen minstens even belangrijk is, het nodige aantal leidsters en leiders levert al evenmin problemen op. Slechts het mooie weer ligt buiten het beslissend bereik van medewerkers en deelnemers. Maandag waren er voor de kleine meisjes en jongens in de omgeving van het Bospark 'Dieren en Vruchten- spel' en 's middags was er een voor stelling in 'Nabij'. Dinsdag hebben dezelfde groepen zwembehendigheidsspelen in 'De Dil len' en 's middags maken zij een puz zelwandeltocht. KATWIJK Schaakclub 'Katwijk' or ganiseert zaterdag 12 augustus een schaakséance. Als het mooi weer is wordt gespeeld op het strand b ijpa- viljoen P. C. van der Bos tegenover Boulevard 9. Het begint om 14.30 uur. Mochten de weersomstandigheden het niet toelaten, dan wordt het gehouden in de kantine van gemeentewerken, Van der Vegtstraat. Simultaanspeler is de nederlandse schaak-grootmeester Jan Hein Donner, die het zal opnemen tegen veertig borden. KATWIJK Woensdag om 19.30 uur vergadert de commissie voor onder wijs en culturele zaken. Agenda: Voorstel tot het verlenen van krediet voor het aanbrengen van nieuwe ver- o lichting in de lokalen van de Otto visserijdrives om 20 uur in de spo Baron van Wassenaer van Catwijck- thai 'Cleyn Duin'. Woensdag zullen de groepen zi< 's morgens kunnen uitleven in straa tekenen in 'Ridderveld' en schat® ven. 's Middags vogt in de Bome wijk de vossenjacht.l Donderdag 10 augustus zijn er 's octl tends volksspelen op het Lyceumtel rein; voor de kleine meisjes en jof gens een voorstelling in 'Nabij' dl middags; de groteren hebben dit alll in omgekeerde volgorde. Vrijdag is de traditionele verkleedo; tocht voor alle groepen met een defi langs het raadhuis (10 uur). Ballo; nen worden opgelaten. 'sAvoni wordt het 'Vakantiespel 1972' op h« lyceumterrein besloten met een kam vuur en lampionoptocht. NIEUWKOOP Na enkele weke het speelterrein te zijn geweest vi de jeugd, die in het kader van vakantie-activiteite n een houte jeugddorp bouwde, hebben de bo wers hun kortstondig 'bewoonde hu zen' weer afgebroken. De bouwmaterialen werden opgest peld. Enkele honderden kindere schaarden zich rond de houtberg di in brand werd gestoken. Het was een laatste bron van ve maak. KATWIJK Het programma van evenementencommissie luidt de week als volgt: Dinsdag 8 augustus 8 uur Orgelco: cert in de Nieuwe Kerk aan de Voo straat door Kees van Houten, He mond. Aanvang 20 uur. Woensdag 9 augustus: Beiaardconcei op het carrillon van de Oude of S Andreaskerk door Hessel H. de Ha der. Tijd 20-21 uur. Woensdagavondzang in de Oude of S Andreaskerk met medwerking koor enöof solisten. Vrijdag 11 augustus: Volleybalwei strijd op het parkeerterrein van re taurant 'De Zwaan' om 19 uur. Bridgeavond in het kader van school; bouw christelijke kleuter school Clcijn Duin; aanschaf ontwik kelingsmateriaal ten behoeve van de St. Bemadettekleuterschool; le inrich ting kleuterschool Rijnsoever van dc Hervormde Scholen; treffen van voor zieningen aan de Boorsmaschool en de openbare kleuterscholen 't Kwet- ternest' en 'Op de Spelbrink', in ver band met de brandveiligheid; subsidie christelijk gemengd knor 'Hallelujah'. KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 8 augustus: hoog water 2.14 en 14.47 uur, laag water 10.34 en 23.01. Woens dag 9 augustus: hoog water 3.03 en 15.33, laag water 11.22 en 23.45 uur. KATWIJK Zaterdag 12 augustus zal het Katwijks bloemencorso 'Flora's Kleurenpracht aan Zee' door de stra ten trekken. Het aantal aanmeldingen is de veertig al gepasseerd, waaronder een vijftal praalwagens. De VW ver wacht nog meer aanmeldingen. Zeven muziekkorpsen zullen medewerking verlenen. KATWIJK Met ingang van volgen de week zal wethouder Jac. van Dijk spreekuur houden op iedere woensdag van 15 tot 16 uur. Zaterdag 12 augustus: Beiaardconcei op het carillon van de Oude of S Andreaskerk aan de Boulevard. Be aardier: Mar. Bruynzeel uit Naali wijk-Zwijndrecht. Tijd 20-21 uur. Vuurwerk op het strand bij restai rant 'De Zwaan' om 22.15 uur. Openluchtsimultaanwedstrijd strandpaviljoen 'Mare Liberum' 14.30 uur. Kunsttentoonstelling tot 12 augustu (behalve zondags) van 2-5 en 7-9 uui Voorstraat hoek Badstraat. NIEUWKOOP De Nationale Zei wedstrijden, die in het kader van NIWA-WEEK door de zeilverenigin 'Noord-Zuid' werden georganiseer! zijn een succes geworden. Er verschi nen 180 equipes aan de start, verdeel over vijftien klassen, waaronder ee geheel nieuwe klasse de 'Europ Moth'. Zaterdagmiddag was de eerste star Bij de Valken was het Maarten Stom die met ruime voorsprong als eerst eindigde, hetgeen hij zondagmidda zou herhalen. Bij de 16 M2 klasse I toonde Rob Breur zich zowel zaterda als zondag in alle wedstrijden supe rieur. In de 16 M2 B klasse eiste J. Hoen zondag tweemaal de eer voo zich op. In de Spankerklasse voerd R. Borsboom in alle wedstrijden zijl schip onbedreigd naar de eerste plaat hetgeen P. Dekker in de F. J. klass evpneens presteerde. NIEUWKOOP De avondvierdaagse trok veel belangstelling. De eerste avonden zag het er niet naar uit dat liet een succes zou wor den. Wel was het aantal deelnemers (ongeveer 350) groter dan vorige ja ren, maar de eerste avond regende het onafgebroken en waren er nogal wat uitvallers. De tweede avond re gende het ook, maar slechts een enke ling liet verstek gaan. Het laatste traject eindigde op het terrein langs de Kennedylaan, waar •Eensgezind' met het majorettenkorps zich voor de stoet opstelde. Meer dan 300 wandelaars marcheerden het dorp OUDE WETERING Het oefenpro gramma van Weteringse Boys luidt als volgt: 12 augustus RKEDS-Wet. Boys, 13 augustus KRV-Wet. B««ys, 20 aug.isius RKAVWel. B«>s. 27 augus tus wa. B .y» Will. HAZERSWOUDE Gistermorgen rukte de brandweer uit voor een brand in één der lokalen van de oude Mavo-school in Groenestein. Spelende kinderen ontdekten het vuur. Het betreffende lokaal was in gebruik bij een meisjesclub. Toen de brand weer kwam was er veel rookontwikke ling. In het gebouw bevonden zich o.a. vijftien tenten. De brandweer kon nog het één en ander naar buiten brengen. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Volgens omwonenden zou de brand zijn aangestoken, maar de politie tast wat dat betreft in het duister. katwijk aan ZEE Haringafslag zater- 159 k k. 120-130 vol 127. Maandag 7 augustus: IJM 9. 41 k.. IJM 207. 33 k.. IJM 209. 49 k., WR 33 41 k. KW 33 en de 180 69 k KW 121. 26 k.. KW 32. 18 k. KW 39 92 k. KW 33 en de 180 174 k. Prijzen klein 150-163. k.k. 100-120. vol 114- 119 IJMUIDEN. 7 augustus 1972 De besommin gen: KW 29 ƒ20.000, KW 32 5.300, KW 34 20.400. KW 52 9.000. KW 55 14.200. KW 66 en 21S 9 400. KW 87 13.100. KW 110 6 600. KW 145 20.500. KW 149 22.200. KW 150 14.300, KW 152 18.500, KW 187 17.100. KW 195 19.800. KW 197 12.500, KW 214 14.500, KW 215 13.900, KW 228 10.800, KW 33 en 180 1.7O0. KW 106 7 300. KW 110 3.000, KW 174 18.400. KW 185 9.400. KW 189 ƒ16.000. KW 190 10.800. KW 209 ƒ11.50. KW 21 8 800, KW 213 11.000. WR 25 8.400. WR 32 11.000. WR 45 ƒ10 500, WR 50 4.500. UK 1 20.800. SCH 117 18.600. VL 7 7.800, VL 34 9 100, VL 90 25. VL 142 7.000. IJM 4 6 400. IJM 11 20.300. IJM 18 14.900. IJM 154 15.500. IJMUIDEN, 7 augustus 1972 Aan de maandagmarkt werden de volgende partijen verse zeevis aangevoerd: 1.046 kisten en 709 premlekisten schelvis. 328 kisten en 291 premieklsten wijling. 1.670 kisten kabeljauw. VOORHOUT Een bloembollen- kweker in de Anna Paulownapol- der, de heer Nuland, vond in diens partij pas gerooide tulpen een gou den ring. In de ring stonden nog duidelijk de initialen P. A. D. In de loop der tijden kwam het meer dere malen voor dat, met het opko men van een hyacint vooral, tege lijk met de neus van de bol een ring mee naar boven kwam. Meer dere malen kwam zoiets weer in het bezit van de oorspronkelijke eigenaar. Bij Nuland ivas dit niet het geval, maar het ligt er dicht bij. Deze ring werd zomaar gevon den op de peltafel in een partij tulpen. Omdat de kweker uiteinde lijk toch wel wilde weten of er een mogelijkheid zou zijn de ring terug te geren, bleef hij denken in de bloembollenwereld. De partij tulpen had hij gekocht op een veiling in 1971. Desgevraagd kon men direct vertellen ivie deze par tij had aangevoerd. Het bleek een bloembollenkweker in Voorhout te zijn: H. Damen aan de Jacoba van Beierenweg. En deze kon zich nog goed herin neren, dat zijn rader P. A. Damen deze ring tijdens het toen nog veel voorkomende 'delven' bollenland diep omspittenwas verloren. Tientallen jaren dus is deze grond bewerkt, beplant, verwerkt enz., om dan uiteindelijk nog eens met tulpen beplant te worden, die na verkoop een ring 'meenamen' naar Anna Paulowna. Zo kwam ook de ze ring na 60 jaar toch in de familie Damen terug. 19.800 kg tong. VISAFSLAG IJMUIDEN IJMUIDEN. nugustus 1972. Per 1 kg in guldens: tarbot 9.49-8,89, grol tong 8.51-7.95, grootmiddel tong 8.29-7 81 kleinmiddel tong 8 29-7.61. tong I 9.77-6 41 tong II 9.58-6.53 Per 50 kg in guldens schelvis 1 87-74. schelvis 2 82-68. schelvis 64-54. schelvis 4 48-42. wijting 1 56-3 wilting 2 44-35. schar 52-33. schol 1 83-7 schol 2 90-70. schol 3 75-63. schol 4 65 4! kabeljauw 1 105-68 kabeljauw 2 135-7 kabeljauw 3 92-63 kabeljauw 4 70-58 kabe jauw 5 6. 5-43 koolvis 4 43-35 tarbot 374-1' griet 145-125 tongschar 93-41 poontjes 26-2 krab 750-550 makreel 1 8250-2150 harln I 35-2720 rode poon 1 110-84 haai 95-26 SCHEVENINGEN 7 augustus Visserijt* richten: Besommingen trawlers: SCH 3 8330 SCH 5 13.200; SCH 7 10.140: SCH 16 15.820 SCH 22 54 160; SCH 24 5540: SCH 35 5400 SCH 54 3480: SCH 60 14 320: SH 303 10.250 S 333 2800. Besommingen kustvissers: SCH 69 9000. Noteringen per kg: tong g 820-8,34; tong gt 8-S.20: tong km 7.80-S: tong I 8.80-9.02: ton II 8,51-8.81: tarbot I 8.80-910: tarbot II 675 690; tarbot III 390-4,10: tarbot IV 3.55-3.75 griet I 3-3,25; griet II 250-3. Per 40 kg: schol gm 53-61: schol m 53-60 schol kl 38-41.50: schelvis gm 47-64: schelv km 44-55; schelvis I 34-42: schelvis II 27-30 wijting gestr. 42-55; schar 14.50-27; kabel Jauw m 60-80; kabeljauw I 63-70; kabeljau' II 53-60; kabeljauw III 40-50. Per 100 kg kabeljauw gr 120-180. Per 40 kg: verse haring 18,80-40 vers makreel 16,40-30. Maatjesharing per kantje: groen klein 160 180; zout klein 100-120; zout groot 115-120. Aanvoer: 545 kantjes gez. haring; 3800 R tong en tarbot: 20 kisten diversen; 400 kiste kabeljauw; 310 kisten schol: 230 kisten wij ting. 70 kisten schar; 485 kisten vers< haring: 170 kisten makreel: 250 kisten schel vis. Verwachte aanvoer voor morgen: circa i kustvissers. KATWIJK AAN DEN RIJN: 5 augustus - Groenteveiling: waspeen A extra 960. A 520-860, A II 320-620. B extra 1100, B I 820 1150. bloemkool 6 1 102-133. 6 II 18-72. 8 79-110, 8 II 19-23 bospeen 88-96. rode koo 29 savoije kool 27. andijvie 40, sla 11-15. Aanvoer waspeen 46000 kg bloemkool 600 sluks. LEIDEN 7 augustus Groente- en Fuitve) ling: Per 100 kg: Appelen 23-59: Aaardappe len dorë 21-33 kr. 9-20: andijvie 36-50: augurken 40; snijbonen 250-370; stambonei 190-230; tuinbonen 10-20; kroten 41; krotei gekookt 80: rode kool 7-23; spitskool 55-59; postelein 52-134; prei 44-58: rabarber 23-2'. spinazie 143-150; spruiten A 79-83; spruiten 1 65-82: Per 100 kg Tomaten A 580-590; B 560 570: C 510-540; CC 260-280; Uien mlddelgrol 10-24; w a-peen 16-26. Per 100 c.jks Meloenen 6 170-240: 8 150-205: 10 130-15j: perziken 39-67; Pruimen 70-140; Bloemko.i 56-80; B 39-55; Komkommen AAA 71. ,V 73-7S; A 6S-72; B 66-68; C 59-62; D 32 46: t 23: Sla A 27-40. Per 100 bos Peterselie 9-21; Selderij 5-13.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4