Optimisme over Vietnam-vrede Voorman van guerrilla's in Beiroet gedood Inwoners van Miami Beach erg benauwd voor de conventies Kissinger ziet veranderde houding van Hanoi Westduitsers waarschijnlijk op 3 december naar stembus Shelley's dood herdacht met kranswerping op zee Hoog bezoek in New York Peron wil pas terugkeren na stembuszege Massu wegens laster beboe TROUW/KWARTET MAANDAG 10 JULI 197 Buitenland T5 KI Tl WASHINGTON (Reuter, AP, UPI, AFP) Amerika en Zuid-Vietnam zien met optimisme de her vatting van de Parijse Vietnam-besprekingen tegemoet, zo is het afgelopen weekeinde gebleken. Maar Noord-Vietnam is minder optimistisch over de toekomst. Het Noordvietnamese persbureau meldde gisteren, dat de stuwdam van Bai Toeong zwaar beschadigd is door Amerikaanse bombardementen. Een bom van 1000 kilo zou een groot gat geslagen hebben en diepe scheuren hebben veroorzaakt. Nixona adviseur Henry Kissinger heeft in een gesprek met journalisten verklaard, dat Hanoi waarschijnlijk een nieuwe en redelijker houding had ingenomen tegenover de besprekingen in Parijs. "We hebben enkele redenen om aan te nemen dat zij (de noorde lijken) de besprekingen zullen bena deren in dezelfde geest (het vinden van een rechtvaardige oplossing). In ieder geval hebben we enkele redenen om aan te nemen, dat zij een nieuwe benadering hebben', zo rei Kissinger. De adviseur zei te verwachten dat Le Due Tho en Xoean Thoei, Hanoi's belangrijkste onderhandelaars, naar Paijrs zouden terugkeren voor de be sprekingen en hij liet de mogelijkheid open. dat ook hij naar de Franse hoofdstad zal gaan voor geheime on derhandelingen. Kissinger bezocht Pa rijs reeds tien keer in het geheim om besprekingen te voeren met de noor delijke onderhandelaars. Met een bre de glimlach reageerde hij op de vraag of hij misschien ook weer naar Parijs zou gaan. 'Mijn reizen, als die plaats vinden, zullen te zijner tijd wel be kend gemaakt worden', zei hij. fensicf over zijn hoogtepunt heen is en dat dc noordelijken niet meer in staat schijnen te zijn een nieuwe aanval in te zetten. Sinds Nixon uit Moskou was teruggekeerd waren er vele diplomatieke activiteiten uitge voerd, waarmee de Verenigde Staten door directe en indirecte contacten Hanoi hadden duidelijk gemaakt, dat de tijd voor serieuze onderhandelin gen reeds lang was aangebroken. Kissinger verklaarde dat de VS bereid zijn le onderhandelen over een veel omvattende regeling van de Vietna mese kwestie, maar dat de president meende dat het het beste was zich te concentreren op het beëindigen van de militaire vijandelijkheden en de politieke oplossing voor de toekomst van Vietnam over te laten aan de Noord-en Zuidvietnamezen. 'Onze er varing heeft ons geleerd dat de poli tieke kwestie zeer ingewikkeld is en daarom geloven we dat het beter is dat het wordt overgelaten aan het volk van Vietnam zelf*. Geen coalitie Diplomatie Kissinger sprak nadat Nixon zich een week lang had beziggehouden met de kwe*tie-Vietnam. Hij zei dat zijn plaatsvervanger, generaal Alexander Haig, tijdens een bezoek aan Vietnam bemerkt had dat het noordelijke of- Van een coalitie-regering in Saigon wil Amerika nog steeds niets weten, hoewel Hanoi hier voortdurende op aandringt. Kissinger noemde het een nauwelijks verholen poging een door communisten geleide regering aan de StUWdülTl macht te brengen. Op 8 mei heeft president Nixon aangeboden alle Amerikaanse troepen terug te trekken binnen vier maanden na een bestand in geheel Indo-Chlna en vrijlating van alle Amerikaanse krijgsgevangenen. De tegenpartij dringt aan op onvoor waardelijke terugtrekking van de Amerikanen en vervanging van de regering-Thieu in Saigon. Desondanks scheen Kissinger optimistisch over succes bij de besprekingen ln Parijs. Al eerder had president Thieu tegen journalisten gezegd, dat de tegenpartij belangstelling toonde in onderhande lingen. Vorige week voorspelde de Zuidvietnamese minister van buiten landse zaken, dat er iets nieuws zou gebeuren in Parijs, hoewel hij geen mentaliteitsverandering zag in Hanoi. Zijn Noordvietnamese collega heeft gisteren geëist dat de VS serieus gaan onderhandelen over het vredesplan van de Viet Cong. Hij meende dat de regering-Nixon de oorlog had geësca leerd om uit een machtspositie te onderhandelen, maar dat zij nu wel gedwongen was het Parijse overleg te hervatten omdat de doelstellingen niet waren bereikt. De Chinese pre mier Tsjoe En-lai heeft gisteren ge zegd dat de VS hun doel niet kunnen bereiken met oorlogsdreigingen en dat de publieke opinie eist, dat de VS de oorlog zo snel mogelijk beëindigen door onderhandelingen. BONN (Reuter) Voorlopig wordt ervan uitgegaan, dat de ver vroegde algemene verkiezingen die een eind moeten maken aan de patsituatie in het Westduitse parlement, op zondag 3 december zul len worden gehouden. Een regeringswoordvoerder in Bonn, die dit gisteren bekendmaakte, voegde er echter aan toe, dat de datum pas definitief kan worden bepaald wan neer president Heinemann, na een nederlaag van de regering bij een stemming over een vertrouwensvo tum. het parlement zal hebben ont bonden. Het houden van vervroegde verkiezin gen is noodzakelijk geworden, nu de coalitieregering van kanselier Brandt haar meerderheid in de Bondsdag heeft zien slinken van twaalf zetels tot nul. BARZEL OP REIS Mede om zijn aanzien als 'schaduw- kanselier" wat te vergroten, is opposi tieleider dr. Ramer Barzel gisteren uit Bonn vertrokken voor bezoeken aan Londen en Brussel. Barzel meent, dat de kansen van zijn partij om de verkiezingen te winnen, aanzienlijk zijn gestegen door het vertrek van 'super-minister' Karl Schiller uit de sociaa"l-democratische-liberale rege ring. In Londen zal Barzel worden ontvangen als een politicus die een redelijke kans heeft om de volgende kanselier van West-Duits land te wor den. Hij zal er (woensdag en donder dag) gesprekken voeren met premier Heath en er staan ook bezoeken aan minister van buitenlandse zaken Dou glas-Home. minister van defensie Lord Carrington, minister voor Euro pese zaken, Kippon en Labour-leider Wilson op zijn programma. In Brus sel. waar hij vandaag en morgen ver toeft, zal Barzel worden ontvangen door premier Eyskens, minister van buitenlandse zaken Harroel, de secre taris-generaal van de NAVO. Luns. en de voorzitter van de Europese com missie. Mansholt. Het Noordvietnamese persbureau heeft gisteren gemeld dat Amerikaan se jachtbommenwerpers donderdag de fundamenten van de stuwdam van Bai Thoeong zwaar beschadigd hebben met het afwerpen van een bom van 1.000 kilo. Ook zouden de Amerikanen het hoofdkanaal dat de dam met de rijstvelden verbindt beschadigd heb ben. In de afgelopen drie maanden waren dijken en stuwdammen in de provincie Thanh Hoa 27 maal gebom bardeerd. In de eerste week van juli voerden de Amerikanen nachtelijke bombardementen uit op dijken, ha venhoofden, medische posten en boe renbedrijven in de provincie Hal Hong, aldus de verklaring. Volgens Amerikaanse mededelingen zijn zaterdag drie Mig-jagers ln een luchtgevecht met Amerikaanse jacht bommenwerpers neergeschoten ten westen van Hanoi. Een Amerikaanse Phantom werd geraakt, stortte op zijn terugreis neer. maar de bemanning kon worden gered. Radio-Hanoi meld de dat vier Phantoms waren neerge schoten. Een militaire herstelwerk plaats aan de rand van Hanoi werd met acht elektronisch gelelde bom men van 1.000 kilo vernietigd, aldus de Amerikanen. Bij de landoorlog in Zuid-Vietnam wordt nog gevochten in en om de stad Kwarig Tri, de stad die volgens president Thieu vast in Zuid vietnamese handen is. Officieren vre zen dat de noordelijken het vuur op de stad zullen openen, zodra de zuide lijken in het centrum van de stad zijn doorgedrongen. BEIROET (UPI, Reuter) AP) Gassan Kanafani (34). een van de leiders van het extremistische Volksfront voor de bevrijding van Pa lestina, is zaterdag in Beiroet, de hoofdstad van Libanon, vermoord. In zijn auto was een zware springlading aangebracht, die ontplofte toen de motor werd aangezet. Een nichtje van Kanafani kwam even eens om het leven. LERCI, Italië (Reuter) Een goeddeels Engels gezelschap van ongeveer vijftig man heeft gis teren per boot de haven van de Italiaanse vissersplaats Lerici verlaten, om er getuige van te zijn, hoe Lord Abinger, voorzit ter van Keats-Shelley Memorial Association, een krans in zee wierp bij de plek waar 150 jaar geleden de Engelse romantische dichter Percy Bysshe Shelley verdronk. Deze plechtigheid vormde het begin van een drie daagse herdenking, die vandaag zal worden voortgezet met de opening van Shelley's huis in San Terenzo als museum. Shel ley verdronk op 29-jarige leef tijd, toen hij huiswaarts keerde van een bezoek aan de Engelse dichter en essayist Leigh Hunt in Livorno. Het opperhoofd van de Zoeloes, koning Zwelithini Goodwill Ka typ r ia n Bhekoezoeloe (links) leest een verklaring voor, als hij voor de eer ste maal in zijn leven New York bezoekt. Naast hem zijn vrouw, ko ningin Sibongile en prins Clement, de oom van de koning. BEUENOS AIRES (AFP, UPI, REU TER) De Argentijnse president, generaal Alejandro Lanusse, heeft verklaard dat zijn regering oud-presi dent Peron niet zal verbieden zich kandidaat tc stellen voor de presi dentsverkiezingen van maart volgend jaar. Hij wees er echter op. dat ieder- ekandidaat zich met ingang van 25 augustus blijvend in Argentinië moest vestigen. Maar Peron is niet van plan naar zijn land terug te keren, voordat zijn Rechtvaardigheidspartij aan de macht is, zo heeft een jeugdleider van deze partij verklaard. Galimberti. die de afgelopen twee weken twaalf maal met Peron heeft gesproken, zei dat de oud-president zich niet in Argentinië zal vestigen, omdat er te weinig ga ranties zijn voor zijn veiligheid 'Als Peron terug zou gaan zou de militaire regering van Lanusse alles kunnen doen. Zij zou kunnen probe ren hem te vermoorden', aldus Galim- borti. Peron leeft in ballingschap in Madrid, nadat hij in 1955 door mili tairen uit de macht was ontzet. Uit de koppen in de Libanese kranten van gisteren sprak weinig twijfel over het antwoord op de vraag, wie voor de moorden verantwoordelijk is: 'Is raël heeft het gedaan', 'Zionistische en imperialistische agenten hebben Kanafani gedood', 'Israël moet besef fen dat deze misdaag niet ongestraft blijft', stond er in grote letters op de voorpagina's. Het Volkstrant heeft ge dreigd, Kanafani 'op wrede wijze' te zullen wreken. Het Volksfront heeft daar ervaring in, want als meest on verzoenlijke Palestijnse guerrilla-groe pering heeft het naam gemaakt met spectaculaire bomaanslagen en vlieg tuigkapingen. Het zou ook de drie Japanners hebben gehuurd, die on langs een bloedbad aanrichtten op het vliegveld van Tel Aviv, (Vandaag be gint in Israël het proces tegen de enige van de drie die nog in leven is). Pakketbom Volgens de Israëlische politie zal het Volksfront, als het de moord wil wreken, zijn doelwit in Palestijnse kringen moeten zoeken. Woordvoer der Mordechai Tabor van de Israëli sche politie heeft gisteren althans ge zegd te menen, dat Kanafani het slachtoffer is geworden van een pak ketbom die naar Israël of elders moest worden verstuurd. Bij de pBi&s de explosie was (volgens liét geesteszieke werd verpleegd. Tallal besteeg de troon in 1951, nadat zijn vader in Jeruzalem door een Palestijn was vermoord. Hij leed aan schizofre nie en zag zich al vrij spoedig ge dwongen, zich door zijm toen 17-jan# zoon Hoessein te laten vervangen. SYRIë De Sowjet-Unie is bereid, het militaire potentieel van Syrië te versterken, zo staat in een Russisch Syrisch communiqué dat zaterdag in Moskou is uitgegeven na afloop van besprekingen die president Assad daar heeft gevoerd. In New York is vernomen, dat secre taris-generaal Waldheim van de V!\ onderhandelingen is begonnen om vijl hoge Syrische officieren en een Liba nese officier die op 23 juni door eer Israëlische patrouille werden voerd, vrijgelaten te krijgen. EGYPTE Egyptische ambtenarei hebben gezegd, dat er volstrekt geen grond bestaat voor het bericht in dr Parijse krant France-Soir, volgens het welk drie topfunctionarissen van hei Egyptische ministerie van buitenland se zaken in de gevangenis zijn gezet omdat ze een komplot hadden be raamd om het regime van Sadat om ver te werpen. Een van de door1 France-Soir genoemde functionarissei is dit weekeinde nog door journals ten gezien. van de explosie was (volgens net Volksfront) een kaartje gevonden met ^JJ-iallSC apcUS het Israëlische kandelaarsembleem en de tekst 'met de complimenten van de Israëlische ambassade in Kopenhagen'. Het gebruik van dat kaartje noemde Tabor een truc om argwaan weg te nemen bij degene voor wie het bom- pakket uiteindelijk bestemd was. Is raël heeft de afgelopen week gewaar schuwd voor de mogelijkheid, dat de Arabische guerrilla's hun pakketbom- actie van januari jl. zullen hervat ten. Volgens Tabor (die overigens niet onthulde, wat precies de aanwijzingen waren, waarop hij zijn betoog baseer de) moet het voor Palestijnse guerril la's niet moeilijk zijn, kaartjes van het type waarvan het Volksfront ge waagde, te bemachtigen. Ze plegen bij uitnodigingen e.d. te worden ingeslo ten. Naar aanleiding van de vermel ding van de Israëlische ambassade in Kopenhagen wees Tabor erop, dat de vrouw van Kanafani een Deense is. Kanafani, op drie of vier na de hoog ste leider van het Volksfront, was vooral bekend als woordvoerder van deze organisatie, die als de op een na grootste commando-groepering na Al Fatach wordt beschouwd. Het front werd gevormd in december 1967 en wordt aangevoerd door een 46-jarige arts. George Hahash. Andere recente ontwikkelingen in het Midden-Oosten: Ex-koning JORDANlë De vader van koning Hoessein, ex-koning Tallal ben Ab- doellah, die 386 dagen op de troon heeft gezeten, is op 61-jarige leeftijd gestorven in Turkije, waar hij als methode is. ISRAeL Minister van defensie Dr jan heeft Frankrijk ervan beticht, da het de hand heeft gelicht met zij embargo op de levering van wapen aan de landen die rechtstreeks bij hï conflict in het Midden-Oosten zij- betrokken. Via Lybië zouden Fran» wapens worden geleverd aan Egypte. Een 31-jarige Israëli is door eert., bui gelijke rechtbank in Beersjeba tót i maanden gevangenisstraf veroordeel omdat hij zich niet had willen melde voor het medisch onderzoek voor d' militaire dienst. Hij zei voor de rechl bank, dat hij tegen elke oorlog gekac is en niet wil dienen 'in een bezd tingsleger'. De man was na de ze daagse oorlog van 1967 uit Marokk, naar Israël gekomen. BORDEAUX (Reuter) De Franl parachutist-generaal Jacques Mass; die een beruchte rol heeft gespeeld de Frans-Algerijnse oorlog, is veroi deeld tot een boete van 10.000 frani omdat zijn boek over de Algeriji oorlog laster bevat. Er was een klai tegen Massu ingediend door de vr gere deken van de juridische facull van de universiteit te Algiers, Pej. ga. De rechter heeft tevens twee pap na's laten schrappen uit het boek. 'D echte slag om Algerije', dat bij zij: verschijning eind vorig jaar veros waardiging wekte, omdat Massu en blijk geeft van de opvatting, dat mi teling een geoorloofde ondervraging De partij-conventies hebben al maanden lang de gesprekken be heerst van de 87.000 inwoners van Miami Beach. En naarmate cr meer langharigen de sub-tropi sche stad binnenstromen, worden de gesprekken somberder en de herinneringen aan de vorige De mocratische conventie (toen het centrum van Chicago een slagveld werd voor demonstranten en agen ten) levendiger. 'De mensen van deze stad zijn doodsbang', zegt 'n inwoner. 'Het is geen paniek, maar hysterie', meent de voorzit ter van de plaatselijke kamer van koophandel. Veel inwoners zijn dc stad ontvlucht. Winkeliers vrezen, dat hun zaken ge plunderd of vernield zullen worden en sommigen hebben hun zaak deze zomermaanden dichtgespijkerd en ge- •loten. Voordat het ITT-schandaal de Republikeinen dwong San Diego te verwisselen voor Miami, hadden de inwoners van de luxueuze kustplaats de toekomst nog wel zonnig ingezien. De verwachtingen waren, dat er niet meer dan 5 000 betogers zouden ko men cn dat de 'zware jongens' zouden uitwijken naar dc andere Amerikaan se kust voor de Republikeinse conven tie. Als de politie het groepje demon stranten maar vriendelijk zou behan delen. zou het allemaal best meeval len. zo meenden de burgers van Mia mi (gemiddelde leeftijd 65 jaar). Maar nu tien weken na de Democra ten ook de Republikeinen naar Miami komen, is de bewoners de schrik om het hart geslagen. Niet ten onrechte vrezen ze. dat vele demonstranten bei de conventies willen meemaken De burgers zien die tien weken met grote zorg tegemoet. Bij de kapper, de su permarkt en overal waar mensen mensen ontmoeten, kan men de wild ste verhalen horen over de 'langhari ge hippies' Vredelievend De demonstranten zijn (tenminste voorlopig) in een vredelievende stem ming Ophitsende verklaringen van Yippie-leiders als Jerry Rubin en Ab- bie Hoffman, die aan de conventie van Chicago voorafgingen, bleven dit- Politie hoopt betogers met 'operatie glimlach' in toom te houden door Jelte Rep maal achterwege. Wilde plannen om op grote schaal te provoceren (een massale mars van ontklede Yippies naar de conventie-hal) zijn verwor pen. 'Wij zijn gekomen met blikken voedsel cn met liefde in ons hart', verklaarde één van de Yippie-leiders. 'liet wordt een geweldige gebeurtenis. Wc zuilen hot rustiger doen dan in Chicago Het is alleen dat de mensen hier zo bang zijn. Zij begrijpen ons werkelijk niet Ongeacht wat wij zeg gen. blijft de reputatie van Chicago de Youth International Party achter- \olgen'. Hij voegde eraan toe: 'Nie mand wil toch zeker dat zijn schedel opengekhefd wordt'. Vooral Rocky Pomerance. de omvan- rijke politiechef van Miami Beach, wil gekliefde schedels voorkomen. Hij heeft zijn korps terdege getraind in vriendelijkheid zonder knuppels. In de afgelopen maanden hebben zijn agenten een speciale cursus gevolgd aan de universiteit. Besproken werden niet alleen onderwerpen als politie optreden tegen massa's, maar ook de filosofie van opposanten, de achter gronden van dc Bill of Rights en de grondwet. Bovendien trainden de agenten zich in zelfbeheersing tijdens discussies met militante zwarten en Yippies. Toen één van de agenten zijn gesprekspartner een Viet Cong-speldje zag dragen, wilde hij weglopen. Maar hij werd teruggeroepen met het ver maan: 'Als je niet tegen deze knaap kunt. hoe kun je dan kalm blijven in juli?' Inderdaad schijnen de lessen vruchten te hebben afgeworpen. Zo ging een andere agent er prat op, dat hij zich geen moment zou bedenken als een ongewassen hippie hem voor 'varken' zou uitmaken en driftig gebruik zou maken van zijn knuppel om zo'n knaap meer respect af te dwingen. Maar na de cursus verklaarde dezelfde man: 'Die vervloekte jongelui. Zij wil len mij uit mijn tent lokken door me voor van alles uit te maken. Maar van mij zullen ze geen lol hebben. Des te harder ze mc zullen uitschelden, des te breder zal ik glimlachen'. 'De agenten werd verteld hoe belang rijk he t ia voor hun land. dat zij optreden op een eerlijke, menselijke manier*, legt Rocky Pomerance uit. Om cr minder oorlogszuchtig uit te zien, zullen zijn agenten als het maar even kan ongehelmd de straat opgaan. Tot nu toe is de samenwerking tussen politie en demonstranten voorbeeldig. Eén van de Yippie-leiders constateer de verbaasd 'Weet je dat ik tijdens dc voorbereidingen het woord 'var ken' niet één keer gehoord heb" We noemen ze hier allemaal 'juten'. En Abbie Hoffman pochte: 'We bellen gewoon het stadhuis op en Bob Good man (de loco-burgemeester) stuurt ons tonnen kippesoep. Rocky Pome rance geeft ons ladingen kippesoep. Jonge demonstranten schijnen zich uitstekend te vermaken in een vijver, die op korte afstand is gelegen van de Yippie-tent-stad in Miami. De inwoners van Miami hebben veel minder plezier. WIJ houden erg van kippesoep'. Maar het zijn niet alleen hippies. Yippies, of Zippies. die naar Miami gekomen zijn. Ook een actiegroep voor betere sociale bijstand, een ho- mosexuele pressiegroep en de muil ezelkaravaan -.-an ds. Ralph Abemathy geven acte de presence. Abemathy wil desnoods met geweld 750 armen als gedelegeerden laten plaatsnemen in de conventie-hal. Voor het geval zijn 'operatie glimlach' mocht misluk ken. heeft Rocky Pomerance andere wapens achter de hand. Hij heeft assistentie gekregen van 2.000 politie agenten en 3.000 leden van de Natio nale Garde zijn in paraatheid ge bracht. Een onbekende hoeveelheid militairen wordt achter de hand ge houden. Om de conventiehal is een twee meter hoog hek geplaatst, dat op last van Pomerance aan het oog ont trokken is door hibiscus-struiken. Stadion als nor Verder heeft de gemeenteraad Pome rance volmachten gegeven de noodtoe stand uit te roepen of een avondklok in te stellen, als dat nodig mocht zijn. De baseball-club is tijdelijk verhuisd, zodat het stadion kan worden ge bruikt als verzamelplaats van militai ren of als een openlucht-gevangenis. zodra de normale huisvesting uitgeput' is. Rechtbanken zullen 24 uur per dag in bedrijf zijki om processen snel af te handelen. M?et polaroid-camera's zul len foto's gemaakt worden van agen ten en arrestanten tesamen, waarop aan de achtearijde vingerafdrukken en data geplaatst kunnen worden. Dit alles om de administratieve romp slomp te vereenvoudigen. Uitgebreide, veiligheids- en voorzorgs maatregelen zijn van kracht. Alle 150 sloten van dc conventie-hal zijn ver anderd en iedere morgen zal het ge bouw doorzocht worden op afluister apparatuur^ Gedelegeerden naar de conventie worden tweemaal gecontfl leerd Seminole-indianen (die gee last hebben van hoogtevrees) hebbel uitkijkposten gebouwd op de dake van de conventie-hal. Centrale puntó j in de waterleiding- en rioolsysteme worden bewaakt. De trappen die le den naar de zes drinkwaterdepot zijn verwijderd. En mocht het desoi, danks toch uit de hand lopen, di kan Miami Beach een eiland vi 15 km lengte en 1 km breedte v» de buitenwereld worden afgesned» 1 door alle bruggen op te halen. Maar de Democratische conventie l looft slechts een vreedzame genen repetitie te worden voor die van i Republikeinen. 'We zullen onze ene gie sparen voor de Republikein^ zegt Abbie Hoffman. 'Wij willen de voor de Democratische conventii beaamt een andere leider. 'Wij tegen Nixon. De Democratische co: ventie moet rustig verlopen, zodat w een goede kandidaat krijgen'. Tijdet de conventie van deze week zullen i Yippies zjch voornamelijk richten gen hun aartsvijand, burgemeest# Daley van Chicago. 'Hij zal o" schurk zijn', verzekerde Hoffman. Maar als de nominatie van Geoi McGovern in gevaar komt. kunnen vreedzame betogingen gemakke' van karakter veranderen. 'Er zul heel wat McGovern-kids hier naar komen als zijn kandidatuur twij ach tig wordt', verklaarde een pr~* leider. Miami's autoriteiten bet' len of demonstranten zo snel kui toestromen, maar vrezen wel dat vriendelijkheid van de aanwezige togers zal omslaan. 'Als hun houdifc verandert, zal de onze ook verandl ren', verzekerde een hoge politiefu* tionaris. Geen Chicago j Desondanks zijn de autoriteiten ent pi overtuigd dat Miami geen Chicago JJJ worden. 'Ik ben ervan overtuigd de politie iedere situatie aan kü K zegt Rocky Pomerance. En burgenw*' ter Chuck Hall is ook al vol vertrj wen: 'Sommige winkels zijn geslote- omdat sommige mensen bang o Maar je moet naar de toekomst I ken. Als we twee conventies aan ki nen, kunnen we van alles aan. Ik dat Miami Beach de conventie-"* van Amerika wordt'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 6