merika is bereid ot geheim overleg Khaddaffi lijkt nog steeds de baas te zijn eoeo McGovern valt de Sow jet-Unie tegen Bomaanslagen op vier Hamburgse warenhuizen Prawda hekelt China wegens relatie met VS Staatsgreep in hana verijdeld Onderminister in Israël ontslagen Calley's advokaat wil nieuw proces Verdriet om dode vriend Naxalieten in India gearresteerd Separatisten in Zwitserland bliezen munitie-depot op Mao's zwemprestatie duizendvoudig herdacht Pakistan treedt uit de ZOAVO Anti-junta-Grieken planden ontvoering van jonge Kennedy B/lijROOUW/KWARTET MAANDAG 17 JULI 1972 lU'ITEXLAXD T5, K7 'ogers over de strijd in Vietnam SAN CLEMENTE, PARIJS, SAIGON (AP, UPI, Reuter) Na overleg met president Nixon heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, William Rogers, gezegd dat mogelijk nieuwe gehei me besprekingen over \ietnam worden gehouden. In de jongste voorstellen van Hanoi zitten volgens de minister 'enkele kleine nuances' die bemoedigend zijn. Hij wilde geen commentaar geven op een i verklaring van één der voornaamste Noordvietnamese onderhandelaars in Parijs, Le .Due Tho, dat deze bereid is met dr. Henry Kissinger (Nixons speciale adviseur) privé-gesprekken te voeren, als deze 'met iets nieuws op de proppen komt.' ijk Rogers was naar San Clemente (het Witte Huis' in Californië) gereisd om doe Nixon verslag te doen van zijn bezoek n „j. aan elf landen In Azië en Europa, mijj Over de belofte -an de democratische presidentskandidaat George McGo- rem. dat deze onmiddellijk de bom bardementen in Vietnam zal staken, linnen drie maanden alle troepen uit dat gebied zal terugtrekken en de steun aan de regering in Saigon zal pzetten als hij president zou wor- i, zei Hogers: 'Dat zal onze tegen- jider dan precies geven wat hij wil, ider dat hij er «ver moet onderhan den'. Nixon keert waarschijnlijk orgen naar Washington terug, lp de vraag of Kissinger naar Parijs il gaan en of er geheime bijeenkom en zullen zijn met de Noordvietna- lezen zei Rogers: 'Wij zijn bereid tot ;e diplomatieke stap die kans op :ces heeft'. Hij zei niet veel waarde r hechten aan wat Le Due Tho in iet publiek zegt. Alleen wat privé ran beide kanten wordt gezegd is ilgens hem belangrijk. De meeste Ificiële verklaringen van de zijde [van Hanoi dienen propaganda-doelein- len. Kissinger bevond zich nog in ilschap van Nixon. Mocht hij naar Parijs gaan om Le Due Tho te ont moeten, dan zal daar niets over wor den gepubliceerd, verklaarde een woordvoerder van Nixon Le Due Tho Na een afwezigheid van ongeveer twee maanden keerde het lid van het Noordvietnamese politburo, Le Due Tho, dit weekeinde in Parijs terug. Toen hem op het vliegveld Le Rour- get werd gevraagd of er nieuwe ont wikkelingen in het Vietnamese vraag stuk zijn, vertelde hij de verslagge vers dat zij nog enkele dagen moesten waohten. Hij trad echter niet in bij zonderheden. Tho heeft Kissinger op 2 mei voor het laatst in Parijs ont moet, zonder dat daarbij kennelijk resultaten zijn geboekt. Amerikaanse diplomaten zeiden goede hoop te heb ben dat de terugkeer van Tho tot serieus overleg zal leiden en mogelijk tot een doorbreking van de impasse. Intussen heeft het radiostation van de Viet Cong bericht dat 700 Zuidvietna- mese krijgsgevangenen in vrijheid zijn gesteld. Meer dan'300 hebben ei echter de voorkeur aan gegeven, bij de Viet Cong te blijven en deel te nemen aan 'het revolutionaire werk' President Thieu heeft in Saigon krachtens de bijzondere volmachten die hij kort geleden onder aanvecht bare omstandigheden van het Zuid- vietnamese parlement heeft gekregen, eenzame opsluiting bevolen van over treders van de veiligheidswetten. Het bezit of de verspreiding van documen ten waarvan de inhoud een gevaar voor de nationale veiligheid wordt geacht, kan tot gevangenisstraf leiden. Vrijheidsstraffen staan ook op het buiten de vastgestelde uren op straat zijn, stakingen en andere acties van deze aard. Noordvietnamese of Viet Cong-infil- tranten zijn gisteren een Zuidvietna- mees kampement op 56 km. ten noordwesten van Saigon binnenge drongen. Zuidvietnamese mariniers, gesteund door Amerikaanse vliegtui gen en artillerie, hebben aanvallen gedaan ten noordoosten van Quang Tri. Eerder was gemeld, dat vier onderdelen Zuidvietnamese paracom mando's waren doorgedrongen tot op 180 meter van de ommuurde citadel, waarvan de Noordvietnamezen hebben gezegd dat ze haar 'tot de dood' zullen vasthouden'. ed ACCRA (Reuter) De regering van Ghana heeft gisteren bekendgemaakt, dat zij een staatsgreep heeft verijdeld, die de afgezette premier dr. Kofi Boe- sia weer aan de macht had moeten brengen. Allen die bij het kompot betrokken waren, zijn opgepakt en zullen worden berecht, aldus de be- ,5. kendmaking van de regerende Natio- nale verlossingsraad. a De raad noemde dr. Boesia het brein achter de samenzwering van ontevre den zakenlui en functionarissen van de ontbonden vooruitgangspartij. Boe sia, die als balling in Engeland woont, zou volgens de raad zaterdag naar Ghana teruggekeerd zijn, als de l Mmenzweerders erin waren geslaagd de regering omver te werpen. Boesia was op 13 januari van dit jaar bij een onbloedige staatsgreep van het 1 leger afgezet. Hij was in 1969 aan de regering gekomen na een militair be wind van drieeneenhalf jaar. Hij werd ten val gebracht na toene mende kritiek op de hoge kosten van levensonderhoud, de grote werkloos heid, de lage cacaoprijzen en de grote buitenlandse schuld. De nieuwe mili taire bewindhebbers hebben beloofd het bestuur zo spoedig mogelijk aan een democratisch gekozen regering over te zullen dragen. Volgens de Nationale Verlossingsraad hadden ondermijnende eenheden ge poogd de strijdkrachten te infiltreren om vrijdag jl. een staatsgreep te be werkstelligen. Boesia's plan voorzag in inschakeling van buitenlandse troe pen, in geval van heftig verzet van de Ghanese strijdkrachten, zo deelde de Raad mee JERUZALEM (AP) De Israëlische onderminister van onderwijs Avncr Sjaki is gisteren ontslagen, omdat hij tegen de regering had gestemd, toen een zeer belangrijk wetsontwerp aan de orde was in het parlement. Op een kabinetsbijeenkomst was be slist dat hij niet kon aanblijven. Sjaki, een lid van de coalitieregering van premier Meir hij oehoort tot de Nationale Religieuze Partij had gestemd voor een strengere naleving van de bijbelse definitie van 'Wie is een jood'. Het wetsontwerp kwam ver leden week in stemming. Alle leden van de Nationale Religieuze Partij had den zich van stemming onthouden met uitzondering van onderminister Sjaki, omdat premier Meir anders met een kabinetscrisis dreigde. SALT LAKE CITY (UPI) Luite- nant Calley's advocaat, George Lati mer heeft gisteren verklaard, dat hij om een nieuw proces zal vragen als gevolg van de opsporing van een nieuwe getuige van het bloedbad in My Lai. Dat is een zekere Charles Dean Gruver, die tijdens de actie in My Lai als gewoon soldaat onder bevel van Calley stond. Volgens Latimer had hij de Ameri kaanse autoriteiten nog voor het ein de van Calley's proces in maart 1971 gevraagd, Gruver op te sporen wat hun echter niet lukte. Gruver zegt dat hij ruim een jaar geleden als getuige beschikbaar was maar dat niemand hem had verzocht als zodanig op te treden. Calley, verantwoordelijk gesteld voor de dood van meer dan honderd onge wapende burgers in het Vietnamese gehucht My Lai, werd door een krijgsraad tot levenslang veroordeeld, maar die termijn is na persoonlijk Ingrijpen van president Nixon terug gebracht tot twintig jaar. In afwach ting van de behandeling van zijn zaak in hoger beroep vertoeft Calley in Fort Benning. Bij aankomst in Parijs werd Le Due Tho, één van de belangrijkste onderhandelaars van Noord-Vietnam bij de donderdag hervatte vredesbesprekingen in de Franse hoofdstad, verwelkomd door mevrouw Nguyen Ti Bin (midden) en delegatieleider Xuan Thuy (rechts). Lybische regering zonder ministerie ran defensie gevormd BEIROET, TRIPOLI, CAIRO (Reuter, UPI, AFP, AP) In Lybië is gisteren officieel bekendge maakt, dat de tweede man van bet land, majoor Abdel Salam Jalloud, een nieuwe regering heeft ge vormd. De positie van kolonel Moammar Khaddaffi lijkt in tegenstelling tot de berichten van de afgelopen dagen niet verzwakt. Hij zou nog steeds de belangrijkste lefder zijn en voorzitter van de Revolutionaire Raad van twaalf man, die in feite de macht in Lybië uitoefent. De nieuwe regering telt 16 burgers en twee officieren. Daaruit zou moeten blijken dat Khaddaffi alsnog zijn zin heeft doorgedrukt. Eerder had het goed ingelichte Libanese blad Al Na- har nl. geschreven, dat de ruzie tus sen Khaddaffi en zijn collega's binnen de Revolutionaire Raad de samenstel ling van de regering betrof: Khaddaffi wilde een kabinet van burger-technici en professionals, terwijl andere offi cieren van de Revolutionaire Raad binnen het nieuw te vormen kabinet meer leger-officieren, wilden hebben, waarschijnlijk om meer garanties te krijgen tegen de toenemende Egypti sche invloed in het land, waarvan Khaddaffi juist een voorstander is. Het is niet bekend, hoe Jalloud zich in deze ruzie heeft opgesteld. Hoewel de samenstelling van de nieu we regering onder leiding van Jal loud, die nu premier is geworden, een overwinning van Khaddaffi lijkt, is het vreemd dat er niets bekend is gemaakt over de minister van finan ciën. Tot begin vorige weck was Khad daffi zelf minister van defensie. Men weet. nu niet, of hij die post heeft gehouden, of dat Jalloud of een ander hem heeft overgenomen. In Cairo werd zaterdag door rege ringsfunctionarissen categorisch het bericht van Al Nahar ontkend, dat president Sadat donderdag persoonlijk in het geheim naar Tripoli was gevlo gen om als bemiddelaar tussen de twee fracties binnen de Lybische Re volutionaire Raad oj te treden. Wel deelde het blad Al Ahram mee, dat Sadat zaterdag een telefoongesprek met Khaddaffi had gevoerd. Lybië zelf heeft officieel helemaal niet gereageerd op de berichten, dat K daffi door zijn kameraden gearres teerd was. Zaterdagavond zond de Lybische staatsradio echter een speech uit van Khaddaffi, die van tevoren opgenomen was. Kennelijk wilde men hiermee duidelijk maken, dat er niets aan dc hand was. Niettemin deden ook in het weekeind vele geruchten nog steeds de ronde en voelden verscheidene Arabische staatshoofden zich verplicht om zich met Tripoli in verbinding te stellen, teneinde iets meer klaarheid over de situatie te krijgen. Een van dc inte ressantste reacties kwam van de Lybi sche ambassadeur in Beiroet. In een verklaring voor de pers zei deze, dat alle geruchten van de afgelopen dagen onwaar waren en door extreem links en extreem rechts in leven waren In Hoeé in het noorden van Zuid-Vietnam is een Zuidvietnamese sol daat in huilen uitgebarsten, nadat zijn vriend bij een Noordvietna mese raketaanval is omgekomen. HAMBURG (DPA) De politie van Hamburg maakt Jacht op de daders van bomaanslagen die op vier warenhuizen in de Hanzestad zijn gepleegd. ZIJ zoekt deze in anarchistenkringen en vermoedt dat de aanslagen verband houden met het feit dat op 15 juli vorig jaar het 20-jarige meisje Petra Schelm tijdens een jacht op leden van de Baader-Meinhofgroep in Hamburg door de politie werd doodgeschoten. Dc brandbommen ontploften kort na middernacht, maar veroorzaakten weinig schade doordat de automatische sproei-installaties onmiddellijk in werking tra den en een begin van brand bedwongen. Bij vorige aanslagen door anarchisten waren ook herhaaldelijk warenhuizen het doelwit. MOSKOU, WASHINGTON (AP, Reuter, UPI) Het Russische partij blad Prawda heeft een aanval gedaan op de Amerikaanse democra tische presidents-kandidaat George McGovern en gezegd dat deze te kort is geschoten door zijn voorstellen tot het verminderen van de Amerikaanse militaire uitgaven niet te concretiseren. CALCUTTA (UPI) In een huis in het centrum van Calcutta zijn zon dag Charu Majumdar, oprichter van de maoistische naxalietenbeweging, en drie van zijn volgelingen gearresteerd. Majumdars twee belangrijkste mede werkers. Kanu Sanyal en Jangal Sant hal, werden al ruim een jaar geleden aangehouden en beschuldigd van een reeks misdaden, waaronder moord en plundering. De Naxalieten. wier eerste opstand in 1967 in Naxalbari in Noord-Bengalen in drie maanden van hevige gevechten werd onderdrukt, streven naar her verkaveling van de landbouw in India. Majumdar put daarbij uit de leer van de Chinese leider Mao Tse-toeng. GLOVELLIER (AP) Een munitie depot van het Zwitserse leger op een afgelegen gebied bij Glovellier is gis teren door een ontploffing geheel ver woest. Alleen het gebouw werd ver woest, want door een toeval ging de er in opgeslagen munitie er niet aan Op een stuk muur kon me.i nog in rode letters FLJ zien staan. Dat is de extremistische beweging, die wenst dat de Jura, waar men Frans spreekt en die behoort tot het Duitstalige kanton Bern, een onafhankelijke staat wordt. Verleden week vrijdag is door FLJ-ers gedurende enige tijd de Zwitserse am bassade te Parijs bezet. 'Hoewel hij voorrang geeft aan de dringendste behoeften in het eigen land, verklaart hij niettemin dat Ame rika militair sterk moet zijn. Hij blijft in gebreke zijn voorstellen over de vermindering van militaire uitga ven en inkrimping van de troepen in het buitenland duidelijk te maken,' aldus het blad. Dit wijdt echter geen aandacht aan hetgeen McGovern zei over een voor stel, een aantal in Europa staande Amerikaanse eenheden te halveren en men leidt daar uit af dat het mer wil weten over de plannen van de sena tor, alvorens rechtstreeks commentaar te geven. Wat het nieuwe partijprogramma van de democraten betreft schrijft de Prawda: 'Dit is ook niet consequent. Het gaat niet verder dan het opsom men van een aantal bourgeois-hervor- mingen'. De Prawda heeft kritiek op het inconsequente en tegenstrijdige karakter van McGoverns plannen voor het beleid in binnen- en buitenland. Het blad looft het voornemen van de senator de Amerikaanse troepen uit Indo-China terug te trekken, maar voegde er aan toe dat dit 'beloften zijn, die door het Amerikaanse senti ment worden ingegeven'. Verdeeldheid De Prawda besteedt ook aandacht aan de verdeeldheid in de Democratische partij. 'De conventie heeft de ver scheurende tegenstellingen niet kun nen oplossen, de liberale vleugel heeft nog steeds niet de steun van de machtige industriële en financiële kringen, evenmin als van de groep van de gouverneur van Alabama (Ge orge Wallace - red) en nog minder van de vakbondsbonzen en de oude garde van de partij'. McGovern verklaarde bij aankomst in Washington niet de illusie te koeste ren dat de verkiezingsslag al gewon nen is. 'Wij weten allen dat wij een zware strijd voor de boeg hebben en dat wij tot november een lange weg moeten afleggen. Wij moeten tegen een berghelling opknokken, maar ik weet dat we de top zullen halen'. Vandaag zou McGovern naar Zuid- Dakota vertrekken, de staat die hij in de Senaat vertegenwoordigt. Hij blijft daar twee weken in het merendistrict Sylvan bij Cluster. Daar zal hij 'rus ten' en zijn strategie voor de komen de campagne uitstippelen. Intussen heeft de senator snelle be slissingen genomen om zijn politieke stempel te drukken op het apparaat van de Democratische partij. Een vrouwelijke supporter, mevrouw Jean Westwood uit de staat Utah, is de nieuwe voorzitter van de Nationale commissie geworden (de administra tieve en politiek-adviserende arm van de partij). Basil Patterson, een New Yorkse neger, werd vice-voorzitter. De aftredende voorzitter Lawrence O' Brien wilde niet op het herhaalde verzoek van McGovern ingaan, aan te blijven. gebracht om 'de krachtige stem van Lybië te smoren, een stem die de Arabische wereld op het het internati onale vlak tracht tot daden te bren gen. Alles is wel in Lybië en wij gaan voorwaarts. Extreem links en extreem rechts zullen beide in het Arabische land falen.' DOODVONNISSEN In Tripoli zijn zaterdag vier doodvon nissen uitgesproken, waarvan drie bij verstek, en drie levenslange gevange nisstraffen opgelegd door het militair gerechtshof dat belast is met de af handeling van de zaken in het kom- plot tegen de staatsveiligheid van 1970. Vijftig beklaagden kregen gevan genisstraffen van tien tot één jaar. 102 beklaagden werden vrijgesproken. In Cairo is gisteren levenslange ge vangenisstraf geëist tegen de 41-jarige Belg Jaques Pierre Herrant en de 29- jarige Fransman Juan Mare Vuax. Zij waren begin dit jaar in Cairo gearres teerd, toen zij in het Arabisch gestel de brieven op de post wilden doen, afkomstig van een oppositionele orga nisatie het Egyptische Nationale Front genaamd dat zich vooral tegen de groeiende Russische invloed in Egypte verzet. De beklaagden ga ven toe. dat hun door Israëli's in het buitenland was verzocht die brieven te posten, maar ontkenden de aan klacht dat zij voor Israël hadden wil len spioneren. Volgens hen wilden zij alleen brieven posten, die naar zij dachten voor Egyptische joden be stemd waren. Volgens het blad Al Ahram zal Egyp te in september een nieuw verdrag met de Sowjet-Unie over de economi sche samenwerking tekenen. Het nieu we verdrag dat tijdens het bezoek van afgelopen week van premier Aziz. Sidky aan Moskou werd voorbereid moet aldus Al Ahram dienen voor uitgebreidere contacten tussen de twee landen. PEKING (Reuter) Duizenden Chi nezen zijn gisteren in het Koenming- meer in Peking gedoken om de histo rische zwem-marathon van partijleider Ma Tse-toeng, zes jaar geleden in de rivier de Yang-tse, te herdenken. De Chinezen zwommen in formaties van vijftien op een rij, vanaf de oevers gadegeslagen door duizenden belang stellenden. Meisjeskoren bezongen Hao's epische prestatie. Met zijn zwem-marathon van vijftien kilometer vanuit Woehan in juli 1966 gaf Mao de stoot tot de culturele revolutie. Uit het feit, dat men maar weinig mensen met Mao-rozetten zag, menen waarnemers te mogen afleiden, dat de persoonsverheerlijking rond de partijleider verder afgenomen is. Het zwemfeest had plaats op een snikhete dag In de voormalige tuinen van de paleiscomplexen der ming en mantsjoe keizers in noordwest-Peklng. MOSKOU (Reuter) De Prawda heeft er de Chinese volksrepubliek een ver wijt van gemaakt dat ze het blijkbaar niet nodig vindt een bericht uit Ameri kaanse koker te weerspreken, als zou Peking willen, dat Amerika in het gebied van dc Stille Oceaan invloedrijk blijft. Het bericht was verspreid door de democratische en republikeinse leiders in het Amerikaanse Huis van afgevaardigden, Hale Boggs en Gerald Ford, die on langs in Peking met premier Tsjoe En-Lai hebben gesproken. 'Niet ledereen veroordeelt Amerikaanse inmenging in andermans zaken, dc bar baarse plannen en daden van Pentagon-gcneraals en de miljoenen die de oor logsindustrie in nieuwe .wapens van mascavcrnictiging steekt,' aldus het ironi sche commentaar van dc Prawda. KARATSJI (AFP. Reuter. UPI) President Bhoetto heeft zaterdag in het parlement, tijdens het debat over het akkoord van Simla tussen India en Pakistan, aangekondigd dat Pakistan uit de Zuidoostaziatische Verdragsor ganisatie (ZOAVO) zal treden, Pakis tan neemt evenals Frankrijk sinds enige tijd niet meer actief deel aan de activiteiten van de ZOAVO, die in 1954 in het leven werd geioe- pen tegen de communistische landen. De andere leden zijn de VS. Enge land, Australië. Nieuw Zeeland, Thai land en de Philippijnen. Bhoetto's mededeling over het uittre den uit de ZOAVO kwam. nadat de leider van de Moskou-gezinde Awami- partij. Khan Abdocl Wali Khan, de president had verzocht zowel uit de ZOAVO te treden als uit de CENTO, de Centrale Verdragsorganistie een verbond tussen Engeland. Turkije, Perzië en Pakistan. Maar Bhoetto ant woordde dat hij juist in de CENTO Pakistan een grotere rol wil laten spelen, indien ook de andere partners hun verdragsverplichtingen jegens Pa kistan nakomen. Anders zo waar schuwde hij zal Pakistan ook de CENTO verlaten In Pakistan is de onrust over de taal wetgeving nog steeds niet vermin derd. ondanks een geruststellende 'formule' van president Bhoetto op zaterdag, dat de Oerdoe-taal niet ge discrimineerd zal worden en dat gedu rende twaalf jaar niemand in zijn baan bevorderd zal worden, op grond van het feit dat hij Sindhl spreekt. De Sindhi-taal is volgens een op 7 juli afgekondigde wet tot officiële taal geworden van de provincie Sind, hetwelk tot bloedige onlusten aanlei ding is geworden. ATHENE (UPI. Reuter, AP) Acht Grieken, die plannen zouden hebben beraamd om de zoon te ontvoeren van wijlen president John F. Kennedy cn diens vroegere echtgenote Jacqueline (nu getrouwd met de scheepsmagnaat Aristoteles Onassis) zullen voor een krijgsraad terecht moeten staan. Dit heeft de Griekse regering zaterdag bekend gemaakt. De samenzweerders, die tussen de 28 en 45 jaar oud zouden zijn. wilden tevens volgens de bekendmaking de Amerikaanse ambassade in Athene op blazen en het regime in Athene om ver werpen. Afgezien van de kidnap ping van John jr. waren ze ook nog van plan ambassadeurs te ontvoeren en Griekse en Amerikaanse zakenlui om geld los te krijgen naar het voor beeld van de Toepamaros. Er werden geen verdere bijzonderheden over dc arrestanten verstrekt, behalve dat zij 'geïnspireerd waren door anarcho-com- munistische ideeën en tot een zoge naamde nieuw-linkse organisatie be hoorden'. De gearresteerden zouden in mei en juni gepakt zijn. Verder waren ook vier Westduitse studenten drie mannen een een vrouw gearresteerd, welke banden zouden hebben met 'een Internationa le anarchistische organisatie'. Er zijn geen namen bekend gemaakt van de gearresteerden en evenmin details, hoe zij van plan waren de elfjarige John Kennedy te ontvoeren, of andere broemdheden van Griekse of Amerikaanse nationaliteit. De vier Westduitsers kwamen op 7 juli Grie kenland binnen en werden de volgen de dag gearresteerd, omdat ze met behulp van vervalste reisdocumenten mevrouw Economou wilden helpen het land te ontvluchten. Deze vrouw wordt door de politie gezocht, omdat zij eveneens ondergronds tegen de junta gewerkt had. KRUISWOORD-PUZZEL Horizontaal: 1 streek op de grens van N.Br. en Limburg, 5 vlokkige stof. 9 vlaktemaat. 10 papegaai. 11 meisjes naam, 12 dunne twijg, 14 kenteken, 15 loon, 19 schrijfkosten, 21 bengel, 22 mist, 23 uitruster van schepen, 26 militaire macht, 29 boerderij, 31 in- sektenetend zoogdier, 33 vod, 34 ver zoek. 35 godin van de aarde. 36 ach ten, 37 piL Verticaal: 1 deel, 2 tijdrekening, 3 eenmaal, 4 sloom, 6 oorlogsgod, 7 voorkomen, 8 soort aap, 13 warmte- eenheid, 14 ellende, 16 eetgerei, 17 soort appel, 18 wandversiering, 20 buitenhaven, 24 leefregel, 25 plaats in Italië, 26 honingdrank. 27 landbouw werktuig, 28 aanloop, 30 kever, 32 lof. OPLOSSING VAN VRIJDAG: Horizontaal: 1 os, 2 belet. 7 Og, 9 vleugel. 12 alm. 13 Let. 15 mep. 17 L.O.. 18 notie. 20 ka. 21 sneep, 22 tegel. 23 ed. 24 leder. 26 Ne. 27 Mei. 28 rol. 29 pet. 33 stuiter. 37 ba. 38 oksel, 39 ia. Verticaal: 1 Ob, 2 blo. 3 Ee, 4 lunet, 5 eg. 6 tel, 8 gl., 10 vlonder. 11 rekenen. 12 alsem. 13 loper, 14 titel, 16 palet, 18 nel, 19 eer, 25 doris, 30 ato, 31 vel, 32 eb. 34 uk. 35 te. 36 ga

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7