S dichtbij WAAROM KLINIEK IN DAVOS DICHT GAAT NOG RAADSEL vrij... dan de caravan! L iproeven jsraad Zijn verliezen 'groter gemaakt' dan ze in werkelijkheid waren? Bestuur gaat ondanks alles door met de jaarlijkse loterij Over een gereformeerde gracht op de plaat - pop op de plaat - pop op de p Stones nog keihard en swingend Jongen verongelukt O Jeruzalem dSr *=k KWARTET VRIJDAG 16 JUNI 1972 Itinnenlnnd T5 K7 pnontaar idige leiding van ons depar- i buitenlandse zaken minder m ach aan koud water te ui bij haar intrede in het iel werd gevreesd, is een ook op de milieu-conferen- ckholm is bevestigd. Neder- zich daar, zij het kennelijk arzeling, achter een resolutie waarin alle kernproeven, en ie in de dampkring worden d. Daarmee onderscheidde zich gunstig van b.v. Ameri- :h van stemming- onthield, en dat tegenstemde, lijk zullen de regeringen van |en vinden, dat Nederland praten heeft, omdat het, Amerika en Frankrijk, niet kernwapens beschikt. Inder- tvaardigt dit argument een ativering van de waarde van landsc standpunt. Maar er genoeg reden over om ver- ajn over de protesthouding ckholm is aangenomen door dat, bij de bepaling van zijn se politiek, te vaak de stem aselijkheid en het gezond overwegingen van bondge- vanJpelijke aard heeft gesmoord. st dat de resolutie in Stock- ïoordde, richtte zich in de ats tegen de Franse plannen deze maand weer boven- trnp roeven te houden in de jan. Daartegen wordt al ge- bezwaar gemaakt door o.a. tuw-Zeeland en Australië, pussende verklaringen van de gering over de onschadelijk- haar proeven wordt in deze inig geloof gehecht. In hoe- :ranse verzekeringen weten- houdbaar zijn, blijve hier chouwing. Maar dat ze in elk sychologisch opzicht niets te hebben, zou zelfs de Franse loeten begrijpen. Le Monde er deze week aan, dat, toen was van eventuele onder- cernexplosies in Frankrijk annen daarvoor subiet wer- ölazen door een storm van erontwaardiging. menen Pompidou en zijn dat ze zich tegenover buiten- nder égards hoeven te ver- lan jegens de eigen bevol- nogen zich er dan ook niet izen, dat de in Sydney ver- Australian Daily deze week fde: 'De Franse verzekerin- niets voor. Ze komen tot ons stand van 13.000 mijl en op toon van een negentiende- reldmacht. Wat er met de de Pacific gebeurt, kan niets schelen. Het wenst al- Europa te imponeren met van kernmogendheid'. er inderdaad veel van weg, heidswaan een belangrijke voor de voortzetting van de rnproeven. Daardoor hoopt over drie jaar in het bezit te het pronkstuk uit de apo- speelgoedwinkel. Nu al be- rankrijk over voldoende ens om tientallen steden met eelijk te maken. Dat een land ote mogendheid al vele, vele zijn retour is, dringend be- hebben aan nog meer nucle- luig. is een ziekelijke gedach- igen in Stockholm terecht is erd. De astmakliniek in Davos, die volgens de plannen van het bestuur binnenkort gesloten zal worden. Volgens hardnekkige geruchten zal de kliniek daarna wor den omgebouwd tot een hotel. door Riëtte Kuin DEN HAAG In april van dit jaar kondigde het bestuur van de astma-kliniek Eugenia in Davos aan, dat de kliniek per 1 januari 1973 dicht moet. Van dat ogenblik af zijn er acties ondernomen om de kliniek te redden en is aan de andere kant een deel van de medische staf ontslagen, maar de opheldering die een einde moet maken aan de twijfels en bange voorgevoelens van de betrokkenen (en dat zijn vooral de patiënten en het personeel in Davos) is nog steeds niet gekomen. De grootste twijfels leven op het ogenblik bij de actiegroep 'behoud Astznakliniek-Davos'. Vertegenwoordi gers van de groep zijn onlangs ont vangen door de vaste kamercommissie voor volksgezondheid om daar te ge tuigen welke angst en paniek er heerst onder patiënten en personeel in het Zwitserse hooggebergte. J. H. Lamberts: wachten is op. de minister- Dat was ongeveer een maand geleden. Wat heeft de commissie in de tussen tijd gedaan? Wij vroegen het aan de arts BaruchTweede Kamerlid voor DS'70 en lid van de vaste commissie voor volksgezondheid. De heer Baruch was erg onder de indruk van het verhaal van de patiën ten en het ontslag van de chef de clinique in Davos, dokter Cramer, noemde hij 'een wel wat vreemde gang van zaken'. Maar ook zegt hij: 'Het bleek dat er geen financiële problemen waren. Als dat het geval was geweest, dan had de commissie er bij de minister op kun nen aandringen iets te doen. Wat mij intrigeert is de vraag, waarom deze zaak dichtgaat'. Toch heeft de heer Baruch deze intri gerende vraag niet schriftelijk aan de minister gesteld. 'Nee, voor niemand van de kamerleden was er aanleiding schriftelijke vragen te stellen om op die manier meer inzicht te krijgen in de problematiek'. Het is niet duidelijk, waarom de vra gen zijn uitgebleven maar betrokke nen, ook buiten de kamercommissie zijn bang dat er bij 'n onderzoek naar de exploitatie van de kliniek misschien een paar onduidelijkheden aan het licht zouden komen, waarvoor minis ter Stuyt in zekere zin mede-verant woordelijk is omdat hij voor hij op trad als minister bestuurslid van de kliniek was. En dat sop vinden de kamerleden de kool niet waard, aldus de betrokkenen. De heer Baruch, gevraagd om com mentaar hierop: 'Er is op financieel J. Z. Baruch: een wel wat vreemde gang van zaken- gebied beslist niets gebeurd wat het daglicht niet zou kunnen zien'. Een aanwijzing dat er wèl een verband is tussen de terughoudendheid van de commissieleden en de vroegere func tie als bestuurslid van minister Stuyt, kan gevonden worden in het feit dat dokter Lamberts (kamerlid voor de P. v.d.A.) van de commissie het verzoek heeft gekregen 'in de persoonlijke sfeer' over deze zaak contact op te nemen met minister Stuyt. Als ver volg op de stappen van de heer Lam berts wacht nu iedereen op de brief van de minister aan de heer Lam berts. Dokter Lamberts zelf: 'Ik moet mij ook als een leek gedragen en van minister Stuyt horen hoe de waarheid is'. De heer Lamberts heeft de minis- door icillem-jan-martiii Nederland de militaire rechter aan de kant zet, is het goed aag onder ogen te zien, waar te mee bezig zijn. Zeker, de [sraad heeft bij ons volk een mpathieke klank. En terecht zich de vraag stellen, of een rechtscollege in tijd van vrede van de geschiedenis waarin macht alleen nog maar dient te voorkomen, nog wel icht heeft. het onjuist zijn om op grond overwegingen zomaar af te van het huidige systeem. De eft in een organisatie met een jen doelstelling. Ook de om- den waaronder hij dient, zijn, alle pogingen tot vermaat- king, vrij uniek, raad zoals zij thans functio- andeert, dat bij overtredingen ijven de belangen van het n het licht van die specifieke 'gen en omstandigheden, opti- 'den gegarandeerd. Daar im- men meer dan bij civiele fges de deskundigheid, no- een goede oordeelsvorming, tmeen gevoelen binnen de fat is dan ook, dat het huidige een enkele uitzondering Eo in belangrijke mate tot het gevoel van erheid. Een wijziging in de mag dat gevoel niet aantas- is, om welke reden dan ook, geboden, dan lijkt het voor de confessionele Kamergroe- oprichting van aparte militai- bij de rechtbanken het meest ^stemming met de hiervoor 'de gedachtcngang. Volgens de geruchten schijnt het niet zo goed te gaan met The Rolling Stones. Er zou sprake zijn van een uiterst vermoeid gezelschap (met na me Mick Jagger zou voor zijn leven vrezen bij deze voortgang van zaken) dat na afloop van een op handen zijnde Amerikaanse toernee in diverse brokstukken uiteen gaat vallen en dat hooguit één keer per jaar bij elkaar zal komen om een plaat te maken, Waarmee het bestaan van deze roem ruchte groep tot formele proporties zou worden gereduceerd. Dat mag nooit gebeuren, al heb ik weinig hoop het tezijnertijd (wan neer?) te kunnen tegenhouden. Het ontbreken van redelijk frekwent groepskontakt zou het karakter van de 'muziek naar mijn idee behoorlijk aan tasten. Het betonnen fundament weg breken onder het hechte geluid, zoals dat bijvoorbeeld weer in een zo ruime en uitstekende mate terecht gekomen is op het meest recente Stonespro- dukt, de dubbel-elpee EXILE ON MAIN STREET (Rolling Stones Re cord COC 69100). Vier kanten spijker harde muziek, waarin regelmatig trouw wordt beleden aan het uitgangs punt van de groep destijds in '64 (de rythm-and-blues van lieden als Chuck Berry en Bo Diddley) en waaruit het balladenelement in vergelijking met Sticky Fingers, de voorganger, nage noeg geheel verdwenen is. Kant een opent in hoog tempo met het zeer gedreven Rocks Off, waarin behalve het fabuleuze vijftal ook de nieuwe lingen Bobby Keys (saxofoon), Jim Prices trompettrombone) en pianist. Nicky Hopkins hun standpunt over duidelijk op tafel gooien: versterkers open en 'de beuk erin'. Op kant twee wordt even stoom afge blazen. Sweet Virginia bouwt vanuit een akoestische gitaar en een krukkig bediend mondharmonikaatje naar een massaal gezongen refrein en prachtige vette saxpatronen van Bobby Keys; Thorn And Frayed herinnert met zijn hartverscheurende dubbelvokalen en ook kwa opbouw aan Sway (Sticky Fingers), terwijl de steelgitaar van Al Perkins de melancholie nog verdiept; Sweet Black Angel, een stukje akoes- tistische schoonheid, krijgt van mij de gouden plak, en het swingende Lo ving Cup tenslotte verwijst naar het geweld dat op de tweede plaat te wachten staat. Door de bank genomen iets zwakker dan de eerste door het voorkomen van een nummer als Let lt Loose, dat uiterst traag naar een rommelige klimax kruipt en twee zulke wezensvreemde komposities als Just Wanna See His Face (donkere trom mels en zang vanuit de kelder, waar kop noch staart aan valt te onder scheiden) en Shine A Light, een gos pelsong die Mick Jagger vokaal be slist niet aan kan hij moet nu een maal niet proberen mooi te zingen) en waaraan niemand behalve gastor- ganist Billy Preston (That's The Way God Planned It.'!!) enig plezier lijkt te beleven. Maar stukken als Turd On The Run, Ventilator Blues (een uit stekende monomane motoriek) en All Down The Line vergoeden veel. Een konklusie mag al met al zijn, dat het voor de groep nog veel te vroeg is om op te stappen. De heren blijken over ruim voldoende energie en krea- (ADVERTENTIE) de mooiste plekjes zijn voor tiviteit te beschikken om een stuk muziek te maken, dat helemaal vol doet aan de eisen die ooit eens door Rudy Koopmans in het muziekblad Oor aan goede popmuziek werd ge steld (en die ik bij deze maar weer eens van harte onderschrijf): keihard en swingend. Ondertussen begint iemand als FRANK ZAPPA, met zijn Mothers present op de langspeler Just Another Band From LA (reprise MS 2075) ronduit vervelend te worden. Ik heh tenminste weinig behoefte meer aan zijn zoveelste brok parodie en persi flage, dat op nu inmiddels reeds lang bekende wijze moet 'afrekenen' met muziekstijlen, popgroepen 'kleine' meisjes en doorsnee-Amerikanen. Ik heb het allemaal al vele malen eerder (en aardiger) gehoord. Zelfs de ham burger op de hoes getuigt van Zap pa's (zelfgenoegzame) stilstand. Het door hem typisch Amerikaans geachte stuk etenswaar komt nu al zo'n jaar of vijf links en rechts in het Zappa- werk opduiken: steeds weer opnieuw schijnt zijn hamburger-haat benadrukt te moeten worden. Toch heb ik goede- hoop. Als Zappa nog even in deze trant doorgaat, kan eerdaags de ge- Amerikaans instituut verwelkomd worden en is zo de tijd daar dat de bonrte van de Mothers als typisch Mothers met de Mothers afrekenen De dialektiek is ook werkzaam in de pop, laten we dat niet vergeten. Van FLEETWOOD MAC de met stem mige hoesfotografieën 'beklede' elpee BARE TRESS (Reprise MS 2080). Dp tweede sinds de Amerikaan Bob Welch het verlies van Jeremy Spencer (hij 'dook onder' in een religieuze sekte) kwam goedmaken. Echter, het laatste restje blues dat met Spencer uit de groep verdween, werd er door Welch niet meer in teruggebracht en zo kon men Fleetwood Mac zich zien ontwikkelen tot een gladde 'easy-liste- ning'-bandveel galmende gitaren, maar weinig pit. Bare Trees bevestigt dit beeld. De jonge Schotse gitaar prins Danny Kirwar. blijkt ook nu een meester in het komponeren van allerhande melodieën die na drie keer draaien wegens gebrek aan karakter door de mand vallen. En waar is de 'power' van Christine McVie, die ooit eens als Christine. Perfect in de Brit se groep Chicken Shack tot de konin gin ran de blanke blues werd uitge roepen?! Tot slot Phantasmagoria (Warner Bros WB 46158), door de groep Cur ved Air, die vindt dat geavanceerde elektronika best te kombineren valt met wat aardser muzikale ingrediën ten en zo toch iets van popmuziek over te houden lerder mag vinden wat ie wil, vind ik. ter de volgende drie vragen voorge legd: 'wat is waarde van de kliniek; waar zitten de moeilijkheden en ten derde: is er een oplossing?' De minister heeft na het gesprek onmiddellijk zijn ambtenaren op dracht gegeven de mening van Neder landse longartsen over deze zaak te horen. Daarna heeft de minister het bestuur van de klimiek ontvangen. Daarna is met dokter Lamberts de af spraak gemaakt dat er niets met de kliniek zal gebeuren voordait de com missie van volksgezondheid door mi nister Stuyt zou zijn ingelicht en dde commissie op haar beurt de minister geven. 'Het wachten is nu op de in lichtingen van de minister. Maar kun nen wij niet doen', aldus het kamerlid Lamberts. Ondertussen is dinsdag een perso- neelsveregenwoordiging uit Davos naar het verenigingsgebouw in Den Haag geroepen voor een geheime ver gadering. In die vergadering eeft het bestuur het pesoneel de opdracht ge geven er voor te zorgen dat er in december zo weinig mogelijk patiën ten in de kliniek zijn. Maar volgens dokter Cramer blijven er dan altijd nog veertig over met wie ik geen raad weet', die beslist niet naar Nederland terug kunnen. Loterij Een merkwaardig feit is dat inmid dels het bestuur in de oude routine doorgaat en bij het ministerie van justitie weer een vergunning eeft aan gevraagd voor de jaarlijkse loterij. Omdat de loten en de affiches van de loterij steeds de afbeelding van het sanatorium in Davos dragen, heeft minister Van Agt het bestuur een schriftelijke verklaring gevraagd over de plannen voor sluiting van de kli niek. Ook omdat er nogal wat geld in kas is, welk geld mede door de jaarlijkse loterijen is binnengekomen, wil het ministerie van justitie graag weten wat er met de kliniek gaat gebeuren. Immers: de loterij-wet zegt, dat ten minste zestig percent van de opge haalde loterijgelden ten goede moet komen aan de doelstelling van de loterij, in dit geval de kliniek in Davos. Maar de wet noemt daarbij geen termijn, waarbinnen dit geld voor dat doel besteed moet worden. Op deze manier heeft de vereniging een aardig kapitaaltje onder zich kun nen houden. Dat geld wordt nu be heerd door een stichting, die blijkens haar huidige statuten het geld ook mag beesteden aan andere instellin gen die werkzaam zijn in de Neder landse volksgezonddheid'. De wettig heid van de statutenwijziging in deze zin twee jaar geleden wordt echter be twijfeld omdat niet de vereiste twee derde van het verenigingsbestuur op de hoogte was laat staan het er mee eens was. Geld van deze stichting is ook overge maakt aan een in 1960 opgerichte vereniging, kortweg 'Baseier Verein' genoemd. Deze 'Baseier Verein' had voor deze gelden blijkens een exploi tatieoverzicht van 1 september 1971 weer een bedrag van 1.203.976.86 als hypotheek geleend aan de N.V. Sana torium, die de gebouwen in Davos beheert. De vraag dringt zich op waar dit geld zal blijven als de gebouwen in Davos na sluiting worden verkocht. Het geld komt dan weer terug in de kas van de 'Baseier Verein', maar hoe zal die dan weer verder handelen? Het zijn im mers gelden uit de loterij, waarvoor de wettelijke richtlijn geldt dat zestig procent voor het doel van de loterij (de instandhouding van de kliniek) bestemd moet blijven. Winst? Een moeilijkheid om de exploitatie van de Davoser kliniek te beoordelen vormt het feit dat de vereniging door het stichten van allerlei dochter-stich tingen en verenigingen op volkomen legale wijze kans heeft gezien de verliezen van de kliniek veel groter te doen lijken dan zij in werkelijkheid zijn. Misschien wordt er zelfs nog wel winst gemaakt, is de ongekend opti mistische taxatie van één van de be trokkenen. Trouwens: is het niet toevallig dat de vereniging plotseling de laatste weken plotseling niet meer het motief van de financiële moeilijkheen noemt? Wat er dan wel achter zit, is voorlo pig nog een raadsel een raadsel dat waarschijnlijk zal voortduren tot mi nister Stuyt heeft gesproken. MUSSELKANAAL Bij een verkeer songeval iin de Schoolstraat in Mus- selkanaal is de 16-jarige Rudy Vos uit Stadskanaal op zijn fiets bij een bot sing met een personenauto gedood. Het slachtoffer was de rijweg opgere den, zonder op het naderende verkeer te letten. Hij botste tegen de linker- voorkant van een lesauto. Tijdens het vervoer naar hnl »:eVp-»hu's overleed hij aan zijn zwa; verwondingen. Iemand (een spotvogel, dat wel) heeft eens beweerd dat gereformeerden voor hun tijdelijk en eeuwig heil het best terecht konden aan de Keizers gracht in Amsterdam. Na de lagere school ging je naar het niet onver maarde gereformeerd gymnasium in het gebouw Keizersgracht nr. 418-424: een fors pand, in de jaren dertig verrezen conform de plannen van ar chitect en Colijn-vereerder Ingwersen. Had je je einddiploma op zak, dan verhuisde je naar nr. 162, waar Abra ham Kuyper's Vrije Universiteit geze teld was, en tenslotte kon je als het je meezat na je studie een baantje krijgen op het befaamde advocaten kantoor van de gereformeerde mr. Grosheide op nr. 586. Dit wat betreft de spijze die vergaat. Voor dat andere kon je dan zondags terecht in de Keizersgrachtkerk, de doleantie-kathe draal van de gereformeerden op nr. 566. Dat was dus allemaal mooi voor el kaar, maar zoals in zoveel, is ook hierin de klad gekomen. Een aantal jaren geleden is de Vrije Universiteit met heel haar hebben en houwen naar de buitenkant van de stad ver huisd en nu gaat het gereformeerd gymnasium, dat de laatste jaren luis terde naar de naam Woltjer-gymnasi- um, niet verhuizen, maar verdwijnen in een christelijke scholengemeen schap in Amsterdam-Zuid. De kerk en het advocatenkantoor staan nog wel aan de Keizersgracht. Het gereformeerd gymnasium begon zijn bestaan in 1889: na een jaar of tien gerommel over en rondom de vraag wddr een gymnasium op gere formeerde grondslag gevestigd zou moeten worden. De mensen die had den gemikt op een 'vrij' gymnasium in de buurt van de Vrije Universiteit, kregen tenslotte hun zin. De man die van meetaf aan zijn stempel op de school heeft gedrukt, was de bekende en bekwame filoloog prof. dr. J. Wolt- jer: vandaar de naam van de school. Strikt kerkelijk gereformeerd was het gymnasium niet, maar wie in 't in 1964 uitgekomen jubileumboek de lijsten naloopt met de namen van allen die in de 75 jaren tussen 1889 en 1964 eindexamen hebben gedaan, komt veel notabele gereformeerde namen tegen. De naam Grosheide, die in dit ver haaltje al is gevallen, ontmoet je m die lijsten vijftien keer; de naam Woltjer elf keer, Lindeboom zes keer, Geelkerken vier keer, en verder kun je namen als De Gaay Fortman, Die penhorst en Gerbrandy óén of meer malen aanstrepen. Maar ook niet weg te vlakken ongere- formeerde namen zijn er bij. Die van dr. P. H. Ritter jr. bijvoorbeeld, die zovaak op zondagmiddag via de Avro- microfoon zovelen vertelde wat ze moesten lezen en iaat niet. De her vormde professor Berkhof deed in 1931 eindexamen, de Driebergcnse re volutie-theoloog Bert ter Schegget kreeg zijn diploma in 1946 en twee jaar later de jonge dominee Buskes In 1940 deed een zekere Domela Nieu- wenhuis Nyegaard eindexamen. Na zaat van de grote Domela. wiens Deense overgrootvader z'n achternaam Nyegaard liet vernederlandsen tot Nieuwenhuis. En hoe komt dan nu dat Nyegaard er weer achteraan We slaan het jubileumboek dicht. Het gereformeerd gym is niet meer. kangoeroes Australië telt minstens evenveel kan goeroes als inwoners, ongeveer der tien miljoen. Dat komt onder meer. doordat een kangoeroevrouwtje al be gint met kindertjes krijgen als ze nog maar krap anderhalf jaar is en maar 42 dagen in verwachting is, vijf dagen langer dan een konijn. Weinig kans dus dat ze ooit uitsterven, maar toch gaan daar zulke wilde geruchten over. dat een functionaris van de Ameri kaanse regering binenkort naar Au stralië gaat om de kangoeroestand te bezichtigen en na te gaan of de dieren werkelijk met uitroeiing bedreigd worden. Het vuur is aangewakkerd door een artikel in de New York Times, waarin stond 'dat dit zeldzame beest, het nationale symbool van Australië, bin nen korte tijd uitgestorven zal zijn'. De commissie tot instandhouding van wilde dieren van het Australische huis van afgevaardigden is echter tot de conclusie gekomen, dat geen van de grote kangoeroesoorten op uitster ven staat, ondanks de jacht. Hoogstens wordt hun leefgebied beperkt, doordat stukken grond in de binnenlanden geschikt worden gemaakt voor de landbouw. De Amerikaan die de zaak gaat onder zoeken. zal klaarheid in de raadsels rond de kangoeroe moeten brengen. Het gerucht kan in de wereld gebracht zijn door mensen die verontruste brieven schrijven! omdat ze op een paar duizend kilometer weg maar een paar van deze buideldieren hebben gezien. Maar dat komt, doordat kan goeroes overdag slapen en 's avonds en 's nachts op voedsel uitgaan, zodat toeristen ze maar weinig zien rond springen. Het is niet onmogelijk dat de geruch ten in de wereld zijn gebracht door verontruste reizigers, die na terug- komst schrijven op een paar duizend lUWIClJC kilometer weg maar een paar kangoe roes te hebben gezien. Dat klopt, want kangoeroes rusten overdag uit van het voedsel zoeken en andere inspanningen, waarvoor ze 's avonds en 's nachts er op uit trekken. Alleen mensen die in de schemering of in het donker langs de weg zijn, zullen echt kangoeroes kunnen zien. (ADVERTENTIE) droom De droom van vele brandweermannen is in het Amerikaanse stadje Prarie du Chien werkelijkheid geworden: be halve alle ladders, spulten, slangen, knoppen en kranen die onmisbaar zijn bij branden, ook een kraantje waaruit de verhitte blusser gekoeld bier kan tappen. Naar verluidt zou het halve stadje nu bij de brandweer willen. 14 mei 1948: David Ben Goe- rion roept de onafhankelijke Joodse staat Israël uit. In Jeruzalem wordt hevig ge vochten tussen Joden en Ara bieren: wie deze stad bezit heeft het lot van Israël in handen... Hoe overleefden de 100.000 Joden in Jeruzalem de Arabi sche blokkade? Wat gebeurde er in die dagen, waarin de wereldvrede wankelde? Larry Collins en Dominique Lapierre - auteurs van Brandt Parijsi - schreven een nieuwe bestseller: O Jeruzalem. De ge schiedenis over de geboorte van de staat Israël in 496 bladzijden, 24 foto's en 11 kaarten. Voor 14,50 bij elke boek handel. Een uitgave van Elsevier CS S5H r„~

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 7