ino Tabak dankzij 'ellenaars aan top Boosheid van Jan Spetgens uniek t|roL IOC twijfelt aan Fedor den Hertog lofdrol van Rini Wagtmans hij coaching Olympische selecties i/K|UW/KWARTET MAANDAG 26 JUNI 1972 SPORT T7/K9 |nze speciale verslaggever ENBURG Aan het begin }t seizoen, in de Ronde van nt, zei Felice Gimondi ^ino Tabak: 'Als ik zijn be ad, zou ik verschrikkelijk toersen winnen'. Beter dan Jie uitspraak had de Italiaan die gisteren na het spec tre wielergevecht op de Cau- kampioenstrui kreeg aan- Ien, niet kunnen typeren, lonnenheid gepaard aan ex- wielerkwaliteiten teke- coureur Tino Tabak. Op tnten dat 't moeilijke karak- wordt geleid, kan hij bewees dat in zijn knech- bij Joop Zoetemelk, hij be- le het aan het begin van dit in een imposante solo in Inloop van de Vlaamse Ge- en hij overtuigde gisteren het Nederlandse kampioen- de weinigen die nog aan kwaliteiten twijfelden. •t Zuidlimburgse heuvelland Ihij geleid door twee mensen: ploegleider Kees Pellenaars, vooral door de schaduwkampi- 1 n het Cauberg-weekeinde: Rini i ans. Pellenaars mag dan voor at coureurs een weinig moder- npak hebben, in de 26-jarige vindt men nu precies het type die ouderwetse mentale trai te 1 aanslaat. Als amateur stond bekenda ls 'moeilijk'. Hij was iemand die bijna niet in het was te houden. Het kostte heel wat uitzendingen naar het oek?and' In z^n eerste seizoen als Vonal veranderde dat al enigs- laar het meest werd hij ge- door de man die bij hem wel gj^jbmt': Pellenaars. De nutteloze jensmijterij van het verleden is Ihet nog maar in beperkte mate piniseerd. Tabak is de man van 's. Het liefst demarreert hij uit irtrek en blijft dan maar voor iloton uithollen. In de finale is ji vaak al zover leeggereden, dat L kt verder komt dan een onderge- ds lat baat luto, den tapj he m b k e Ploegleider Kees Pellenaars omhelst zijn nieuwe kampioen Tino Tabak. LICHT lecht van Zoetemelk wilde de itige Tabak zelf ook wel eens hoofdrol. In de Ronde van burg van vorig jaar had hij in appe veertig kilometer voor de een voorsprong van 7l/2 mi- Tabak: 'Ik kon die rit niet meer en, maar op het moment dat ik ied, zat de ploegleiders wagen ichter mij. Die was bij het uil. Ik werd ingelopen. Daar heb heel moeilijk mee gehad. Het van de redenen geweest dat ik andria naar Goudsmit-Hoff ben (stapt. Bovendien kon ik daar 'Verdienen. Pellenaars heeft ook taktiek tevoren geen kopman wijzen. Wie na verloop van it hiar etappes het beste staat in is issement wordt gesteund.' Pellenaars heeft het heel moeilijk gehad om de strijdlustige Tabak wat in te tomen. Tabak: 'Er is al wel wat verbeterd, maar ik doe nog steeds teveel werk. In de Ronde van de Levant is Pellenaars na de tweede etappe verschrikkelijk tegen mij te keer gegaan. Aan tafel, waar iedereen bijzat, werd ik helemaal vernederd.' Rini Wagtmans: 'Tabak ging zo tekeer tijdens die eerste rit dat ik hem bijna van dc fiets af sloeg. Hij bleef maar op kop rijden'. De aanpak van Pelle naars sorteerde effect. Tabak: 'Ik was woedend. Ik dacht bij mezelf: wat is dat nu voor vent. Die krijg ik wel. De volgende dag ben ik geen moment op kop geweest. Kort voor het einde op een van de cols ben ik gedemarreerd. Ik had nog zoveel kracht over dat ik heel 'kort' eindigde. Toen dacht ik bij mezelf: Pellenaars heeft toch gelijk gehad. Als ploegleider heeft hij mijn volledig vertrouwen'. HERSENSCHUDDING Tabak is na zijn succesvolle voorsei zoen bijna aiftlerhalve maand uit de roulatie geweest. Enkele dagen voor het begin van de Ronde van Spanje (eind april) kwam hij ten val en liep daarbij een zware hersenschudding en een gebroken jukbeen op. Die val heeft, hoe paradoxaal het ook mag klinken, waarschijnlijk zijn seizoen gered. Pellenaars: 'Als hij in Spanje zo was doorgegaan als in het voorsei zoen, zou hij nu leeggereden zijn geweest'. Na een voorspoedig gene zingsproces werd de Ronde van Zwit serland zijn eerste grote koers. 'Daar in heb ik gemerkt dat de grote vorm van het voorjaar er nog niet is. In de cols verloor ik minuten op mannen die ik in het voorjaar gemakkelijk bij kon benen. Naarmate de ronde vor derde ging het beter. Vrijdagavond zijn we uit Zwitserland teruggekeerd in Nederland. Er zat tussen de laatste etappe en het Nederlands kampioen schap welgeteld één rustdag. Dat is voor mij van voordeel geweest. Maar de grote vorm is er nog niet. Ik mis nog souplesse' Het bewijs daarvoor vormde het rijden van Tabak op de Cauberg. Tijdens zijn solo reed hij niet met een klein verzet maar met het grote mee. 'Ik moest het op macht doen'. In Zuid-Limburg werd Tabak opnieuw goed gecoacht. De verrassend sterk rijdende Rini Wagtmans speelde daar in een hoofdrol. Na een voorseizoen Nu do supporters z6 ln diskrediet zijn geko men viel het gedrag van rle grote supporters- schare van de gediskwallfiseerde winnaar Jan Spctgens uit Someren. nog meer op. Toen bekend was gemaakt dat Spetgens was ge- diskwalltlceerd overstemde zij het gejuich van dc Limburgse aanhang van Koken met 'fleya den Spet', en doodstil staand trokken zijn een groot spandoek omhoog met do tekst: 'Of hij wint of niet. Spet blijft onze favoriet'. In tegenstelling tot alle verwachtingen ble ven zij stijf In de houding op de tribune waarin hij volledig is afgegaan (een veertiende plaats in een criterium is de enige prijs die hij behaalde) kwam hij nu aan de vooravond van de Tour de France tot een opzienbarende ver richting. Wagtmans: 'Ik had tevoren al gezegd dat ik voor een verrassing zou zorgen'. Pellenaars had Wagtmans zaterdagavond nog geprikkeld door aan tafel op hem wijzend tegen de ploeg te zeggen: 'Daar zit de nieuwe kampi oen'. Pellenaars: 'Hij zei niets, en dat ben ik niet van hem gewend'. Het antwoord van Wagtmans kwam de volgende dag. Hij demarreerde onmid dellijk na het startschot. Wagtmans: 'Ik had gezegd dat ik direct een gat wilde slaan. Dan zouden toch verschil lende grote mannen in paniek worden gebracht. Ik behoorde niet tot de favorieten, maar niettemin namen wij toch een voorsprong die te denken gaf. De groep-Wagtmans omvatte vijf man. Van Leeuwen, Van Katwijk, Ot- tebros en De Koning. Na een tegen aanval van onder andere Jan Jans sen en Tino Tabak kwamen uiteinde lijk drie man vooruit: Tabak, Wagt mans en De Koning. De twee Goud smit-Hof f-cou reu rs (Tabak en Wagt mans) namen de eenzame Flandria (De Koning) in de tang. De Koning: 'Tabak en Wagtmans demarreerden om beurten. Ik kreeg vreselijk kramp van dat steeds weer terugpakken'. Op dat moment greep Pellenaars in. Pu blicitair gezien was voor hem Wagt mans de beste kampioen. Wagtmans, de man die zo in de vernieling had gezeten. Wagtmans zelf begreep ech ter dat hij fysiek nog niet klaar was voor die titel. 'Ik miste de macht. Als ik weg zou gaan en Tino had het gat achter mij afgeschermd was het risico groot geweest dat ik in elkaar zou klappen. Daarom heb ik tegen Tabak gezegd: ga jij maar. Jij kunt kampi oen worden'. ZOETEMELK Pellenaars speelde op zeker. Hij wilde niet het risico lopen van vorig jaar toen Zoetemelk met minimale steun de complete Goudsmit-Hof-équipe uit het wiel reed. Pellenaars ging accoord met het vertrek van Tabak. De beslis sing van het duo Wagtmans-Pelle- naars bleek terecht. Joop Zoetemelk, de fel beloerde favoriet voor de titel, begon op dat moment aan een impo nerende opmars. Zoetemelk, de af- wachter. manifesteerde zich nu in een spectaculaire rol. Tot op dat moment was hij in het peloton gebleven. Aan vankelijk omdat hij direct mensen aan zijn wiel kreeg bij iedere demar rage. Later omdat hij niet de vlucht van Jan Janssen in gevaar wilde bren gen. Zoetemelk: 'Met een roep van 42 vertrekkers ligt een overwicht van 12 Goudsmit-Hoff-mensen wel erg zwaar. Bovendien zat Schepers voortdurend op mij te letten. Dat vond ik wel een beetje een merkwaardige houding. Hij had beter de Goudsmit-Hoff-équipe kunnen bewaken. Die waren kwantita tief wel een stukje sterker'. Schepers: 'Zoetemelk lette op mij. Ik op Zoete melk. We reden op eikaars wiel. Toen ik hoorde dat de voorsprong van Ta bak maar dan drie minuten bedroeg, ben ik afgestapt. De rivaliteit tussen Zoetemelk en mij speelde de anderen in de kaart. De koers was voor mij voorbij'. Op het moment dat Schepers van de fiets stapte begon de wedstrijd voor Zoetemelk pas. 'Ik zei tegen Dolman: demarreer jij of ik. Eef zei: ga jij maar. Ik wist op dat moment niet hoe veel de voorsprong van Ta bak bedroeg. Maar ik vond dat ik in ieder geval iets moest doen'. SPECTACULAIR De jacht van Zoetemelk groeide uit tot een spectaculair hoogtepunt. Vijf ronden voor het einde bedroeg zijn achterstand op Tabak nog 3.40 minu ten. Na zijn solo liep dat snel terug. Vier ronden voor het einde was het nog 3.05 minuten: drie ronden 2.4 minuten; twee ronden 1.05 minuten en bij het ingaan van de laatste ronde Tino Tabak (rechts) zwoegend op weg naar de Nederlandse titel. Links Matthijs de Koning, die later we gens materiaalpech naar de vierde positie terug zou vallen. Van onze speciale verslaggever VALKENBURG Het internatio naal Olympisch Comité wil ophel dering over de amatcurstatus van Fedor den Hertog. Het IOC heeft het Nederlands Olympisch Comité laten weten dat zij meent dat Den Hertog de amateur-regcis heeft overtreden. Als bewijsmateriaal dienen foto's uit de Miroir Ie Cyclisme van vorig Jaar oktober. Deze werden geplaatst naar aanlei ding van de Tour de l'avenir, waarin Den Hertog tweede werd achter Regis Ovion. Op die foto's draagt Den Hertog een wit petje van Amstel en een Amstel-broek, het merk dat de ploeg sponsort, waarvan Den Hertog tot voor kort deel uitmaakte. Zowel het Neder lands Olympisch Comité als het bestuur van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie zijn nogal verbaasd over de aktle van het IOC, omdat men niet beter weet of vrijwel alle topamateurs in wes telijke landen zijn door sponsors geadopteerd. Het IOC vermoedde dat Den Hertog in loondienst was bij Amstel, wat volgens de Olympi sche regels is verboden. Op ver zoek van de KNWU heeft dc fa briek het NOC schriftelijk laten weten dat Den Hertog niet op de loonlijst voorkomt. Vervolgens heeft de KNWU een uiteenzetting gegeven hoe de gang van zaken in ons land met de sponsor wielren nerij is. In KNWU-kringen vermoedt men dat het initiatief voor deze aktie tegen Den Hertog is genomen na opmerkingen vanuit het Italiaanse Olympisch Comité. Den Hertog is gedurende drie maanden In Italië geweest en werd tijdens die perio de met toestemming van zijn Ne derlandse sponsor geadopteerd door de Italiaanse firma Mobil Ex port. Toen Den Hertog bij zijn eerste wedstrijd In Italië verscheen met een trui en broek van die fabriek kreeg hij opdracht van het Italiaanse Olympisch Comité de naam van shirt en broek te verwij deren of af te plakken. Daarna heeft Den Hertog aan de KNWU toestemming gevraagd om alsnog voor het Italiaanse merk te rijden, maar de Unie vond het veiliger dit niet te doen. Om geen moeilijkhe den met het IOC te krijgen vond de KNWU dat de Nederlandse ren ners alleen voor ln Nederland er kende sponsors mogen rijden. Zowel Jan Cottaar, directeur van het NOC, als de voorzitter van de KNWU, mr. J. van Ballegooycn dc Jong, meende dat dc verdenking van het IOC ten aanzien van de Nederlandse renners op verkeerde Informatie berust. nog 1.02 minuten. Tabak: 'Ik wist dat Joop in aantocht was, maar ik reali seerde me ook dat het gat te groot was om dicht te rijden'. Zoetemelks jump kwam iets te laat. Niettemin was Zoetemelk tevreden. 'Deze manier van rijden heeft me valk voor de Tour moreel gegeven. Dat vind ik nog belangrijker dan het kampioenschap'. JOOP HOLTHAUSEN "%test helpt bescheiden Limburger Ben Koken aan kampioenschap bij amateurs sti rnze speciale verslaggever (ENBURG De tekortkomingen van het grote talent Jan Spet- zijn ook in deze krant al zo vaak beschreven. 'Den Spet' kan t een berg op dan welke andere Nederlandse renner ook. Der- was hij op het Cauberg-circuit de uitgesproken favoriet. Maar 'ens is en daar zijn al zijn tekortkomingen op terug te voe- er helemaal niet van overtuigd dat hij over zoveel talent be- t. Wanneer je hem daarmee confronteert zegt hij slechts: 'Jij jse iet, maar is het ook wel zo?' in link, de bondscoach zegt: 'Wij 1 een breed front van zeer goe- pr^iteurs, maar een echte topper is dit moment niet bij. Jammer is dat ietgens zelf niet weet wat hij lal kan. Als hij dat wel wist was absolute toprenner die we nu :unlet hebben'. ïeb Spetgens tijdens de Ronde van 't 1 land in Hippolytushoef de lei- i ii greep zei hij meteen: 'Het is voor één dag. Met de tijdrit ik de trui want ik kan niet oi ien'. ii nog enigszins geïnspireerd reed i Jfns toen de vierde tijd achter der Leeuw, de eindwinnaar en Hassink. Spetgens laat zich aa lijks inspireren. Het door voet- t jners wel eens toegepaste mid- spelers via hatelijke uitlatin- prikkelen heeft bij hem geen ;ai ting. Ploegleider Jefke Janssen: boos krijgen lukt misschien nog laar hem zo boos te krijgen dat Kt nu zal ik eens wat laten zien, onmogelijk'. Den Spet haalt houders op en gaat over op het i de onderwerp. Want, vindt Jan n ns, hij behoort tot de groep inpnde amateurs die in een Mer- van kriterium naar kriterium Dus, wat zal hij zich druk zu l Om diezelfde reden laat hij Tjrof aanbiedingen over zich heen al komt daarbij dat Spetgens n gr ftg ia zich pijn te doen. En het N zoals lit hij. profs moeten kunnen. Zaterdagavond riep de flegmatieke Jan Spetgens uit dat hij datzelfde Cauberg circuit waar hij ln een strijd om het Nederlands kampioenschap al twee maal als eerste was aangekomen, volgend jaar nog eens zou laten zien wie op Cauberg de kampioen is, en dat de eerstkomende jaren niemand anders dan hij aan het kampioenschap zou komen. Begrijp goed, Spetgens kan dat waarmaken. Zijn boosheid was uniek. Het betrof de beslissing van de jury hem na onregelmatighe den te deklasseren tot de tweede plaats en de kampioenstrui uit te reiken aan de Limburger Ben Koken. Het juryrapport zegt hierover daarop: omdat na verklaringen van de wed strijdcommissaris Jeremiasse en het jurylid dat had postgevat op 100 me ter van de eindstreep, was gebleken dat Spetgens van zijn lijn was afgewe ken, en dat daardoor Koken geen gelegenheid had gekregen om op eer lijke wijze zijn kansen te benutten. Jeremiasse zelf zegt: 'Het was onnodig wat Spetgens deed. Hij had anders toch gewonnen'. Koken. 'Ik stond op het punt over hem heen te springen toen ik tegen die motorrijder werd gedrukt'. En Spetgens: 'Ik moest wel uitwijken omdat ik door die motor werd gehinderd'. Dat bleek nogal mee te vallen; maar wèl stond vast dat Spetgens geheel onnodig zyn kansen had verapeeld. Maar Ben Koken wees op een wed strijd afgelopen dinsdag in het Belgi sche Staulot waar hij in een zelfde Kbksik Amateur-kampioen Ben Koken (links) met naast zich een teleurge stelde Jan Spetgens. soort aankomst Jan Spetgens wel de gelijk had verslagen. 'Dat zou ook nu gebeurd zijn', vindt Koken. Spetgens wa6 razend toen de jury Kokens protest toekende. Even zei hij dat hij niet naar het erepodium zou gaan maar een forse duw in de rug van zijn moeder bracht hem meteen tot andere gedachten. Ploegleider Sjefke Janssen probeerde voor Spet gens de zaak nog te redden door een tegenproteat in te dienen. 'Maar', zei Janssen, 'nu de trui is uitgereikt is dat protest kansloos'. En toen tot Spetgens: 'Je had aan de voet van dc Cauberg moeten demarreren. Drie of vier keer als het nodig was geweest Dan had je Koken niet meer gezien'. Spetgens geeft een typerend ant woord: 'Dan was ik misschien te moe geworden voor de finale'. Op dit punt maakte Spetgens de es sentiële fout Hij had in de vorige klimpartijen al bewezen iets sterker te zijn dan Koken, 200 meter voor de finish maakte Spetgens opnieuw een fout, door niet hard door te gaan toen hij de kop van Koken overnam. Zijn natuurlijke gemakzucht werd afge straft en dat is zelfs voor Jan Spet gens zélf oen goede zaak. Spetgens lijkt nu echt boos te zijn, en dat geeft een sfeer waarin zijn geweldige ta lent, misschien toch nog eens ten volle kan opbloeien. In dat geval valt er met Spetgens nog veel plezier te beleven. BESCHEIDEN De jury-uitspraak, formeel volkomen juist, bracht bovendien Ben Koken in de schijnwerper, een bescheiden ren ner. die uitgesproken talenten heeft, maar dit door veel pech niet kon demonstreren. Koken mocht dit jaar meedoen aan de Ronde van Engeland, zijn eerste internationale wedstrijd. En dat deed hij nog als Invaller, want hij werd op het laatste moment nog aan de ploeg toegevoegd toen Theo de Leeuw zich in de laatste etappe van Olympia's ronde door Nederland vrij ernstig blesseerde. Koken won prompt het persklasseraent. Verzorger Jan Kuiper, die hem in Engeland volgde zegt: 'Aan alles was te zien dat die Koken veel kan maar geen greintje ervaring heeft. Hij weet niet wanneer hij moet demarreren. Hennie Kuipers bleef naast hem rijden om aan te geven wat hij moest doen. Maar voor mij staat vast dat deze jongen in internationale wedstrijden veel meer tot zijn recht komt dan nu'. Koken beaamt dit uiteraard. Hij meent dat hij evenals de overige Limburgers weinig opheeft met het typische Hol landse 'waaier rijden'. Dat hij bang is in het gedrang te komen, en dat de buitenlandse ritten, die wat langza mer op gang komen hem beter beval len. OPBOUW Door Koken kwam opnieuw een be langrijk succes terecht bij een be scheiden ploeg (Ovis) van de nog bescheidener ploegleider Henk Steevens. Steevens kan op papier niet wedijveren met de grote ploegen van Jefke Jansen en Ton Ketting. Hij zegt: 'Toen de belangen-vereniging van sponsors een regeling vaststelde voor het overgaan van renners naar andere ploegen, was ik blij. Die rege ling betekent een bescherming van de ploegleiders die iets aan de opbouw van jong talent doen. Jonge renners kunnen nu niet zomaar meer worden weggekocht. Met het ingaan van die nieuwe regeling ben ik gaan bouwen. Ik heb Theo van der Leeuw terugge haald. Ik heb nu deze Ben Koken, Jo Francken. Dohmen en nog een paar jongens die goed zijn voor een grote overwinning. Het gros van mijn ploeg gaat goed de berg op. Steevens heeft een kleine ploeg. Vlak voor de ronde van Nederland had hij door blessures niet eens genoeg ren ners om een ploeg van zes renners op de been te brengen. Op het laatste moment kon hij oud-prof Frits Hoo gerherde aantrekken om de ploeg te completeren. Steevens: 'Misschien mag ik door dit succes van mijn baas de ploeg wat uitbreiden'. Er is echter al zoveel Limburg's ta lent naar voren gekomen maar er ging veel van verloren. Men schuift de schuld ervan op de supporters die de jonge renners omringen. Ook Ko ken heeft een Indrukwekkende aan hang. Koken: 'Toch geloof ik niet dat ik eraan kapot ga. Ik ervaar het als een goede steun'. Steevens: 'Ik ben er ook niet bang voor. Het is een kwes tie van begeleiden en opvangen. FRITS SUÈR VALKENBURG Na afloop van het amateurkampioenschap voor amateurs hebben de twee coaches, Frans Mahn voor de baanrenners en Joop Midde- link voor de wegrenners, de Olympi sche selecties bekend gemaakt. Daar komen weinig of geen verrassingen in voor. Wat de baanploeg betreft was het een duidelijke zaak. Frans Mahn werkt al enige tijd met zijn ploeg en hoeft er nog slechts een enkele veran dering in aan te brengen. De selectie: sprinter Van Doorn, tijdrijder Klaas Balk, achtervolger Ro.v Schuiten. Kanshebbers voor de achtervolgings- ploeg zijn: Nanno Bakker, John Cor- nelissen, Gerard Kamper, Emi Nieu- wenhuis, Peter Nieuwenhuis. De voor dracht voor Mlinchen zal waarschijn lijk pas na de baankampioenschappen in Amsterdam gedaan worden. Meer problemen had Joop Middelink, die een aantal twijfelgevallen te be handelen had. Middelink is ook nu VALKENBURG GesterfcJ door het eucces van dc nationale kampioenschappen op de weg ('wc hebben oen belangrijk bedrag kun nen reserveren') heeft het duo Ton Vissers. Gerard Sterk de KNWU aangeboden op kor te termijn op de Cauberg het wereldkam pioenschap wielrennen te willen organiseren. Vissers en Sterk rullen daartoe het draai boek van Heer 1987 bestuderen en tn augus tus de strijd om de regenboogtruien In Mar seille en Gap gaan bijwonen. nog niet gelukkig met zijn formatie, maar stelde hij: 'Er zijn cr nog wel een tien, die ik zou kunnen oproepen. Maar je moet ergens een streep onder zetten.' Onder de streep vielen ook grote figuren uit het voorseizoen, Jo Vrancken en Gerry Knetemann. Bij de selectie zijn wèl Den Hertog en Henk Poppe, die nog weinig van zich hebben laten horen. Middelinks keuze ziet er als volgt uit: Jan Aling, Cces Bal, Arie Hassink, Fedor den Hertog, Aad van der Hoek, Piet van Katwijk, Henny Kuiper, Theo van der Leeuw. Jo van Pol, Henk Poppe, Cees Priem, Frits Schür, Jan Spetgens, Toine van den Bunder en Ben Koken. De defini tieve voordracht aan het NOC valt niet voor augustus te verwachten. Dan pas meent Middelink een idee te hebben over de vorm van zijn pupil len, die in een aantal ploegentijdrit ten worden getest. De laatste voorbe reiding voor de individuele wegrace vindt plaats in de Ronde van Duits land. die in de tweede week van augustus is geprogrammeerd. Er werd tevens bekend gemaakt wie ln aanmerking komen voor de ploeg, die naar de Tour de l'Avenir wordt afgevaardigd. Het zijn: Cees Bal, Cees van Dongen. Aad van der Hoek, Arie Hassink. Fedor den Hertog, Ben Ko ken, Henny Kuiper, Jacob Langen, Theo van de Leeuw, Jo van Pol, Cees Priem. Frits Schür. Jan Spetgens, Jo Vrancken. Wim de Waal, Toine van den Bunder. Profs 1. Tino Tabak (Esmond aan Zn) da HT S kilometer In 4.34.11. 5. Joop Zoetemelk (Germlgny I'Eveque) np i.o« min. 3. Rlnl Wagtmans -St. WUlebrord) op 2.2» min 4 Jan Krekels (Slttard) op 4 00, 5. Ger Haring» (Scheulde) i.l. I. Harm Ottenbro» (Hoogerhelde) op 5 02. 7. Wlm Prtnaan (Hank) it 8. Gerard Vlanen (Kockgen ».t. 9 Eef Dolman Gravendeel) z.t. 10. Leo Duyndam (Poeldijk) a t. li. Harry Jansen (WesUaan) op 5 40, 12. Jan van Katwijk (Turnhoun np ui 13. Mathleu Puatjena Roosteren op 6.53. 14. Cees Koeken (Acht maal) op 7.00. 15. Wlm Kelleners (Bom) op 7.11. 16. Henk Benjamins HoUandschereld) op 7 50, 17. Jos van der Vleuten (Helmond) M. 18 Ben Janbroers (Zaandam) op 8 0S. 1». Harry van Leeuwen (Den Haag) op 8.28. 20 Matthijs de Koning (Scherpenzeel) op Amateurs 1 Ben Koken (Crevenblcht) 145 km ln 4.01.58, 2. Jan Spetgens (Someren) 8.»., 2. Ent* SluDer (Kerkrede) op 41 eeconden. 4 Hennie Kuiper iDenekamp) z.t., I. Jan Raas (Heinkensxand) z.t, 9. Jacob Langen (Ker krede) op 03 sec. 7. Aad van der Hoek (Dirksland) op 1.05. 8. Cor Boersma (Treeh eek) op 1.10. 9 Jo van Pol (Montfort) op I.22. 10. Cees van Dongen (Oudgaetel) a.t. II. Harry van der Groereen (Made) z.t. 12 Plet van Katwijk 'Mlll) z.t 13. frtte Schuer (llogezand) zi 14. Gerry Knetemann c Am sterdam) z.t. 13. Henk Printen (Hank) z.t. Dames 1 Kalle Heg» (St Meartenedljk) 52 H km In 1 uur 26 minuten en «2 seconden, op 2 minuten en 59 eeconden; 2. Bella Hage 1 Den Haag), op 4 49: 3. Mini Brinkhof» (Zaan dam). op 4.64 4. wDlle Kwantoe (Zaandam), op 6.02 5. Truus van der plaat iGeldermeJ een, op 6 minuten en 02 senonden 5. Truue van de Plaat (Gelderroalsen), 6. Hennie de Jongh (Apeldoorn) 7. Nel Streef (Nieuw Lekker land), 8. Oré Donker (Krommenie) 8. Corrle Boon (Den Helder), op SM 18. Anneke Lute (Ceetrlcuza).

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9