Veertig toeristen op iSchiphol gestrand Een boek als „Bartje"! Boekhandelaar mist kost bare Voetius Roofmoord in flat werd gepleegd onder ogen van politie r bij Acties verwacht Edy in Dieren Gesprek met de Russen was amicaal nieuw en veilig de elektrische vliegen en muggen'vanger' capsule Lachmon na een maand naar huis -Ontslag op universiteit leidt tot rel Van stadhuisbode tot meester in de rechten UITGEVERIJ T. WEVER Peiger gaat in beroep Niet de eerste keer dat een theologisch werk verdwijnt Steuntje in de rug voor scheepvaart Het weer 0 ^jROiro [OUW/KWARTET ZATERDAG 8 JULI 1972 Ilinnonland T3 K5 7ILD verbood vlucht met 190 passagiers che Uist Van een onzer verslaggevers eW| AMSTERDAM Ruim 40 buitenlandse vakantiegangers zijn gisteravond op de harde tegelvloer van een,lde vertrekhal op Schiphol de nacht ingegaan omdat de Rijksluchtvaartdienst geen toestemming gaf roor hun vlucht naar New York. ADVERTENTIE L DS J |-r toeristen zijn de dupe geworden tifvan de zich noemende North Ameri. n o»can Student Association, die tegen be- rav ter weten in en na uitdrukkelijke waa*- iteb schuwingen toch een onreglementairs chartervlucht van Schiphol naar New i h York organiseerde. wt Aanvankelijk bestond de groep uit 190 itel vakantiegangers. Van hen zijn in de te loop van de dlag 60, die wél over een 2nd legaal biljet beschikten, op de li ja. vlucht van de KLM zonder bijbetaling gebnaar New York gevlogen, terwijl 80 an- voo(deren voor 318 dollar een kaartje kochten, waarvan de al betaalde 52 1 n dollar mocht worden afgetrokken. .ai® De passagiers werden 's middags in de 1J vertrekhal aangehouden door een func- v tionaris van de Rijksluchtvaartdienst, in die na controle van de papieren de toe risten, die al een vermoeiende busreis ran Parijs achter de rug hadden, ver- n "bood in te stappen. Het toestel (een e 13verlengde DC-8 van de KLM) vertrok n' daarop leeg naar New York. De RLD had bezwaar tegen de groep omdat zij niet voldeed aan de eisen, die aan goedkope groepscharters wor den gesteld (de groep moet o.m. een duidelijke affiniteit hebben en het irgaiiiserende bureau mag niet het rei- f en tot doel hebben). Bij de controle bleek, dat o.a. ook huismoeders en 1 een jockey voor de reizen waren inge- ,h0(chreven. n lliterst penibel is de situatie voor de ho, North-American Student Association vt Nasa), omdat de KLM, die deze orga- lisatie van tevoren uitdrukkelijk had jewaarschuwd, niet van plan is voor ^le hele strop op te draaien (de maat- chappij had voor deze charter de ïitzonderlijk lage prijs van 52 dollar >er passagier gevraagd), Het ging hier om een groep, die cefi aanvankelijk in New York bij Lloyd's jE3®j nternational had geboekt voor een ai' elour Europa. Deze Britse charter- neiijnaatschappij ging echter onlangs fail- ;o6n iet Bij wijze van uitzondering gaf de Amerikaanse rijksluchtvaartdienst oestemming om de in Europa ge- strande passagiers hetzij per lijn- vlucht, hetzij per charter naar Ameri ka terug te brengen voor 52 dollar Buitenlandse Studentenbetrekkingen (NBBS) heeft de Nasa in de reiswe reld geen betrouwbare naam. De orga nisatie distantieert zich dan ook uit drukkelijk van de praktijken van Na sa. Omdat er vooral in de zomermaan den veel bureaus aan de markt zijn, die zgn. goedkope studentenreizen verkopen, waarschuwt het NBBS al leen in zee te gaan met organisaties, die zgn goedkope studentenreizen ver kopen, die lid zijn van de Internatio nal Student Travel Conference (ISTC) of van de Student Air Travel Associa tion (SATA). Wat er met de nu gestrande passa giers zal gebeuren is nog onbekend. De Nasa, die behalve in New York en Londen ook (onder de naam Nata) een kantoor in Amsterdam heeft, is bezig een oplossing te vinden. Het lijkt echter niet waarschijnlijk, dat zij daarin zonder zelf een financiële strop te leiden zal slagen. veilig door regelbare dosering ggjjjji jggjjf en afsluitmogelijkheid. als eerste en eenmalige S5S aanschaf complete set f9.95 IHI losse wissel- OC patroon slechts (ADVERTENTIE) Nederlandse Waargenomen Sinds kort brengt Meenk, de specialist in pflnverdrtjving. kaar hoofdpljnpocder óók in capsules. Deze zijn gemakke- in te nemen en bovendien Ze werken dlrekt en af doende. Verpakt in een handrg doosje zijn ze altijd by de hand. "Wees maar biy dat cr Mecnk- capsules zijndèg hoofdpijn! Zo met al hun bagage op de tegel vloer van Schiphors vertrekhal gin gen 40 vakantiegangers gisteravond de nacht in, wachtend op een oplossing voor hun reis naar New York. per persoon. Op die grond sloot de KLM vorige week een chartercon tract met de Nasa af. De Nederlandse RLD dacht daar ech ter anders over en waarschuwde van tevoren, dat de groep gecontroleerd zou worden. Hoewel de Nasa de KLM geruststelde met de mededeling, dat 'onze groep aan alle affiniteitseisen voldoet', bleek dit bij controle niet juist. Kennelijk had de organisatie de kleine groep van gestrande Lloyd-reizigers 'met de bezem aangevuld'. Zelfs uit Nederland had men te hooi en te gras reizigers zonder Lloyd-reisbiljetten aangetrok ken om de lege stoelen te vullen. 'Onbetrouwbaar' Volgens het Nederlands Bureau voor Van een verslaggever SCHIPHOL De voorzitter van de Surinaamse Staten, J. Lachmon is gis termorgen naar zijn land terugge keerd na een verblijf van ruim een maand in ons land. De heer Lachmon heeft hier o.a. be sprekingen gevoerd met de regering, parlementariërs en vertegenwoordi gers van het bedrijfsleven. Over de aard van deze besprekingen wilde hij gisteren bij zijn vertrek van Schiphol niets zeggen. Alleen over de kwestie- Mariënburg gaf hij als zijn persoonlij ke mening dat beide partijen (de Rubber Cultuur Maatschappij Amster dam als eigenaresse van de plantage en de Surinaamse regering aan de andere zijde) zich minder 'star' moet opstellen. 'Een oplossing is dringend nodig', aldus de heer Lachmon. Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM Hoe meer gegevens de Schiedamse commissaris van politie Van der Hagen vrijgeeft over de brutale roofmoord, die in de nacht van donderdag op vrijdag werd gepleegd op de 32-jarige Schie damse VéGé-fiiiaalhouder J. M. van den Bosch, hoe groter de vraag tekens rond deze zaak worden. Tijdens een gisteren gehouden pers conferentie bleek, dat de beide daders van de roofmoord, de 30-jarige A V. en de 31-jarige B. H. F., beiden als no toire inbrekers goede bekenden van de Rotterdamse politie, op hun rooftocht werden geschaduwd door zowel de Rot terdamse als door de Schiedamse politie. De filiaalhouder, getrouwd en vader van drie kinderen, is in feite on der de ogen van deze politiemannen in koelen bloede neergeknald. Politie-commissaris Van der Hagen verklaarde gisteren, dat zijn mensen, evenmin als de Rotterdamse politie, hadden kunnen vermoeden dat de bei de misdadigers gewapend zouden zijn. laat staan dat zij de heer Van den (ADVERTENTIE) wan een onzer verslaggevers NIJMEGEN Tussen het personeel (Ban het universitair rekencentrum j.van de Katholieke universiteit in Nij- piegen en het bestuur van de univer siteit zijn moeilijkheden ontstaan door het plotselinge ontslag van de [waarnemend directeur van het cen trum dr. C. J. M. Aarts (tevens [directeur van de faculteit voor wis- ,en natuurkunde). De functie van de heer Aarts (die sinds 1965 waarne mend directeur is geweest) is door het bestuur, na bijna twee jaar ver geefs naar een opvolger te hebben [gezocht, in handen gegeven van he ibureau voor management Desis- tnleiding voor het ontslag van dr. Aarts zou een merkwaardig aankoop beleid voor apparatuur zijn geweest. jVolgens het personeel is bij een on derzoek echter geen enkele onregel matigheid gebleken. zwaar van het personeel is ook, dat deskundigen van het bureau bij lange na niet zo goed in grote compu tersystemen thuis zouden zijn als dr. 'Aarts. vii ARNHEM De Arnhemse stadhuis- k bode Piet Droog (28) is meester in de rechten geworden. Daarmee is hij de enige stadhuisbode in het land die mr. voor zijn naam mag schrijven. Zes jaar heeft de heer Droog voor zijn academische titel gewerkt. Overdag liep hij college, in de avonduren schonk hij koffie en draaide hij zijn con trolerondjes samen met zijn lier- dershond Bourko. Droog, uit Venlo nV afkomstig, is voorlopig niet van plan om zijn stadhuisbaantje er aan te ge ven. De mensen hebben nu meer interesse voor me, zegt hij. Niet dat ze voor heen onvriendelijk waren, integendeel «font per slot moeten ze steeds koffie fan me krijgen, maar ze bebijken me nu anders, want ergens ben je geen gewone bode meer. Je bent een vreem de eend in de bijt. Een jurist als bode. I Je aanzien stijgt er door. Natuurlijk komt het er een keer van dat hij wat anders zoekt. 'Ik heb', zo &gt de stadhuisbode, 'geen haast. Het bode zijn bevalt me prima'. Tot die conclusie komt de bekende schrijver RUDOLF VAN REEST in zijn beoordeling van de veelbesproken Zeeuwse roman 'In Zijn arm de lammeren', door Cornelis Lambregtse, een boek dat letterlijk van hand tot hand gaat en binnenkort, nauwelijks zes maanden na verschijning, reeds zijn DERDE DRUK beleeft. H. ALGRA wijdde er in het 'Friesch Dagblad' een hoofdartikel aan en schreef o.m.: 'De hedendaagse schrijvers, die voor prijzen en alimentaties in aanmerking komen, schrijven meestal over zichzelf en hun wonderlijkheden, geheel naar de smaak van het publiek. Het gróte publiek. Maar dan dan is er opeens een boek over een kind Wij hebben het met ontroering gelezen. Het is in een die pere dimensie het symbolisch verhaal van het kind des Heren, dat door diepten heen en over heuvel toppen, tussen gericht en genade, de weg vindt naar huis Het boek telt 350 bladzijden en is fraai gebonden. PRIJS 14,50. De DERDE DRUK verschijnt omstreeks 18 juli a.s., maar wij raden u aan het boek nu alvast te bestellen door gebruik te maken van de bestelbon. Zend deze, voorzien van uw naam en adres (in blokletters s.v.p.), zonder postzegel aan: Antwoordnummer 5 - Franeker BO rechtstreeks via boekhandel: N~1 IN ZIJN ARM DE LAMMEREN Zend mij bij verschijning rechtstreeks via boekhandel: exempl. C. Lambregtse, IN ZIJN ARMEN DE LAM- MEREN, derde druk. Prijs 14,50. NAAM: STRAAT: PLAATS: DATUM Doorhalen wat u niet wenst. CP-4^J Mocht u omstreeks 18 juli a.s. met vakantie zijn, dan verzoeken wij u op de bestelbon te vermelden wan neer het boek u kan worden toegezonden. Natuurlij k kunt u ook telefonisch of per giro bestellen. Onze telefoonnummers zijn (05170) 2120; 2469; 2405; b. g.g. 2436. Ons postrekeningnummer is 85 55 60. Bosch zonder meer zouden neerknal len voor een buit van naar later bleek twaalfduizend gulden, de dagopbrengst van zijn VéGé-filiaal, die hij in een tas mee naar huis bracht na de donder dagse koopavond. Uit de overigens meer dan summiere mededelingen van de Schiedamse poli tiecommissaris kon echter wel worden opgemaakt, dat de politie wel degelijk wist dat de beide Rotterdammers niet zomaar wat in de flat aan de Nieuwe Damlaan, waar de filiaalhouder woon de, aan het rondkijken waren, maar dat ze er doelbewust hun slachtoffer met zijn geldtas opwachtten. Ze had den tevoren zelfs de verlichting op de tweede etage, waar zich het huis van het slachtofer bevindt, onklaar ge maakt om er zeker van te zijn dat zij hun roof in het donker zouden kunnen uitvoeren. Hinderlaag De vragen rond het raadselachtige ver loop van de roofmoord rezen al direct bij de arrestatie van de beide misda digers: zij werden immers vrijwel ogenblikkelijk gearresteerd toen zij het flatgebouw kwamen uitrennen. Ze wer den buiten direct gegrepen door een legertje Schiedamse en Rotterdamse politiemannen, die daar kennelijk in hinderlaag de ontwikkelingen hadden liggen afwachten, zich niet realiserend welk drama zich twee verdiepingen ho ger afspeelde. Commissaris Van der Hagen zei: 'Be kend was dat beide mannen, zonder beroep zijnde, soms over grote geld bedragen beschikten, waarvan de her komst onduidelijk was. Uit informatie» bleek bovendien dat zij mogelijk op het inbrekerspad waren. Een en ander was de reden beide verdachten aan een incidentele observatie te onderwerpen. Ter vergoelijking voert de Schiedamse politiecommissaris aan dat 'aanwijzin gen dat de verdachten in het bezit van (vuur)wapenen zouden kunnen zijn, niet aanwezig waren'. Bovendien gaven volgens de heer Van der Hagen 'de van hen bekende criminele antecedenten evenmin reden tot een veronderstel ling in die richting'. EMMEN De directie van het elec- tro-technisch bedrijf Peiger NV te Emmen heeft gisteren besloten in beroep te gaan tegen de uitspraak van mr. Stheeman, die het kort geding dat Peiger tegen de Industriebond NW had aangespannen niet ontvankelijk heeft verklaard. In het kort geding vroeg de directie van het Emmer bedrijf de Industriebond-NW op straffe van 100.000,per overtre ding te verbieden uitspraken te doen of handelingen te verrichten waar door schade voor het bedrijf zou kun nen ontstaan. Gesprek met bonden vastgelopen Van onze correspondent ARNHEM Begin volgende week zijn acties en zelfs stakingen te verwachten bij de emailleerfabriek Edy in Dieren. Maandagavond zul len de vakbonden, die betrokken zijn bij besprekingen over afvloei ingsmaatregelen voor de 270 werknemers van het bedrijf dat gaat sluiten, hun leden hierover raadplegen. Dit nadat donderdagavond laat de be sprekingen tussen de directie van Edy en de vakbonden zijn stukgelopen. Na dertien uur onderhandelen bleek overeenstemming niet mogelijk. Onder het personeel van Edy, dat 's morgens van de moeilijkheden op de hoogte werd gesteld, was gisteren duidelijk onrust te bespeuren. Om de werknemers van Edy niet extra te duperen, is het niet onmogelijk, dat de acties zullen worden uitgebreid tot andere bedrijven die evenals Edy tot het Hagemeijer-concern behoren. Het grote breekpunt bij de besprekin gen bleek een regeling voor de oude re werknemers. De Edy-directie bleek niet bereid alle personeel van 55 jaar en ouder op haar kosten op non-actief te stellen. Een garantie tot de pen sioengerechtigde leeftijd van 't laatst genoten inkomen zou een te zware financiële belasting zijn. Ook kon de Edy-directie onder meer vertegen woordigd door Hagemeijer-directeur De Rijcke niet akkoord gaan met een garantieregeling voor werknemers van 57,5 jaar en ouder. De Edy- directie wil alleen de werknemers van 60 jaar en ouder een garantie geven. Verder werd geweigerd een salarisga rantie te geven voor de werknemers van Edy die bij Beccon geplaatst zouden kunnen worden (25). De vak bonden toonden zich bovendien erg verontwaardigd over het feit dat de Beccon in een regionale krant perso neelsadvertenties geplaatst heeft nog voor de onderhandelingen met Edy- Dieren geopend werden. De vakbonden stellen zich op het standpunt, dat het Hagemeijer-con cern (dat Edy in 1969 voor een 'zacht prijsje' kocht) de consequenties moet aanvaarden van de toezegging die bij de overname gedaan werd. In een recent schrijven van het oud-bestuur Van onze Haagse redactie DEN HAAG/SCHIPHOL 'De gesprekken met mijn ambtgenoot zijn amicaal verlopen', zei minis ter Schmelzer (binnenlandse za ken) gistermiddag op Schiphol, nadat hij de Russische minister Gromyko na diens driedaags be zoek aan Nederland uitgeleide had gedaan. Over de besprekingen met betrekking tot de Europese veiligheidsconferentie zei minister Schmelzer dat hij Gromy ko had voorgehouden, dat vooral de algemene beginselen, die zouden kun nen leiden tot vermindering van de kans op een militaire confrontatie, een duidelijk onderdeel van de be sprekingen zouden moeten zijn. Vol gens minister Schmelzer reageerde Gromyko daarop afwijzend noch in stemmend. Opvallend is dat in de gemeenschap pelijke verklaring die na het bezoek is gepubliceerd, het Nederlandse standpunt met betrekking tot de vei- ligheidsconferentie niet is vermeld. Daaruit zou kunnen worden geconclu deerd dat Den Haag en Moskou op dit punt verschillend denken. Overigens zijn de besprekingen volgens het ge meenschappelijk communiqué in een 'constructieve geest en vriendschappe lijke sfeer" verlopen. Ten aanzien van het Midden-Oosten, zo zei minister Schmelzer, houdt zo wel Rusland als Nederland vast aan de resolutie van de Veiligheidsraad, waarin wordt gesteld dat Israël zich moet terugtrekken uit de bezette ge bieden. Prof. Ir. M. Tels heeft namens het Nederlands solidariteitscomité voor de Russische joden gistermiddag in Den Haag gezegd dat het comité maar beperkt actie heeft gevoerd tijdens het bezoek van Gromyko, omdat Ne derland in Rusland de belangen van Israël behartigt en het comité geen wig heeft willen drijven in de goede betrekkingen tussen Nederland en Rusland. Gromyko, die zijn Nederlandse ambt genoot voor een tegenbezoek heeft uitgenodigd, heeft zijn bezoek aan Nederland gistermiddag afgesloten met een bezoek aan Amsterdam. AMSTERDAM 'Misschien is het nu toch wel eens goed om te zeggen dat er ook door theologen driftig wordt gestolen. Ik weet dat uit ervaring.' Dit is een op merking van de heer Ton Bolland, eigenaar van de gelijknamige boekhandel/anti quariaat, Y. H. van Bottenburg aan de Amsterdamse Prinsengracht, als enige in Amsterdam gespecialiseerd in theologische boekwerken. De heer Bolland werd vorige week ernstig gedupeerd door de diefstal van twee zeldzame werken: de uiterst zeldzame Politica Ecclesiastica van Voe tius uit 1640. door de meester zelf gesigneerd en van aante keningen voorzien, en een Ac ta van de Dordtse Synode in een nog maar zeldzame latijn- se uitgave. In dezelfde week werd bij een collega in Am sterdam nog een boekje uit 1620 over de remonstranten gestolen, dat die collega enige maanden geleden bij de heer Bolland had gekocht. De geza menlijke waarde van de boe ken bedraagt ongeveer drie duizend gulden. Maar geld was volgens de heer Bolland geen beweegreden voor de diefstal. 'Het gaat hier niet om een gewone winkeldief die bij V&D iets steelt, om er zo snel mogelijk geld voor te ma ken. Hier is een bibliomaan aan het werk geweest, een man die op z'n specifieke vak gebied alles wil hebben en dit op de een of andere manier naar zich toetrekt. Deze boe ken zijn zeer gespecialiseerd, standaardwerken over kerk recht, geschreven in zeer moeilijk latijn. Hiervoor kan alleen een man die zich speci aliseert in de studie van het kerkrecht of kerkgeschiedenis belangstelling hebben'. De diefstal kwam aan het licht toen enkele dagen gele den een Amerikaans kerkhis toricus Bolland vroeg of hij misschien een latijnse uitgave van de Acta in z'n bezit had. Tot z'n verbijstering vond Bolland toon alleen een leeg gat op de boekenplank en merkte tegelijk de verdwij ning van de Voetius. 'De man had zeer duidelijk deze boe ken gekozen, veel kostbaarde re werken waren blijven staan'. Vooral de verdwijning van de Voetius betekent een klap voor Bolland. 'Het is zeer zeldzaam als je een dergelijk werk nog tegenkomt. Boven dien had Voetius in deel 2 (het werk bestaat uit vier de len) met de hand een verhaal geschreven, dat opgedragen was aan een tijdgenoot. Zo n handschrift is natuurlijk uniek. Je bent er trots op. als je een dergelijk werk in je verzameling hebt. Niet eens om de verkoopwaarde, alleen om het gevoel dat je klanten zo'n zeldzaam boek bij jou kunnen zien'. Het is niet de eerste keer dat Bolland met een dergelijke diefstal te maken krijgt. In dienst van een bekend han delshuis in tweedehands boe ken werd hij veelvuldig met het verschijnsel van de bibli omaan geconfronteerd. 'In de ze zaken wordt erg veel gesto len. deels om het geld maar vaak alleen uit een bezits drang. Wat opviel was dat juist in de afdeling theologie veel speciale uitgaven verdwe nen. We hadden bijvoorbeeld een Christelijke Encyclopedie staan. Daarvan werd systema tisch iedere week één deel gestolen tot alle zes delen weg waren*. Het ergste is echter dat de door de bibliomaan ontvreem de boeken voorgoed verdwij nen. 'Ze komen z'n biblio theek niet meer uit en pas na z'n dood zie je die boeken dan weer op een veiling terug. Ook de studieresultaten uit een dergelijk boek krijg je niet te zien, ze worden om begrijpelijke reden niet gepu bliceerd'. Met tegenzin heeft Bolland nu z'n maatregelen genomen: zeldzame exemplaren gaan achter slot en grendel. Niet leuk voor de klanten maar het kan blijkbaar niet anders. 'Wat me nog het meest frap peert is de tegenstelling tus- •-sen de inhoud van de Voetius o.a. een verhandeling over hel zesde gebod: gij zult niet stelen en de feitelijke daad van diefstal'. van Edy aan Hagemeijer wordt de directie er aan herinnerd destijds verklaard te hebben, dat de werkgele genheid niet in gevaar zal komen, maar dat de aansluiting deze 'eerder ten goede zal komen.' DEN HAAG De regering heeft gis teren twee verbeteringen in het be&as- tingklimaat voor de zeescheepvaart aangekondigd. De exploitatie van sche pen onder Nederlandse vlag wordt daardoor aantrekkelijker, zo verklaar de minister-president Biesheuvel. De maatregelen zijn: het opheffen van de schorsing van de vervroegde afschrijving voor zee schepen (een derde van de aanschaf- fings- of voortbrengingskosten); verhoging van de investeringsaftrek voor zeeschepen van twee maal vijf procent tot vijf maal vijf procent. (Vijf jaar lang mag elk jaar vijf pro cent van liet geïnvesteerde bedrag ten last van de winst komen). Het is de bedoeling dat bedde maatre gelen ingaan per 15 juli Kwetsbare zomer De eerste week van juli is voorbij gegaan en nog altijd geeft de weer kaart geen uitzicht op stabieler zo merweer van langere duur. Een vol wassen hogedrukgebied wil maar niet naar onze omgeving komen en daardoor worden oceanische storings fronten op weg naar westeuropa geen strobreed in de weggelegd. Dat is misschien wel een beetje over dreven, omdat er van tijd tot tijd wel ruggen van hogedruk overtrekken die echter niet meer dan een tijdelijke vertraging van de storingen teweeg kunnen brengen. Vandaag geelt een nieuw oceanisch front plaatselijk regen en motregen, echter in de eerste plaats tn het noorden van het land. De zuidelijke provincies hebben de grootste kans op droog weer. In 1923 brak, na een eveneens zeer koude voorzomer, het warme weer pas goed op 5 juli door maar in enkele andere jaren met een zelfde voorzo merkou bleef het iveer in juli en augustus slecht. Wij hopen nu maar dat 1972 alsnog een voorbeeld aan 1923 zal gaan riemen, maar ze zijn, gelet op de huidige luchtdrukcmtwik- kelingen, in dit opzicht niet helemaal gerust. Wanneer de depressies in de komende juliweken en in de augustus maand aanhoudend vervelend blijven de Friese Pruiksma, die eind mei een natte zomer voorspelde, krijgt in dat geval gelijk zal een traditione le droge en zonnige nazomer in sep tember en-of eerste helft van oktober wel onze enige hoop en troost zijn. Dit weekend volgt er na de regensto ring weer vrij zonnig en droog weer met opnieuw een stijging van de tem peratuur in de richting van de zomer se grens van 25 graden aan de voor zijde van een volgende, naar het oos ten komende oceaandepressie. Later moeten we deze mini-warmtegolf waar schijnlijk weer met onweer bekopen. Achteraf is gebleken dat tijdens het noodweer van woensdag en de erop volgende nacht in Dordrecht de mees te regen gevallen is, te weten 83 mm. wij veel bewolking. s 0X7/ •NPnrNMI TJOO 9-7 «dü0^ H OPKLARINGEN BEWOLKING MIN. TEMP. WINDRICHTING Weerraporten van gisteravond 1» uur. Maxi mumtemperaturen van 19 00 uur en neerslag m m. van 7-19 uur. Amsterdam zwaar bew 19 0. De Bilt geheet bew. 21 0. Deelen zwaar bew. 20 0. Eelde zwaar bew 20 0. Eindhoven zwaar bew 20 0 Den Helder geheel bew 17 0. Lucht Rtd zwaar bew 20 0, Twente zwaar bew 19 0. VlUcingen zwaar bew 18 0. Zd Limburg licht bew 22 0, Aberdeen half bew 20 0, Athene onbewolkt 30 0, Barcelona onbewolkt 20 0, Berlijn zwaar bew 24 0.2. Bordeaux onbe wolkt 27 0. Brussel half bew 22 0, Frankfort zwaar bew 25 0, Genève onbewolkt 27 0, Helsinki licht bew 22 0, Innsbruck llchr bew 25 0, Kopenhagen onbewolkt 19 0. Lissabon onweer 28 7, Locarno onbewolkt 28 0. Londen regen 22 0,6, Luxemburg galf bew 22 0 Madrid half bew 32 0, Malaga geheel bew 24 0. Mallorca zwaar bew 28 0. Muncben licht bew 24 0. Nice onbewolkt 25 0, Oslo half bew 25 0. Parijs half bew 25 0. Rome onbewolkt 26 0. Spilt onbewolkt 29 0. Stockholm zwaar bew 25 0. Wenen rwaar bew 25 0,1. Zurich licht bew 25 0. Casa Blanca Ucht bew 22 0. Istanboel zwaar bew 27 0, Las Palm»» zwaar bew 19 0. New York niet ontvangen. Tel Arlv licht bew 27 0, Tunis Ucht bew 10 9. HOOG WATER: 9 Juli Vhssingen le getij 0.12-2e getij 12.43. Haringvliet a. d. Zeezijde 1.41-14.17, Rotterdam 2.45-15.19. Schevenin- gen 1.10-13.48. IJmulden 1.47-14.23, Den Hel der 6.09-18.42. Harllngen 8.34-2101. Delfzijl 10.26-22.54. 10 Juli: Vllsslngcn 1.07-13.36. Ha ringvliet 2.43-15.14. Rotterdam 3.52-16.13, Scbevcnlngen 2.12-14 46, IJmulden 2.45-15.19, Den Helder 7 10-19 50. Harllngen 9.36-22.06. Delfzijl 11.28-23 57. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5