Weigering van paspoort moet aan de wet gebonden worden 1 Meer ontwikkelingshulp aan Suriname Emoties in Knokke Niemand bekommerde zich om gestrande charterpassagiers En weer was het slecht Besteding van extra J-gelden voor Limburg Politie zoekt naar identiteit 17-jarig meisje Oud-directeur uitgeverij Kok overleden Veluwemeer door fosfaten uit mest ernstig bedreigd Minder mensen op Curacao Boerderij afgebrand Geen groente uit eigen tuin na gifwolk 'Ambtelijke molens malen vaak nog te langzaam' Blijetijds Gereedschap Het weer Bestuurscommissie tevreden over hulp aan het Noorden 'Maak Westland saneringsgebied' KtfROUT 'KWARTET MAANDAG 10 JULI 1072 Itinncnlnnal T3 KJ De praktijk loopt vrij soepel, maar principieel deugt de zaak niet Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het verdrag van Rome inzake de rechten van de mens kent een artikel, waarin mot zoveel woorden is gesteld dat een inwoner v an een staat het recht moet hebben naar andere landen te reizen. Dit houdt in dat die inwoner o ok over de noodzakelijke papieren moet kunnen beschikken om naar het buitenland te gaan. Weigering van deze papieren betekent een inbreuk op een algemeen erkend grondrecht en dat is geen geringe zaak. Het is daarom verwonderlijk dat het in ons lan d mogelijk is deze fundamentele vrijheid te be knotten op grond van regels die nooit aan de goedkeuring van de volksvertegenwoordiging zijn onderworpen. Op grond van een nog uit 1813 date rend besluit van koning Willem I is de minister van buitenlandse zaken bevoegd regels te stellen voor het verstrekken van paspoorten. Deze re gels zijn nader uitgewerkt in de zo genaamde paspoortinstructie, waarin ook een aantal gronden voor weige ring zijn opgenomen. Een duidelijke beroepsprocedure om tegen een wei gering in te gaan, ontbreekt. De be trokken aanvrager kan wel een kort geding aanspannen bij de president van de rechtbank, maar dat is een weg die vele Nederlanders weinig zal aanspreken. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft grote kritiek op deze toestand. Herhaalde pogingen, de laatste nog deze maand, zijn gedaan om er wijzigingen in te brengen, maar tot nu toe steeds zonder resul taat. De vereniging wil bij voorbaat niet uitsluiten dal er redelijke argu menten zijn om een paspoort te wei geren, maar zij vindt een Weigering zo ernstig, dat deze aan de wet ge bonden moet zijn. 'Wij hebben hierover ettelijke keren met Buitenlandse Zaken gesproken, maar daar is geen land mee te be zeilen', aldus drs. H. B. J. Aarts, voorzitter van de commissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, die zich met deze -zaak .bezig houdt. Zijn mening wordt onder streept door een lid van deze com missie, de heer J. Breedveld, chef van de afdeling bevolking van de ge meente Den Haag. Een recht 'Het verkrijgen van een paspoort is geen gunst maar een recht', meent de heer Breedveld. 'Buitenlandse za ken ziet gewoon de noodzaak voor een wettelijke regeling niet in, het ministerie vindt dat de huidige rege ling goed genoeg is.' Hij is er van overtuigd dat er mo menteel geen wantoestanden voorko men bij het weigeren van een pas poort. maar hij ziet toch duidelijke gevaren in de huidige situatie. 'In Amerika hebben ze dat gemerkt in de tijd dat er een soort heksenjacht op communisten ontstond. Mensen werd gewoon op politieke gronden belet naar het buitenland te gaan door hun een paspoort te weigeren. Zoals gezegd, dat gebeurt hier echt niet, maar wie weet hoe de toestand in Nederland-over tien jaar is', aldus de heer Breedveld. Hij wijst er hierbij op dat de in breuk op de persoonlijke vrijheid door middel van voorarrest en derge lijke met alle waarborgen is omkleed, waarom dan niet wat betreft het rei zen over de grenzen, vraagt hij zich af. Dat er momenteel weinig of geen mis bruik van de bevoegdheden wordt ge maakt kan blijken uit het feit dat er in 1970 slechts 170 paspoorten zijn geweigerd, op het massale aantal dat werd aangevraagd. In de door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten bepleite wettelijke regeling zou de veel' gemakkelijker beroepsprocedure via de kantonrechter moeten komen. Ook weigeringsgronden zullen niet uitgesloten behoeven te worden. Zo lijkt het redelijk dat iemand een paspoort wordt geweigerd als hij bij een justitieel onderzoek is betrokken of door de politie wordt gezocht. Min der redelijk is echter dat het pas poort wordt gebruikt als dwangmid del om schulden te voldoen. Weigeringsgronden De huidige paspoortinstructie kent twee weigeringsgronden. Zo wordt ten eerste vermeld: een schuld aan de staat, met name ook aan buiten landse zaken, als iemand in het bui tenland een voorschot van de plaat selijke consul of ambassade heeft ge kregen. Voorts noemt de instructie het niet nakomen van de alimentatieplicht of s j MAASTRICHT De provinciale com- I missie voor de werkgelegenheid in i Limburg heeft een advies opgesteld j voor het interdepartementale coördi- 5 nerend college van openbare werken I in Den Haag over de besteding van de 30 miljoen gulden die Limburg is I toegewezen van de totale 660 miljoen gulden die extra voor de bestrijding j van de werkloosheid in Nederland is uitgetrokken. v« De provinciale commissie adviseert id' om 13,5 miljoen gulden te besteden jjj voor werken uit te voeren door lagere j Publiekrechtelijke lichamen zoals ge- meenten, waterschappen en soortgelij- ke. 13,7 miljoen gulden voor rijkswer- uu ken en 2,8 miljoen gulden voor aan- vulling van middelen voor objecten Jjj voor werklozen, verbetering van agra- 21j rische bedrijven, binnenschilderwerk 7 in het winterseizoen en maatregelen ten gunste van schoolverlaters, ïtj dü Aangezien enkele Limburgse gemeen- lfi ten voor een aantal van de bedoelde tj werken zelf reeds over een deel van n* de dekkingsmiddelen beschikken, zal jjj door de extra rijkssubsidie in totaal i;v'oor 40 k 50 miljoen aan xtra n objecten in Limburg kunnen worden besteed. ADVERTENTIE RIJSWIJK Zaterdag 8 juli om streeks elf uur is in Rijswijk een ongeveer 17 jaar oud meisje betrok ken geraakt bij een ongeval en kort daarna aan de hierbij opgelopen ver wondingen overleden. De commissaris van politie te Rijswijk verzoekt een ieder, die inlichtingen kan geven over de identiteit van dit meisje zich in verbinding te stellen met de afdeling recherche van de Rijswijkse gemeen tepolitie (tel 070-984340). Het signalement van het meisje luidt: lengte 1.60 m, tenger postuur, bleek gelaat, lang blond licht golvend haar, reikend tot over de schouders, grijs blauw ogen. Het meisje was gekleed in een donkerblauw corduroy jack, blauwe spijker broek, zwarte sokken, hoge suede schoenen met rijgveters, bruine trui en een lichtblauw tee-sjirt met daarop een ster aan de voorzijde. Met de zomer wilde het ook dit weekeind weer niet lukken. Schiphol in de zomer altijd een trekpleis ter voor vele dagjesmensen kreeg weinig bezoek. Verlaten stonden de tafels en stoeltjes op de pro menade te wachten op betere tijden. En de regen m aakte druppels op de ruiten Van onze speciale verslaggever KAMPEN De heer J. A. G. Kok, tot voor kort directeur van de uitge versmaatschappij J. II. Kok bv te Kampen, is zaterdag op 65-jarige leef tijd na een ladurige ziekte overleden. De heer Kok is vele jaren voorzitter geweest van de koninklijke Neder landse uitgeversbond, de vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels, en de vereniging van christelijke uitgevers en lid van de commissie voor de collectieve propa ganda van het Nederlandse boek (CPNB). In 1940 volgde hij zijn va der. de heer J. H. Kok, op als direc teur van de uitgeversmaatschappij. De heer Kok was ridder in de orde van Oranje-Nassau. onderhoudsplicht voor echtgenote en kinderen. De betrokken gemeente of jrovinciale griffie die het paspoort noet uitreiken fungeert in deze als een soort incassobureau voor het rijk of de raad van de kinderbescherming, terwijl er toch wel andere wegen zijn om een schuld betaald te krijgen. Tegen deze weigeringsgronden heeft de vereniging wel grote bezwaren. Niet alleen kan het inwinnen van in lichtingen bij bijvoorbeeld de Raad van de Kinderbescherming vertra ging opleveren, maar ook worden wel paspoorten geweigerd op grond van schulden, die toch niet zodanig zijn dat daarvoor een inbreuk op een fun damenteel persoonlijk recht moet worden gemaakt. Het ministerie van buitenlandse za ken gaat er ook bij deze zaken blijk baar van uit dat de betrokkene zijn betaalplicht zou willen ontlopen door naar het buitenland te gaan. Deze zaak wordt wat ridicuul als men daar bij bedenkt dat het tegenwoordig niet zo moeilijk is zonder paspoort de grens over te komen. Bij de Belgische en Duitse grensover gangen is zo een tijdelijk reispapier te verkrijgen, als men bijvoorbeeld zijn paspoort 'vergeten' is. Onlangs is het gebeurd dat wegens schuld een paspoort aan een man werd gewei gerd. die een week daarna de afde ling bevolking van de betreffende ge meente een vriendelke kaart uit Ma jorca stuurde. Maar zoals gezegd gaat het de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten nu meer om de principiële kant van de zaak dan om het huidige, toch wel soepel lopende, beleid. Zij hoopt dat Buitenlandse Zaken het principe zal laten prevaleren als zij de zaak weer bekijkt, want op praktische gronden is de huidige procedure onder het motto: 'Het gaat zo toch best', nog wel te verdedigen Van een onzer verslaggevers ARNHEM De uitspoeling van meststoffen uit landbouwgronden, die ertoe leiden dat het oppervlaktewater met fosfaten wordt vervuild, heeft voor het Veluwemeer ernstige gevol gen. Dat blijkt uit een verslag van een onderzoek naar de verontreini ging van het oppervlaktewater in de provincie Gelderland over 1971. Daar er tot nog toe onvoldoende in zicht bestond in het aandeel, dat orga nische meststoffen hebben in de 'fös- faat-eutrofiëring', is speciaal in dit opzicht een aanvullend onderzoek ver richt. Het cijfermateriaal is nog in bewerking, maar op grond van voorlo pige berekeningen wordt geraamd, dat de bijdrage van mest. gier en uitspoe ling in deze vervuiling in hun orde van grootte van 30 pet ligt, hetgeen aanzienlijk wordt geacht. Er waren, volgens het verslag, sterke aanwijzingen dat bij overdosering c.q. dumping van mestoverschotten, de fosfaatuitspoeling een grote rol speelt, met name op zandgronden. Daarnaast zijn er dan nog de directe mest- en gierlozingen. Volgens de samenstellers van het verslag zullen kostbare voor zieningen ter verbetering van fosfaten uit de effluenten van de zuiveringsin stallaties in Harderwijk en Elburg weinig effect sorteren, indien niet tevens maatregelen worden genomen voor een adequate verwerking van de mest- en gieroverschotten in die zin, dat zowel lozing als overdosering en dumping wordt voorkomen. In 1971 werden op diverse punten in het Veluwemeer veelvuldig overschrij dingen geconstateerd van de in Ne derland nog steeds gehanteerde TNO- normen voor recreatiewater, wat bac- teriolagische vervuiling betreft. Diver se beken, die er in uitmonden, zouden daar in hoofdzaak aansprakelijk voor zijn. In enkele gevallen ligt de oor zaak in ongezuiverd huishoudelijk af valwater. Veruit het grootste kwaad wordt echter gesticht door de lozing van mest e.d. Het ernstigst acht men de situatie bij het strand Nulde-Horst in de omgeving van Nijkerk. WILLEMSTAD Niet minder dan 53 procent van de Curacaose bevol king is jonger dan 21 jaar. Dit blijkt uit gegevens van ht bureau van sta tistiek in Willemstad. Eind vorig jaar woonden op het eiland lb9.091 men sen. Dat zijn er 20.000 minder dan in 1962 werd voorspeld. Deskundigen wijten dit aan de op het eiland ge voerde acties voor geboorteregeling. GRONINGEN Door hooibroei is gistermiddag de boerderij van de heer S. J. Hulst uit Leek volledig afge brand. De boerderij en 5000 pakken hooi gingen verloren. De schade be draagt ruim 150.000. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De veertig gestande buitenlandse vakantiegangers, die het afgelopen weekeinde de dupe werden van een onreglemen tair georganiseerde chartervlucht naar Amerika,, zijn op Schiphol door iedereen in de steek gelaten. Twaalf passagiers besloten gisteren, ten einde raad, nadat nergens hulp kwam dagen, terug te keren naar Lon den, waar hun reis was begonnen. De overigen, van wie de meesten geen cent op zak hadden, tekenden na lang aarzelen een schriftelijke schuldbe kentenis waarbij zij zich verplichtten het volle pond (318 dollar in plaats van de 125 dollar die voor hun char tervlucht was bedongen) te betalen, waarna zij door de KLM naar New York werden teruggevlogen. Dat was het eind van een trieste geschiedenis, waarbij opnieuw de Rijksluchtvaartdienst ingreep in een tegen de IATA-bepalingen in georga niseerde chartervlucht. Aanvankelijk was de groep 195 (buitenlandse) pas sagiers groot. Zij hadden via het zich North American Student Association (NASA) noemende bureau een char tervlucht geboekt naar New York. Toen zij uit Londen op Schiphol aan kwamen waar hun reis zou begin- Twee foto's van het songfestival zaterdag in Knokke. Spanning op het gezicht van Nico Holtrop, de leider van de Nederlandse ploeg, tijdens de puntentellerij, en in spanning bij Frits Lambrechts. Over hem was de Duitse tv zo en thousiast, dat zondagochtend in de vroegte twee liedjes van hem wer den vast gelegd. Van een verslaggever GRONINGEN Dc bevolking van het Groningse dorpje Fecr- werd mag voorlopig geen groen ten en fruit uit eigen tuin con sumeren. Dat is het gevolg van een fout van een sproeivlieg- tuigje, dat een enorme wolk landbouwgif boven het dorpje losliet. Het landbouwgif dat gebruikt wordt tegen schimmelziekte, is gevaarlijk bij inwendig gebruik. De politie reed na het voorval met geluidswagens het dorp rond om de bevolking te waar schuwen. NOOITGEDAGT PARAMARIBO Dc Nederlandse ontwikkelingshulp aan Suriname zal worden uitgebreid. Dit heeft de Surinaamse state n-voorzitter, J. Lachmon, zaterdag in Pa ramaribo meegedeeld. De heer Lachmon zei dat, naast de eind vorig jaar toege zegde hulp van 400 miljoen gulden voor het tweede Suri naamse vijfjarenplan ('72 tot en met '76). de Nederlandse regering zal bij de Wereldbank garanties verstrekken voor een bedrag van 200 miljoen gulden. Geld dat Suriname leent bij de Wereldbank, zal moeten worden gebruikt voor economisch verantwoorde pro jecten. De Nederlandse hulp zal vol gens de statenvoorzitter. die vrijdag uit Nederland in Suri name terugkeerde, verder be staan uit 220 miljoen gulden voor cultureel, sociaal en maatschappelijk werk en 25 miljoen gulden van de partiei- patiebank. Daarbij komt nog een bedrag van 50 miljoen gulden voor overloop van het eerste naar het tweede vijfja renplan. Van het bedrag dat bestemd is voor sociaal en maatschappelijk werk kan vol gens Lachmon mogelijk een deel worden bestemd voor het tot stand komen van een ziek tekostenverzekering in Surina me. Hij wees erop dat dc goedkeu ring van een ontwikkelings project door ambtelijke activi teiten vaak te lang op zich laat wachten, waardoor de uit voering ervan soms 10 tot 20 procent duurder is geworden. Lachmon had hierover gespro ken met Nederlandse autori teiten 'Men zal nu nagaan of een orgaan in het leven kan worden geroepen dat over de goedkeuring van deze projec ten kan beslissen. Besprekin gen hierover zijn zo gunstig verlopen dat verwacht mag worden dat een dergelijke commissie al in september in Paramaribo bijeen zal komen', zei de heer Lachmon. In de commissie zullen twee Neder landse en twee Surinaamse ministers zitting hebben. Het was de heer Lachmon tij dens zijn bezoek gebleken dat geen van de fractieleiders in de Tweede Kamer ooit in Su riname was geweest. Hij zal het Surinaamse statencollege vandaag voorstellen om de fractievoorzitters uit te nodi gen voor een bezoek aan Sari- name. Hij hoopt dat lr. Mahs- holt zijn verzoek om een be zoek aan zijn land te brengen, zal aanvaarden. Dc statenvoorzitter heeft tij dens zijn besprekingen in Den Haag geprobeerd begrip te vinden voor een uitspraak van prof. J. Zijlstra. Die had enige jaren geleden gezegd dat eco nomisch verantwoorde projec ten in Suriname buiten het vijfjarenplan gefinancierd moeten kunnen worden. Dit geld zou dan bijvoorbeeld van de Wereldbank kunnen wor den geleend. Minister Lardi- nois (Surinaamse en Antilli aanse zaken) zou. volgens Lachmon, voor dit standpunt 'veel begrip' hebben getoond. nen bleek dat aan geen enkele voorwaarde voor een chartervlucht was voldaan door de NASA, zodat de Rijksluchtvaartdienst ingreep en de vlucht verbood. De charterpassagiers zouden met een KLM-vliegtuig naar New York hebben moeten vliegen. Zij hadden ieder 125 dollar voor hun vlucht betaald, waarvan de NASA 51 dollar aan dc KLM had overgemaakt. Ongeveer 90 van de 195 passagiers konden vrijdag direct door dc KLM worden geholpen, omdat zij een re tourbiljet naar New York konden to nen van de Britse chartermaatschap pij Lloyd's International, die juist failliet was gegaan. Voor hen mocht om die reden van de Nederlandse en Amerikaanse rijksluchtvaartdienst een uitzondering worden gemaakt. Zater dag en zondag besloten ongeveer tach tig andere passagiers 216 dollars bij te betalen en per lijnvlucht naar New York te gaan. Een aantal van hen had niet voldoende geld bij zich. Dc KLM nam genoegen met een getekende schuldbekentenis. Twaalf passagiers wilden evenwel onder geen voorwaar de de schuldbekentenis tekenen en lieten zich gratis door dc KLM naar hun uitgangspunt Londen terugbren gen. Het is nog niet duidelijk of de KLM de rekening kunnen verhalen op de NASA. Als dat niet het geval is zullen de gedupeerde passagiers zelf voor de schade moeten opdraaien en moeten zij hun getekende schuldbe kentenis inlossen. Een deel van de gestrande reizigers heeft besloten ge rechtelijke stappen te ondernemen te gen de NASA. Buien LEEUWARDEN De bestuurscom missie 'Noorden des lands' heeft in een brief aan de minister Boersma van sociale zaken, zijn instemming betuigd met het besluit van de rege ring om een tweede werkgelegen heidsprogramma voor het noorden met een totale omvang van ca ƒ400 miljoen uit te voeren. Met name is de bestuurscommissie verheugd, dat in tegenstelling tot het eerste werkgelegenheidsprogramma waarin het accent lag op financie ringsmiddelen en rijkswerken thans een groot aantal werken van lagere publiekrechtelijke organen met rijkssubsidie in uitvoering zal worden genomen. Hierdoor zal in alle delen van het noorden dc wrkloosheidsbe- strijding meer effectief dan tot nu toe ter hand genomen kunnen worden, aldus de brief. Voorts acht de bestuurscommissie het van bijzonder belang dat in 't nieuwe programma bij de extra maatregelen in de bouwsector de nadruk valt op werken met een structuur- en-of mi- lieuverbeterend karakter. Hierdoor kan het programma tevens een bijdra ge leveren aan een meer blijvende positieverbetering van het noorden in het landelijk geheel, aldus de be stuurscommissie 'noorden des lands'. Van een verslaggever DEN HAAG De 'Vereniging tegen milieubederf in en om het Nieuwe Waterweggebied' heeft in een brief aan minister Stuyt (milieuhygiëne) gevraagd ook het Westland aan te wijzen als saneringsgebied in het ka der van de wet op de luchtverontrei niging. In dit gebied en in Delft en Den Haag-Zuid worden de laatste jaren zwaveldioxideconcentraties gemeten die uit een oogpunt van de volksge zondheid beslist ontoelaatbaar zijn. Statistisch gezien is in deze gebieden een verhoogde sterfte bij zuigelingen en personen met ademhalingsmoeilijk heden te verwachten', aldus de vereni ging tegen milieubederf. Bij aanwijzing van het Westland als saneringsgebied zou op korte termijn een saneringsplan gemaakt moeten worden waarin met olie gestookte in stallaties in het Westland verboden worden, aldus de vereniging. Van ome weerkundige medewerker Een storingsfront uit het westen heeft de vakantiegangers tijdens het weekeinde een lelijke poets gebakken. Het bleef in de buurt rati ons land rondhangen, waardoor het vele uren achtereen regende en plaatselijk hard ook. Zaterdag ivas dat in het binnen land hier en daar het geval. Op de Waddeneilanden viel het toen echter nog wel mee. Zondag mengde zich een Franse onweerstoring in het strijdge woel met als gevolg ook nog heftige plensbuien met vooral in het zuidoos ten bliksem en donder. Rond 1 uur 's middags was de onweersactiviteit daar het grootst. Ook West-Duitsland ontsnapte niet aün het onweer, aange zien de storing een noordoostelijke koers volgde. In ons land tapten Schiphol en Den Helder gisteravond om 7 uur 7 mm neerslag af. Eindhoven 9 mm, Twente 18 mm, in middén-Bclgië viel plaatse lijk ook 18 mm. De temperatuur in Duitsland was hier en daar tropisch. In Beieren werd om 4 uur 's middags 33 graden Celsius afgelezen. In ons land bleef het door de zware bewol king veelal bij 17 tot 19 graden, maar Beek kwam nog op 22 graden Een complete hittegolf heerst in Ita lië', waar nabij Pisa 37 graden werd gemeten: dc temperatuur van het menselijk bloed. Corsica rapporteerde 34 graden Daarentegen kwam Enge land niet hoger dan 15 tot 20 graden. Ook vandaag is de atmosfeer nog onstabiel en zullen er hier en daar met name in het midden en oosten van het land nog regen- of onweers buien vallen. Morgen verwachten we bredere opklaringen van het westen uit en veel minder buien bij tamelijk fris weer van de oceaan onder in vloed van een hogedrukgebied, dat zich over zuidwest-Engeland en west- Frankrijk in noordoostelijke richting uitbreidt. Om 7 uur gisteravond gaven de Scilly-eilanden een barometerstand van 1022 millibar. Brest van 1024 millibar. af en toe opklaringen ,y t&fc K HAG Weerrapporten van gisteravond Maximumtemperaturen van 19.00 uur cn neerslag In mm. van 1719 uur Amsterdam regen 19 4 Dc Bilt regen 14 4 Declen regen 19 7. Eclde regen 18 4. Eind hoven geheel bew 19 9. Den Helder regen 16 7. Luchth R'dam regen 18 4 Twente regen bui 21 18. Vllsalngcn regen 17 7. Zuid Lim burg regen 22 0.8 Aberdeen zwaar bew 18 0.5. Barcelona onbewolkt 25 0. Berlijn zwaar bcw 30 0. Bordeaux zwaar bew 21 5, Brussel regenbui 19 23, Frankfort zwaar bew 31 0. Oenfrve zwaar bew 30 0. Helsinki onbewolkt 22 0. Innsbrück onbewolkt 33 0 Kopenhagen regen 10" 0.1. Locarno zwaar bcw 30 0 Lon den zwaar bew 19 0 Luxemburg zwaar bew 27 0 Madrid onbewolkt 30 0 Malaga onbewolkt 34 0. Majorca licht bcw 27 0 München licht bew 33 0 Mee zwaar bew 30 0 O»!o licht bew 20 0. Parijs regen 21 5. Rome onbewolkt 30 o Split onbewolkt 34 0 Stockholm onbe wolkt 22 0 Wenen onbewolkt 31 0 ZUrlch zwaar bew 31 o Istanborl half bew 25 o. Las Pal ma* geheel bew 23 0. Tel Avlv onbe wolkt 28 0 Tunis zwaar bew 34 0 HOOG WATER 11 JuH; Vikingen 1.57 14.24. Haringvliet 3 36 10 07. Rotterdam 4 49-17.05, Kchevenlngcn 3 03-13 37, IJmuldcn 3.18-16 10, llarllngcn 10.30 23 03. Delfzijl 12.20 I

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5