elger moet weer met Ie Industriebond praten Holland festival kalmpjes losgebarsten Si NEV wil politieke organisatie worden Euratom gaat nieuwe wegen bewandelen Kant en klare ia bemiddelingspoging tijdens kort geding Berging wrak met plastic geen gevaar ef bewust, geef 'n sigaartje. PvdA pousseert Samkalden als opvolger van Beel DS'70: Ingrijpen lonen en prijzen vóór Prinsjesdag Jaarlijks gebeuren met openluchtvoorstellingen geopend Het weer 0l~w/KWARTET VRIJDAG 16 Jl'M 1972 Binnenland Til k.7 p onze soc.-econ. redactie RDAM Op aandrang de Amsterdamse rechtbank, U. W. H. Stheeman zullen de ;ie van Peiger in Emmen en idustriebond NW alsnog ineme naan de onderhande- ;fel teneinde een oplossing het arbeidsconflict te zoe nen een week zal de uitslag van beraad aan mr. Steehman worden gedeeld. Daarna zal de directie Peiger het kort geding intrekken zal er toch nog om een vonnis joil^rden gevraagd. Stheemann deed zijn bemiddelings- ing gisteren aan het eind van de d indeling van het kort geding dat jer tegen de Industriebond had ;espannen Volgens de president af; en de partijen zich moeten bera- op basis van het bemiddelings- rid rstel, dat de oud-voorzitter van het ven ir. Bosma indertijd heeft uitge- lemjcht. Dit betekent dat de firma ondanks aanvankelijke nekkige weigeringen in princi- laailjereid zal moeten zijn alle stakers, usief de omstreden NVV-bedrijfs- ictman A. Platje, terug te nemen, ondernemingsraad moet instellen. !n wiiconstructuur zal moeten herzien ten slotte een begeleidingscommis- zal moeten instellen voor steun- het sociale beleid, inkelijk weigerde de Pelgerdirec- ook tegenover mr. Stheeman op s van dit voorstel te gaan praten, ral de eis dat alle stakers, inclu- Platje, teruggenomen moesten den stuitte op verzet. Maar na een ;r beraad tussen de raadsman van irma Peiger, mr. M. G. Reddingius Ie raadsman van de Industriebond J, mr. M. M. G. Rood liet de direc te president weten akkoord te gaan de uitgangspunten voor een ver ing. monstranten irp het je. ADVERTENTIEJ !-HET-ZELVERS ATTENTIE! jn in Kt slecht te repareren lijkt I J* kt met PORION, de In Zwitserland twikkelde universele kunsthars pl/stop/plamuur-massa. G«bruiksgereed, geen verlies van onbeperkt houdbaar. On- ir bij elk karwei. Hecht op al- op hout, steen, beton, metaal, fels. glas. noem maar op, en zowel droge als vochtige ondergrond, schadelijkvoorde handen. Krimpt ft. zet niet uit, scheurt niet. I k? 8.55, 2 kg 15.30, 5 kg ƒ29.95 Vrouwen van stakers en NW-vrouwen betogen voor het paleis van justitie. •dat de partijen; de directie van besturders van de Industrie- NW onder leiding van voorzit- Groenevelt en de NVV-bedrijfs- actman A. Platje gistermorgen aden, hadden zich al enkele tiien- n demonstranten voor het paleis justitie opgesteld. Zij droegen met leuzen als: 'Weg met iejustitie', Stheemann justitie b ijfsinquisitie' en 'Solidair met er-stakers'. jrfcs bij de aanvang van het kort \aifng toonde mr. Stheemann zich wei- ingenomen met de dagvaarding mr. Reddingius. 'Er zijn een 1 punten uit de dagvaarding niet llijk', zei de president, die zich akAna wel erkentelijk toonde 'voor goede raad', die de werknemers Verolme in Alblasserdam, het Leioneel van publieke werken in de Groninger Studenten en de theoloog dr. G. H. Ter- gget hem per telegram of per hadden gezonden. Van dr. Ter- sep^gget is in ieder geval duidelijk dat geen rechten heeft gestudeerd', ,j de president, len ho pot dat Platje als bedrijfscontactman kon worden beschouwd', aldus mr. Rood, die vervolgens memoreerde dat Peiger consequent elk gesprek heeft gewei gerd en ook niet is ingegaan op bemiddelingsvoorstellen van de burge meester van Emmen, de directeur van het Economisch Technologisch Insti tuut in Drenthe en van de ex-voorzit ter van het VNO. Geen reden tot ontslag 'Deelneming aan deze staking levert geen individuele wanprestatie op en is ook geen reden tot ontslag, vond mr. Rood. Met nadruk wees hij erop dat in de na-oorlogse periode bij de oplossing van arbeidsgeschillen steeds de stakende werknemers weer in het Reddingius stelde nadrukkelijk ten tijde van het conflict de heer .ui Ie geen bedrijfscontactman van de tel istriebond NVV was en al zou hij wèl zijn geweest dat dan zijn ag aanzetten tot staking en uende taal ook voldoende reden ontslag op staande voet zou heb- opgeleverd. 'Volgens het huidige t kan een werknemer die op 18 nde voet is ontslagen zich wenden de kantonrechter om het ontslag laan te maken. Dat had ook kunnen doen', zei mr. Reddin- die ook releveerde dat de Indus- lond gedreigd heeft het bedrijf •t te zullen staken. De raadsman g de president de NVV-bond op fe van een dwangsom van hon- Iduizend gulden te willen veroor- n tot het zich onthouden van ?e uitlating, handeling of gedrag, beoogt de normale bedirijfs- ing in de onderneming te versto- 'Platje was geen bedrijfscontact- en dat maakt het optreden van Industriebond onrechtmatig', mr Reddingius. Rood herinnerde eraan dat het liet bij Peiger waar 46 van de mensen zijn ontslagen een clu °'g is op het metaalconflict van g jaar. De Industriebond NVV .pjj 'igde toen aan ondernemingsge- *te willen onderhandelen over een 'e CAO en in dit verband werd Peiger behalve de CAO ook het reken van een ondernemingsraad waarvan het instellen volgens de verplciht is aan de orde ge- d Bovendien vroeg de bond een lonisatie van de loonstructuur, at er in het bedrijf mensen van et Aiko Platje: sleutelfiguur in het conflict dezelfde leeftijd voor het zelfde werk salarissen kregen die honderd tot tweehonderd gulden per maand ver schilden. In het vooruitzicht dat er eventueel actie gevoerd zou worden om deze eisen ingewilligd te krijgen werd Platje tot voorzitter van het actieco mité gekozen, terwijl hij namens het NW ook deel uitmaakte van de on derhandelingsdelegatie, die de proble men rondom de CAO zou bespreken. 'Dit actiecomité fungeerde als be- drijfsledengroep 't is maar hoe je het noemt en het feit dat hij voorzitter was èn delegatielid heeft op het mededelingenbord in het bedrijf gehangen. Bovendien is de bedrijfslei ding ook nog telefonisch meegedeeld HILVERSUM Woensdag 21 juni zullen minister D ees (verkeer en waterstaat) en de burgemeester van Hilversum het gedeelte Nieuwe Wete ring (gemeente Maartensdijk) en de gemeentelijke aansluiting op deze au tosnelweg t e Hih ersum in gebruik stellen. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Het bestuur van het Nationaal Evangelisch Verband (NEV) is van plan de organisatie verder uit te bouwen en zelfstandig te gaan opereren als politieke partij. De opzet is een cpncentratie tot stand te brengen van, wat genoemd wordt, re formatorische christenen uit ARP- en CHU-kring. Voorstellen in deze geest zullen aan een speciale ledenvergadering, die za terdag 19 augustus wordt gehouden, worden voorgelegd. Na de breuk met het GPV wil het NEV een duidelijke politieke organisatie worden. Het richtlijnprogramma, waarover men het met het GPV eens was geworden, wordt nu het eigen partijprogram. Vam de toekomst heeft het NEV goe de verwachtingen, vooral wanneer de besprekingen tussen de KVP, ARP en CHU over de samenwerking en fusie morgen met succes worden bekroond. Men rekent, dat tal van leden van ARP en CHU, die het hier niet mee eens' 'zullen zijn, het straks bij het NEV zullen zoeken. In het persoonlijke vlak onderhouden de NEV-ers reeds contacten met de centrum-gespreksgroep en de groep van verontruste ARP-leden. Niet al leen in de centrum-gespreksgroep, maar ook daarbuiten gaan in de CHU stemmen op om een 'nieuwe CHU' op te richten, wanneer niet het oude beginsel wordt gehandhaafd. De vrees bestaat, dat wanneer de nieuwe partij, die KVP. ARP en CIIU zullen vor men. geen duidelijke christelijke grondslag heeft grote delen van de Veluwe, Overijssel en Zeeland voor de CHU verloren gaan. Dat kan zo ineens gebeuren, zo wordt gewaarschuwd. Het NEV, dat de ach terban van de Evangelische omroep ongeveer als haar aanhang ziet, heeft op het ogenblik een 2.000 leden. De gedachte is alleen aan de verkiezingen deel te nemen, wanneer Kamerzetels haalbaar zijn. Van een verslaggever DEN HAAG De kans bestaat dat 't Nederlandse bergingsbe drijf Smit-Tak het wrak van het 83.000 ton metende passagiers schip Queen Elizabeth, dat se dert januari in de haven van Hong Kong ligt, gaat lichten met behulp van miljoenen plas tic balletjes. Deze minuscule 'ballonnetjes' hebben een doorsnede van drie millimeter tot een centimeter en zijn vervaardigd van polystreen. De bedoeling is duidelijk: daar de balletjes luchtdicht zijn, vor men ze, als ze met miljoenen tegelijk in de ruimten van het wrak worden gepompt, een aan zienlijk drijf vermogen. Van te voren zal het wrak eerst door duikers worden dichtgemaakt. Het spreekt echter vanzelf dat talloze van die plastic balletjes op het water terechtkomen en door de wind worden verspreid. Gevaren voor het milieu zouden op deze manier niet ontstaan. Dit hebben de ministers van economische zaken en van volksgezondheid en milieuhygië ne geantwoord op vragen van het kamerlid Terlouw (D'66). Bij een zorgvuldige berging is weinig te vrezen voor vogels en vissen, zeggen de ministers. Vis sen hebben weinig belangstel ling voor wat op de oppervlakte van het water drijft, een enkele soort uitgezonderd. En voorts weten vissen en vogels door gaans wel wat ze eten kunnen. De ministers delen verder nog mee dat de bergingsmethode met de balletjes alleen wordt gebruikt als alle andere metho den hebben gefaald. Tot nu toe zijn vier schepen op de geschet ste manier geborgen. (ADVERTENTIE) Z( indag is het weer vader dag. Wat zouden we vader dit jaar nou eens geven? Een doos geurige sigaren. bedrijf zijn teruggekomen. 'Er is nog nooit iemand geslachtofferd'. Mr. Rood wees de beschuldiging van de hand daarbij gesteund door 44 schriftelijke verklalringen dat bij acties voor de poort van Peiger wer kwilligen werden gemolesteerd en te gengehouden. 'Uiteraard, aldus de raadsman, werd geprobeerd de wer kwilligen te overreden en natuurlijk werd er gepost. Dat behoort nu een maal bij het staken. Maar de bond heeft zeker geen onregelmatigheden uitgelokt of bevorderd. 'Wij willen nog steeds praten, zo besloot mr. Rood: 'Liever praten dan kapot sta ken. Maar daartegenover wil Peiger de bond muilkorven'. Hij vroeg daarom de gevraagde voorzieningen te weigeren. ,voor ieder soort vel een passende vinden, lekkere Van onze parlementsredactie DEN HAAG De PvdA heeft dr. I. Samkalden. burgemeester van Amster dam naar voren geschoven als opvol ger van dr. L. J. M. Beel als vice-pre sident van de Raad van State. Dr. Beel gaat 1 juni met pensioen. Zoals bekend meent men in de PvdA, dat, sinds zij de grootste partij is, een socialist voor deze functie moet wor den aangezocht. Als andere PvdA-kan- didaat geldt prof. mr. J. van der Hoe ven uit Amsterdam Van dr. Samkal den is bekend dat hij hel burgemees tersambt van Amsterdam graag voor tijdig zou opgeven. Kandidaten van andere partijen Zijn oud-premier P. S. J. de Jong (KVP) en AR-senator prof. mr. W. F. de Gaay Fortman. Van onze redacteur wetenschappen DEN HAAG De Europese Commissie heeft gisteren bij de minis terraad van de Europese Gemeenschappen een pakket van voorstel len ingediend om te komen tot een Europees wetenschapsbeleid. Daarmee zou meteen het Gemeen schappelijk onderzoekcentrum van Eu ratom, al jaren het ziekste onderdeel van de EEG, weer op poten worden gezet. Het herboren onderzoekcentrum zou letterlijk een nieuw leven moeten be ginnen. Nu vaststaat dat de ontwikke ling van kernreactoren toch in het nationaal-commerciële vlak is terecht gekomen moeten daaruit de conse quenties worden getrokken. Volgens de voorstellen moeten de drie onder- zoekreactoren aan belanghebbende lid staten worden overgedaan of gesloten. Daaronder is de hoge-fluxreactor HFR) van Euratom in Petten, die trouwens nog maar voor eenvijfde door de EEG als zodanig wordt ge bruikt en voor het overige door Ne derland en West-Duitsland, onder an dere voor de ontwikkeling van de snelle kweekreactor in Kalkar. Euratom-Petten (163 man personeel) wordt volgens het plan gesloten. De commissie verwacht dat het HFR-per- soneel (40 man) mèt de reactor door Nederland zal worden overgenomen. De vijftig mensen die in Petten mate riaalonderzoek verrichten zullen wel licht gedeeltelijk naar Ispra (Italië) kunnen worden overgeplaatst, waar het materialenonderzoek geconcen treerd zou worden. Administratief personeel kan waarschijnlijk voor een een deel op het EEG-hoofdkwartier in Brussel worden geplaatst. Voor perso neel dat niet herplaatsbaar is (en de Europese Commissie zal dat aantal in krachtige onderhandelingen zoveel mogelijk beperken), geldt de Europe se afvloeiingsregeling, die bepaald niet ongunstig is. Oude voet Van de regeling voor het personeel zal de Commissie het hele plan laten afhangen: 'als de ministerraad ons tota le pakket van maatregelen niet accep teert. trekken wij de voorstellen in, en dan wordt er op de oude voet doorgegaan'. Daarmee is voor een deel al direct geantwoord op de bezwaren van bezorgde Euratom-werknemers, die gisteren voor het Europese Parle ment in Straatsburg demonstreerden. Het krachtige Europese wetenschaps beleid dat de Commissie voor de ver grote EEG heeft ontworpen werd gis- Van onze parlementsredactie DEN HAAG De fractievoorzitter van DS'70, de heer Berger wil nog voor Prinsjesdag maatregelen van de regering op het gebied van lonen- en prijzen. Hij heeft dit gisteren gezegd tijdens een gesprek met de voorzitters van de drie vakcentrales De heer Berger, die al vaker op een krachtig overheidsingrijpen heeft aangedrongen, heeft nu voor het eerst een duidelijke datum genoemd. Daarmee doorkruist hij de opstelling van het gehele bedrijfsleven. De so ciaal economische deskundigen in de Stichting van de Arbeid zijn deze week namelijk unaniem tot de conclu sie gekomen dat het kabinet het ne men van een loon- en/of prijsmaatre gel eerst mag overwegen als vaststaat dat het afsluiten van een 'sociaal contract' tussen de regering en het bedrijfsleven onmogelijk blijkt te zijn. De SER brengt naar verwacht niet eerder dan in oktober een advies uit over het 'contract', vér na Prins jesdag dus. De heer Berger daarentegen meent dat de eventuele maatregelen van de regering voor Prinsjesdag bekend moeten zijn: 'Daarna is het te laat. Dan is de begroting voor 1973 door de regering vastgesteld'. Hij zei 'nu te willen weten waar we aan toe zijn om te beoordelen in welke mate ons land de inflatiebestrijding ter hand neemt'. De voorzitters van de vakcentrales hebben eerder deze week een gesprek gehad met de confessionele partijen. Gisteren spraken zij ook met de frac tie van de WD. DEN HAAG Blijkens een aan kondiging had het 25e Holland Festival gisteren moeten 'losbars ten' op en rondom de Lange Voor hout, maar van een barst was gis termiddag nog weinig of niets te bekennen. Het drukste was het nog op de antiekmarkt, maar die heeft evenveel met het Holland Festival te maken als een paarde- slagerij met de nationale visserij- dagen. De antiekmarkt wordt el ke week in Den Haag gehouden en is nu uitsluitend als bijkomen de attractie in het festival-pro gramma opgenomen. Nog maar weinig Hagenaars vergaapten zich aan de levensgrote decorstukken, die duidelijk moeten maken dat er iets aan de hand is op de Voorhout, een straat, als je daarvan mag spre ken, die overigens meer representatief is voor Den Haag dan voor Holland. De 'versieringen, ontworpen door dc Haagse beeldende kunstenaars Pat Andrea, Peter Blokhuis en Walter Nobbe, brengen je anders wel in de waan dat het eertijds zo eerbiedwaar dige Holland Festival is getransfor meerd tot een soort kermis, waarvoor het nabije Malieveld een betere loca tie lijkt. Daarmee is niets onvriendelijks be doeld en de organisatoren van de drie weken durende manifestatie zouden deze opmerking zelfs als een compli ment kunnen opvatten: tenslotte heb ben ze alles in het werk gesteld om ook anderen dan de in rokkostuum gesloken fijnproevers bij deze culture le uitbarsting te betrekken. Dat op de Denneweg, een straat die volop in de festiviteiten deelt, een haringkraam was behangen met een affiche van het festival, wijst erop dat in elk geval niet alleen de culturele gastro nomen zijn bereikt. Dat de toeloop gistermiddag nog niet groot was, hoefde weinig verbazing te wekken: de voorbereidingen waren nog in volle gang. Er werd nog met de decorstukken gesleept en de podia werden in gereedheid gebracht voor de toneel- en andere voorstellingen waarop de festivalgangers 's avonds getracteerd zouden worden, in letter lijke zin. want het buitengebcuren was gratis. In de theaters en kerken aan en in de directe omgeving van de Lange Voor hout werden ballet-, toneel- en caba retvoorstellingen gegeven. Wie die wilde bijwonen, kon met een kaart van vijf gulden terecht. Gistermiddag waren alle kaarten uitverkocht. Over gebrek aan publiek viel gisteravond niet meer te klagen. Later in de middag zag het er somber uit, toen uit een loodgrijze hemel steeds meer re gen begon te vallen. Het zou niet voor het eerst zijn geweest dat aller lei voor het Holland Festival op touw gezette toestanden in het water waren gevallen. In- het begin van de avond leken de pessimisten toch weer geen gelijk te krijgen, maar een mooie zomeravond, die de organisatoren er eigenlijk bij zouden moeten leveren, werd het toch niet. Nadat het festival gistermiddag om één uur was geopend met een concert door de Haagse politie-muziekvereni- ging in een muziektent die tegenover hel befaamde etablissement de Post hoorn was opgesteld, waren het voor al de zeer jonge festivalgangers die aan hun trekken kwamen. In een paar marktkraampjes aan de Lange Voor hout konden ze tekenen, schilderen en boetseren onder het zoeziend oog van medwerkers van het Haags ge meentemuseum. Elders werden poppen kastvoorstellingen gegeven. Vooral Jan Nelissen, die zijn onderneming 'Het kleine wereldtoneel' heeft ge doopt, wist er met de avonturen van een ongehoorzaam aapje aardig de stemming in te brengen. Een paar winkels aan de Denneweg hadden kraampjes voor de deur gezet, maar de drukte in die straat was niet veel groter dan anders. De ELA- boekhandel kondigde aan dat Jan Wolkers en Olga. sinds kort ook een nationale beroemdheid, 's avonds boe ken van de ebstsellerauteur zouden signeren. Wolkers was ook een van de schrijvers die deelnamen aan de 's avonds in Diligentia gehouden mani festatie 'Letterlijk Den Haag'. Als de organisatoren van het Holland Festival er inderdaad in geslaagd zijn de kunst dit jaar wat dichter bij het volk te brengen, is dat mede te dan ken aan Pieter van Goudzwaard. Dat moet althans worden afgeleid uit een stencil dat deze Haagse schilder had laten aanbrengen aan de gevel van een café aan de Denneweg. De kunste naar laat weten dat hij in z'n eentje op 5 juli 1969 al heefi geprobeerd 'De kunst tot het volk te brengen'. Op het Jacob van Campenplein probeerde hij toen een tentoonstelling van zijn schilderijen te houden, maar daarbij werden slechts straatstenen zijn deel. Het is een daad van eenvoudige recht vaardigheid daarvan ook op deze plaats gewag te maken. De schilder meldt namelijk aan het slot van zijn boodschap dat hij de indruk krijgt 'dat wat er nu staat te gebeuren een beetje van hem overgenomen is' en hij vervolgt dan: 'dat is niet erg, integendeel, maar het wordt nergens vermeld of gezegd. Pieter voelt zich derhalve wat miskend en verguisd, wat trouwens inherent aan het genie is'. Een Holland Festival, en dat heeft de verguisde Pieter ook begrepen, heeft naast een heleboel andere dingen ook zo zijn folklore nodig. teren in Den Haag toegelicht door de kabinetschef van het verantwoordelij ke Commissielid Spinelli, Christopher Layton. Het nieuwe werkprogramma van het gemeenschappelijk onderzoek centrum zou onder andere milieube scherming en computerwetenschappen moeten gaan omvatten, gebruik ma kend van kennis en faciliteiten die nu al aanwezig zijn. Er moet een Europees comité voor onderzoek en ontwikkeling komen, dat de Commissie bij de nieuwe ge meenschappelijke taken kan bijstaan. Voor de eerste drie jaar wordt een gemiddeld jaarbudget van ruim 400 miljoen gulden gevraagd. De afgelo pen maanden zijn de meningen van de tien regeringen gepeild, en de Commissie meent da het programma haalbaar is. Met name Frankrijk heeft zijn negatieve houding in snel tempo laten varen. (ADVERTENTIE) Den Haag 15 juni 1972: Vrouw maakl kuitenflikker op Korte Boten. De uitvinder van de dro ge Deocologne krijgt steeds meer navolgsters. In deze toch zwoele zomerse dagen maakte een keurige dame van rond de vijftig, fris en monter een kuitenflikker op de drukke Korte Poten. Naar ze zei, omdat ze voor 3.75 een groene bus Deo cologne Extra Dry had ge kocht. Puur enthousiasme dus voor de nieuwe droge deodorant van 4711, die je werkelijk droog en fris houdt. (N.B. voor een grote bus betaalt u 5.50) Zomer uit vorm Van onze weerkundige medewerker. De zovier kan zijn draai niet vinden. Zo heeft de rug van hoge druk, die sinds woensdag over onze streken gesigna leerd is. bepaald niet overal vriende lijk vakantieweer kunnen bieden. Gis teren schoof er een sombere bewol king over waaruit het in de loop van de middag zelfs hier en daar ging regenen. In het noorden en aan onze westkust icees het kwik niet hoger dan 14 6 15 graden Celsius bij een kille noordelijke toind. De rug was ook niet mans genoeg de buiigheid in Limburg en Oost-Brabant geheel baas te worden. Ook gisteren ontstonden daar en in West-Duitsland opnieuw plaatselijke regen- en onweersbuien. Ook in Mid den-Europa waar het begin deze week even op zomer ging lijken (Wenen 26 gradenis het seizoen nog steeds niet in vorm. Er vallen plaatselijke buien en de temperatuur die bijvoorbeeld Zürich dezer dagen midden op de dag meldde te weten 9 graden Celsius, is toch wel het toppunt van malaise, dunkt ons. Als tegenhanger fungeert een groot warmtegebied in Rusland, Turkije en Griekenland. In laatstge noemd land wordt plaatselijk zelfs 36 graden Celsius waargenomen. Op de Oceaan is de westelijke circula tie opnieuw gaan vlammen. Het zal duidelijk zijn dat wij daardoor in de naaste toekomst geen grote daden van het weer mogen verwachten. Het zal tijdens het week-end vermoedelijk dan ook eerder de ivisselvaUige dan de standvastige kant opgaan, wat niet wegneemt dat er zeker ook zonnige perioden zullen zijn. De temperaturen blijven aan de lage kant van de 20 graden Celsius, vooral nu er van het gisteren gesignaleerde Spaanse mini mum geen enkel initiatief tot een warmer weertype op wat hogere breedten uitgaat. In Frankrijk en Noord-Spanje is het weer eveneens betrekklijk Iwel, met macima van wei nig ovr de 20 graden, en bovendien wisselvallig. In Biarritz werd eergis teren 78 milimeter regen opgevangen. Weersgesteldheid van gisteravond 7 uur; ma ximumtemperaturen van gisteren en neet slag 7-11 uui Amsterdam regen 17. 0.1; De Bilt regen 17, 0.1; Deelen regenbui 17. 0,2; Eelde regen 17. 0.1; Eindhoven regen 11. 0.1; Den Helder zwaar bew 15. 0.4; Luchthaven R'dam regen 10. 0.1: Twente zwaar bew 17. 0; Vlisslngcn regen 10. 0.1; Zuid Limburg zwaar bew l« 1: Aberdeen zwaar bew 14. 0. Athene onbe wolkt 20. 0; Barcelona onbewolkt 21. 3; Ber lijn zwaar bew tl. 0. Bordeaux licht bew 22. 0; Brussel zwaar bew 19. 0; frankfort regen 20. 11. Genève regen 18. 0; Helsinki zwaar bew 20. 0. Innsbruck zwaar bew 22. 0,3; Kopenhagen licht bew 15. 0: Lissabon half bew 21. 0; Locarno regen 18. 5; Lon den zwaar bew 19. 0; Luxemburg zwaar bew 20. 1; Madrid half bew 22. 0; Malaga onbe wolkt 20. 0; Majorca onbewolkt 23. 0; llun chen zwaar bew 22. 6: Nice regen 20. 5: Os lo zwaar bew 19. 0; Parijs licht bew 20. 0; Spilt onbewolkt 28. 0: Stockholm zwaar bew bew 17. 2: Casa Blanca licht bew 20. 0 0. 10. 0; Wenen zwaar bew 25. 0: Zurich zwaar Istanboel onbewolkt 30. l.s* Patmas gch bew 17. 0; Tunis half bow 27. 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5