Dokter Mary Verghese eoeo Jeugdsentiment in film 'april love' Onverschrokken Ronnie Barker Dirk Verwey van Veronica overleden Brit als nieuwe voorzitter EBU Wij ontvingen Twijfel Hongaarse vleesschotel Den Uyl: 'overheid moet greep op banken hebben' TROUW /KWARTET WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1972 Binnenland 'Radio-tv Tl/Rti HILVERSUM De film April Love levert geschikt materiaal op om de Shirley Jones uit 1957 als tegenspeelster van hoofdrolvertolker Pat Boone te vergelijken met dezelfde Shirley die iedere zondag avond voor de Nederlandse televisie te zien is als moeder van de Padridge-familie. Vijftien jaar geleden zag Shirley er heel wat beza digder uit dan de hippe rondtoerende Amerikaanse moeder van vijf muzikale kinderen. Ronnie Barker, de onverschrokken inspecteur in de koldershow, die naar hem is genoemd, bevindt zich vanavond midden in de gruwelijke problemen die het jaar 1899 opleveren. Een spookachtige moordenaar waart rond die het voor zien heeft op mensen van adel. Niemand minder dan koningin Victoria is in INDE GOUDE GAPER door W. G. VAN DE HULST; plaatjes van W. G. VAN DE HULST Jr. Och, ze kent de inhoud vrijwel van buiten; toch léést ze de vreemde brief weer. En peinstWie zou die toch hebben geschreven? Wie zou haar die toch gezonden hebben, toen ze woonde aan 't keizerlijk hof? Wie zou haar toch zo dringend hebben geraden te gaan zoeken naar het kist je. dat eens haar vaders eigendom was, toen hij nog in hoogheid en eer zijn kedzer diende? Wie was 't geweest, die de kleine sleutel er had bijge voegd? Wie ter wereld?Ze wist het niet, kón het niet vermoeden. Ze had gehoorzaamdOch alles ver geefs! En toch ze zou blijven gehoorza men; ze zou als 't n.oest haar leven offeren in die gehoorzaamheid. Zorgvuldig ook weer, borg ze alles weg. Een gedachte ineens.- Ze slaat met het ivoren hamertje tegen de zilveren gong, die op een kleine tafel staat aan de muur. Zware stappen in de gang. Een klop op de deur. De meyer, vierkant en breed, verschijnt. 'Is de man, die '-an 't paard viel, in staat mij te ontvangen?' vraagt ze vriendelijk. De meyer fronst z'n voorhoofd. KARELTJE KNET^CR EN DE BLAUWGERUITE KIEL ^VTTTT 12-216 'Zo zo zei Ouwe Murk. 'Jij bent dus op een wonderlijke wijze gered door een zeemeermint. Dat ligt dan zekert an de buurt hiert, want laat ik je nou vertellen, dat ik óók door zo'n sprookjesfiguurt bent gered. Ik dacht vroegert altijd, dat sprookjes allemaalt poespas was, maar nou weet ik betert.' 'Hoezo?' vroeg smidje Verholen nieuwsgierig. 'Nou antwoordde Murk. 'Ik zou toch met een boot op 't watert bij jullie ko men, niet? Maar zoals je welt gemerkt zei hebben: ik ben niet geweest. En da's de schuld van die valse prefes- sert. Kerel ik word nog nijdigt als ik d'r an denkt! Je weet het toch nog wel, hè? Gisterenavond wast ik bij FERDNAND jullie in de herbergt geweest. Ik zei je de geschiedenis effe haarfijn vertel len, dan weet je waart je an toebent. Afijn, ik krijg daar dus van Foppe Helmstock een gouwe kroont op me kop en een scheptert in de hand, als een soort keizert zal ik maar zegge. Ik wast natuurlijk blij met die plotselin ge rijkdomt en ik heb een vrolijke horlepiep gedanst en ook een vrolijke borrelt over de loopplank van me tong late glijden. Ik ben toen een tikkie zatjes naar huis afgezakt en ik hebt me een duintje vergist. Ik klomt bij de Dodemansrotsens naarboven en wat zient ik? Een padvinderstent! Ik dacht eerst nogt dat me huis een tent was- geworre en daaromt riep ik of Murk thuis was. Toen kwamt die prefessert met een pistool naar buiten en die heb me overvallen en me de kroon en de scheptert afgepikt. De rest weet je. Ik wier met dikke tou wen gebonden en belandde in een ouwe kille keldert. Toen zag ik ook dat Nosco in een soort duikerpakkie was gaan lopen. Hij had allerlei boze plannens, dat kon je wel an ze boeg beeld zien! Jonge, jonge, wat een gemene kop heb die vent. Het was dus maar goed dat ik op tijd uit die kille keldert wier gehaald, want an ders was ik nou ook het zeemanshoe kie omgelaveereü' 'Wie heeft jou er dan uitgehaald?' vroeg smidje Ver holen. BRESCIA Dirk Verwey, een van de drie directeuren van radio-Veroni- ca, is in, de nacht van maandag op dinsdag op 66-jarige leeftijd in een hotel in Brescia in Italië aan een hartaanval overleden. De heer Verwey was op zakenreis in Italië. Dirk Verwey was de oudste van de drie gebroeders Verwey. die de direc tie voeren van radio-Veronica. De an deren zijn Bul (63) en Jaap (55) Verwey. Na de moeilijkheden met de aanslag op radio-Nordsee, werd Dirk Verwey managing director van radio-Veronica. Hij was voordien enige tijd in con flict geweest met zijn broers, maar werd toen weer lid van de directie. Van onze radio- en tv-redactie BARCELONA De heer Charles Curran, directeur-generaal van de BBC. is tijdens de in Barcelona ge houden 23ste algemene vergadering van de Europese omroep unie (EBU) tot voorzotter van deze organisatie gekozen. De heer Curran is de opvolger van de heer Marcel Bezengon, die in juni aftrad als directeur-generaal van de Zwitserse omroep (SSR). De heer Be zengon, wiens ambtstermijn op 31 de cember afloopt, werd vanwege zijn grote verdiensten voor de EBU tot ere-voorzitter benoemd. Hoe onderhoud ik mijn huis. door S. Leidekker. Een nieuw deeltje in de casa-reeks verschenen bij Kluwer, al gemene uitgaven te Wageningen in samenwerking met het Bouwcentrum te Rotterdam. 109 blz 11.90. Eveneens bij Kluwer, algemene uitga ven verschenen twee deeltjes in de serie transistorschakelingen. Deel 7: Afstandsbediening met transistoren door G. O. W. Fischer. Nederlandse bewerking: Rob Majoor 71 blz - 7.90 en deel 8: Schakelingen voor antenne versterkers, door D. Dorsch, bewerkt door R. Majoor. 53 blz. 7.90. Bij Querido te Amsterdam verschenen weer 4 Salamander-pockets. De tuinen van Bomarzo, door H. S. Haase (2e druk: 159 blz - 3.50,Saki Kwartel zaad en andere verhalen, gekozen en ingeleid door G. Green (2e druk; 220 blz. - 3.50); Tewje in boter en kaas door S. Aleichem (3e druk; 160 blz - 3.50) en Het jongensuur door A. Bumier (3e druk; 124 blz 3.50). In de serie landendocumentatie van het Koninklijk Instituut voor de Tro pen is deel 154/155 verschenen: Ivoor kust. Prijs per los nummer 6 (dub belnummer: 7.50) een jaarabonne ment kost 47.50. Vergadertechniek en groepsgesprek door drs. A. H. S. Stemerding. Uitg. Samson, Alphen aan de Rijn in de Sociale en culturele reeks. 110 blz - 9.90. Hoofdwinkelcentrum, dr. L. Bak. Structuur en functie van het kern- winkelapparaat. 288 blz - 42.50. Capita uit de algemene methodologie der opvoedingswetenschap. Prof. dr. M. J. Langeveld. Uitg. Wolters/Noord- hoff, Groningen. 122 blz - 19.50. Uw geld en de fiscus door C. E. Smith (belastingadviseur). Uitg. Veen, Wageningen. 103 blz - 9.50. door D. C. Wilson —78— Zij kwam tot rust. De strijd was voorbij. Ze opende de ogen en haar blik viel op de koele, verheven majes teitelijkheid van de Jungfrau, zon overgoten, zich sereen verheffend bo ven kleine wolkjes. Daarnaast hing de spreuk: 'Ik weet het Vrees niet!' Weer welden haar tranen omhoog, doch dit keer bevrijdend, dankbaar. Deze ingreep vond plaats op de vijf tiende juni. Het been werd nu geno men uit een van haar benen, ter fixatie van het benedendeel van haar wervelkolom. Andermaal vingen er weken aan van bewegingloosheid en afwachten, van zich gevangen voelen in het gips. Weer eindeloze uren op de rug, tweemaal per dag even onderbro ken doordat ze op haar buik mocht liggen. Weer lagen boeken open op het lage tafeltje, stonden vazen bloe men op de stenen vloer, kwamen opgewekte bezoekers, wipten zusters en artsen binnen, lag ze te bidden voor anderen, beluisterde zij passeren de voetstappen, bekeek ze de boom, de tuin. voorbijlopende personen. Het ergste jaargetijde was nu achter de rug. Juli was de winderige maand, Addi Masam, en bracht verkoeling, regen, storm. De lucht klaarde op door de buien, ze rook de geur van vochti ge aarde. Op de geïrrigeerde rijstvel den van de streek liepen de boeren nu door de modder te waden achter hun houten ploegen en de schrale, donkere buffels of de witte ossen stampten fris groen blad in de uitgeputte bodem °n maakten de vel den gereed voor de jonge rijstaan- plant. Als ze de ogen sloot kon zij ze voor zich zien. Overal om haar heen was beweging, in het loeien van de wind. het stampen van hoeven en het piepen van draaiende wielen, in voortsnellende stappen. In de hele kos mos scheen alleen zij bewegingloos te zijn. 'Ook zij' herinnerde zij zichzelf, 'die nen, die alleen stilstaan stil liggen en wachten'. 'Stenen muren vormen nog geen ker ker', kwam een ander citaat bij haar boven. De nieuwe rolstoel gaf blijdschap én verdriet, blijdschap, omdat de proble men die er in de weg waren gelegd bij het verkrijgen "an een importver- gunning waren overwonnen toen de zakelijk directeur van het ziekenhuis, Savarirayan, de zaak via Church World Service had geklaard. Verdriet, omdat zij er nog geen gebruik van kon maken. Daar stond de stoel, fonkel nieuw, met demontabele armleggers leeg. Eind augustus kreeg Mary ineens pijn ter hoogte van haar rugbeschadiging. Verbazing en ongeloof maakten zich van haar meester. Een wilde hoop kwam bij haar op bij dit gevoel, dat ze nog niet eerder had gekend. Doch dokter Chandy, de neurochirurg, schudde het hoofd. 'Het heeft meer weg van een irritatie van de beschadigde zenuwbundel', zei hij zorglijk. 'Ik hoopte dat dit zich niet zou voordoen. Soms maakt het.hij aarzelde 'chronische behandeling noodzakelijk'. De pijn verergerde, hield aan. Zelfs de wrijving van haar kleding veroor zaakte hinder. De licht-verdovende middelen tot meer durfde men niet over te gaan, meer wilde Mary ook niet accepteren brachten wei nig soelaas. Bij tijd en wijle was de pijn nauwelijks verdraaglijk. Voor het eerst putte ze weinig troost uit haar bezoek. Haar lach was ge dwongen. Alles waartoe zij zich kon brengen, was haar tranen inhouden. Plichtsgetrouw maar mechanisch be antwoordde ze de opmerkingen, maar ze verlangde steeds naar het vertrek van haar bezoekers, zodat ze haar tranen de vrije loop kon laten, han den en lippen en tanden opeen persen kon. Bijna verging haar de lust in de korte gebedsbijeenkomsten die Grece, Helen en Annamma Verghese bij haar Op dit moment heeft ze een hele filmcarrière achter de rug. Ze begon als tiener met een rol in de musical film Oklahoma, waarna verschillende andere films volgden. Vier gouden platen leverde haar optreden in de Padridge-familie op. Nog steeds wor den opnamen voor deze serie ge maakt, die eigenlijk bestemd is voor de jeugd, maar ook veel ouderen weet te vermaken. Zowel Shirley Jones als Pat Boone wonen in Beverley Hills. Veel jeugd sentiment zal bovenkomen bij het zien van Pat als hoofdrolspeler in April Love. In de jaren vijftig oogstte Pat enorm veel succes met zijn dro merige muzikale stem. Dit talent, sa men met zijn evenwichtige persoon lijkheid, deed velen voor hem winnen in een tijd waarin de onstuimige rock- en rollgolven kwamen aanrollen. Het was toen mode om in films de ontspoorde jongeman voor te stellen en dat doet Pat dan ook in April love ondanks zijn fatsoenlijk voorkomen. April love is een van de vijftien speelfilms, die hij als hoofdrolspeler op zijn naam heeft staan. Daarbij komen dertien gouden platen, twee gouden albums en een platina plaat. Toch hoort men over Pat niet zoveel meer. Na het beëindigen van zijn theologische studie houdt hij zich nog wel bezig met de show-bussiness. Daarbij wordt hij bijgestaan door zijn vier dochters, waarvan de oudste ze ventien en de jongste veertien is. Toernees van dit span blijken in Amerika wel aan te slaan. HILVERSUM Kenmerk zal 2 au gustus Ned. H 22.20 uur onder andere aandacht besteden aan de door de paus ontslagen Peruaanse bisschop Ju lio Gonzales Ruiz. Verder een gesprek met de secretaris van de wereldraad van kerken, dr. Carson Blake, die onlangs in een brief aan president Nixon de bombardementen van de dijken in Noord-Vietnam veroordeel de. 500 gr. lamspoulet 3uien 3 uien eetl. paprikapoeder 75 gr. boter zout, peper blikje tomatenpuree 400 gr. spaghetti gehakte peterselie. Snijd de uien in plakken en bak ze samen met het vlees bruin in de 75 gram boter. Op smaak brengen met zout, peper en paprikapoeder. Laat het mengsel ongeveer een kwartier stoven. De tomatenpuree door een kopje water roeren en daarna bij het gerecht doen. Laten stoven tot het gaar is. Kook de spaghetti, bestrooi deze met gehakte peterselie en maak een schaal met in het midden het vlees en er omheen de spaghetti. Als u morgen niet naar de tandarts hoeft, dan is een teentje knoflook door de vleesschotel natuurlijk uiterst smake lijk. Menutip: toastje zalm, Hongaarse vleesschotel, meloen met bessen. UTRECHT Oppositieleider drs. J. den Uyl vindt het in hoge mate ongezond, dat particuliere banken een overwegende invloed hebben op het voortbestaan van ondernemingen zon der dat publiekelijk controle mogelijk is. Hij heeft dit standpunt geformu leerd in een gesprek met 'Industriere- vu'. het officieel orgaan van de Indus triebond NKV. Door gesprekken met de fractievoor zitters van PvdA, KVP en VVD wil dit blad zijn lezers laten kennismaken met hun ideeën over zaken, die voor de vakbeweging belangrijk zijn. De heer Den Uyl maakte zijn opmerking over de grote invloed van de banken onder meer naar aanleiding van de verwikkelingen bij de Zaanlandse Scheepsbouwmaatschappij. De twee 'bankreuzen', Amrobank en Algemene Bank Nederland, hebben het overgrote deel van de kredietver lening aan het industriële bedrijfsle ven onder controle, meent de heer Den Uyl. De overheid zou in de leiding van de banken een grote zeg genschap moeten hebben door de be noeming van commissarissen door de ministers vam economische zaken, fi nanciën en sociale zaken. Ook denkt de heer Den Uyl aan een selectiesysteem, waarbij het parlement een waarnemer benoemt bij een bank. Deze waarnemer rapporteert het par lement rechtstreeks. in de kamer hielden. Haar gebeden waren niet meer dan gestamelde woor den. 'Heer, help mijU kent mijn pijn en lijden. Vergeef me, dat ik zo heb geklaagd, dat ik niets voelde. Help me het te dragen op de een of andere manier te benutten, om anderen te helpen'. Pijn werd een vertrouwde metgezel. Maar zij was geen moderne Franciscus, voor wie al Gods schepsels broeders waren, ook de meest afstote lijke en verachtelijke! Gedurende die weken schoten haar de gesprekken te binnen uit het laatste jaar van haar studie, toen ze had deelgenomen aan dr. Ida B. Scudders bijbelstudiegroep. Zij hadden zich toen beziggehouden met de vraag van het lijden en zich afgevraagd hoe het in overeenstemming kon zijn met Gods liefde. In die tijd werd Mary geplaagd door de kwalen tan haar zuster Thankamma en door wat zij dagelijks in het hospitaal meemaakte. Nu was het geen abstract probleem. Het was een duivel of engel waarmee moest worden geworsteld. 'Herinnert u zich dat gedicht dat u ons eens voorlas in dat jaar?' vroeg Mary aan dokter Ida B. Deze bracht het bij haar volgende visite mee. 'Ik kreeg het van mijn vader', lichtte zij toe. 'Jaren geleden. De dichter is onbekend. Het is aange troffen op een muur in het zieken huis van Denver'. De eenvoudige regels gaven Mary steun in de dagen die kwamen: 'Omhoog tot God stijgt de angstkreet der mensen: (Wordt vervolgd) TV vandaag 1 2 3 4 S 6 7 6 9 NEDERLAND I NCRV 17.00 Kinderprogramma NOS 18.25 Horizontaal: 1. goedertierenheid; 2. gekheid-gevangenis-en volgende (afk.); 3. natuurlijk waterbekken-engels bier pers. voornaamw.; 4. leerrede-lusthof; 5. niet harde slag-bergplaats-muziek noot; 6. woonboot-kledingstuk-bedrag; 7. roofdier-knaagdier-lidwoord; 8. een zekere-water in Friesland-palmboom; 9. soepel-schijf vis. Verticaal: 1. rekenplichtig; 2. bereide dierenhuid-godin van de vrede; 3. oude lengtemaat-eikeschors-kloof; 4. zangvo gel-groente; 5. reus-bloeiwijze-land- bouwwertuig; 6. zandheuvel-en derge lijke (afk.)-vlokkige stof op bier enz.; 7. stap-afval van graan; 8. honingbij ruiterfeest; 9. gewichtig feit. Oplossing: 1. mast-stam, 2. iers-sier, 3. roem-moer, 4. akal-laak, 5. boer- robe, 6. egel-leeg, 7. lama-maal. MIRABEL. 18.45 18.55 19.05 19.30 19.50 20.00 20.20 20.25 22.00 22.05 22.40 23.05 W.K. Wielrennen te Marseille Brigadier Dog Journaal Van gewest tot gewest Intern. Agrarisch nieuws Tips v.h. Nationaal Bureau voor Toerisme Journaal Uitz. Stichting Socutera April Love Journaal W.K. Wielrennen te Marseille Ronnie Barker Show: Onveilig Londen 1899 W.K. Wielrennen te Marseille NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal NCRV 19.05 Eddy Ready Go NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Doek Green - Molenzicht 21.05 Spel zonder Grenzen IKOR RKK 22.20 Kenmerk HIRO Terwijl hoge prelaten in Rome bezig zijn de zaligverklaring van paus Pius XII voor te bereiden, is opnieuw twij fel geuit omtrent de rol die deze kerk leider tijdens de oorlog heeft gespeeld. Verscheidene onthullingen doet nu de in Rome wonende Nederlandse schrij ver Sam Wagenaar in zijn boek Het getto aan de Tiber, dat onlangs in het Italiaans is verschenen. In Achter het Nieuws vertelde de auteur dat in tegenstetlling tot alle beweringen van de Heilige Stoel, het Vaticaan in de oorlog geen cent hef ft uitgegeven om de hun eigen godsdienst belijdende joden te redden. De hulp zou zich hebben beperkt tot 1.500 ka tholieke joden. Wagenaar zegt deze inlichtingen te hebben gekregen van de twee priesters aan wie het hulpver- leningswerk was opgedragen. Na het geruchtmakende toneelwerk Der Steil- vertreter van Rolf Hochhuth, kan de door Wagenaar geschreven geschiede nis van de joden in Rome de twijfels opnieuw vermenigvuldigen. De Londense correspondent van de VARA was niet erg nauwkeurig met zijn berichtgeving over de toestand in Noord-Ierland. Hij deed er een sche- pie op door te vertellen dat de Britse regering zelfs een slagschip naar het bedreigde gebied had gestuurd, maar een dergelijk schip is echter wel wat groter dan het 11.000 ton metende transportschip Intrepid. Ongetwijfeld zullen vele kijkers het Radio vandaag HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos): lichte platen, rep. en ber. (7.30 Nws: 7.41-8.00 Akt.: 8.30 Nws: 8 41-8.50 Akt.). 10.00 Sphinx: progr v.d. vrouw. (10.30-10.32 Nws). 11.55 Med. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.26 Med. t.b.v. land en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13.00- 13 05' Raden maar NOS: 14 10 Van Ta-ta tot totale taal: een rubr. over het leven in de taal. 14.20 (S) Aspecten v.d kamermuz.: oude en klass. muz. 14.50 Onder de groene linde- oude liedjes. 15.10 Meer over minder: De stem v.d. sprekende minderheid. (15 30- 15 32 Nws). NCRV: 16.45 Kom met Je boek: v.d jeugd. 17 00 IS) NCRV-Vocaal ensemble: oude liederen. Overheidsvoorl.17.20 Het vervoer van gevaarlijke stoffen. Een gesprek van Maurice Ackermans met dr. R.J.H. Krulsinga, staatssecr. v*n V en W. NCRV: 17 30 Nws. 17.32 Hier en-Nu. 18.00 (S) Aperitief: licht muz.progr. 18.30 Nws. 18.41 (S) Veel gevraagde gewijde muz. 19.00 De kerk vandaag - nws en comm. NOS: 199.10 W K. Wielrennen op de baan voor profs te Marseille. 19.20 Lichte gramm muz. 20.00 Sport en muz.: rep. v.h. W K. Wielren- nen op de baan voor profs te Marseille, afgewisseld door gramm.muz. (22.25 Bond zonder Naam: Er op uit? Oke; er op uit zijn? Neen;: NOS: 22.30 Nws: 22.40 Den Haag vandaag). 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7-20 (5) Dag woensdag:: muz. en Inf.. met ca. 7.25 V.d. voorpag. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.23 (S) Dag woensdag (verv (8.35 Van alle markten thuis: progr. v.d. huisvr.) 9.00 (S) Radio- weekblad: gevar. progr. met 9.15 Koning jammer vinden dat nu reeds een ein de is gekomen aan de ook voor oude ren aantrekkelijke serie Follyfoot. De NCRV zal zeker de nodige verzoekjes ontvangen om meer, want vooral de laatste aflevering sprak bijzonder aan. Uit de zo gevoelig voor Dora spelende Gillian Blake kan een veel zijdige actrice groeien. Fijne talentjes steken ook in Christian Rodska (de brutale Ron) Steve Hodson (Steve) en Arthur English, die als Slugger libt zien dat hij een kosteijke kalrak- terspeler is. Beangwekkend lin het NCRV-pro- gramma was de kennismaking met de film 'Aan hel begin' van de Russische cineast Gleb Panfilow en diens vrouw Inna Tsjoerikowa, die daarin een mo- I numentale creatie maakt van het on der haar lelijkheid lijdende heisje Pasja. Het eeuwenoude thema van hunkering naar liefde en een al gaiuio in verdriet eindigende driehoeksver houding, is in dit Russische werkstuk zeer gevoelig benzderd. Bewonderens waardig zijn de wisselende stemmin gen in beeld gebracht. Frappant, dat de film nergens naar het banale af zakt, maar in tegendeel een zuiver heid ademt, die soms ontroert. Het erop volgende poppenspel van Mees ter Pedro contrasteerde daarmee zo scherp, dat ik het einde niet heb afgewacht. T.H. Klant, 9.35 Waterst., 10.45 V.d. kleuters. 11.00 Nws. 12.00 (S) Licht ork. en zangsolis ten 12.25 Openluchtconc. door de A'damse Politiekapel. 13 00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Muz. van gisteren: licht platenprogr. 14.00 (S) Speelruimte: gevar. progr. met akt. en muz. (16.00-16.02 Nws.) 17.00 Geef me de vijf: licht verzoekpl progr. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Akt. 18 20 (S) Klinl Klaar, zonder nonsens. 19.30 (S) VARAi Dansork. met diverse solisten. 20.00 Nws.' 20 05 (S) Fragmenten uit dc musical Caba ret. 20.30 De verloren zoon, hoorspel. 21.15 (S) PoDsmuk: licht platenprogr. 21.45 (S) Koloriet: een veelkleurig muz.progr. 22.30 iS) Pianorecital- klass muz. 22.55 Med. 23.00 Nws. 23.00 Akt, 23.20 (S) Radio Jazz Magazine 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO- 7 00 Nws. 7 02 Steevast (8 00 Nws: <j 8 02-8.04 Radiofournaal. 9 00 Nws. 9 02 Der negen-uur-show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeidsvi- (C tamlnen. (11 00 Nws.) 12.00 Nws. 12 03 Radi ojournaal. 12.06 Zet 'm op: licht platenprogr. (13 00 Nws.) 14 00 Nws. 14 03 Superclean Dreammachlne 15.00 Nws. 15.03 Lichte pla ten (16.00 Nws.) 17.00 Nws. 17.03 Radiojour naal. 17 06-18.00 Postbus 700: verzoekpl- progr. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Lichte muz. 12 50 Bultenl. persoverz. 13.00 Nws en weerber. Aansl.: Toneelagenda. 13.20 BRT- produkties. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Muz. v d jeugd: klass. muz. 14.50 Koorwer-j ken. (15.00 Nws.) 15.15 V.d. kinderen. 16.00 Nws en beursber. 16.10 Operafragm. 17.00 Nws en med. 17.10 Amusem.muz. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18 15 Lekenmoraal en filosofie. 18.45 Koorzang, j.. 18 55 Taalwenken. 18.57 Lichte ork.muz. 19 00 |V Nws en act. Aansl.: Melodie Radio. 19.40 ig Keurig engels). 20.00 Llederenrecital. 20.30 Svmf. muz. 21.30 Kamermuz. 22.00 Nws. 22.10 W Klass. muz. 22 45 Pianomuz. 23.00 Kamermuz. L 23.40-23 45 Nws. |V< avond, jj: 12.05 net de|E' •bastian.) >c. progr.fee „odynski'sl .gr. 23.25| lymn. v, J 17.35 Las- 22.45 Programma over Nederlandse Jeugdherberg Centrale en Kon. Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen NOS 23.05 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Sportsplegel. 11.15 Die Umschau. 12 Religieuze uitz. 12.20 Een Europareis met camera. 72 Jaar geleden. 12.50 Intern, perso verz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16 20 Operetteconc. 17.05 V.d. kinderen. 17.30).- Idem. 17 55-18.00 Nws. Reg. progr.: NDR: 18.00 CultuurspicgelJhC IS 30 Act. 18.45 Zandmann. 18 55 Nordschau- magazlne. 19en timi. 19.59 Progr.overz. ra WDR: 13.00 Reg. nws. 18 10 V.d. kleuters, k, 18.15 Sebastian. 18.40 Act. 19.20 Sebastian.) 20 00 Journaal en weerber. 20.15 Doe. progr.p 21 05 Intern. Stedentoemooi. 22.30 Lodynski's Flohmarkt Companlj, satirisch progr, Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 17.00 V. cl. kleuters. 17.20 Gymn. kinderen. 17.30 Nws en weerber. sles Abenteuer. j-v. DUITSLAND II 18.05 Act. en muz. 18.35 Von Cowboys! Sheriffs und Banditen. 19 10 Alpha AlphaJU' 19.45 Nws. act. en weerber. 20.15 Act.ji:. Aansl.: nws. 21.00 Geliebter Morder. detecti-T"; vespel. 22.15 Nws, weerber. en comm. 22.30-Op 23.15 Volksmuz. uit Pakistan. en DUITSLAND III WDR ,ja] WOENSDAG 2 AUGUSTUS NA 18 UUR 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. v.d. Spaanse."» werkn. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Reg.;TI nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber.fo 20 15 Filmprogr. 21.00 Journaal. 21.30 Derj.. Gebrauch der Zelt, franse korte film. Ij" BELGIE FRANS 16.40 Nws. 16.45 Gevar. Jeugdprogr. BELGIE FRANS 18 25 Rayon X. La Semois. 18.55 kleuters. 19.00 Madame et son fantomeJ feulll. (7). 19.30 Omnium. 19.45 Journaal] 20.15 Cent fllles a marier, vakantieserie] 21 05 Eurovisie: Spel zonder grenzen. Initiation en language cinematographiqu» ca. 22.50 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 18.00 Rep. wielrennen. 18.30 Fabeltjeskr, 2 18.35 Jevanjong, Jeugdprogr. 19.39 Weerber 19.43 Med. 19.45 Nws. 20.10 Medisch Ccn trum. doktersserie. 21.05 Spel zonder gren JJ zen. 22.20 TV-serie. 22.50 Nws. 22.55-23.4.® Rep. wielrennen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6