Tabaksindustrie bijna ihelemaal 'buitenlands' Consortium voor Haags bezit EMS uiteen gevallen Bos Kalis verlangt minstens 13.000 i aandelen van IGB H Trage orderontvangst houdt aan bij Vulcan us Voor cheques mogelijk snellere verzilvering Fusie met Brink legde Molyn geen windeieren iür Restant zilveren tientjesin omloop Plan voor staal fabriek Hoesch op de helling JTKOIW KWARTET DINSDAG 4 JULI 1972 Familiebedrijven opgekocht door internationale giganten 7. door KLAAS VAN DER VEEN DEN HAAG/UTRECHT In een periode van slechts ongeveer één decennium is vrijwel de gehele Nederlandse tabaksindustriet in bui tenlandse handen 'gevallen'. Duizenden werknemers in deze sector hebben thans een 'vreemde' (in de meeste gevallen Engelse of Ame-- rikaanse) baas. Zij merken er weliswaar niet veel van, want vrijwel alle bedrijven worden (nog) door een overwegend Nederlandse di rectie bestuurd, maar de vakbonden zijn toch niet zonder zorgen. i ADVERTENTIE) IHet recente bericht van de volledige overname van Schimmelpennincks si- garenfabrieken door het Britse mil- jjoenenconcern Rothmans Carreras Ltd, was niet meer dan een druppel in de gestage regen van fusieberich- ten. die de Nederlandse tabaksindus trie reeds sinds ongeveer 1960 'teis- n tert'. Wie ze allemaal nog eens op- n diept komt tot de ontdekking dat er Ie van een Nederlandse sigaretten- en nauwelijks meer kan worden gesproken, temeer, daar in de J afgelopen jaren nogal wat onderne- 11 mingen hun produktie geheel of ge deeltelijk hebben overgeheveld naar België, waar de produktiekosten lager zijn en de personeelsvoorziening min st der problematisch is. i Lange lijst Ltd., Henry Wintermans (400 man) voor 100 procent British-American-To bacco, Ritmeester (1000 man) voor 31 procent Standard Brands (VS). Van de grotere bedrijven zijn, voorzo ver bekend, alleen Agio (1.250 man) te Duizel en Hofnar (800 man) te Valkenswaard nog geheel in Neder landse handen, maar velen vragen zich af hoe lang nog. Verder mag niet onvermeld blijven dat de Koninklijke Sigarenfabrieken Smit en Ten Hove voor 100 procent en Panter voor 50 procent in handen zijn van Douwe Egberts nv, die onlangs bekend heeft gemaakt fusiebesprekingen (op fifty- fifty-basis) te voeren met de grootste koffiebrander van West-Duitsland en Oostenrijk, Joh. Jacobs Co. te Bremen. Het is een lange lijst en daarom k beperken we ons tot de belangrijkste r, bedrijven. Van de sigarettenproducen- ten in ons land is Philip Morris (600 man personeel) voor 100 procent ei- gendom van Philip Morris (VS), Ed. I Laurens (620 man) voor 100 procent in handen van Tobacco Fina (België), British-American-Tobacco (600 man) voor 100 procent eigendom van het gelijknamige Britse concern, Turmac (700 man) voor 50 procent in bezit bij Rothmans Carreras Ltd. (Enge land), terwijl het andere Britse mil joenenconcern, Gallaher Ltd.. 25 pro cent van Niemeijer's tabakfabrieken (900 man) in handen heeft. (Ingewij den verwachten dat dit Groningse be drijf nog verder in buitenlandse han den zal overgaan; het is reeds zo goed als zeker dat het grote merk Camel, dat dit bedrijf in licentie vervaardigt naast het eigen grote merk Roxy, overgaat haar een bedrijf in Zwitser- i land). Sigarenindustrie i j In de sigaren- en kerftabakindustrie hebben we onder meer de volgende overnemingen gezien: Karei I (400 man personeel) voor 100 procent To bacco Fina (België), Velasquez (400 i man) voor 100 procent British-Ameri can-Tobacco, Elisabeth Bas (450 man) voor 100 procent Svenska Tabak (Zwe den), Schimmelpenninck (600 man) voor 100 procent Rothmans-Carreras Oorzaken De oorzaken van deste (stellig nog niet geconsolideerde) ontwikkeling worden door insiders toegespitst op de omstandigheid dat de Nederlandse sigarenfabrieken stuk voor stuk (van uit het oude, nu bijna verdwenen handwerk) zijn voortgekomen uit fa miliebedrijfjes. Daardoor zijn de aandelen geleidelijk o\'er diverse fa- milietakken verspreid en de belang stelling van de jongere generatie werkgevers in deze sector is zowel hierdoor als door het feit. dat de rendementen in het algemeen vrij laag waren, aanmerkelijk verminderd. Aan de andere kant ontwikkelde zich een toenemende belangstelling uit met name —de VS en Engeland voet aan wal in de EEG (en van daaruit op andere markten) te krijgen. Neder land was en is daarvoor uiterst aantrekkelijk, omdat de kwaliteit van onze sigaren in heel de wereld een uitstekende naam heeft. (In 1971 wer den 174 miljoen sigaren en 857 mil joen senoritas voor een totale waarde van 112 miljoen geëxporteerd). Vijandig ifMM J. Anbeek: Geen toegang in Brits moederbedrijf De tabaksindustrie is intussen de Ne derlandse bedrijfstak, waarin het bui tenlandse kapitaal relatief de grootste invloed heeft verworven. Welke gevol gen heeft dit voor het sociale beleid in de betrokken ondernemingen? De heer J. Anbeek, algemeen secreta ris van de CNV-bond CV AT (van werknemers in onder meer de tabak verwerkende bedrijven) verklaarde ons dat daarop tot dusver nog geen noemenswaardige inbreuk is gemaakt. 'In de meeste gevallen zijn de be staande Nederlandse directies ge handhaafd en wordt hun toegestaan het sociale beleid op de oude voet voort te zetten'. De heer Anbeek hoopt dat dit zo zal blijven, omdat de (Nederlandse) werkgevers in deze sector altijd tot goed en zinvol overleg bereid zijn. (ADVERTENTIE) Ook tijdens Uw weekenduit stapjes en de vakantie blijven Uw drankjes koelkastkoel. Uw etenswaren verrukkelijk vers in deze koeltas. Royale koeltassen met rondom lopende rits en sterk handvat. Deze onmisbare tas voor een fijne picknick, bekleed met af- wasbaar vinyl, nu voor zeer lage prijzen. restantpartij koeltassen aqua en rood 780 15x34x36 cm diverse uni kleuren 15x34x36 cm Q80 incl. 2 .koele'ementen diverse uni kleuren 15x42x36 cm4/\80 Dinsdagmorgen om 9 uur begint op de 2e etage de verkoop van deze royale koeltassen in 2 ma ten en diverse kleuren, per stuk voor zeer voordelige prijzen. Géén schrift, of tel. best. DEN HAAG De pogingen van de gemeente Den Haag om een con sortium van diverse bouw- en beleggingsmaatschappijen in te schake len voor het overnemen van de Haagse en Scheveningse belangen van Zwolsman's EMS zijn niet gelukt. Het consortium is uiteen gevallen. zo heeft het college van B. en W. van Den Haag in een brief aan de gemeenteraad meegedeeld. Do overblijvende maatschappijen 'eenveelkleinere groepering' heb ben bericht dat zij niet tot een bod op de Haagse EMS-bezittingen zijn kunnen komen. Zij hebben wel be langstelling voor overname van afzon derlijke objecten in de badplaats Scheveningcn. 'n de loop van augus tus zullen deze maatschaopijen recht streeks in contact treden met de EMS. De EMS heeft eind 1971 Den Haag aangeboden om het geheel van de bezittingen van deze maatschappij in de gemeente over te nemen. Deze zijn o.m. het Kurhaus, het Grand Hotel, enige kleinere hotels, het Circusthea ter en de Pier. Den Haag wilde zelf niet als koper optreden, maar vormde een derde partij, een groep bouwon dernemingen en beleggingsmaatschap pijen, reeds actief in Den Haag, die met de naam consortium werd aange duid. EMS-direeteur Zwolsman protes teerde tegen de gang van zaken, om dat hij niet in de vorming van deze -.VAASSEN De vertraging in de orderontvangst bij Nederlandse Ijzergieterij Vulcanus, die zich in het tweede kwartaal 1971 open baarde heeft zich in de rest van het jaar voortgezet. Voor de gehele bedrijfstak betekende dit in 1971 een gevoelige daling in de order- ontvangst van bijna 16 pet. Alle landen van West-Europa vertoonden ;nagenoeg hetzelfde bqeld. Daar Vulcanus bij het inzetten van de da- •ling van de orderontvangst nog over een redelijke goede portefeuille beschikte, kwam de daling nog niet volledig tot uitdrukking in de Iproduktie-omvang en resultaten van 1971, aldus het jaarverslag. iDe omzet nam toe van 19,8 min tot •ƒ34,9 min en de winst van ƒ340.000 ."tot ƒ741.000. De directie acht deze resultaten bevredigend. De cijfers zijn niet geheel vergelijkbaar, daar de ac tiviteiten van de vestiging in Doetin- chem (van de overgenomen Doetin- .chemse Ijzergieterij) in 1970 slechts !van 1 december voor rekening van 'Vulcanus kwamen. Voorgesteld wordt Ihet dividend te verhogen van 6,5 naar •8 pet. 'Voor 1972 verwacht het bedrijf, dat de zwakten in de afzetmarkten, die in 'het eerste kwartaal nog voortduurden, tot een lagere bezetting zullen leiden en onderbezettingsverliezen zullen veroorzaken. Daarnaast zal de prijs- druk het handhaven van de winstmar ge bemoeilijken. Omdat bovendien de produktiviteitsverbeteringen zich slechts langzaam manifesteren, wordt verwacht, dat 1972 een belangrijk lager resultaat zal opleveren. Door de recente ontwikkelingen op de afzet- mark. en doordat in 1972 het natuur lijke afvloeiingsproces werd voortgezet heeft Vulcanus van de verkregen toe stemming tot arbeidstijdverkorting (voor 415 van de totaal ongeveer 800 man) slechts een gering gebruik hoe ven te maken. financiële groep was gekend. Enige j weken geleden drong hij aan op I spoed. 'Anders sluit ik het Kurhaus". I aldus de heer Zwolsman. B en w van Den Haag geven in de brief aan de raadsleden de reden waarom zij met het consortium wilde gaan werken: samen met deze groep de gehele ontwikkeling van de kern van de badplaats Scheveningen tot stand brengen. In de nieuwe situatie is het standpunt van b en w: Wij zullen ons voortgaand positief opstel len jegens iedere overeenkomst, die zal strekken tot ontwikkeling van stad en badplaats. Een kernpunt bij de onderhandelin gen met Zwolsman' EMS- en ongetwij feld ook met nieuwe gegadigden is de sterke onderhandelingspositie van de gemeente, die de gronden in Scheve ningen destijds in erfpacht heeft uitge geven. Dit erfpacht loopt in de ko mende tientallen jaren voor diverse objecten af Commentaar vin de heer R. Zwolsman. 'Nu de gemeente er niet in is geslaagd een oplossing te vinden, zullen we onze bezittingen aan anderen moeten ver kopen. Er zijn gegadigden genoeg. Met o.m. een Britse, een Duitse en een Ne derlandse groep hebben we al geruime tijd contact. Die onderhandelingen zul len worden voortgezet. Ik ben ervan overtuigd, dat we kopers zullen vin den'. WOEDEND De EMS-directeur vindt, dat de ge meente Den Haag hem en zijn maat schappij aan het lijntje heeft gehou den. Woedend is hij nog steeds over het inschakelen van het consortium zonder overleg met de EMS. 'De ge meente heeft buiten ons om over onze eigendommen met derden zitten te onderhandelen. Door dit consortium in lichtingen te verstrekken, die ons wer den onthouden, houdt de gemeente er maffia-praktijken op na. De Amerikaanse betalingsbalans zal dit jaar een tekort vertonen van $4 miljard, zo verwacht de OESO. In de tweede helft van het volgend Jaar is een verbetering mogelijk. De organi satie voor economische samenwerking en ontwikkeling schrijft dit In een rap port over de Amerikaanse economie. betaal nu minder Een uitdaging aan het mooie weer, dit leuke zomerjurkje van zorgeloos polyester/katoen, dat wij nu tegen een zeer laag prijs je verkopen. Vlot jurkje met een lage taille, een ruim vallende klokrok, met gevoerde bovenkant, stoffen knoopjes en V-hals. Dit luchti ge japonnetje, kan zowel met als zonder ceintuur gedragen worden, is er in de maten 38 t/m46 en kost nog géén tientje. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint op de parterre de verkoop van dit luchtige zomerjaponne tje in de kleuren bleu, oranje geel en groen, in^ de maten 38 t/m 46 Het eerste wat men van Uw hui» ziet zijn de gordijnen.!... zorg" dat ze ook gezien mogen wor den! Prachtige brodisette vensterval van diolen marquisette met een fraai opgeweven dessin. Nu kant en klaar met zoom en hbofdje.^j 45 cm hoog, per meter niet voor f 3,19 maar voor nog gééni één gulden zeventig. SL1EDKECHT Als tenminste 13.000 aandelen Internationale Ge- wapendbeton-Bouw worden aangeboden, wat tot uiterlijk 31 juli mo gelijk is, zal Bos Kqlis Westminster Dredging Group zijn bod op IGB gestand doen, Dc uitstaande prioriteitsaandelen worden aan hetSlie- drechtse. bedrijf overgedragen tegen de nominale waarde, zo blijkt uit het omwisselingsb'ericht. 'De vakbonden zijn er bij wijze van spreken kind-aan-huis en ik vrees dat dit wel eens anders zou kunnen wor den als de buitenlandse bazen zich teveel in het beleid zouden gaan men gen. Dat gevaar is voortdurend latent aanwezig, want we weten dat de groot-ondernemers in andere landen zich vaak heel wat vijandiger tegeno ver de vakbeweging opstellen dan hier'. 'Geen toegang' Een voorbeeld? De CVAT-secretaris: 'De groeiende vinger van bijvoorbeeld de Britse conserns in onze tabakspap heeft ons al meermalen gebracht tot het verzoek deze bedrijven te mogen bezoeken om ons op de gang van zaken binnen die ondernemingen te oriënteren. Maar tot dusver is steeds heel 'vriendelijk' het bordje 'geen toegang' opgeheven. Met andere woor den: we krijgen geen voet binnen de deur, men wil geen pottekijkers'. (Bij Gallaher Ltd. bijvoorbeeld: een con cern met alleen in Engeland al twee grote sigaren- en 11 sigarettenfabrie- ken, 15.000 man personeel, een labora torium met 200 man, een omzet van ruim 400 miljoen pond sterling). De heer Anbeek: 'Als die mentaliteit geleidelijk aan in de overgenomen bedrijven zou doorsijpelen, lopen we als vakbeweging de kans tenslotte te genover een muur te staan. Het is zaak op dat gevaar uiterst attent te blijven, want het zou een ramp zijn indien op de goede sociale ontwikke lingen in deze bedrijfstak een ongrijp bare rem zou worden gezet'. jSjtgXsXstëxs)ê**Fi5«>r'=' Dinsdagmorgen om 9 uur begim op de Ie etage de verkoop van deze brodisette vensterval van diolen marquisette met een mooi opgeweven dessin, nu kant en klaar met zoom en hoofdje, in wit, per meter UK Optical and Industrial Holdings doet haar bod op de aandelen en cer tificaten van Nederlandse Optische In dustrie ENOT gestand. Het Engelse be drijf. dat per aandeel van ƒ100 (ex- dividend 1971) 525 in contanten hnod. blijft tol uiterlijk 1 augustus bereid nog niet aangemelde stukken voor deze prijs te accepteren. In de eerste rter maanden ran dit jaar heeft Engeland voor een waarde van 196.8 miljoen pond uit Nederland ingevoerd (verleden jaar £172.1 min). De Britse expor' naar Nederland be droeg £140 (v.j. 125.1min. ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Via de post kantoren zullen ruim een mil joen zilveren tientjes, die nog in de kluizen van 's Rijks Munt waren achtergebleven alsnog in omloop worden gebracht. Ter gelegenheid van de 25e verjaar dag van de bevrijding werden in 1970 zes rpiljoen zilveren tientjes geslagen, die op bestel ling voor het publiek verkrijg baar waren. In eerste instantie zijn er maar 4,63 miljoen geleverd. Daarna kwamen echter nog voortdu rend kleine bestellingen bij De Nederlandsche Bank binnen. Omdat hierdoor bleek, dal bij hei puliek oog-steeds belang-, stelling voor de munten bestaat, is men tot de uitgifte van het restant overgegaan. Het zilveren tientje is wettig betaalmiddel, maar 95 pet van de in omloop gebrachte munten is door verzamelaars aan de cir culatie onttrokken. Met de nog in omloop te brengen munten zal het wel dezelfde weg op gaan. zo meende een woordvoer der van hel ministerie van fi nanciën. Om de metaalwaarde bchqeft men overigens de tien tjes niet op te potten. De mun ten hebben een gewicht van "6 gram en een zilvergehalte »an 720/1000. Zij bevatten dus ruw weg 18 gram fijnzilver, wat vol gens de huidige marktprijs een waarde heeft van ongeveer drie gulden Zoals reeds eerder gemeld, biedt Bos Kalis voor ieder aandeel IGB vaft 100 nominaal 3 certificaten Bos }<La- lis van 101 alsmede een scrip vai^ '5 in Bos K|)is. ,Voor de scrip$ zal beursnotering worden aangcvrdtigd. De nieuwe aandelen Bos Kalis /uilen delen in het dividend over 1972 en vólgende jaren. Het is de bedoeling dat 1GB als zelfstandige werkmaatschappij binnen Bos Kalis blijft bestaan. Pos Kalis venvacht dat de winst over 1972 niet belangrijk zal afwijken van die behaald over (ƒ22,1 min). Hierbij is geen -rqkening gehouden met de invloed van de onlangs ver wonen Interru4i(Tnale Navigatie Ap paraten en dq itu oorgestelde overne ming van IG3."Van de twee onderne mingen wordt wel op een positieve bijdrage fut" het netto resultaat gere kend. (?ë«lu rende de perste maanden van dit jaar werd voor ca. 150 min aan nieuwe opdrachten verworven. te(j$jl in het eerste kwartaal voor .f r (ADVERTENTIE) betaal nu minder Volg de mode op eigen voet door zelf Uw kleding te maken de stoffen vindt U heel voordelig op onze parterre. Zo verkopen wij er deze prach tige kwaliteit imprimé treviaa 2000 jersey, in vele dessins en diverse kleurstellingen. Nu per meter (140 cm breedvan f 18,95 voor nog géén tientje per meter. ongeveer 100 min aan werken werd opgeleverd. In de eerste vijf maanden van 1972 waren de resultat-n van IGB nage noeg gelijk aan 'lie van de overeen komstige periode in 1971, terwijl de orderportefeuille fen opzichte van het begin van dit jaar geen noemenswaar dige wijziging is voorgekomen. Voor het overige verwijst het omwisselings- aanbod naar de in mei gehouden jaarvergadering van IGB. waar de di rectie, gezien de onzekerheden met betrekking tot de kosten en omzet, geen concrete voorspellingen wilde doen ten aanzien van liet uiteindelijk resultaat in 1972. Wel zouden de re sultaten positief rijn. zo werd toen gezegd. DORTMUND Itoesch. Hoogovens Duitse fusiepartner, wil geen com mentaar geven op in Duitsland circu lerende geruchten, dat de maatschap pij haar plannen voor een nieuwe staalfabriek van DM 800 min wil herzien. Volgens een zegsman van Hoesch kan morgen, na de vergade ring vai. de raad van commissarissen, een verklaring tegemoet worden ge zien. Hoesch kondigde een jaar geleden aan. dat zij in Dortmund een nieuwe oxvgeenstaalfabriek wilde bouwen met een maandelijkse capaciteit van 265.000 kubieke ton. maar gaf toen geen verdere details over deze plan nen. (ADVERTENTIE) Dincdaqmo"; mi om 0 uui begint op de "arte i de verkoop ven deze .'.a imprin'. trevira 2000 jgr... ii< vele des sins en diver-e 1 nrsteilingen, 140 Cm bree per me- Bij Europese standaardisering AMSTERDAM Wanneer over enige de attributen, dan volgde vaak toch tijd (wanneer is nog niet te zeggen) vergoeding.' We wilden de mensen de Eurocheque in gebruik zal komen aan het systeem lalen wennen en is er een goede kans. dat dit palier'1 waren daarom niet zo streng,' aldus voor de ontvanger geen onbeperkte geldigheidsduur zal hebben. Do banken werken op het ogenblik hard aan de inroduktie van de Euro cheque, waarbij dc problemen voor een deel liggen op het gebied van de standaardisering van de regels. Wan neer die regels er eenmaal zijn. zou het kunnen gebeuren, dat de winke lier. die door een klant met een Eurocheque betaald .wordt, dit papier binnen acht dagen bij de bank moet inleveren,' zegt een woordvoerder van de AMRO-bank. In Duitsland geldt die achtdagenregeling al lang.' Vol gens de woordvoerder zou de regel bij dc Eurocheqi/e het eerst aan 'de orde komen, maar hij acht het mogelijk, dat op den duur ook de binnenlandse cheques Cr aan onderworpen konden worden^Nu kan de ontvanger deze nog onbeperkt bij zich houden. De bedoeling van de banken is? dat zij niet willen, dat waardepapieren onnodig lang onderweg zijn van de klant naar de bank. Het merendeel van de winkeliers verzilvert de betaal cheques overigens snel bij de bank. Er is geen sprake van dat drorflmen klanten maandenlang krediet genieten bij winkeliers, die de cheques^ niet inleveren en zo de afboeking van de rekening van de cliënt ophouder/.1 De winkelier heeft er trouwens geen1 be lang bij de cheques lang bij zic& te houden door het renteverlies. VERLIES BETAALPAS Een andere ontwikkeling bij het bruik van betaalcheques is, dat banken geleidelijk aan iets fhindtrr gemakkelijk worden bij verlies vérn zowel betaalpas als cheques. Officiéél schrijven de banken voor betaalpas en cheques afzonderlijk te bewdren. maar in de praktijk waren zij coulant: ver loor iemand een portcfjyiille met bei^ de AMKU-woordvoerder. 'De houding v.-*n de banken gaat niet van de ene dagi op de andere veranderen, maar hetbeleid wordt langzamerhand iets strakkl'r.' Eén blik in de spiegel vertelt U dat deze gaine nu eens werke lijk goed korrigeertzodat U zich met een gerust hart in een pantalon of strak rokje kunt vertonen. Deze gaine met ritssluiting, is gemaakt van stevig elastomeer en heeft dubbele panden op heupen en achterdeel. Deze gai ne met een niet-rekbaar voor pand zorgt voor een goede buik inhouding en kost nu niet f 19,75 maar nog géén vijftien gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze gaine met ritssluiting, in de maten 75 t/m 95 en in wit, per stuk Omwisselinüsaanbnd aan aandeelhouders ROTTERDAM Dc in december 1970 tut stand gebrachte samen werking met Brink heeft voor de Koninklijke Lak-, Vernis- en Verf- fabriek Molyn en Co. een sterke groei van activiteiten tot gevolg ge had. Het geconsolideerde netto-resultaat, waarin nu ook Brink is op genomen, steeg van bijna 532.000 tot 854.300. Dit winstcijfer werd bereikt na aftrek vart de fusiekosten en van een verzwaarde rentelast, aldus het jaarverslag over 1971. De resultaten van het eerste kwartaal van dit jaar wijzen op een verdere verbetering van de rentabiliteit, aldus het verslag. De directie heeft, behou dens conjuncturele invloeden, gunsti ge verwachtingen vi»0r liet resultaat in 1972. Wel moet rekening gehouden worden met extra kosten, verband houdend met reorganisatie in de verf bedrijven Op dit moment neemt de groep in grootte de derde plaats in op dc Nederlandse vprfdiarkt. zo wordt geschreven. De geconsolideerde omzet over 1971 was 13 pet hoger dan de vergelijkbare omzet over 1970.» Aandeelhouders van Molyn wordt thans voorgesteld de houdstermaat schappij Brink-Molyn op te richten, door hu ft" aandelen om te wisselen ln aandelen Brink-Molyn. Tegen inleve ring van een gewoon aandeel Molyn, aandelen van ƒ1000 nominaal exclusief divi dend 1971. zullen worden uitgereikt 10 aandelen van 100 nominaal houd stermaatschappij plu* een scrip van 50 nominaal holding. Het gevolg van de voorgestelde handelwijze is. dat door de omwisseling van de Molyn- aandelen met een hogere nominale waarde, in de houdstermaatschappij st l/wijgcnd ccn oneigenlijke herkapi talisatie plaats vindt, wat fiscaal aan trekkelijker is dan t declareren van een belast stockdividend van 5 pet bij Molyn Daarom wordt voorts voorge steld bij Molyn te volstaan met een contant dividend van 12,5 (17.5) pet. Het bestuur overweegt verder een boveiligings-constructlc tegen een 'overval' te doen opnemen via de moge lijkheid tot emissie van preferente

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13