otie tegen ,e Koster Ook regeringspartijen kritisch over nota IJsselstein krijgt nu goedkope huizen 'Onderzoek opnieuw zaak-Oosterschelde' Indruk van 'zeer r schoon water' berust? niet op metingen Aek van holland A^harwich ike brand bij [bandfabriek imatum aan TH taire research te zetten Handel bedreigde diersoorten wordt aan banden gelegd Verdrag lozing schadelijke stoffen mogelijk eind 1972 de orchideeën Veiligheidsraad vraagt actie tegen kapingen Gesprek met banken over ontslagen bij stoffenfabriek Friesland bouwt 45 zuiveraars Bromfietser omgekomen Het weer Kamerlid blijft gang van zaken rond sloop verkeerd vinden spuit op bomenrij iodelijk ongeluk jio (f/KWARTET WOENSDAG 21 JUNI 1972 Binnenland TÏ/K5 p. a< en hui ize Haagse redactie weeki u°urm IAAG De PvdA zal morgen de Tweede Kamer vragen het oo 'u eelsbeleid van minister De Koster (defensie) af te keuren. jenoti v» lA-defensiedeskundige mr. Stemerdink zal naar aanleiding van p d« ente overplaatsing van overste Volten, een motie van deze ing indienen tijdens de interpellatie die morgenmiddag over Dag. aire-Volten en de tegenstellingen in de landmachttop wordt Be Dl zo i len. IA zal in een tweede motie gen op openbaarmaking van n uitgelekte nota waarin de !a* xlant eerste legerkorps, luite- leraal Meijnderts zijn ideeën li landmacht en zijn kritiek op u ing uiteenzet. Mr. Stemerdink -I daag met andere Tweede Ka- cties overleg plegen over de 18 om zo eventueel een meerder* 1.30, indpunt mogelijk te maken, begin van de interpellatie zal Stemerdink minister De Kos- ;en de overplaatsing van over- ten van een beleidsfunctie in lag naar een financiële contro- e in Amersfoort ongedaan te ijs «Dld tstijd to'nin r stemerdink wil ook weten of Tek« st is dat er een direct verband bestaat tussen de overplaatsing van de overste en het feit dat deze wordt gezien als een mede-inspirator van de nota-Meijnderts. Tevens wordt van mi nister De Koster een reactie verlangd op het bericht dat over de kernpun ten in de nota een diepgaand me ningsverschil bestaat tussen generaal Meijnderts en de chef van de generale staf, lui tenant ^generaal Van IJssel- steim. Over de affaire-Volten is in de defen- tietop enige nieuwe onrust ontstaan door het uitlekken van een vertrou welijke nota waarin overste Volten zijn standpunt over de overplaatsing uiteenzet. In het interne stuk noemt de heer Volten zijn overplaatsing naar Amersfoort 'grievend'. Voorts heeft begin deze week een gesprek plaats gevonden tussen een medestan der van de heer Volten, luitenant kolonel Von Meyenfelt en de chef- generale staf over de affaire. (ADVERTENTIE) or zaken en genoegen per auto of trein etlke morgen/elke avond o I ^jbrochures/boekingen bij uw reisbureau 5 en elk n.s. station •LEUR Een felle brand listermiddag een afdeling van ibandfabriek Supertape in Et- verwoest. De schade wordt op vele honderdduizenden De brand ontstond omstreeks ir door onbekende oorzaak op Iterij-afdeling it moment was daar niemand ngjng. Het dak van de afdeling naar beneden, maar verder kon iade worden beperkt door de igheid van brandmuren en Er was wel gevaar voor ont- mö aanwezig, omdat naast de af- twee grote tanks met lijm en Pl e stonden. De gehele omgeving t terrein was afgezet. ectie van Supertape toonde zich ikelijk erg ontstemd over de |j reer van Etten-Leur, die pas 35 en na de melding gearriveerd n, maar trok deze beschuldiging in. De burgemeester van Etten- heeft hierover echter een rap- evraagd. Met behulp van brand- irpscn uit Breda en Roosendaal len de brand na enkele uren REDE De Marxistisch-Leni- he Studenten Bond heeft de choolraad van de Technische chool Twente schriftelijk meege- dat er harde maatregelen zullen n genomen als de THT niet met wetenschappelijk onderzoek ehoeve van de militaire indus- )e TH in Twente verricht onder werkzaamheden voor de appara- riek Hollandse Signaal in Hen- een onderdeel van het Philips Van onze parlementsredattie DEN HAAG De handel in bedreig de uitheemse diersoorten zal defini tief aan banden worden gelegd. Staatssecretaris Vonhoff (CRM) heeft gisteren een wetsontwerp ingediend dat het onder zich hebben, te koop aanbieden cn afleveren van deze soor. ten verbiedt. Met dit verbod zal een eind kunnen worden gemaakt aan bepaalde kwa lijke aspecten van de internationale dierenhandel die in Nederland in de loop der jaren een bedenkelijke om vang hebben genomen. Volgens die renbeschermingsorganisaties concen treerde de internationale dierenhan del zich de laatste jaren vooral in Nederland omdat in andere Europese landen vaak wel een verbodsbepaling gold. Onder de verbodsbepaling vallen voor lopig alle soorten lemuren van Mada gascar, orang oetang, gorilla's, chim pansees, gibbons, colobus-apen, neus- aap, tijger, nevelpanter, sneeuwpan- ter, aziatische of indische olifant, jachtluipaard, tapirs, neushoorns, apen- arend, balispreeuw en Galapagos- en Aldabra- reuzenschildpadden. Dieren-' tuinen en handelaren zullen voor het in bezit hebben van deze dieren een ontheffing nodig hebben. Vervolg van pagina 1 se overzicht van de begroting 1972 zou volgens hem niet een toeneming van het tekort betekenen van 90 mil joen gulden zoals thans wordt voorge steld, maar integendeel een toene ming van het tekort van tussen het half miljard en een miljard gulden. Ook drs. Den Uyl kon niet begrijpen dat minister Nelissen (financiën) het stuk typeert als 'redelijk acceptabel'. De kritiek van de oppositiepartijen richtte zich vooral op de genomen compensatiemaatregelen om de toene ming van het tekort terug te dringen, waarbij opnieuw voor een bedrag van ruim 200 miljoen gulden bezuinigin gen zullen worden doorgevoerd op de verschillende begrotingen. Drs. De Ruiter (PvdA) noemde de bezuinigin gen op de begroting verkeer en water staat 'een curieuze sluitpost'. Omdat bezuinigingen (tarieven) zwaarder zullen worden belast concludeerde hij dat 'zelden een minister zo snel van zijn politieke geloof, namelijk de be vordering van het openbaar vervoer, is afgebracht. In de komende jaren zal de druk op het openbaar vervoer nog worden opgevoerd, zodat 'de vi cieuze cirkel van een verslechterd openbaar vervoer en toenemende ei sen van het particulier vervoer zich zullen voortzetten', aldus de heer De Ruiter. Scherp was ook de kritiek op de nieuwe bezuinigingen die op CRM zullen worden doorgevoerd. 'Minister Raad voor Milieudefensie: Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Raad voor Milieudefensie heeft de ministers Drees en Stuyt een door 384 Nederlanders ondertekend manifest overhandigd, waarin aangedrongen wordt op een nieuw en onafhan kelijk onderzoek naar de Oosterschelde-problematiek. De Raad voor Milieudefensie zegt, dat de respons op het manifest het resul taat is van een om financiële en organisatorische redenen uiterst be perkte activiteit en moet daarom als een scherpe indicatie van de ongerust heid die bij grote groepen van ons volk heeft postgevat worden gezien. In het manifest schrijft de Raad voor Milieudefensie, dat het bij de afslui ting van de Oosterschelde om onze welvaart, om ons leefmilieu en om onze welvaart gaat. De veiligheid ging spelen na de ramp van 1 februari 1953. De welvaart zorgde ervoor, dat de Westerschelde niet afgesloten kon worden. Het leefmilieu moet een rol spelen bi] het al dan niet doorgaan van de afsluiting van de Oosterschel de. 'Een volgende generatie zal dit natuurgebied tienvoudig, honderdvou dig op prijs stellen. Wij dreigen het nu te vernietigen. Er hoogstens een armzalig en kostbaar surrogaat voor in de plaats te stellen: perforering van de afsluitdam, compartimentering van het afgesloten water. De Raad voor Milieudefensie pleit daarom voor dijkverhoging. 'Als dijkverhoging langs de Westerschelde veilig genoeg is. is dijkverhoging langs de Ooster schelde dat ook', aldus de RMD. Het manifest eindigt met: 'Wij schieten in onze verantwoordelijkheid tekort als wij alleen aan veiligheid en welvaart denken. Rijkswaterstaat mag zich niet alleen baseren op een Deltaplan van vele jaren geleden'. Daarom dringt de raad aan op een nadere cn onafhanke lijke studie. Engels blijkt de Joris Goedbloed van het kabinet te zijn', zo zei de heer De Ruiter. Drs. De Goede, concludeerde, dat de voorgenomen compensatiemaat regelen weinig kans op reële uitvoe ring maken. Mede op grond daarvan kwam hij tot de slotsom dat de toene ming van het begrotingstekort in wer kelijkheid veel hoger zal uitpakken. Ook bij de regeringspartijen klonk enige kritiek door op de voorjaarsno ta, zij het duidelijk anders gericht. Zo liet de heer Berger (DS'70) onver bloemd blijken, dat de huidige situa tie voor een belangrijk deel te wijten is aan het beleid van het vorige kabinet. 'Deze regering zit politiek opgescheept met een aantal proble men, die het niet heeft veroorzaakt, maar die het wel heeft moeten over nemen', zei hij. Schoorvoetend ging hij er mee akkoord, dat de opbrengst van de wiebeltax dit jaar in zijn geheel zal worden aangewend ter dek king van het tekort. Hij vroeg zich af of het wel verantwoord is, dit jaar een deel van de uitgavenstijgingen Van een verslaggever DEN HAAG Mogelijk zal als ge volg van de VN-milieuconferentie nog voor het einde van het jaar een wereldwijd verdrag kunnen worden getekend dat het lozen van schadelij ke stoffen in oceanen verbiedt. Dit heeft staatssecretaris Westerterp van buitenlandse zaken meegedeeld bij een beschouwing over de zijns inziens uitermate geslaagde conferen tie van Stockholm. Zoals bekend was het oorspronkelijk de bedoeling, dat een dergelijk "erdrag ter conferentie al zou kunnen worden ondertekend, maar politiek-juridische moeilijkhe den bij de voorbereidende bijeenkom sten maakten dat volstrekt onmoge lijk. Het feit dat arme en rijke landen in Stockholm minder scherp tegenover elkaar stonden dan bijvoorbeeld op UNCTAD III in Santiago, heeft vol gens drs. Westerterp in aanzienlijke mate bijgedragen tot het slagen. Over en weer was men bereid concessies te doen en compromissen te sluiten die hun weerslag hebben gevonden in aanbevelingen die. na goedkeuring door de algemene vergadering van de VN dit najaar, wellicht ook zullen worden toegepast door landen die in Stockholm voorbehoud hebben ge maakt. De milieuverklaring was politiek het meest omstreden punt, en heeft dan ook de meeste aandacht gekregen. Maar het aanvaarde actieprogramma zal, omdat het concrete maatregelen beoogt, in de praktijk waarschijnlijk van nog veel grotere betekenis zijn, zei de staatssecretaris. ongecompenseerd te laten zoals de regering voorstelt te doen. COMPENSATIE De heer Joekes (WD) leverde op dit laatste punt duidelijke kritiek. De regering zal volgens hem op overtui gende wijze duidelijk moeten maken waarom een volledige compensatie achterwege zal blijven. Hij vroeg ook om een nadere specificatie van een aantal bezuinigingsposten. Drs. Van de Mei (CHU) wilde in dit verband met name de bezuinigingsposten gespe cificeerd zien van de verdere tempori sering van scholenbouw, een vermin dering van de saneringsbijdrage en het verminderen van de subsidies bij CRM. Hij hoopte dat deze voorjaarsnota niet zal uitmonden in dezelfde verrassing van vorig jaar, toen het tekort twee miljard gulden groter bleek te zijn. Het debat kreeg een bijzonder scherp karakter toen drs. Den Uyl zei dat oud-minister Witteveen de voorjaars nota van het vorig jaar te vroeg heeft ingediend en zodoende de indruk heeft gewekt, dat de begroting er rooskleuriger voorstond dan later bleek. De commissie voor de rijksuit gaven die deze voorjaarsnota later heeft bestudeerd zou volgens drs. Den Uyl wel degelijk tekortkomingen heb ben aangetoond bij het samenstellen ervan. De regeringspartijen waren echter van oordeel dat de voorjaarsno ta er per saldo niet aners zou heb ben uitgezien indien alle relevante punten die de commissie heeft aangetoond erin zouden zijn verwerkt. ADVERTENTIE t/m1 oktober Amsterdam TIGmQuG 70 ha parken en kassen In glinsterende schoonheid bovendien: 9.30-22.30 uur u, in de (Voorhof) Amstelh^l-RAI Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Met uitzondering van de omgeving van Vlissingen en Den Haag is het water van de Noordzee op het ogenblik van goede kwaliteit en veilig om in te zwemmen. Een woordvoerder van het ministerie van verkeer en waterstaat bevestigde de berichten hier over die uit een groot aantal badplaatsen komen, maar verklaarde dat dit gunstige beeld op uitwendige indrukken berust, niet op me tingen van het aantal bacteriën in het zeewater zoals die de afgelopen jaren herhaaldelijk in het nieuws kwamen. De fractievoorzitters van DS'70, J. Berger, en van de PvdA, drs. J. den Uyl. zien het blijkbaar niet al te zonnig in. Ze hebben er hun brillen voor afgezet om de sombere financiële situatie eens nader te be spreken. De aanzienlijke verbetering met name aan de Zeeuwse kust wordt door het ministerie toegeschreven aan de om standigheid dat het vuile Rijnwater na de afsluiting van de zeearmen alleen nog maar uit de Nieuwe Wa terweg komt, en vandaar door de stroming naar het noorden wordt ge transporteerd. De situatie in Vlissingen, waar zoals bekend het gemeentebestuur met bor den gaat waarschuwen tegen zwem men bij laag tij, hangt samen met het ongezuiverd lozen van rioolwater ter plaatse. Ook de minder gunstige toe stand voor Scheveningen wordt ver oorzaakt door de persleiding van het Haagse rioolwater, die trouwens in september aanzienlijk verlengd zal zijn. Een gunstige factor voor de water kwaliteit ook in het binnenland is de hogere waterstand van de Rijn. waar door het vuil dat vooral West-Duits- land en Nederland er in lozen, meer verdund wordt. Het ministerie spreekt van 'enige verbetering", maar zwemmen in de omgeving van steden en industrievestigingen blijft een ris kante onderneming. Uit de kustplaatsen zijn de berichten intussen juichend. Rockanje: zelfs als je een eind de zee in loopt kan je nog de bodem zien. Hoek van Holland: voor het eerst sinds jaren groeien er weer algen, wieren en mosselen op de pier. Noordwijk: stukken beter dan vorig jaar. Schoorl: prima. Wel blijft het nog wat behelpen in Katwijk, waar men het niet bepaald schone water van de Oude Rijn op zodanige tijdstippen in zee loost, dat het weg moet zijn tegen dat de badgasten zich te water begeven. Over het zwemmen in onze rivieren zijn de berichten minder optimistisch. De Roermondse zwemclub heeft beslo ten de 'prestatie zwemtocht 1972' af te gelasten wegens de slechte kwaliteit van het Maaswater. Bij een massale zwemtocht, aldus het bestuur van de vereniging, moet gevreesd worden voor allerlei ziekteverschijnselen bij de deelnemers. Het besluit de tocht niet te laten doorgaan is genomen na overleg met de provinciale waterstaat in Limburg, met rijkswaterstaat cn met de inspectie van de volksgezond heid in Limburg. NEW YORK (Reuter) - Alle vijftien leden van de Veiligheidsraad hebben gisteren overeenstemming bereikt over een verklaring, waarin alle daden 'ge richt tegen de veiligheid van de bur gerluchtvaart' worden veroordeeld. Alle regeringen in de wereld worden opgeroepen effectieve maatregelen te nemen tegen vliegtuigkapers. De internationale organisatie voor de burgerluchtvaart (ICAO), een bureau van de VN, heeft haar statuten zo gewijzigd dat leden sancties kunnen nemen tegen landen die vliegtuigka pers helpen of een schuilplaats bie den. De bestuursraad van de organisa tie. vaarbij 127 landen zijn aangeslo ten, heeft een Amerikaans voorstel in dezen zin, met vrijwel algemene stem men aangenomen. TILBURG Besprekingen tussen vakbonden en de directie van de Til- burgse wollen-stoffenfabriek Van Doorn-Daams hebben weinig resultaat opgeleverd. De directie heeft meege deeld dat de bij de sluiting betrokken banken, de AMRO- en Investerings bank niet bereid zijn aan de 300 werknemers meer te betalen dan in de textiel-cao's staat ..angegeven. De vakbonden willen daarom nog de ze week een gesprek met de directies van deze banken om alsnog te probe ren hierin verandering te brengen. Inmiddels heeft de directie van Van Doorn-Dams toegegeven dat zij de bonden te weinig informatie heeft verstrekt. De besprekingen over de overneming van de spinnerij door Thomas de Beer N.V. zijn uitgesteld tot begin volgende week. Van een verslaggever LEEUWARDEN Provinciale staten van Friesland zijn dinsdag akkoord gegaan met het provinciaal zuiverings plan voor oppervlaktewater, dat voor ziet in de aanleg van 45 zuiverings installaties voor rioolwater. In de eer ste vijf jaar is hiermee een bedrag gemoeid van 69 miljoen. Voor de jaren 1977 tot en met 1984 raamt men de kosten op 87 miljoen. De gelden voor de zuiveringswerken komen beschikbaar door de verontrei nigingsheffing. Deze is bepaald op ƒ8 per inwoner-equivalent. MAASTRICHT De 25-jarige J. H. R. Houben is overleden nadat hij zwaargewond op een fietspad in Eijs- den is gevonden. Vermoedelijk is hij met zijn bromfiets tegen een boom gereden. Late zomerse dag Van onze weerkundige medewerker Vandaag is het de langste dag van het jaar. Vanmorgen om zes minuten over acht viel het officiële begin van de zomer. Theoretisch zou de zon op een kwartier na 17 uur kunnen schij nen van 4.18 tot 21.03 uur), maar dat zit er vandaag niet in. nu ons land eerst nog heeft af te rekenen met de achterban van een regensto ring, die vannacht en vanmorgen ver gezeld door een anti-vakantiewind vanaf de oceaan over ons heen trok. Achter het front hopen wij vanmid dag weer opklaringen te kunnen be groeten. Hoe men het ook wendt of keert: het weer in de rest vnn deze week zal wel op de wisselvallige tour blijven met afwisselend regenzones, enkele buien maar ook wel zon. Bij dit alles slaat de temperatuur geen al te best figuur. Ook 1972 is dus nu een jaar, waarin De Bilt pas na de lang ste dag de eerste zomerse dag (25 graden of hoger) zal registreren. Dat is een triest record voor deze eeuw. Verder teruggaande schijnt dit belang rijke gebeuren in 1877 op een nog iets later tijdstip namelijk 23 juni te zijn voorgevallen, en wel in Utrecht. Uitermate vroeg was de eerste zomer se dag in 1968, namelijk al op 29 maart, maar niet in De Bilt, wel plaatselijk in het oosten. In Zuid- Oost-Europa is het nog steeds zomers tot tropisch. De thermometers halen daar 's middags waarden tussen 25 en 32 graden. Optimisten houden het in juli en-of augustus op beter zomer weer in ons lieve landje. Dit als reactie op de kou van nu. We begin nen er zo langzamerhand naar uit te zien. waar ook apparaten voor de- worden vervaardigd. De studen- ebben de Hogeschoolraad een itum gesteld, dat 10 september De raad heeft inmiddels aan- ligd het dreigement niet zonder naast zich neer te zullen leggen, 1 de kwestie van het militaire rchwerk nader onderzoeken. JEDENRODE Buurtbewoners ■ifn °P provinciale weg tussen edenrodc en Son in Noord-Bra meer dan 600 meter elzen, ber- g en doornhaag met chemische mid- dood gespoten, opdat het ver dat deze weg op moet rijden een uitzicht krijgt. De haag vormde fscheiding tussen twee wegen. I e week is ter plaatse een zeven- *nge jongen bij een verkeerson- om het leven gekomen. De po- J egt verband tussen beide gebeur- Van een onzer verslaggevers IJSSELSTEIN De IJsselsteinse woningbouwvereniging is van plan om eind augustus al te begin nen met de bouw van 40 woningwetwoningen in de al gedeeltelijk gesloopte Julianawijk. De huurprijs van deze woningen zal tussen de 180 en 190 per maand, inclusief centrale verwar ming, komen te liggen. Van de kant van de woningbouwvere niging is toegegeven, dat dit plan voor deze betrekkelijk goedkope wo ningen tot stand is gekomen onder druk van de protesten, die zijn gere zen tegen het slopen van de Juliana wijk. Toen eind mei met de sloop werd begonnen bestond er nog geen nieuwbouwplan. Juist daarom is er toen actie gevoerd tegen de sloop. Daarenboven vinden de actievoerders de voor de sloop bestemde woningen best bewoonbaar, als ze maar worden opgeknapt. De afgelopen weken hebben verschil lende instanties, waaronder de provin ciale directie volkshuisvewting in Utrecht, hard gewerkt om zo snel Goedkoper mogelijk toch een nieuwbouwplan voor dc Julianawijk op tafel te kun nen leggen. Het plan wordt vandaag aan een gemeenteraadscommissie van IJsselstein voorgelegd. Vandaag ook ondervragen de Tweede Kamerleden Nypels (D'66) en Schaefer (PvdA) staatssecretaris Bilck over deze zaak. De staatssecretari heeft al eerder ge zegd, dat al braak van de Julianawijk onvermijdelijk L bouw van 40 nieuwe. 'Ik vind, dat je goede woningen niet moet afbreken, maar moet onknappen. Bouw dan die nieuwe ergens anders. In totaal heb je dan veel ar woningen dan de 40, die ze daar nu willen bouwen', aldus de heer Schaefer. Hij vindt het wat merkwaardig, dat de provinciale direc tie volkshuisvesting wel erg actief is geweest bij het maken van een nieuw bouwplan. maar kennelijk niet in staat was een goed plan voor het opknappen van de woningen te reali seren. De heren Schaefer en Nypels zien in het nu plotseling verschenen nieuw bouwplan allerminst aanleiding hun interpellatie af te gelasten. Volgens de heer Schaefer is opknappen van de bestaande 58 woningen naar verhou ding aanzienlijk goedkoper dan de Grondprijs De woningen, die de IJsselsteinse wo- ningbouwvreniging nu wil bouwen zouden ongeveer 40.000 gulden kosten. Die prijs is zo laag omdat de overheid genoegen neemt met een grondprijs, die eigenlijk te laag is. Bovendien worden enkele voorzieningen niet doorberekend. Het Nederlands Chris telijk Instituut Volkshuisvesting ver zorgt voor minimale kosten het toe zicht op de bouw. De bouw zal niet in augustus kunnen beginnen als de laatste bewoners van Julianawijk de gerechtelijke procedu re tegen de woningbouwvereniging doorzetten. De bewoners spanden vo rige week een kort geding aan. Ze vroegen van de president van de rechtbank in Utrecht de sloop van de woningen te verbieden, zolang er geen plan voor de vervanging was. De president verwees de zaak naar de rechtbank. Hij bepaalde, dat met de verdere sloop moest worden gewacht tot de Utrechtse rechtbank een uit spraak heeft gedaan. Dit verbod ver valt als de bewoners na acht weken nog geen vordering bij de rechtbank hebben ingediend. 10 MAXTCN». nntTsiie. WINDRICHTING Weerrapporten van gisteravond 19 uur. Maximumtemperaturen cn neerslag ln mm van 7-19.00 uur. Amsterdam zwaar bew 18 0, De Bilt geheel bcw 18 0, Dcelcn geheel bew 17 0, Eelde zwaar bew 18 0, Eindhoven geheel bew 18 0, Den Helder geheel bew 10 0, Luchth. It dam geheel bew 17 0, Twente zwaar bew 18 0, Vlissingen zwaar bew 17 0, Zuld-Llmburg zwaar bew 19 0, Aberdeen geheel bew 14 0.1. Athene onbewolkt 30 0. Barcelona zwaar bew 24 0. Berlijn zwaar bew 17 1. Bordeaux licht bew 20 0, Brussel zwaar bew 18 0. Frankfort licht bew 19 0, Geneve xwaar bew 23 0. Helsinki licht bew 23 0. Innsbruck half bew 20 0. Kopenhagen onbewolkt 17 0. Lissabon onbewolkt 24 0. Locarno zwaar bew 26 0, Londen zwaar bew 17 0, Luxemburg zwaar bew 17 0. Madrid licht bew 30 0, Malaga zwaar bew 23 3, Malloroa zwaar bcw 27 0, MUnchen zwaar bew 18 0.6, Nice licht bew 22 0. Oslo regenbul 17 1, Parijs zwaar bew 19 0. Rome onbewolkt 26 0, Spilt onbewolkt 30 0, Stockholm regenbul 18 8, Wenen onbewolkt 23 0, ZUrlch zwaar bew 21 0. Caaa Balnea onbewolkt 22 0, Las Palm as onbewolkt 23 0. Tunis zwaar bcw 28 0. Hoog water 22 juni - Vlissingen la getij

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5