3300X iur Utrechts plan lekt uit: 1300 huizen weg Conjunctuur toont zekere stabilisatie Kaper Boeing vermoedelijk dood B&W Schoorl willen naaktstrand facht van Assen teen massale pstand meer er auto's op elkaar: ree doden, 7 gewonden fe grote concentraties voorkomen' Het weer levelt voorspelt CAO-overleg igeman na ïiraak bij ««weiier gepakt Nieuw overleg over afvloeiing bij Pyro Man verdacht van doodslag op bejaarde vrouw Eindelijk zomer de wègwerppoppell lil gaat toch (een tje) zouten winnen Voorzieningen voor verkeer en vervoer Studentenprotest breekt zitting over studiestop af Tfr/KWARTET MAANDAG 26 JUNI 1972 BINNEJfUXD/BlITMLIND T.IK5 i een onzer verslaggevers !EN De 'nacht van Assen' is voor de liefhebbers van charge- de agenten, zwiepende gummiknuppels en opstandige volks- Aigten die de straten openbreken en barricaderen een flop ge- rtfo le tien t d< zijn staai ïht. het iereiï >tte: een ►erd voor is ir In jaar njl rui je gev; stelt dat imd. eeni teen rsi ke s ir Na re grav rdwi ker ïnti( lafp lernl egir s\den. ongeregeldheden in de aan de 'edstrijden voorafgaande nacht, v>n vorige jaren soms deden den- aan de oproerige toestanden van lefer in de Haagse binnenstad in acht van Oud op Nieuw, waren ticaal een uitermate flauwe weer- van het eeuwenoude spelletje itje pesten', waarbij het initia- oomamelijk aan de zijde van ilitie lag. Een politieman verze- ons, dat de charges uitslui- bedoeld waren om te grote entraties van mensen te voorko maar wat er met 'te groot' bedoeld, bleef onduidelijk. Joor de politie met paarden en groot aantal met knuppels bewa- agenten uiteengejaagde volks- •j igten waren nooit groter dan man of honderd en dat is in de it die aan de TT voorafgaat toch opmerkelijk grote concentratie n^oemen. chijnlijk zijn het de ervarin- van vroeger jaren die tot dit :ie-optreden hebben geleid. Maar is dan ook de enige associatie vroeger jaren, die hier op zijn plaats lijkt. De winkels waren niet gebarricadeerd, de Assenaren ston den het gekrakeel vanuit hun ramen en hun balkons lichtelijk geamu seerd te bekijken en de agenten maakten ook beslist geen verbeten indruk. Hoefgetrappel Enkele tientallen arrestaties, maar iedereen werd ook weer vrijge laten De ongeregeldheden, of wat daar voor doorging, speelden zich af rond om het centrum van de Drentse hoofdstad. De politiek hield na mid dernacht de straten die naar de Brink leidden afgesloten. Wanneer in een bepaalde straat teveel men sen bij elkaar stonden, werd er op een fluitje geblazen, er klonk hoef getrappel. een rij met knuppels be wapende agenten zette zich in bewe ging. gevolgd door een groot aantal overvalwagens met ronkende moto ren, en er viel een enkele sporadis che klap. Toch zijn er nog enkele tientallen arrestaties verricht, maar iedereen werd ook weer vrijgelaten. Er waren wat jongelui die, in de hoop dat er toch nog iets moois zou gebeuren, wat rookbommen hadden meegenomen en die er ook mee gooiden. De politie antwoordde door af en toe een traangasgranaat af te schieten. Een rookbom kwam te recht in een overvalwagen vol agen ten, die het voertuig ijlings proes tend, maar zo te zien ook wel gea museerd, verlieten. Een man van middelbare leeftijd danste tussen de jeugdige bommengooiers, met een weekendtas of een koffer, of wat het ook geweest mag zijn. Hij hield dat tussen de charges door een uur vol. Daarna werd het licht er werd weer op een fluitje geblazen en iedereen ging, zo te zien tevre den, zijns weegs. De terugrit naar het westen, 's mor gens om zes uur langs de Drentse Hoofdvaart naar Meppel en verder was eigenlijk veel grimmiger en be angstigender. Op de weghelft naar Assen toe bewoog zich een onafge broken stroom voertuigen met hoge snelheid in de richting van het racegebeuren. Volgepakte auto's, met daartussen veelkleurige trossen motorrijders, die zich kennelijk identificeerden met Agotini en Nie- to. en die bij het trosgewijze inha len levensgevaarlijke risico's namen. Het was een verademing bij Stap horst op dc snelweg te komen. De rijbaan naar het westen was geheel verlaten. Op de andere rijbaan rolde het leger TT-genieters verder, in een onafzienbare stroom. Kwartaalbericht Ned. Bank: AMSTERDAM De gegevens over de eerste maanden van dit jaar wijzen op een geleidelijke stabilisering van de conjuncturele situatie na ongeveer drie kwartalen van economische afzwakking aldus De Nederlandsche Bank in haar kwartaalbericht. De produktie in de verwerkende industrie vertoonde weliswaar vanuit een relatief laag niveau een groei die ongeveer in overeenstemming was met haar trend. De orderpositie van dc Industrie als geheel, die aanvankelijk nog enige verdere teruggang te zien gaf, heeft zich na februari niet verder verslech terd. De bouwproduktie gaf zelfs een belangrijke expansie te zien. maar deze stond onder invloed van gunstige weersomstandigheden, waarvan vooral de woningbouw sterk heeft kunnen profiteren. De factoren die achter de ontwikke ling van de produktie staan, kunnen ten dele afkomstig zijn uit het buiten land, alwaar de conjunctuurbeoorde ling thans gunstiger is dan enige maanden geleden, aldus de bank. Het exportvolume vertoonde na de lichte inzinking in het tweede halfjaar 1971, weer een expansie. Daarnaast kan het zijn dat het niveau van de particuliere investeringen, evenals in het vierde kwartaal van 1971, geen verdere teruggang heeft vertoond. De arbeidsreserve nam in de eerste vijf maanden van 1972 in onverminderd tempo toe. De stijging van het werkloosheidspercentage se dert het begin van de conjuncturele afzwakking is thans even groot als in de recessieperiode 1966-67. Het beloop van het consumptieprijs- peil was tot dusverre in 1972 onbevre digend. De prijsstijging gaat thans substantieel uit boven de ramingen die ten grondslag lagen aan de bere keningen in het najaar van 1971 van de commissie van deskundigen uit de SER. Dit zal er toe leiden dat de lonen in het tweede halfjaar door de zesmaandelijkse toepassing van in dexeringsclausules met 3,5 k 4 procent worden verhoogd, in plaats van met aanvankelijk verwachte 3 procent De prijsstijging in geheel 1972 raamt het Centraal Planbureau thans op 7 procent, terwijl de stijging van de loonsom per werknemer op gemiddeld 12.5 procent zal uitkomen. Het ver schil tussen beide percentages blijft uitgaan boven een tot 4 procent ver hoogde raming van de stijging van de arbeidsproduktiviteit in bedrijven. In hoeverre dit tot een verdere stijging van de arbeidsinkomensquote in be drijven dan wel een aantasting van dc winsten ten opzichte van 1971 zal leiden, hangt volgens de bank ervan af of de verbetering van de ruilvoet, die in de tweede helft van 1971 in samenhang met de ontwikkeling van de wisselkoersen is opgetreden, zich in de loop van 1972 zal weten te handhaven. |en verslaggever >eid EGEN Twee doden en zeven zwaargewonden vielen zater- |^ei iddag in Boven-Leeuwen toen door onbekende oorzaak vier itie niet elkaar in botsing kwamen. ZOT' Uintachtoffers waren J. Gradussen ^nsan H. Koppers (19), beiden uit verll- p Op de terugreis van de en es in Assen botste zaterdaga- ZJ} s in het Groningse Adorp een 11 In een flauwe bocht tegen twee De 24-jarige Jan Woldhuis uit m overleed ter plaatse, twee ;enoten werden zwaar gewond. ito was volledig door midden kei, en' zon IVOLDA De heer A. Meijer- roi< iO) uit Nieuwolda verdronk za- vet< nacht toen de auto waarin hij e de weg van Woldendorp naar aar oonplaats, in de Groningse ge- :e Termunten het water in reed. ai) jstuurder en twee andere passa- nit slaagden erin, ongedeerd uit de :®erie komen. 'orni bejELBEERS Op een kruispunt lijkjt Brabantse Westelbeers werd aan middag de 16-jarige bromfietser beifthart door een auto aangereden, mi ERDAM De voorzitter van de ^,1j triebond NVV, A. Groenevelt is 14.51 ening dat geen enkele na-oorlog- i) D [ering voldoende heeft gedaan aa* e herverdeling van de inkomens. 5) o eer een toekomstige regering- De Jyl het voortbestaan van het ka- ime zou verdedigen, dan krijgt êrk 1 naar Z|jn oordeel even moeilijk izin le vakbeweging, als nu de rege- liesheuvel, i eer Groenevelt maakte deze op- m ngen zaterdag op de landelijke nc dag van de PSP in Amsterdam. lloJ eze kaderdag sprak hij zich uit 23 een nieuw stelsel van zelfbestuur dc werknemers in de onderne- Hij herinnerde er daarbij aan et in het metaalconflict in febru- 1'to\ n?stleden niet alleen ging om het 03 ntage loonsverhoging, maar om T' mocralie in de onderneming. strijd werd bemoeilijkt, doordat jw mfessionele bonden nog te veel ïn aan een harmonie tussen ar en kapitaal, maar bij de volgende os onderhandelingen zullen we de «u nemcrs dc onbetaalde rekening 3.51 nteren.' aldus de heer Groenevelt. '*h UW ARDEN Door het snel in ing treden van de alarminstalla- kon de politie zondagmorgen de rige Y. S. uit Leeuwarden aan- en. die kort te voren bij een ju- tr had ingebroken. De jongeman eerst de etalageruit vernield en zodoende een tableau met ringen lemen. Tijdens zijn verhoor be- e hij kort geleden twee andere in- en in Leeuwarden te hebben ge- waaraan hij geen voorrang had gege ven. De jongeman, die in Rotterdam woonde, overleed ter plekke. DODEWAARD Berry ter Wal (5) werd zaterdag in zijn woonplaats, Do- dewaard, door een auto overreden toen hij plotseling een weg overstak. De bestuurder had de kleuter niet meer kunnen ontwijken. VENLO Vlak bij zijn ouderlijk huis in Venlo liep zaterdag de vierja rige Anton Mommersteeg tegen een passerende auto aan. Hij werdzo ernstig gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis overleed. EINDHOVEN Het 13-jarige meisje W. J. S. M. van Alst uit Oirle is zaterdagmiddag zwaargewond toen zij met haar fiets een voorrangsweg in Veldhoven overstak en door een auto werd aangereden. Zij overleed de vol gende dag. NIEUW BEIJERLAND Zaterdag ochtend overleed i.n een ziekenhuis Cornelia van der Schoor uit Mijnshee- renland, die vrijdagavond achter op een motorfiets zat die in Nieuw Beij- erland slipte. Ook de bestuurder werd daarbij zwaar gewond Van onze soc.-economische redactie UTRECHT De Industriebond NKV gaat over de afvloeiing van de 58 personeelsleden van Pyro NV in Os- sendrecht, een dochteronderneming van de Artillerie-inrichtingen, op nieuw praten met drs. Peijnenburg, de secretaris-generaal van het ministe rie van defensie en voorzitter van de stuurgroep die belast is met de over schakeling van de artillerie-inrichtin gen in twee NVs. De Industriebond heeft zich ernstig beklaagd over de afhandeling van de sociale belangen van het personeel van de Pyro. Dit bedrijf wordt op 1 januari 1973 gesloten in het kader van de splitsing van de artillerie- inrichtingen in een militair en een civiel bedrijf. Het militaire deel van dit staatsbedrijf gaat fuseren met het Westduitse chemieconcern-Nobel AG. Van de destijds toegezegde afvloei ingsregeling is alleen bekend dat het ministerie van economische zaken nog steeds zoekt naar een oplossing. De bond vreest dat door deze trage afhan deling van dit onderzoek niet op tijd vervangende werkgelegenheid voor de werknemers in het Pyro-complex zal worden gevonden. De afvloeiingsrege ling die inmiddels door de stuurgroep is voorgesteld noemt de NKV bond ongunstig. De cadillac na de botsing met het vliegtuig Nog nooit met parachute gespro KOKOMO (Reuter/AP) De man, die vrijdagavond een Boeing-727 van American Airli nes kaapte en later met ruim een half miljoen dollar losgeld per parachute uit het vliegtuig sprohg, is vermoedelijk dood. Toen de Boeing veilig in Chicago was geland, bleek een deel van het geld en kleding van de kaper aan de staart van het vliegtuig te zitten. Aangeno men wordt dat de man. die kennelijk nog nooit met een parachute had gesprongen omdat hem de werking van de parachute moest worden uitge legd. tegen de staart te pletter is geslagen. Onder leiding van de federa le politie wordt het gebied waar de man sprong boven Kokomo, 288 kilometer ten zuidoosten van Chicago uitgekamd. (ADVERTENTIE) De met een automatisch pistool bewa pende man had vrijdagavond de Boeing gekaapt, die met 94 passagiers en 7 bemanningleden op weg was van St. Louis naar Tulsa (Oklahoma). Maar na een kwartier gaf hij opdracht terug te keren naar St. Louis, waar alle vrouwen, kinderen en mannen met een zwak hart mochten uitstap pen. Daarop werd de piloot gedwon gen met de gehele bemanning en 14 overgebleven mannelijke passagiers de lucht in te gaan. Bij het opstijgen reed echter een cadillac met een snelheid van 130 kilometer per uur op het vliegtuig in om de kaping te verhinderen. De chauffeur moest zwaargewond in een ziekenhuis worden opgenomen. De ka per vertrok daarop in een tweede Boeing met het losgeld, een parachute en zes gijzelaars: de bemanning. Van een verslaggever UDEN De 37-jarige fabrieksarbei der L. H. uit Uden is zaterdagavond gearresteerd, verdacht van doodslag op de 84-jarige mevrouw J. M. van Lierop uit Uden. De officier van jus titie te Den Bosch mr. J. Booster, acht moord niet uitgesloten. Een eer der op de dag eveneens aangehouden verdachte die als kostganger bij de overleden vrouw woont, is op vrije voeten gesteld. In de vroege morgen van zaterdag kwam de kostganger de politie vertel len, dat de vrouw dood op bed lag. Een onderzoek wees uit, dat L. H. even na middernacht van vrijdag op zaterdag niet geheel nuchter bij het huisje van dc weduwe aanbelde om 400 gulden te eisen, die hij tegoed had van de kostganger. Toen de beide mannen ruzie kregen haalde mevrouw Van Lierop de buurman erbij, die de vechtersbazen kalmeerde. Toen een half uur later de twist weer oplaaide, zette L. H. het bankstel van mevrouw Van Lierop als onderpand op straat. Wat zich binnen afspeelde is tot nu toe noch de politie, noch de buurtge noten duidelijk. Sectie, uitgevoerd door de patholoog anatoom dokter Voortman van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag, bracht tekenen van geweld aan het licht. De juiste doodsoorzaak kon nog niet worden vastgesteld. ERMELO Vermoedelijk door een klapband is de heer H. M. Meijerink uit Hellevoetsluis zaterdagmorgen op rijksweg 28 bij Ermelo met zijn auto enige keren over de kop geslagen en gedood. Zijn vrouw en drie kinderen, die ook in de auto zaten, konden met slechts lichte verwondingen naar een ziekenhuis worden gebracht. Van onze weerkundige medewerker Na een bijzonder slechte aanloop nog nooit in de laatste 120 jaar kwam de eerste zomerse dag in De Bilt zo laat groeit Nederland dan nu toch eindelijk naar een warmer, zonniger en meer volwassen zomerweertype toe. Vandaag en morgen mogen ice reke nen op een temperatuurstijging tot 24 k 25 graden in het binnenland, bij zuidelijke wind. Het zijn luchtdrukstijgingen in Mid den- cn Noord-Europa (Meer dan 1020 millibar in Duitsland, Denemarken, Zuid-Scandinavië en Finland) die de weg voor de oceaanstoringen naar West-Europa hebben geblokkeerd De westelijke circulatie is overgegaan in een zuidelijke. Een frontensysteem bo ven de Britse eilanden schuift langzaam in noord- noordoostelijke richting op cn neemt bovendien in betekenis af. Zaterdag al was vooral in het noor den te 'merken dat er een verbetering in de lucht zat en de T.T. heeft er ook volop tan geprofiteerd Uit soms dreigende wolkenpartijen vielen geen sterke slagregens, hoogstens wat lich te regendruppels. Dc wolken waren in verticale zin nauwelijks meer ontwik keld En zo mogen de vakantiegangers dan in de eerste helft van deze week rekenen op een verrukkelijke zomerse temperatuur van ca. 25 graden, in het binnenland tot stand gebracht in een iets drogere luchtsoort uit Frankrijk. De kusttoeristen houden het wat fris ser met 17 tot 19 graden, voorzover ze zich tenminste dicht bij zee bevinden. In de duinen, op enige afstand van de zee. zal het ook in de kuststreken een aantal graden warmer zijn. Door de aanwezigheid in onze nabijheid van hogedrukgebieden, verwachten wij op korte termijn geen donderbuien als reactie, maar droog weer. Van een langzaam in westelijke rich ting bewegende depressie boven Oost- Polen deze veroorzaakt daar regen is hier in het westen geen schade te verwachten. Het was zondag al mooi warm zomerweer in landen als Frankrijk, Duitsland. Zweden, Fin land en de Middellandse-Zeelanden. Van een onzer verslaggevers SCHOORL-CALLANTSOOG Burge meester en wethouders van de Noord hollandse gemeente Schoorl zullen op de eerstvolgende gemeenteraadsverga dering, die op 22 augustus wordt gehouden, voorstellen een stuk strand beschikbaar te stellen voor leden van de Nederlandse federatie van naturis tenverenigingen. In de eveneens aan de Noordholland- sc kust gelegen gemeente Callantsoog wordt op het ogenblik nagegaan of het ook daar mogelijk is officieel een zogenaamd naaktstrand aan te wijzen. Ter gelegenheid van de wereldnaturis- tendag heeft het bestuur van de Ne derlandse federatie al in juni vorig jaar beide gemeenten verzocht een gedeelte van het strand beschikbaar te stellen van degenen die naakt wil len zonnen en zwemmen. Dit verzoek werd toen ook gericht tot de gemeen tebesturen van Terschelling en Texel. Op 12 juni van dit jaar werden twee leden van de federatie, de 50-jarige fotografe Nel Molenkamp en de 29- jarige reclasseringsambtenaar Ton Wilhelm, beiden uit Amsterdam, door het gerechtshof in Amsterdam vrijge sproken van de ten laste gelegde openbare schennis van de eerbaarheid. Beiden hadden zich vorig jaar op het strand van Callantsoog laten verbaliseren om een proefproces uit te lokken. De procureur-generaal, die twintig gulden boete had geëist heeft laten weten dat hij van het vonnis niet in cassatie zal gaan bij de Hoge Raad. Naar aanleiding daarvan willen de gemeentebesturen van Schoorl en van Callantsoog de verzoeken van de fe deratie nu honoreren. De heer Bob Stolk, die in april is afgetreden als voorzitter van de Ne derlandse federatie, maar zich nog blijft bezighouden met de kwestie van de naaktstranden, zei gisteravond de uitspraak van het gerechtshof zo te interpreteren dat ongeklede dagrecre atie op plaatsen waar weinig mensen komen, niet meer strafbaar is krach tens artikel 239 van het Wetboek van strafrecht Hoewel de heer Stolk van mening is dat de naturisten dank zij de vrijspraak van het hof nu een veel grotere vrijheid van beweging hebben gekregen, zou hij het nog steeds toe juichen als er in Schoorl em Callants oog naaktstranden kwamen. Hij be schouwt zulke stranden niet als ver banningsoorden. Bovendien verwacht hij dat er binnen een onzer verslaggevers NDAM Shell zal op beschei- schaal calcium-magnesiumzouten winnen in Borgercompagnie (ge- poi ite Veendam). De boring naar 'u um-magnesiumzouten in Borger- l# 'agnie is volgens een publikatie e raadstukken van Veendam suc- ïl geweest. Een woordvoerder van heeft verklaard dat de in Veen- te winnen zouten zullen worden I üikt als boorspoeling bij gas- en oc loringen. 'Dit zal niet van invloed op het eerder door ons aangekon- e uitstel van het magnesiumrae- project', aldus de woordvoerder. Van een verslaggever UTRECHT In het Ledig Erf een oudere wijk grenzend aan de zuidzijde van de Utrechtse binnenstad zullen volgens een uitgelekt ontwerp-bestemmingsplan 1300 woningen moeten worden gesloopt. Ze zullen moeten plaatsmaken voor een railverbinding, een zeer brede verbindingsweg, nieuwe woningen en kantoren. De eerste en belangrijkste fase van bet plan moet tussen 1975 en 1980 worden gerea liseerd. Het plan zal in twintig jaren daarna worden opgevuld en voltooid. De raad voor Jeugd en Jonge ren. een adviesorgaan van het Utrechtse gemeentebestuur, heeft het van april van dit jaar daterende plan openbaar gemaakt. De raad is er bijzon der verontwaardigd over, dat bevolking noch welzijnsinstan- ties bij de uitgangspunten voor dit ontwerp-estemmings- plan zijn betrokken Dit, al dus de raad, ondanks toezeg gingen van het gemeentebe stuur. Het gaat bij deze reconstruc tie, aldus de Raad voor Jeugd en Jongeren, om 1300 wonin gen en om ongeveer 7000 men sen. De woningen zijn laag in huur en de bewoners zijn minder draagkrachtig, aldus de raad. 'Betaalbare woningen voor deze bevolkingsgroep ko men er niet voor in de plaats,' zo schrijft de raad in een protestbrief aan de gemeente raad. Een woordvoerder van de ge meente ontkent dat het hier oin een afgerond plan gaat. 'Het is in ambtelijk beraad en b. en w. hebben er nog geen enkele beslissing over geno men,' aldus deze woordvoer der. Het ontwerp-bestemmings plan, dat gemaakt is door stedebouwkundig bureau Vink van de Kuilen Klein in Am sterdam, geeft veel ruimte aan voorzieningen voor verkeer en vervoer. Er is een route voor railver keer in opgenomen tussen Utrecht C.S. en de nu alleen door goederentreinen gebruik te zogenaamde Oosterspoor baan. Ook moet er in dit gebied een grote verkeersader komen, die de binnenstad verbindt met het oostelijk en zuidelijk stadsdeel. Langs deze transport- aders komen ongeveer 640 woningen en verder kantoren. De woonfunctie van het toe komstige gebied wordt om schreven als 'hoogwaardige en bijzondere vormen van stede lijk wonen'. In de herfst van dit jaar zou de gemeenteraad over het ontwerp-bestemmings plan moeten beslissen. korte tijd op veel meer plaatsen offi cieel aangewezen naaktstranden zullen komen. Op een half augustus te hou den vergadering van de federatie zul len de naturisten zich erover beraden of ze ook bij andere gemeenten een verzoek daartoe zullen indienen. Vol gens de heer Stolk zijn er een 20 tot 25 gemeenten die een verzoek kunnen verwachten. Op het strand van Callantsoog, weet de ex-voorzitter van de federatie, wordt al vijftien jaar lang door geor ganiseerde en ongeorganiseerde natu risten ongeklede dagrecreatie beoe fend, zonder dat daartegen ooit pro testen zijn gerezen. Het proefproces is, overigens op initiatief van de bur gemeester van Callantsoog. alleen uit gelokt om erachter te komen of die recreatie al dan niet als strafbaar werd beschouwd. Behalve in Callantsoog kunnen de naturisten volgens Bob Stolk ook op vijf plaatsen op Texel terecht, hoewel de gemeenteraad van Texel op het verzoek van de federatie tot aanwij zing van een naaktstrand afwijzend heeft gereageerd. 'Naturisme', zegt Bob Stolk, 'is niet meer tegen te houden. Het is dan ook een wezenlij ke bijdrage aan de geestelijke volksge zondheid'. BEWOLKINO MAX. TEMP. MIN. TEMP. WINDRICHTINQ Wcerrapportcn van gisteravond 19 uur, met maximumtemperaturen van gisteren. Amsterdam onbew 20. De Bilt zwaar bew 20. Deden licht bew 20 Eelde onbew 20. Eind hoven zwaar bew 21. Den Helder half bew 17. Luchth R'dam licht bew 20. Twenta licht bew 20. Vllsslngcn onbew is. Zd Limburg 19. Aberdeen zwaar bew 16. Athene onbew 30. Barcelona onbew 26 Berlijn licht bew 21. Bordeaux licht bew 28. Brussel half bew 23. Frankfort licht bew 23. Genève licht bew 26. Helsinki half bew 25. Innsbrück onbew 22. Kopenhagen licht bew 19. Lissabon onbew 22 Locarno geheel bew 26. Londen zwaar bew 17. Luxemburg licht bew 23. Madrid half bew 34 Malaga licht bew 30. Majorca onbew 25. MUnchcn onbew 20. Nice licht bew 25. Oslo onbew 19. Parijs onbew 23. Rome onbew 27. Split onbew 29. Stockholm onbew 24. Wenen licht bew 20. Zilrich onbew 22. Casa Blanca zwaar bew 22. Istanboel licht bew 2«. Las Palmas onbew 23. Tunl» licht bew 27. HOOG WATER; 27 Juni Vllsslngen 2 09-14 26. Hanngvltet a. d. Zeezijde 3.51-16.17, Rotter dam 4.57-17.17. Scheventngen 3.23-15.48, Den Helder 7 50-20.14. Harllngcn 10.04-22.36, Delf zijl 0.05-12.23. UTRECHT De vergadering van de overigens ontevreden Academische Raad over de stu dentenstop werd zaterdagmiddag voortijdig gesloten omdat studen ten op de publieke tribune hard nekkig het woord vroegen. Ongeveer twintig vertegenwoordigers van het Landelijk overleg van grond- raden (IX)G) eisten van de raad dat hij zijn advies aan de minister, voor zeven studierichtingen een stop in te stellen, zou intrekken. Daarmee zou de raad volgens het LOG te kennen moeten geven dat het capaciteitspro bleem op de universiteiten niet moet worden opgelost door beperking van het aantal studenten, maar door uit breiding van de capaciteit waar dat nodig is.' Nadat voorzitter prof. Janssen de ver gadering al tweemaal had geschorst om de rust op de publieke tribune te doen wederkeren, besloot hij om er maar helemaal mee op te houden. In het wel gehouden deel van de beraadslagingen bleek de Academische Raad minder verontrust over het idee van zeven studiestoppen, dan over de opvatting van minister De Brauw dat de kraan maar voor vier studierichtin gen dicht hoeft. De raad was bang dat er nu een overmatige belangstelling zal komen voor die studierichtingen die bij de vóóraanmelding door de aspirantstu denten als tweede keus zijn opgege ven. Overigens behandelde de raad de vraag hoe dit soort verschillen van inzicht kan worden voorkomen door landelijk een betrouwbaar systeem uit te werken voor het beoordelen van de capaciteit van universiteiten. Op grond daarvan zou dan voor bepaalde studierichtingen een numerus fixus kunnen worden ingevoerd. Maar tot conclusies is men dus niet gekomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5