Saigon claimt val tad Kwang Tri BREDE BASIS HANGT IN ITALIË VOORAL VAN SOCIALISTEN AF Emigratie Russische joden bereikt record Helmut Schmidt nu 'superminister' in Schillers plaats Tanaka introduceert nieuw Japans kabinet (thenagoras iiverleden Geschorste minister in Chili vervangen Angst werd kaper teveel pUW/KWARTET ZATERDAG 8 JULI 1972 Buitenland T7 KO tegenstand van noordelijken neemt echter toe [GON (Reuter, AP UPI) Nadat Zuid-Vietnam gisteren de herovering van de provincie-hoofdstad ang Tri bekend gemaakt had, zijn weer felle gevechten uitgebroken om het bezit van de stad. De ielijken ontmoeten in en buiten de hoofdstad verwoede tegenstand van de noordelijken. Militairen, die de citadel van de stad waren doorgedrongen, kwamen bloot te staan aan een artillerie-beschieting, wijl buiten de stad noordelijke tanks de opmars van zuidelijke troepen tot stilstand brachten. strijd laaide weer op, nadat presi- it Thieu de val van Kwang Tri ;end had gemaakt. De zuidelijke sident was naar de belegerde stad Loc gevlogen, in tranen neerge- eld voor de graven van de honder- i slachtoffers uit de lange slag en 1de daarna zijn troepen verheugd 'Vandaag is de stad Kwang Tri overd. Ik geloof dat dit het begin- it is van de komplete en uiteinde- e mislukking van de noordelijke, imunistische invallers'. Loc, een rubberplantage-stad, 90 ten noorden van Saigon, is bele- rd door de noordelijken sinds het jn van het offensief. Thieu be- trde dat An Loc een internationaal ibool is geworden van heldendom in de gehele wereld bekend zal staan 'als een geweldige overwinning'. Ik zeg u dat Binh Loc (de provincie rond An Loc) de eerste stap is naar het komplete mislukken van niet al leen de Noordvietnamezen, maar het komplete falen en ineenstorten van de gehele doctrine van het communis tische imperiaisme en de zogenaamde volks-, revolutionaire of bevrijdings oorlogen'. Omarmd Radio-Saigon meldde, dat de president werd omarmd door de plaatselijke bevolking tijdens zijn bezoek. Tijdens de aanwezigheid van Thieu werd de stad beschoten door de noordelijken. An Loc is eigenlijk alleen nog maar door de lucht veilig te bereiken. Hoofdweg 13 vanuit Saigon wordt nog steeds onveilig gemaakt door de noordelijken. Aan het noordelijke front zijn giste ren vroeg Zuidvietnamese troepen de stad binnengerukt en ze hadden tegen de avond de stad in handen, zo meld de radio-Saigon. 'Zodoende is op 7 juli onze geliefde stad Kwang Tri teruggekeerd onder de beschermde wapens van de troepen va de repu bliek (Zuid)-Vietnam',. aldus het ver slag. Tankvlag Het verzet van de noordelijken nam echter in de loop van de dag toe. Met hun 130 mm kanonnen bestookten ze de infiltrerende zuidelijken en berich ten te velde maakten gewag van een tankslag ten zuiden van de stad waar door de zuidelijken niet verder kon den oprukken naar de hoofdstad van de gelijknamige provincie. Woord voerders wilden naar weinig bijzon derheden geven over de beschieting van de stad. Hoge officieren verwachtten eigenlijk pas enige doeltreffende tegenstand van de noordelijken, zodra die zich over de rivier ten noordoosten van de stad hebben gegroepeerd. Aangeno men wordt dat de achterhoede en voornamelijk de oude keizersstad Hoeé het dan zwaar te verduren zul len krijgen. Luchtoorlog fTANBOEL (AP) Athenagoras I, oecumenische patriarch en leider p de 250 miljoen orthodoxe christe- is gisteren op 86-jarige leeftijd rieden. Athenagoras leed aan een rkwaal. Een week geleden had hij rechterheup gebroken toen hij gevallen. Athenagoras zou vrijdag [zaterdag per vliegtuig naar Wenen overgebracht om daar geopereerd worden. Doktoren hebben ver- kard dat de patriarch is overleden na n plotseling groot verlies aan bloed- fuk. ïenagoras werd patriarch in 1949. was een belangrijke figuur in het reven naar christelijke eenwording, historische ontmoetingen met paus lus VI vormden een mijlpaal in geschiedenis van het christendom, opvolger van Athenagoras zal wor- *n gekozen door de heilige synode Ie bestaat uit 12 metropolitaanse sbisschoppen van het oecumeni- ie patriarchaat. Slecht weer in Noord-Vietnam heeft de Amerikaanse luchtoorlog daar op een laag pitje gezel Donderdag wer den 'slechts* 185 aanvalsvluchten uit gevoerd, ditmaal voornamelijk gericht tegen het zuidelijke gedeelte van het noorden. Gewoonlijk worden dagelijks meer dan 200 bombardementsmissies uitgevoerd. Volgens Amerikaanse re- apporten werden een Sam-raket en vijf stukken luchtdoelgeschut uitge schakeld en een olieopslagplaats bij Dong Hoi zwaar beschadigd. Parijs verwacht de Noordvietnamese delegatieleider aan de Vietnam- besprekingen maandag terug. Xuan Thoei heeft Hanoi al verlaten en reist via Peking en Moskou de gebruike lijke route naar Parijs terug. Don derdag zal het overleg worden hero pend Thoei was naar Hanoi gegaan toen op 4 mei de Amerikanen het overleg voor onbepaalde tijd hadden geschorst, omdat volgens hen de noordelijken niet serieus wilden on derhandelen. Of ook Le Doec Tho, de Noordvietnamese speciale adviseur, maar Parijs zal terugkeren is niet bekend. Voorwaarden Van Noordvietnamese zijde is in Pa rijs verklaard dat er schot in het overleg zou kunnen komen als de Amerikanen 'afzien van hun positie van agressor, ophouden met hun bom bardementen op Noord-Vietnam en het leggen van mijnen in Noordviet namese havens afgezien van hun neo- koloniale politiek in Zuid-Vietnam en positief reageren op het zeven punten tellende vredespan van de voorlopige regering van Zuid-Vietnam'. Van zijn kant zal Noord-Vietnam 'bewijs van zijn serieuze houding en goede wil' blijven geven. SANTIAGO (Reuter) De Chileense president Salvador Allende heeft gis teren minister van buitenlandse zaken Clodomiro Almeyda benoemd tot tij delijk vervanger van de minister van binnenlandse zaken Hernan del Canto. Del Cauvto werd gisteren door het huis van afgevaardigden, waar de op positie de meerderheid heeft, ge schorst, omdat hij zich schuldig zou hebben gemaakt aan schending van de érondwet Als de senaat de schorsing volgende week dinsdag zal bevestigen, zal Del Canto definitief moeten aftre den. Met zijn armen hoog in de lucht verlaat de 19-Jarige kaper Francis Goodell in het Amerikaanse Oakland de Boeing-727 van Pacific Southwest Airlines, die hij vrijdagmorgen vroeg had gekaapt. De jonge kaper een gedroste soldaat dwong de piloot eerst te landen in San Diego, waar hij 450.000 dollar en een parachute eiste en kreeg. Het geld was volgens de kaper bestemd voor 'groe pen, die te maken hebben met de crisis in het Middèn-Oosten'. Vervolgens werd koers gezet naar Oakland, waar hij een helikopter had opgeëist om zijn vlucht voort te zetten. Maar door angst overmeesterd gaf Goodell zich na de landing in Oakland over. In juni vertrokken 3500 mensen MOSKOU, CAIRO (Reuter, UPI) In de eerste helft van dit jaar zijn meer joden uit de Sowjet-Unie geëmigreerd dan in het hele vo rige jaar. Juni was met 3500 emigranten een absolute record-maand, aldus welingelichte kringen in Moskou. Tot dusver emigreerden in 1972 zes tienduizend joden naar Israël tegen vijftienduizend het hele vorige jaar en slechts duizend in 1970. Het is niet duidelijk of het rekord-aantal van ju ni verband houdt met het bezoek van president Nixon aan Moskou, die bij zijn bespekingen de positie van de Russische joden ter sprake gebracht heeft. Het merendeel van de emigranten komt uit Georgië, Moldavië, de Oekraï ne en de Baltische staten. Sinds begin van dit jaar zijn ook vergunningen uigereikt aan joden uit Wit-Rusland en Tadkikistan in Centraal-Azië, maar het aantal emigranten uit deze stre ken en uit Moskou en Leningrad is nog gering. Volgens joodse kringen in Moskou heeft de Sowjet-Unie een van ADVERTENTIE Een krentenbol gaat een stuk langer mee. En blijft in weer en wind. smeuïg, smakelijk en gezond. Denk eraan als u de bakker ziet. BONN (DPA, Reuter, AFP, AP) De Westduitse president Gustav Heinemann heeft gisteren officieel de veranderingen in het kabinet van kanselier Willy Brandt bevestigd. De wijzigingen waren noodza kelijk geworden door het aftreden van minister van economische za ken en financiën Karl Schiller. Deze wordt als 'superminister' opge volgd door Helmut Schmidt, die het departement van defensie over draagt aan minister van verkeer Georg Leber. Heinemann onthief Schiller van zijn functie en benoemde Schmidt in zijn plaats. Hij belastte Lauritz Lauritzen. die minister van woningbouw, cnede met de portefeuille van verkeer. Kan selier Brandt dankte Schiller op een persconferentie voor diens prestaties en prees hem, omdat hij met aftreden had gewacht tot na afloop van het Duits-Franse overleg in Bonn en het bezoek van de Russische minister van handel Nikolai-Patolitsjew. Brandt verklaarde dat de vervanging van Schiller geen verandering in de financieel-economische politiek in luidt Hij zei het kabinet niet ingrij pend gewijzigd te hebben, omdat in november verkiezingen worden gehou den. Het handhaven van het 'supermi nisterie' van economische zaken en financiën was mogelijk door een con cessie van de liberale regeringspart ners, die aanvankelijk Hans-Dietrich Genscher (Minister van binnenlandse zaken) voor het ministerie van finan ciën in aanmeTkimg wilden laten ko men. De kanselier zou hebben toege zegd, dat Genscher minister van finan ciën zal worden als de huidige coalitie na de verkiezingen van november ge handhaafd wordt. Schiller De afgetreden minister Schiller ver klaarde in een tv-lnterview te zijn afgetreden omdat er essentiële me ningsverschillen waren met zijn colle ga's in de regering over voorstellen betreffende belastinghervormingen on de financiële en begrotingspolitiek. •Tenslotte was er de speciale verscher ping van de monetaire politiek, die ik niet had verwacht', aldus Schiller die desgevraagd zei 'van plan te zijn' om SPD-lid van het parlement te blijven. Zijn opvolger, Helmut Schmidt, heeft aan de Hamburgse universiteit bij hem politieke wetenschappen en eco nomie gestudeerd. Schmidt geldt als een vertegenwoordiger van de rech tervleugel van de SPD. Tevens is hij een typische representant van de na oorlogse generatie van Westduitse po litici, die zich meer door pragmatisme dan door doctrines en ideologiën laten leiden. Voordat hij in 1969 minister van defensie werd, was Schmidt twee jaar fractieleider van de SPD in de Bonds dag. Door zijn slagvaardigheid in het debat en zijn scherpe interruptie» kreeg hij de bijnaam 'Schmidt-Schnau- ze' ter onderscheiding van de andere 'Schmidtds' in de Westduitse politiek. Defensie Hij voerde in de Bondsdag een felle campagne tegen Franz Josef Strauss, toen die nog minister van defensie was. Nadat hij zelf op deze post was gekomen, gaf hij de Amerikanen toe stemming om kernwapens in de Bonds republiek te stationeren. Hij zette ook de modernisering van de Bundeswehr door en werd het mikpunt van kritiek van links en rechts. Na de nederlaag van Brandt in 1965 leek Schmidt voorbestemd de leiding in de SPD over te nemen. Brandt voor wie Schmidt zegt grote bewonde ring te hebben bracht de SPD echter in 1969 (dank zij de populari teit van minister Schiller) samen met de liberalen aan de macht. Georg Leber is in de politiek geko men via de bond van bouwvakarbei ders. Als minister heeft hij de naam een van de grootste geld-verbruikers in het kabinet te zijn. Hij botste evenals Schmidt met het bezuiniglngs- streven van Schiller. de belangrijkste kanalen tussen Israël en de Russische joden afgesneden door de Russische en Hebreeuwse uit zendingen van de Israëlische radio te storen. 'OORLOG' De Egyptische Nationale Veiligheids raad liet in februari 1971 weten, dat een nieuwe oorlog met Israël onvermij delijk zou zijn, om de rechtse elemen ten in het land uit te rangeren, zo schreef gi stenen de hoofldredacteur van 't blad sul Aóhiram, HeiïoaL Heit be sluit wend genomen, dirie weken nadat de raad tot de slotsom was gekomen, dat Egypte niet gereed was om de oorlog met Israël te beginnen. In do raad hebben veel van de politie ke leiders gezeten, die in 1971 hebben samengezworen tegen president Sadat en die nu in de gevangenis zitten. Hoofdredacteur Heikal schreef, dat hij zijn inlichtingen had gekregen, toen hij aan de huidige leden van de raad gevraagd had, waarom hun besluit indruiste tegen eerdere conclusies van de raad. 'Oorlogsdreiging was noodza kelijk in de toenmalige binnenlandse situatie om op die wijze de rechtse elementen in het land uit te schake len', aldus Heikal. ARAFAT De Palestijnse guerrillaleider Jasser Arafat vertrekt volgende week ver moedelijk naar Moskou. Mogelijk gaat hij op de heen- of terugweg via Londen om daar een kantoor van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie te openen. Ohira op buitenlandse zaken TOKIO (Reuter) In het eerste kabinet van de nieuwe Japanse pre mier Kakoeei Tanaka is de 62-jarige Masayosji Ohira benoemd tot minister van buitenlandse zaken. Ohira die deze funktie in 1962 en 1963 al bekleedde, wordt beschouwd als een van de belangrijkste ar chitecten van de huidige Japanse hoogconjunctuur. Hij was een van de kandidaten voor het premierschap, dat Tanaka won. Een vroegere minister van defensie, Yasoehiro Nakasone (54) heeft de belangrijkste portefeuille van interna tionale handel en industrie gekregen. De funktie was vakant geworden door de benoeming van Tanaka tot pre mier. De 72-jarige Kosjiro Oeeki is benoemd tot minister van financiën. Oud-minister van buitenlandse zaken Takeo Maki, een andere uitdager van Tanaka voor het premierschap, wordt minister zonder portefeuille. Men neemt aan, dat hij al» vice-premier zal gaan optreden. Premier Tanaka schijnt met de benoemingen voor de belangrijkste posten nadruk te hebben willen leggen op het aanknopen van betrekkingen met China. Zowel Ohira als Maki slolen zich eerder deze weck bij de woorden van de nieuwe pre mier aan, dat Peking de enig wettige regering van China vertegenwoordigt. China heeft bovendien al vaker ge zegd, dat het belangrijk is in Azië een sfeer te scheppen van discussie over vrede tussen de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie, China en Japan. Een verrassende keus van Keikitsji Masoe- hara voor het ministerie van defensie. Masoehara nam een Jaar geleden ont slag uit die funktie en aanvaardde daarmee de verantwoordelijkheid voor een botsing in de lucht tussen een militaire straaljager en een burger- verkeersvliegtuig. waarbij 162 mensen om het leven kwamen. Hij was toen pas een paar weken in funktie. verschuiving naar rechts bij de iliaanse parlementsverkiezingen van gin mei betekende dat de centrum- irtijen en de liberalen hun uiterst fechtse aanhang moesten afstaan aan je neo-fascistische MSI van Giorgio Al pante. Zij hield echter ook in dat dit Jrlies aan de rechterzijde werd goed- tmaakt door stemmenwinst aan de nkerzijde (uitgezonderd bij de libera- ïn) ten koste van de PCI (communis- sche partijen de Proletarische socia- sten. De PSI (socialistische partij) &n de vroegere vice-premier Pietro lenni wist zich eveneens te handhaven, ok zij moest echter de winst die zij p haar linkervleugel boekte, op haar echtervleugel afstaan, waarschijnlijk an de sociaal-democraten (PSDI) en/ f de republikeinen (PRI)Aangezien e PCI nog verder naar links was ver rongen, mocht worden aangenomen at herstel van de centrum-linkse coali- le zou worden nagestreefd. >»t die coalitie er niet is gekomen, moet oor een belangrijk deel worden toegeschre- aan de verdeeldheid binnen de PSI ver de wenselijkheid en de mogelijkheid an samenwerking met de PCI. Bekijken de >ctalisten de resultaten van de verkiezin- sn, dan zien zij dat de communisten in het •uis van afgevaardigden maar 179 zetels ebben overgehouden van de 200, die zij Oorheen nog samen met de verwante prole- arische socialisten bezaten. Iet de 61 socialistische zetels komen PCI n PSI samen slechts op 240 van de 630 etels. Niet minder dan 76 van de 267 hristen-democraten zouden hun partij on- jouw moeten worden om een linkse coali- ie aan de macht te kunnen brengen. Om te Binnen regeren zou deze coalitie aangewe- *n zijn op de steun van nog enkele tiental- w afgevaardigden van de Democrazia Cris- una. Geen desertie de senaat hielden de communisten 94 an hun 101 zetels over en kunnen zij met |Je 33 socialistische zetels op slechts 127 van de 315 zetels komen. Hier zouden tenminste 31 van de 136 christen-democraten moeten overlopen' om een linkse coalitie in het del te helpen. En omdat de absolute meer- door Jaap den Boef derheid op zichzelf niet voldoende is, zou de coalitie ook ln de Senaat de steun van nog een tiental senatoren uit het kamp van de DC nodig hebben. Zulk een massale desertie valt echter niet te verwachten onder de leden van de linker vleugel van de DC. Het aantal afgevaardig den en senatoren dat 'desnoods' de commu nisten aan de macht wil brengen, is boven dien niet zó talrijk. Vandaar dat zij maar één alternatief hebben: een centrum-links kabinet, dat op steun van de PCI kan rekenen. Daar zullen zij odk nu naar blij ven streven. De Communistische partij heeft het feit dat de PSI haar in de oppositiebanken gezel schap komt houden, aangegrepen om voor te stellen 'naar het voorbeeld van de Franse zusterpartijen een anti-regerings-verbond te sluiten'. In het communistische partijblad l'Unita doet het politburolid Giorgio Amen- dola een beroep op de PSI, de ideologische geschillen 'op te bergen' en mee te werken aan een 'nieuwe meerderheid' met de PCI en leden van de linkervleugel van de DC. Amendola schreef dat de socialisten de werkelijke problemen van het linkse deel van Italië in ogenschouw moeten nemen, in plaats van in voortdurende twijfel te verke ren, of in een regering met de communisten kan worden samengewerkt. Verdeeldheid in de PSI is er de oorzaak van dat nog niet duidelijk werd gereageerd. Haar leiders her inneren zich nog dat openlijke samenwer king met de PCI alleen maar stemmen heeft gekost. Straatactie Het is thans de vraag of de communisten weer gaan proberen 'de straat te mobilise ren' nu zij er niet in zijn geslaagd langs parlementaire weg macht uit te oefenen. Zij kunnen dit doen omdat de maoisten bij de parlementsverkiezingen geen voet aan de grond hebben gekregen en zij voor de PCI als politiek hinderlijke factor zijn uitgescha keld. Het zou te betreuren zijn als het gebeurde om het parlementaire leven nog verder te ontwrichten. De PCI zou met buitenparlementaire activi teiten niet alleen kunnen bereiken dat Ita lië niet meer geregeerd kan worden. Zij zou ook een bijzonder kwalijke reactie uit het kamp van de neo-fascisten uitlokken en daarmee het gevaar van een 'greep naar de macht' door verontruste militaire leiders een gevaar dat al eerder heeft gedreigd. In zijn regeringsprogramma heeft premier Giulio Andreotti grote nadruk gelegd op de bestrijding van het gebruik van geweld door uiterst rechts en uiterst links. Hij ziet deze strijd als 'de grote opgave van de huidige tijd'. In landen als de Bondsrepu bliek Duitsland en Italië, die nog steeds met een nationaal-socialistisch of fascistisch verleden moeten afrekenen, moet er nog meer dan elders op worden toegezien dat de democratische spelregels worden nageleefd. In de laatste fase van de centrum-linkse coalitie werd hieraan om overigens begrijpe lijke politieke redenen niet meer geheel de hand gehouden. Premier Emilio Colombo wachtte vaak te lang met het inzetten van politietroepen. Zijn geduld werd echter niet beloond. De zaken dreigden volledig uit de hand te lopen. Open deur Het zou voor Italië van groot belang zijn als de communisten onder leiding van de gematigde Enrico Berlinguer de verleiding kunnen weerstaan, uit teleurstelling over Giorgio Almirante het verlies bij de verkiezingen en de vor ming van een centrum-coalitie, de strijd van het parlement naar de straat te verplaatsen. Het kabinet van Andreotti is slechts een tussenoplossing en te oordelen naar het regeringsprogramma geen slechte. De enor me problemen van Italië kan het echter niet drastisch genoeg aanpakken. Daar is een bredere basis in het parlement voor nodig. Die kan slechts worden verwezenlijkt als de PSI weer meedoet. Deze partij houdt ln oktober ter gelegenheid van haar 80-jarig bestaan een congres, dat beslissende stappen kan doen. De ahrlsten-democraten tullen er goed aan doen. de deur wijd open te houden en daarmee te voorkomen dat de PSI in het isolement wordt gedreven, waar zij hoogstens gezelschap kan krijgen van de PCI. Op hun beurt moeten de regeringspartijen bijzonder voorzichtig te weit gaan om te voorkomen dat zij bij stemmingen over wetsvoorstellen afhankelijk zijn van steun van de neo-fascisten. Een dergelijke kwalij ke gang van zaken kan worden vermeden, als de PSI dc plannen van het kabinet Andreotti voorlopig op hun merites beoor deelt en niet 'oppositie voert terwille van de oppositie'. Een positieve benadering van het optreden van het 'tussen-kabinet' van Andreotti zou er ook toe bijdragen, dat de premier minder afhankelijk is van de steun van de liberalen met hun 21 zetels in het Huis van afgevaar digden en 8 zetels in de Senaat. Op deze manier kan worden voorkomen, dat onher stelbare schade wordt aangericht, die Italië ln handen van de neo-fascisten kan drijven. Almirante Dat Andreotti niet van plan is 'gemene zaak' te maken met de neo-fascistische MSI, blijkt uit het besluit van zijn minister van justitie, de christen-democraat Guldo Ganel- ia, het Hui» van afgevaardigden te vragen, de parlementaire onschendbaarheid op te heffen van de MSI-chef Giorgio Almirante, om hem voor de rechter te kunnen brengen wegens pogingen 'de oude fascistische partij weer op te bouwen'. Dc procureur-generaal van Milaan, Lulgi Bianchi Eepinosa had de zaak tegen Almirante rond en deed voordat hij op 25 Juni overleed een verzoek de MSI-leider te mogen vervolgen. Aanleiding tot de vervolging is de toespraak die Almirante een maand geleden voor duizenden volgelingen in Florence hield en waarin hij zei: 'Wij zijn gereed het bestuur over te nemen als de regering doorgaat haar taken te verwaarlozen'. Hij voegde eraan toe dat de strijdkrachten en zijn volgelingen het al een» waren geworden. Volgens politici en verschillende bladen heeft Almirante het masker dat hij tijdens de verkiezingscampagne droeg, afgeworpen en is dc echte fascistenleider tevoorschijn gekomen. In de bewuste toespraak zei Almi rante ook dat 'onze jongeren zich moeten voorbereiden op een direct gevecht met de communisten' en hij liet er op volgen: 'Als ik zeg een direct gevecht, bedoel ik een lichamelijk gevecht'. De uitlatingen van de MSI-leider kwamen pas een dag later in de openbaarheid, nadat Almirante aan de pers een uittreksel uit zijn toespraak had verstrekt Een journalist die de bijeenkomst had bijgewoond, had toen al geschreven wat werkelijk was ge zegd. Daaruit bleek dat de opmerkingen die nu zoveel deining veroorzaken, waren weg gelaten. Als het tot een proces tegen Almirante komt. zal ongetwijfeld nog meer belastend materiaal worden aangevoerd. Procureur-ge neraal Espinosa was zijn onderzoek al in november begonnen en de rede van Almi rante zal als sluitstuk hebben gediend. Politieke moed De behandeling van het verzoek tot ophef fing van de parlementaire onschendbaarheid van Almirante zal in het parlement maar nog meer daar buiten tot felle demonstra ties leiden. En als toestemming tot berech ting wordt gegeven, zal nog meer deining ontstaan. De te verwachten moeilijkheden zijn echter geen reden om het neo-fascisti sche gevaar maar op zijn beloop te laten. Het getuigt van politieke moed dat het kabinet van Andreotti het niet bij woorden wil laten, maar meteen handelend optreedt. Als het ook de andere problemen en dat zijn er vele niet uit de weg gaat, kan het misschien een eerste begin maken met het herstel van het prestige van regering en parlement.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9