l Dokter Mary Verghese J? Omroep wil ook wel graantje meepikken van de sluikreclame riagpscept lavona Naspel schaken Spassky-Fischer uw probleem ook het onze Haar- problemen? TRÖtTVr/KWARTET WOENSDAG 12 JL'LI 1972 Binnenland/radio-tv T4 I MARY PERKINS MOMMA 'zF 8ESTEEOT lUae HEIF LEVEN MYi Z13M OI INDE GOUDE GAPER door G. VAN DE HULST; plaatje» van vv. o VAN DE HULST Jr 176. Tinus had z'n vrind al bij de kop gegrepen, trok, trok En toen t beest z'n meesters stem hoorde, boog het z'n koppigheid nok dadelijk onder diens wil; het sjokte mee naar de graskant van de weg, begon weer te grazen, zo rustig, alsof er geen legers en geen keizers en geen maarschalken op de hele wereld waren. Maar cr was wèl een Maarschalk. Een officier kwam aangalopperen. Hoe durfde zo'n domme ezel en nog dommer boer de mars van het leger storen? Dat was een belediging; een belediging van de Maarschalk allereerst. Scheve Ti nus moest voor zijne hoogheid ver schijnen dédelijk! Streng wees de offi cier hem de weg. En Scheve Tinus, nu KARELTJE KNETTER EN DE BLAUWGERUITE KIEL 12-198 Toen Lothar do helderziende in de troonzaal aankwam, trof hem een teurig schouwspel. In de eerste plaats struikelde hij bijna over de inktvis Bello, die nog steeds op apega pen lag en niet meer wist of hij nu acht armen of duizend poten had. Lodderig keek het beest de nieuwe indringer aan, maar het was niet in staat een poot te verroeren, laat staan een vangarm.Maar nog treuriger was het gesteld met de oude Neef Teunis. Die lag achterover op de harde grond en was kennelijk buiten bewustzijn. Naast hem knielde Aqua- marijntje en ze huilde tranen met tuiten. Het hoofd van de oude vorst lag op haar geschubde schoot en het kroontje lag achteloos op de grond. 'Nou ben ik naar u toegezwommen, FERDNAND majesteit om hulp te halen en nou vind ik u hier op de grond.snikte ze. 'U ligt in een voor vorsten hoogst ongebruikelijke houding onder aan de trappen van uw troonzetel. Hebben de Indringers u soms al te pakken geno men?' Maar de oude Neef Teunis antwoordde niet en het meisje werd dus hoe langer hoe verdrietiger. Ze dacht zelfs een momentje, dat de twee indringers met hun geweer de koning hadden doodgeschoten. Bij die alarme rende gedachte barstte ze nog eens extra in dikke tranen uit en zo valt het misschien te verklaren, dat ze niet veel aandacht schonk aan de merkwaardige figuur, die juist op dit ogenblik de troonzaal kwam binnen rennen. 'Geen tijd! Géén tijd!' riep hij uit. 'Laat liggen wat ligt en volgt hem die uit is op redding van zijn vrienden! De smid zowel als de hotel houder zijn een afschuwelijke dood nabij! De tobbers zullen zijn als schepsels zonder lucht, zodat verstik king slechts hun deel is! Komt, komt en volgt mij na, want met vorst zal alles goed zijn!' Met die woorden verdween de helderziende in de gang, die naar de Dodemansgrotten leidde. Maar het zeewater zocht krachtig zijn weg naar diezelfde grotten toe, want we weten het wel: ze liepen vol. Er stond dus een sterke stroom en Lo thar werd erdoor gegrepen en pijlsnel meegesleurd. Zijn benen raakten geen grond meer en hij stond machteloos tegen al dat watergeweld. Was het dan zo erg. Van onze radio- en tc-redictie UTRECHT Na de uitzending van gisteravond zullen prof. dr. M. Euwe en de heer W. J. Muhring nog negen tien keer de partijen tussen Spassky en Fischer naspelen en analyseren. De uitzenddata van de Teleac-schaakcur- sus zijn bepaald op: donderdag 13 Juli 22.35 - 23.00 Ned I. zondag 16 juli 22.15 - 22.45 Ned. II. dinsdag 18 juli 22.50 - 23.20 Ned I. donderdag 20 juli 22.35 - 23.05 Ned I. zondag 23 juli 22.35 - 23.05 Ned. I. zondag 23 juli 22.35 - 23.05 Ned II. dinsdag 25 juli 22.40 - 23.10 Ned I. donderdag 27 juli 22.35 - 23.05 Ned. I. zondag 30 Juli 22.15 - 22.45 Ned II. dinsdag 1 aug. 22.45 - 23.15 Ned II. donderdag 3 aug. 22.25 - 22.55 Ned. II. Zondag 6 aug. 22 15 - 22.45 Ned. II. dinsdag 8 aug. 22.45 - 23.15 Ned. II. Donderdag 10 aug. 22.40 - 23.10 Ned II. zondag 13 aug. 22.35 - 23.05 Ned II. dinsdag 15 aug. 22.35 - 23.05 Ned II. donderdag 17 aug. 22.25 - 22.55 Ned II. zondag 20 aug. 2.15 - 22.45 Ned II dinsdag 22 aug. 22.45 - 23.15 Ned. H. Donderdag 4 aug. 22.35 - 23.05 Ned. z'n Hans in veiligheid was, toch weer rustig geworden, sjokte mee. En de ganse, grote, geweldige stoet stond stil; om hem. Tinus ging met gebogen hoofd. Wie weet wat straf hem wachtte. Maar hoe zou hij ooit kunnen weten, welke sombere, bange gedachten het hart vervulden van die grote heer? Brieven die niet zijn voorzien van naam en adrca kannen niet in behandeling worden genomen. Geheimhouding is verzekerd. Vra gen die niet onderling met elkaar In verband slaan moeien In afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een galden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet. postbus 948. Botterdam. Vraag: Een bibliothecaresse met di ploma Al zou verder willen studeren. Idat mogelijk met dit diploma? Antwoord: Men kan een verdere oplei ding volgen, als men nog geen 25 jaar is voor de cursus begint (Stichting Gemeenschappelijke Opleidingen Den Haag). Men volgt dan de voortgezette cursus D, die 13 maanden duurt: drie maal per maand één vrijdag. Dit is slechts mogelijk als men een middel bare voorpleiding heeft, dus Havo, HBS of gymnasium en daarnaast al een leidende functie heeft in een sectie van een bibliotheek, dus al werkzaam is in ,een bedrijfsbiblio theek. Niet dat men een dergelijke figuur uit een openbare bibliotheek zou weren, maar gebruikelijk is het niet. Vraag: Naar wie is het miniatuurstad je Madurodam genoemd? Antwoord: De familie Maduro kwam oorspronkelijk uit Spanje en vestigde zich in Amsterdam. De eerste Maduro die van hier naar Curagao vertrok in 1672, was Moses Levy Maduro, de stamvader van de Curagaose tak van de familie, een van de grootste families ter wereld. Het miniatuur stadje in Den Haag werd door de familie Maduro gesticht ter herinne ring aan Georg J. L. Maduro, een jonge student ln de rechten die op 10 mei 1940 als commandant van een peloton de villa Leeuwenburg in Rijs wijk (tegenwoordig Dorrepaal) op de Duitsers heroverde. Hij stierf in het concentraltiekamp Dachau enige we ken voor de bevrijding. Vraag: Kan ik mijn lichaam na mijn dood ter beschikking van de weten schap stellen? Zo ja, welke procedure moet lk volgen? Antwoord: U kunt schriftelijk of tele fonisch contact opnemen met de afde ling anatomie van een medische facul teit. In een codicil dient uw beslis sing te worden vastgelegd. Het over lijden moet zo spoedig mogelijk mede gedeeld worden door familie of ver zorger aan de betrokken afdeling ana tomie. Deze afdeling treft met autori teiten onder overlegging van het codi cil de noodzakelijke regelingen en overlegt met de nabestaanden omtrent het houden van een rouwplechtigheid. Zij zorgt verder voor vervoer en be diening. Na de ontleding ontvangt de familie bericht, wanneer begrafenis of crematie kan geschieden, tenzij de overledene zijn stoffelijk overschot blijvend ter beschikking heeft gesteld. Vraag: Hoe kan ik een lichte leren Tiroler jongensbroek ontdoen van vlekken? Antwoord: Probeer de broek met TRI schoon te krijgen. In zijn geheel on derdompelen in de vloeistof. Gemak kelijker (en wellicht voordeliger) is het de broek naar een Chemische wasserette te brengen waar met TRI gewerkt wordt. door D. C. Wilson Zonder beweging op de rug liggen dat was een kwelling voor haar. Al tijd was ze actief geweest, en ook in bed lag ze nooit stil. Thuis, ln de grote slaapkamer boven, had ze er vaak een standje voor moeten Incasse ren van haar zusters. En toen ze met Sojibai Samson de kamer deelde op de derde verdieping van het admini stratiegebouw had Mary's bed steeds zo gekraakt, dat Sojibai er niet van had kunnen slapen en met Mary had geruild. Mary herinnerde haar daar aan, toen re eens op bezoek kwam. Ze kachte. 'Er is nu geen gevaar dat ik iemand wakker houd'. Doch dade lijk had ze spijt dit te hebben gezegd, want Sojibai. die zelf nog de sporen van het ongeluk in het gezicht droeg, had moeite haar tranen in te houden. Nog erger dan haar eigen leed en wanhoop was het weten dat ze ande ren verdriet berokkende Toen Ammi haars ondanks haar moedeloosheid liet blijken spande Mary zich ln haar tc troosten 'Kom nu toch, moeder', berispte ze haar. 'kijk liever naar de positieve dingen die er nog zijn. U hebt behal ve mij nog drie dochters en drie zoons! Dat betekent: zes paar gezonde benen. En wie weet..Misschien wor den het er wel weer zeven'. Na verloop van tijd moest George weer terug naar zijn eigen oogartsen- praktijk in Cochin, maar Annamamma bleef. Het was Annamamma, efficiënt als ze was, wel toevertrouwd haar huishouden zo te organiseren dat het liep! George, haar man, en haar beide zokns Paul en Verghese, zo hield Annamamma vol, waren even goed ln staat het twee maanden zonder haar te doen als twee weken. Mary was dankbaar voor de rustige aanwezig heid van haar zuster, die vele uren spendeerde aan voorlezen. Daarbij dacht Mary vol berouw aan baar ont stemming als zij, als kind. Annamam ma bazig vond. Mary s gezicht genas mettertijd. De huis heelde spoedig, van binnen was er langs wang en lip nog een ontste king. Dagelijks kwam dokter Shanti Fen. de assistent van dokter Case. om die te behandelen. Mary zag erg tegen zijn komst op: het was heel pijnlijk. Er waren zoveel artsen die haar be zochten. dat zij er bij tijd en wijle de spot mee dreef. Daar was dokter Chandy. de neurochirurg; en dokter Brand, de orthopedist. 'Wie is nu eigenlijk mijn dokter?' vroeg zij wel eens half spottnd. 'Er komen er zoveel, dat 'k niet weet tegenover wie ik mij moet beklagen' Iedere dag werd het onderzoek voort gezet Een aanraking, een prik. 'Voelt u dit. dokter Mary?''En dit?''En dit hier?'En elke dag opnieuw het kloppen van dc aderen, de droge keel, het gespannen afwach ten. 'Neen'Neen' Ze kon niet bijhouden hoeveel dagen dit zo doorging, maar er kwam een ogenblik waarop het voorbij scheen te zijn. 'Hoelang is het geleden?' vroeg ze. Het spreken viel haar nu gemakke lijker daar op de elfde dag het buisje u:t haar keel genomen was. 'Hoeveel dagen zijn er nu verlopen sedert de laminectomie?' Effie Wallace, die dienstdoende Ame rikaanse verpleegster, lachte opge wekt. 'Laat eens kijken. Ze poogde haar stem gewoon te doen klinken. Dat was op negen februari. En van daag is het.de twee en twintigste. Wat gaat de tijd toch snel!' Twee weken! Mary was tenslotte zelf medisch geschoold. Haar hoefde niet te worden verteld dat als binnen twee weken na een laminectomie het ge voel niet was teruggekeerd, het niet eaarschijnlijk was dat het dat ooit nog zou doen. Zo lagen de zaken dus. Zij was gedoemd voor de rest van haar leven verlamd te blijven, voor minder dan de helft te leven. Die nacht lag zc opnieuw wakker. Waarom? Om die vraag cirkelden al haar gedachten. Op de maat van haar hartslag kwam dit woord in har omhoog, in het pulserende ritme van het kloppen in haar gezicht, in de korte ademhaling van haar moeder in h?ar slaap, op de weerklank van pas serende voetstappen in de gang. Toch luidde de vraag niet: waarom overkwam mij dit? Niet: waarom straft God mij zo? Niet: waarom moet ik het juist zijn die zo lijdt? Veeleer: waarom ben ik niet dood, terwijl ik toch op de drempel ben geweest? Indien Mary anders geaard was ge weest. dan had ze nu wellicht ge tracht een einde aan haar leven te maken. Daartoe zou zij zeker een weg hebben gevonden. Ze had het bijvoorbeeld kunnen doen door aiddel van Let glas op haar nachtkastje dus was het glas. sterk haar ene hand glinsterend in het zwakke schijnsel van de lamp. verlokkend, wenkend met duizenden lichtjes als ogen die haar aankeken. Maar zelfs nu, in haar diepste wanhoop, kwam ze niet in verleiding zoiets kostbaars als een mensenleven te vernietigen. Zij was arts, ze had een eed gezworen het leven te redden, te bewaren. 'Wordt vervolgd) Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De televisie voert in het huidige stadium een verlo ren strijd tegen de sluikreclame. De NOS zal daarom moeten afstap pen van het standpunt, dat alleen die reclame bij televisieuitzendin gen kan worden geaccepteerd, die permanent op het terrein van een uit te zenden sportwedstrijd al aanwezig was. Dit schrijft de heer J. W. Rengelink, programmacommissaris televisie van de NOS in een nota, die hij heeft gezonden aan de raad van beheer van deze omroepstichting. De heer Renge link voegt daaraan toe, dat het NOS- bestuur een commissie zou moeten benoemen, die zich moet beraden over een bij deze moeilijke situatie aange paste houding. Een der conclusies in de nota is, dat de televisie, die ongewild reclame boodschappen aan een m iljoenenpu- bliek doorgeeft daar dan toch 'wel wijzer van mag worden'. Steeds meer adverteerders stoppen geld in dit soort reclame. Het geld komt ten goede aan sportorganisaties, stadiondi recties, reclamebureau's enz., maar de televisie, die voor de verspreiding zorg draagt, deelt in de opbrengst niet. De heer Rengelink vindt wel, dat sluikreclame soms begrijpelijk is, met name in die gevallen, waar de organi satie van sportevenementen sterk af hankelijk is van de inkomsten uit extra reclame. Optreden tegen reclame, die aange bracht wordt nadat bekend is gewor den, dat een sportwedstrijd wordt uit gezonden, wordt steeds moeilijker. Bij minder populaire sporten kan de tele visie nog wel een uitzending weige ren. wat dan ook wel is gebeur onder andere bij de wereldkampioen schappen ijshockey in Wenen in 1967, maar bij populaire sporten wordt de boycot zeer moeilijk, aldus de heer Rengelink. Ook bij belangrijke internationale sportgebeurtenissen is van een geza menlijke boycot weinig of niets te verwachten. De strijd tussen adver teerders, sportorganisatie, stadiondi recties enzovoorts aan de ene kant en de televisie aan de andere zijde wordt al jaren met grote hardnekkigheid gevoerd. Stap voor stap wordt daarbij de televisie teruggedrongen, stelt de heer Rengelink. Hij signaleert in de nota de oprich ting van het reclamebureau 'Sport-tv' door zeven buitenlandse omroeporga nisaties (in de landen Luxemburg, Spanje, Oostenrijk, Italië, Frankrijk, Zwitserland en Duitsland). Op deze wijze willen deze zeven in vloed hebben en meer profiteren van de opbrengst van de reclame. 'Sport- tv' heeft tot nu toe vooral contracten afgesloten met de Europese en inter nationale voetbalfederaties en voor de Olympische spelen. Men zorgde onder Kenmerk over protest tegen Vietnam-oorlog HILVERSUM De Amerikaanse raad van kerken heeft onlangs gepro testeerd tegen de Vietnamese oorlog. De Nederlandse raad van kerken heeft, zoals wij schreven, zijn steun betuigd aan dat protest. Kenmerk besteedt vanavond daaraan aandacht met o.a. reacties van dr. J. J. Buskes, prof. dr. J. Verkuyl, prof. dr. H. Fiolet, op Nederland II, om 10 uur. Democratische conventie HILVERSUM De regeringscommis saris heeft de NOS-radio extra zend tijd gegeven om komende nacht tot 04.00 uur rechtstreekse reportages te kunnen verzorgen van de Democrati sche conventie in het Amerikaanse Miami. De reportages, die met lichte muziek worden afgewisseld, worden verzorgd door Peter Schroder. In de studio zal Henk Neuman commentaar op de ge beurtenissen tijdens de conventie ge ven. meer ook voor incidentele reclame bij de Europacupfinale tussen Ajax en Inter Milan in Rotterdam en de finale en halve finales om het Europees voetbalkampioenschap voor landente ams in België. Aanvankelijk bestonden plannen om een dergelijk reclamebureau te ver binden aan de European Broadcasting Union (EBU), de overkoepelende or ganisatie van alle Europese omroe pen), maar gezien de zeer uiteenlo pende wettelijke regelingen in de bij de EBU aangesloten landen heeft men hiervan afgezien. De heer Rengelink besluit zijn nota met de opmerking, dat aan 'Sport-tv" stellig voordelen zitten, maar dat di recte of indirecte deelname van om roeporganisaties aan zo'n reclamebu reau ook grote problemen oproept. Een definitief oordeel geeft hij niet Hij verwacht wel, dat het aantal deel nemers groter zal worden. Appelsalade 4 zure appels 150 gr. ham 5 plakjes jonge kaas 2 eetl. mayonaise 1 eetl yoghurt mosterd, peper zout, suiker citroensap De kaas in kleine reepjes sni;det Appels goed wassen en het klokhui verwijderen. Niet schillen. Snijl blokjes van en maak daarna het «ui je door de mayonaise, de yogmr de peper, suiker en wat citroensjps mengen. Giet deze saus over de )lo jes appel die zijn vermengd me reepjes kaas. Vul dessertbakjes m? de sla en zet ze in de koelkast td maaltijd. Menutip: Appelsla, Hamburg bloemkool, gekookte krieltjes, y* hurt. Zuinig zijn Al eerder heb ik met waardering geluisterd naar uiteenzettingen van dr. ir. F. E. Essed, de Surinaamse minister van opbouw. Met zijn optre den in 'Achter het Nieuws' moet h>j dinsdagavond bij velen respect heb ben afgedwongen. Hij is een Excellen tie in de puurste betekenis van Jiet woord. Excellent betoont dr. Essed ,zich in de wijze, waarop hij zich inzet voor de belangen van Suriname. Ex cellent ook in de combinatie van wetenschapsman, politicus en denker die zich verbluffend helder weet uit te drukken. Hij. noemt de dingen bij hun naam, redeneert daarbij niet zwart-wit, bezondigt zich niet aan mystificaties, zodat niemand hoeft te twijfelen aan zijn oprechtheid. Neder land moet net zo goed als Suriname zuinig zijn op dergelijke voortreffelij ke mensen. En beter naar hen luiste ren en ze in staat stellen om zoveel mogelijk van hun idealen te verwe zenlijken. Na 350 jaar exploitatie ver dienen zij dat dubbel en dwars. Een door de Britse televisie gemaakt portret van Mac Govern was de boei endste bijdrage in 'Hier en Nu' van de NCRV. Ook daar een man die er niet omheen draait en niet alleen rotte plekken durft aan te wijzen, maar ook precies weet te vertellen wat hij ertegen denkt te zullen doen. Natuurlijk roepen dergelijke figuren weerstanden op. Daarom vermoed ik, dat René Eijbersen te optimistisch is omtrent de omvang van het inzicht, dat er in Amerika iets mis is en dat fundamentele veranderingen noodza- Radio vandaag ADVERTENTIE droog en dor haar? Lavona-crèmebehandeling Flakon voor 2-3 behandelingen f2,00 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f5,25 slapen fijn haar? Lavona-haarhersteller Flakon voor 3-4 behandelingen Voordeelflakon voor HILVERSUM I TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S Ontbijt zo's (Soos: lichte, platen, rep. en ber. (7.30 Nws; 7.41 Act; 8.30 Nws: 8.41 Act.) 10.00 Sphinx: progr. .v.d. vrouw. (10.30 Nws). 11.55 Med. KRO: 12.00 (S Van twaalf tot twee: gevar. progr. (12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41 Ech; 13.00 Raden maar. NOS: 14.10 Van ta-ta tot totale taal: een rubr. over het leven ln de taal. 14.20 (S Aspecten van de kamermuz.: plonarec.: klass.muz. 15.00 Jazz uit het historisch archief. 15.20 Operetteklanken. (15.30 Nws). NCRV: 16.45 Kom met je boek: literaire Jeugduitz. 17.00 NCRV-vocaal ensemble met orgelbegeleiding: mod. gewijde muz. Over- heidsvoorl.: 17.20 Een wapen waar rauz. ln zit. Een progr. over de Kon. Marechaussee. Samenstelling en presentatie: Ad Hazewinkel. NCRV: 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. 18.00 Aperitief: licht progr. 18.30 Nws. 18.41 (S Veel gevraagde gewijd* muz. 18.00 De kerk vandaag - nws en comm. NOS: 18.10 Progr. voor blinden en slechtzienden. 18.20 (S) Woensdagavond muz.mag. 21.00 (S Een Holland Festival Reprise. Bond zonder Naam: 22.25 Met elkaar meer mans. lezing. NOS: 22.30 Nws. 22.40 Lichte gramm.muz. 22.50 Zintuig: kunstkron. bulten het Ned. HILVERSUM II VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S Dag woensdag!: muz. en int. VPRO: 7.34 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.11 Act. 8.23 (S) Dag woensdag (verv.. (8.35 Van alle kelijk zijn. Te vrezen valt eerder, zeer veel Amerikanen meer m hebben met veranderingen dan met\ bombardementen op Noord-Vietnt al noemt Mac Govern die barbaars. De pelgrimage van jonge Ameril naar Amsterdam, een ander c werp in 'Hier en Nu', kwam niet goed uit de verf. Met het interviet van slechts twee Panam-reizigers, beslist niet bij het hippe volkje ren, werd bepaald niet breed ge\ ven naar hetgeen de jeugd van Ai rika naar ons land drijft. Daar meer achter zitten. Het zal menigeen genoegen hebt gedaan, dat in het aantrekkeli; NCRV-programma 'Mijn Idee' de hi Merkelbach de hoogste ogen ha gegooid met zijn vinding, een speci# mondstuk voor koperblazers met ;t onder-prothese. Daarmee zal hij lec wat uitgetelde muzikanten opnim de vreugde van het musiceren kurm bezorgen. Een wel zeer positieve uil vinding, terecht hoger aangeslcga dan een 'pieper' in je auto voor ah j< Jezelf te weinig in bedwang hebl een ringdouche. Opnieuw een aflevering van McLm waarin kostelijk geacteerd werd van een soms spitse dialoog wai genieten. Mocht u zich hebben agi vraagd, waar u die dikke, weifeleid muzikant van het strijkkwartet eeide hebt gezien, hoef t u maar terug t denken aan de jeugdserie 'Yarkti Doodle'. Hierin speelde hij de em eens dikke uitvinder. 7JÏ markten thuis). 9.00 (S Radioweekbtl (9.15 Koning Klant: 9.35 Waterst.; 10.45 T. kleuters: 11.00 Nws. 12,00 ^S) VARA-Di» orfc. met sol. 12.35 (S) Licht ensemble zangsol. 13.00 Nws. 13.11 Act. 13.25 Muz. ir gisteren. 14.00 (S) Speelruimte: get progr. met act. en muz. (16.00 Nws. 11 iS) Geef me de vijf: verzoekpl.progr. l'J Med. 18.00 Nws. 18.11 Act. 18.20 Klink Kla zonder nonsens. 19.30 (S Licht ork. n zangsol. 20.00 Nws. 20.05 (S) Fragm. uit man van La Mancba. musical. 20.25 Jan a het zéggen: gesprekken. 21.00 (S> Poprau lichte platen en gesprekken. 21.45 (S) J koord - een progr. om mee in te stemmi NOS: 22.30 De Ronde van Frankrijk. 22 <S( Tenor en plano: mod, muz. 22.55 Mi 23.00 Nws. 23.10 Act. 23.20 (S) Radio JU Mag. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Steevast. (8.00 Ns 8.02 Radiojournaal 9.00 Nws. 9.03 De neg» uur-show. 10.00 Nws. 10.03 Arbeidsvitamine (11.0 Nws). 12.00 Nws. 12.03 Radlojourr 12.06 Zet 'm op: licht platenprogr. N 13,00 Nws. 13.03-18.00 Radio Tour de FraL popmuz. afgewisseld met directe rep. vat Ronde van Frankrijk. (14.00. 15.00. 16.0C .17.00 Nws.) BELGIË 324 m. NNedcrLands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 L148 muz 2.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nwsü toneelagenda. 13.20 Amusem.muz. en ,ii Tour de France. (18.55 Beursber; 14.00 e 15 00 Nws): 16.00 Nws. en beursber.; I?< segschaal soldaten. TV vandaag 10 behandelingen vet haar? Lavona tegen vet haar Flakon voor 2 behandelingen Voordeelflakon voor 10 behandelingen f2,05 f6,50 f2,45 f6,05 herstel van uw haar? Lavona-snelkuur met extra- verstevigende werking voor herstel van alle haarsoorten. Flakon voor 3-4 behandelingen f 2,40 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f 6,95 haar vlug uit model Lavona-haarverateviger. Flakon voor 1 behandeling f 0,85 2-3 behandelingen f 1,50 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f3,75 Verkrijgbaar in 2 soorten. Normaal: voor normacl haar. Bleu: voor grljs-genéleerd haar. is een Wella-produkt NEDERLAND I VOOR 18 UUR NOS 12.30 Rep. Democratische Con ventie in Miamf AVRO 17.00 Kinderprogramma 17.55 Rep. Demoncratische Con ventie in Miami en Tour de France NEDERLAND I NA 18 UUR NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest 19.50 Tips van het Nat. Bur. voor Toerisme 20.00 Journaal 20.20 Uitzending Stichting Socutera 20.25 Tom Jones, speelfilm 2230 Mensen-kinderen, TV-serie over jeugd in Engeland 23.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal AVRO 19.05 Pippa, film over jachtluipaardje 20.00 Journaal 20.21 Brieven uit mijn molen: voordracht. keumoraal en-fllosofle. 18.45 Sportmag. Taalwenken. 18.57 Ork. James Last. :9.ï Nws cn aci. Aansl.: lichte muz. lO.B Kamermuz. 20.30 Orgelrec. 22.00 Nws, Jl.lf Kamermuz. 23.00 Festivalpraatjes. 23.40-y.fi Nws. muziek en dans, naar Alphonse Daudet 21.35 Vaarwater, doe. IKOR RKK 22.00 Kenmerk 22.25 Journaal DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravoi 10.30 Doe.progr. 11.15 Die Umschau. IJl Dagboek. 12.20 Filmportret. 12.50 Intt persoverz. 13 00-13.20 Journaal. 18.15 NS 16.20 Amusem.progr. 17.05 V.d. kinder» 17.45 Idem. 17.55 Nws. DUITSLAND I (Reg. progr.: NDR: 18.00 Cultuurspie 18 30 Act 18.45 Zandmannetje. 18.55 N<„ schau-Maa. 19.26 Tlmo. 19.59 Progr. ovrt WDR: 18 00 Nws uit Noordrlnj-Westfal» 18.10 V.d kleuters. 18.15 Sebastian, lit Hier und Heute. 19 20 SebasUan. 2(I Journaal en weerber. 20.15 Doc. film. 21# Quiz. 21.45 Fllmrep. 22.30 Journaal, corr» en weerber. 22.50 Filmvers!. Tour de Fr» ce. DUITSLAND II 17.00 V. d kleuters. 17.20 Kindergy: 17 30 Nws en weerber. 17.35 Lassies Al teuer 18.03 Act. en mui. 18.3! Von Cowbo* Sheriffs und Bandlten. 19.10 Alpha Alpl» 19 45 Nws. act. en weerber. 20.15 Act. nws. 21.00 Max Hoelz, doe. spel. 22 25 N' weerber. en comm. DUITSLAND III WDR 19.00 Zandmannetje. 19.05 Voor Spaans werkn 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Rel nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerbe 20 15 Doe. progr. 21.00 Act. 21.30 Filmpo? tret. r BELG1E (Frans) 16.00 Eurovisie: Tour de France. 16 Jeugduitz. 18.25 Rayons X. 18.55 V. d kleuters. 19' Quelle familie:, feuilleton. 19.30 Sport. 19-, Journaal. 20).15 Ouragan sur le Caine. V spel 22.25 Sciences et llvres. 22.35 Jo» naai. BELGIË (Nederalnds) 16.00 16.45 Eurovisie: Tour de France. 18.30 De Fabeltjeskrant. 18.35 Kinderprol 19.39 Weerber. 19.43 Med. 19.45 Journaal n» filmversl. Ronde van Franrijk. 20.13 Md Centrum. 21.05 I4en Europabeker voor Zan| voordracht. 22 30 Nws en filmversl. Roni van Frankrijk. 22.40 Klaas, planomus.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6