>.L.F. maakt plaats voor .treek-energiebedrijf Agenda voor Leiden '4 Lisserbroek breidt uit tot 5000 inwoners Werkloosheid in de Duin- en Bollenstreek Koudekerkse scholieren deden verkeersexamen nmerman keert terug i dievenpad 'd Menken voorzitter sthuishof en lomburgh 3 ZIJ HEEFT PLEZIER IN HET LEVEN M)I1 A. van de Griend neemt afscheid van onderwijs Mejuffrouw Kruithof neemt afscheid Bloembakken gestolen Gevoelige klap voor "Rijnmonders" Ds. Suyker neemt op 14 juli afscheid Franse organist voor de orgelkring Honderdduizend in Poelgeest Vanavond ook gemeenteraad Het KARPETTENHUIS Dokter Kwint neemt afschei Jeugd voetbalde voor De Wilbert Salvatori wordt gerestaureerd Jongeren kraken pand voor sociëteitsruimte Koudekerk krijgt manege Eenrichtingsverkeer in Nieuw-Vennep Nieuwveen voor gewestvorming W/KWARTET WOENSDAG 28 JEM 1972 Itcgi» 1.3 DEN Over enige tijd zal I niet meer kunnen spreken de S.L.F., de vanouds ver- j jvde letters voor STEDELIJ- j LICHTFABRIEKEN. De voor- idingen voor de oprichting .een streekenergiebedrijf dat j gJlLAND gaat heten, zijn name- n Ivrijwel afgerond. De streef- aram is 1 januari 1972. In dit 'n- fijf gaan 22 gementen samen- Voor de rechtspositie van dafeersoneel in Leiden heeft de- tdahizetting geen consequenties, zoaj ;n jstreekenergiebedrijf zit allang in lot|en. Al jaren geleden zijn pogin- die richting ondernomen. Het brt van de werkgroep is nu rond. i werkgroep bestaat uit de heer ;rd|der Horst van het verificatiebu- lidjvan de Vereniging Ned. Gemeen heide wethouders Harmsen en Lij- rofiran Leiden, ir. Brooshooft, direc- gen van de S.L.F., de heer Visser. WJ teur financiën van de gemeente en, de burgemeester van Nieuw- een vertegenwoordiger van de Lugdunum te Ter Aar en burge ter Keijzer van Benthuizen en ouder Meerburg van Leiderdorp tns de concessiegemeenten, enkort gaat hun rapport naar de id, sentebesturen en dan moeten de :enteraden besluiten tot oprich- van het nieuwe bedrijf. De S.L.F. le eigen bedrijfsmiddelen in het ernve bedrijf inbrengen en dat geldt voor de N.V. Lugdunum in Ter die aan een viertal gemeenten lek i.L.F. zijn nu een Leids gemeente- rd^ijf. Het nieuwe bedrijf wordt min rouaeer zelfstandig. De 22 gemeenten n een gemeenschappelijke rege- moeten aangaan. Daardoor krij- zij medezeggenschap in zaken van en elektriciteit. Het bestuur zal sten bij een algemene raad. waar- ille gemeenten vertegenwoordigd Deze raad kiest uit zijn midden college van beheer en de voorzit- het personeel heeft de omscha- I geen negatieve gevolgen. Alle lingen die de rechtspositie van personeel garanderen, blijven van it. Het niieuwe lichaam kan ook bepalingen maken waarvan per- eelsleden minder zouden worden, [dagmiddag is het personeel tij een bijeenkomst van een en Ier op de hoogte gesteld. Ook we- iuder Harmseh was daarbij aanwe- LEIDEN Op het terrein van de Stedelijke Lichtfa-brieken hebben de afbraken de laatste tijd nogal de aandacht getrokken. De bewoners van de Maresingel krijgen door de gaten in de fabrieksgebouwen nu een beter gezicht op de verder gelegen stad. Zo is vanaf de singel de Hooglandse kerk duidelijk zichtbaar geworden. De laatste grote afbraak gold de koolgasfabriek. Hier en daar zijn op vrijgekomen plekken op het terrein boompjes geplant. Zij moeten een voorloper zijn van de groene zone die men hier langs de singel nog eens wil maken. Want deze elektriciteitsfabriek zal hier niet altijd blijven staan. Als hij eenmaal weg is, zal de groene wal die er in vroeger jaren is ge weest, in ere worden hersteld. LISSE Volgens de laatste telling op het Arbeidsbureau te Lisse, omvat tende de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout, Noordwijk en Noordwijkerhout.' is het aantal werk lozen sinds de vorige telling wel gedaald, maar in vergelijking piet 1971 op hetzelfde tijdstip rond 100 méér. De daling van het werklozen- aantal was hoofdzakelijk een gevolg van de grotere activiteiten in de bouw. horeca en kantoor. Daartegen over stond een kleine stijging van het aantal werkzoekenden in de sector metaal, landbouw en handel. Het G A B. Lisse meent, dat over het alge meen de arbeidssituatie wat optimisti scher kan worden beoordeeld, maar in vergelijking met vorig jaar is er nog geen reden tot juichen. Volgens de laatste telling stonden nog 323 werk zoekenden ingeschreven in de sector mannen. Het aantal ingeschreven vrouwelijke arbeidskrachten is gestegen door ont slagen in de bollenbedrijven. In ver gelijking met vorig jaar is er weinig verschil te constateren met 274 inge schreven vrouwelijke krachten. De vraag is belangrijk minder dan in 1971; momenteel is er een vraag naar 188 tegen 303 op hetzelfde tijdstip vorig jaar. De daling van de vraag viel op in de sectoren handel en horeca. KOUDEKERK Burgemeester C. M. van der Linden heeft dn 't Voorhof 50 Veiiig-Verkeersdiploma's uitgereikt aan leerlingen van de hoogste klassen van de beide in de gemeente gevestig de basisscholen. Door drie kinderen t.w. Bertho Smit, Hans de Rooy en René Jansen werd het verkeersexamen zonder fouten af gelegd. Van de 50 diploma's kwamen er 28 terecht bij leerlingen van de Chr. School De Rank en 22 van dp Burgemeester De Herderschool. Bij de uitreiking waren tevens aanwp- zig de beide schoolhoofden, de post- commandant van de Rijkspolitie en de heer P. Capello van de plaatselijke afdeling van Veilig Verkeer ADVERTENTIE APOTHEKEN 23 lot 30 JUNI Haven apotheek. Haven 18, tel. 20085 apotheek Voorschoten. WOENSDAG 28 JUNI Dijkstraat 2a. 10 tot 11 i raadsvrouw Stadhuis. 4 30 tot 6 ui raadst spreekuur soc. spreekuur soc. >EN Voor de Haagse recht heeft zich een 20-jarige timmer- uit Leiden te verantwoorden ge- die in een creatief centrum ver bef en van daaruit activiteiten ont- k'j)ide op het gebied van inbraken diefstallen in Leiden en wijde ?eving. Dat betrof o.a. suède jassen winkel aan de Breestraat en telmachine en schrijfmachine uit i kantoor aan de Morsweg. J,'hak liever mijn handen af, dan i ik weer ga inbreken', zei verdach- |De Officier van justitie eiste vijf inden gevangenisstraf en tenuit- rlegging van de zes weken, reeds Ier opgelegd. rechtbank heeft de Leidenaar ver- leeld tot vijf maanden gevangenis- -ntf waarvan twee voorwaardelijk eltyt een proeftijd van 2 jaar. 21-jarige opperman die tot de ;p behoorde, werd veroordeeld tot I maanden gevangenisstraf. Voor ggjden met aftrek van voorarrest. l IDEN In een bestuursvergade- g van de Stichting St. Elisabeth sthuishof (verpleegtehuis) en de ihting Huize Roomburgh (bejaar- tcentrum), waarvan de bestuursle- in één personele unie zijn samen bracht, is als voorzitter van beide an<chtingen geïnstalleerd de heer S. nken, oud-wethouder van openbare rken en volkshuisvesting van de neente Leiden. deze bestuursvergadering werd de redende voorzitter dr. M. A. van ngen, die van de oprichting van de stichtingen af, ongeveer 12 jaar eden, het voorzitterschap vervulde, .el dank gebracht voor al zijn activi- Bjften. Dr. M. A. van Dongen blijf» van de beide besturen. DONDERDAG 29 JUNI Stadhuis, 6 lot 8 uur: spreekuur soc. raads vrouw. DOKTERS. BRANDWEER, Dokterstelefoon 5 maal uur). Brandweer 5 maal 3. Politie 5 maal 4. EHBO: 20645. BEHANDELING NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na ongevallen wordt van dinsdag 12 uur Cs middags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werkdagen en op zondagen door het Academisch Ziekenhuis. GEMEENSCHAP ZUID-WEST Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lel den voor hulpverlening telefoon 20460: voor Informatie 33921. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch Ziekenhuis: dagelijks behalve op dinsdag van 19.00-19.45 uur: dinsdag van 13.00-14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-15.30 uur. Bezoektijden Kliniek Verloskunde cn Gynae cologie: Voor patiënten van de afdeling Gvnaecologte en voor zwangeren: van 10.00- 12 30 en van 15.00-20.00 uur. Voor kraam vrouwen: van 10.00-11.30. 15.00-17.30 en van 08 30-20 00 uur. Op dinsdag is er de gehele dag geen bezoek. Bezoek Praematurenafde- ling (alleen voor ouders) dinsdag niet. Ma, wo, do en vrij van 18.30-18.45 uur: za en zo van 15.00-15.15 uur. Dlaconessenhuls: 1ste klasse dagelijks: 11.00- 12 00 uur. 13.15-14.00 uur: 19.45-20.30 uijr: 2e en 3e klasse, dagelijks 13.15-14.00 uur: kin derafdeling: dagelijks 14.45-15 30 uur en maandag, woensdag- en vrijdagavond 18.00- 19.00 uur. Elisabeth Ziekenhuis: Volwassenen 3de klas alle dagen van 14.15 uur en van 18.45-19.30 uur: 2de klas: alle dagen van 11.30-12 00 uur. 14.00-15.00 uur en van 18.45-19.30 uur; lste klas: alle dagen vanaf 11.30 uur. Kraamafdcllng: 3e klas: van 15.00-16.00 uur en van 18.45-19.30; 2e klas van 11.30-12.00 uur (alleen vaders): van 15.00-16.00 uur en van 18.45-19.30 uur. SPREEKUUR GEZINSVERZORGING EN BE JAARDENHULP: dagelijks van 9.00-10.00 uur op Morssingel 8, telefoon resp. 24800 en 23200. ALPHEN Bezoekuren ziekenhuis 'RIJ- noord": dagelijks (ook ln het weekend): le klas en 2e klas van 10.30-11.00 uur; van 14.00-14 45 uur. van 18.00-19.00 uur; 3e klas van 14.00-14.45 uur, van 18.00-19.00 uur, van 19.00-19.30 uur alleen voor echtgenoten; kin derafdeling: van 15.00-15.30 uur, van 18.00- 18.30 uur alleen voor ouders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang op de kinder afdeling. FILMS LEIDEN 22—29 JUNI Camera: 'de Tien Geboden' a 1 Dag. 20 en do. vr. ma cn dl 14 uur. Matinee: 'Dertig Jaar vrolijkheid', za en wo 14.30 en zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtv. vr en za 23.30 uur ■Performance' 18 Jr. Studio: Degenerates' 18 Jr. Dag. 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 Lldo: 'Valdez is Coming' 18 jr. Dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15. Luxor: 'John Wayne, de cowboy' 14 jr. Elke ADVERTENTIE Zij ziet mensen en werkt als zij er zin in heeft. Zij presenteert een keur van produkten van uitstekende kwaliteit In haar directe omgeving. Haar klanten zijn uiterst tevreden omdat de produkten tegen interessante prijzen geleverd worden en bovendien volledig gegarandeerd zijn. Belangstelling Vraag meteen vrijblijvend inlichtingen bij Avon, de grootste firma in verzorgings- en schoonheidsprodukten ter wereld. Vijzelstraat 2 -18, rv Amsterdam C. j-ï Ij Tel. 020/648.41 - 648.42. Bon voor gratis inlichtingen Straat Woonplaats dag 14.30 en 20 00 uur. Trianon: 'Slaapkamer Mazurka' 18 jr. Dag 14.30. 19.00 en 21.15 Zo 14.30, 16 45. 19.00 en 21.15 uur. Rex: 'The big little man' 14 Jr. Dag 14.30. 19.00 en 21.15 uur. Zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur. Nachtv. vr/za 23.30 uur 'The wild angels'. TENTOONSTELLINGEN Dc Lakenhal: 'De familie Fortman, zilver smeden te Leiden in de 18de eeuw', van 24 Juni tot 27 augustus. Rapenburg 65 Tentoonstelling 'Thorbecke ln Lelden', van 2 tot en met 30 juni Museum Volkenkunde- Fai-La, Hijs de Zei len. tot 8 januari 1973. Openingstijden mi lm za 10.00-17 00 uur: zo- en feestdagen 13 00-17.00 uur. Dagelijks filmvertoning. Galerie v. d. Vllst. Botermarkt 3: Tekeningen F.d. Dukkers, wandkleden Mieke Kemming en pastels Tlni van Doornik, tot 15 Juli. dl tot en met zat. 9.00 tot 18:00 uur. Ook schilder ijen van Johfra en plastieken van Jeroen Bosch en Bob Brouwers. NOORDWIJK De heer A. van de Griend, onderwijzer aan de Prinses Marijkeschool te Noordwijk aan Zee. gaat wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd het onder wijs verlaten. Hij heeft het veertig jaar gediend, waarvan zeventien jaar aan de Prinses Marijkeschool. Ter gelegenheid van het afscheid, biedt het bestuur van de Ver. voor Prot.-Chr. Onderwijs hem vrijdagmid dag, 30 juni in De Rank een receptie aan. Ieder is daar welkom, in het bijzonder ook de ouders en de oud leerlingen. De heer Van de Griend werkte aan vankelijk op het kantoor van een verzekeringsmaatschappij in zijn ge boortestad Den Haag. Het kantoorle ven onderging hij als saai en daarom ging hij avondlessen voor onderwijzer volgen, een beroep waartoe hij zich van jongsaf aangetrokken had ge voeld. Na het behalen van de akte, werd de jongen Van de Griend aangesteld te Brunssum, in die tijd een meevaller, want onderwijzers konden in de jaren voor de oorlog soms moeilijk aan de slag komen. Zijn tweede school stond in Hoogeveen, waar hij van 1942 tot 1948 werkte. Ln laatstgenoemd jaar ging hij naar Limburg ^erug, nu naar Sittard, en in 1955 volgde een benoe ming te Noordwijk. De heer Van dc Griend heeft het onderwijzersvak altijd boeiend en zin vol gevonden. In één opzicht is hij altijd modern geweest: in zijn indivi duele benadering van het kind. LEIDEN Woensdagavond neemt mej. A. Kruithof, onderwijzeres van do Hooglandse kerkgrachtschool, af scheid i.v.b. met haar pensionering. Ter gelegenheid van dit afscheid wordt woensdagavond in de school oen receptie gehouden van 7.30-9 uur. Alle bekenden en oud-leerlingen zijn hartelijk welkom. Ingezonden Enkele weken geleden hebben wij in een ingezonden stuk duidelijk laten merken dat niet alle mensen even slecht zijn, m.a.w. in onze wijk heb ben geen vernielingen plaats gevon den aan de door ons geplaatste bloem bakken, zodat generaliseren wat be treft vernielingen fout is! Nu echter zijn wij verontwaardigd. Slechts een week geleden hadden wij weer enkele punten .n de wijk bezet met nieuwe bloembakken, zo ook drie langwerpige etemiet-bakken van 60 cm lengte, opgesteld in een driehoek op de hoek Rerlagestraat-Baselstraat. Alle drie de bakken zijn verdwenen; ooggetuigen hebben kunnen waarne men dat een man om hedenmorgen plm. half twaalf met zijn auto een groene Austin Seven bij de drie bakken stopte en vervolgens de bak ken heeft ingeladen en wegreed' Niet alleen dat we verontwaardigd zijn om de brutaliteit om zelfs op klaarlichte dag zulk een daad te ple gen, maar ook om het feit dat we als bestuur trachten steeds méér bakken in de wijk te plaatsen (met zuinig bijeengebracht geld van de leden!) en door zo'n daad een stuk werk teniet is gedaan! Het heeft ons goed gedaan dat onmid dellijk enkele bewoners bereid waren de stad te gaan doorkruisen op zoek naar 'onze' bakken, die gemakkelijk herkenbaar zijn, omdat ze alle oranje zijn geschilderd. Het is te schandalig om over te praten, maar via de pers zijn we nu genoodzaakt op de bewoners in de wijk een beroep te doen geen oogje, maar een oog in het zeil te houden, om te voorkomen, dat deze laffe dief stal zich zal herhalen. Inmiddels heb ben wij politie-aangifte gedaan en zal een voorstel om een beloning uit to loven voor nadere aanwijzingen in best uurskring worden besproken. Leiden, maandag 26 juni Bestuur wijkvereniging AKTIEF van 's-Gravesandestraat 24. KATWIJK De postduivenvereni ging 'De Rijnmonders' heeft een ge voelig verlies geleden. Op een vlucht uit Frankrijk heeft maar een gering aantal vogels de hokken weten te bereiken. Ruim 75 pet keerde niet terug. Voor een aantal leden betekent dit het eind van de fondvluchten. LISSE Wegens vertrek naar Cana da zal ds W. Suyker op vrijdag 14 juli afscheid nemen van de Geref. Go- meente te Lisse. De afscheidsdienst is vastgesteld op half 8. LISSE Op maandag 10 juli komt René Saorgin, organist van de St. Jean Baptiste in Nice spelen op het orgel van de St. Agathakerk te Lisse Zijn programma vermeldt werken van Louis Marchand. Nicolas de Grigny en Dietrich Buxtehude. OEGSTGEEST Maandag passeerde de honderdduizendste bezoeker bet hek van zwembad Poelgeest. Er werd geen officiële aangelegenheid van ge maakt. De honderdduizendste kwam ongeveer een maand later dan vorig jaar. Men verwacht dan ook dat het aantal zwembadbezoekers dit jaar beduidend minder zal zijn. LEIDEN Vanavond (woensdag) komt de Leidse gemeenteraad op nieuw bijeen om agendarestanten op te ruimen voor de zomerpauze. Als het om een goed betaalbaar kamerbreed tapijt of klassiek kwaliteitsmeubel gaal moet u eens gaan Informeren bij Dealer van alle bekende merktapijten. uit voorraad leverbaar, o.a. DESSO. K.V.T.. VENETA. HATEMA, enz. Dealer van kwaliteitsmeubelen Koekoek. Raanhuis, Rego, Sprei, Maasland, Moh. Jongh, Anker. Reeds meer dan 40 Jaar uw woninginrichter. KLASSIEKE KWALITEITSMEUBELEN DEALER VAN ELK BEKEND KAMERBREEDTAPLrï LEDEfy HERENSINGEL 10-11-12 JR. 26003 «»BaH*0E6STBEKTEHWEG «.TEL0T7»-«8O LISSERBROEK De bevolking kreeg gelegenheid kennis te nemen van de toekomstplannen voor Lisser broek. In het dorpshuis 'De Meerkoet' ga de heer D. Swint van het sociogra fisch bureau De Meerlanden een toe lichting op het nieuwe uitbreiding splan. Lisserbroek zal in de toekomst uit twee delen bestaan, gescheiden door een brede weg vanaf de kanaal- brug bij de grens Lisse en lopende naar de Lisserweg ter hoogte van de noordelijke uitmonding van de Veld weg op de Lisserweg. Het noordelijke gedeelte heeft als be- temming 'woongebied', met scholen en winkels. Het zuidelijk kwadrant krijgt een agrarisch karakter. Tegen SASSENHEIM Dokter Kwint. 26 jaar huisarts in Sassenheim gaat eind eind juli z'n praktijk neerleggen en zich elders vestigen. Daar men deze gewaardeerde arts niet zomaar wil laten vertrekken heeft zich een comi té gevormd dat hem en z'n echtgenote een afscheidsreceptie en een geschenk wil aanbieden. De receptie zal op zaterdag 29 juli in 'Ontmoeting' plaats hebben van 4 tot 6 uur, waarbij men tevens kan kennismaken met de op volger. dokter G. B. Schmidt. Hiertoe is een rekening geopend bij de Coop. Raiffeisenbank onder nr. 3572-04336 t.n.v. Comité afscheid dok ter Kwint. Het comité bestaat uit D. v. Biezen Sr., C. J. J. Boogerd. H. Hallink, mevrouw M. J. Kapteyn- Arentshorst, L. M. C. Meyl, P. J. A. de Nennie, N. A. Scholl, Warmond, J. H. Th. Schatte-Olivier, KATWIJK AAN DEN RUN De jeugdafdeling van de voetbalvereni ging K.R.V. organiseerde een voetbal wedstrijd, waarvoor de baten bestemd werden voor bewoners en patiënten van het verpleeghuis 'De Wilbert'. De wedstrijd werd gespeeld door een ar tiestenelftal en radio Veronica. De netto-opbrengst bedroeg 7250, waar van werden gekocht een kleurentele visietoestel, een zwart-wit televisie toestel, een videorecorder en een tele visiecamera. LISSE De kerkeraad van de Geref. Kerk heeft aan het Aannemersbedrijf Gebr. Balkenende te Lisse de restau ratie opgedragen van het jeugdge- bouw 'Salvatori' aan de Wagenstraat. De aannemers stellen alles in het werk om de werkzaamheden vóór het nieuwe vergaderseizoen gereed te heb ben. LEIDEN Het wijkpark Zuid-West heeft deze wijk een sterk verhoogde aantrekkelijkheid gegeven. Daardoor kreeg de wijk een recreatieniveau dat voor dergelijke nieuwe steden redelijk genoemd kan worden. Van het park wordt als speel- en wandelruimte al vrij druk gebruik gemaakt, al krijgt men soms de indrk, dat velen het nog moeten ontdekken. Ook langs de oevers van het Korte Vlietkanaal, zo wel aan de Leidse als aan de Voorschotense kant, is het prettig lopen. Dat Zuid-West op sommige plaatsen aan tegenwicht wijk ruimschoots vergoed. de verkeersweg werden nogal wat be zwaren ingebracht, maar voorzitter wethouder C. van Stam, merkte op dat een verkeersweg 'makkelijk' moet liggen en geen bochten en zo min mogelijk kruisingen moet hebben. Dc Uweg zal worden doorgetrokken dwars door het tuindersgebicd. Het aantal inwoners voor Lisserbroek zal rond de 5000 komen te liggen. Het nu voorgestelde uitbreidingsplan hoopt men over vijf jaar te hebben gerealiseerd. Het aantal woningen zal dan zijn uitgebreid met 325. HAZERSWOUDE De al enkele ja ren leegstaande woning van bakkerij Van Velzen aan de Dorpsstraat blijkt een grote aantrekkingskracht op de Jeugd uit te oefenen. Zondagmiddag hebben zo'n vijfendertig jongelui de woning 'gekraakt', om eens te kijken of het huis eventueel geschikt is voor het onderbrengen van een jeugdsocië- teit. *We willen in Hazerswoude-dorp een soos, maar er is zogenaamd geen plaats', aldus een van de jongelui. 'En nu blijkt, dat in dit huis een prachti ge sociëteit kan worden gecreëerd'. De jongeren willen langs legale weg de eigenaar verzoeken hun verlof te geven in de woning hun plannen te realiseren. 'Volgende week zondag gaan we in elk geval weer kijken wat we zoal moeten doen, om een soos te stichten in het huis naast de dokters woning', aldus een jongeman. KOUDEKERK Van de heer G Dorrepaal, Hoogewaard 128, ontvingen B. en W. het verzoek om vergunning voor de bouw van een manege in het bestemmingsplan Hoogewaard. Het bouwplan strookt echter niet met de gegeven bestemming. 1-Iet college van B. en W. is evenwel van mening dat het verlenen van medewerking aan het realiseren van het bouwplan niet op bezwaren stuit. Immers is de plaats waar de manege gebouwd zal worden is weinig gevoelig, terwijl aan eventuele bezwaren uit een oogpunt van welstand en/of land- schapsschoon tegemoet kan worden gekomen door het aanbrengen van groenaanplant. Anderzijds vormt de komst van een manege naar onze mening een welko me verrijking temeer daar dc belang stelling voor dc paardensport groeien de is. NIEUW-VENNEP Rond het spit suur dinsdagmiddag heerste er een enorme drukte in het centrum. Op de Venneperweg ontstond op een gege ven moment zelfs een file. De oorzaak was dat bepaalde gedeelten vaja dc hoofdweg nu ccnrichtingsverkw zijn geworden. Dit ondermeer met oog op de verkeerslichten die zlx- ge plaatst en die dezer dagen in werking zullen worden gesteld.In verband hiermee is de brug over de Venneper- tocht bij de hoofdweg-oostzijde ver breed, zodat de weggebruikers zich beter kunnen opstellen. Dc vele automobilisten die dagelijks het kruispunt Venneperweg/Hoofdwc- gen passeren waren niet op de nieuwe maatregel bedacht Politie-agenten wa ren ter plaatse aanwezig om de weg gebruikers op het eenrichtingsverkeer attent te maken. NIEUWVEEN De gemeenteraad stemde dinsdagavond voor gewest vor ming zij het met de hakken over de sloot. Het voorstel werd m stemming gebracht en met 6-4 stemmen aange nomen. Tegenstemmers waren J. Spek man (KVP), G. Treur (Gem. Chr. P.) en J. Reijneveld Gem. Chr.). De heer Reijneveld meende dat men een deel van de zelfstandigheid prijsgeeft. "Wat je uit handen laat glippen, heb je niet één, twee, drie weer terug', aldus de heer Reijneveld. Ook mevrouw Speet- Sikkens Gemeentebelangen) was tegen gewestvorming. Maar evenals trouwens dc andere tegenstemmers wel voor sa menwerking met andere gemeenten op bepaalde terreinen. ZOETERWOUDE Burgemeester J A. Detmers houdt de gehele maand juli geen spreekuur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 3