Reisbureaus in zorgen door houding Israël Juridische hulp straks in wijkcentra Zaanstreek verliest groot metaalbedrijf Fischer Zaak van Sqwsjale Joenit wordt opnieuw behandeld Aardgasverkoop steeds groter Schooljeugd op de creatieve toer Kunstgebit? Bonden: 'Ontwerp oudedagsreserve totaal ongeschikt' Vader steekt zoon dood bij ruzie Vrachtwagens op elkaar: dode en drie gewonden daar blijft'n mens gezond bij! Commandostaven luchtmacht ingekrompen Chichester onopgemerkt in Plymouth Nederlandse tanker vaart Liberiaan aan Turken maken pond meer waard Plan van Amsterdamse Jonge Balie: Opzet lijkt wat op die van de V.U. ^TKOirWjCVARTET DINSDAG 4 JUL.I 1972 Krach I. g protest bij Israël gevraagd Van -en onzer verslaggevers IDEh HAAG Het Tweede Kamerlid Pors (DS'70) heeft de op het ogeiblik in Cairo verblijvende minister Schmelzer en staatssecreta ris Iruisinga (verkeer en waterstaat) gevraagd krachtig te proteste- rentegen de Israëlische weigering om extra vakantievluchten van de KLI op Tel Aviv toe te staan. Op deze manier is Israël, volgens de hef Pors, bezig een 'buitengewoon onympathieke indruk' te vestigen op Ittnncnland TS K5 Nederlandse publieke opinie, ook opdat deel, dat Israël 'zeer genegen' is. De Nederlandse reisbureauwereld is dor de weigering inmiddels ernstig lómoeilijkheden gekomen. Met kunst- u et vliegwerk wordt geprobeerd de m eikele honderden passagiers, die voor tfe eerste vier vluchten hadden ge bekt bij andere maatschappijen on- èr te brengen. \orige week werd een deel van de «kantiegangers naar Tel Aviv gevlo- jen door een Britse chartermaatschap- tij en een ander deel met Lufthansa sn Air France. Ook worden kleine jroepjes per trein naar Zwitserland gebracht, waar Swissair de open plaat sen opvult in haar lijntoestellen. Of alle gedupeerden op deze overigens v kostbare manier kunnen worden ge It ervolg van pag. 1 i- Het genereuze aanbod van Slater redt de IJslandse organisatoren van een r forse debacle en professor Euwe van 1 een nog heftiger storm van kritiek. Zondag al hadden de Russen de Ne- iderlander niet gespaard, gisteren liet ook Ewfim Geiler, de leider van de Russische delegatie in IJsland, weinig heel van de taktiek die Euwe had gevolgd. Hij beschuldigde Euwe er ook van de essentie van de gesprek ken die de FIDE-president met de Rusisën had gevoerd verkeerd te heb- iben weergegeven. Geiler: 'Nu Euwe de zaak op zijn manier heeft behandeld, moet ik wel (verklaren wat achter gesloten deuren is gebeurd'. Volgens de Russische de legatie had de FIDE, Bobby Fischer .moeten diskwalificeren. 'Maar daaren tegen nam FIDE president Max Euwe de meer dan ongepaste rol van Fi schers verdediger op zich. Zelfs zon der een officieel verzoek van Fischer of van personen die door deze offici- eel gemachtigd waren besloot de FIDE- 'president de eerste partij twee dagen 'uit te stellen, waarbij als motief werd aangevoerd de verdichte ziekte van de (uitdager'. Grootmeester Gelier zei ook nog, dat toen hij vroeg welke garanties Euwe kon geven dat de partij werkelijk door zou gaan als Fischer twee dagen uitstel kreeg en of Fischer gestraft ;zou worden, Euwe niet verder kwam dan een hulpeloos gebaar. 'Euwe 'heeft uitgelegd, dat hij de officiële opening van de match die op 1 juli plaatsvind, niet als het officiële begin van de partij zal worden aangemerkt'. Volgens de Russische schaakbond moet Bobby Fischer onmiddellijk worden gediskwalificeerd. In een offi- ciële'verklaring hebben de Russen een ernstig protest laten horen tegen de j hele gang van zaken. Als vanmiddag om tawalf uur niet alle maatregelen zijn genomen om de FIDE-regels te respecteren, zo zegt de verklaring, dan zal de Russische schaakbond de match als door de uitdager en door 1 de FIDE-leiding vernietigd beschou- I wen. Met alle consequenties van dien. De Russen beschuldigen Fischer ver der van chantage. 'Fischers aktie kan alleen veroordeeld worden en de uit spraak moet dan diskwalifikatie lui den'. J Euwe werd door Fischers handelingen j en de Russische reaktie daarop nogal I pessimistisch. Gistermorgen zei hij nog: 'Ik denk dat er helemaal niet gespeeld zal worden'. Dat péssimisme sloeg om toen het aanbod van Slater j bekend werd. Al eerder had de Neder- j lander laten horen, dat als de Ameri kaanse schaakbond het door Fischer geëiste bedrag zou willen betalen, de I FIDE daar geen enkel bezwaar tegen zou hebben. En na Slaters aanbod 'Dit geld is meer dan dertig pet. recette die Fischer eist. Ik hoop dat hij nu zal besluiten toch te komen'. In de tweekamp van de eeuw, met een voorhistorie goed voor een forse thriller, is bankier Slater de eerste winnaar. Zijn naam prijkt op de voor pagina's van alle Engelse kranten. En al kent niemand de schaakkwaliteiten van de jonge bankier, hij zelf blijft erbij dat zijn enige motief was: 'Het redden van de tweekamp, omdat ikzelf zo veel van de schaaksport houd'. DEN HAAG In de eerste vijf maanden van dit jaar is de totale aardgasverkoop van de Nederlandse Gasunie met 37 pet. gestegen ten opzichte van de overeenkomstige peri ode van het vorig jaar. De gedistribu eerde hoeveelheid bereikte een om vang van 25,2 miljard M3 tegen verle den jaar 18,3 miljard m3. In mei was de gasafgifte 52 pet. groter dan in mei van het vorige jaar. Dit houdt volgens een woordvoerder van de Gasunie verband met het kou de weer en met grotere afleveringen aan de industrie en de tuinders. De grotere leveranties aan de industrie vinden plaats- volgens eerder gemaak te afspraken. ARNHEM Een geparkeerde vracht wagen met aanhanger met 15.000 over hemden ter waarde van bijna 100.000 gulden is gestolen. De overhemden waren eigendom *'3n de textielfabriek Cojo, de vrachtwagencombinatie van een Arnhems expeditiebedrijf. holpen, valt echter te betwijfelen. Te meer omdat de weigering waarschijn lijk niet beperkt zal blijven tot de vier eerste vluchten van de serie vakantievluchten, die de KLM deze zomer op haar programma heeft staan (in totaal 68). Onderhandelingen tus sen de KLM en de Israëlische over heid over toestemming voor de rest van de vluchten zijn op het ogenblik gaande, maar hebben nog niet tot resultaat geleid. Hoewel het voor de hand lijkt te liggen, dat de weigering van Israël voortkomt uit een streven zoveel mo gelijk toeristenvervoer aan El Al toe te spelen, gelooft men in luchtvaart kringen niet, dat dit de hoofdoorzaak is. Dit leidt men af uit het feit, dat El Al tot nu toe nauwelijks in staat blijkt te zijn geweest de KLM-passa- giers over te nemen: ook voor El Al is de zomer een drukke tijd. Ontstemd Waarschijnlijker acht men het, dat El Al ontstemd is over de toestemming van de Israëlische regering aan de KLM een vierde wekelijkse lijndienst op Tel Aviv uit te voeren (zondag jl. werd de eerste gemaakt). Dit akkoord is het resultaat van recente besprekin gen tussen minister Schmelzer en zijn Israëlische ambtgenoot Abba Eban. De Israëlische minister zou de ver gunning hebben verleend over het hoofd van El Al en de Israëlische rijksluchtvaartdienst heen. Hoewel minister Schmelzer in dit on derhoud toezegde al het mogelijke te doen om El Al landingsrechten op Curagao en Caracas te geven door El Al zeer begeerd omdat de maat schappij nog geen enkele lijn op Zuid- Amerika heeft acht men het voor alsnog belangrijker, dat de spoeling op de lijn Amsterdam-Tel Aviv niet wordt verdund. Daarbij speelt mee, dat landingsrechten op Curagao geen zaak zijn, waarover Den Haag beslist, maar de Antilliaanse regering. ■Hoge Raad vernietigt arpest van hof Van een verslaggever DEN HAAG De 27-jari^e Bennie B., medewerker van de 'Sosjala Joenit' in Den Haag,.;/lie door het gerechtshof ontslagen was van rechtsvervolging, zal opnieuw terecht moeten staan, nu voor het ge rechtshof in Amsterdam. Een plaatje dat in veel plaatsen van ons land te schieten zal zijn, nu de schooljeugd vakantie heeft ge kregen. Getuige deze foto, gemaakt in de Spaamdammerbuurt in Amsterdam, vermaakte de jeugd zich best met straat-tekenen op en tussen asfalt, stenen en auto's. 'Argument bank onbegrijpelijk Van een onzer verslaggevers ZAANDAM Ondanks de verwoede pogingen die het afgelopen weekeinde, tot gisteravond toe, in het werk zijn gesteld om de Zaan- landse Scheepsbouwmaatschappij van de ondergang te redden, is het dreigende faillissement onafwendbaar geworden. De ZSM is het eni ge grote metaalbedrijf in de Zaanstreek. (ADVERTENTIE) Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en rr.en kan rustig eten,' lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een notuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook ae'pdem fris. Geen onaan gename smaak, of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,67 bi| apotheken en drogisterijen. De Hoge Raad heeft gisteren het arrest van het Haagse gerechtshof ver nietigd omdat de beslissing omtrent de strafbaarheid "an B. daarin niet naar behoren met redenen was om kleed. B. heeft terecht moeten staan omdat hij een veertienjarig meisje dat van huis weggelopen was bij de Sosjale Joenit aan de nasporingen van politie en justitie had onttrokken. 'Volgens B. had hij dat gedaan om goede hulp aan het meisje en haar ouders te kunnen verlenen. Het hof had het onttrekken van het minderjarig meisje aan "de opsporin gen wel een strafbaar feit genoemd maar achtte Bennie B. niet strafbaar 'omdat hij verontschuldigbaar ge dwaald had in de wederrechtelijkheid van zijn handelen'. Daarom ontbrak volgens het hof 'de schuld. Het hof had ondermeer overwogen dat het kén voorkomen bij hulpverlening aan een minderjarige niet aanstonds wordt meegewerkt aan opsporingen door de politie zónder dat de hulpver lenende1. instellingen het onttrekken van minderjarigen aan het over hen gestelde gezag beogen. Ook nam het hof in aanmerking dat het hier ging om een eerste stadium van hulp. Volgens de Hoge Raad gin» het cr echter om niét dat B. niet direct aan de opsporing heeft meegewerkt of dat hij de minderjarige heeft onttrokken aan het over haar gestelde gezag maar dét hij het meisje opzettelijk verbor gen heeft en aan de opsporingen van politie cn justitie onttrokken heeft. Deze opvatting sluit aan bij de cassa tiemiddelen van de procureur-gene raal van het Haagse gerechtshof. Zie ook pag. T5/K7 Van onze correspondent HEERLEN In het ziekenhuis van Heerlen is gistermiddag de 34-jarige Jan van dc B. uit het Limburgse Chevremont overleden aan de verwon dingen, die zijn vader hem 's morgens met een broodmes aan het hoofd had toegebracht. Dc vader de 57-jarige H. v. d. B. kwam tot zijn daad na een hevige woordenwisseling met zijn zoon om dat deze pas om zes uur 's morgens was thuisgenkomen na een uitgebrei de tocht langs enkele bars in de omgeving. Tijdens die woordenwisseling greep de vader in zijn drift een op de tafel liggend broodmes en stak er zijn zoon mee in het hoofd. Tegen de politie, die hij zelf waarschuwde, verklaarde hij uit noodweer te hebben gehan deld. De zoon werd eerst naar een zieken huis in Kerkrade vervoerd, maar moest later gezien de aard van de verwondingen worden overgebracht naar Heerlen, waar direct een spoedo peratie werd verricht. In de loop van de middag overleed het slachtoffer. Van een verslaggever UTRECHT Het overlegorgaan van de drie vakcentrales noemt het wets ontwerp fiscale audedagsreserve voor zelfstandigen zowel op principiële als m praktische gronden totaal ongeschikt. Dit is meegedeeld in een brief van het overlegorgaan die gisteren is ver- Hot WOOF zonden aan de Tweede Kamer. In de brief worden ook alternatieven ge- noemd die volgens de vakbeweging juister zijn dan de door de regering G(?C/l l'USt VUKantieWeCr voorgestelde maatregelen. VLEUTEN Als gevolg van een klapband van een personenauto zijn gistermiddag op rijksweg 12 twee vrachtwagens op elkaar gebotst, waar bij een persoon gedood en drie zwaar gewond werden. Het ongeluk ontstond tussen Vleuten en Bodegraven toen de personenauto door een klapband begon te schuiven en van de weg raakte. Andere wegge bruikers raakten in paniek en begon nen 'volkomen overbodig' het verkeer van de rechter- naar de linkerrijbaan te dirigeren, aldus de rijkspolitie. Hierdoor botsten een Nederlandse en een Duitse vrachtwagen tegen elkaar, waarbij de Nederlandse auto in brand vloog. De bestuurder werd zwaar ge wond uit de wagen gehaald. Zijn verloofde die naast hem zat kon niet meer gered worden. De twee inzittenden van de Duitse vrachtauto werden zwaar gewond. Vorige week moest het bedrijf sursén- ce van betaling aanvragen, nadat de belangrijkste geldschieter, de Algeme ne Bank Nederland, had geweigerd verdere kredieten te geven. Volgens een woordvoerder van de Industrie bond NVV, die het hele weekeinde met onder andere de ABN heeft on derhandeld, is er geen sprake van dat de ZSM gebrek had aan nieuwbouwor- ders, zoals de ABN aanvoerde. Vol gens de Industriebond zijn er drie schepen in aanbouw, die bij afbouw elf miljoen gulden netto zouden heb ben opgeleverd. De woordvoerder van de Industriebond zei er bijzonder ver ontwaardigd over te zijn dat de ABN op volgens de bond ondeugdelijke gronden de werkgelegenheid van 500 werknemers ernstig in gevaar heeft gebracht. Behalve met de raad van bestuur van de ABN hebben de districtsbestuur ders S. Salomons en D. Visser van de Industriebond NVV het afgelopen weekeinde ook overlegd met een fir mant van de firma Van Lanschot in Den Bosch, die had aangekondigd het krediet eveneens op te zeggen. De distritsbestuurders sagen hun pogin gen tot behoud van de ZSM gistera vond mislukken. Nadat ook minister Langman had geweigerd een over bruggingskrediet beschikbaar te stel- ADVERTENTIE len, was het lot van de werknemers bezegeld. Gisteren leek er nog enige hoop te dagen toen een onbekende Nederlan der tien miljoen dollar ter beschik king stelde. Mr. P. Heidinga, aange steld als bewindvoerder, wees dit aan bod van de hand op grond van eën dubieuze bankrelatie van de anony mus. V Het faillissement van de ZSM bete kent dat ook een afgebouwd schip in Kinderdijk aan de ketting wordt ge legd. ZSM-directeur A. J. van de Ab- eele meent dat dit schip 1,9 miljoen gulden netto zal opbrengen, maar vol gens de bewindvoerder ligt dit bedrag aanmerkelijk lager. LEEUWARDEN De luchtmacht- raad onder voorzitterschap van mi nister De Koster (defensie) heeft be sloten de commandostructuur bij de Koninklijke Luchtmacht te wijzigen. Uit de studies die de luchtmachtstaf vorig jaar is begonnen is gebleken, dat het mogelijk is om de vier com mandostaven tot twee te reduceren. Dit zal leiden tot een vermindering in de personeelsbehoefte van ongeveer 125 man. Het commando luchtmacht opleiding (CLO) zal worden samengevoegd met het commando depot materiaal lucht macht (CDML) cn worden gevestigd in het huidige stafgebouw van het CDML op de vliegbasis Soesterberg. Deze samenvoeging moet op 1 februa ri 1973 voltooid zijn. Het commando tactische luchtstrijdkrachten (CTL) zal worden opgenomen in het com mando luchtverdediging (CLV) te Zeist. De uitvoering hiervan zal in de eerste helft van 1963 plaatsvinden. Van onze sportredactie PLYMOUTH De vermaarde Engelse zeezeiler sir Francis Chichester is gisteren bijna on opgemerkt in de haven van Plymouth teruggekeerd. Voor bijgangers zagen zijn schip, de Gipsy Moth V aan de kade liggen. Volgens het organisatie comité van de Transatlantische zeilrace van Plymouth naar dc Amerikaanse stad Newport sliep de 71-jarige Brit en wilde hij niet gestoord worden. Later op de dag is sir "Francis naar een ziekenhuis in Plymouth overge bracht voor egn onderzoek. De gezondheidstoestand van de bejaarde Enéelsman was voor de start van de race, op 17 juni. al verre van goed. Zijn arts had hem zelfs verboden aan het èvenement deel te nemen. Met de aankomst van de Gipsy Moth V in de haven van Plymouth is een einde gekomen aan een kostbare reddingsopèratie, waar aan drie schepen en twee vliegtuigen dagenlang hebben deelgenomen. In de loop van gisteren kwam voor het eerst bericht binnen van do Vendredi Treizc.Jean Yves Terlain meldde dat hij er eindelijk in geslaagd was'^ijn zend-installatie in orde te brengen. De Fransman vér- wacht de resterende afstand naar Newport in vier dagen af te kunnen leggen. Als principiële bezwaren worden door het overlegorgaan o.a. aangevoerd het ontbreken van een waarborg dat de gereserveerde bedragen daadwerkelijk voor pensioenvoorziening worden aan gewend. Volgens het overlegorgaan lijkt het er meer op dat hogere inko mensgroepen belastingvoordeel kun nen behalen. Als praktische bezwaren worden ge noemd de ingewikkeldheid van de regeling die in strijd zou zijn niet het streven het belastingstelsel te vereen voudigen. Door de ingewikkeldheid kunnen bovendien onrechtvaardighe den ontstaan, zo meent het overlegor gaan. Een mogelijke alternatieve op lossing zien de drie vakcentrales in uitbreiding van de fiscale vrijstelling van lijfrentepremies. NAGOYA Een Liberiaanse vracht vaarder (7.079 ton) is zwaar bescha digd en gedeeltelijk gezonken na maandagavond in de Ise-baai in Japan te zijn aangevaren door een Neder landse tanker. De tanker, eigendom van Shell tan kers raakte de Liberiaanse Grand Fair midscheeps. Het schip ligt met de voorsteven onder water en met de achtersteven boven water. Alle opva renden van de Liberiaan, 36 man, konden worden gered door een derde schip Van onze weerkundige medewerker Geen wolk zo donker, of hij heeft een zilveren randje. Dat gold zeker ook voor het weer tan maandag. Vooral de badgasten hebben geprofiteerd vooral 's middags van zeer brede zonnige perioden. De algemene circulatie is echter nog steeds niet ideaal. Vandaag passeert er alweer een volgende regenstoring van de oceaan naar Werst-Europa gestuwd door een krachtige, westelij ke circulatie in de hogere niveaiis. De regen wordt gevolgd door hernieuwde opklaringen bij een naar west tot noordwest uitschietende wind. De temperatuur blijft op een koel-gema- tigd niveau van maximaal 17 d 18 graden Celsius. Nu is het nog de vraag of bovenge noemde regenstoring werkelijk de laatste van de serie zal zijn. Juni ts één van de vijf koudste juni's van deze eeuw geweest. De gemiddelde etmaaltemperatuur in Dc Bilt bleef gemiddeld ruim 2 graden onder nor maal. Verder was er een tekort aan zonneschijn van 54 uren. Dc zon scheen in De Bilt 169 tegen 223 uren normaal. De neerslag ts over het alge meen boven normaal uitgevallen. Er viel veelal 70 tot 85 mm tegen 55 normaal Dat er tijdens het weekeinde op plu- viaal gebied veel gepresteerd is. blijkt onder meer uit de neerslogcijfers: van Nagele 82 mm, Emmeloord 70 min cn Luttelgeest 63 mmfalle in de N.O.P.) bereikt in drie dagen. ANKARA De Turkse centrale bank heeft maandag bekendgemaakt de koers van het Turkse pond te hebben opgewaardeerd. De koers van het Turkse pond t.a.v. het Britse bedroeg eerst 36,47 en HP thaps 34,28. ae Baarloseweg in Blerick door eerr- De nieuwe koers is vastgesteld i.v.m. auto aangereden en op slag gedood de gemiddelde fluctuering van de toen hij de weg overstak nadat hij Britse valuta op de internationale zijn eigen auto aan de kant gezet hatf wisselmarkten. VENLO De 21-jarige R. Bonn is op OPKLARINGEN BEWOLKING AMSTERDAM De Amsterdamse Jonge Balie heeft een plan gemaakt om bin nenkort ook in wijkcentra te starten met spreekuren. Op deze spreekuren kan h et publiek tegen een geringe vergoeding juridische adviezen krijgen. Wanneer niet volstaan kan worden met een eenvoudig advies, maar nadere bestudering van de zaak nodig blijkt, kan de zaak verder behandeld worden op bet kantoor van de advocaat, die er in eerste instantie bij betrokken was, omdat bij zitting hield in bet wijkcentrum. Deze opzet lijkt wel wat op het plan van de rechtenfacul teit van de VU. dat voorzag in een soort juridische polikli niek, waarbij een jurist in vaste dienst adviezen aan het publiek moet geven. Het be langrijkste verschil met het VU-plan is, dat ingewikkelder aken toch weer op een advo- :atenkantoor belanden. Vorige week hebben de Am sterdamse advocaten het VU- plan in feite al getorpedeerd, door een voorstel om extra toevoegingen (pro deo '.aken) toe te wijzen aan de jurist in vaste dienst van de VU, te weigeren. De VU meent deze ;xtra toevoegingen nodig te hebben om het plan financieel te kunnen realiseren. De juri dische polikliniek zou zich, be halve met het bieden van rechtshulp, ook bezig gaan houden met wetenschappelijk onderzoek naar aanleiding van de gevallen, die binnen zou den komen. Volgens mr. L. Wichers Iloeth, deken van de Amster damse orde van advocaten, loopt het allemaal zo'n vaart niet. 'Ik ben er helemaal niet van overtuigd .dat het VU- project nu niet meer door gaat.' Degenen die menen dat de Amsterdamse advocaten, door geen extra toevoegingen aan de VU toe te wijzen, meer oog hebben voor de financiële consequenties, dan voor het verlenen van rechtshulp aan mensen, die het niet goed kunnen betalen, hebben het mis, althans volgens de deken van de Amsterdamse advoca ten cn volgens de Jonge Balie. Van die zijde wordt ook de veronderstelling van de hand' gewezen dat de juristen baoè zijn voor de uitkomsten van wetenschappelijk onderzoek. Misschien zou daaruit wel blij ken dat de advocaat all vrije ondernemer beter ingeruild kan worden voor advocaten in vaste dienst 'Onjuist' 'Wc willen dé indruk wegne men dat de balie negatief heeft gereageerd op het VU- plan. We hadden bezwaren te gen dat project om verschil lende redenen. We vonden het onjuist dat het geld van de staat voor pro-deo zaken ook wordt aangewend ter subsidë- nng van universitair onder zoek. En dat dat geld niet ten goede komt aan de advocaten die het werk doen.' Dit geld zou dan inderdaad niet ten goede komen aan de advocaat die het werk doet, maar aan dc hele polikliniek, die het werk doet, en aan het onder zoek, dat minstens zo belang rijk kan zijn voor de cliënl als de behandeling van zijn zaak alleen. Een ander bezwaar was: Het is niet wenselijk dat er zoveel zaken van eenzelfde soort bij één advocaat terecht komen, ook werd gezegd dat er alleen een bepaald soort mensen bij zo'n polikliniek terecht zou den kunnen, evenals „bij een medische polikliniek, (mensen, die eerst op een wijkcentrum geholpen worden en dan door gestuurd worden naar de VU. lisering van de rechtshulp, die wel degelijk bij veïï advoca ten leeft, de angst voor het verlies van het vrije beroep, wel degelijk om de hocjfe ken. ■j-'—'V Rt GEN HAGEL WINDRICHTING kij- De VU moet maar moed hi den: >r is, volgens de Jon! Socialisering? Een bezwaar, dat veel meer tot de kern gaat is het volgen de: Stel je voor dat er meer van zulke poliklinieken ko men; binnenkort heb je er in elke universiteitsstad een.' Hier komt de angst voor socia- Weerrspporten van gisteravond 7 uur. maxi mum temperaturen van gisteren cn neerslag lussen s' morgens en 's avonds 7 uur. Amsterdam zwaar bew 18, 0; Dc Bilt 1 waar bew 18. 0.1: Deelcn half bew 1". 1: Eclde zwaar bew 18. 0: Eindhoven lichi bew 18. 0.1: Den Helder geheel bew 16 0: Luchtha ven R'dam zwaar bew IS. 1: Twente rwaair n,|iM J„ ,|Ti l bew 17. 0; Vllssingcn llchg bew 17. 0.5: Zuid Baliet en de deken nog best LlmburK ,ichl ,8. 4 Aberdeen regen- Er Zijn bul 16 o l: Aathcnc onweey I». 3: Barcelona onbewolkt 24 0: Berlijn regenbui 17. 2. Bor deaux licht bew 23. 0. Brussel half bew 20. 1 Frankfort regenbui 17. 0.3: Gcntve regen 1* 0 1 Helsinki half bew 27 5 Innsbruck regen 10. I: Kopenhagen regen 15. 0 1: Lis sabon onbewolkt 2». 0: Locarno zwaar bew 23. 0; Londen regen 22. 0.1 Luxemburg zwaar bew 11. 3: Madrid licht bew 35. o Malaga onbewolkt 26 0. Majorca licht bew 24 0 Munchrn geheel bew 15 3; Nice on bewolkt 24 0 Oslo licht bewolkt 19. 0: Fa rijs zwaar bew 18. 0 3. Rome onbewolkt 27. 0: Spilt half bew 2* 0 Stockholm regen 21 0.1: Wenen zwaar bew 21. 0: Zurich zwaar bew IS 2: Caaa Blanra onbewolkt 23, 0: Lat Palmas half bew 23. 0 Tel Aviv onbewolkt 20. 0: Tunis half bew 27. 0 wat van te maken, genoeg advocaten, die hebben aangeboden om voor de VU- polikliniek in de wijken te gaan zitten En dan is er nog de mogelijkheid dat de minis ter van justitie het bureau dat de pro deo zaken verdeelt, opdracht geeft de VU een aan tal extra zaken te geven Als de VU maar wat inschikkelij ker zou Éjti, zou alles nog best in orde kunnen komen, zeggen de advocaten. De de ken: 'Het gaat er uiteindelijk om welke visie je op de rechtshulp hebt Wij hef'plan van de Jonge Balie. Snh< j j i scningen .1 IJmulden 9.44-22 12. Den beter aan dat van de vu. jinorr oso.ij.14. lUriingen 31115 40. peir gestuurd worden naar de VU. »dl ssoiroi

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5