lot bemoeien november zich niet iet Midden-Oosten Echtscheiding komt opnieuw in Italië in het geding -j* frika gaat guerrilla tmeer geld steunen Amerikanen ontzien Hanoi tijdens bezoek van Podgorni och weer hoop voor ilieuconferentie Andreotti mag het zonder socialisten proberen Fidel Castro in Oost-Berlijn praten over normalisering Weer Fiat-functionaris Premier Sato overleeft motie van wantrouwen Oeganda houdt Brits lijnvliegtuig vast Hongersnood in Afghanistan na mislukken van oogst Chinese handelsdelegatie hult zich in stilzwijgen '/KWARTET VRIJDAG 16 JUNI 1972 Buitenland T7 K9 rs 0, BEIROET, TEL AVIV (Reuter, UPI, AFP, AP) De VS zullen niet aan enig nieuw vre- tiatief inzake liet Midden Oosten meedoen, voordat de presidentsverkiezingen van november de rug zijn. door diplomatieke bronnen in neegedeeld. Nixon zou dit tij topconferentie in Moskou aan sische leiders hebben meege- in de Russen zouden zich hier- iben neergelegd. Dat betekent is de diplomatieke kringen huidige toestand van geen en geen vrede in het Midden tot minstens november zal iren. lerikaanse diplomatieke pogin- een politieke regeling tussen en Egypte te bewerkstelligen, n in oktober vorig jaar tot een toen president Anwar Sadat gypte de contacten met Was- verbrak, omdat de VS volgens ischuldiging Israël nog steeds fis-generaal Kurt Waldheim VN verklaarde begin deze in de Marokkaanse hoofdstad dat de vredesmissie van VN- adeur Gunnar Jarring voor het i Oosten in een volledige im- s. Hij zei voor de naaste toe geen reactivering van diens te zien. rptische pers heeft gisteren ge- i, dat het recente luchtgevecht Egyptische en Israëlische vlieg- door Israël was uitgelokt om de van de Egyptische luchtmacht en. Volgens het semi-officiële 1 Ahram wilden de Israëli's de 1 gespannen toestand in het Oosten in vuur en vlam zet- de overtuiging dat hierdoor de noodzakelijke Egyptische voorberei dingen voor de oorlog geblokkeerd zouden worden. Alle Egyptische kran ten zeiden dat Israël binnenkort meer aanvallen zal doen, maar dat de Egyp tische troepen niet verder in staat van paraatheid hoeven te worden ge bracht, aangezien zij dat al enige maanden zijn. Relaties met Moskou Twee hoge Egyptische functionaris sen, die onlangs een symposium had den bijgewoond in Cairo over de politieke situatie in het Midden Oos ten, zijn door president Sadat ontsla gen. Het zijn de voormalige ondermi nister van buitenlandse zaken Ismail Fahmy en de voormalige leider van het ministerie van voorlichting Tas- hin Bahsir. Op het symposium was nogal scherpe kritiek geformuleerd op de rol. die de Sowjet-Unie in het Midden Oosten speelt. De twee ontsla gen regeringsfunctionarissen, hadden bepaald niet de scherpste opmerkin gen gelanceerd. Fahmy had gezegd dat de VS en Rusland beide schuldig zijn aan de huidige politieke impasse in het Midden Oosten, terwijl volgens Bahsir de Russen momenteel een ver dedigende houding aannemen in het Midden Oosten. President Sadat voelde zich volgens politieke waarnemers in Beiroet niet temin gedwongen om deze twee oud gedienden onmidellijk de laan uit te sturen, aangezien hij Onder geen be- kT (Reuter, AFP) De Organisatie voor Afrikaanse Eenheid 'gisteren haar driedaagse negende topconferentie afgesloten jen beroep van de nieuwe voorzitter, koning Hassan II van Ma- 1 om van het komende jaar één van bevrijding te maken voor ele Afrikaanse con tinent. |g van de 41 Afrikaanse staten op de conferentie vertegen» fgd, alleen Malawi had het laten {r. Tijdens de conferentie wed [ieue secretaris-generaal geko- jarige oud-minister Nzo ki uit Kameroen, als opvolger allo Telli van Guinee, iferentie heeft besloten de fi- steun aan de bevrijdingsbe en in Afrika met 50 procent te en tot ongeveer 13 miljoen gul- de conferentiezaak speelde oensdag een dramatische ver- l af tussen de leiders van twee lingsbewegingen in Angola, die isver felle rivalen van elkaar Dr. Agostino Neto van de eweging voor de Bevrijding ngola (MPLA) en Roberto Hol- an het in Kinsjasja zetelende ale Front voor de Bevrijding ngola (FNLA) omarmden elkan- r symbolisering van de beëindi- an hun langdurige conflict. De organisaties sloten eerder deze in Brazzaville een verzoening- frikaanse staten hebben voors alle steun toegezegd in de met Israël. Zij spoorden alle en van de VN aan Israël geen is, andere militaire uitrusting of steun te verlenen. Israëls 'ne- e houding en tegenwerking', die ing van de missie-Jarring ver- he zal wel een heel andere iring zijn dan het zorgvuldig lokterde document dat aan het van de conferentie ter viscussie speciale werkgroep die achter en deuren nu al zes dagen aan leutelen is ging het gisteren in uak nog om de inleiding van de iring, waar China de 'supermo- leden' (Amerika en Rusland) Ie kaak wil zien gesteld wegens holistische praktijken van plun- agressie en oorlog', en meer it algemeen het kapitalisme en lialisme als de wortels van ver- ig en oorlog taris-generaal Maurice Strong en seedse delegatie vervulden een bemiddelingsrol. De Zweden en gisteren tot tweemaal toe een herschreven ontwerp waarin rier andere Chinese amendemen ten opgenomen en dat voor de ligde Staten aanvaardbaar was. er in de nacht van woensdag op erdag. was de werkgroep hele- vastgelopen, waarop Strong de itieleiders van twintig landen wie staatssecretaris Wester- in zijn kamer riep om een knopen door te hakken. In e instantie was er erg veel kri- op deze stap, vooral toenStrong later de vergadering van de Hige werkgroep schorste omdat iet dezelfde problemen bezig was. uiteindelijk leek de methode- 'g totch tot resultaten te leiden. Dopen werden inderdaad doorge in die zitting zag onder andere ding een verdere verslechtering wil van de Russlsch-Egyptische verhou dingen, die toch al niet al te best zijn. De Sowjet-Unie zou al meteen na het symposium een scherp protest tegen de daar afgelegde verklaringen hebben gelanceerd, waardoor Sadat tot ingrijpen genoodzaakt werd. Dat de Egyptenaren er opnieuw alles aan is gelegen om de goede betrekkin gen met Rusland te accentueren, wordt ook duidelijk uit de verklarin gen, die de minister van defensie, vice-premier Mohammed Ahmed Sa- dek bij zijn terugkeer uit Moskou heeft afgelegd. Sadek prees de Russen en zei dat zij hun hulp aan de Arabische landen zullen voortzetten en nimmer zullen toestaan, dat deze een oplossing van het conflict met Tri j 1VP* L 1 i L!* Israël hoeven te aanvaarden, dat ook iVlUlflcllIl 116101 DIJ maar de minste territoriale concessies t rei zou inhouden. Sadek heeft maanden mOSKee-DOUW UI VO lang met geen enkele Rus willen praten, nadat hij begin van dit jaar één van de Russische top-militairen uit Egypte had gewezen, die zich denigrerend over de Egyptische ge vechtscapaciteit had uitgelaten. SAIGON (AP, UPI, Reuter) Amerika heeft met ingang van giste ren alle bombardementen op doelen in de buurt van Hanoi gestaakt als 'uiting van goede wil' in verband met het bezoek aan die stad van de Russische president Podgorny. Dit is gisteren uit hoge Ameri kaanse kringen in Saigon vernomen De Cubaanse leider Fidel Castro, die op het ogenblik in het kader van een rondreis door West-Afrika en Oost-Europa een bezoek aan Oost-Duitsland brengt, wordt hier bij de Brandenburger Poort begroet door de commandant van Oost-Berlijn luitenant-generaal Artur Kunath. WASHINGTON (AP) Kolonel Moe- ammar Khaddaffi, de president van Lybië heeft een lening van drie mil joen dollar verstrekt aan de Zwarte Moslims in Chicago voor de bouw van een moskee in die stad. Afegelopen zondag verklaarde hij de Amerikaanse negers en speciaal de moslims onder hen te zullen steunen tegen 'de Ame rikaanse arrogantie en het blanke su perioriteitscomplex'. Gevecht Tijdens een gevecht in de door Israël bezette Syrische Golanheuvels zijn gis teren vier Syrische infiltranten ge dood en raakten twee Israëlische mili- tairen gewond. De vier mannen, die in Syrische leger uniformen gekleed 0OSl- Pn WPSt-UU TS 3110 waren, waren volgens de Israëli's waar UUil vil ffCOl UUIIOiailU schijnlijk op een verkenningspatrouil le. Het was het tweede incident bin nen tien dagen. Op 6 juni werd een Israëlische soldaat gedood, toen hij met zijn privé-auto door de Golan reed en door een bazooka werd be schoten. hinderden, werd afgekeurd. Ook Amerika werd veroordeeld, om dat het Rhodesisch chroom heeft aan gekocht en Engeland, omdat het geen einde heeft gemaakt aan het blanke minderheidsregime in Rhodesia. Alle lidstaten van de OAE werden opge- roepc. de betrekkingen met Portugal te verbreken. Op de EEG werd een beroep gedaan geen akkoord met Por tugal te sluiten, zolang de koloniale oorlogen voortduren. De NAVO werd opgeroepen alle hulp aan Portugal stop 'e zetten, die die oorlogen moge lijk maakt. Amerika, Engeland en Frankrijk wer den veroordeeld, omdat zij "het racis tische minderheidsbewind in Pretoria militaire steun blijven verlenen, in weerwil van de resoluties van de VN en tegen de wereldopinie in'. De EEG en haar lidstaten werden opgeroepen om alle onderhandelingen en transac ties achterwee te laten', die het on wettige bestuur van Zuid-Afrika over Namibië (het vroegere Zuid-West-Af- rika) versterken'. Ook werd om een internationale boycot gevraagd van al le scheep- en luchtvaartmaatschappij en, die grondstoffen en produkten uit Namibië vervoeren. Tijdens de conferentie hebben koning Hassan en president Boumedienne twee verdragen getekend, waardoor het grensconflict tussen Marokko en Algenje voorgoed is geregeld. Japanse terrorist Het proces tegen Kozo Okamoto, de enige overlevende van de Japanse ter roristen-groep die onlans de bloederi ge aanval op het vliegveld van Tel Aviv uitvoerde, zal volgende week beginnen. Hij zal door een militaire rechtbank worden gevonnist. De Ja panner heeft gezegd geen advokaat te willen hebben, maar deze is hem door de rechtbank toegewezen. Volgens be richten uit Tokio heeft een Japanse politieofficier, die Okamoto heeft on dervraagd, meegedeeld, dat de be klaagde tegenover hem had gezegd liever in Japan te willen terechtstaan en in zijn geboorteland te worden geëxecuteerd. In Israël zal hij niet ter dood worden gebracht. OOST-BERLIJN (Reuter) Oost- en Westduitse functionarissen zijn giste ren in Oost-Berlijn bijeengekomen voor een eerste gespreksronde om te komen tot een algemeen verdrag, waarbij de relaties tussen beide lan den worden genormaliseerd. De beide delegatieleiders, de Westduitse onder minister Egon Bahr en zijn Oostduit- se collega Michael Kohl, kondigden na zes uur beraadslagingen aan, dat zij het gesprek op 21 juni in Bonn zullen voortzetten. BUENOS AIRES (Reuter) De Ar gentijnse stadsguerrillabeweging FAL (Bevrijdingsleger) heeft gisteren verklaard, dat zij een hoge functiona ris van de Fiat-fabriek in Buenos Aires hebben ontvoerd,, omdat hij 'een slavendrijver en een uitbuiter' is. TOKIO (Reuter) De Japanse pre mier Sato, heeft enkele dagen voor zijn verwachte aftreden met gemak een motie van afkeuring in het parle ment overleefd. Zijn regering werd ervan geschuldigd, in de afgelopen zeven jaar, niet haar beloften op sociaal gebied en inzake bescherming van de mensenrechten te hebben uitgevoerd. Voorts werd in de motie de beschuldiging geuit, dat de regering het bij de grondwet verbo den militarisme had doen herleven en er niet in geslaagd was, een buiten landse politiek te voeren, die onafhan kelijk is van de VS en rekening houdt met een zich wijzigende wereld. De motie, die was ingediend door de socialistische, derr.ocratisch-socialisti- sche en Komeito-partijen, werd met 27 tegen 159 stemmen verworpen. Vandaag eindigt de parlementaire zit ting en verwacht wordt, dat Sato, die 71 jaar is, in de komende dagen zijn aftreden zal bekendmaken. LOESAKA (AFP) De autoriteiten van Oeganda houden sinds woensdag op het vliegveld Entebbe een VC-10 van de British Overseas Airways Cor poration (BOAC) vast, die een hoe veelheid wapens voor Zambia aan boord had. Het toestel vervoerde ook veertig passagiers. Het is niet bekend, wat de autoritei ten van Oeganda willen. Het staats hoofd, generaal Amin. bevindt zich in Rabat voor de topconferentie van de Organisatie voor Afrikaanse Eenheid. De aanvallen op de zuidelijke sector van Noord-Vietnam gaan door. Pod gorni arriveerde gisteren in Hanoi en het is niet bekend hoelang hij daar zal blijven. Volgens communistische bronnen in Moskou is het mogelijk, dat Podgorni met een nieuw Russisch initiatief ter beëindiging van de Vietnamese oorlog naar Hanoi is gegaan. Dezelfde bron nen geloven ook, dat Podgorni zal pogen met de Noordvietnamese lei ders realistische voorstellen uit te werken om tot een hervatting van het Parijse vredesoverleg te komen. Ook zal de Russische president ongetwij feld pogen de wrevel die er bij de Noordvietnamezen is ontstaan door Nixons recente reis naar Moskou, weg te nemen. Een hoge functionaris van de Ameri kaanse luchtmacht heeft in een inter view in Saigon gezegd dat als de Amerikanen wordt toegestaan de bom bardementen op Noord-Vietnam 'nog drie maanden voort te zetten, er geen enkel doel meer over zal zijn, dat de moeite van het bombarderen waard is. Teder doel van werkelijke waarde zal tegen die tijd zijn vernieigd en zij kunnen er niets tegen doen', zei de functionaris, die niet geïdentificeerd wilde worden. Hij voegde daar aan toe, dat de Amerikaanse luchtmacht met die nieuwe bommen, die langs elektronische weg worden gericht, in drie of vier weken meer heeft bereikt in Noord-Vietnam dan gedurende de hele campagne van 1965 tot 1968. Amerikaanse bommenwerpers hebben woensdag opnieuw veertien bruggen in Noord-Vietnam verwoest Tijdens de aanvallen gingen verschillende Noordvietnamese b ran dstofdepoits in vlammen op. Verder verwoestten de Amerikanen een aantal warenhuizen, treinen en radarwagens, zo heeft het Amerikaanse opperbevel in Saigon meegedeeld. ZEEDIJKEN Noord-Vietnam heeft gisteren ver klaard dat vele zeedijken dm het land zijn beschadigd door Amerikaanse bombardementen. Het Noordvietnamese persbureau ver klaarde, dat Amerikaanse vliegtuigen en marineschepen ook achttien keer aanvallen hebben ondernomen op irri- gatiewerken in de provincie Nam Ha. Over eventuele overstromingen of slachtoffers werd niets meegedeeld. Noordvietnamezen en Viet CongstriJ- ders hebben de druk op de totaal verwoeste proviciehoofdstad An Loc weer opgevoerd. Gisteren werd de stad, die nog steeds door Zuidvietna- mezen wordt verdedigd. 631 keer ge troffen door mortiergranaten en ra ketten. Italiaanse kabinet waarschijnlijk rechtser ROME DPA/REUTER) Het partij bestuur van de Italiaanse christen democraten heeft woensdagavond met kleine meerderheid de formateur Giu- lio Andreotti machtiging gegeven een centrum-regering te vormen zonder de socialisten. Van de 29 bestuursleden spraken er twaalf zich uit tegen een verklaring, dat de houding van de socialisten het onmogelijk had gemaakt tot een vre- dere coalitie van alle vijf 'democrati sche' partijen te komen. Onder deze partijen worden dan verstaan de christen-democraten, de sociaal-demo craten, de socialisten, de republikei nen en de liberalen. In de afgelopen tien jaar is Italië bestuurd door een coalitie van de eerste vier genoemde partijen. Andre otti heeft van zijn christen-democrati sche partij toestemming gekregen in plaats van met de socialisten nu met de liberalen in zee te gaan. Enerzijds vindt de rechtervleugel van De Italiaanse Echtscheidings-Liga is een organisatie die krachtig actie voert voor handhaving van de echt- scheidingswet. In februari bezette de Liga het Paleis van de Kanselarij in Rome, waar het Vatikaanse Hof geves tigd is dat beslist of in de kerk gesloten huwelijken geldig zijn of niet. Demonstranten hadden poppen bij zich van een fascist en een pries ter om het concordaat tussen paus Pius XI en Mussolini te symboliseren. IKHOLM (Reuter, UPI) De eindjes worden in Stockholm nog aan elkaar gepraat. Gisteravond waren veel mensen op de nilieuconferentie ervan overtuigd dat er vandaag toch nog een fcrsele verklaring over het milieu lean worden aangenomen. de Afrikaanse groep zijn verlangen ingewilligd, om de apartheidspolitiek in de Verklaring met zoveel woorden te laten veroordelen. Andere gevoeli ge zaken die werden opgelost betrof fen de paragraaf over massaverenieti- gingswapenen, en een artikel over het verband tussen de stabilisering van grondstofprijzen en de bescherming van het milieu in ontwikkelingslan den tegen buitensporige exploitatie. Naast al het voornamelijk politieke geharrewar heeft de conferentie op het praktische terrein wel degelijk vorderingen gemaakt. Zo is deopzet van de te vormen milieuorganisatie van de VN aanvaard, en het fonds van 320 miljoen gulden waarmee e komende vijf jaar het VN-programma moet worden uitgevoerd. (Meer dan de helft is al toegezegd, 125 miljoen door Amerika, 32 door Japan en klei nere bijdragen van een groot aantal lanen, waaronder vijf miljoen van Nederland). Het wereldomvattende systeem van meetapparatuur voor vervuiling en klimaat is goedgekeurd, met als on derdeel daarvan een waarschuwingss ysteem voor natuurrampen. En de aanbeveling om tien jaar geen (uitstervende) walvis meer te vangen is definitief aangenomen. Weliswaar is Japan, de grootste vanger, nog niet van plan daar gevolg aan te geven, maar men ziet dit toch als nuttige druk. Intussen produceerde de 'alter natieve conferentie 'een plechtig voor stel om tien jaa' geen mensen meer te doden. Maurice Strong verklaarde zich met de strekking ervan geheel akkoord. door Alexander Chancellor In Italië is de veelomstreden echt- scheidingswet, die na een jaren lang gevecht de wetboeken had bereikt, opnieuw in het geding gekomen. Het Hof van Cassatie, het Italiaanse Hoge Raad, heeft besloten de wet voor een tweede keer aan bet Consti tutionele Kof voor te leggen om na te gaan of de wet mogelijk in strijd is met de Italiaanse grondwet. Het Constitutionele Hof besliste vorig jaar dat de echtscheidingswet geldig was, ondanks beweringen van het Va- tikaan en de christen-democratische partij dat zij in strijd is met de grondwet. Volgens de rooms-katholieken die geloven dat het huwelijk slechts door de dood wordt beëindigd is de echtscheidingswet ir strijd met het concordaat, dat in 1929 tussen kerk en staat werd gesloten. Onder dit ak koord werden de kerkelijke huwelijks voorschriften bekrachtigd door de Ita liaanse burgerlijke wet. Het concor daat (gesloten tussen Mussolini en paus Pius XI) werd na de Tweede Wereldoorlog ingebouwd in de grond wet van de nieuwe Italiaanse Repu bliek. Het Hof van Cassatie heeft de echt scheidingswet nu voor een tweede behandeling aan htt Constitutionele Hof voorgelegd. De uitslag wordt na de zomervakantie, in de herfst, verwacht. Volgens het Hof vau Cassatie behoudt het Vatikaan krachtens het concor daat het recht huwelijken ongeldig te verklaren maar ze ook te ontbinden, wanneer er sprake is van een weige ring van geslachtelijke gemeenschap door een der echtelieden. Volgens het Hof is het 'absurd' om het zo voor te stellen alsof het Vatikaan destijds de bedoeling heeft gehad de Italiaanse staat de bevoegdheid te geven wetten te maken die de andere vormen van huwelijksontbinding regelen. Het besluit de echtscheidingswet op nieuw voor te leggen aan het Consti tutionele Hof heeft tot scherpe reac ties geleid van de kant van Italianen die hoopten op een legalisering van de echtscheiding, om daarmee een eind te maken aan mislukte huwe lijken. Dr. Mauro Mellini, een lid van de Italiaanse Echtscheidings-Liga, heeft gezegd dat het besluit van het Hof van Cassatie betekent dat het Vati kaan zelf de toepassing van de echt scheidingswet in handen wil nemen. De echtscheidingswet. die in decem ber 1970 tenslotte ondanks heftig ver zet van het Vatikaan door het par lement in Rome werd aangenomen, wordt ook nog steeds bedreigd vanuit een andere hoek. Over de vraag of de echtscheidingswet moet worden gehandhaafd of inge trokken moet in Italië een nationaal referendum worden gehouden. Want aan de voorgeschreven eis van vol doende handtekeningen van kiezers die een dergelijke volksstemming wil len, is voldaan. Deze stemming had deze maand moeten plaatsvinden. Maar door het uitschrijven van de algemene verkiezingen, die in mei zijn gehouden, werd de volksstem ming voorkomen. De Italiaanse wet verbiedt dat in hetzelfde jaar zowel verkiezingen als een referendum wor- Jen georganiseerd Daarom zal de volksstemming volgend jaar plaatsvin- Jen. Verwacht wordt dat de politieke par tijen zullen proberen op één of an dere manier tot een akkoord te ko men, waardoor het referendum kan worden vermeden. Gevreesd wordt dat een volksstemming over de echtschei ding een verdeeldheid naar godsdien stige opvattingen teweeg zal brengen, met alle schadelijke politieke gevol gen van dien. De meest gewenste oplossing Is dat het parlement de echtscheidingswet intrekt en een nieuwe, gematigder versie ervan op tafel legt, die meer aanvaardbaar is voor de roomskatho- lieken. Het Italiaanse publiek heeft tot dus ver veel minder voordeel uit de nieu we echtscheidingswet getrokken dan was verwacht. In 1971 het eerste Jaar waarin echtscheiding mogelijk was zijn 16.983 echtscheidingen uitgesproken, terwijl 55.439 aanvragen waren ingediend. Alexander Chancellor Is correspon dent van het Britse persbureau Reu ter in Rome. de christen-democraten, dat een kabi net met de socialisten te links is. vooral omdat deze partij niet wil afzien van haar banden met de sterke communistische partij, die in de oppo sitie is. Aan de andere kant vreest do linkervleugel van de christen-demo craten, onder wie de minister» van buitenlandse zaken en arbeid Aldo Moro en Carlo Donat Cattin dat een samengaan met de liberalen een zwenking naar rechts zal betekenen. EENSGEZIND Uga La Malfa, de leider van de repu blikeinen, heeft de laatste tijd her haaldelijk verklaard, dat zijn partij alleen aan het nieuwe kabinet zal meedoen, als de christen-democraten eensgezind zijn. De 53-jarige Andreotti is waarnemend premier. Hij vormde in februari een minderheidskabinet van alleen chris ten-democraten, dat kort daarop in het parlement een nederlaag leed. Daarop werden vorige maand ver vroegde verkiezingen gehouden, die echter geen duidelijke veranderingen in de verhoudingen brachten. Op 4 juni werd Andreotti met de vorming van een nieuwe regering belast. KABOEL (AP) In sommige delen van het koninkrijk Afghanistan heerst door het mislukken van de oogst hongersnood. De plaatsvervangende premier, Aboel Samad Ham ld heeft een reis door de getroffen gebieden gemaakt om de ernst van de toestand te kunnen vast stellen. Volgens de Afghaanse pers sterven elke dag tientallen mensen van de honger en zijn er ouders, die hun dochters verkwanselen voor een paar kilo graan. In het blad 'Daily Caravan stond gisteren een verslag van de hoofdre dacteur over de toestand in Sjagsja- ran, im de provincie Gor. Daar zijn door de autoriteiten kampen opge richt, waar men ondervoede kinderen opvangt van wie een deel gezwollen buiken heeft door het eten van gras. In de noodgebieden kan alleen hulp worden geboden, als men de beschik king heeft over grote hoeveelheden graan, schrijft het blad. Bovendien moeten de gevolgen van de ondervoe ding worden bestreden door een in tensieve medische behandeling. Koning Mohammad Zahlr, heeft nood maatregelen gelast om te trachten de toestanden in de provincie Gor te verzachten, aldus is in die hoofdstsadd bekendgemaakt. SCHIPHOL We! is de leider van de 12-man sterke Chinese handelsmis sie Wang Wen-Lin, donderdagmiddag na zijn aankomst Of Schiphol in de perskrmer verschenen, doch daar ne geerde hij met een onverstoorbaar gezicht de hem doo; journalisten ge stelde vragen. Hij dreunde alleen een traditioneel woord van begroeting af. Daarna stond hij op en verliet met de tolk de kamer. In dat begroetingswoord vermeldde Wang Wen-Lin met voldoening, dat Nederland en China zijn overgegaan tot het uitwisselen van ambassadeurs. 'Dat zal de verbetering van onze be trekkingen in dhand werken', aldus de delegatieleider, 'en ook de handel tussen onze beide landen bevorderen'. De reis naar ons land wordt gemaakt op uitnodiging van de Centrale Ka mer van Handelsbevordering. Eind vorig jaar bracht voorzitter Sidney J. van den Bergh met een Nederlandse delegatie een bezoek aan China. Een van de belangrijkste oogmerken van het bezoek is volgens de CKH het uitwerken van een plan voor de orga nisatie van een Nederlandse tentoon stelling in China en een Chinese in Nederland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 9