Sfeer vissersdorp bewaren tussen Louwstraat en Baljuwstraat It Stichting dienstverlening voor de Duinstreek B. en W. Katwijk: geen gewest als vierde bestuurslaag Kruispunt Molentuinwf wordt verbeterd Noordwijk geen koplope bij gewestvorming Schetsplan voor deel van oud Katwijk aan Zee Openb. bibliotheek Rijnsburg zoekt voorlopig onderdak Gemeentesecretaris met pensioen Circus in de Duinstreek President-directeur Bakker kreeg motorboot cadeau Inbraak in de Spar KLACHTEN BEZORGING Raad Alkem; Ted Blom won Ronde van Nieuw-Vennep Marktberich KATWIJK IN 'T KORT Concours hippique TROUW KW IRTET DONDERDAG 22 Jl M 1972 Be|W/K ac KATWIJK Het behoudt van een klein gebied in Katwijk, waar de sfeer van het vroegere vissersdorp Katwijk aan Zee zoveel mo gelijk zal blijven bestaan, is een wens van vele Ingezetenen. Ook de raad heeft zich, zij het zijdelings, reeds uitgesproken voor restau ratie c.q. renovatie van enkele panden in het gebied tussen Louwe straat en Baljuwstraat Door de dienst van openbare werken is getracht van het gebied omsloten door de Louwestraat, de Baljuwstraat en de achterzijde van de woningen aan de Princestraat, zoveel mogelijk van het oude te bewaren. De ideeën hieromtrent zijn neergelegd in een reeds eerder (april 1970) gemaakt ste debouwkundig schetsplan van de dienst waarin de gedachte tot behoud van een klein gebied, waar de sfeer van het vroegere vissersdorp Katwijk aan Zee kan blijven bestaan, nader is uitgewerkt. In het schetsplan is vastgehouden aan de voorwaarde, dat op het terrein tevens ruimte moet worden gecreëerd voor een drieklassige kleuterschool SCHOONHEIDSBEHANDELING Op het schetsplan is tevens aangege ven welke panden moeten worden gehandhaafd c.q. gerestaureerd. Het zijn alle karakteristieke opstallen, be halve de moderne eengezinshuizen Louwestraat 41 43. die sterk deto neren m het gebied. Overigens zullen enkele panden een 'schoonheidsbehan deling' moeten ondergaan, bijvoor beeld door verwijdering van ontsie rende elementen als een doorgaande dakkapel en een horizontale moderne opbouw. In dit kader dienen ook diverse raamkozijnen in hun detaille ring te worden herzien, zoals ook het geval zal zijn bij de restauratie van het pand Louwestraat 7 9. Andere panden, zoals Louwestraat 39b en 29 tot en met 33. verkeren in een zodanige staat, dat een restauratie te kostbaar zal zijn. Bovendien zijn laatstgenoemde huisjes zeer klein en lenen zij zich weinig voor combinatie. Het terrein vertoont thans een grote open plek. ontstaan door reeds uitge voerde sloopwerken. Hierop is nieuw bouw gedacht in oude stijl, uit te breiden met een overeenkomstige be bouwing ter vervanging van reeds leegstaande en te amoveren panden. Het verdient aanbeveling met de nieuwbouw spoedig te beginnen. Hier door zal namelijk een sterke stimu lans ontstaan voor de renovatie ran andere panden en wordt een verder verval van de omgeving voorkomen. BEJAARDENWONINGEN Voor de nieuwbouw hebben de volgen de criteria gegolden, a. een bebou wing van kleine schaal, bij voorkeur bestemd voor de huisvesting van be jaarden; b. bebouwing in één type en in korte afwisselend gegroepeerde blokken; c. een levendig, intiem beeld, alsmede een aantrekkelijke wandelroute. Voor de afmetingen van de nieuw bouw zijn B. en W. uitgegaan van de bejaardenwoningen bij de Oude Kerk. zij het dat de woningen een geringe uitbreiding hebben ondergaan ten ge rieve van een ruimere keuken. Doordat de voetgangerspaden (wel zo breed, dat incidentele bereikbaarheid voor auto's, brandweer, enz. is ge waarborgd) een geknikt beloop heb ben. treden voor het wandelend pu bliek verrassingen op en kan het geheel zeer attractief worden. B. en W. stellen voor architect Ir. C. J. Wagenaar te Zandvoort. die on dermeer een restauratieplan voor de panden Louwestraat 7 9 in gereed heid heeft gebracht, het ontwerp voor de nieuwbouw in oude stijl op te dragen en hem te verzoeken voorstel len in te dienen voor restauratie van de overige bestaande, reeds in eigen dom van de gemeente zijnde objecten R en W. overwegen voor de bouw en exploitatie van de bejaardenwoningen één der plaatselijke bouwverenigingen in te schakelen. RUNSBURG De openbare bibliotheek verkeert in nood. Per 1 augustus moet 'Avondrust' worden ontruimd en het postkantoor, dat door de gemeente is toegezegd, staat dan nog niet ter beschik king. Het bestuur vraagt nu tijdelijk een ruimte te huur, zodat men met het uitlenen van de boeken kan doorgaan. Wij zitten in het oude 'Avondrust' dat wordt gesloopt, omdat er de nieuwbouw voor een jeugdcentrum is gepland. Daar moeten wij voor wijken en er is geen vervangende ruimte beschikbaar Ook de gemeente heeft HAARLEMMERMEER De heer C A. Thien gaat per 1 november met pensioen. Vorig jaar was hij een kwart eeuw gemeentesecretaris van Haarlemmermeer Hij is ruim dertig jaar in overheidsdienst. Volgende week zal de gemeenteraad zich bera den over zijn opvolger. Als nummer een op de voordracht staat mr. J. Groeneweg (45). nu gemeentesecreta ris te De Bilt. De heer Groeneweg is gehuwd, heeft twee kinderen en is lid van de CHU. Hij begon zijn ambtelij ke loopbaan in Zevenbergen, via nog enkele omzwervingen werd hij ge meentesecretaris te Heino, gevolgd door Borger. Sinds 1951 is hij als zodanig In De Bilt werkzaam. Ds. Catsburg naar Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Ds J. Cats burg te Sint Maartensdijk (Tholen) heeft het beroep van de Hervormde Gemeente van Katwijk aan Zee aange nomen. Hij werd in 1958 predikant te Genderen en Doeveren, in 1962 te Opheusden. in 1967 te Sint Maartens dijk. De predikant komt in de vacatu re van ds. W. Vroegindewey. Hij werd in 1929 geboren. --tóf. - 'r 'aSÈk KATWIJK In verband met het veelvuldig voorkomen van verkeersop stoppingen nabij het kruispunt Molen- tuin weg - Rijnstraat - Valkenburgse- weg, hebben B. er W. een plan laten ontwerpen tot verbetering van de ver keerssituatie. Uitgangspunt van de reconstructie is het terugbrengen van het aantal rij stroken in één richting van drie op twee op de Sandtlaan en de Valken- burgseweg. waardoor de afwikkeling van het verkeer vlotter kan verlopen. Daartoe is één rijstrook ontworpen voor het linksaf- en één voor het doorgaand en rechtsafslaand verkeer. De stagnaties in het verkeer worden voornamelijk veroorzaakt door de Rijnbrug, die in de aanvoerroute van het verkeer komende uit de richting Rijnsburg een knelpunt vormt. De voorsorteervakken zijn te kort, waar door zij niet optimaal kunnen worden benut, ook al vanwege de smalle aan- voerwegen. De oplossing van deze si tuatie kan gevonden worden in ver breding van de aanvoerwegen. De noordelijke rijbaan van de Rijnbrug zal worden verbreed van 4.00 tot 5.80 m. zodat twee rijstroken kunnen wor den geformeerd van elk ongeveer 3 meter breedte. Het rijwielpad en het trottoir worden dan iets smaller. De zuidelijke rijbaan van de Rijnbrug richting Rijnsburg zal van 4.00 meter versmald worden tot circa 3.20 meter. voorlopig niets. De post heeft wel een nieuw pand gekocht, maar dat moet eerst nog worden verbouwd en inge richt. Men heeft ons van die zijde verzekerd dat het oude postkantoor op z'n vroegst aan het einde van dit jaar vrij zal komen. Voor 1 september begint de bouw van het jeugdcentrum en daarvoor moet 'Avondrust' eerst nog worden ge sloopt. Wij moeten er dus beslist voor 1 augustus uit Het zou te gek zijn als wij met uitlenen moesten stoppen', aldus de heer J. K. de Mooy. Het gaat uiteraard niet alleen om het uitlenen, maar ook om de opslag van de (onge veer 10.000) boeken. KATWIJK B. en W. van Katwijk hebben hun gedachten geformuleerd over de gewestvorming. Zij constateren, dat er een aantal problemen is, waarvan de omvang reikt over de grenzen van gemeenten. Bij de oplossing daarvan zou een overkoepelende instantie een coördi nerende taak kunnen vervullen. Mo menteel is in studie of dit een gewest zou moeten zijn. Behoefte aan een gewest als vierde bestuurslaag zien zij niet. Er zou gedacht kunnen worden aan structuurplannen, industrialisatie, ver keer en vervoer, regionale onderwijs planning, milieubeheer, gewestelijke recreatie. Beslist niet aan grondpoli- tiek. lokaal huisvestingsbeleid. Naar de mening van B. en W. zullen de gewesten over eigen geldmiddelen dienen te beschikken. Daartoe zal ze ker een wettelijke regeling nodig zijn Zij kunnen zich niet voorstellen, dat de financiële consequenties, die ver bonden zijn aan de instelling van een bestuuiüjk en ambtelijk apparaat van een gewest door de gemeenten opge bracht zouden kunnen worden. Mocht het komen tot een financiële verhou ding tussen rijk en gewesten, dan ADVERTENTIE dreigt het gevaar dat een korting plaatsvindt op de uitkeringen aan de gemeenten. Daartegen menen B. en W. zich met klem te moeten keren. Belastingheffing door gewesten zal ze ker niet mogen leiden tot inkrimping van het toch al geringe belastingare aal van de gemeenten. Indien tot gewestvorming moet wor den gekomen geven B. en W. voor keur aan opbouw van onderaf. Zij beseffen dat een stok achter de deur evenmin als bij de wet gemeenschap pelijke regelingen zal kunnen worden gemist. Zolang er geen sprake is van een gewestelijk bewustzijn zullen de leden van een gewestraad óf getrapt door en uit de gemeenteraadsleden gekozen moeten worden óf in rechtstreekse verkiezingen uit de leden van de gemeenteraden (beperkt passief kies recht). WIJKERHOUT Dinsdag 4 juli komt het circus van Toni Boltini in Katwijk aan de Hoornselaan. Er zijn twee uitvoeringen: om 15.00 en 19.45 uur. De volgende dag gaat het circus naar Noordwijk, waar het aan de Sartoiusstraat zijn tenten opzet Noordwijkerhout krijgt 6 juli bezoek. Daar komt het aan de Van Iersellaan te staan. ALPHEN Van het feit dat de beheerder van de Sparwinkel aan het Goudenregenplantsoen met vakantie is. maakten inbrekers een dankbaar gebruik. Via een deur van het maga zijn wist men binnen te dringen. In de boven de winkel gelegen woning werd uit een wandmeubel 800 aan klein geld ontvreemd. De inbraak werd woensdag ontdekt door een broer van de winkelier. Na een lang en zorgend leven, ging van ons heen. on/e lieve Vader. Behuwd-, Groot- en Overgroot vader. Broer. Zwager en Oom Aric Schilperoord eerder weduwnaar van Cornelia J. Groeneveld eerder weduwnaar van Cornelia J. Groenveld op de gezegende leeftijd van 87 jaar. Voorschoten; L. van der Bijl-Schilperoord J. W. A. van der Bijl Helmond; A. T. P. van Lierop-Schilperoord G. F van Lierop Klein- en achterkleinkinderen Voorschoten. 21 juni 1972. Leidseweg 106 De overledene is opgebaard in de aula van Begra fenis-associatie ..Ad Sanctos", Lange Mare 69 te Leiden Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar: donderdag en vrijdag van 19.30 tot 20.00 uur. De uitvaart wordt gehouden in bovengenoemde aula. op zaterdag 24 juni om 11.00 uur. waarna de begrafenis plaatsvindt om circa 12.00 uur op de begraafplaats Rosen bur gh te Voorschoten. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats Zij die aan de plechtigheden wensen deel te nemen, worden verzocht om 11.00 uur aanwezig te zijn in eerder genoemde aula. Wam wij weten dat. indter de aardsa tent. waarin wl. wonen, wordt afgebroken wij een gebouw van God hebben, in de hemelen niet met handen gemaakt een eeuwig huls Na een kortstondige ziekte nam de Here (acht cn kalm tot Zich. onze lieve zorgzame Vader. Behuwd-, Groot- cn Overgrootvader Jacob Mosterd weduwnaar van Wilheimina de Wit In de leeftijd ran Amsterdam: N Boot-Mosterd H Boot Leiden: A J. Mosterd J M Mosterd-Bosct C Vlieland-Mosterd J Vlietend kleinkinderen en achterkleinkinderen De overledene is opgebaarc in het Bouwcentrum Van det Lukt. Haagweg 31 te Leiden Betoek donderdag van I— 1.30 en van 86.30 uur n m De rouwdienst is bepaald op vrijdag 23 Junk a s om 3 30 uur in de ..Groene of WUki brord Kerk'' te Oegitgeeat waarna de begrafenis aa' plaatsvinden. SASSENHEIM Dinsdagmiddag werd in kasteel Oud Wassenaar, de receptie gehouden van Hart, Nibbrig en Greeve. Het was een bijzondere gebeurtenis, want niet alleen werd het feit gevierd dat veertig jaar geleden Hart, Nib brig en Greeve gingen samenwer ken als importeur van Auto Union, maar ook werd afscheid genomen van hoofddirecteur H. A. Bakker. Dealers uit het gehele land waren aanwezig en ook afgevaardigden van het hoofd bedrijf in Duitsland, ontbraken niet. Een lange rij sprekers voerden het woord. Eerste spreker was de heer Greeve, een van de stichters van het bedrijf. Ook prof. Blaise, president- commissaris. sprak de heer Bakker toe. Hij bood de afscheid nemende hoofddirecteur een motorboot aan. Het ontbrak overigens toch niet aan cadeaus. De heer H. E. Schonback ('dit is binnen de auto-industrie een zeldzaam jubileum') kwam met een zilveren theeservies op de proppen en de heer Sciaroni bood namens de Audi-dealers in Nederland een band recorder aan. De heer Neuteboom van de vrachtwagendealers overhan digde een enveloppe met inhoud. De samenwerking van Hart, Nibbrig en Greeve dateert vanaf het eerste uur. In 1939 wist H.N.G., 995 comple te en volslagen automobielen aan de markt te brengen. Na de oorlog werd in Sassenheim het assemblagebedrijf gesticht voor D.K.W. in de Benelux. Dit duurde tot 1961. Van 1954 tot 1961 gingen er 15.000 personenauto's van de band. In 1966 kwam de Audi op de markt waarvan er in 1970 al 6500 per jaar werden verkocht en Indien u de krant onverhoopt eens niet mocht ontvangen, ver zoeken wij u ons bij voorkeur te bellen tussen 9 en 12 uur. TELEFOON 01710—31441 Ook de oostelijke rijbaan kenburgseweg zal nabij hetl^rN worden verdeeld in twee riji plaats van drie. ALKEMADE Op maandad komt de raad van Alkemadi De agenda is o.a.: Voorstel] intrekken van een bij de kr diend beroepschrift inzake IllU mumsnelheid op de Alkemadi i het garanderen van de beU 1 rente en aflossing van een e v]e woningbouwvereniging 'Alke: sluiten geldlening voor reno j fcadi 44 woningen; tot herziene va an h< van een krotontruimingsven ^n, het wijzigen van de doorstroi jssj'e ordening en het vaststellen niSch verordening woningverbeterii yjelir tot beschikbaarstelling van 0pges diet voor het aanschaffen rioolkolkenzuiger; tot beschik een p. ling van een krediet voor vei [gr d van de Voorweg te Nieuwe T appo tot het aankopen van een op g grond langs de Dijkstraat te fastst rendsveen van H. P. Huigsloo hei: ten behoeve van de aanleg jjt 0j trottoir; voorstel tot ongegrot en w ring van een aantal beroep „een tegen besluiten tot weigering £er gunning voor het uitbreiden nuti aantal caravanstandplaatsen: te zit woorc daarmee was H.N.G. de grootste bui tenlandse afnemer. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de automa tisering van de centrale registratie van onderdelen. Het oorspronkelijk terrein in Sassen heim van 48.000 m2, werd vorig jaar vergroot met 26.000 m2 en dit jaar met nog 10.000 m2. Bebouwd is 8000 m2. Verdubbeling van kantoorruimte is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Door inschakeling van het vroegere assemblagebedrijf ont stond een royale ruimte voor het magazijn en dc overdekte opslag. Opvolger van de heer Bakker is de heer A. G. Karl, die in 1950 op de research-afdeling van Auto Union kwam en in 1955 leider werd. De heer Karl, die intussen tot Nederlander is genaturaliseerd, werd in 1969 direc teur en volgt nu de heer Bakker op KATWIJK AAN ZEE Zaterdag had np het terrein achter de barakken van het Marine-Vliegkamp een wedstrijd met politiehonden plaats. Uit alle provincies waren er deelne mers. Wat aan dressuur werd ver toond was van hoge kwaliteit. Een attractie was wel de 'pakwerker' die de honden moesten aanvallen, nadat enkele pistoolschoten waren gelost. NIEUW-VENNEP Woensdagavond opende voorzitter H. van der Maart van de oranjevereniging 'Beatrix' de oranjefeesten, die ieder jaar in juni worden gehouden en tot en met zater dag voortduren. Om 6 uur begon de wielerronde voor dorpelingen die op gewone tourfietsen 17 km moesten afleggen. Onder hen bevond zich een dame. te weten Joke Bakker, die ech ter al gauw enkele rondes achter lag. Een uur later loste Trijnie Rep, van de schaatskernploeg, het startschot voor de wielerronde van Nieuw-Ven nep voor nieuwelingen en amateurs. Tijdens de ritten arriveerde de brand weer met loeiende sirenes, omdat er sprake was van een brandmelding. Het bleek loos alarm te zijn. De renners hadden veel last van de straffe wind. Winnaar bij de amateurs die 55 rondes, totaal 77 km, moesten afleggen, werd Ted Blom de winnaar. Bij de nieuwelingen (49 km) ging J. Meijer met de eer strijken. Trijnie Rep deed tevens dienst als ronde-miss en deed Blom de lauwerkrans om de schouders. In 'De Rustende Jager' werden de vele prijzen en premies uitgereikt. Uitslagen: Dorpelingen 1 Dick Rood (ook vorig jaar winnaar), 2 Piet van Hensbergen 3 P. Hobo, 4 Jan van Diemen, 5 L. van Diemen. Nieuwelin gen: 1 J. Meijer, 2 J. Kruunenberg, 3 J. Kuiken, 4 J. v. d. Vossen, 5 G. Looijenstein. Amateurs: 1 Ted Blom, 2 T. Zuiker, 3 J. Bruusink, 4 G. Zanting, 5 P. de Vos. Vanavond worden er stratenlopen ge houden. Tot en met zaterdag is er kermis in Nieuw-Vennep. HAARLEMMERMEER Het jaar lijkse concours hippique op het ge meentelijk sportterrein in Hoofddorp, wordt gehouden op zaterdag 1 juli. De Vereniging Vooruit organiseert dit evenement al voor het zestigste achter eenvolgende jaar. Tijdens de ochtend uren, vanaf 11 uur, zijn er onder meer dressuurproeven, keuringen etc. Het middagprogramma biedt onder andere het Nederlands kampioenschap tweespannen Hackney's. Daarnaast zijn er springconcoursen. Ook pony's zal men kunnen bewonderen. Muzika le medewerking verleent de Brass Band uit Haarlem. onfrc tcht veri IJMUIDEN, 21 JUNI Per 1 kg. infcivan len zo 1 jon c gro tarbot 9.269.09. grote tong 7.99. grootmiddel tong 8,59 middel tong 8.747,71. long 8,23. tong II 8,42—7,60, Per guldens: schelvis 3 ƒ5330. 85—44. schar 46—25. schol funic cphol 3 7 135 10(1 (i-hnl i f Q5_» irech ïcabelajuw 3 76, kabeljauw 4 zijn kabeljauw 5 f 9350. koolvls 1 ndge koolvis 2 30—26. koolvls 3 koolvls 4 35. larbot ƒ3661 1 180—160 Rode poon 1 102, hi IVOU 55. Inktvis 65—30 Woensdag werd er in IJmuii gevoerd door 20 schepen: tong, 50 kisten kabeljauw. 95 koolvis, 125 kisten schelvis, 73 wijting, 118 kisten schol, 110 schar, 10 kisten varia, totaal i ten vis. De aanvoer in Scheveningen: tong, 100 kleine kisten schel kisten en 100 kleine kisten 600 kisten kabeljauw. 40 kist kreel, 100 kisten schol, 10P varia. De besommingen in IJmuiden' Katwijk 32 8.050, Vlaardinj ƒ8.280, Klundert 50 472, Tl ƒ5.500, Urk 70 ƒ690, Ul 3.800, Yerseke 25 ƒ290, 23 ƒ1.490, Zoutelande 6 ƒ730,1 dam 1 ƒ1.180, Volendam 9 Volendam 15 ƒ1.670, Voleni" ƒ1.870, Volendam 24 3.950, dam 25 ƒ800, Volendam 44 Volendam 89 ƒ2.100. Volend 2.200 KATWIJK AAN ZEE Harlngafslaj dag 21 juni. KW 153. 36 kantjes, KW 159. 50, KW 121. 38, KW 39. 42 kantjes Prijzen Noordzeeharing groot 201-210, kleln-klein 170-242 307 KATWIJK AAN DEN RIJN 19 juni levelling: Waspeen A II 650-1120, B I C I 710, nieuwe oogst A II II rot krulpelerselie 59. sla 6-16, spinazli bosuien 15-47, bospeen I 98 109, I boskroten 12-15, komkommers 15-20, i 33, spitskool 62. peterselie 47-90, sell snijbonen 230-350, andijvie 70-72, prin nen 330, tuinbonen 85. prei 68. uien 21-46, bloemkool 6 per bak plm 99-11 8 per bak I 81-86, II 39-86. 10 per ba Aanvoer waspeen 26000 kg. LEIDEN 21 juni. Coöp. Grne: te Fruitveiling. Per 100 kg: Appelen Andijvie 44-61. Doperwten 152-161, 270-350, Snijbonen 220-310, SLambon t0£ 440. Tuinbonen 50-60, Capuc. 143-141, jen kool 40-66. Postelein 83-87. Prei 70. B 24-34. Spinazie 69-82. Champigons Tomaten A 630-675. B 585-605, C 620 t, 355-360, Uien Middel grof 24-27, W 80. PER 100 STUKS; Bloemkool j 73-102. C 60-76, Komkommers AAA 30-31. A 23-27, B 22-24, C 16-17, D 15, UK 17. PER 100 BOS: Bospeen 80-105, Kr 53, Peterselie 26-36, Selderij 12-23, Ul ÏN1 n hi 31. NOORDWIJK Noordwijk is niet tan plan voorop te lopen bij de gewestvorming. Dat blijkt wel uit het antwoord op een reeks -vragen v an Ged. Staten. Men wenst zolang moge lijk eigen boontjes te doppen, maar zou gewestvorming worden opgelegd, dan geeft men de voorkeur aan een gewest Bollenstreek. De Geus (prot.-chr.) achtte gewestvor ming dringend nodig. Een groot ge west als dat van Leiden zal nog moeilijker van de grond komen dan van de bollenstreekgemeenten en daarom gaf hij aan dit laatste de voorkeur. De woordvoerder van PvdA en PPR hadden kritiek op het standpunt van het gemeentebestuur. Bedijn gaf. evenals Schelvis de voorkeur aan een gewest Leiden. De bollenstri meenten hebben bijna alle reed keuze gemaakt, hetzij Haarlem, Leiden. Vogelaar (prot.-chr.) vond, dat W. een wijs standpunt hadden it men. Een vierde bestuurslaag den tot een complete chaos. 1 meester Bonnike deelde deze Er komt meer verambtelijking, I hogere kosten, extra belastinge dergelijke. Men is bij de gewe ming aan de verkeerde kant begi en van hogerhand zijn geen voof den geschapen voor de ontwik van gewesten. Een vierde best laag tussen gemeenten en pro zal een allerongelukkigste zaak den. Ds. J. van den Bunk AIS Df SCHADUWEN I LANGER WORDEN I Af adtattaboak voo» ouderwet E*n o«moedigend boek Een gewaardeerd Varkri/gbaa» «n da boakhanda- gabonden 111.50 ZOMER ft KEUNING WAGENINGEN KATWIJK AAN DEN RIJN Vorige maand ging de Stichting voor maat schappelijke dienstverlening 'Duin streek' van start met het installeren van een sticht ingsraad en het benoe men van het bestuur. Deze stichting kwam tot stand na twee jaar vergaderen tussen de plaat selijke stichtingen voor maatschappe lijk werk en gezinsverzorging en de kerkelijke commissies te Katwijk. Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg. De nieuwe stichting stelt zich ten duel te voorzien in de behoefte aan algemeen maatschappelijk werk. ge zinsverzorging cn andere vormen van maatschappelijke dienstverlening. STICHTINGSRAAD Door de navolgende kerken werden een lid en een plaatsvervangend lid aange wezen die tezamen de Stichtingsraad vormen: Hervormde te Katwijk aan Zee, Katwijk aan den Rijn, Noord wijk, Rijnsburg en Valkenburg, Gere formeerde kerken te Katwijk aan Zee. Katwijk aan den Rijn, Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg, Gerefor meerde kerken (vrijgemaakt) te Kat wijk aan Zee. Rijnsburg en Valken burg, Chr. Gereformeerde Kerken te Katwijk aan Zee. Rijnsburg en Val kenburg. Rooms Katholieke Kerken te Katwijk. Noordwijk-Binnen en Noord wijk aan Zee. BESTUUR Het door de Stichtingsraad benoemde bestuur bestaat uit de volgende leden: G. Hogewoning, voorzitter, W. R. Ie Feber, secretaris, N. van Duivenbo- den, penningmeester, mej. T. Pou- wels, arts algemeen adjunct, J. Heemskerk, lid, C. de Mooij, lid, R. R. J. F. H. Muller, lid. Mevr. M. O van Niel-van Keulen, lid en C. A. Stuiver, lid. Tot benoeming van een directeur en enige staffunctionarissen zal overge gaan worden zodra de toestemming vam C.R.M. is verkregen. SPREEKUUR Zowel voor het algemeen maatschap- I pelijk werk als voor de gezin»- bejaardenverzorging wordt ir plaatselijke gemeenten spreekut houden. Voor de plaats van ves werd Katwijk aan den Rijn geki omdat dit ten opzichte van de oc gende gemeenten dc meest gun ligging heeft. Deze nieuwe Stichting is een aan' voor de Duinstreek, waardoor het gelijk is, dat het maatschap werk en de gezins- en bejaarden zorging tot verbetering van de d;4 verlening leiden. Het adres van het secretariaat isjj lopig nog Kerkstraat 19 te Ktfn aan den Rijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 4