Groeiende markt voor brandweermaterialen Belangrijkste valuta worden weldra zwevend Schiphol wil winst gebruiken voor verdere uitbreiding Zwitserland maakt toestroming vreemd geld nog moeilijker BNG-lening tegen hogere rente FINESSES A. Thyssen partner in deel SHV-activiteiten Oranje-Nassau mijn krimpt produktie van kolen verder in Ziekenhuis leent f10 min. a 8%, pet Ned. fondsen in New York Koersen bankpapier in Amsterdam NZH weer flink in de rode cijfers Arufa (rubber) in fusiegesprek DOW JONES INDEX Amerikaanse goederenmarkten Wall Street vast gestemd TROUW/KWARTET DONDERDAG 6 JULI 1972 Economie-Finnnoiën T13 KIS Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De markt voor brandweermaterialen groeit. 'Het is met de algemene brandpreventie en met de uitrusting van de korpsen en bedrijfsbrandweren in Nederland goed gesteld. Dat heeft ons geen windeieren gelegd', zegt de heer J. de Boer sr. Hij is directeur van Ajax, Nederlands grootste fabriek en handelsbedrijf op het gebied van brandweermaterialen. De nieuwste ontwikkelingen op het gebied van brandbeveiliging zijn naar de mening van de heren De Boer en W. Wiebe verkoopleider de moderne sprenkelinstallaties en de detectieap- paraten, die reageren op rookontwik keling, vuur of een snelle tempera tuurstijging. Dure electronische appa ratuur die echter zijn geld wel op brengt. 'Voorkomen is nog steeds be ter dan genezen', vindt de heer De Boer. En Wiebe vult aan: 'Een bedrijf kan zich overal tegen verzekeren maar het verlies van omzet en klan ten na een brand vergoedt niemand hem. Daarom steekt men steeds meer geld in apparatuur die brand of begin van brand zo snel mogelijk signa leert'. Vader De vader van de heer De Boer richtte in 1910 een bedrijf op voor de pro ductie van isolatie en pakkingen, die nu nog maar 40 procent van de omzet uitmaken. In de loop der jaren werd namelijk steeds meer de nadruk ge legd op brandisolatie (decor, asbest) wat al snel leidde tot de handel in en de productie van brandweermateria len, onder de naam Ajax. Nog onlangs voerde het bedrijf een nieuwe huis stijl in de voor de 'brandweerafde- ling', om het belang daarvan te onder strepen. Ajax heeft 'n onderzoek af de ling voor mechanische research, ter wijl chemisch onderzoek plaats vindt bij het Duitse bedrijf Total waarmee De Boer nauw samenwerkt (een cadeau gekregen antieke handspuit in de showroom van Ajax getuigt er van). Die samenwerking leidde on langs tot een uniforme brandweerauto tegen een naar verhouding lage prijs. Tot nu toe werd bij de carrosserie- bouw voor brandweerauto's aan alle wensen van de klant tegemoet geko men, wat leidde tot sterke kostprijs- HEERLEN De Industriële Maat schappij, genaamd Oranje-Nassau Mij nen heeft in 1971 verder voortgang gemaakt met ie geleidelijke inkrim ping van de kolenproduktie. Per 1 juli werd de winning in de ON 2 beëindigd. In totaal werd nog onge veer 1.3 min ton kolen geproduceerd, wat een daling van 26 pet ten opzich te van 1970 betekent. De personeelsbe zetting nam af met 1197 man tot 4190 man. Voor 1972 wordt een produktie voorzien van rond 1 min. ton in de resterende ON-1 en ON-2, zo blijkt uit I het jaarverslag. Volgens de thans bestaande plannen I zal het mijnbedrijf rond 1 oktober I 1974 worden stopgezet. De uiteindelij ke beslissing wordt in overleg met de minister van economische zaken geno men, waarbij de situatie op de ar beidsmarkt een belangrijke beleidso- verweging zal vormen. De minister zal naar verwacht omstreeks juli 1972 een nota over deze materie aan de Staten-Generaal aanbieden. De uit bouw van de industriële activiteiten in de mijnstreek heeft sinds juli 1971 weinig voortgang gevonden. De herin- dustrialisatie van de Mijnstreek is trouwens in het algemeen tot stil stand gekomen. Oranje-Nassau heeft thans drie projecten in studie. De uitvoering van de plannen kan, zelfs als nog in 1972 een algemene klimaats- j verbetering zou optreden, niet voor 1973 worden verwacht. Oranje-Nassau hield in 1971 voor divi- dend en tantièmes 6.7 min over tegen 6.5 min in 1970. Van het totale nettoresultaat komt nog maar circa 6 pet. uit (Jc kolenwinning. Voor- gesteld wordt het dividend te handha ven op 8 pet. De maatschappij wil de vorm van een besloten vennootschap gaan aannemen. Voor de verslagge ving zal dit echter geen verschil gaan maken. verhogingen. De nu ontwikkelde uni forme auto beantwoordt aan de groot ste gemene deler van de wensen. 'Voor speciale gevallen blijven we aangepaste auto's maken', zegt de heer Wiebe. Hij vergelijkt Apeldoorn en Amsterdam. 'Hier moet de brand weer de wagen kunnen gebruiken bij hoogbouw en in stegen, in Apeldoorn is een grote watertank voor het ope- ren in bosgebied belangrijk'. Brandblusapparaten Behalve Haspels, slangen, uniformen verkoopt Ajax ook brandblusappara ten, gevuld met koolzuur of met poe der. Het eerste is niet buiten te gebruiken omdat het zich te snel verspreidt, poeder kan schadelijk zijn in ruimten met fijne apparatuur of in keukens. Voor de brandblusapparaten ziet Ajax ook nog een grote markt liggen. 'We hopen en verwachten ook dat in woonhuizen en auto's steeds meer brandblusapparaten zullen wor den gebruikt. Ajax heeft thans vestigingen in Am sterdam (het hoofdbedrijf), Loosdui nen (de produktieafdeling) en verder in Rotterdam, Sneek, Eindhoven, En schede. 'We kunnen overal snel ter plaatse zijn. Bij grote branden doen brandweercorpsen ook wel een beroep op onze voorraden', zegt Wiebe. Er zijn ongeveer vijfhonderd werkne mers. Het bedrijf is een familie n.v. waarvan geen omzet- en verlies- en winstcijfers worden bekend gemaakt. De Boer: 'Dat vinden we helemaal niet nodig'. In de twintiger jaren was (J(an)de Boer sr. een gevierd Ajax- keeper. 'De naam van mijn bedrijf heeft echter niets met mijn voetbal carrière te maken, maar met Ajax, de onverslaanbare Griekse god'. Zijn Ajax' brandweermaterialen onver slaanbaar? 'Er zijn door weigering van onze spullen nog nooit rampzalige dingen gebeurd', zegt de heer Wiebe tactisch. Overslag, transport en Rijnvaart SCHIPHOL Door de groei van het luchtverkeer heeft de Lucht haven Schiphol over 1971, ondanks de sterke kostenstijgingen, een hogere winst van bijna 7 min behaald, tegen ruim 5 min het jaar daarvoor, zo staat in het jaarverslag. Voorgesteld wordt de winst toe te voegen aan de algemene reserve gezien de grote investeringen, die de verdere en reeds begonnen uitbreiding van de luchthavenaccom modatie met zich meebrengt. UTRECHT Tot de reeds bestaande samenwerking op het gebied van trans port en overslag tussen de SHV en Ruhrkohlc uif Essen is toegetreden het grote Duitse staalconcern August Thyssen. Tot nu toe was het SHV- belang in de deelneming Steenkolen Utrecht 51 pet en dat van Ruhrkohle 49 pet. Nu wordt de verdeling SHV 50 pet, Ruhrkohle 25 pet en August Thyssen eveneens 25 pet. Steenkolen Utrecht bewoog zich tot voor kort ook op het gebied van de handel in vaste en vloeibare brand stoffen. Ruhrkohle heeft zijn 49 pet belang in deze handel geheel aan de SHV overgedaan, die de brandstoffen vervolgens uit Steenkolen Utrecht heeft gelicht en ondergebracht bij een andere dochter, de Vekoma. Het nu dus geheel op overslag- en transportac tiviteiten gerichte Steenkolen Utrecht is voor de helft belanghebbende in het Verenigd Overslagbedrijf Maas vlakte, waarin het Franse bedrijf Ma- nufrance en Frans Swarttouw ieder voor een kwart deelnemen. Het SHV- massagoedoverslagbedrijf in de Rot terdamse Waalhaven is 100 pet eigen dom en het Amsterdamse bedrijf De Rietlanden voor 50 pet. Daar zijn DSM, het Duitse Klëckner en Frans Swarttouw de partners. RIJNVAART Bij een andere poot van het SHV- concern, de Rijnvaart is eenzelfde ver houding ontstaan als bij Steenkolen Utrecht. In de Ned. Rijnvaartvereni ging krijgt de SHV 50 pet, Ruhrkohle 25 pet en Thyssen ook 25 pet. De Rijnvaartvereniging wordt al sinds eer jaar of vijf niet meer als zelfstan dig bedrijf geëxploiteerd, maar is on dergebracht in de Europese Waterweg Transporten. Deze onderneming is voor 60 pet eigendom van de Rijn vaartvereniging en voor de overige 40 pet van de Thyssen-Bornemisza-groep (die, zoals bekend niets te maken heeft met het eerder genoemde Thyssen-staalconcern, al zijn er fami liebanden). Het samenwerkingsverband tussen de SHV en Ruhrkohle is door de toetre ding van August Thyssen versterkt. Het Thyssenconcern is financieel ge zien veel gezonder dan het vrij moei zaam draaiende Ruhrkohle. DOETINCHEM De stichting Sint Jozef Ziekenhuis Doetinchem gaat een 8.25 pet 30-jarige obligatielening uit geven van 10 min. De inschrijving staat open op 13 juli tegen de koers van 100 pet. Aflossing zal geschieden a pari in 20 gelijke jaarlijkse termij nen, voor het eerst op 1 augustus 1983. Vervroegde gehele of gedeeltelij ke aflossing is toegestaan met ingang van 1982 en wel in de jaren 1982 tot en met 1986 tegen 101 pet en verder a pari. Beursnotering zal worden aange vraagd Kon. Olie noteerde op 5 Juli 38-38',<37%- Unilever 8 41-41 'i t41%-%); Philips 8 17- 17% (17-'i) en KLM 33% (33%). Opgave duPont. Clore. Forgan. Eenvoudige brandblusapparatuur kan een grote brand vaak voorko men. Pond en dollar iets in herstel BERN/LONDEN (Reuter, UPI) De Zwitserse regering heeft woensdag het binnenstromen van buitenlands vluchtkapitaal opnieuw moeilijker gemaakt. Voortaan moeten ingezetenen, zowel particulie- men, daar vooraf toestemming van de Zwitserse centrale bank voor ren als ondernemingen, die in het buitenland leningen willen opne- bezitten. Verder is de bankbepaling, dat voor uit het buitenland gestort geld een bepaald bedrag bij de centrale bank gedeponeerd moet worden uitgebreid tot banken met een balanstelling van meer dan 20 miljoen Zwitserse francs. Tot nog toe gold deze maatregel al leen voor de grote banken. In de derde plaats heeft de regering de banken verplicht elke dag hun bezit tingen en schulden in vreemde valu ta's met elkaar in evenwicht te bren gen. Onder die bepaling vallen ook aan- en verkopen van termijndeviezen. De maatregelen, die de Zwitserse re- Citibank in economische nieuwsbrief Emissiebedrag nog niet hekeiul DEN HAAG De Bank voor Neder- landsche Gemeenten heeft een nieuwe obligatielening uitgeschreven tegen een hogere rente dan de laatste emis sie. waarop de inschrijving bijna drie I AMSTERDAM De advieskoersen j voor buitenlands bankpapier, zoals die vandaag van kracht zijn. luiden: NEW YORK Volgens First National City Bank is het internationa le monetaire stelsel dichter bij een 'systeem, waarin de meeste be langrijke valuta zweven zonder officiële pariteiten' dan dan het me rendeel van de mensen denkt. In de maandelijke economische nieuws brief stelt de bank, dat een nieuwe crisis zou ontstaan, indien voor het zwevende pond sterling een nieuwe pariteit zou worden vastge steld, die in de buurt zou liggen van de huidige wisselkoers. vaste ruilverhouding hebben.' 'Vaste wisselkoersen zijn onverenigbaar met de vrije kapitaabelweging en het onaf hankelijke economische beleid, dat tot verschillen in de graad van inflatie leidt in de diverse landen,' zegt de bank. 'De algemene tendentie naar flexibiliteit is evident en het zwe ven van het Britse pond is slechts het laatste voorbeeld daarvan. De enige vraag is nu welke vorm die flexibili teit zal aannemen. Wellicht is er geen stabiel punt van stilstand te vinden tussen koersen die werkelijk zijn vast gelegd wat van 1961 tot 1967 het geval was met de belangrijkste valuta en koersen die zweven zonder officiële pariteiten (hetgeen officiële beïnvloeding niet noodzakelijkerwijs uitsluit).' Vandaag de dag is het niet meer de vraag of wisselkoersen gefixeerd kun nen worden dan wel vlottend ge maakt, aldus de nieuwsbrief. 'Wij staan voor het feit, dat zij flexibel zijn zelfs wanneer ze officieel en Belg. Franse Zwits. Zweedse Noorse Oosten r. Griekse dollar ponden frs DM kr. lires escudos Can. dlrs. frs. frs. kr. kr. sen. pesetas Fin. mark Joeg. din. dr. 3,13— 3.19 7,65— 7.95 7,22— 7,37 99,75—101.25 45,00— 47.00 53,50— 56,00 11.80— 12.40 3,19— 3.26 66,50— 68.50 84.00— 85,50 66.50— 68.50 48,25— 50.25 13.85— 14.10 4,95— 5.20 76,50— 78.50 18,00— 21,00 10,40— 11,40 maanden geleden werd opengesteld. Werd in april een 25-jarige lening uitgeschreven tegen een rente van 7 pet en een uitgiftekoers van 100 pet, ditmaal komt de BNG met een 25- jarige 7% pet-lening tegen een uitgif tekoers van 98,5 pet. Het bedrag van de lening zal na sluiting van de inschrijving worden bekendgemaakt. De datum van inschrijving is 14 juli, de stortingsdatum is 15 augustus, al dus de BNG. De lening, die is verdeeld in k- en cf- stukksn van 1000 zal worden afge lost in 15 nagenoeg gelijke termijnen, waarvan de eerste vervalt op 15 au gustus 1983. Vervroegde aflossing is de eerste tien jaar niet toegestaan. Daarna mag in de jaren 1982 tot en met 1986 vervroegd worden afgelost tegen 101.5 pet en verder tegen 101 pet. Jeursnotering in Amsterdam en Rotterdam zal worden aangevraagd. Aan de lening zal een schuldregister worden verbonden. Het prospectus verschijnt vrijdag 7 juli. De 7 pct-Iening van april was 125 min groot. Daarnaast werd toen nog een tienjarige lening uitgegeven a 6,75 pet, die een omvang had van 75 min. Beide leningen werden ruim overtekend. TE BEWEEGLIJK De economen van Citybank zijn van mening, dat 'de wisselmarkten tegen woordig te beweeglijk zijn, te gevoe lig voor mogelijke veranderingen in de pariteiten en zover vooruitziend dat zij op deze veranderingen vooruit lopen. Daardoor kan een systeem van strikt vastgelegde koersen niet meer werken, zelfs niet wanneer men be trekkelijk ruime marges aanhoudt.' De reden, dat het internationale mo netaire stelsel, zich dichter bij een systeem bevindt, waarin de belangrij ke valuta zweven zonder officiële pa riteiten, is niet, dat de regeringen en de centrale banker, dit zo graag wil len, maar dat het alternatief van steeeds verder ingrijpen in de mone taire verhoudingen en van binnen landse verstoringen een nog minder aantrekkelijk perspectief biedt. POND Wat het zwevende pond betreft, zijn de economen van Citybank van me ning. dat nu de activiteiten van het bedrijfsleven toenemen en de prijsin- flatie in Engeland in versneld tempo stijgt, een pariteit voor het pond, die de eerstkomende maanden gehand haafd zal kunnen blijven, wel eens beneden de koers zou kunnen liggen, rond welke het pond deze zomer waarschijnlijk zal zweven. Indien men een nieuwe pariteit zou vaststellen dicht bij het huidige wis selkoers, zou men derhalve een nieu we crisis uitlokken. Aan de andere kant zou een poging om op korte termijn een nieuwe pariteit vast te stellen, die een stuk beneden de huidi ge wisselkoers ligt, vermoedelijk op sterke weerstand stuiten op grond van de overweging, dat dit de concurren tiekracht van de Engelse exporteurs te zeer zou bevorderen. Van Brits standpunt uit bezien, zou er veel voor te zeggen zijn om te wachten tot de koers van het pond aanzienlijk verder is gedaald alvorens het weer aan een nieuwe pariteit te binden. HAARLEM De Noord-Zuid-Hol landse Vervoer Maatschappij heeft over 1971 een verlies geleden van ruim 1.3 min. In 1970 bedroeg het verlies bijna 1.2 min. In deze resul taten zijn de bijdrageir van rijk en gemeente begrepen. Als ter vergelij king van de bedrijfsresultaten de overheidsbijdragen buiten beschou wing worden gelaten, bedraagt het verlies in 1971 6.2 min tegen 2.7 min in 1970, aldus het jaarverslag. Tot de factoren die een belangrijke invloed hebben uitgeoefend op deze ongunstige ontwikkeling behoren vol gens NZH-directie de sterk gestegen exploitatiekosten en een aanzienlijke daling van de vraag naar de geboden diensten. De ingevoerde tariefs- en prijsverhoging (gemiddeld 8 pet) bo den enige compensatie voor de gevol gen van de ongunstige factoren. De stijging van de exploitatiekosten wordt in belangrijke mate veroorzaakt door de stijging van lonen en sociale kosten, die 67 pet van de kostprijs uitmaken. Het aantal reizigers daalde aanzien lijk. De gemiddelde daling was 9.7 pet tegen 6.9 pet in 1970. Voor 1972 verwacht de NZII dat het exploitatie tekort op de interlokale lijnen bijna volledig zal worden gedekt. gering tot dusver had genomen om de stroom geld uit net buitenland in te dammen, hadden nog mazen en die hebben wij willen dichten, zo ver klaarde de Zwitserse president, tev. ns minister van financiën, Nello Celio. Nog maar net de dag tevoren was besloten op toenemingen van buiten landse banksaldi een negatieve rente van 2 pet per kwartaal te heffen en om geen rente uit te keren op tegoe den van buitenlanders, die zijn ent- staan na 31 juli van het vorig jaar. Een dag of acht eerder was het niet- ingezetenen verboden aandelen en on roerend goed in Zwitserland te kopen. De Zwitsers hebben in de afgelopen weken ook getracht de toevloed van dollars te keren door deze munt niet langer meer te steunen op het laagste interventiepunt van frs. 3.7535. Toen de centrale bank maandag de tussen komst hervatte (waardoor de dollar koers ongeveer 1V6 pet rappen steeg) moest zij ongeveer 250 min. uit de markt nemen om de dollar op het officiële minimumpeil te houden. De regering Is niet gelukkig met de nieuwe maatregelen, die alle een be perkend karakter dragen, maar zij heeft het desondanks nodig gevonden tot die stappen over te gaan. Volgens de president kunnen de maatregelen wel enkele jaren "an kracht blijven, zo lang de regering de bevoegdheid bezit de Zwitserse valuta te bescher men. Als echter blijkt dat zij niet langer nodig zijn kunnen de bepalin gen eerder wórden ingetrokken. Celio zei het nog te vroeg te vinden om een oordeel te geven over de uitwerking van de reeds van kracht zijnde maat regelen, maar hij merkte op het volste vertrouwen te hebben in hun doelmatigheid. In financiële kringen in West-Duits- land zijn velen van mening, dat het verdwijnen vam minister van economi sche zaken en financiën, Schiller, de weg opent naar nog meer maatregelen om de geldstromen in te dammen. Overigens zijn de koers en van het pond en de dollar in Frankfort iets hoger dan dinsdag. Ook in andere markten was dit het geval. In Londen maakte het Pond een sprong vooruit van 3 dollarcenten naar een slotnote- ring van 2,4475, wat trouwens nog steeds neerkomt op een devaluatie van ruim 6 pet. Voor de dollar was Tokio de enige ongunstige uitzonde ring. De centrale bank moest naar schatting 150 min kopen om de dollar iets boven het officiële mini mum van 301,07 yen te houden. ARNHEM De Arnhemse Rubberfa briek Arufa, een paar maanden gele den nog aan de rand van de afgrond, praat deze week met de rubberfabriek Bakker in Ridderkerk over de moge lijkheden van een fusie. Mochten de onderhandelingen mislukken, dan zal de directeur van Arufa, de heer J. Volbeda. trachten een partner te zoe ken in Engeland. De positie van Arufa was een paar maanden geleden leer hachelijk, toen de Duitse Achscnwerke. de belangrijk ste aandeelhouder van Arufa, het Arnhemse bedrijf wilde liquideren. De uitkomsten van een Duits accoun tantsonderzoek liet nl. weinig heel van de mogelijk nog bestaande toe komstverwachtingen. Harzer Achsen- werke wilde surseance van betaling aanvragen. De groei van het luchtverkeer nam vorig jaar wederom toe, zij het wat minder sterk dan in 1970. Het aantal vliegtuigbewegingen in het commer ciële verkeer steeg met 10 pet, het aantal passagiers met 16. het vracht vervoer met 2 en het postvervoer met 7 pet. In volle gang is de aanbouw van het stationsgebouw, dat meer dan twee maal zijn huidige omvang zal krijgen. In dit gebouw zijn de vertrek- en aankomsthal voorlopig nog ruim ge noeg, maar volgens de prognoses zal het luchtverkeer over drie jaar zo Leidsche Wolspinnerij zal voorstellen het dividend over 1971-1972 vast te stellen op 20 pet In contanten, waar van reeds 6 pet als interim werd uitgekeerd. Daarnaast zal worden voorgesteld 5 pet in aandelen beschik baar te stellen. Over het voorgaande boekjaar (eindigend 31 maart) werd in totaal 18 pet in contanten uitge keerd. Het perspectief voor de uitgeversmaat schappij Edicotn (in 1970 ontstaan uit de fusie van Van Goor en Mouton) is nog steeds gunstig. De gang van za ken in de eerste 6 maanden ran 1972 wettigt de verwachting, dat de winst zich dit jaar gunstig zal ontwikkelen'. De fusie heeft de resultaten in 1971 nadelig beïnvloed het dividend gaat van 14 naar 11 pet), maar het gaat nu steeds beter', aldus het bestuur op de jaarvergadering. EMBA, Maatschappij voor Beheer en Ontwikkeling van Industrie- en Han delsondernemingen, stelt voor het di vidend over het per 30 april geëindig de boekjaar 1971-1972 te bepalen op onveranderd 14 pet (ƒ21 per aandeel van ƒ150). Het tarief van daggeld is woensdag verlaagd van 2,5 naar 0,5 pet. Reden is de vergaande verruiming van de markt door de steunaankopen van de Nederlandsche Bank in de dollar en een terugkeer van bankpapier. De gunstige ontwikkeling van Unikap (rijwielen) in het vorige boekjaar, heeft zich in de eerste negen maan den van het nieuwe boekjaar voortge zet. Door de hogere afzet van rijwie len, zowel ln binnenland als bij ex port, is, ondanks een daling bij de afzet van bromfietsen, de omzet In geld met 13 pet gestegen. groot zijn geworden, dat daarna meer ruimte nodig zal zijn. Gehoopt wordt derhalve, dat de vergroting van het gebouw in het voorjaar van 1975 ge reed zal komen. In het verslagjaar steeg het aantal passagiers van 5.1 min tot bijna 6 min. Het aandeel van het chartervervoer bedroeg daarin 1,6 min reizigers, wat neerkomt op een groei van ruim 30 pet. VRACHT Bij de vracht deed zich voor het eerst een aanzienlijke daling voor in het Europese verkeer en wel van 9 pet, maar op de intercontinentale diensten maakte de stijging van het vrachtver voer dit verlies weer goed. Vooral door de langdurige zeehavenstaking in de VS groeide deze categorie met 18 pet, zodat het totale vrachtvervoer toch nog 2 pet hoger was dan in 1970, De geluidshinder van vliegtuigen blijft een voortdurende zorg van de luchthavendirectie, die reeds talrijke maatregelen heeft genomen ter beper king van dit lawaai. 'Met name voor Zwanenburg zal het moeilijk blijven om, zonder additionele maatregelen, de geluidsbelasting op langere termijn tot aanvaardbare waarden terug te dringen', aldus het jaarverslag, dat vervolgens nog eens de nadruk legt op het belang van een vijfde baan. 'De zeer gunstige invloed van een vijfde baan op de geluidsbelasting van m.n. Zwanenburg is voor ons dermate sprekend, dat wij, in het besef van de afwezigheid van bruikbare alternatie ven, niet aflaten hierop te wijzen.' gaai m Koersen in Montreal 30/6 3/7 5/7 Asbestos Corp. 21%b gesl. 21% Canada Fund 63 88 Id. 69 23 Consul Hainurst 12% Id 12% Uom tar A C'lv-in 14% Id 14% Husky 14% Id 14% Nat Gas 16% Id. 16% Mass kerguann 14% Id. 14% Nat Resource# 7 671. Id. 7 72L Shell Canada 44%b Id. 44% Idem Warrants 24% Id. 24% Indust. Sporru lull. OM. Mod* 30 juni 929.03 233.30 106.63 74.19 411.9 3 juli 928.66 235.02 107.36 74.25 5 juli 933.47 236.37 107.68 74.24 414.1 Aaod. obi. rat. u. L. 30 Juni 12.860 18.670 1.721 902 502 3 juli 8.140 12.570 1.673 781 542 5 juli 14.710 18.510 1.759 844 569 Sfr loco 173 177%L 178%-176L laiiid St. L. 14.50 14 50 ANTWKBPKN CMI'>«0 Inrwe 3/7 5 Juli 149% 148% sept 150 150 dec 153% 154% Mela Juli 122% 122% lull 125% 125'. dec 127% 126% Haver Jult 72% 73% sept. 70% 714 dec 73% 74s Sojabonen lull 354% 358% auR. 354% 357% sept. 345% 345% WINNIPEG togge Juli okt. dec. gcsl. I0l7.b gcsl. 103% gcsl. 10314b gesl. 69' 'j geil. 70% L gcsl. 70 b - Gedaan b - Kleden: L Laten Gerat lull "kt. dec. gesl. gesl. gesl 111 1131 112%b Mjnzaad lult okl. gesl. gesl. 283%h 287b Katoen lull ok' mrt NEW VUKK gcsl. gesl. gesl. 39.85-80 33 05 29.78 cocao Loco G Loco 8 sepi dcc. 30% 29% 26.43 26.90 30% 29% 26 44 26 89 Wol tope loco met gesl 120 OOn gesl 119 00-121.50 suiker contr. II loco 5.6O vept 5.90-86R okt. 5.89-87g 5.70 6 06-03? 6.03c Koper lull •cut gesl. gesl. 46.83 47 53 1271b l!«%b 1261b 129b 127%b 127%b gcsl. gesl. gesl. 14.90-15 10 14 90b 14.75b LONDKN Metalen en l per irles \KW YIIHH ACF lm Airco Allied Chemical Alum co of Am American Brands Am Can Am Cyanamld Am Electr Power Am Metal Ctlmas Am Motors Ara Sraelt and Ref Am Tel and Tel 43% 17% 29% 49 46% 30% 34'4 27% 29% 9". 19% 41% Ampei 7% 7% Anaconda 17% 17% Armco Sieel 20% 20% Atlant Richfield 54% 54% Bendlx 44% 45'i Bethlehem Steel 28% 28 Boeing 21% 21% Burlington Ind 35% 35% Canadian Pacific 16 16% Celanese 45% 45'v Chase Manhaften 54 53% Chesap and Ohio 48% 49% Chrysler 30% 31 Cities Service 35% 36% Colgate-PalmoUva 74% 76% Colt Industries 19 19% Commonw Edison 33% 14% Cons Edison 25 23 Com Can 29'4 29% Cunt Oil 24% 26% Curtlaa-Wrlght 55% 57 Curtlss Wright A 68% 70% Dart Industries 53% 55 Deere and Co S9'4 >9% Dow Chemical 90% 91 Uu Pont iK 1) 182% 163 Eastman Kodak 134% 34% Flrat Nat City •0% 81% Admiral Corp 19% 19% Ales 10 05 10 05 Allegheny Pow S 21% 20% Aksona 29% 30% Am Standard 12% 12 Amsied Ind 17% 371 Ark Louis Gax 22% Bait A Ohio 4%« 49%b48%b Bavuk Clgara 13% 18% Can Brrwerlaa 7% 7% C'erro 13% 11% Chadbourn Ootb 1% 1 Chas« Select Fd 11 88 11.71 Columbia Oat 28% 28 Cnmlrico 18% 28% Cuiil telephone 21 21 Plum Corp 17% 11 Gen Electric 68% Gen Foods 25% Gen Motura 74% Gen Publ Utll 21% Gen Tel and Elec 27% Gelty Oil 74% Gillette 4»% Glrabel Brothers 3%es Goodrear T and R 27% Gulf OU 24% Illinois Centr Ind 31% Insllco 4%ex Int Busln Mach. 395% Int Harvester 82% Int Nickel of Can 31% Int Paper Int Tel and Tal Nabisco 57% 56% Nat Cash Register 32 32% Nat Dlatll and Cl 19% i»% Nat Gypsum 17% i»% Nat Steel 41% 41% Nat Lead Ind 13% 13% North Am Bockw. 31% 32 Ung-Temco-Vough 12% Litton Induatrles 15% Lockheed Aircraft 10% Ytarcor 24% Martin Marietta 19% May Dep Store* 46% Mcdonnel Douglas 37% Mobil OU 57% olm 16% 16% Pacific Gas and Cl 27", 27% Penn Central 4% 4'. PepsIco 83% 93% l'helps Dodge 37% 37% Philip Morris 106'i 109', Phillips Petroleuiï 27% 27 Procter and Uamb 94% 35% RCA 34% 34% Republic Steel 21% 21% Revnnlds Ind 73% 75 Royal Dutch Petr 37% 3H 29% 109% 4574 Santa Fe Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Southern Psctflc 45 Southern Railway 89% Sparry Rand 41% Standard Oil CaL 61% Standard Oil Ind 69% Standard Oil N J 74% Sludebaker Worthl 45% Sun OU 43% Tesaco Tesas Oull 32% 32% Tesas Instrum. 16Bex 173% Transamertca 18% 18% 30% 110% 45% 19% 45% 89% 42% «1% 69% 74% 45% Unilever Union Carbide Unlroyal United Aircraft United Brande U S Steel 41% 41 45% 45% 19% 16% 85% 35% 14 13% 29% 29% Western Union 60% 62% Westlngbnues KI. 51 50% Wool worth 37% 37', Int Bnk tor Ree Int Fli» Prsg Int Paper (9 4) Interspar Kansas Cttv Ind l.ehinan Msdison fund 99%b 9 46% 60% I 43% 94% 33% 13% 18% 14% l«% Nat can NY Cmitr A North West B N Are Philips C9 standard Brands Candy II 13% 9% 9% 71 71% 84% 33 39% 40% 17% 17

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 15