Vierdaagse Apeldoorn: wandelen in de bossen Vertrouwenskwestie terecht? Kabinet heeft schijn nog tegen zich Musea bieden voor elck wat wils in de vakantieperiode 'ongewater bedreigt iesboschbekkens Overijssel niet blij met brief van Vonhoff Benzinestation door explosie verwoest Studenten hebben te hoge verwachtingen 'Begroting gigantische operatie' Gemeente Kamerik laat zomerhuisjes (drie) afbreken Informatiecentrum Vragen in Kamer E>ver juridische tolikliniek van VU Fototentoonstelling Nederlandse orgels in het buitenland DUW/KWARTET ZATERDAG 8 JULI 197 Binnenland /Kuist T9 Kil Duitsers vinden medaille te klein (ADVERTENTIE) Waarom ongelukkig? Lees in het nieuwe nummer van Her vormd Nederland hoe de schrijver Hu- go Claus dat ziet. Van een onzer verslaggevers APELDOORN Dinsdag zullen naar verwachting in Apeldoorn rond 1400 wandelaars van start ;aan voor de 19e Vierdaagse YWB. Is de binnenlandse markt ten opzichte van 1971 wat aange trokken, het aantal buitenlandse deelnemers is daarentegen ge laaid. 'Dat zit 'm', aldus de heer T. Achterberg uit Zeist, die de iropaganda bij de Nederlandse iVandelsportbond verzorgt, 'voor al in de Duitsers, wier aantal nog al gezakt is'. Hij heeft daar een saillante verkla ring voor. 'Als de Duitsers één keer Mj ons meegedaan hebben en een medaille hebben weggesleept, dan zie ie ze het volgende jaar in het alge neen niet terug, want dan krijgen ze illeen maar het cijfer twee. In Duits- and geven ze voor een wandeltochtje ran 10, 12 km vaak een veel groter kruis dan men bij ons voor vier dagen wandelen op de 30, 40 of 50 km intvangt. Iverigens, het aantal nationaliteiten s ditmaal in Apeldoorn ongeveer ge- ijk aan vorig jaar, misschien nog iets jroter. Het zullen er waarschijnlijk lertien zijn. Voor het eerst zijn ook Zweden van de partij. Voor de tweede .eer is er een inschrijving uit Israël Start laandagavond stat de 19e Apeldoorn- e vierdaagse officieel met een vlag- ;enparade op het Marktplein. Daaraan pordt medewerking verleend door de ,NKA-Harmonie uit Arnhem. Bij het iraaien van de hanen de volgende ichtend gaan dan de eerste tippelaars, ip stap, richting Loenen via het Apel- loorns Kanaal. Op de tweede dag oert de tocht naar Wiessel, Niersen n Gortel naar Epe. Kootwijk, Hoog- ioeren en Hoog-Buurlo staan voor de erde dag op het programma. Op de rierde dag gaat het naar Hoenderloo. .en groot deel van de wandelingen is litgezet door de Veluwse bossen, eels het Kroondomein. Flinke stuk- ren zijn niet verhard. Dat kan wat xtra ongerief veroorzaken, maar spe- iaal de liefhebbers genieten er tien teer meer dan op het beton. Genieten De verhouding tussen het aantal wan delverenigingen en het aantal indivi duele wandelaars is ongeveer fity- fifty. Er blijkt al uit dat het genieten van het landschap bij de NWB in Apeldoorn een grote rol speelt. Dat element van genieten blijkt even ens lit het grote aantal wandelaars, dat e 30 km verkiest; ongeveer 80 pet. an het totaal. Van de rest loopt het lerendeel de 40 km en wat dan nog verblijft bijna professionals in eze branche de 50 km. n tegenstelling tot Nijmegen, waar e Vierdaagse een week later wordt ehouden, is het militaire element in .peldoorn erg klein. Waarschijnlijk eperkt het zich volgende week tot ifcetgroep uit Brunssum en een club Ik abonneer mij van/Hervormd Nederland. GIRONUMMER: Abonnementsprijs 16.— per halfjaar; ƒ32,— per jaar. Abonnementen kun nen elk ogenblik ingaan. Bon - ingevuld in BLOKLETTERS - in envelop (zonder postzegel) verzenden Hervormd Nederland. Antwoordnummer 1776, Den Haag. Beste klanten treft de EHBO altijd tijdens de Vierdaagse. 'an een onzer verslaggevers 3EERTRUIDENBERG Bij over- Iracht van het beheer van de rivier Ie Donge nu in handen van rijks waterstaat aan het waterschap Vest-Brabant, zal sanering van de Jonge de allerhoogste urgentie krij- ;en. Dit betekent dat het waterschap eer snel over een geldlening van het ijk zal kunnen beschikken, volgens oorzitte H. Vermeulen van de actie- [roep 'Weg met de stank', nmiddels heeft minister Drees van ijkswaterstaat de actiegroep meege- leeld dezer dagen een gesprek te uilen hebben met het waterschap •ver het uitbaggeren van de beneden- oop van de Donge en het Wilhelmi- lakanaal. Volgens de actiegroep is de 'ervuiling nu ook diep doorgedrongen n de rivier de Amer en de kreken 'an de Biesbosch. Dit laatste heeft tot :evolgd dat ook de spaarbekkens voor let drinkwater van Rotterdam (vol lend jaar in gebruik te nemen) ern- tig worden vervuild. De stank is de aatste dagen in Geertruidenberg en laamsdonkveer weer intens. Door de age waterstand is de vaargeul onder Ie Dongebrug praktisch dichtgeslibt act vuil. Er staat nog maar 20 centi liter water. Britten uit West-Duitsland. Van de verwachte 1400 deelnemers komen er ongeveer 200 uit het buitenland. Er zit, wat de deelname betreft, bijna jaarlijkse groei in, maar zij is niet spectaculair. De kleinschalige NWB-Vierdaagse ln Apeldoorn vergt nauwelijks "minder voorbereiding van de numeriek veel grotere wandelmarsen in Nijmegen, temeer, daar men ook veel doet aan het scheppen van ontspanningsmoge lijkheden 's avonds. Een van de wakkere medewerkers is ZWOLLE Gedeputeerde Staten van Overijssel hebben de gemeentebestu ren in de provincie gisteren geadvi seerd de aanbevelingen van staatsse cretaris Vonhoff (CRM) over het vrij kamperen niet op te volgen. Boven dien hebben GS de staatssecretaris laten weten, dat zij ernstige bezwaren hebben tegen de verzending van de brief met aanbevelingen als zodanig, het tijdstip waarop de brief werd verzonden en de inhoud ervan. In zijn reactie zegt het provinciaal bestuur van Overijssel, dat de brief van de staatssecretaris zonder enig voorafgaand overleg met de provincia le besturen is uitgegaan. Volgens GS zijn de provincies erg nauw bij de zaak betrokken geweest, onder meer wegens de raakvlakken van het kam peren met de ruimtelijke ordening en de milieuhygiëne. Verder wordt erop gewezen, dat het beleid van een aantal provinciale be sturen ten aanzien van de regeling van de plaatsing van tenten en caravans in het buitengebied door het rond schrijven doorkruist, althans ernstig bemoeilijkt, wordt. 'Het kan niet an ders zijn, dan dat uw brief, die tij dens het kampeerseizoen in de open baarheid is gekomen voor de gemeen tebesturen en de politieautoriteiten uiterst verwarrend zal werken', aldus GS van Overijssel. Trouwens, ook in houdelijk roept de brief naar de me ning van het Overijssels college, een aantal principiële bezwaren op. de heer C. G. Bloem. Hij is er verantwoordelijk voor dat de routes met pijlen in driekleuren duidelijk worden aangegeven. Dat karwei moet 's nachts gebeuren, wat in de praktijk erop neerkomt dat 96 uren de kleren niet uitgalm. Propagandaman Achterberg tenslotte: 'Ze de wandelaars hebben me weieens venveten dat ik tijdens die vier dagen lekker in een auto met het NWB-embleempje langs de weg rijd. Maar ditmaal ben ik ze een slag vóór geweest. Ik heb, voordat ik naar Apel doorn vertrok, met mijn hele gezin, mijn vrouw en drie kinderen, in Bel gië de Ardennen-vierdaagse gelopen, vier keer 32 km. Ik zit dus wel goed ditmaal'. ARNHEM Een hevige explosie heeft gisternacht een benzinestation in Arnhem volkomen verwoest. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Op het moment van de ontploffing was alleen een chauffeur aanwezig, die bezig was 33.000 liter benzine uit een mammoet-tankauto over te laden in de voprraadtanks van het station. Er zijn benzine dampen vrijgekomen, die bij de verwarming terecht kwa men, waardoor de explosie ontstond. Van een verslaggever DEN HAAG Aan de universiteiten en hogescholen bestaat nog steeds de tendens om de studenten voor te spiegelen dat zij behoren tot een toekomstige elite en als zodanig als vanzelf op de betere plaatsen met de betere inkomens en een hoger aanzien terecht zullen komen, zegt het Neder lands christelijk werkgeversverbond in een commentaar op het manifest van rectores magnifici en hoogleraren over de werkloze jonge academici. Hieruit, meent het verbond, vloeit vaak een te hoog verwachtingspatroon voort, dat ongetwijfeld kan leiden tot defaitisme onder de academische jeugd als blijkt dat aan die verwach tingen niet altijd kan worden vol daan. De oorzaak van dit onbeant woord blijven van verwachtingen is volgens het verbond niet ?ozeer gele gen in het geringe aanbod van arbeids plaatsen alswel in het tijdens de studiejaren gekweekte elitebesef. Ook wat dit betreft zal er volgens het verbond een herbezinning moeten plaatsvinden op de status van de aca demicus en een herwaardering van zijn beroepspositie. Het verbond heeft er kritiek op, dat het in het manifest immoreel wordt genoemd om knappe koppen bij de uitreiking van hun bul tegelijk naar het arbeidsbureau te verwijzen. Waar in schuilt die immoraliteit dan?' vraagt het verbond. In een tijd van grote werkloosheid lijkt het niet meer dan democratisch dat academici een zelfde lot treft als niet-academici, meent het NCW. Van onze Haagse redactie DEN HAAG 'Het wordt een gigan tische operatie, maar we komen er wel uit', zei minister-president Bies heuvel gisteravond over de begroting 1973, waarmee het kabinet zich vol gende week bezig zal houden. Gisteren heeft de ministerraad zich door mi nister Nelissen (financiën) laten tie- lichten over de algemene financiële si tuatie, terwijl dinsdag tot en met op zijn vroegst zaterdag de meer gedetail leerde begrotingsproblemen aan de orde zullen komen. 'Vergeleken met 1973 vallen de pro blemen. die ik als minister van land bouw in de jaren 1963 tot 1967 heb meegemaakt, in het niet. Als de be groting bekend is, dan zal het parle ment erwat meer begrip voor heb ben. dat wij voor de verhoging van de collegegelden de kabinetskwestie ge steld hebben', aldus premier Bies heuvel. Hij had, zo zei hij, overigens wel begrip voor de bedekte veront waardiging waarmee de Eerste Kamer op het kabinetsbeleid rond de colle gegelden heeft gereageerd. Gevraagd of het kabinet dezelfde houding zou aannemen rond de verhogamg van de schoolgelden, waartegen in de Kamer ook, zo niet nog grotere bezwaren be staan, zei de heer Biesheuvel: 'Met het stellen van de kabinetskwestie moet je zuinig omspringen'. KAMERIK In tegenwoordigheid van burgemeester W. J. van Doorn en on der toezicht van vijf man rijkspolitie hebben gistermiddag werklieden van de gemeente op grond van de gebroe ders Berk drie in aanbouw zijnde zo merhuisjes afgebroken. Deze huisjes waren bedoeld voor de afdeling Utrecht van de Algemene Nederlandse Invalidenbond. Er was geen toestem ming gevraagd of gekregen voor de bouw. De gemeente beschouwde de bouw als illegaal. De gebroeders Berk voeren reeds twee jaar actie voor een groot kampeerter rein bij hun boerderij. Omdat de ge meenteraad eerst een voorbereidings- besluit goedkeurde om eventueel de vestiging van een camping mogelijk te maken, voelt de heer Berk zich zeer gedupeerd door een later raadsbesluit van april, toen de raad besloot geen medewerking aan de camping te geven. Hij is tegen dit raadsbesluit in beroep gegaan bij Ged. Staten, omdat hij op grond van het eerste raadsbesluit al veel kosten had gemaakt. Hij wil nu een kort geding tegen de gemeente aanspannen. Het zal velen, die zich bij het noemen van de naam Mondriaan alleen recht lijnig, wiskundig opgezette schilderijen voor de geest halen verbazen, maar ook dit schilderij Is door Mondriaan geschilderd. Te zien ln het Haagse ge meentemuseum. (ADVERTENTIE) Persoonlijke oriëntatie over vacatures bij de Rijksoverheid kan plaatsvinden bij het van de Rijks Psychologische Dienst, Eisenhowerlaan 132 te 's-Gravenhage. Geopend: maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.30 uur. Telefoon 070 - 50 12 28. Gelezen op spandoeken in Arn hem: Kijk voor uw plezier in het museum... Voor velen is kunst he lemaal geen plezier, maar een doodserieuze zaak, anderen ko men er nooit toe een museum of vergelijkbaar instituut te bezoe ken. Toch 'es doen in de vakan tie en niet alleen als het regent. Wie weet hoe het meevalt. 'n Paar tips, zomaar van overal. Veel musea houden echt wel een beetje rekening met die speciale vakantie klanten. Zoals in Arnhem, hebt u al kunnen lezen, tot 2 oktober. Oud, bewegend speelgoed te vinden is tus sen 17 eeuwse schilderijen uit het Rijksmuseum. En dat duurt dan tot 8 januari volgend jaar. De scheepvaart is dit seizoen ook helemaal 'in'. Door de zalen van het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden schalt de Toragaamse zeemans term 'Fai-Lai', wat zoveel betekent als 'Hijs de zeilen'. En dat heeft allemaal te maken met het zeilen op de Stille Zuidzee, die overigens lang niet altijd even stil is. Veel oude scheepsmodellen, 'n paar echte boten en zelfs een exemplaar van een 'cata maran'. een zg. dubbelsehip, dat je hier ook meer en meer gaat zien en dat is voortgekomen uit het oude Polynesische type. Ook tot 8 januari. Meer scheepvaart in het Singer mu seum te Laren, waar de Koninklijke Ned. Zeil- en Roeivereniging tot 17 september haar 125-jarig jubi leum viert, 'n Belangrijk facet van deze expositie is de pleziervaart in de kunst. Nog meer water in het Stedelijk Mu seum Schiedam waar de klassieke wij ze van het weergeven van het water, meer speciaal de zee, gesteld wordt 'EN HAAG Het Tweede Kamerlid cholten (ARP) is de mening toege- Jan, dat de juridische polikliniek »n de Vrije Universiteit te Amster- am moet doorgaan. Hij heeft daarom - ministers Van Agt van justitie, an Veen van onderwijs en De rauw van wetenschappen schriftelijk ivraagd hun medewerking te verle- ïn voor het uitvoeren van het plan, jvoorbeeld door toekenning van sub- die. et plan van de VU ketste af, omdat - kliniek na de oprichting geen dra toevoegingen van pro deo zaken 011 krijgen. In een toelichting heeft Jri Kamerlid erop gewezen dat het lan, een experiment, niet alleen he ugde rechtshulp te bieden aan men- 'n voor wie er nog een te grote fcmpelvrees bestaat ten aanzien van 1 gewone advocatenkantoren. Het "k zou ook een wetenschappelijk ■rakter dragen, doordat de aard en omvang van de behoefte aan rcntshulp en de hulpverlening zelf ^tenschappelijk zouden worden on- ^rzocht en begeleid. door prof. mr. I. A. Diepenhorst Het tegen middernacht eindigend debat over de collegegeldverhoging tot duizend gulden, in de Eer ste Kamer op de laatstverstreken dinsdag 4 juli gehouden, vertoont enkele merkwaardige trekjes en plaats voor een interessante, overigens niet nieuwe vraag van politiek staatsrechtelijke aard. In de eerste plaats viel op dat be knopte redevoeringen het beter doen dan uitvoerige vertogen. Vergeleken met ruime spreektijd vragende alge mene beschouwingen is een 6nel ver lopende discussie als over het wetsvoorstel-De Brauw een verade ming. Ook de minister vond, toen hij zich in tweede Instantie bekorten moest, de juiste toon; hij was zake lijk, beslist en indien het volgens hem nodig was, onverzettelijk. Vervolgens bleek hoe moeilijk het is zelfs voor intelligente mensen om wanneer eenmaal bepaalde stellingen betrokken zijn, elkaar geestelijk te ontmoeten. De socialist De Rijk was echt belangwekkend maar paste met name in zijn repliek een redeneer trant toe, welke weinig mogelijkheid liet, dat de opinies nu werkelijk bot sten. Vanachter de regeringstafel werd het gevecht op punten gewon nen, daar jhr. mr. De Brauw duide lijk maakte hoe het niet zijn taak was een in de formele logica zich ver schansende tegenstander van materie el ongelijk te overtuigen. Ten derde trad aan het licht dat er weinig politieke zaken sneeuwwit of roetzwart zijn. Tegenstanders van het ontwerp wezen met verve op de plot selinge sterke stijging der gevraagde bedragen, op de aantasting zo al niet van rechten dan toch van verwachtin gen: studenten moesten anders dan vroeger in het vierde jaar blijven betalen. Sommige bevolkingsgroepen werden lelijk getroffen. De opbrengst zou sterk tegenvallen. Men praatte het was onbevredigend over een klein onderdeeltje van het grote stu diefinancieringsprobleem. Voorstan ders wezen erop dat als men in 1930 310 gulden neertelde, in 1972 1100 gulden niet te veel was. Er werd gul compensatie geboden, zodat geen moeilijkheden zouden rijzen. Het was sociaal rechtvaardig, dat zij die het betalen konden, minder dan vroeger zouden profiteren van de ook door minderbedeelden opgebrachte gemeen schapsgelden. De studenten als groep moesten niet te sterk worden be voordeeld. Terzake van de onafhanke lijkheid der studenten van de ouders betekende het ontwerp een gedeelte lijke verbetering. Zoals gezegd de zaak was noch sneeuwwit noch roetzwart. De meerderheid der Kamer sommige leden der oppositie wellicht alleen om dwars te liggen leek te gaan tegen stemmen. Het wetsontwerp zou, tenzij de minister een nieuwe kaart op tafel gooide, worden verworpen. Hij kon slechts in theorie aanhangers winnen door nieuwe geldelijke toezeggingen, want hij moest iets in kas overhou den; hij kon persoonlijk de portefeuil- lekwestie stellen, een kunststukje voor een minister zonder portefeuille; hij kon daartoe gemachtigd het lot van het kabinet op het spel zetten. Principiële vraag Het laatste geschiedde. Gebeurde het met recht? Ziedaar de belangwekken de principiële vraag. Een regering heeft de bevoegdheid haar lot in de weegschaal te werpen. Zij zal het wanneer het goed is, zelden doen, enkel bij gewichtige kwesties. Het kabinet-Biesheuvel meende dat er reden was de Kamer het mes op de keel te zetten. De verhoging kwam voor ln het regeerak koord; men had het geld nodig. Bij toegeven nu, was straks het hek van de dam en deed het parlement wat het wilde. Was de zaak echter belangrijk genoeg, gelet op de kans van een lagere opbrengst dan geraamd? Het opnemen van een onderwerp in een regeerak- Prof. dr. L. M. de Rijk (PvdA, indiener van de motie waarmee de Eerste Kamer zich enige weken geleden tégen de plannen inzake het collegegeld uitsprak) wenste minister De Brauw geluk na aanvaar ding van diens voorstel in de Eerste Kamer. koord houdt afgedacht van de kwestie wie aan dit akkoord gebonden zijn niet in dat bij een weinig bevredigende uitwerking in een wet- ontwerp, alles moet worden geslikt. Wanneer men bij dergelijke menings verschillen begint met scherp te schieten, moeten er straks ratelsalvo's volgen. In Engeland, met het tweepar tijenstelsel, verdraagt men dit. Wij zijn met onze bonte politieke samen werking gevoeliger van gehoor. De uiteindelijke beoordeling der kwestie wisselt met de stoel waarop men zit. De regering vreesde dat een eerste door de Kamer haar met sukses toegeroepen halt een reeks van onaan gename stopbevelen zou openen. De Kamer oordeelde dat goed overleg tussen regering en parlement inhield het laten schieten van enkele tiental len miljoenen op een budget van even zo vele miljarden. De meesten van hen, die anders tegen zouden hebben gestemd, zwichtten voor de geoefende druk. Zij overwo gen met reden hoe een regeringscrisis op dat ogenblik tegen het landsbelang Inging, en hoe het ontwerp te onbe duidend was voor een conflict. Zij betreurden tegelijk dat het kabinet de spanning in de 'samenwerkingsketel' dermate opvoerde. Hier ligt tevens het antwoord op de vraag: Handelde het kabinet-Biesheu vel verstandig? Het is waar, dat men niets verspeelde. Het is eveneens waar dat de regering minder door gezag overtuigde dan wel als pressiegroep te werk ging. De toekomst zal leren of door haar niet het recht om de ver trouwenskwestie te stellen, ls over spannen. Voorshands heeft zij de schijn tegen, gezien uitspraken van bevriende fracties. Het is voor het éénjarig, moeizaam werkend kabinet te hopen dat schijn bedriegt tegenover de manier waarop ze dat tegenwoordig (soms) doen. Oudere meesters als Mesdag die zijn colle ga's placht toe te voegen: 'De zee is van mijn, daar mot je afblijve!' Israëls, Weissenbruch; wat latere als Leo Gestel, Friso ten ITolt, Sal Meyer en hedendaagse als Edgar Fernhout, Siet Zuyderland, Arie van Geest en Ton Klop. 'n Echte vakantietentoon stelling: met strandscènes van vroeger en nu. waterbakken met waterplanten, speelvijvertjes voor de kinderen, vis- fossielen, gedichten aan de muren en dia's en filmsTot 14 augustus. In Utrecht o.a. een tentoonstelling, die klinkt als een klok. In het Ned. Goud-Zilver en Klokkenmuseum wordt tot 28 augustus zeldzame uurwerken uit de gouden eeuw, me rendeels afkomstig uit Nederlandse particuliere verzamelingen. De uitvinding van het slingeruurwerk 1657, Christiaan Huygens staat centraal: 'n compleet overzicht van de eerste veertig jaren van de ontwikke ling van dit type. Een dergelijke serie klokken, het zijn er 39, is nog nooit in Nederland te zien geweest Het Haagse Gemeentemuseum vlak. bij Scheveningen biedt naast de grote Mondriaan-presentatie ook nog een zqer interessant overzicht van werk van Haagse kunstenaars (vanaf 1945) uit eigen collectie. Van elke kunstenaar één werk. Deze expositie geeft een goed beeld van hetgeen er de laatste kwart eeuw op artistiek gebied gaande was. Soms kun je ver baasd concluderen hoe 'uit-de-tijd' sommige zaken zijn, die je eens als een zeer vooruitstrevende zag. Verder, naast verschillende éénmansexposities, nog Nederlandse ontwerpen voor be hangsels uit 1777-1826 'Tuyngezigten en Blomkamers': behangselontwerpen van een oude 'fabriek' in Hoorn, aquarellen, die toen gebruikt werden als stalenboek. 'n Zeer charmante ten toonstelling van soms zeer verfijnde ontwerpen van verschillende kunste naars. AMSTERDAM Musea als het Rijksmuseum en het Stedelijk in Amsterdam zal ik nauwe lijks meer hoeven te noemen: in het Historisch Museum daar is de exposi tie 'Amsterdam die kleine stad' ver lengd tot 21 augustus en in het Tropenmuseum is 'Maya-kunst uit Mexico' te zien. Rotterdams 'Boymans-Van Beuningen' pronkt trots met de inderdaad erg fijne nieuwe vleugel, vol even eens nieuwe kunst en in het Museum voor Land- en Volkenkunde van die stad is o.m. een tentoonstel ling te zien, die door het museumpu- bliek zelf werd samengesteld. Dat waren zo maar een paar musea, er zijn er veel meer en overal. Ver geet de galeries niet, vaak zeer de moeite waard. Ook niet-kopers zijn er heus wel welkom. DEN HAAG De komende maanden zal in Frankrijk en een aantal andere landen w.o. Duitsland en de Verenig de Staten, een fototentoonstelling over oude Nederlandse kerkorgels worden gehouden. Zij is georganiseerd door de Directie culturele samenwerking en voorlich ting buitenland van het ministerie van buitenlandse zaken, op verzoek van het Johann Sebastian Bach Festi val, in St. Donat, Zuid-Frankrijk. Aan dit festival, dat zich afspeelt rond de ook in Nederland bekende Franse or- ganiste Marie-Claire Alain, nemen ook Nederlandse organisten deel, on der meer Gerben Bergstra uit Sneek en Piet van der Steen uit Utrecht. De Antwerpse uitgeverij 'Het Merca- torfonds', dat de 'Orgelkunst in de Nederlanden van de 16de tot de 18de eeuw' van Flor Peeters en Maarten Albert Vcnte heeft gepubliceerd, heeft meegewerkt aan de samenstel ling van de tentoonstelling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11