3Ê Die Haghe: mysterieus Pelikaan komt terug Berny Allen liet allen hielen zien Scylla nu dicht bij eigen home Ger Kneteman wint royaal Nog steeds voetbal Hagenaars misten weer (Ie boot naar tweede klas Laga wint op Henley competitie Eerste paal voor saunacentrum r ■JROUW/KWARTET MAANDAG 3 JULI 1972 S|t»rl KI I DEN HAAG Het is in deze kolommen al meer geschreven: de Haagse derde klaser Die Haghe heeft iets weg van een eeuwige alarmschijf, die nooit zo hoog weet te stijgen dat het een echte num mer één wordt. Sinds de promotie naar klas drie in 1962 is Die Haghe vooral in technisch opzicht een van de betere teams geweest, maar qua instelling kwam de ploeg voortdurend dat beslissende beet je te kort. Juist dit seizoen leek daar verondering in te komen: Die Haghe legde af en toe een ongekende vechtlust aan de dag, maar ook ditmaal liep het op een teleurstelling uit. Het verrassend opstomende Voorne kon de titel grijpen. Zo langzamerhand kunnen we spreken van een mysterie Die Haghe. De man die als elftalleider pleegt te fungeren en in het recente verleden als wed strijd-secretaris optrad, de heer J. de Graaf, zegt er dit van: 'Stuk voor stuk zijn we de punten nagelopen, die oorzaak zouden kunnen zijn van het feit, dat we ons doel weer niet heb ben bereikt, maar we hebben het niet kunnen ontdekken. Voor mijn gevoel hebben we een seizoen achter de rug, waarin het technisch wellicht iets minder was dan we gewend zijn, maar juist de instelling en de taktiek wa ren dit jaar veel beter. En toch redden we het niet. Het is voor mij een raadsel'. Terugkijkend op de afgelopen jaren, waakt Die Haghe er voor niet weg te zakken in de grauwe middelmaat van de derde klas. Het wordt steeds moei lijker iedere teleurstelling te verwer ken en het team voor het nieuwe seizoen op te peppen. De Graaf: 'We hadden het twee jaar geleden moeten doen. Op het moment dat die eerste klas er kwam, hadden wij naar de tweede gemoeten. Op die manier was er een redelijk uitzicht gebleven om eens de absolute top te bereiken. Niet dat we daar al rijp voor zouden zijn. Verre van dat, maar als je in die derde klas blijft hangen gaat de fut er een beetje uit'. Overigens wenst Die Haghe voor het komend seizoen niets aan het toeval over te laten. De nieuwe trai ner is de nog vrij jonge Cor Kroon (CIOS en B-diploma). Hij volgt de heer Van der Naten op, de man die Die Haghe het laatste jaar onder zijn hoede had, en op zijn beurt opvolger was van Wim Andriessen. die de Hagenaars drie jaar trainde. Kroon heeft de (zeer voorlopige) selectie al een keer om zich heen verzameld om de plannen voor het nieuwe seizoen te bespreken. Hij zal echter twee vertrouwde Die Haghe-gezichten moe ten missen: Dick van der Toorn en Kees de Jong. Van der Toorn, die studeert voor het B-diploma en daar om vaak zaterdags weg moet, gaat zijn geluk bij de zondag-eersteklasser RVC (zijn jeugdliefde) beproeven en Kees de Jong stapte over naar JAC. De Graaf daarover: 'Het zijn twee belang rijke krachten die vertrokken zijn. Van der Toorn bracht de laatste tijd wat schotvaardigheid in de ploeg en die zullen we daarom alleen al missen en Kees de Jong is voor de vereni ging als zodanig een enorm verlies. Hij was namelijk een stimulerende figuur in het jeugdwerk'. Die Haghes grootste probleem naast het streven naar promotie ligt op het financiële vlak. Immers, de Hagenaars hebben geen inkomsten uit kantine opbrengsten. Reden: de prachtige kan tine die op het sportpark Escamp II staat is eigendom van VIOS, zodat ook op de dagen en avonden dat Die Haghe het c-omplex gebruikt de revenu en naar VIOS gaan. Penningmeester Borsboom kan zich dan ook geen bokkesprongen veroorloven. En onder bokkesprongen verstaan we dan nog maar een simpel broodje kaas na afloop van een wedstrijd van het eerste. En dat is toch iets dat bij de meeste verenigingen niet meer dan gebruikelijk is. De Graaf: 'Dit is in zo verre triest, dat Die Haghe nooit eens aan de weg kan timmeren. En feite lijk is dat toch nodig om de spirit er in te houden. Misschien dat er bin nenkort op het gebied van aan de weg timmeren iets los komt, maar daar kan en wil ik nu nog niets over zeggen.'. Elftalleider De Graaf, die zich voor ons een uurtje vrij maakte van zijn drukke job als adjunct-directeur van een huishoudschool, legt er de nadruk op dat de verhouding met buurman VIOS goed is: "Het blijft natuurlijk altijd passen en meten, maar VIOS is altijd totm edewerking bereid. Ten slotte zijin we van elkaar afhankelijk. Die Haghe heeft nu echter de be schikking over een veld achter de sporthal aan de Steehwijklaan. Het kan natuurlijk een nadeel zijn voor de club om een veld te hebben dat zo'n eind weg ligt, maar even goed zijn we blij dat we er een veld bij hebben'. Zegt de heer De Graaf tenslotte: 'Op 1 november van het volgend jaar be staan we 50 jaar. Misschien hebben de jongens tot dat jubileum willen wach ten met de promotie naar de tweede klas. Dat belooft dan wat voor de nieuwe competitie'. Die Haghe moet het straks zonder stapte over naar JAC. Kees de Jong (rechts) doen. Hij j ZWIJNDRECHT Pelikaan is KNVB-club af. Trieste constate ring aan het eind van een seizoen, waarin je nu niet bepaald kon zeg gen dat de Zwijndrechtenaren voortdurend windkracht zeven in de zeilen hebben gehad. Een flin ke hoeveelheid misfortuin, zelfs j in de beslissende slag tegen Ever- stein, bleef Pelikaan niet be- spaart, maar zegt Piet Visser, de man die sinds kort de public rela- tions verzorgt: 'Je moet je bij de feiten neerleggen en zien dat je terugkomt'. HENLEY (ANP) De Laga-acht heeft tijdens de Henley Regatta be slag gelegd op de Ladies' Plate. De Delftse acht versloeg in de finale de Aegir acht met bijna vijf lengten. De twee Nederlandse ploegen domineer den het toernooi om de Ladies' Plate volledig. Ongeslagen roeiden de Ne derlanders zich op de Theems naar de halve finales. Daarin rekende Aegir af met de acht van Trinity. Het Oriel College uit Oxford was geen partij voor Laga. De ploeg won in 6 min 55 sec. Op de 2112 meter lange baan met slechts 2 boeien had Aegir 7.06 nodig. In de finale was de tijd van Laga 6.59. Het hoofdnummer, de race voor ach ten om de Grand Challenge Cup bracht het team van Wmf Moskou winst. Het team van de Northeastern University uit Amerika verloor met tweederde lengte. De tijd van Wmf Moskou was 6.33. De vier met stuur man van de Canadese St. Catherine's Rowing Club triomfeerde in de strijd om de Prince Philip Challenge Cup voor vieren met stuurman. Oxford had aan de finish een achterstand van vijf lengten. De tijd van de Canadezen was 7 min 22 sec. De Poolse combinatie Broniec-Slusars- ki won de eindstrijd om de Silver Goblets and Nickalls Cup voor dubbel tweeën. De Poolse ploeg had een voorsprong van 2 V* lengte op de Russen Vasilev en Poljakov. Broniec en Slusarski hadden voor de 2112 meter 7 min 59 sec nodig. De Rus Alexander Timosjinin won op een imponerende manier het skiff nummer: de Diamond Sculls. De Mos- kouse skiffeur finishte in 8 min 10 sec met een voorsprong van 3 lengte op de Ier Sean Drea. Timosji nin, die bij de Olympische Spelen van 1968 tweede werd in de dubbeltwee, versloeg in de halve finales de Ameri kaan Jim Dietz. Drea was sneller geweest dan de Brit Ken Dwan. Blessures van niet te onderschatten krachten als Van der Wulp. Bekker en vooral doelman Stam haalden het team van trainer De Kreij danig uit zijn evenwicht. Visser: 'Vooral het wegvallen van Stam in de wedstrijden tegen Everstein en Be Fair was een gevoelige klap. Ik ben ervan over tuigd, dat we juist in dje wedstrijden mèt Stam vier punten hadden gepakt'. Ironisch kantje aan deze opmerking van Visser is, dat juist hij het was die Stam in die twee duels tussen de palen verving. Piet Visser immers verdedigde zo'n tien jaar het Peli kaan-doel en werd twee jaar geleden door Stam uit het topteam verdron gen. Visser: 'De ellende is dat we na Stam helemaal geen behoorlijke keep er meer hebben. Het was bittere noodzaak dat ik er in kwam. Maar ja, als je al weer zo'n twee jaar stil staat, kom je niet met een week trainen op het oude peil'. Dat keepersprobleem raakt gelijk de kern van de moeilijkheden die bij Pelikaan bestonden: de Zwijndrechte naren missen een achterban. Visser: 'Ik heb al meer gezegd: de reservete ams zijn in de loop der jaren een beetje versloft. Wanneer er iemand geblesseerd raakte, stond er geen am bitieuze vervanger te trappelen van ongeduld. Maar voor komend seizoen zie ik het wat gunstiger. Er komen namelijk zeven veelbelovende A-junio ren over naar de senioren. Daar lopen knapen bij, die zonder meer in het eerste thuis horen. Verder gaan we het tweede beter begeleiden, zodat het er niet maar een beetje bijhangt, zaals in het verleden steed, het geval AlbatrOS in niCUWC Pelikaan gaat het ook met een andere trainer proberen. Op zijn eigen ver zoek is de verbintenis met de heer De Kreij verbroken. Hij gaat naar Noor deloos en wordt opgevolgd door Cor Scheurwater, de man die tot nu toe Unitas, ASWH en Capelle onder zijn hoede had. Van zustervereniging Zwijndreeht stapten twee spelers over naar Pelikaan: Hugo Hams, die het probleem van de linksbuitenplaatsop moet gaan lossen en Henk Voetee. Voorlopig lijkt deze degradatie het dieptepunt in de recente geschiedenis, waarin Pelikaan als een jojo op en neer ging. Visser: 'Ik heb er ondanks alles toch wel vertrouwen in. Er heerst bij Pelikaan een uitstekende sfeer en er is dan ook na de degrada tie niemand weggegaan. En wanneer we straks op 1 augustus het veertig jarig bestaan vieren, zal er echt geen begrafenisstemming heersen'. Zelfs de merkwaardige tonelen die zich tijdens de beslissingswedstrijd te gen Everstein afspeelden, kunnen Piet Visser niet meer boos maken. En toch zou dat niet vreemd zijn, want Everstein gebruikte toen een wissel speler te veel, maar wist op duistere wijze staande te houden dat het niet zo was. Het protest van Pelikaan werd door de KNVB afgewezen. Pelikaan slikte het en wenst niet meer in hoger beroep te gaan. Visser: 'Ook in hoger beroep zijn we kansloos, want die scheidsrechter heeft het gewoon niet gezien en Everstein ontkent. Maar we komen terug. Daar ben ik heilig van overtuigd'. OUD-BEIJERLAND Voetbal zien in het begin van de maand juli is voor Nederland een vrij unieke zaak. In de Hoeksche Waard zijn er zater dag echter tweehonderdvijftig toe schouwers getuige van geweest. Om precies te zijn: op het terrein van Olympia-Oud-Beijerland, waar twee-en- twintig spelers de moed konden op brengen dit seizoen nog eenmaal ach ter dat ronde ding te gaan hollen. Tenminste, dat was het primaire stre ven ter meerdere glorie van de gese lecteerde elftallen 'Hoeksche Waard' en 'IJsselmonde West'. Vooral in de tweede helft bleek echter dat zowel IJW als HW op deze dag van een seizoen op leeftijd navenant veel trek in voetbal hadden als Kees Verkerk in een tien kilometer tijdens de laat ste dagen van maart. In het begin wilden de ploegen nog wel. Bij de selectie van de Hoeksche Waard toonden enkele spelers aan de verkiezing wel degelijk als een eer te beschouwen. Met name Adri Achter berg (Piershil), SHO'er Cees van Ben- nekom en SSS'er Huig Nootenboom gaven in positieve zin duidelijk blijk van hun aanwezigheid. Aan de andere kant waren Tutuarrima van Rijnmond en Van der Starre van CVV de meest opvallende spelers. De einduitslag werd 11. Beide doel punten vielen in één minuut, de ze vende. Van Bennekom scoorde toen eerst 10 na goed reageren op een dieptepass van clubgenoot Ger Ree dijk en vervolgens was het Jenndgs die IJW bestaande uit spelers wonende in Hoogvliet en spelend in CVV, Overmaas, Rijnmond, Meeuwenplaat, Animo en WCR op gelijke hoogte bracht. Na rust keurde arbiter Van Merkesteijn terecht nog een goal van Van Bennekom af. Twee marathon-kampioenen op één foto. Links op de foto de Brit Berny Allen, die de eerste internatio nale marathon van Rotterdam won en rechts nationaal kampioen Geert Jansen. Eerste Internationale Marathon Rotterdam ROTTERDAM De twee meest besproken atleten bij de eerste in ternationale marathon van Rotterdam vonden elkaar tenslotte aan de finish. Merkwaardig ogende Brit Berny Allen, die de race van begin tot eind had beheerst en die andere: een Nederlander in 'burger': Geert Jansen. De man die van het NOC nog een marathon moest lo pen als testcase voor München. Iets, waar hij Jansen helemaal niets voor voelde en dat ook niet deed. ZWIJNDRECHT Het eerste twaalf tal van de Chr. Korfbalvereniging Al batros is voor de veldcompetitie 1972- 1973 ingedeeld bij louter KNKB-ploe- gen. Door de automatische promotie komt dit team uit in de tweede klasse C van het district zuid-west. Tegen standers zullen onder meer zijn: Eure ka, OSCR, gymnasiasten, HSV, Olym pia, BKC en Herheijden. Het aantal af te leggen kilometers in de uitwedstrijden ligt ongeveer gelijk aan dat van de vorige competitie. Voor wat betreft de microcompetitie is het wat ongunstiger. De tegenstan ders zijn bekend uit de competitie vaji vorig jaar: Fiks (Oegstgeest), Jo- dan Boys (Gouda), KOAG (Krimpen aan de IJssel), Nieuwerkerk, TOP (Sassenheim), en Velocitas (Leider dorp). Voor de reserves is er wat tegenstanders betreft weinig veran derd. Albatros 3 komt uit tegen ADO 3. GKV 4, Merwede 2. Oranje Wit 2. PKC 4 en Ventura Sport 2. DORDRECHT Mevr. mr. D. M. Henny-Van Randwijk, wethouder van Volksgezondheid en Recreatie, zal vrijdag 21 juli om 4 uur aan de Kapteijnweg de eerste paal slaan voor het sauna-centrum van de heer Bo- gers. Inderdaad had hij de limiet voor München niet gehaald. Zijn prestatie van enige weken geleden tijdens de marathon in Maassluis, die onder abo minabele weersomstandigheden werd gelopen, was echter minstens van het zelfde niveau, als de geëiste 2.17.00 uur. In de slagregens van Maassluis was hij gekomen tot 2.21.20 uur. Hoe goed die tijd wel was, moge blijken uit de opmerking van Berny Allen, die zaterdag in een tijd van 2.16.34 uur won. 'Toen in Maassluis liep hij gewoon weg. Ook van mij. Eerst dacht ik, dat is gekkenwerk, dat kan hij nooit houden. Maar hij hield het en dan onder die omstandigheden. Iedereen was toen kansloos tegen hem'. Al met al een beetje merkwaardig. Eerst verslaat Geert Jansen de sterke Allen in Maassluis, maar kon toen onmogelijk aan die limiet voldoen en nu wint Allen zonder deelname van Jansen in Rotterdam onder normale omstandigheden in een tijd, die onder de limiet ligt, die het NOC voor Jansen heeft gesteld. Met een meewarige glimlach om de mond keuvelde Jansen nog even met Berny Allen. Gewoon, erg goede ma rathonlopers onder elkaar duidelijk afgescheiden van een volgen de aantal lopers, dat druppelsgewijs binnenkwam. Begeleiding Klaas de Ruiter klasseerde zich als vierde in een tijd van 2.30.59 uur, direct gevolgd door de Westduitser Tonneman. Zesde werd zowaar de KNAU-marathon-coach Aad Steylen. De man, die ook in de affaire Jansen was betrokken. Want naast alle li miet-last was er inmiddels ook nog het probleem van de begeleiding gere zen. Zo vond Jansen het bepaald geen gelukkige gang van zaken, om met KNAU-boss Jo Moerman naar een ma rathon te reizen, doch voelde veel meer voor de begeleiding van zijn trainer Aad Steylen. *Na Steylen arriveerden vervolgens de Belg Beiren, Johan Kijne en de Luxemburger Bock, die allen betrek kelijk dicht bij elkaar zaten. Uiteinde lijk waren het 62 atleten geweest, die de tocht hadden volbracht. Enkelen waren na dertig en vijfendertig kilo meter wegens tijdsoverschrijding uit de strijd genomen en enkelen hadden opgegeven. Onder die laatste categorie behoorden ook Wim Hol en Rudi Mol. De uitslag luidde als volgt: 1. Allen (Engeland) 2 uur 16 min. 34,6 sec. 2. Op den Oordt (Kimbria) 2.24.05,6. 3. Kalf (GVAVRAP i 2.25.36.0 4. De Ruyter (AV'34 2.30.59 5. Tonneman (W-Dld) 2.31.46. 6. Steylen (Hanze Sport) 2.33.17. 7. Beiren (België) 2.33.23. 8. J. Kijne (Shell) 2.33.38. 9. Bock (Luxemburg). 2.34.56. 10. Berg- mann (W-Dld) 2.36.56. 11. Verbrake (België) 2.37.24. 12. Fritz (Metro) 2.37.38. 13. Van Irssen (Kimbria) 2.39.12. 14. Jansen (THOR) 2.39.53. 15. De Ritter (AAC) 2.40.09. 16. Van de Berg (Fortuna Vlaardingen) 2.40.36. Klasse apart Inderdaad toonde Allen zich een klas se apart in het veld van deelnemers, dat om half vijf door wethouder H. van der Pols van sport en recreatie in eerste instantie werd weggeschoten en vijftig meter verder door Ed Meeuws officieel. Want een officiële starter is een vereiste bij een marathon. Tach tig man gingen vanaf het Langepad voor lang op pad. Niet minder dan 42 kilometer en 195 meter lagen er in het verschiet. Op het fraaie en vooral snelle par cours, dat grotendeels uit de geasfal teerde fietspaden rond de Kralingse Plas bestond, was het Berny Allen, die al na vier kilometer aan iedereen zijn hielen liet zien. Kimbriaan No op den Oordt en Henk Kalf waren de enigen, die de Brit nog enigszins kon den volgen. Bij de finish bleek de marge echter bijna acht minuten te bedragen tussen de winaar en num mer twee. Dat was dan No op den Oordt, die op zijn beurt weer ruim een minuut sneller was dan Henk Kalf. Deze twee lopers hadden zich P1JNACKER Bram van Leeuwen, de grote man achter de jaar lijkse wielerronde van Pijnacker, kon glunderen. Hij, die door velen geassisteerd, zo hard aan het welslagen van deze omloop had meege werkt, mocht een winnaar huldigen die de triomf royaal verdiende. De naam van de eerste man was Ger Kneteman; een sterke knaap die vijftien ronden voor het einde de moed kon opbrengen om alleen weg te flitsen. Op dat moment dacht de rappe hoofd stedeling nog n et eens aan een doel treffend eindschot. Nee, zijn eerste gedachte was de vette premie, die de leidersprijs vormde, binnen te halen. Goed die honderd plek ging naar Kneteman die meteen door had dat het die avond lekker liep. Nou ja, liep is eigenlijk niet het juiste woord. De latere winnaar fietste en wel zo hard, gepaard gaande met veel denk werk, dat niemand hem meer kon benaderen. Ook de grote mannen in het peleton niet. Overigens had de strijd wel een boei end karakter. Sjef van der Burgh, de streekfavoriet wilde graag vlammen maar meer dan tientallen meters kwam hij alleen niet weg. Datzelfde LEIDEN Nog slechts een ob stakel scheidt de Leidse tafelten nisvereniging Ssylla, niet zo lang geleden samen met DeltaLloyd de dienst uitmakend in de nationale competitie van de verwezenlijking van een lang gekoesterd ideaal: een eigen speelruimte. De ge meente Leiden heeft Scylla de eerste verdieping van een ruim pand in de Korevaarstraat aange boden, maar de financiële kant van deze zaak is nog niet hele maal rond. Niettemin is Scylla zielsgelukkig, te meer nu de bouw van een eigen clubhuis definitief niet realiseerbaar is gebleken. Met de door de gemeente beschikbaar gestelde ruimte speelklaar maken is een bedrag gemoeid van 60.000 gul den, waarvan Scylla in cóntanten 10.000 gulden kan opbrengen en nog eens 15.000 gulden door zelfwerkzaam heid. Een eenvoudige aftrekking leert dan dat de Leidenaars een lening van 35.000 gulden moeten sluiten. Maar dan begint het moeilijk te worden. Scylla-voorzitter Frits Knoop (30) be toogt: 'Het sluiten van dio lening brengt een jaarlijks terugkerende last aan rente en aflossing met zich mee en daarnaast moeten we de gemeente de huur voor het pand betalen. Dat nu kan Scylla, zelfs als er door de verwezenlijking van het plan kantine opbrengsten komen, niet opbrengen. De mogelijkheid leek op een gegeven moment echter niet uitgesloten dat de gemeente Leiden en daar hebben we vooral dank zij de wethouder van sportzaken mevrouw De Haan goede contacten mee akkoord zou gaan met de betaling van een symbolisch huurbedrag: een huur dus die aan zienlijk lager zou liggen dan een normale' En bij dat punt beginnen de zorgen van Frits Knoop, want financiële kringen binnen de gemeete Leiden, zouden die 'symbolische huur' onhaal baar geacht hebben. Wanneer dat in derdaad zo zou zijn is dat meer dan triest voor Scylla. want slechts door de realisatie van het eigen home zal Scylla topsport kunnen blijven bedrij ven. Knoop: 'Toch ben ik ér van overtuigd dat de gemeente zijn mede- Bert Onnes werking zal verlenen en niet alleen omdat 't voor ons van puur levens belang is, maar ook omdat de ge meente in het verleden steeds bereid bleek te helpen. Maar omdat Leiden door de begrotingstekorten door Den Haag is 'drooggelegd' heeft de ge meente niet kunnen doen, waartoe ze bereid was'. Scylla had namelijk naast subsidies van de NSF (19.000) en Provinciale Staten (10.000) voor de bouw van een nieuw clubhuis ook van de gemeente een toezegging voor een subsidie van 75.000 gulden binnen. Elke subsidie die de gemeente verstrekt, behoeft echter wegens de verre van rooskleu rige financiële toestand de goedkeu ring van Den Haag. En die is uitge bleven. Gevolg: geen nieuwbouw voor Scylla. weg andere twee subsidies. Maar het is tevens de reden waarom Frits Knoop denkt dat het obstakel dat het plan-Korevaarstraat nu nog in de weg staat opgeruimd zal worden. Knoop: 'Wanneer de gemeente ons niet zou helpen met die huur is het einde van Scylla als instantie voor topsport zeer nabij. Ik hoop dat men daarvan goed doordrongen is. En ik ben ervan overtuigd dat de gemeente dat niet wil, want anders had men de eerste keer toch ook niet met een subsidie over de brug willen komen? Bovendien is de samenwerking met de gemeente steeds goed verlopen7. BERT ONNES Op speltechnisch gebied ziet Scylla voor het komend seizoen grote moge lijkheden. Bert Onnes in het verleden veelvoudig nationaal kampioen, is de gelederen komen versterken, omdat het bestuur van Scylla nog niet weet of Milan Stencel volgend seizoen be schikbaar zal zijn. In ieder geval wordt het eerste straks gevormd door Gerard Bakker, Bert Onnes en Anton Will van Zoelcn.- Een team dat, wan neer het eenmaal draait, wel degelijk knap partij kan geven aan grootmach ten Tempo Team. Delta Lloyd en TSF Dat aankoop Bert Onnes als een moei lijke jongen bekend staat, kan Scylla niet verontrusten Knoop: 'Alle top sporters zijn moeilijk. Bakker en On nes zijn heus niet vervelender of lastiger dan de spelers van DeltaLloyd of Tempo Team Wat dat betreft voor zie ik bepaald geen moeilijkheden' Dat Scylla in de eventuele vacature Stencel voorzien heeft met een oudere speler als Onnes en niet met een jong talent heeft ook financiële problemen als oorzaak. Scylla moet het nog steeds met sponsor Blaupunt doen en deze stelt te weinig geld beschikbaar voör topsalarissen. Scylla speurt dus naarstig naar een andere sponsor. Lukt dat niet dan gaat alles verder zoals het was. Dus met Blaupunkt als (te) kleine sponsor. ondervond Cees Priem, die tweede werd en de strijdlustige Arie Hassink. Bij de nieuwelingen bleek een formi dabele krachttoer, van Van der Nooy, eveneens uit Amsterdam, genoeg om blijvend afstand van zijn volgers te nemen en dat bfti.'kcndc de ii.iidode lijke winst. De uitslag: 1. G. Kneteman (Amster dam) 100 km in 2.12; 2. C. Priem (Goes), 3. C. Spetgens (Tilburg), 4. J. Raas (Amsterdam). 5. R. van Trigt (Hillegom), 6. II. Lammers (Rotter dam), 7. Th. Smit Halfweg), 8. J. Brinkman (Rotterdam), 9. E. Diepen veen (Bilthoven), 10. Sj. van der Burgh (Berkel). 'Zwijndreeht' voor Diepeveen Was Evert Diepenveen in die ronde van Pijnacker dus negende, nog beter ging het hem af in de ronde van Zwijndreeht. een dag later. Samen met Piet Heijster, Gerard Sint Nico- laas en exprof Frits Hoogerheide was hij half-koers ontsnapt. Het kwartet bereikte uiteindelijk een voorsprong van 1.03 min en dubbelde zodoende het peloton Hoogerheide deed verreweg het mees te werk in de kopgroep, maar werd uiteindelijk met een vierde plaats het karigst beloond. Bilthoven.se Evert toonde zich evenals vele vorige malen het snelst in de eindsprint. Heijster werd tweede en Sint Nicolaas derde. De sprint van het peloton werd ge wonnen door Wim van Stenis. Tevoren had de Amsterdammer Kui ken zich de snelste getoond bij de nieuwelingen en legde Van Tol bij de adspiranten beslag op de eerste prijs. De uitslag: 1. E. Diepeveen (Biltho ven) 100 km in 2.30.45 uur; 2. P. Heijster (Vlaardingen), 3. G. Sint Ni colaas ('s-Gravendeel), 4. F. Hooger- heid (Osscndrecht), 5. W. van Stenis (Hoog-Blokland). 6. P. Gödde (Har- dinxvcld-Giessendam), 7. M. Pennings (Nieuw Vennep), 8 A. Hulzenbosch (Nijeveen), 9. T. Blom (Haarlem), 10. C. van Bragt (Lage-Zwaluwe).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11