Ontsteltenis over nieuw vliegveldplan Ouders ageren nog steeds fel tegen opheffing ito-school Moeilijke tijden voor wasserijen Aannemers stuurden alvast offerte Brief minister over geestelijke verzorging leger Jarring wil het opnieuw proberen Architect: polder de Waddenzee in Roovers nu definitief vrijuit Geen wapens van ontwikkelingsgeld Russen op de bres voor Pjotr Yakir Familieberichten TROliW/KWARTET DINSDAG 11 JULI 1972 Binnenland/Buitenland TIO KlOfp Van ccn onzer verslaggevers AMSTERDAM 'Gevaarlijk en ondemocratisch', zo noemt de Vereniging tot behoud van het IJssel" meer het twee weken geleden gepubliceerde plan van drie aannemersbedrijven om tussen Enkhuizen, Hoorn en Lelystad een vliegveld gekoppeld aan een drinkwaterbekken in het IJsselmeer neer te legg«>- De drie bedrijven. Ballast Nedam groep nv in Amsterdam, de nv bag- germaatschappij Holland in Hardinx- veld en Hollands aannemersbedrijf Zanen-Verstoep nv in Den Haag. stuurden voor dit plan een offerte aan de minister. De Vereniging tot behoud van het IJsselmeer heeft de minister nu per brief bericht van haar 'ontsteltenis en afkeuring* over het plan. waarmee 'de belangen van een groep aannemers worden gepre senteerd als een dienst aan het alge meen belang, waartoe dan gemakshal ve de waarheid en de democratie geweld worden aangedaan'. De offerte van de aannemers is vol gens de vereniging (voorheen de stichting 'Markerwaard van de kaart') gebaseerd op een gebrekkige studie en onvolledige gegevens niettemin dringen de aannemers aan op onmid dellijke uitvoering van het plan. Voorbijgegaan wordt aan de nadelen van zowel de inpoldering als de aan leg van e cnluchtbavwi. Het doel dat volgens de vereqiging door de aannemers wordt nagestreefd is het verwerven van een opdracht tot aanleg van een polder en een luchtha ven. 'Er wordt vooruitgelopen op een beslissing, er wordt een proces op gang gebracht in het financiële voor deel van de aannemers dat dan naar zij hopen ook 'op later tijdstip' wel in hun voordeel zal uitvallen'. Onzorgvuldig De Vereniging tot behoud van het IJsselmeer noemt de opmerking van de aannemers over de te verwachten geluidshinder' van een grove onzorg vuldigheid'. In de brief aan de minis ter becijfert de vereniging dat de bewoners van de streek tussen Me- demblik, Dronten, Monnickendam en Purmerend. 'vierentwintig uur per dag worden blootgesteld aan een hin der waarvoor de begrippen als slape loosheid. overspannenheid, leermoei lijkheden en verdriet in overweging genomen moeten worden'. De vereniging tot behoud van het IJsselmeer zegt in de brief: 'De nood zaak van een tweede nationale lucht haven wordt steeds meer algemeen betwijfeld. Volgens de nieuwste gege vens zal een verdere groei van het luchtverkeer binnenkort niet meer mogelijk zijn wegens welvaartsver mindering en gebrek aan grondstof fen. De noodzaak van een drinkwater- spaarbekken is de eerste twintig k dertig jaar niet aanwezig. Het is dui delijk dat de aannemers met deze poging tot de koppelverkoop van een luchthaven en een spaarbekken de schijn willen wekken dat hiermee een algemeen belang wordt gediend'. Een half jaar geleden overhandigden de aannemingsmaatschappijen Adri- aan Volker. Bos Kalis Westminster Dredging Group en Van Hattum en Blankevoort een plan aan de minister, een luchthaven neer te leggen voor de kust bij Goeree. En drie maanden geleden overhandigde de Bos Kalis Westminster Dredging Group nv aan prins Claus het plan om een eilandje in de Noordzee neer te leg gen voor de verwerking van afval. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister De Koster (defensie) zal in een brief aan de Kamer zijn visie geven over de rol van de overheid bij de benoeming van geestelijke verzorgers bij de krijgs macht Hij zal hierbij met name in gaan op de vraag of de minister in deze een benoeming kan weigeren. De heer De Koster heeft dit gisteren toegezegd aan de Kamerleden Van Eisen (KVP) en De Gaay Fortman (PPR) in een gesprek over de affaire rond vlootaalmoezenier Van Winkel. Ondanks de steun van de toenmalige hoofdvlootaalmoezenier Goossens en kardinaal Alfrink heeft de marinetop geweigerd de heer Van Winkel te aanvaarden als vlootaalmoezenier bij het Koninklijk instituut voor de mari ne in Den Helder. Dit zou zijn ge beurd wegens do maatschappij- en marinekriüsche opstelling van deze vlootaalmoezenier en zijn lidmaat schap van de PPR. Het Kamerlid De Gaay Fortman noemde deze gang van zaken onlangs in de kamer een staaltje van do geestelijke terreur in de marine. 'Dit ingrijpen betreft ook de verhouding kerk en staat en daar moet je heel voorzichtig mee zijn.' aldus de heer De Gaay Fortman. Staatssecretaris Van Es heeft er gisteren tijdens het gesprek de nadruk op gelegd dat de bezwaren niet het vlootaalmoezenier*- schap van de heer Van Winkel als zodanig gelden maar wel het feit dat deze, als vlootaalmoezenier bij het KIM. automatisch ook docent christe lijke ethiek zou worden, en daar acht te de marineleiding hem niet voor geschikt. Toen de Kamerleden daarop de moge lijkheid ter sprake brachten de heer Van Wninkel, die momenteel naar aanleiding van deze zaak in een ont slagprocedure is gewikkeld, weer als gewoon vlootaalmoezenier aan te stel len. verklaarde de ook aanwezige hui dige hoofdvlootaalmoezenier P. van Roosendaal dat dit onmogelijk was. Eender had de heer Van Roosendaal er in een radio-uitzending op gewezen dat vlootaalmoezenier Van Winkel niet meer in de marine paste. Minister De Koster zal voor zijn brief overleg plegen met het episcopaat en het Centraal interkerkelijk overleg militairen. De Kamerleden Van Eisen en De Gaay Fortman zullen in af wachting van de brief contact opne men met kardinaal Alfrink, die tevens bisschop voor de krijgsmachtonderde len is. De minister heeft ook nog toegezegd de ontslagregeling van vlootaalmoeze nier Van Winkel en de formulering daarvan nader te bezien. In de eerste ontslagbrief heeft de marine nagela ten de gebruikelijke formulering 'ont slag buiten eigen schuld en toedoen' op te nemen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Personeel en oudercommissie van de enige Am sterdamse school voor individueel technisch onderwijs (ITO) doen vertwijfelde pogingen om de dreigende bestuurswisseling en uitein delijke opheffing van hun school nog te voorkomen. NEW YORK (Reuter) Gunnar Jar ring, de Zweedse ambassadeur in Mos kou en speciaal afgezant van de Vere nigde Naties voor het Midden Oosten zal begin augustus naar New York komen voor overleg met secretaris generaal Kurt Waldheim en met Ara bische en Israëlisdie diplomaten. Al dus hebben de VN gisteren bekend gemaakt. Jarring vertoefde voor het laatst be gin mei in New York om de vooruit zichten te bestuderen voor een hervat ting van zijn slepende vredesmissie. Maar na vier dagen van besprekingen met Waldheim en met de ambassa deurs van Israël en Egypte bij de VN, kwam hij tot de conclusie dat een hervatting van zijn missie op dit ogenblik geen resultaat zou opleveren. Van onze correspondent GRONINGEN De Groninger archi tect K. G. Olsmeijer, die al eens het plan lanceerde om flats te bouwen voor het stallen van koeien, heeft nu een zeer voorlopig schetsplan aan het ANP aangeboden om het gehele Wad dengebied in te polderen en de Eems af te grendelen met een dam en zeesluizen. De heer Olsmeijer, die geruime tijd geleden zijn overigens weinig reacties oproepende verhaal vertelde voor de Commerciële club in Groningen, meent dat zijn rigoureuze voorgestel de maatregelen nodig zijn om Noord- Nederland voor een eventuele waters noodramp te behoeden, nu de bodem daar door de gaswinning aan het inslinken is. De heer Olsmeijer meent al te weten dat zo'n stormramp zelfs groter belooft te worden dan in Zee land in 1953. Door het plan van de architect zouden alle Waddeneilanden met elkaar verbonden worden. Er mag van de heer Olsmeijer nog wel een open gebied blijven bestaan voor de vogels en de vissen die er overblijven want er zouden woon steden moeten komen, recreatie, vlieg velden (voor supersonisch verkeer nog wel) en vooral zal de industrie opbloeien. De heer Olsmeijer ziet al goede ligplaatsen voor de NAVO- vloot Het provinciaal bestuur van Groningen is voor de plannen van de heer Olsmeijer niet warm te krijgen. De Vereniging tot behoud van de Waddenzee meent dat het plan van de heer Olsmeijer 'eèn stel wilde kreten is' waarvoor elk commentaar te veel Het conflict op de 'SETO-School' leid de eind vorige maand al tot een staking van een dag (georganiseerd door de oudercommissie). De moei lijkheid was dat het particuliere schoolbestuur zonder overdreven veel overleg met personeel, ouders en leer lingen, had aangekondigd de school in 1973 als zodanig te willen opheffen, en op te splitsen over vijf bestaande lagere technische scholen. De verontwaardiging hierover was groot Het individueel technisch on derwijs is nu juist bedoeld voor kin deren die het op de 'gewone' lts moeilijkk hebben, en deze oplossing zou vólgens ouderen en leraren nooit kunnen werken. Na destaking overigden ouderen en leraren, verenigd in een contra-be stuur. met wethouder Van der Velde van onderwijs, die de mogelijkheid opperde dat de gemeente de school zou overnemen, en zo de zelfstandig heid zou waarborgen. Ook in een later gesprek met minister Van Veen werd deze mogelijkheid positief be oordeeld. Maar daarvoor is uiteraard de medewerking nodig van het zitten de schoolbestuur, en dat ls vierkant tegen. Bij wijze van verrassing stuurde het bestuur aan de leraren op hun eerste vakantiedag (1 juli) een brief dat de school al op 1 augustus van dit jaar zou worden overgedragen aan de Ver eniging voor beroepsonderwijs Am sterdam, om daarna te worden opge splitst over twee (in plaats van de oorspronkelijk aangekondigde vijf) bestaande lts'en. Weinig elegant Nog afgezien van de weinig elegante tactiek van het stichtingsbestuur, heeft woordvoerder Bol van de ouder commissie ook tegen dit plan grote bezwaren. Verdeling van deze bijzon dere vorm van onderwijs over twee scholen is beter dan versplintering over vijf. "Wij wijzen intergratie niet per sé af. maar dat kost tijd, goede voorbereiding, en dergelijke garanties. Het is niet Iets wat je even in de vakantiemaanden kunt doen. Verder zijn wij bang. met het bestuur van de Vereniging voor beroepsonderwijs Amsterdam precies dezelfde moeilijk- Van een verslaggever DEN HAAG Steeds minder huisvrouwen laten de was buitens buis doen. Ook bij instellingen als ciekenhuizen, verpleeginrichtingen, jejaardentehuizen en horecabedrij ven komt het steeds meer voor dat men zelf voor de was gaat zorgen. Deze ontwikkelingen die al jaren aan de gang zijn, hebben de voor uitzichten voor de commerciële wasserijen onzeker gemaakt Dit heeft de Commissie Opvoering Produktiviteit (COP) in een over ucht over de wasindustrie meege deeld. De nog bestaande wasserijen vech ten met het wapen van de prijs concurrentie om de slinkende markt Dit heeft geleid tot prijzen die vaak onvoldoende zijn voor een rendabele produktie. Besparingen door efficiencymaatregelen wegen doorgaans niet op tegen de loon kostenstijgingen, waarmee een ar beidsintensief bedrijf als de wasse rij nu eenmaal te maken heeft. De rentabiliteit van veel bedrijven laat dan ook te wensen over en dit zal tenslotte tot liquidatie en daar mee tot vernietiging van kapitaal ?n werkgelegenheid gaan leiden, zo stelt de COP. Do stichting federatie voor de was industrie heeft het initiatief geno men tot het instellen van een structuuronderzoek in de natwasin- Justrie. De federatie wil nagaan wat er gedaan kan worden om het voortbestaan van de wasindustrie veilig te stellen. Het COP heeft de minister van economische zaken geadviseerd een subsidie toe te kennen voor dit inderzook. dat zal worden uitge voerd door het instituut voor tex- M reiniging TNO met inschake- mg van een marketingbureau voor le commerciële problematiek. heden te krijgen als met het huidige stichtingsbestuur. Ten eerste zitten er vier SETO-men- sen in dat verenigingsbestuur, en ten tweede is die vereniging nog helemaal niet ingespeeld op overleg en in spraak van de ouders. Zij besturen zes Amsterdamse lts'en, en geen daarvan heeft een oudercommissie'. Over die garanties: 'Duidelijk moet worden vastgelegd dat de leraren van de ito-afdeling niet bij het gewone onderwijs worden ingeschakeld en omgekeerd. Zonder een zekere zelf standigheid gaat de ito-afdeling onher roepelijk als afvalbak werken'. Intussen heeft het huidige SETO-be- stuur al drie actieleiders onder de leraren ontslagen; nog drie ontslagen worden verwacht, andere leraren lie pen al in aanzienlijke aantalen zef weg, omdat zij de toestand uitzicht loos vonden. Gisteren praatte het contra-bestuur weer met de gemeente, maar die kan niets doen zolang het stichtingsbe stuur weigert, overneming door de gemeente te overweven. Vanavond houden de ouders een protestbijeen komst De heer Bol: Wij blijven door gaan, om in ieder geval de minst slechte oplossing te bereiken. Wij ho pen nu toch op een gesprek met het bestuur van de Vereniging voor be roepsonderwijs. Ook met het ministe rie blijft het overleg gaande, maar dat kan evenmin veel invloed uitoefenen op een onafhankelijk stichtingsbe stuur. Van een onzer verslaggevers HAARLEM Het Hoog militair ge rechtshof zal op 19 juli de strafzaak tegen de dienstplichtig sergeant Ge rard Roovers (26) vervallen verkla ren, nu de minister van defensie Roovers zaterdag per brief heeft doen weten, dat zijn politiek-morele bezwa ren tegen de dienstplicht zijn erkend. De raadsman van Gerard Roovers, mr. J. H. van Wijk uit Haarlem, die dit gistermiddag zei, is van mening dat uit de ministeriële erkenning blijkt dat ook degenen die dienst weigeren op grond van bijvoorbeeld de oorlog in Vietnam, met succes een beroep kunnen doen op de wet gewetensbezwa ren militaire dienst 'Duidelijk is geworden', aldus mr. Van Wijk (lid van de Eerste Kamer voor de PSP), 'dat het er niet toe doet waaraan je je bezwaren ophangt. Je kunt je beroepen op de bergrede, op een kloosterliturgie, of je moreel bezwaard voelen over het wereldge beuren'. Weliswaar zijn al eerder poli tieke bezwaren erkend, maar het ls de eerste maal dat dit is gebeurd in een zaak die zich in alle openheid heeft afgespeeld. Volgens de heer Van Wijk is dat erg belangrijk: degenen die in het voetspoor van Gerard Roovers treden, zullen een commissie tegeno ver zich vinden, die. zoals nu is gebeurd, de bezwaren preciezer be kijkt dan tot nog toe het geval was. Nadat op 19 juli op bevel van het HMG de strafvervolging tegen Gerard Roovers gestaakt zal worden zal deze vervangende dienst moeten verrich ten. De duur daarrvan bedraagt twee Jaar en drie maanden. Bij Gerard Roovers wordt daarop in mindering gebracht de tijd die hij in dienst heeft gezeten (ongeveer een jaar) en de periode die hij in de gevangenis heeft doorgebracht (ongeveer een maand). Van een verslaggever HILVERSUM Van de door Neder land verstrekte gelden voor ontwikke lingshulp wordt nimmer ook maar iets gebruikt voor de aankoop van wapens. Minister C. Boertien (ontwik kelingssamenwerking) verzekerde dat gistermorgen met grote stelligheid in het NOS-radioprogramma 'praten met de minister'. 'Ik ben daar uiterst kien op en ik ben er een groot tegenstander van om burgerlijke en militaire hulp te ver mengen. Zolang ik op deze stoel zit zal dat ook niet gebeuren', zei de minister. De bewindsman zei verder, dat hij zelf geen aanleiding ziet om het eind 1973 aflopende mandaat van de natio nale commissie voor ontwikkelings strategie, waarvan prins Claus voorzit ter is, te verlengen. De minister zei, momenteel met de commissie in over leg te zijn over de vraag, hoe de bewustwordingsacties in Nederland na afloop van het mandaat van de com missie kunnen worden voortgezet De heer Boertien zei daartoe suggesties van de commissie af te wachten. MOSKOU (Reuter) Een groep Russen die actie voert tegen het gebrek aan burger rechten in de Sowjet-Unle, heeft geprotesteerd tegen de ar restatie van de historicus Pjotr Yakir, die sinds 21 juni wordt vastgehouden. Yakir wiens vader, generaal Ion Yakir, die in 1937 tijdens de stalinistische zuiveringen werd doodgeschoten gaat mogelijk een proces we gens anti-Sowjct-agitatie tege moet. In een brief, gedateerd 1 Juli, die onder buitenlandse corres pondenten ln Moskou ls ver spreid, doen zeven collega's van Yakir een beroep op de Russi sche autoriteiten om Yakir op borgtocht vrij te laten. Ze ver gelijken de manier waarop hij wordt behandeld, met de behan deling die Angela Davis in de Verenigde Staten kreeg. 'De openbare activiteiten van Yakir waren alleen gebaseerd op de gedaebte van de destalini satie', aldus de brief. 'Zijn anti- stalinisme hangt direct samen met zijn eigen ervaringen (Ya kir heeft na de dood van zijn vader veertien Jaar in Stalins gevangenkampen gezeten red.), met zijn werk als histori cus en met zijn onwrikbare po sitiekeuze tegen sociaal kwaad.' 'Zijn enige doel is geweest, de democratisering van onze maat schappij te helpen bevorderen.' De brief Is ondertekend door T. Welikanowa. S. Kovaiiow, A. Lawoet. G. Podjapolski, T. KJo- drowitsj. A. Jakobson en W. Krasin. Volgens ingelichte krin gen In Moskou is het waar schijnlijk, dat de 49-jarige Ya kir terecht zal staan wegens overtreding van artikel 70 van het Russische wetboek van strafrecht, dat over AnU-SowJct- agitaUe en -propaganda gaat Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onzo zoon en broertje ROGIER Christiaan Elze, Chris en Tjepke van Roon. „Gij zijt nabij ten dage, dat ik U aanroep. Gij zegt: Vrees niet." D.V. zal de bediening van de heilige doop plaatsvinden op 13 augustus 1972, om 10 uur v.m., door Ds. Joh. Leger in de Maranathakerk, Dr. Wiardi Beckmansingel, Vlaar- dingen. Vlaardingen, 8 juli 1972. Kamerlingh Onnesstraat 14. Tijdelijk: Holy Ziekenhuis, Vlaardingen. Op donderdag 20 juli a s. hopen J. Goedvolk en M. Goedvolk-van den Bosch hun 40-jarig huwelijk te herdenken met hun kinderen en kleinkinderen. Zwijndrecht, Chrysantstraat 78 M. Kleinjan en H. W. Kleinjan- Stiegelis hun 50-Jang huwelijk te geden ken. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Receptie op zaterdag 15 Juli a.s. van 20.00-21.30 uur ln WanUJ- paviljoen, WanUJpark te Dor drecht. Dordrecht. 11 Juli 1972. Th. d« Bockstraal 73. Het bestuur en personeel van de Dr. M. M. den Hertog- school. Amalia van Solms- straat 5. geven met diep leed wezen kennli van hel over lijden van mejuffrouw G. Ballegooyen Den Haag. 7 juli 1972. Romeinen f 38 en 39 Op juli 1072 ontsliep in zijn Heer en Heiland mijn lieve Man. onze lieve Vader en Grootvader Johannes Kal op de leeftijd van 86 jaar. A. M. Kal de Haan Joosje Eek en Miep Tineke Ansje en kleinkinderen Amsterdam. _De Buitenhof". Nieuw Heüaer 2 Heden ging na een ernstige ziekte van ons heen onze lie ve Zuster. Schoonzuster en Tante Margriet van Ballegooijen op de leefUJd van 58 jaar. Slledrecht: A. A. H. van Bailegooljen- Dammeijer Slledrecht: N. van der VUes- van Ballegooijen J. van der Vlies Schevenlngen: H. van BaUegooljen Nijmegen: G. van Ballegooijen A. T. van Ballegooijcn- Hakkenes neven en nichten Voorburg. 7 Juli 1873 Bruynings Ingcnhoeslaan 210 Thuis geen bezoek. De overledene ls opgebaard in de rouwkamer. Burg. van Karnebeeklaan 13. 's Graven- hage; bezoek van 10-12 uur. De begrafenis zal plaatsheb ben woensdag 12 Juli om 3 15 uur op de algemene begraaf- plaaits te Slledrecht. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis ln de aula van de begraaf plaats. God nam geheel onverwachts tot Zich onze innig geliefde Kleinzoon en Neef Geert Gerhard Groothuis op de bloeiende leefUJd van 25 Jaar. door een droevig' verkeerson geval in Tasmanië. Namens de familie: H. Groothuls-Houwing ..De Zonnehof", Haren Gr. Corresp.-adres: K. R. Groothuis. 4J Roslyn Avenue 7151 Kingston Beach Tasmanië Met grote droefheid delen wij u mede dat de Heere, die recht is in al Zijn weg en werk, geheel onverwacht van ons heeft weggenomen mijn ge liefde Man, onze zeer zorgzame Vader, Schoon vader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Aza Goudriaan op de leeftijd van 64 jaar. P. A. Goudriaan-Groen W. Goudriaan D. Goudriaan-Besemer Aza J. Goudriaan J. Goudriaan-de Jager Pia, Heleentje en Aza M. Goudriaan J. Goudriaan en verloofde en verdere familie Papendrecht, 8 juli 1972 Muilwijckstraat 79. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren na 8 uur 's avonds tevens na afloop van de begrafenis in de aula op de begraafplaats. De teraardebestelling zal plaatshebben D.V. don derdag 13 juli a.s. om 3 uur op de begraafplaats te Papendrecht Het heeft de Heere behaagd tot Zich te nemen in Zijn Heerlijkheid onze lieve Vrouw. Moeder. Schoonmoeder en Oma in de gezegende leeftijd van 76 jaar Trientje de Vries geliefde echtgenote van P. Witterholt, na een gelukkig huwelijk van 47 jaar. Groningen, 8 juli 1972 Huize „Patrimonium". Gezang 101 De Heer is mijn herder Kommerzijl: P, Witterholt Ermelo: A. Witterholt Chatham (Ontario): L. Horneman-Witterholt M. Horneman A. Witterholt A. Witterholt S. Witterholt-Wierstra en kleinkinderen De begrafenis is bepaald op D.V. donderdag 13 juli a.s. om 2 uur op de begraafplaats te Kom- meizijL De rouwdienst begint om 13.30 uur precies in de „Soltketen''. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot con doleren in genoemd gebouw. Chatham (Ontario): Groningen: De Here was en is ons tot hulp en sterkte, Hem zij alle lof, eer en aanbidding. Voor Uw hartelijk medeleven ons betoond na het plot seling overlijden van mijn innig geliefde Man en onze zorgzame Vader en Grootvader Nicolaas Adrianus Dijkshoorn betuigen wij U onze oprechte dank. De overweldigende belangstelling en de liefde van zoveel familie, vrienden en kennissen heeft ons bijzonder goed gedaan. A. Dijkshoorn-van der Ende kinderen en kleinkinderen Zoetermeer, juli 1972 Stationsstraat 234. Het gemeentebestuur van Krimpen aan de Lek geeft met grote verslagenheid kennis van het plotseling overlijden van de wethouder van die gemeente, de heer J. Lagerwaard De gemeenschap van Krimpen aan de Lek is hem grote dank verschuldigd voor zijn enthousiasme en sociale bewogenheid waarmee hij de belangen van gemeente en zijn inwoners gediend heeft van gemeente en zijn inwoners jarenlang gediend heeft. Het gemeentebestuur voornoemd, De burgemeester, A. van Dienst De secretaris, H. M. van Rooy "V Met ontsteltenis ontvingen wij het bericht dat onze direkteur en oprichter van het bedrijf, de heer IJ. de Lange nog onverwacht is overleden. Wij gedenken hem als een humaan mens. Ons bedrijf zal woensdag 12 juli a.6. gesloten zijn, Gezamenlijk personeel IJ. de Lange N.V. Heden overleed, voor ons nog onverwacht, onze geliefde Zuster en Tante Geertruida van der Poel-van Zanten Weduwe van Johannes van der Poel in de ouderdom van 89 jaar. Uit aller naam: E. Niermeier-van Manen 's-Gravenhage, 8 juli 1972 Haags Hervormd Rusthuis „Oostduin" Goetlijfstraat 5. Correspondentie-adres: Ottoburgstraat 14, Rijswijk (Z.H.). Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 12 juli om 11 uur op „Ouw Eik-en-Duinen", Laan van Eik en Duinen 38 te 's-Gravenhage. Vertrek vanaf het rusthuis om plm. 10.30 uur. In Jezus ontslapen onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Evertje de Haan weduwe van Ds. K. Winkelman in de ouderdom van 89 jaar. "Want ik ben er zeker van, dat het lijden van de tegenwoordige tijd niet opweegt tegen de heerlijkheid, die over ons ge openbaard zal worden." Romeinen 8 vers 18. Zeist: J. Winkelman E. Winkelman-Sportel G. J. van Tellingen-Winkelman J. C. van Tellingen Alphen a/d Rijn: H. P. Winkelman C. Winkelman-Gravesteyn Curagao: Joh. Winkelman S. A. Winkelman-Meier Klein- en achterkleinkinderen. Zeist, 10 juli 1972. Oude Arahemseweg 327. Correspondentie-adres: Eikenlaan 11a, Zeist. Geen bezoek. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Jufferstraat 1 te Zeist. De begrafenis zal plaatshebben te Zeist op de Al gemene Begraafplaats donderdag 13 juli a.s. Voor afgaande zal om 11.00 uur een rouwdienst gehou den worden in de aula van de begraafplaats. Ver trek van de rouwkamer om 10.45 uur. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den door een noodlottig verkeersongeval van on ze zeer gewaardeerde medewerker de heer I. J. Bette in de leeftijd van 29 jaar, 7 juli 1972 Directie, bestuur en medewerkers van het proefstation te Naaldwijk Met droefheid geven wij u kennis van het overlij den van onze Zuster, Nicht en Vriendin Helena Elisabeth Groenewegen op de leeftijd van 84 jaar. "Zij is ln Jezus ontslapen". Zeist: C. Groenewegen H. W. Groenewegen L. Spaans B. Spaans-Sytzes J. Wemmers Maassluis: Middelburg: Zeist, 9 juli 1972. Arnhemse Bovenweg 12. Midland flat 4. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Juf ferstraat 1 te Zeist. Gelegenheid tot het tekenen van het condoleanceregister op dinsdag 11 juli a.s. van 19.00 tot 20.00 uur ln bovengenoemde rouwkamer. De begrafenis zal plaatshebben te Zeist op de Algemene Begraafplaats woensdag 12 juli a.s. om 12.00 uur. Vertrek van huis om 11.45 uur. Hij is verlost. God heeft hem welgedaan De Heere heeft tot Zich genomen onze lieve zorg zame Vader, Broer en Zwager Willem Goedhart weduwnaar van Ger van 't Riet op de leeftijd van 75 jaar. Leiderdorp: Breukelen: Leiden: J. A. Goedhart S. Goedhart W. Goedhart N. Goedhart Familie Goedhart A. J. van 't Riet Leiderdorp, 9 juli 1972. Berkenkade 10. De rouwdienst in de aula van de algemene be graafplaats aan de Hoogmadeseweg te Leider dorp is bepaald op donderdag 13 juli a.s. om 1.30 uur nam., waarna de teraardebestelling aldaar zal plaats vinden. Thuis geen bezoek. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de ter aardebestelling in de aula van de begraafplaats.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 10