De Koster schorst overleg met VVDM Kabinetscrisis: bod wordt steeds hoger Vakbonden mogelijk inzicht in situatie Limburgs Dagblad lifiss PENDE EESP Vers eitje Flevohof Kalfje Brouwbaasje B3 Flevohof Mr. Erdbrink bemiddelaar in conflict in de havens Na groetweigeractie van solclatenvakbond Nieuwe James Bond Shocking Blue terug van toernee b Flevohof Twee deelnemers van Vierdaagse nog steeds bewusteloos Curiositeit 'lijmpoging' als inzet bij verkoop bij opbod Wateroverlast in Rotterdam Het weer XBOUW/KWARTET DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1972 Binnenland T3/K5 Van een verslaggever DEN HAAG/UTRECHT Minister De Koster (defensie) heeft gistermiddag per brief laten weten dat het georganiseerd overleg tussen het ministerie van defensie en de VVDM is opgeschort. De minister heeft daartoe besloten, omdat de WDM de op 1 augustus heeft afgelast. WDM-voorzitter Kees Beemsterboer, die de brief via een speciale koerier kreeg, heeft gezegd dat zijn vereni ging door deze maatregel 'volkomen verrast' is. Minister De Koster zegt in zijn brief, dat hij bereid is op zijn beslissing terug te komen, wanneer het optre den van de WDM hem voldoende reden geeft er weer op te vertrouwen dat het bestuur van de vereniging voor de belangenbehartiging van haar leden de weg kiest van het overleg en het voeren van acties als de gewraak te achterwege laat. De minister herinnert eraan dat tij dens het op 16 juni gehouden overleg met de VVDM namens hem was mee gedeeld dat een beslissing over verde re vereenvoudiging van de groetplicht was genomen. Zoals bekend was vorig jaar de groetplichtregeling al zodanig gewijzigd, dat nog slechts op het ka zerneterrein officieren gegroet moes ten worden. gehouden groetweigerdag niet Bezwaren Op 28 juni werd een ontwerpregeling met betrekking tot de groetplicht aan de WDM aangeboden. Op 7 juli werd daarover met alle militaire belangen verenigingen van gedachten gewisseld. Omdat er nogal wat bezwaren tegen de ontwerpregeling te berde werden gebracht, werd namens de minister Kees Beemsterboer: verrast. een nieuwe versie in het vooruitzicht gesteld. (ADVERTENTIE) Minister De Koster wijst er in zijn brief op dat de WDM namens hem de groetweigerdag ernstig was ontra den, omdat het overleg over de groet plichtregeling nog gaande was. Boven dien was er, aldus de minister, op gewezen dat het gevaar bestond dat de WDM zich met het aanzetten tot deze actie zou schuldig maken aan een strafbaar feit. 'Het heeft mij', zo schrijft de minister, bijzonder onaan genaam getroffen, dat u dit advies naast u hebt neergelegd'. De minister schrijft nader te hebben overwogen tot welke maatregelen het optreden van de WDM aanleiding moet geven en besluit zijn brief dan als volgt: 'Daartoe staan een aantal mogelijkheden open, zoals bijvoor beeld het beëindigen of opschorten van het geregelde overleg of het in trekken van aan uw vereniging ver leende faciliteiten. Ik heb besloten mij te beperken tot het opschorten van het geregelde overleg met uw vertegenwoordigers, hetwelk derhalve voorlopig geen verdere doorgang zal vinden'. WDM-voorzitter Beemsterboer meen de gisteren dat de ministeriële beslis sing op bijzonder zwakke argumenten is gebaseerd. Hij wees erop dat sinds het georganiseerd overleg tussen de WDM en het ministerie bestaat, er altijd acties zijn gevoerd om duidelijk te maken dat de wensen die bij het overleg ter tafel worden gebracht ook bij de leden van de vereniging leven. Van een onzer verslaggevers HEERLEN Als de raad van commissarissen van het Limburgse Dagblad akkoord gaat, krijgen deskundigen van de drie vakcentrales (NKV, NVV en CNV) inzage van alle stukken, die nodig zijn om een oordeel te kunnen uitspreken over de noodzaak dan wel wenselijk heid tot een samenwerking met een ander krantenbedrijf. De deskun digen zullen hun conclusies aan de bonden meedelen. Paniekerig Volgens de heer Beemsterboer komt De acteur Roger Moore is gisteren met zijn twee kinderen, Deborah miotroool hii hof mmM.linnMKa De Nederlandse popgroep Shocking Blue, die het nogal schijnt te maken in het buitenland, keerde gisteren vermoeid, maar desalniettemin erg tevreden te rug van een toernee door o.a. Japan en Indonesië. Vooral in Japan mocht de popgroep zich in een grote populariteit verheugen. Op de foto: (met bloemen in de hand) zangeres Mariska Veres, daarnaast (met tropenhelm) gitarist/ componist Robbie van Leeuwen en daarachter bassist Cor van Öer Beek en drummer Henk Smitskamp. (ADVERTENTIE) vindt het heerlijk- om even op je hand te sabbelen. NIJMEGEN-WINTERSWIJK In de toestand van de twee Zwitsers, die op de eerste dag van de Nijmeegse vier daagse als gevolg van de tropische hitte moesten worden opgenomen in het St. Radboudziekenhuis is nog steeds geen verandering gekomen. De mannen, een luitenant en een burger, zijn nu al ruim veertien dagen bewus teloos. Zij krijgen een intensieve be handeling, waartoe ondermeer be hoort kunstmatige voeding, regelmati ge beademing en periodieke metingen (o.m. EEG'tjes) om te zien welke reacties er bij hen zijn. Vierdaagse-arts dr. D. A. Avenarius uit Winterswijk heeft er geen verkla ring voor waarom juist twee Zwitsers er zo ernstig aan toe zijn. Van de een, de militair, is bekend dat hij voldoen de heeft getraind. Behalve hen moes ten nog enkele wandelaars op het ijsbed voor afkoeling, maar zij konden na een, twee dagen al uit het zieken huis wordea ontslagen. SCHIPHOL Gisteren zijn op Schip hol opnieuw zestig kinderen uit de Noordicrse hoofdstad Belfast aangeko men. Zij zullen ver van het geweld, drie weken doorbrengen bij gezinnen in de Zaanstreek. De groep bestaat uit 30 kinderen uit katholieke en 30 kin deren uit protestantse gezinnen. Zon dag komt er nog een groep van 30 kinderen. de maatregel bij het WDM-hoofdbe- stuur 'bijzonder hard aan'. 'Het is', zei hij, 'voor ons des te meer een klap, omdat wij hadden verwacht dat de minister boven de nogal paniekeri ge houding van de bevelhebber land strijdkrachten zou staan, temeer daar dinsdag tijdens onze actie veel lagere commandanten deze actie zeer soepel hebben opgevat'. In een verklaring stelt de WDM dat de actie eigenlijk al op 1 juli zou worden gehouden, maar dat tot uitstel was besloten, omdat op 7 juli met de minister nader overlegd zou worden over herziening van de groetplicht. Op 7 juli, aldus de VVDM, hebben bijna alle militaire belangenverenigin gen gesteld dat de groetplicht moest worden afgeschaft. 'Er was dus', zo staat in de verkla ring, 'voor het ministerie geen enkele aanleiding om nog langer te wachten met de afschaffing van de groetplicht. En nog steeds heeft het ministerie niet gezegd wanneer een nieuwe rege ling te verwachten is, een grove nala tigheid'. Insinuerend De ook door minister De Koster in zijn brief gelaakte bekendmaking van het ontwerp voor een nieuwe groetre- geling door de WDM was, zo wordt in de verklaring van de WDM toege geven, in strijd met de gedragsregels van het overleg. Dc WDM-voorzitter heeft daarover ook zijn excuses aange boden. Het ministerie heeft zijn onge noegen betuigd, maar het daarbij ver der gelaten. De WDM acht het on juist dat de minister hierop nu op 'insinuerende wijze' terugkomt. De WDM vindt dat het erop lijkt alsof zij nooit actie kan voeren voor een zaak die ook in het overleg wordt behandeld. Zij vindt dat 'een grove en zelfs ontoelaatbare beperking'. In een brief aan minister De Koster en minister-president Biesheuvel heb ben enkele organisaties, waaronder de ADVA, het NW-jongerencontact en de KWJ, geprotesteerd tegen de manier waarop de legerleiding is op getreden tegen de WDM. Gedoeld wordt onder meer op de inval in het WDM-hoofdkwartier door de mare chaussee. De organisaties noemen dit optreden volstrekt onaanvaardbaar. (8) en Geoffrey (6), voor een korte vakantie van Londen naar Rome gevlogen. Deze week is in Londen bekend geworden, dat Moore in ze ker drie nieuwe James Bond films de hoofdrol zal gaan spelen. (ADVERTENTIE) laat u zien hoe bier gebrouwen wordtop ROTTERDAM Vermoedelijk vandaag of vrijdag zullen organisa ties van werknemers en werkgevers in de haven mr. R. J. Erdbrink vragen te bemiddelen in het havenconflict. De heer Erdbrink, die tot vandaag met vakantie was. is ombudsman van het levensverzekeringswezen en oud- voorzitter van het college van rijksbe middelaars. Bekend is de bemiddelende rol, die de heer Erdbrink in het begin van het jaar heeft gehad in het metaalcon flict. Het is de bedoeling dat de heer Erdbrink als 'wijs man voor de ha ven' zal bezien of de sociaal-economi sche situatie bij de havenbedrijven ruimte laat voor een welvaartsverbete ring per 1 juli. De drie vervoersbon- den NBV, KBV en CBU eisen een reële loonstijging van twee procent. De werkgeversorganisaties, de Scheep vaartvereniging zuid in Rotterdam en de Scheepvaartvereniging noord in Amsterdam hebben deze eis afgewe zen, omdat de resultaten van het eerste halfjaar en de vooruitzichten voor het tweede halfjaar waarover zij weinig optimistisch zijn, geen moge lijkheden zouden bieden. De drie werknemersbonden voeren aan, dat de havenbedrijven vorig jaar over het algemeen winst hebben ge maakt. In de tussentijdse onderhande lingen over de aanpassing van de haven-cao hebben de beide scheep vaartverenigingen wel bereidheid ge toond de compensatie voor de prijs stijgingen van zes op acht procent te brengen. Dit is woensdag overeengekomen in een bespreking tussen de directie van het Limburgs Dagblad en vertegen woordigers van de drie grafische bon den en de unie van beambten en hoger leidinggevend personeel. 'De di rectie zal in de vergadering van de raad van commissarissen van het LD, die vandaag wordt gehouden, dit posi tieve advies over het ter inzage geven van de stukken uitbrengen,' aldus de directie van dit dagblad. De Nederlandse vereniging van jour nalisten (NVJ) is het eens met de redactiecommissie van het Limburgs Dagblad, die vindt, dat de gevolgde procedure van het bod van De Tele graaf op het LD onjuist is geweest. 'De NVJ wil er geen misverstand over laten bestaan, dat het ten aanzien van een eventueel bod door de N.V. Au- det op dezelfde wijze zou reageren'. Dit zegt het NVJ-bestuur in een brief aan directie en raad van commissaris sen van de N.V. Audet. Opgemerkt wordt, dat het overnamebod is gedaan zonder voortijdig overleg met het per soneel. De personeelsgeledingen wa ren niet in staat de juistheid van het besluit te beoordelen, omdat de hier voor vereiste informatie achterwege werd gelaten, aldus de NVJ. De vereniging van journalisten zegt tenslotte niet te kunnen beoordelen of het Limburgs Dagblad zelfstandig moet blijven voortbestaan dan wel naar een samenwerkingsvorm, met wie en onder welke voorwaarden dan ook, moet streven, aldus de brief. Advertentie De vakbonden zullen volledig worden geïnformeerd over de voorstellen, die Audet aan het Limburgs Dagblad zal doen. Zij zullen dan ook in de gele genheid worden gesteld hun visie op de aangelegenheid te geven, aldus de directie van Audet in een brief aan de NVJ. De informatie zal worden verstrekt, zodra het bestuur van Au det zijn voorstellen heeft geconcreti seerd, zo heeft Audet meegedeeld. In een advertentie, die gisteren in het Brabants Dagblad is verschenen, heeft een van de aandeelhouders van het LD, jhr. drs. H. van Nispen tot Pan- nerden uit Roermond, zijn mede-aan deelhouders opgeroepen niet in te gaan op het bod van De Telegraaf. De oproep is ook door een aantal andere aandeelhouders ondertekend. Eerder deze week heeft de directie van het LD, aan wie de advertentie eerst was aangeboden, geweigerd deze in het Limburgs Dagblad op te nemen. De heer Van Nispen tot Pannerden staat bekend als iemand, die absoluut niets moet hebben van een overname van het LD door de Holdingmaatschappij De Telegraaf. Mr. C. J. Houwert, voorzitter van de Nederlandse Dagbladpers (NDP), die deze week samen met het dagelijks bestuur van de NVJ en waarnemend directeur J. Drehmans van het LD, een gesprek heeft gehad, heeft als zijn persoonlijke mening te kennen gegeven, dat de stakingsoproep van de NVJ mogelijk strijdig is met de cao. Hij is in ieder geval van mening, dat de NVJ het wapen van de staking te vroeg heeft gezwaaid. Overigens is voor de redactie van het LD de situatie tot dusverre niet zo gewyzigd, dat men al afziet van de staking, die voor vrijdag is aangekon digd. De redactie van het LD heeft in ieder (ADVERTENTIE) CiS/X (NU NIEUWEOOGST) door WILLEM BREEDVELD DEN HAAG Het intermezzo in de huidige politieke crisis om alsnog te pogen het kabinet-Biesheuvel in ere te herstellen begint veel te lijken op een nogal merkwaardige verkoop bij opbodtwee potentiële kopers doen een aarzelend bod op de curiositeit 'lijmpoging' en eenmaal in deze positie weten de beren van geen ophouden meer. Het bod wordt steeds hoger en bet aanvankelijk ademloos toekij kende publiek ontkomt op den duur niet aan enige twijfel over de werkelijke waarde van de curiositeit. ROTTERDAM Ook in Rotterdam heeft het slechte weer gisteren de brandweer handenvol werk bezorgd. Vooral het centrum en het noordelijk stadsgedeelte hadden te kampen met wateroverlast, omdat de riolen de enorme hoeveelheid regenwater niet konden verwerken. Vanaf twee uur 's middags toen de eerste stortbui boven de stad losbarst te stroomde het klachten van mensen bij wie kelders of sousterrains blank waren komen te staan. De brandweer moest al het beschikbare materiaal in zetten om de ondergelopen ruimten leeg te pompen. Nu al de politieke emoties die na het plotselinge vertrek van de DS'70 ministers De Brauw en Drees zijn losgebarsten is dit zo ongeveer de positie waarin de fractievoorzitters Wiegel (WD) en Tilanus (CHU) de formatie thans heb ben gemanoeuvreerd. Hoewel vrijwel niemand op het Bin nenhof er echt in gelooft dat de poging succes zal hebben, is het bod anderzijds ook weer zo hoog opgelopen dat de kwestie wel serieus moet wor den genomen en daarmee is dan enige twijfel geïntrodu ceerd over de afloop van de gehele affaire. Onbestaanbaar In de eerste week na de crisis nacht was een lijmpoging een voudig een onbestaanbaar ge geven. De politieke voorman nen sloofden zich toen uit om elkaar over en weer de scherp ste verwijten te maken. De DS'70-mimsters bezworen bij hoog en bij laag dat zij er niet alleen om de aan te bren gen bezuinigingen op hun de partementen waren uitgestapt, maar dat het loon- en prijsbe leid in feite de voornaamste oorzaak was. De overgebleven regeringspartijen deden van hun kant hun uiterste best de breuk alleen maar toe te schrijven aan de bezuinigin gen en vonden het daarom onverantwoord dat DS'70 daar om de zaak liet stuk lopen. Vooral fractieleider Wiegel van de VVD viel DS'70 scherp aan op dit punt. Een partij die zich opwerpt als de kampi oen van de inflatiebestrijding betekent voor de VVD een scherpe concurrent. Die wind moest dus uit de DS70-zeilen worden genomen. Zeker in de ogen van het publiek is de heer Wiegel daarin slechts ge deeltelijk geslaagd. Het is daarom niet verwonderlijk dat er vanaf dat moment steeds meer op gespeculeerd werd dat de WD uit de boot zou stappen. De latere verhalen van de heer Wiegel waarin enige aarzeling doorklonk over het loon- en prijsbeleid van minister Boersma (sociale zaken) wezen ook in die rich ting. Deze koersverandering van de WD viel samen met de nogal verrassende aankondiging van de heer Wiegel dat hij in het voordeeltje va. zeventig mil joen gulden op de rijksbegro ting een aanknopingspunt zag om de lijmpoging te beginnen. De heer Tilanus van de CHU viel hem hierin, zij het om geheel andere reden, bij. In politiek Den Ilaag is men er van overtuigd dat de heer Wiegel persoonlijk nooit aan deze lijmpoging heeft willen beginnen. Die rol zou hem opgedrongen ajn door de WD-minister Geertsema, die erover ontstemd was dat mi nister Boersma die zeventig miljoen gulden graag voor zich zou hebben opgeëist. Geertsema zag hier een moge lijkheid om de breuk te lij men waarmee dan zijn wens minister blijven in ver vulling zou gaan. De heer Wiegel, altijd bereid om met enig élan voor het grote publiek te spreken, wist zich snel in zijn nieuwe rol in te spelen. Hij maakte minister Boersma scherpe verwijten en verdedigde met veel verve de stelling dat als er iets te ver delen valt daar ook de opge stapte ministers Drees en De Brauw over moeten kunnen meepraten. De aarzeling over het loon- en prijsbeleid bleef in zijn verhalen doorklinken zodat de hele manoeuvre op nieuw werd uitgelegd als een poging van de WD om uit de boot te stappen. Inmiddels kreeg de lijmpoging meer ge stalte. Adviseur Scholten be kleedde zijn verkennerspost en de eerste gesprekken be gonnen. Verschrikkelijk In dit stadium kreeg het kie zerspubliek opnieuw met een zwenking van de WD te ma ken. De heer Wiegel, in zijn ijver om de verdachtmakingen aan het adres van de WD de wereld uit te helpen, verde digde nu de stelling dat hij Je lijmpoging vooral was begon nen om te voorkomen dat na de verkiezingen oppositielei der Den Uyl zijn Intrek in het Catshuis zou nemen. De zeven tig miljoen werden nu te ber de gebracht als een aanleiding om dit verschrikkelijke gebeu ren te voorkomen. Het lands belang en voor een politieke partij is dat per definitie het belang van de partij zou daarmee niet gebaat zijn. Het is deze laatste stellingna- me die op het Binnenhof de opvatting heeft doen postvat ten dat de heer Wiegel aardig geval een plan uitgestippeld voor de staking, die vannacht om drie uur zal ingaan en tot vrijdagnacht drie uur zal duren. De actie zal worden onder steund door in het centrum van de stad groepjes demonstrerende redac tieleden te laten posten met borden en spandoeken, waarop met leuzen stelling wordt genomen tegen de door de directie van het LD voorgenomen verkoop van dit blad aan De Tele graaf. Aan voorbijgangers zal een ei gen alternatieve krant worden uitge reikt, waarin het standpunt van de redactie, dat tot dusver door waarne mend directeur Drehmans uit de ko lommen van het LD is geweerd, zal worden bekendgemaakt. Deze krant zal ook zoveel mogelijk bij de abon nees van het omstreden blad thuis worden bezorgd. Het Parool heeft zich in de krant van gisteren gedistantieerd van een be richt van een week geleden, waarin deze krant meldde, dat indien de overneming van het LD door De Tele graaf zou doorgaan, de waarnemend directeur en de commissarissen van deze krant ieder een niet-onaanzienlij- ke schadeloosstelling van de Holding maatschappij zouden krijgen. Zoals bekend heeft eerder al de NRC/Han- delsblad dit bericht herroepen. Later meer zon Van onze weerkundige medewerker Gisteren is de kleine, vlakke depres siekern, die eerder onze rubriek al haalde, over Nederland naar het noordoosten getrokken. Dat gebeurde in zo n langzaam tempo, dat buien uren achtereen sterke regens brach ten, soms in hoeveelheden van 40 tot 50 mm. Natuurlijk ontbrak ook het onweer niet. We kregen rapporten over wolk breuken zowel uit Brabant, Zuid-Hol land als van de Veluwe. Ook aan de Engelse zuidkust was een station dat gisteravond 34 mm neerslag meldde. De iware buien waren het gevolg van lage temperatuur in de bovenlucht. Ten zuidwesten van de Britse eilan den bouwt zich momenteel een hoge- drukgebied op (tot 1023 mb), dat in eerste aanleg een wat frissere, droge re, noordwestelijke tot noordelijke wind naar onze omgeving heeft doen doordringen. Dit geeft enige stabilisering in de vorm van zonnige perioden in de tweede helft van deze iweek. Meer naar het noordwesten op de oceaan ligt echter ook een depressie (990 mb) en het is de vraag of het genoem de maximum ons daartegen later in de week zal kunnen beschermen. Van een hoogtefrontje dat van de Für-Oër naar Noord-Eng eland trok, verwacht ten we geen gekke dingen. Een ander hogedrukgebied boven Rusland is nog te zwak (1015 mb) om in onze omgeving het weer tot een ander, zomers gedrag te bewegen. Wanneer dat onverhoopt wel zo zal komen (de eerste week en tien dagen van augustus hebben niet zelden een flinke temperatuurstijging te zien ge geven) hoort u nog van ons. De afgelopen juli-maand was normaal getemperatuurd: in De Bilt gemiddeld 17.2 gr. C tegen 17 gr. over het etmaal. De gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur bleef met 21.6 gr. ondanks de hittegolf nog 0.3 gr. onder normaal peiL Maar tenslotte zijn dan ook negentien van de eenen dertig julidagen te koud geweest. De Bilt telde zeven zomerse dagen tegen zes normaal en rtree tropische (1). De zonneschijn was 171 uur (199), de neerslag Landelijk ca. 110 mm tegen 71 normaal. In Bussum viel 85 mm, Maastricht 96, Nunspeet 105, Apeldoorn 110, het vliegveld Deelen en Zierikzee 118, de vliegbasis Twente 129, Winterswijk 148, Almelo en Arn hem 151. het Friese Donkerbroek 177 en het station in Rotterdam maar liefst 179 mm. Normaal voor juli is ca. 80 mm. bezig is zichzelf te overbidden Met andere woorden: hij dicht aan het slagen van de lijmpo ging zoveel waarde toe, juist omdat hij er zelf niet meer in gelooft en in feite heeft hij het ook nooit gewild. Dit betekent dus dat de lijm poging zal moeten mislukken juist op een moment dat advi seur Scholten moet constate ren dat de meningsverschillen op het zakelijke vlak niet zo gek groot zijn, zodat het op zich al een uiterst delicate kwestie wordt hoe precies de breuklijnen moeten worden aangegeven. De formatie zou daarna weer in het stadium aangekomen zijn waar die voor de lijmpoging was, name lijk de formatie van het min derheidskabinet van de confes sionele partijen en de VVD. Het onderling vertrouwen van deze vier is ondertussen wel zover afgenomen dat ook hier op weinig kans meer bestaat. Het ziet er daarom naar uit dat de WD dan alsnog uit de boot zal stappen met de mede delingen dat zo'n kabinet met zeven KVP-ers en een ARP-er die bezwaren hebben, geen haalbare .zaak is. Het confessi onele minderheidskabinet wordt dan opnieuw zichtbaar. Weerrapporten van gisteravond 19 uur. Ma ximum temperaturen van 17-19 uur en neer slag in mm. Amsterdam onweer 20 4. De Bilt regenbui 20 13, Deelen regenbul 18 7. Eeldo zwaar bew 21 9. Eindhoven regenbul 19 8, Luchth Rdam onweer 20 13. Twente xwaar bcw 18 20. Vllsslngen regenbul 19 4. Zuid Limburg zwaar bew 18 5. Aberdeen zwaar bew 17 0. Athene onbewolkt 34 0. Barcelona regen 18 2. Berlijn half bew 25 0. Bordeaux zwaar bew 20 0. Brussel zwaar bew 18 2, Frankfort regenbul 21 0, Genève Ucht bew 21 o. Helsinki half bew 24 0. Innsbruck regen 19 0.4. Kopenhagen zwaar bew 22 0. Locarno onweer 19 24. Londen zwaar bew 19 0. Lu xemburg regen 12 2. Madrid onbewolkt 29 0. Malaga onbewolkt 32 0. Mallorca zwaar bew 27 0. MUnchen half bcw 19 2. Nico zwaar bew 26 0. Oslo onbewolkt 24 0. Parijs onweer 19 11. Rome licht bew 28 0. Spilt zwaar bew 30 0. Stockholm zwaar bew 21 0. Wenen zwaar bcw 24 0. ZUrich licht bew 18 8. Casa Blanca half bew 24 0. Istanboel half bew 33 0. Las Palmas licht bew 25 0. Tel AvlT onbeowolkt 30 0. Tunis zwaar bew 35 0. HOOG WATER, 4 augustus: Vlissingen le getij 8.43 - 2e getij 21.19, Ha ringvliet a.d. Zeezijde 8.35 21.00. Rotterdam 11.17 - 23.53. Scheveningen 7.57 - 20.25. IJ- mulden 8 46 - 21.14. Den Helder 1.10-13.54, Harlingen 3.46 - 16.23. Delfzijl 6.22 - 18.50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5