joddet: De Tour sterft niet 5- indelijk ijd voor Camera's toch weer in de zaal? Geen militairen in uniform op Spelen TOUR IN CIJFERS Akkoord over data Ajax-Independiente 0/itan dringt ex-rondeleider naar achtergrond Hrckx gunt Van Impe bergprijs VANDAAG Wel doping in de Tour Frank Lewis naar HCAW Van Werkhoven Europees kampioen t KWARTET DONDERDAG 20 JULI 1972 Spurt Til KIS .IER Jaques Goddet is een monument. De verschijning oude charmante heer in zijn eeuwige korte lange, of lange iroek, symboliseert de Tour de France van het verleden, van ^jjjoiek en van de mystiek. Goddet is de personificatie van het we element in 's werelds grootste wielercircus. Na de over ran zijn blad, l'Equipe, door de Parisien Liberé van Felix Levi- hij langzaam maar zeker naar de achtergrond verschoven. En »t vervangen van het beeld van Goddet heeft de Tour de France iro jortieve waarde, ingeboet. Felix Levitan, de kleine bedrijvige ldjkir van Le Parisien Liberé. benadert het allemaal strikt zake- Miedert het moment waarop hij de belangrijkste man in de Ron- "1 n h eft zich ook het kapitalisme, de reclame, meester ge- ;van de Tour de France. Goddet is de rechtstreekse wii r van de stichter van de Tour ice, Henri Desgrange. Rond de iseling was er al evenzeer als heftige concurrentiestrijd tus- Franse kranten. Ieder probeer- zich zoveel mogelijk lezers te n. De stunt, die Desgrange ech- 1903 bedacht, verbijsterde de Tentie. Hij liet kerels op fiet- or heel Frankrijk rijden. De e France, zo heette zijn schep net succes was verzekerd en dat moment begon de geschie- an een evenement dat door de heen miljoenen geboeid Goddet: 'In die oertijd van de lad Desgrange. directeur-hoofd- ror van het organiserende blad medewerking van mijn vader, d op als een soort manager. Na Dd van Desgrange ben ik de rijkste man in de ronde gewor- edert 1928 ben ik bij de Tour ice betrokken geweest.' Goddet is sportminded. 'Ik stervende is vergist zich. Er zijn twaalf miljoen getuigen. Dat is het aantal toeschouwers, dat nu de Tour aan zich voorbij heeft zien trekken. Bijna evenveel als uw land inwoners telt. Wie kan er dan nog spreken van een tanende belangstelling wie durft dan nog te beweren dat de Tour de France zich overleefd heeft?' Goddet heeft voor die verrassend gro te belangstelling wel een verklaring.' Na het vorig jaar was iedereen ge spitst op het duel Merckx-Ocana. Voor Frankrijk was er nog een speciale reden: de terugkeer van Raymond Poulidor in de Tour de France. Dat scheelt miljoenen. Jammer genoeg is er van een echt duel tussen Merckx en Ocana geen sprake geweest. Maar gelukkig voor ons hebben de presta ties van Guimard en van Poulidor de belangstelling in Frankrijk voor de Tour niet kunnen doven. Iedereen begrijpt dat de reclame-wereld ook de massa heeft opgemerkt langs de route. :ijd veel aan sport gedaan, geen -cjoil sip 'trai[id<Leipsj,eieui je nu ufiz 13 men, want dat lag mij niet zo. ben aangekondigd volgend men, want dat lag mij illerlei andere sporten. Nu nog k dagelijks met halters op de Jamcrs. Het wielrennen trekt mij. ik dat het komt doordat ik in Irennerij ben opgegroeid.' at s Goddet is van mening dat de van Henri Deegnawge ook in de ,r' tijd gerealiseerd yvorden. Hij bl rhter voorbij aan het feit dat de Ljle France langzamerhand in de eep van de réclame is geko- )e Tour is voor grote concerns 1 eihard* j^clamè=object. Banalp aars hebben 's werelds grootste P' tenement"verkocht aan de bieders. Het ene bedrijf adop- it, het andere dat. Wat gebeurt die reclame kraan ooit wordt gedraaid' Hoe zal een ronde rjoogelijk zijn. Jacques God- ift jer geen angst voor. 'De leeft. Wie daaraan twijfelt cijfers maar eens zien die m statistisch bureau zijn verza- iver deze ronde. Viel mij al op 'nj langs de westkust reden, lik stonden de mensen langs de wderden kilometers lang. Het lelijk om alle mensen te tel- ir de ervaring heeft geleerd betrouwbare schatting moge- In mijn hele carrière heb ik oit zoveel mensen langs de lezien. Wie denkt dat de Tour jaar in de. reclamekaravaan te willen meerijden. Ik ben ervan overtuigd dat de Tour de France de inkomsten uit de recla me niet zal hoeven te missen. Het zal van de andere kant ook niet kunnen De Tour de France is een gigantisch project. Het" is waarschijnlijk de grootste volksverhuizing van de mo derne tijd. En het kost miljoenen Franse francs. Goddet 'De hele begro ting beloopt een bedrag van 5 miljoen francs (ongeveer 3.25 miljoen gul den). Er zijn twee grote bronnen van inkomsten: de etappe-plaatsen en de sponsors. Wie etappe-plaats wil zijn in de Tour de France moet daarvoor betalen. Gemiddeld beloopt dat een bedrag van zo rond de 80.000 francs (iets meer dan een halve ton) maar wanneer een plaats graag een rustdag binnen zijn gemeente wil houden, moet er meer betaald worden. Ook komt het voor dat het gemeentebe stuur van een stad, op een andere wijze de karavaan een dag langer binnen de stadsmuren wil houden. Zoals de afgelopen dagen in Aix-les- Bains bijvoorbeeld, toen er de dag na de aankomst een rit werd verreden naar de top van de Revard. Wij als organisatoren bekijken dan of een dergelijke wens in het routeschema kan worden ingepast. Lukt dat, dan zijn wij weer een stapje dichter bij de Jacques Goddet: Nog nooit zoveel mensen langs de kant van de weg gezien. financiering van de Tour.' Le Parisien Libéré en l'Equipe maken met de Tour de France geen grote winst. Goddet: 'Wij spelen ieder jaar zo ongeveer quitte. Het ene jaar moet er iets v/orden bijgepast, het andere houden wij iets over. Maar wij gaan door met de Tour. Een paar jaar geleden hebben ,vij een grootscheeps onderzoek laten verrichten door een marketingbureau. Daarbij kwam vast te staan dat Frankrijk de Tour niet wil missen. In dit land zijn er twee dingen belangrijk: de 14de juli, on 2 nationale feestdag er. de Tour de France. Die Tour is een ander feest, maar een feest. Want waarom anders stellen zich de mensen vele uren op langs de weg in de brandende zon of de neerplensende regen. De mensen worden voorbereid door de reclamekaravaan, door de volgwagens op de renners. Er is ambi ance dat is de charme van de Ronde van Frankrijk.' De beide organiserende bladen, Le Parisien Libéré en l'Equipe zien tij dens de Tour hun oplage geweldig stijgen. Directeur-hoofdredacteur van l'Equipe Jacques Goddet: 'De ver koopcijfers tijdens de Tour de France liggen rond de 400.000 op werkdagen, 's Maandags raken v;ij 600.000 exem plaren kwijt. Als er geen Tour is, hebben wij een oplage van een kwart miljoen tot driehonderdduizend op door-de-weekse dagen.' De Tour de France betekent voor l'Equipe nog meer. Goddet: 'Het is ons kenmerk en tegelijk ons handels merk. 'l'Equipe is zonder Tour de France ondenkbaar. Daarom zijn wij zo blij met de uitslag van dat opinie onderzoek. Daaruit immers blijkt dat de mensen de Tour niet willen mis sen. Zij houden van de bravoure, van de sfeer en vooral van de mannen op de fiets, die risico's lopen, die ieder ander probeert te ontlopen.' Jacques Goddet heeft in de Tour de France een drie-ledige functie. 'Ik ben op de eerste plaats (met Levitan) koersdirecteur. Maar daarnaast ben ik directeur van l'Equipe en op de derde plaats journalist. Als organisator en directeur van l'Equipe ben ik niet zo heel erg blij met het verschijnsel- Eddy Merckx. Hij heeft de Tour de France in het verdeel-en-heers princi pe gevolgd. Met de komst van Eddv Merckx is dat veranderd. Merckx wil heersen, altijd en overal. Er blijft voor de anderen maar bitter weinig over. Dat betekent dat er een deel van de belangstelling wegvloeit. Maar van de andere kant heb ik als journa list een geweldige bewondering voor Eddy Merckx. Hij is een atleet op de fiets. Een man, die zonder twijfel de sterkste is. Een uitzondering is er heel misschien, Luis Ocana, maar hij heeft door zijn bronchitis niet kunnen be wijzen dat het zo is, het uitblijven van dat duel heeft deze ronde minder succesvol gemaakt dan het zich oor spronkelijk liet aanzien.' De Tour de France is ook een poli tiek dankbaar aanvaard object. Geef het volk brood en spelen is een cliché waar diverse Franse regeringen al dankbaar gebruik van hebben ge maakt. In tijden van onrust valt er steeds een pauze, in de Tour-periode. Een revolutie tijdens de ronde is on denkbaar. In 1968 hielden de studen tenleiders daarmee rekening. Zij plan den hun revolutie in mei, ver voor het begin van de Tour ae France. Het succes van de revolutie werd door het verschijnsel Tour de France gemini- seerd. Want toen de Tour voor de deur stond.werden de barrikaden op geruimd. Goddet: 'Het valt niet te ontkennen dat wij veel medewerking krijgen van de overheid bij de organi satie. Er zijn diverse ministers ge weest. die ons hebben bezworen door te gaan met de Tour de France als het mogelijk is tot in lengte van dagen zelfs.' Jacques Goddet is voorstander van een open ronde, een koers waaraan zowel de staatsamateurs uit de oost- bloklanden als de Europese professio nals kunnen deelnemen. Goddet zet achter het hele amateurisme een fors vraagteken. 'De Olympische Spelen zijn een sociaal geaccepteerd feit. De mensen, die daarin uitkomen, verma ken miljoenen anderen, dat kan niet met zuiver amateurisme. Het is hypo criet wat daar allemaal gebeurt. De Tour de France is anders van opzet. Die is van het begin af aan professio neel-commercieel van opzet geweest. Maar het is niet alleen het geld. Sportieve waarden gelden wel dege lijk. Kijk naar Ocana. Hij huilde toen hij moest afstappen. Niet vanwege het geldelijk verlies, maar wel omdat het duel met Merckx niet had kunnen plaatsvinden.' De Sint Nicolaastijd in de Tour de France is ein- W aanêebroken. Na het strakke regime, dat Merckx er tot en met les Bains op na heeft gehouden, heeft de wereldkampioen nu ïlijk wat gas willen terugnemen. Daarom kon het peloton tussen es-Bains en Pontarlier eindelijk wat rusten. Iedereen werd wat nd. Stablinsky's ploeg, in deze ronde langzamerhand uitgegroeid Jan Krekels wint de sprint. Het is niet meer dan een 'ereplaats' voor en vaste partner van Merckx, krijgt het bergklassement toege 'en. x- 'Ik heb er geen belangstelling Dat ik op de eerste hellingen wat punten pakte, was louter Ik reed toevallig voorin. Maar er niet speciaal op gaan rijden, tan mij weinig schelen.' Dat tnt dat Lucien van Impe, nu ijk boven Merckx in het berg ment met een aan zekerheid inde waarschijnlijkheid die prijs nnen halen. en zijn knechten hadden een end vriendelijke bui. Zelfs de Ivan Ocana mocht meedelen in limels. die zij van de overvloedi- lieten vallen. Mortensen, luite- *an Ocana, mocht rustig vertrek- •en Teirlinck, Wolfshohl en Beys- '1 een voorsprong hadden opge- Teirlinck: 'Toen Mortensen er- wam, werd het tempo zo hoog <?erd, dat de beide anderen van "el moesten. Alleen ik kon vol lek en Mortensen werd op naar Pontarlier niets in de weg J Mortensen: 'Ik heb geprobeerd nek nog voor de streep kwijt te omdat ik wist in de eindsprint nem kansloos te zijn. Maar hel wij niet.' weede plaats van Mortensen is hjn equipe een minimale pleis- P de wonde, die door het opge* Ocana is ontstaan. Mortensen* publiciteit te zorgen. Pellenaars: 'De mannen zeggen altijd dat zij denken dat de slag veel later valt. Maar zij zijn er nooit bij. Krekels wint wel de sprint van het peloton. Maar hij had in de kopgroep moeten zitten. Hij is gewoon veel te lui.' Wim Prinsen kwam ver achter het 'De stemming in de ploeg is beneden peil. Van al onze manenn, die in de Tour de France zijn gestart heeft alleen Ocana een voldoende kunnen halen. De rest heeft beneden zijn kunnen gereden. Waar dat aan ligt zou ik niet kunnen zeggen.' Ploegleider Maurice De Muer: 'Ik ben*» al blij met die tweede plaats. Hec5 heeft mij echt tegen gezeten in deze Tour de France. Labourdette en Le. tont liepen spierblessures op, Ocana en Santy liggen in het ziekenhuis. Ons rest niets anders dan de koers uitrijden en hopen op het volgend jaar.' De ploeg van Pellenaars miste giste ren de kans om alsnog voor wat Uitslag Alx-les-Bains—Pontarlier (198,5 km) 1. Teirlinck iBclg-Stabllnskl» 6.08.17. 2 Mor tensen (Den-De Muer» z.t.. 3 Verbeeck (Belg-Jossarl) 6.09.02. 4 Verstracten (Belg- Jossart) 6.09.03. 5 Krekeld N'ed-Pellenaars) 6 09 13, 6. Van Linden i Belg-Driessens) z.t.. 7. Karstens (Ned-Vanvaerenbergh) tl.. 8. Basso (It-Adornl) z.t.. 9. Peffgen (W.-Dld- Vanvaerenbergh) z.t., 10. Guimard (Fra- Caput z.t.. 11. Wright (GB-Desvages) 6.09.13. 12 Wolfshohl (W.-Dld-Vanvaerenbergh), 13. Sohet (Belg-Jossart), 14. Huysmans (Aelg- Albanl), .15. Mourloux (Fra-Caput), 11. Rlccl (Fra-StaJOiinskl), 17. Muddemann (W.- DldiVanvaerenbergh). 18. Wagtmans (Ned- ^rigMttaMdte.-Van der Vleuten (Ned- Pellenaars. Davld (Bele-Schotte). 22. Perln Caput), 23. Hezard (Fra-Stabllnikl). 24. Pustjens (Ned-Statallnskl), 25. Aranzabal (Sp- De Muer). 34. Vlanen (Pellenaars). 38 Zoetemelk (Schotte). 49 Dolman (Schottel, 52. Tabak (Pellenaars), 89. Prinsen (Pelle naars) 6.30.25. De Fransen Bolley tAsT'.afr*) on Grelln (Caput) staakten de strrRl V* Algemeen klassement: 1 Merckx (Belg-Alba- nl) 84.29 16. 2 Guimard (Fra-Caput) op 8.16. 3. Poulidor (Fra-Caput) op 9.54. 4. Glmondl (li-Adornl) op 10.01. 5. Van Impe (Belg- S.Labllnskl» op 14.03, 6 Zoetemelk (Ned- Schotte) op 15.43, 7. Martinez (Fra-D»Jes 17.16. 8 Agostlnho (Port-Drlessdns' Muer) op 44.11, 15. Swerts (Belg-Albani) op 45.06, 16. Van den Bossche (Belg-Albanl) op 50 14. 17. Verbeeck (Belg-Jossarl op 51.23, 18. Aimar (Fra-Vanvaerenbergh) op 54.46, 19. Perln (Fra-Caput) op 57.34, 20 Tabak (Ned-Pellenaars) op 59.17. 21. Kund» (W.- Dld-Vanvaerenbergh) op 1 "4 44, 22. Dangull- laume (Fra-Plaud) op 1.05.05. 23. Beysens (Belg-Driessens) op 1.09.22, 24. De Schoen- maecker (Belg-Albanl) op 1 11,40. 25. Money- ron (Fra-Caput) op 1 16 46. 27. Pustjens (Ned-Stabllnskl) op 1.20.15, 53. Prinsen (Pel lenaars) op 1.49.28. 61. Wagtmans (Pelle naars) op 1.58.02, 63. Karstens (Vanvaeren- bergh) op 1.56.35 71. Vlanen (Pellenaars) op 2 06.19. 75. Van der Vleuten (Pellenaars) op 2.09.16, 80. Krekels op 2 17.07, 83. Dolman op 2.23.49 Algemeen bergklassement: 1 Van Impe (Belg) 191 pnt, 2 Merckx (Belg) 187, 3 Agosthlnho (Port) 124, 4. Pustjens (Ned) 90, 5. Zoetemelk (Ned) 83. 6. Poulidor Fra 69. Ploegenklassement: 1 Stabllnskl (Lelrlinck. Rlccl. Guyot) 18.26.43, 37 pnt; 2. De Muer (Mortensen, Aranzabal. Vasseur) z.t. 71 pnt. 3. Jossart 18.27.18, 4 Vanvaerenbergh 28.27.39 28 pnt, 3. Pellenaars z.t 42, 5. Caput z.t. 47. de Nederlander. peloton als laatste binnen. 'Ik kon niets vandaag, dc hele ploeg heeft niij geholpen en voortgeduwd. Anders had ik het niet gehaald. Maar ik zie het somber in voor de toekomst.' Pelle naars: 'Hij heeft vanmorgen zoveel verse croissantjes gegeten, dat mij dit n*ets verbaast. Daar kan zelfs een paard niet tegen. Laat staan, dit klei ne mannetje.' Algemeen 256.07.32. 258.25.29, •oris) op 17.16. 8. Agostlnho (Port-Drlesscno rsS ïo jg' op 19 37. 9 Hezard Fra-Stablinskl) op 20 369 - 06 27 lft'Janssens (Belg-Driwsens) op 34.23. 11 puntenklassement Th»v»nel (Fra-Plaud) op 34.36. 12. Dcllsle 2 "w7r, (FTa-Plaud) op 41.01. 13. Houbrechts (Belg- rNed) Adorni) op 42.28, 14. Mortensen (Den-De Gimondi (Ital 88. 6. Verbeeck (Belg) 54. ploegenklassement: 1. Caput Drlessens 256 10 07. 3. Albanl Stabllnskl 256 28.26 5. De Muer Adorni 257.01.07. 10. Pellenaars Guimard (Fra) 227 pnt. Belg) 169 pnt. 3. Zoetemelk Poulidor (Fra) 99 5 MÜNCHEN Al bij pré-Olvmpi- sche evenementen is in München een rel ontstaan. Tijdens de ope ning van het pré-OIvmpisch volley baltoernooi, maar ook tijdens de opening van een soortgelijk wor-, stelevenement, kwamen niet alleen de zorgvuldig uitgekozen hostesses tijdens het défilé langs de tribu nes. Ook een groep (ongetwijfeld even zorgvuldig uitgekozen) lucht machtofficieren liep in de stoet mee. Foto's van die gebeurtenis hebben nogal wat wrevel veroor zaakt. Het Keulse dagblad Express zette bij de foto 'Zijn dit de door Willy Daume (MUnchens grote organisa tor. red.) zo genoemde niet-milita- ristische Spelen?' In Duitsland blijken de recentclijke publikaties over de 'Nazi Olympiade' van 1930 nogal wat opschudding te hebben verooraakt en men streeft er naar uiterlijk maar niets op dat evene ment te gelijken. Daarom ook is er al snel een verklaring gekomen van de grote protocol-leider tijdens de Spelen, Fritz Müller. Hij vertelde in een sussende toespraak, dat er wel ge bruik moet worden gemaakt van militairen tijdens de Spelen, maar dat zijn slechts administratief te werk zullen worden gesteld en daarbij in hun burger-kleren die nen te opereren. 'In dit geval wa ren de kleren nog niet klaar toen de pre-Olympische wedstrijden werden geopend. De kleermaker heeft de blauwe blazers en grijze broeken nog niet af.' Er wordt tijdens de Spelen een fors beroep gedaan op de Bundes- wehr. Er ijn 22.000 man gerecru- teerd. De kleermaker heeft geen opdracht gekregen om al deze sol daten in het fantasieloze blauw- grijze pak te steken. Het meren- deel zal het 'feldgrau' aan hebben, maar zeker tijdens de openingsce remonies ver van het stadion wor- den gehouden. Kolonel Erwin Schroder zei namens de Bundes- wehr geen bezwaar te hebben te gen dit stukje protocol. 'We zijn nooit van plan geweest een vredige manifestatie te storen met unifor men.' Hij vertelde verder, dat het niet mogelijk was geweest om zon der militairen de Spelen te organi seren. maar hij had er succesvol op aangedrongen de soldaten in ieder geval te weren van in het ooglopende momenten, zoals bij» voorbeeld de uitreikingen van me dailles. Er zullen tijdens de Spelen toch wel soldaten op zulke ogenblikken in het beeld verschijnen. Maar dat mag dan volgens de Olympische regels. Het zijn de mannen die de Olympische hymne moeten blazen en de matrozen die het vlaghijsen voor hun rekening zullen nemen. Fischer blij met half punt REYKJAVIK Schaak-kroonprins Bobby Fischer, die het moet doen met de presidentiële suite in het Loftleidir-hotel in Reykjavik, ls opgelucht dat de vierde partij van de tweekamp tegen Boris Spass ki hem nog een remise heeft opgeleverd. De Amerikaan bracht gis teren een groot gedeelte van de dag door met het bestuderen van de vertaalde analyses van de IJslandse grootmeester Fridrik Olafsson (een van zijn weinige vrienden), en knikte bij diens kritiek po een zijner zetten: 'Ja, dat was geen beste'. Intimi menen verder te weten dat Fischer zeer verrast was door Spasski's aanvallende tactiek en dat hij 'maar al te blij was er een half punt te hebben uit gesleept'. Fischers secondant pater Lombardy: 'Ik heb altijd gezegd dat ze elkaar niet veel ontlopen als het op tactiek aankomt. Het is bijzonder zwaar, maar Bobby is goed in vorm, hij slaapt veel en rookt niet van die dikke sigaren als ik, en hij eet ook niet tientallen sigaretten als groot meester Byrne.' Thorarinsson is nog even op bezoek geweest bij Cpasski en kon mededelen dat de Russische wereldkampioen 'ontspannen is. lachte en zeer tevre den is over alles, vooral het eten'. Advocaten van Robert Fischer en de filmmaatschappij Chester Fox ine, die bovendien alle tv-rechten bezit, heb ben in New York vergaderd. Onder werp van gesprek was de aanwezig heid van camera's in de grote speel hal bij de vijfde partij van de twee kamp die voor vandaag in Reykjavik op het programma staat. Gudmundur Thorarinsson, de voorzitter van de IJslandse schaakbond, verklaarde ten tijde van het gesprek in Amerika: Van onze speciale verslaggever PONTARLIER De twee eerste ge vallen van doping gebruikt in de Tour de France zijn gisteren via het bulletin van het hoofd van de anti dopingcontrole dokter Pierre Dumas beken gemaakt. Tot gisteren waren alle controles negatief uitgevallen op twee na. De contra-expertise tegen deze twee is nog gaande. Valt ook die contra-expertise positief uit, dan zul len de namen bekend worden ge maakt. In dit verband worden er wel namen genoemd: die van de Portugees Joaquim Agostinho tiende in het alge meen klassement en de DuiUer Jun- kermann, die al uit de Tour verdwe nen is. Van onze honkbalmedewerker BUSSUM Frank Lewis, de tweede Antilliaanse speler die niet met zijn ploeg is teruggegaan naar de Ned Antillen, heeft zich ook al* lid aange meld bij HCAW. Lewis maakte even als Hollman, die al eerder lid werd van HCAW deel uit van de nationale ploeg van de Ned. Antillen, die heeft deelgenomen aan de Haarlemse honk- balweek. HCAW zal de beslissing van de honkbalbond moeten afwachten of Lewis cn Hallman nog dit aeizoen zul len mogen speken. 'Fischer heeft nu eenmaal een vrese lijke hekel aan camera's, we weten dat er een oplossing is die hij accep teert, maar ik kan niet zeggen welke dat is. De uiteindelijke beslissing zal wel tot kort voor het begin van de partij op zich laten wachten'. De organisatoren gaan intussen door met het nemen van maatregelen om te verhinderen dat ongewenste gelui den de hal binnendringen. Zijn in de ingangen van de hal geluiddempende 'anti-chambres' geplaatst, omdat arbi ter Lothar Schmid uit het aangren zende restaurant glasgerinkel en stem men had opgevangen. MEDEMBLIK (ANP) De gebroe ders Joop en Robert van Werkhoven hebben het Europees kampioenschap zeilen in de 470-klasse veroverd. De Nederlanders wonnen voor Medemblik de zesde en laatste race en hebben in de eindrangschikking een grote voor sprong op de Fransman Follenfant. Zesde race: l Van Werkhoven (Ned), 2 Van Essen (Ned); 3 Vollcbregt (Ned); Algemeen klassement (na aftrek van het slechtste resultaat 1 Van Werkhoven (Ned) 3 pun ten; 2 Follenfant (Fr) 21.7 pnt; 3 Van Essen (Ned) 39.7; 4 Vollebregt (Ned) 41.4; S Conan (Fr) 52.7; Theo en José van Tubergen hebben op het IJsselmeer voor Medemblik het open Nederlands kampioenschap zeilen in de (niet-Olympische) stern klasse behaald. Het Nederlandse duo finishte in de zeven races achtereen volgens als derde, zesde, tweede, eer ste, eerste, vijfde en zeventiende. Het slechtste resultaat wordt niet in de puntentelling betrokken. Uitslag (alle equipe» zijn Nederlands): 1 Theo en José van Tubergen 8743 punten; 2 Henk en Riet Inneme» 8113: 3 Robert Nmnin en El» Bos 7266 4 Henk Flngal en Annemle- ke Zwart 7062; 5 Dirkjan en Hans Broertje* 6694. De uitslagen van de gisteren gehouden zeilwedstrijden In de Nieuw Loosdrecht week (laatste dag) zijn: Valkenklasse; 1 Stomp, 2 Rolf van den Baumen (met hoofdprijs) Spankerklasse: 1 Kroes, 2 Van der Pol, hoofdprijs Hlematra; 10m2kla*«e: 1 de RulJ- ter, 2 Lu bach, hoofdprijs Kort; Flying Juni or: 1 Van Wingerden, 2 Gtjzen (met hoofd prijs); Vrljheldsklasi#: 1 Ossendorp met hoofdprijs), 2 Aarts: Flnnjollen, 1 Wilton (met hoo(dprljs), 2 KroUcl; Pampusklasse: 1 Vervoort. 2 Donker. Hoofdprijs: Van Oalenj Schakelklasse: 1 Berkven», 2 Van Leeuwen, hoofdprijs Van der Krogt; st«rn*1"M: JJ.* Jong. 2 Issleman (met hoofdprijs); J'Ufd- klasse; 1 Van Buren (met hoofdprijs), 1 Louwers-, Vaurlenklaeee: 1 Van Bladel. 2 Van de Wal Jr (met hoofdpriji): O. K. Jollen: Dijksman (met hoofdprijs). 2 Loermans: Eu ropaklasse. l Breman, 2 Meljboom (met hoofdprijs!. BUENOS AIRES Het bestuur van de Argentijnse voetbalclub Independlente Is akkoord gegaan met dc door AJax voorgestelde data 6 september en 4 oktober voor het spelen van de wedstrijden om de wereldbeker. Het eerste duel Is In het Avcllaneda stadion te Buenos Aires, de tweede wedstrijd In Amsterdam. Volgens het persbureau UPI moet de Argentijnse voetbalbond (AFA) ook nog goedkeuring aan deze data hechten. BIJ AJax was men nog niet op de hoogte van het besluit van Independlente. Trainer Kovacs, die met zijn spelers in een trainingskamp le Iloogeveen ver toeft, zei: 'Ik geloof niet dat de Argentijnse bond zal tegenwerken. Dus het zal wel 6 september en 4 oktober worden. Overigens zijn die data veel gunstiger voor Independlente, dat dan reeds midden in de competitie zit en helemaal In gespeeld ls. In Nederland zijn we dan nauwelijks op gang gekomen. Maar gelukkig Is het in september en oktober nog niet zo beet in Argentinië.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13