Air Benelux specialiseert op korte Europese vluchten Géén prijsbinding voor platenhandel Grote belangstelling voor Nederlands-Britse handel Anonieme financier legt dertig miljoen op tafel ECT (Mijbeb) zag vermogen stijgen Ned. fondsen in New York Koersen bankpapier in Amsterdam L-Limburgse metaal- undernemingen n moeilijkheden 'Moderne slaven in een nieuwe tijd' 'Prinsendam te water gelaten' Groei kredieten bij Amro-dochter DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten NEW YORK SLUIT LAGER Europese Commissie wil onderzoek luchtverkeer in EEG 22 TROUW KWARTET ZATERD\G 8 JULI 1972 E<-oii<iiiii«--l'iiuiiuli;ii 12:1 K2U ke ing ch Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Air Benelux is de naam van een nieuwe Neder landse luchtvaartmaatschappij, die opereert vanaf de Rotterdamse luchthaven Zestienhoven. 'We wil le# met een hoge frequentie op korte afstanden, binneri Europa gaan vliegen', zegt directeur Pe ter J. Felderhof (34). Voorlopig wolfden daartoe drie toestellen aangeschaft: twee Fokker F-28 Fellowships en één F-27 Friend ship. Wie het kapitaal voor de maatschappij, groot dertig mil joen gulden, op tafel heeft ge legd kén en wil Felderhof niet zeggen. 'Het is een financier uit de Rotterdamse scheepvaartwe reld die voorlopig niet op de voor grond wil treden'. De onbekende geldgever en de direc teur van Air Benelux hebben een groot vertrouwen in de toekomst van de onderneming. 'Er ligt een enorme markt braak die wij als gespecialiseer de maatschappij gaan bedienen', zegt Felderhof. Voorlopig zal, vanaf begin september, worden gevlogen op twee lijnen: Rot- terdam-Londen, Southend en Rotter- dam-Ziirich. De eerste verbinding werd tot voor kort verzorgd door Channel Airways, die echter onlangs failliet ging. De goed rendabele lijn Rotterdam-Zürich werd gevlogen door Swissair, maar de maatschappij trok zich in november 1971 terug wegens gebrek aan materieel. Air Benelux heeft een routeoalculatie gemaakt voor de twee trajecten en 'dat zag er zeer voorspoedig uit'. Voorlopig wordt op Londen-Southend drie maal daags gevlogen en naar Zurich twee maal per dag. GROTE BEHOEFTE Behalve deze lijnen zijn er nog ande re in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Welke wil de Air Be- nelux-directeur niet zeggen 'om geen slapende honden wakker te maken'. Hij is ervan overtuigd dat er een grote behoefte bestaat aan goede en snelle lijnvluchten vanaf Zestienho ven. Volgens Felderhof heeft het" vliegveld dat hij persoonlijk liever Rotterdam Airport zou noemen, om dat dat vooral in het buitenland beter aanslaat beslist levensvatbaarheid. 'De laatste tijd zit Zestienhoven in een impasse en Air Benelux wil pro beren die te doorbreken. Het vlieg veld ligt vlak bij de eerste haven ter wereld en dat betekent een groot vervoersaanbod. Bovendien wordt de relatie tussen zeevaart en luchtvaart steeds nauwer, niet alleen op het gebied van de financiering, maar ook wat betreft het transport van perso nen en goederen. Ook in dat opzicht zitten we uitermate gunstig op deze thuishaven'. ROTTERDAM Inmiddels heeft de Engelse maatschappij de Air Anglia bekend gemaakt dat zij op 1 novem ber een nieuwe luchtverbinding tus sen Zestienhoven en het vliegveld van Aberdeen opent. De dienst wordt da gelijks, van maandag tot vrijdag, on derhouden. De toestellen maken tus senlandingen in Darlington en Nor wich. Sleutelwoord bij Air Benelux is specia lisatie. 'We zullen, hoe groot we ook worden, nooit mammoetvliegtuigen als de Boeing 747 of de Douglas DC- 10 kopen. Onze kracht ligt in het frequent vliegen op korte afstanden en dan zijn die grote toestellen niet rendabel. We zullen zeer selectief moeten zijn bij de keuze van ons materieel'. Na langdurige oriëntatie onder andere in de Verenigde Staten, viel de keuze op Fokker. 'Toestellen die precies aan nnze wensen voldoen. Bovendien heeft de F-28 een geluidscertificaat waar door we de lawaai-overlast voor de omwonenden van Zestienhoven tot een minimum kunnen beperken'. Van Een F-28 Fellowship in de beschildering van Air Benelux: een groene en een oranje lijn en de gestyleerde letters AB op de staart. de drie toestellen worden de Fellow ships nieuw gekocht (een stimulans voor Fokker omdat de afzet van deze vliegtuigen tot nu toe bitter tegen valt) terwijl de Friendship tweede hands wordt aangeschaft. Behalve voor de lijndiensten wordt het materieel ook ingezet voor inci dentele vluchten. 'Voor zover moge lijk, want Air Benelux is géén char termaatschappij en wil dat ook niet worden'. Daarom verwacht Felderhof ook geen concurrentie van Transavia of Martin air. Mogelijk komt er met de laatste onderneming zelfs een vorm van sa menwerking, omdat Martinair ook met Fellowships vliegt, wat gezame- lijk onderhoud mogelijk maakt. Wat de KLM betreft denkt Air Bene lux een 'aanvulling' te kunnen zijn. 'Wij vullen een gat in de markt'. Dat de KLM zich de afgelopen jaren steeds meer van Zestienhoven heeft teruggetrokken komt volgens Felder hof doordat het technisch en admini stratief apparaat op Schiphol zit. 'Vanaf twee vliegvelden werken was voor de KLM niet verantwoord meer'. VERGUNNING Het enige wat de toekomst van Air Benelux nog in de weg kan staan is vergunning van de Rijksluchtvaart dienst. De concessie-aanvraag is al enkele maanden in behandeling, maar Felderhof maakt zich geen zorgen. 'Wij voldoen aan alle voorwaarden en krijgen die vergunning zeker'. Voordat hij zo'n zestien maanden ge leden de eerste contacten voor de oprichting van Air Benelux legde 'Het initiatief is van mij uitgegaan' hielp Felderhof Neckermann in Nederland opzetten en daarvoor verte genwoordigde hij Amerikaanse vlieg tuigfabrieken, eerst in Genève en la- Peter J. Felderhof, directeur van de nieuwe maatschappij Air Bene lux. 'De naam hebben we gekozen omdat die in drie landen goed zal aanspreken en omdat we met de Benelux een sterke verwantschap voelen. Bovendien bestond er al een Air Europa'. ter in Brussel. Nu zit Felderhof met de staf van Air Benelux in twee zeer kleine kantoortjes op Zestienhoven. 'Een jong enthousiast groepje, boorde vol vertrouwen in deze onderneming', zegt hij er zelf van. AMSTERDAM European Commu nity Trust (het vroegere Mijbeb) heeft haar vermogen zien stijgen van ƒ23,4 min tot ƒ24,1 min. Mijbeb wij zigde haar naam nadat enkele Britse maatschappijen een meerderheidsbe lang hadden verkregen via een open baar bod. De aandelen bleven op de Amsterdamse beurs genoteerd. In 1971 werden de effectenbelangen in de VS behoorlijk verminderd ten gunste van Europa (vooral Frankrijk en Engeland) en Japan. De exploita tie van de onroerende goederen ver liep gunstig. De maatschappij zag haar winst toenemen van 986.000 tot ruim 1 min. Voorgesteld wordt het dividend per aandeel van 100 vast te stellen op 31 (30), zo blijkt uit het jaarverslag. Kon. Olie noteerde op 7 Juli S 38%-3S% <3.8%-%); Unilever t 4lU-%); Philips i 17%- 17% (17%-%) en KLM 33', (33%). Opn-ive duPont, Glore. Knrgan. AMSTERDAM De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, zoals die vandaag van kracht zullen zijn, luklen: Dollar 3.13— 3,19 Ponden 7.657,90 Belg. frs 7.21— 7,36 DM 99,75—101,25 Deense kr. 45,00— 47,00 Lires 53,5056,00 Escudos 11,8012,40 Can. dlrs. 3,193,26 Franse frs. 66,5068,50 Zwits. frs. 84.00— 85.50 Zweedse kr. 66.25— 68.25 Noorse kr. 48.2550.25 Oost. sch. 13,85— 14,10 Pesetas 4,95— 5.20 Fin. mark 76,5078.50 Joeg. din. 18.00— 21.00 Griekse dr. 10,40— 11,40 Koersen in Montreal Asbestos Corp. Canada Fund Consol Baihurst 1 Dor DEN HAAG Een aantal Zuidlim burgse Metaalbedrijven heeft met moeilijkheden te kampen. De proble men zijn deels van conjuncturele aard en worden deels door andere factoren veroorzaakt of versterkt. Of en in welke omvang deze situatie implica ties voor de werkgelegenheid zal heb ben kan naar het oordeel van de ministers Langman van economische zaken en Boersma van sociale zaken thans niet worden vastgesteld. Een en ander is mede afhankelijk van de verdere conjuncturele ontwikkeling. Aldus blijkt uit het antwoord op r schriftelijke vragen van de Tweede- 'Kamerleden Roolvink (ARP) en Bre men (KVP). Teneinde het inzicht in de totale problematiek en de mogelijkheden tot oplossing daarvan te verdiepen is de zer dagen aan het Centraal Instituut voor Industrie-Ontwdkkeling (CIVI) te Den Haag van overheidswege de opdracht verstrekt tot het instellen van een onderzoek bij de kleine en middelgrote industrie in het Zuidlim burgse herstructureringsgebied, in het bijzonder de metaal- en metaalverwer kende industrie. Boeken over computers zijn meestal technische boeken waarvan de tekst dikwijls moeilijk leesbaar is. De schrijvers zijn over het algemeen des kundigen, die enorm veel van compu ters afweten, maar dat betekent nog niet dat zij hun kennis ook begrijpe lijk op papier kunnen zetten. 'Moderne slagei\ in een nieuwe tijd' (Uitgave Samson) is een ander boek. Be schrijvers ervan D. Rietbergen en L. Steyn kunnen zich er niet op beroepen deskundig te zijn op het gebied van computers en wat daarbij komt kijken. Zij hebben alleen dat geschreven wat zij zelf konden vatten. Hun boek is dan ook een boek voor de leek door de leek dat de techni sche en maatschappelijke facetten van de computer belicht. Het boek dat ons handzaam lijkt voor diegene, die alge mene interesse heeft in het apparaat dat in vrijwel iedere sector van onze maatschappij is doorgedrongen, bevat een register, waarmede een groot aan tal computervaktermen die worden gebruikt, is terug te vinden. Prijs 12.50. Tar Bij Ned. Spaarkas werd weer meer gespaard Husky Nat Gas Mass t-<-rguson N»r Resources Shell Canada Idem Warrants 14% In Hardinxveld-Giessendam is het passagiersschip "Prinsendam", ge bouwd voor de HAL, van stapel gelopen. Het werd een tewaterlating nieuwe stijl: de bouwhelling ligt parallel aan de rivier, het schip glijdt bij de stapelloop in een soort 'kom' en wordt dan sterk afge remd en even later de rivier opgesleept. Uit de foto blijkt duidelijk dat het scheepvaartverkeer niet wordt gehinderd door de stapelloop. DEN HAAG De platenhandelaren mogen niet opnieuw een verticale prijsbinding invoeren. Prijsafspraken met de grammfoonplatenmaatschappij- en moeten verboden blijven, zo meent het College van Beroep voor het Be drijfsleven. In de praktijk betekent dit dat de platenprijzen niet verande ren omdat deze regeling al sinds 1966 bestaat. Zes jaar geleden heeft de minister van CRM een verzoek om verticale AMSTERDAM Voor de Nationale Bank voor Middellang "Krediet (een Amrodochter) is 1971 een jaar van groei geweest. Aan nieuwe contracten werd voor ƒ812 min afgesloten tegen 739 min het jaar daarvoor. 'Als men de aarzeling in de conjunctuur in aanmerking neemt, dan stemt de ont wikkeling niet tot ontevredenheid', zo schrijft de directie in het jaarverslag. Hoewel er een redelijke vraag naar middellang krediet bleef bestaan, bleef de vraag achter bij wat de NMBK als 'normaal' zou willen be schouwen. Bij een normale conjunc tuursituatie was de vraag naar inves teringskredieten zeker groter geweest. De conjuncturele afremming van de binnenlandse vraag had nog groter kunnen zijn, als de sterke loonkosten stijging niet tot een toenemende vraag naar middellang krediet voor diepte-investeringen had geleid. Le vendiger was de vraag naar exportfi nanciering. In de eerste vier maanden werden kredietcontracten afgesloten voor 297 min. Op jaarbasis ligt dit iets hoger dan 1971, maar de bank vindt het nog te vroeg om iets zinnigs te zeggen over 1972. Vastgesteld wordt, dat, afgaande op de ontvangen kredietaanvragen, tot op heden nog steeds van een herstel van de con junctuur geen sprake is in die sector waarin de bank vooral werkzaam is nl., die van de investeringsprojecten van middelgrote omvang. prijsbinding te mogen handhaven af gewezen. Tegen deze beslissing is de Vereniging van Grammofoonplaten Detailhandelaren (NVCD) in beroep gegaan bij het Beroepscollege. Dit protest is nu definitief afgewezen. De NVGD vreesde dat bij het wegval len van de collectieve verticale prijs binding voor de platenhandel een 'culturele verschraling' zou optreden, omdat de detaillisten vooral van de klassieke platen minder in voorraad durven houden. Dit kan er volgens de NVGD toe leiden dat de platenprodu centen op geringere schaal platen met culturele waarde uitbrengen. Maar het college van Beroep vindt dat er geen verband is tussen een eventuele verschraling van het assor timent culturele platen en het wegval len van de collectieve prijsbinding. Het staat niet vast, aldus het college dat in de afgelopen jaren waarin de collectieve prijsbinding al niet meer gold, de verkoop van klassieke gram mofoonplaten is teruggelopen. Dat de verhouding tussen het aantal verkoch te klassieke en populaire platen de laatste jaren zo is veranderd, is toe te schrijven aan de sterk gestegen omzet van de populaire platen. De staatssecretaris van economische zaken en de minister van CRM heb ben bij de afweging der belangen in redelijkheid tot hun besluit kunnen komen en hebben niet in strijd ge handeld met de beginselen van be hoorlijk bestuur, stelt het college van beroep. Bij dit laatste punt heeft het overwogen dat er niet gesproken kan worden van discriminatie van het pla- tenkartel ten opzichte van het boeken kartel. De boekhandel heeft wèl toe stemming gekregen om de verticale prijsbinding te handhaven. AMSTERDAM Het totaal inge schreven spaarkapitaal bij De Neder- landsche Spaarkas is in 1971 gestegen tot ƒ211 (195) min. In de onderlinge jaarkassen 1971 werd ingeschreven voor een nieuw spaarkapitaal van 26 min tegen ƒ24 min in de jaarkassen 1970. In het verslagjaar kwam jaarkas 1955V tot uitkering. Voor 913,51 in schrijvingen van nominaal 1080 met een totaal ingeschreven spaarkapitaal van 987.000 bleek beschikbaar te zijn 1,4 min. Indult. Spnrru Utll. Obl. Modi 5 juli 933.47 236.37 107.68 74.24 414.1 6 juli 942.13 236.22 108.45 74 23 416 6 7 juli 938.06 235.17 18.45 74.12 416.9 3 juli 8.140 12.570 1.673 781 542 6 juli 9.520 24.820 1.763 923 510 7 juli 12.900 17.220 1.735 576 809 K lied aan; b Bieden; L Laten; o Nom. Mala Juli dee. 154% 151% 155% 123% 126% 127S4 100%b i<iii, 105% 103% 102L 103% 60% 70% 70 %b 40.55-40.45 33 00 29.78-20 78 37.05 32 05-10 20.40-57 Loco B sopt 29"* 26 '3 27 24 118 00-121 50 117 00-12100 suiker cuoir. II luco A 00 iept. 6 37-6 35* okt. 6.31-6 29k 5 75 5.86b 5 79g Str. loco 174S4-179L 175'.-170L Lood St. L. 14.50 14 50 ANTWKRPEN Woltops juli aug. sept. 14.9(1 b 14.90b 14.85Y LONDEN i f per tao effectenkoersen avondverkeer AMSTERDAM ln het telefonisch effecten verkeer kwamen gisteravond de volgende koerse ntot stand. Tussen haakjes staat de officiële slotkoers van gistermiddag. Akzo (72). Hoogovens (76.80). Kon. Ohe 121.80-122 Bl (122.10). Philips 54.40 54.50). Unilever 129-129.50 gl (19). KLM (108.30). Be Westland-Utrecht Hypotheekbank heelt de afgifte tan 7,5 pet. pandbrie ven 1971 en 1972 gestaakt. Staatssecretaris Van Es (defensie) heeft zich in Osscndrecht georiënteerd over de situatie bij Pyro. Dit bedrijf je moet nog dit Jaar de poorten sluiten ('ls gevolg van de fusie tussen het moe derbedrijf, het staatsbedrijf Artiilerie- 'nrichtingen, en de Westduitse onder neming Dvnamll Nobel. Hierdoor zul len 58 werknemers op straat komen te staan. Van een onzer verslaggevers LONDEN De Brits-Nederlandse Kamer van Koophandel wordt steeds vaker benaderd door Nederlanders en Britten die willen deelnemen aan het handelsverkeer tussen beide landen. Op het ogenblik komen zo'n 700 aan vragen per week binnen. De heer H. van de Worp, directeur van de Kamer te Londen, meent dat deze toename e en weerspiegeling is van het voortdurend toenemende han delsverkeer tussen de twee landen. Reeds nu, lang voordat zelfs begonnen is met de afbraak van de douanerech ten tussen de EEG en Engeland, neemt deze handel met 10-15 pet per jaar toe. Plotseling roepen tientallen Nederlandse fabrikanten gelijktijdig de hulp van de Kamer in bij het zoeken van aktieve agenten in Enge land. En in tegenstelling tot nog niet zo lang geleden zijn ze bereid om de kosten te dragen van een gedegen onderzoek en is de tijd (bijna)' voor bij van 'geef ons eens een paar adres jes.' Even groot is de belangstelling in Nederland voor agentschappen voor goede Britse produktcn. Door de recente feitelijke devaluatie van het Pond. met ais gevolg lagere Britse exportprijzen, zal ongetwijfeld de Ne derlandse belangstelling nog toene men. De Kamer is sinds de beslissing van Engeland om zich bij de EEG aan te sluiten, door vele Nederlandse on dernemingen over benaderd en heeft voortdurend tien tot vijftien gevallen in behandeling. Het aanbod van Brit se zijde om in de EEG (wat de Kamer betreft: in Nederland) te in vesteren is in dezelfde mate toegeno men. Ter illustratie: in tien jaar tijd is het verschil tussen Britse investe ringen in het buitenland en buiten landse investeringen in Engeland ver drievoudigd is ten gunste van de Britten. De grote belangstelling die de Britse auto-industrie toont voor assemblage in Europa zou voor een aantal Neder landse toeleveringsbedrijven grote mogelijkheden kunnen openen. Het succesvolle assemblage experiment in Europa van b.v. British Leyland zou voor uitbreiding in aanmerking kun nen komen als die onderneming uit voering gaat geven aan haar plannen nm haar hu d ge omzet van 250.000 auto's per jaar in zeer korte tijd te verdubbelen. In de textiel industrie heeft het rationalisatie proces in En geland snellere voortgang gemaakt dan in Europa en grote bedrijven zoals Courtaulds en English Calico investeren automatisch in elke buiten landse markt die zij de moeite waard vinden. Wat de Nederlandse goederen export naar Engeland betreft staan voedings middelen nog steeds hoog op de lijst, maar ook Nederlandse machinerieën en chemicaliën nemen oen zeer belan grijke plaats in. In orde van grootte staat de Britse markt voor Nederland ongeveer op de 4e plaaLs. De Neder landse markt is voor de Britten even belangrijk. De wederzijdse goederen handelsbalans heeft sinds vele jaren ten gunste van Nederland gestaan, hoewel in afnemende mate. De nieu we devaluatie van het pond zal de Nederlandse concurrerende positie in de Britse markt wel weer wat moeilij ker maken. De aanstaande geleidelijke afbraak van de douanerechten, aan de andere kant. neemt deze moeilijkheid echter grotendeels weg. BRUSSEL De Europese Commissie heeft aan de ministerraad de bevoegd heid gevraagd om. in overleg met deskundigen van de lidstaten, te on derzoeken welke gemeenschappelijke maatregelen genomen kunnen worden om: het net van geregelde luchtvaart diensten binnen de EEG te verbete ren het luchtvaarttariefbeleid van de lidstaten te harmoniseren te komen tot een gemeenschappe lijke ontwikkeling van de luchtverbin- dmgen met derde landen. De technische en economische ontwik keling in het luchtvervoer en de toe komstige vooruitzichten maken een dergelijk onderzoek meer dan noodza kelijk, aldus de commissie. Omdat het luchtvervoer een grote rol speelt, niet alleen bij de handel met derde lan den, maar ook bij het interne han delsverkeer van de Gemeenschap, is, de uitbreiding een belangrijke factor, waarmee ernstig rekening gehouden moet worden. Er moet worden aangestuurd op een zo economisch mogelijk gebruik van het luchtruim en van het beschikbare materieel. De commissie vindt dat door harmonisatie van de wettelijke en bestuursrechtelijke bepalingen de hinderpalen voor een rationeler ex ploitatie van de luchtvaartdiensten op gemeenschapsniveau uit de weg ge ruimd moeten wordenEen gecoördi neerd beraad tussen de lidstaten en de luchtvaartmaatschappijen moet uit groeien tot een gemeenschappelijk be leid van de EEG-landen ten aanzien van de luchtvaart. NEW YORK 6/7 7/7 A CP Industrie* 44% 44% Alrco 17% 17% Allied Chemical 30% 30% Alum co of Am 39'. 50 American Brands 47% 47 Am Can 31 :u Am Cyanamld 33% 33% Am Electr Power 27% 27% Am Metal Climax 29*4 29', Am Motors 9", 9% Am Smelt and Ref 19% 19', Am Tel and Tel 4." 42 Arapex 7'6 7 Anaconda 18 17% Armco Slee) 2n% 20% Atlant Richfield 53% 51 Rendlx 45*4, 45*, Bethlehem Steel 28 28% Boeing 22% 21 Burlington Ind 35% 35% Canadian Pacific 16% 16% Celane>e 4"H 4K Chase Manhallen 54% M Chesap and Ohio 49', 4'- j Chrysler 30% 30 CUIes Service 36% 38% Colgate-Palmolive 77% 79', Coll Industries 19 18% Common w Edi.un 34% Cons Edison 25% 25% Cont Can 20% 29'. Cont Oil 27 26% Curtlsa-Wrlght 51 51% Curtlss-Wrlght A 64 64', Dart Industries 56% 56% Deere and Co 60'. 82 Dow Chemical «2 91% Du Pont (E 1) 165% 163*4 Eastman Kodak 1 36 137% Flrat Nat City 61% 62% Admiral Corp 19% 19% Ales 10 05 10 10 Alleghany Pow S 20% 20% Akron* 31% 31% Am Standard 12% 12% Amsted Ind 37*4 37% Ark Louie Gas 23% 23% Ball Ohio 4%% 56 49% Bayuk Clgara IS 13% Can Brewarlea 7% 7 Cerro 13% 13% Chadhourn Ooib" 2% 3 Chase Select Pd 11 74 11.80 Columbia Gaa 29", 1 Comlnco 27% 27% Coni iXrphon# 20% 21 i orp 18% 17% Ford Motor 64 «3*4 Kruehauf 37% 38 Gen Electric 66% M% Gen Foods 25', 26% Gen Motors 74*. 74*. Gen Publ Utll 21% 21*4 Gen Tel and Elec 27% 27% Getly Oil 74% 74 Gillette 48% 48% Glmbel Brothers 23% 23% Goodyear T and R 28% 28% Gull Oil 24% 24 llllnola Centr Ind 31% 31 Insiico 15 15 Int. Busln Mach 403', 404 Int Harvester 34 33*. Int Nickel of Can 31". 31*. Inl Paper 36% 36% Int Tel and Tal 52*4 52% J-ihna-Manvill# 33'4 34 Jonea and Laughl 16% 16% Kennecott Copper 22% 22% Kraltco 42 41 Ling-Temco Vough IS 12% Litton Industries 14*4 14% Lockheed Aircraft 10% 10% Uarcor 2384 23 -Martin Marietta 20% 20% May Dep Store* 47% 45'. Mcdonnel Douglas 38% 37' Mobil Oil 58'4 58 Vk Nabisco 56% 56% Nat Cash Register 33 32'. Nal Distil and Ct '20 19'. Nat Gypsum 17*4 17" Nat Steel 41", 42'. Nat Lead Ind 13-4 13 Norlh Am Rockw. 32 31% li Cigar 20% 20% Int Hnk for Rac Ini Flav Fr»* Inl Papal II 4) h star Cement Pacific Gai and El 27% 27% Penn Central 4% 4'» Papilco 84% 83% Phelps Dodge 36% 35% Philip Morris 111% H2% Phillips Petroleum 23% 28% Procter and Gamb 96% 93 RCA 35 34'4 Republic Steal 21% 21'. Reynolds Ind 74", 74% Royal Dutch Petr 3*% 38', Sania Fe Ind •Seart Kocbuclt Shell Oil southern Suuihern Pacific Southern Railway Sprirv Rand Standard OU Cal. Standard OU Ind Standard Uil N.J Sludebaker-Worthi Sun Oil Unilever Union Carblda UnlroyaJ United Aircraft United Brand* U S Steal Western Union Wiwringhouse El. Woulworth Nat Can NY Cawilr A North w*»i B N Am Philip* Co 44*4 44'4 24% 24% 33% 33% 22% 22% 19% 18% 25 24'. 16% 16% Standard Brand* iriion Klact Iriltvd ('orpa lulled Ua» 45% 4 5% 19', 19% 45% 45', 90% 89 i 43% 43% 62% 62», 70*4 69% 74*. 74% 44'. 11 43'. 43% 32% 32', 175% 175% 18% 1**4 41% 41% 46% 46% 17 17 36'4 36 13% 13*. 20% 29% 62% 82% 52% '-?% 36», 36% 1 14 9». 71% 71% 34*4 34% 10% 10% 24% 24 23*. 23% 50% 90% 40% 40 17 17% 0*4 0% 19 11% 32 31%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 23