EFA: OOK PERS SCHULDIG •c imbledon ziet Clark Graebner Tom Gorman over het hoofd Laseroms spant kort geding aan tegen Feyenoord Nederlanders weer op vele minuten Deelname Vaatainen in München onzeker wella J Ove Kindvall niet op dreef Sjj brands in Suikertoernooi Apeldoorn wil AGOVV schuld kwijtschelden Charles Urbanus ook bij selectie Weer verlies van zevental /KWARTET WOENSDAG 21 JUNI 1972 Sport T1I/K13 sportredactie RDAM De UEFA. de Eu- Voetbal Unie. is hard bezig mogelijk schuldigen aan te voor de ongeregeldheden die laatste tijd op de voetbalvel- kebben voorgedaan. Vorige log werd Glasgow Rangers Ree jaar van de Europese ien verbannen na ernstige ten tijdens en na de finale Europa Cup II. Eerder dit werden zware sancties on- en tegen Borussia Mönchen- h en PSV; ook na moeilijk met het publiek. De UEFA il een groot aantal eisen ge- eaaraan een voetbalstadion voldoen opgesteld, zander telf het erg nauw te nemen, d van Barcelona, waar de Cup II finale werd gespeeld, t berekend op al te enthou- toeschouwers. Hekwerk ont- volledig en de bescherming kant van de politie was ook timaal. Afgelopen weekeinde ;sel, bleek een forse politie- ook al niet het wapen tegen sen die na afloop de spelers lestormen. Gelukkige bijkom- was in beide gevallen dat iminste niet een woedende betrof. In Zui-Araerika dat betreft al 'aardige' erva- opgedaan; vandaar dat Jden die veel toeschouwers bij voorkeur in stadions gespeeld waar het veld van unes is gescheiden met een gracht en hoge hekwerken 1 de zwaar bewapende politie t ontbreekt). In Europa lijkt oor belangrijke wedstrijden n ook aangewezen op een |ke outillage. In het toch beschermde Feyenoord-sta- eek het voor veel voetbalfans voudig om na afloop van de Cup-finale het veld op te FA hoeft dan nog niet zo ver dat een tankgracht rond itbalveld vereist is: een stevig k kan al veel onheil voorko- oor een belangrijke wedstrijd e UEFA de betreffende stadi- at is ook in België en in ma gebeurt, maar op het hek- s daarbij nauwelijks gelet. FA zou daarom bij al deze n ook wel eens de hand in De Spaanse scheidsrechter Ortiz de Mendlbil vlucht tijdens de ongeregeldheden na de Europa Cup Il-finale tussen Glasgow Rangers en Dynamo Moskou. eigen boezem mogen steken. Maar tot nu toe is dat nog niet gebeurd. Er wordt wel gestraft en er wordt wel met de vinger gewezen naar eventuele schuldigen. Gisteren deed de voorzitter van de UEFA, de Zwit ser Gustav Wiederkehr dat opnieuw. In een Oostduitse sportkrant schoof hij een deel van de schuld op de internationale sportpers. Volgens de 67-jarige Zwitser wordt er door de pers te weinig ondernomen om het ongedisciplineerde gedrag van voet- bal-fans te beteugelen. 'De enorme aantallen toeschouwers die naar de aantrekkelijke wedstrijden gaan, worden nog vergroot door de massa media. We zullen moeten gaan zoe ken naar manieren en geld om de mentaliteit van de voetbalsupporters te verbeteren'. Natuurlijk vindt Wiederkehr dat de UEFA daarin zijn bijdrage moet leveren, maar verder dan een an tiek program met 'harde woorden en harde maatregelen' komt hij niet. Een andere oorzaak van het hardere spel en het daardoor hoger oplaaien van de emoties bij spelers en pu bliek noemt Wiederkehr de betaling van de spelers. Volgens Wiederkehr ligt de schuld daarvan bij de clubs. Om dat te staven, haalde hij aan dat in de ruim honderd wedstrijden die er zijn gespeeld voor de competitie om het Europese kampioenschap voor landenteams geen enkele speler uit het veld is gestuurd. Maar daar staat dan wel tegenover dat het aantal officiële waarschuwingen een recordhoogte 'bereikte. In het interview kwamen (behalve de excessen die de laatste tijd hebben plaatsgevonden ook andere zaken aan de orde. Een daarvan was de strijd om het wereldkampioenschap. Op de vraag waarom de meederheid van de UEFA-leden tegen een ver hoging van het aantal deelnemers aan het eindtoernooi om het wereld kampioenschap van 16 naar 24 was, zei Wiederkehr dat hij bang was dat de eindstrijd dan zou gaan verwa teren. De spelers hebben, aldus de Zwitser, al zoveel competities waar aan zij mee moeten doen, dat het ondenkbaar is geworden de eind- strijd in plaats van over drie nu over vijf weken uit te gaan strijken. 'Wel moet', zo vervolgde Wieder kehr, 'de indeling van de finale plaatsen nu nog verdeeld per werelddeel veranderd worden'. In het huidige systeem was het bijvoor beeld mogelijk dat landen als Israël en EI Salvador, die op voetbalgebied nauwelijks iets presteren, in Mexico tot de e indronden doordmamgen, terwijl veel sterkere landen eerder hadden moeten afhaken. De UEFA is van plan in bepaalde gevallen voortaan intercontinentale kwalificatie-wedstrijden te laten spelen, zeker ook omdat dat tegen woordig nog maar weinig financiële problemen oplevert. Wiederkehr vond, dat als er te grote reizen gemaakt zouden moeten worden, de continentale voetbalorganisaties en de FIFA maar bij zouden moeten springen. Over het toernooi om het Europese kampioenschap voor lan denteams vertelde Wiederkehr, dat zuiver economische problemen de organisatie dwongen aan een van de finalisten de organisatie van de eind ronden te gunerm. Tenslotte: Een belangrijke stap voorwaarts voor het voetbal noemde de UEFA-voorzitter het spel van Europa Cup-winnaar Ajax en Euro pees landenkampioen West-Duits- land, die met aanvallend voetbal tot grote hoogte waren gestegen. (Reuter, UPI) Bij leid van John Newcombe, kon ontkomen aan zijn en met de profgroep tar Hunt, ziet het plaat- ité van de All England [anisator van de Wimble- pioenschappen, de Ame- >tan Smith als de logische van de tweevoudige fder. De keuze van Stan 'de t« lan de top van de 128 bij« op het bekendste tennis- ter wereld, dat echter a keer de profs moet kan nauwelijks verbazing want de lange Ameri- reikte vorig jaar, toen ïunts 32 profs nog wel op flense grasbanen in actie de eindstrijd. echter lijkt de logica van het Nod scomité, een gezelschap wik- i wegende cijferaars dat ieder moeilijkheden komt, te zijn Want de man die algemeen f ordt als degene d:ie Stan x»r de voeten kan lopen of e tot aan de finale met hem lopen, Clark Graebner, komt Jlaatsingslijst in het geheel In 1968 bereikte Graebner met bril en korte haren) vier en daarna slaagde hij »ee keer in zich bij de laatste charen. Hij is op Wimbledon reesd man, want met zijn islag voelt hij zich op Wim- snelle grasbanen uitstekend Aemak. Graebner zelf: 'Ik had ^pracht te worden geplaatst, Aben er zeker van dat ik het ^twee spelers die wel zijn erg moeilijk zal maken.' opmerking had Tom Gor men maken, die vorig jaar in tfinales Rod Laver, de weg e. De vraag blijft echter of rman, die vorig jaar last van had, dit jaar van deze hindes- verstoken zal blijven, rk Graebner en Tom Gorman gens met een harde opslag en gras geknipt spel: twee hoog te spelers zijn dat niet. Dat is erste plaats de Roemeen Ilie een uitstekend tennisser, i niet op gras. Op Wimbledon iJander belangrijk grastoernooi '"e langharige Roemeen nog laatste zestien bereikt. Toch het plaatsingscomité dat de 1 zich zal kwalificeren voor de d tegen Stan Smith. Hij zal sl moeite mee hebben, hoewel zijn explosieve karakter voor toch nog wel voor de nodige Ung zal zorgen. NI Ui? (ADVERTENTIE) Store met Billie-Jean als eerste geplaatst in damesdubbelspel Wellamed anti-roos shampoo en Wellamed anti-roos lotion. Twee middelen die uw roos radikaal bestrijden. Tot in de wortel. Wég roos, dat is geen belofte maar een feit Wellamed anti-roos shampoo als voorbehandeling. Een flakon vooi 10 15 wassingen kost maar 4,30 Wellamed op alkoholbasis als nabehandeling De flakon voor 8 behande lingen kost maar 4,30 De (complete anti-roos kuur Van onze sportredactie ROTTERDAM De (nog steeds) Feyenoord-spelcr Theo Laseroms heeft een kort geding aangespannen tegen zijn club. Laseroms heeft de WCS (Vereniging Van Contract-Spelers) in de arm genomen omdat hij nog steeds niet precies weet waar hij aan toe is. Secretaris-penningmeester Karei Jan sen van de WCS: 'Volgens het regle ment betaald voetbal moet een club een speler vóór 15 Juni duidelijk heb ben gemaakt wat de club met hem wil, houden of verkopen. Een normale zaak want anders kunnen de spelers te lang in het ongewise blijven. In het geval Theo Laseroms, heeft zijn club het contract opgezegd. Maar er is een slag om de arm gehouden. Er staat in de brief die Laseroms heeft ontvangen van Feyenoord, dat er misschien toch nog een mogelijkheid is dat Laseroms een contract wordt aangeboden.' Volgens Laseroms is hem daardoor niet precies duidelijk gemaakt, of hij nu in Rotterdam blijft of een andere club moet zoeken. Karei Jansen: 'Wij zeggen, dit klopt niet, dit is niet in overeenstemming met het reglement. Ik weet dat dit soort gevallen zich va ker afspeelt en ook daarom willen wc nu wel duidelijkheid hebben. WIJ zijn van mening, dat de man in kwestie nu niet meer onder de transferrege ling en dus 'vrij' is. Dat betekent dat hij voor een bedrag van maximaal 3000 gulden naar een andere club kan gaan. Feyenoord is het daar niet mee eens. Zij wijzen op de einddatum van THEO LASEROMS de transferperiode, 1 juli, daarna is een speler pas vrij'. Theo Laseroms was niet bereid com mentaar op deze kwestie te leveren. Het kort geding zal morgenmiddag om twee uur dienen voor de arrondisse mentsrechtbank in Rotterdam. La seroms wordt ter zijde gestaan door.de Ronde van Zwitserland LUGANO (Reuter) De zesde etappe van de Ronde van Zwitserland heeft de Nederlandse deelnemers weer uiterst weinig succes gebracht. De zware bergetappe leverde een overwin ning op voor de Italiaan Michele Dan- celli. De eerste Nederlander die na hem over de streep ging was Jan Kre kels, maar Dancelli was toen al zo'n negentien minuten binnen. Overigens was Krekels altijd nog de twaalfde renner die de finish haalde. De 172 kilometer lange etappe van het hoog in de Alpen gelegen Moerel naar Lugano, dicht bij de Italiaanse grens, bracht de renners die niet bedeeld >0 ECHT (ANP) De gemeente- Dordrecht heeft besloten het voetbal in de gemeente te ren onder voorwaarde dat de DFC wordt veranderd in :ht. Het besluit houdt in ijkse subsidie van 25.000 ge- drie seizoenen. Voorts zullen 'FC verleende voorschotten tot worden kwijtgescholden, is geschied onder voorwaarde het bedrijfsleven een bijdrage Stan Smith, als eerste geplaatst, en de als tweede geplaatste Ilie Nastase (rechts). De tweede man die op gras moeilijk uit de voeten komt, maar toch op de plaatsingslijst is gezet, is de Tsjech Jan Kodes (5). Vraagtekens kunnen verder worden gezet achter Pierre Barthes en Manuel Orantes. Indien alles gaat zoals het comité heeft voor speld, onmoet de ex-prof Andres Gi- meno dit jaar uitstekend op dreef en winnaar van de Franse titel in de halve finales Stan Smith. Bij de dames liggen de zaken iets eenvoudiger, omdat daar alle bekende gezichten weer van de partij zijn. Slechts één nieuw gezicht duikt op: dat van de 17-jarige Amerikaanse Chris Evert, die het afgelopen week einde op Wimbledon tijdens de strijd om de Wightman Cup zo'n indruk achter liet Zij treft in de halve finales (alweer: wanneer alles gaat zoals voorspeld) titelhoudster Evonne Goolagong, die echter dit jaar nog weinig opvallende dingen heeft gedaan. Betty Stöve mag zich de eerste Neder landse noemen die ooit in de geschie denis tot de plaatsingslijst van Wim bledon is doorgedrongen. In het da mesdubbelspel staat zij met de oud- Wimbledon-kampioene Billie-Jean King boven aan de lijst. Het Neder lands-Amerikaanse duo veroverde en kele weken geleden de dubbelspeltitel bij de open kampioenschappen van Frankrijk die in Parijs zijn gehouden. Sian Smith (VS (4): Ilie Nastase (Roem) (7): 3. Manuel Orantes (Spa) - 4 Andres Glmeno (Spa) - 5. Jan Kodes (TsJ-Sl) - 8. Picnre Barthès (Fra) - 7, Bob Hewitt (Z.Afr.) - 8. Alexander Metrevell (Kus) - Dames enkelspel: 1. Evonne Goolagong (Aus) (3): 2. Billie-Jean King (VS) (2); 3. Nancy Gunter (VS) - 4. Chris Evert (VS) - 5 Karen Melville (Aus) - 6. Rosemary' Casals (VS) (4); 7 Virginia Wade (GB) (5): 8. Francoise Durr (Fra) (7). Heren dubbelspel: X. Bob Hewitt-Frew McMillan (Z.Afr.) (3); 2. Ilie Nastasc-Ilon Tlrlac (Roem) (4); 3. Slan Smlth-Krlc van Dillen (VS) - 4. Pierre Barthes-Andres Glme no (Fra-Spa) (-) Dames dubbelspel: 1. BlUle Jean Klng-Betty Stöve (VS-Ned) (-): 2. Rosemary Casals- Vlrglnia Wade (VS-GB) - 3. Judy Dalton- Franfolse Durr (Aus-Fra) - 4. Vvonne Goola- ne Goolagong (Aus) - 2. IUe McMillan-Jud- Dalton (Z.Air.-Aus) (4). STOCKHOLM (AP) Ove Kindvall, destijds de grote man bij Feyenoord hij maakte twee jaar geleden voor de Rot terdammers het winnende doel punt tegen Celtic waardoor Feyenoord Europees kampioen werd speelt thans voor Norr- köping. De 29-jarige Kindvall heeft geen best seizoen achter de rug. Hij heeft nogal wat ver wondingen opgelopen en in to taal maar vier doelpunten ge maakt. Maar in zijn club en in Zweden geldt hij nog steeds als een speler van grote klasse. ronde. Hij versloeg de Australiër Syd Ball met 6-3, 64. De 'oude' Pancho Gonzales, bereikte de derde ronde. Hij schakelde de Australiër Geoff Masters uit met 64, 1-6 en 6-3. Stan Smith had ook in de tweede ronde geen moeite: hij versloeg toen p.i -w de Zuidafrikaan Frew McMillan met oOltDftltG3.ITl Wlllt 64 64. Zijn landgenoot Tom Gor man trok zich echter tijdens zijn partij in de tweede ronde terug. Tegen de Italiaan Paolo Bertolucci staakte hij bij 63 26 87 de strijd, omdat hij weer last kreeg van zijn rugblessure. Later vertelde Gorman dat het onver standig was om door te gaan met Wimbledon zo kort voor de deur. REGGIO CALABRIA (ANP) Het Nederlandse softbalteam heeft op de eerste dag van een internationaal toer nooi, dat in Reggio Calabria wordt gehouden, met 15—4 van Zambia ge wonnen. Canada versloeg Italië met 187. Het team van de Verenigde Staten had een vrije dag. de QUEENS CLUB Stan Smith heeft in de eerste ronde van het toernooi op Queens Club, de traditionele laatste voorbereiding op Wimbledon, weinig moeite gehad met de Italiaan Antonio Zugarelliof: 7-5, 64. De Amerikaan speelde zondag nog in Mexico Stad op een 2.000 meter hoogte, zat maandag in een vliegtuig en zette gisteren voor het eerst dit jaar voet oj een grasbaan. die boven dien naar slecht Engels gebruik wat vochtig was. Het deerde de doorgaans onbewogen Smith niet. Ook zijn land genoot Tom Gorman, die nog in actie was geweest tijdens de Davis Cup-wed strijd tegen Mexico, won in de eerste HELSINKI (ANP) Juha Vaatiinen. de Europese kampioen op de 5 en 10 kilometer, heeft in Helsinki tijdens een persconferentie verklaard dat een nieuwe blessure aan zijn knie zijn voorbereidingen voor de Olympische Spelen in München ernstig heeft ver stoord. De thans 31-jarige Fin zei dat hij niet wist aan welke races hij nog voor de Spelen zou kunnen deelnemen. De blessure die Vaatainen reeds heeft opgelopen in 1964, hindert de Fin nu 2 weken waardoor zijn deelneming in München ernstig in gevaar is geko men. De Europese kampioen kondigde te vens aan dat hij aan het eind van dit jaar in ieder geval zal stoppen met atletiek. 'Ik wil nu wel eens wat geld gaan verdienen en ophouden met lo pen,' zei hij. zijn met klimmerscapaciteiten volop verschrikkingen. Een tiental coureurs, met daarbij alle kanshebbers op de eindzege, zoals leider Louis Pfennin- ger, Roger Pingeon, Joaquim Agostin- ho en Erich Spahn, slaagde er al snel in weg te komen. In eendrachtige sa menwerking werd toen het gat met het peloton steeds verder vergroot. In de eindsprint greep de 30-jarige Michele Dancelli de zege, voor zijn landgenoot Arnaldo Caversazi. Louis Pfenninger eiste de vijfde plaats voor zich op en bleef in het algemeen klas sement eerste. Pingeon en Dancelli liggen echter met achterstanden van 15 en 17 seconden dicht op de loer. Dancelli had eerder al de vierde etap pe van de Zwitserse ronde gewonnen. Uitslag zesde orappo: l. Dancelli rit) 4.59,54, 2. Caverzasl rit) zt. 3. Pingeon (Fr) zt. 4. Agostinho (Pon) zt, 5. Pfennlger (Zwl) zt. 8. Schiavon fLt) zt. 7 Lanzafame (II) 5.00.3. 8. Spalhn (Zwl) 5.00,08 9. Wehrli (Zwi) 5 00.12. 10 Harrison (GB) 5.01,2S, 11 Wesl (GB) 5.15.20. 12 Krekels (Ned) 5.20,34. 15. Harings. 19. Schepers. 27. Tabak. 39 Karstens. 43. Vianen (allen zl al: Krekels), 57. Prinsen 5.25,15. Algemeen klassement: 1. Pfennlger 25.09,10. 2. Pingeon 25.09.25. 3. Dancelli 25.09.27. 4. Spahn 25.06.39, 5. Schlavon 25.12.47, 6. Agostinho 25.14.04. 7. Harrison 25.17.14. 5. Wehrli 25.21,14, 9. Lanzafamo 2521.23. 10. David OBelg) 23.30.04, 18. Schepers 25.35.48. 28. Tabak 25.40,37, 40. Vlamen 25.54,55. 48. Karstens 28.01.08. 52. Krekels 26.10.05. 58. Prinsen 26.16.40. 57. Haringj 28.20,42. AMSTERDAM (ANP) Wereldkam pioen Ton Sijbrands heeft de uitnodi ging geaccepteerd voor de grootmees- tergroep van het vierde Suikerdam- toernooi dat van 18 tot en met 29 de cember in Amsterdam wordt gehou den. Ook Harm Wiersma, tweede in het wereldkampioenschap dat kortgele den in Hengelo werd gehouden, zal aan het toernooi deelnemen. Hans Jan sen, de 15-jarige Emmenaar, die vorig jaar in de meestergreep zegevierde, heeft eveneens de invitatie voor de grootmeestergroep aangenomen. Definitief is ook het deelnemen van de oud-wereldkampioenen Andreiko en Koeperman (beiden Rusland), Gant- warg (winnaar van het Suikerdam- toernooi 1971) en de Garabiaan Faal. Uitgenodigd zijn voorts een vierde spe ler uit Rusland, de Nederlander Frank Drost, de Senegalees Baba Sy cn de Amerikaan Carl Smith. Een twaalfde speler zal nog worden geïnviteerd. Gelijktijdig met dit toernooi zal in Amsterdam het eerste officiële jeugd wereldkampioenschap worden gehou den. De Internationale Dambond heeft de Suikerstichting Nederland toestem ming verleend de organisatie van dit evenement voor de komende vier jaar op zich te nemen. Van een onzer verslaggevers APELDOORN Burgemeester en wethouders van Apeldoorn willen de voetbalvereniging AGOVV, zo blijkt uit een voor stel aan de gemeenteraad, een rekening-courant-schuld van ruim een kwart miljoen gulden kwijtschelden. Zij verbinden daar enige voorwaarden aan. Eén daarvan is dat de accommo datie van AGOVV om niet aan de gemeente in eigendom wordt overgedragen. Op deze wijze willen B en W het voortbestaan van AGOW als amateurclub veilig stellen. De sector betaald voetbal van deze noodlijdende vereniging werd in middels door de KNVB gesa neerd. Uit het saneringsfonds van de KNVB zal een bijdrage worden ontvangen. Daarmee kan dan voor een deel de ongeveer honderd schuldeisers genoegdoe ning worden geschonken. De bewindvoerder van AGOW verwacht dat voldoende crediteu ren bereid zullen zijn het in de surséance van betaling bereikte akkoord te aanvaarden. Doordat de gemeente Apeldoorn als eni ge een vordering heeft, waarvan het bedrag hoger is dan één- vierde van het totaal der schul den. hangt de redding van AGOVV als amateurclub in elk geval af van de bereidheid van de gemeente om aan het ak koord mee te werken. Pogingen van een commissie ad hoe om toch weer betaald voet bal dichter bij huis te krijgen door Go Ahead uit Deventer in Apeldoorn competitiewedstrij den te laten spelen, zijn mislukt Ook wenst Go Ahead niet mee te werken aan een verplaatsing van het betaald voetbal naar een eventueel nieuw te bouwen sta dion in de steden-driehoek Apel doorn - Deventer - Zutphen. Een dergelijk project zou acht mil joen gulden kosten, terwijl de exploitatiekosten één miljoen gulden per jaar zouden bedra gen. Van onze honkbalmedewerker AMSTERDAM Bondscoach Ron Fraser heeft de 17-jarige Charles Ur banus van OWO geselecteerd voor de nationale honkbalploeg. Urbanus, die al eerder gekozen was voor de B- selectie, debuteert hiermee in het Ne derlandse 9-tal. Ron Fraser heeft verder nog Arnoud Blom van Nicols in de selectie opge nomen. De vervanger van Boudewijn Maat op het eerste honk, Ben de Brouwer van Sparta, is door Fraser van de selectielijst afgevoerd. Ton Terneuzen van OWO, die aan een geweldige come-ack bezig was, moest door een hardnekkige blessure en drukke werkzaamheden zelf voor de eer bedanken. De selectie is hierdoor gehandhaafd op 20 spelers. BOEDAPEST (ANP) Het Neder landse waterpolo-zevental heeft bij het internationale toernooi in Boedapest voor de tweede achtereenvolgende maal met één doelpunt verschil ver loren. Nadat maandag Joegoslavië vier seconden voor tijd het winnende doel punt maakte, versloeg nu het snelle team van de Verenigde Staten Neder land met 65. Halverwege had Neder land nog een voorsprong van 43. De tussenstanden: 31 12 02 11. West-Duitsland, dat zondag van Neder land verloor, zorgde voor een verras sing door gelijk te spelen (33) tegen Joegoslavië. Het duel tegen de Amerikanen stond op een minder hoog peil dan de ont moeting van de vorige dag tegen Joe goslavië. Nederland maakte niet één en Amerika slechts twee normale spel- doelpunten. Van de overige negen werden er twee gemaakt uit strafwor- pen en de overige zeven bij numerieke meerderheid. Voorts keerde de Neder landse doelman Evert Kroon bij de stand 43 in het begin van de derde periode een door Webb genomen strafworp. MÜNCHEN (ANP) Monika Pflug, de Westduitse schaatsenrijdster die in Sapporo Olympisch kampioene op de 1000 meter werd, gaat in het zieken huis van München, waarheen zij zon dag na een auto-ongeluk werd ver voerd. goed vooruit De 18-jarige Westduitse blijkt niet zoals men ge vreesd had, ernstige inwendige kneu zingen en ook geen armbreuk te heb ben opgelopen. De artsen verwachten dat zij binnen tien dagen weer naar huis kan terugkeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13