Dokter Mary Verghese VVV I Nog eenmaal actie voor Bangladesj dsgpecept uw probleem Hongerstaking ook het onze Nieuw ziekenhuis in Zwolle TROUW/KWARTET VRIJDAG 16 JUNI 1972 ltinnenlnndltndio-tv T4 I MARY PERKINS MOMMA russew HA/ucJts MAMS, IK BEN MOG VERGETEN TE ZEGGEN... IK WAS ALBAWG OAT IK VANNACHT" NIETS MEERHAD OM lA/AKKERVAW/ TE UGGEN,, 'NDE GOL'DE GAPER door >V O VAN l>E HULÏT; ran W. G VAN DE HULST Jr. 154 Ja, en re had dadelijk toegehapt, toen hij zei, dat hij de timmerman wel zenden zou: 'O, ja, sinjeur! Heel goed sinjeur!'... De sukkel! Nu zou hij de timmerman wel gelasten de gapende pop van de gevel te halen en hem in de winkel neer te zetten voor een paar dagen. Dan kon het balkge- stel in de muur grondig worden nage zien. Ah! En als de Gaper in de winkel stond, los en eenzaam in de donkere nacht Vrolijk ging hij op zoek naar een timmerman; ja, een niet al te snuggere timmerman, die hij goed naar zijn hand zetten kon. En Bas en Reijer, de arme jongens zónder kruimmels, zónder geld, zwerven ver drietig over de markt: Géén snoep goed, geen kaneelstokken, geen zuur pijpen. Hè, en 't ruikt toch zo lekker in die lekkere bakkerskraam! Toen. Ja wie heeft er 't eerst aan gedacht? KARELTJE KNETTCR en de BLAUWGERUITE KIEL 12-176 Toen Ouwe Murk eenmaal in de gastvrije padvinderstent aanwezig was, begonnen de twee edele bewo ners van het onderkomen zoete brood jes te bakken. Ze begrepen namelijk wel Jat ze Murk héél anders moesten aanpakken. Ze maakten dus van hun hele arsenaal van boevenstreekjes ge bruik en de professor begon met rijn revolver op te bergen, waarbij hij een aantal zéér opvallende zuchten van verlichting slaakte. Vervolgens wend de hij rich tot Murk, die zeer argwa nend in een hoekje van de tent zat. 'Hèhè een hele geruststelling lachte hij vriendelijk. 'Hoe zo. hele geruststelling. gromde Murk die zijn kroon en rijn scepter stevig omkneld hield *Wel..het is nu eenmaal zo, misschien begrijpt FERDNAND ge hernam de professor, maar Murk viel hem nors in de rede en gromde: 'Ik begrijpt niks!' Toen nam die kleine sluwe Asmar het woord. Hij zette gauw de vertrouwen wekkende padvindershoed op en goochelde van onder het stro een kruik van het een of ander te voor schijn. 'Onze goede vriend, de zeeman, heeft wel een glaasje verdiend.' lachte hij fijntjes. 'Da s voor de schrik zul len we maar zeggen.' Hij schonk een klein kelkje vol en bood het Murk aan. Nu had deze de hele avond bij Foppe Helmstock gratis kunnen drin ken en kwam hij dus geducht ge traind in het strijdperk. Geen wonder dus, dat de oude zeebonk zich niet onbetuigd liet en de inhoud smak kend verzwolg. Hij likte zich (te lip- Van onze radio- en tv-redactie DEN HAAG Zondagavond om negen uur zullen in heel ons land de kerkklokken beieren om een appèl te doen op het Nederlandse volk nog eenmaal de bevolking van Bangladesj te helpen. Alvorens de kerkdeuren opengaan zal van 20.25 uyr tot 20.50 uur op de beide televisienetten in een korte film een beeld worden gegeven van de toestand in het zich van de oorlog herstellende Bangladesj. De film, die de naam draagt 'Geef ze een kans' is gemaakt door een NOS-team onder leiding van Henk Teeuw. ütmt Als afsluiting van het televisiepro gramma zal mr. F. J. F. M. van Thiel als voorzitter van de stichting Neder landse comité vluchtelingenhulp 1971 een aanbevelend woord doen om met gulle hand te geven. Het comité hoopt 8 miljoen gulden bijeen te krijgen, hoewel er veel meer nodig is. De actie, die het comité verleden jaar voor Bangladesj heeft gehouden heeft 22 miljoen gulden opgeleverd. De nieuwe actie van zondagavond wordt gezien als sluitstuk van de oproep van verleden jaar. De 22 miljoen gulden zijn nu op. Het geld is gebruikt voor voedselaankopen voor de 9.8 miljoen vluchtelingen, die tijdens de oorlog met Pakistan naar India waren gekomen Een deel ervan is ook nog gebruikt om toen de oorlog was afgelopen de 9 miljoen vluchtelingen, die de cholera-epidemie en watersnoodramp hadden overleefd te helpen om opnieuw te beginnen in hun eigen land. Vele terugkerenden vonden namelijk niets terug van wat ze achterlieten. Hun huis was ver brand. hun vee gedood, hun bezitin gen geroofd en hun waterputten ver ontreinigd. Depóts Het grote probleem waarvoor Bangla desj nu staat is om de akkers ge ploegd en ingezaaid te krijgen voordat de regenval begint Als dit lukt zullen de teruggekeerden in de herfst weer voedsel van eigen bodem hebben. Daarom moet voor die tijd voedsel van elders verschaft worden. De rege ring van Bangladesj. gesteund door hulporganisaties, spant zich in om overal in het land voedseldepöts te bevoorraden omdat na het invallen van de regenperiode streken niet meer bereikt kunnen worden als ge volg van de vele verwoeste bruggen. Een schatting van deskundigen van de hulporganisaties zegt dat het totaal aantal gedupeerden van dit ogenblik 5 miljoen bedraagt. Voor het invallen van de regen zal daarvan anderhalf miljoen hulp hebben ontvangen. Drie en een half miljoen slachtoffers wachten dus nog op bijstand. Het gaat hier om 700.000 gezinnen. De nieuwe actie wordt genouden om deze mensen aan huizen te helpen, aan zaaizaad, om ossen ter beschik- pen af eo zuchtte tevreden: 'Hèhè. dat smaakt anders als regenwatert!' 'Héél komisch opgemerkt.' lachte Nos- co. 'Ik ben dan ook maar wat blij, dat ge geen loze inbreker waart, doch slechts een koddige zeeman, die zich een heuveltje of een deurtje vergiste. Ik wil u wel zeggen dat de schrik me om het hart sloeg toen iemand daar zo plotseling aan de scheerlijn begon te rukken. Hij trok de tent haast omver! Heb ik u erg aan het schrik ken gemaakt met mijn revolver? Wij padvinders kunnen namelijk niet voorzichtig genoeg rijn, begrijpt ge wel?' 'Ik begrijpt het héél goed,' antwoordde Ouw Murk. 'Zo heieaart alleent in een tent, da's ook niet alles. En wat de schrik betreft.een glaassie. door D. C. Wilson 'Knijp eens ln mijn hand', zei hij, 'zo hard als u kunt'. De man deed wat hem gezegd werd. Daar lepra de handen gevoelloos maakt en ze dus niet meer op prik kels reageren, had de man geen idee van zijn eigen kracht Tot verba zing van de arts had hij een ijzeren greep. De gekromde vingers boorden zich in dokter Brands handpalm, de lange nagels sneden in zijn vlees. Het was of de beenderen van zijn hand braken. Hij moest zich inhouden om geen kreet te slaken van pijn. Maar zijn opwinding was zo mogelijk nog groter: er zat nog genoeg spier kracht in die hand! En dat was zo onthullend, dat dit het moment was waarop hij aanving met iets wat zijn eigen leven niet alleen, maar het leven van duizenden anderen geheel zou veranderen. Oorspronkelijk had hij het plan opge vat om in Vellore slechts zolang te blijven tot men daar een andere chi rurg gevonden zou hebben, en zich dan weer te gaan wijden aan zijn oude liefde het 'herstellen' van lede maten. Nu echter zag hij nog veel verlokkender mogelijkheden op doemen. Voor polio-slachtoffers waren talloze orthopedische chirurgen be schikbaar, doch voor de twaalf mil joen lepralijders die er op de wereld zijn was er niet één. Dokter Cochrane, eveneens aanwezig, had gespannen toegezien. Altijd al had hij dc overtuiging gehad in tegenstelling tot de gangbare opinie dat de chirurgie van nut kon zijn bij de behandeling van lepra. Hij drong er bij zijn collega op aan zijn onderzoek voort te zetten en te kijken wat hij kon doen. Daartoe stelde hij hem een kleinonderzoekteam ter beschikking. Zo begon dr. Paul Brand aan zijn research. Maanden achtereen was hij met zijn staf bezig met het bestu deren van de beschikbare literatuur over handoperaties, en ze onderzoch ten duizenden door lepra aangetaste handen. Niet zonder enige triomfante lijkheid kwam hij tenslotte tot een tweetal conclusies. Ten eerste was het niet ro, dat door lepra veroorzaakte verlammingsverschijnselen onvoor waardelijk verder gingen. En aange zien bepaalde spieren van hand en arm zelden werden aangetast, was het beslist een misvatting aan te nemen dat gezond spierweefsel dat door transplantatie zou worden gebruikt la ter eveneens door verlamming getroffen zou worden. Ten tweede werd de beschadiging van het been niet, zoals men algemeen aannam, veroorzaakt door het ziekte bacil zelf, maar door de talloze be schadigingen die het gevolg waren van stoten en verbrandingen die het natuurlijke resultaat waren van het gemis aan gevoel. Zijn probleem was nu het over brengen van gezonde spieren en pezen ter vervanging van de verlamde. Ein delijk was hij dan zover dat hij zijn ontdekkingen in de praktijk kon gaan beproeven. 'Stuur mij een patiënt', verzocht hij de inrichting in Chingleput, 'met han den die er zo slecht aan toe zijn, dat er mogelijkerwijs niets meer aan te bederven valt'. De patiënt kwam naar Vellore. Het was een jonge Hindoe 'Ik ben wel geen chirurg', zei dokter Cochrane tegen zijn collega, maar ik kan je wel zeggen dat huidweefsel van leprapa tiënten na kleinere operaties uit stekend geneest. En als je pezen denkt te kunnen transplanteren en weer enige vorm kunt geven aan het been, zodat deze armzalige bedelaars weer een nuttige plaats in de sa- king te stellen, om nieuwe water putten te bouwen en de verontreinig de schoon te maken. De hulporganisa ties, hebben uitgerekend, dat met een bedrag van iets meer dan honderd gul den een vluchtelingengezin bestaande uit vijf personen, weer op de been kan worden geholpen. Het probleem van de terugkerende vluchtelingen is, dat het een vergete zaak is. Daarom hoopt het Nederlands comité voor vluchtelingenhulp, dat evenals vorig jaar het Nederlandse volk zich zal inzetten voor deze mensen van Bangladesj, die al lang de voorpagina's van de kranten niet meer halen, maar toch nog in uiterst moei lijke omstandigheden proberen in leven te blijven. Tenslotte zij vermeld dat het gironumhier voor de actie is: 999 ten name van vluchtelingenhulp, Amsterdam. Gefileerde schol 500 gr. gefileerde schol 1 1. water zout, peperkorrels laurierblad, foelie takjes peterselie blikje worteltjes (fijn) aardappelpuree 1 el 50 gr. boter citroensap Snijd of knip de gefileerde sdhol in de lengte door. Rol de vis op en bind ze vast met een stukje koord. Kook het water met vier peperkorrels, het zout, een laurierblad en een mespunt je foelie. Na het koken twee takjes peterselie in het water doen. Dan deze bouillon nog een minuut of tien laten doorkoken. Het water tegen de kook aanhouden cn de vieer visrolle tjes tien minuten in dit water tegen elkaar aan leggen. Dan de vis in een vuurvaste schaal, de worteltjes er naast en daar weer naast de gemaakte aardappelpuree. Klop een ei los en strijk dit mengsel over de puree. De boter smelten en met een eetlepel citroensap over de vis gieten. Zet de schaal dan een kwartier in de oven. Menutip: Ossestaartsoep, gefileerde schol. worteltjes, aardappelpuree, «chaaltje kersen. menleving kunnen gaan innemen, dan is dat precies wat ik al jaren heb gewild. Er staat een miljoen patiën ten op je te wachten!' Dokter Brand zag de jonge Hindoe eens aan. Hij had afschuwelijke ver zweringen op de voetzolen, zodat de beenderen bloot lagen. Met zijn han den, waarvan de vingers krom en stijf stonden, was hij niet bij machte ook maar iets beet te pakken, of op zijn best dan met veel pijn iets tussen de duim en de zijkant van de wijsvinger. De moed zakte de arts bij die aanblik in de schoenen, zij het niet vanwege de schijnbaar hopeloze toestand van zijn patiënt, doch daar hij bemerkte hoe geschonden en gebroken en ge knakt hij ook innerlijk was. De man had een goede opvoeding gehad en in die uitgebluste ogen had eenmaal humor, kwiekheid en eer zucht geblonken. Levendig had zijn stem geklonken, die nog slechts klaag lijk smeekte om een aalmoes. Had de lepra dat veroorzaakt? Nee, niet de lepra. Dat hadden mensen gedaan. Het was de gedachteloze massa, han delend uit het instinct van zelfbe houd. die een goed verstand had be roofd van de wil tot denken. En de bittere ironie was nog, dat deze man gedurende het grootste deel van zijn verbanning uit de samenleving, even als trouwens de meesten van de ergst-misvormde patiënten, beslist niet besmettelijk was geweest! Dokter Brand nam zijn hand. 'Geeft u mij toestemming u te opereren?' vroeg hij zacht. (Wordt vervolgd) Brieven «11e niet zijn voorzien van naam en adres kunnen niet ln behandeling woeden genomen. Geheimhouding Is verzekerd. Vra gen dlc niet onderling met elkaar ln verband slaan moeten ln afzonderlijke brieven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan post zegels te worden Ingesloten. Adres: redactie Trouw-Kwartet. postbus 948, Rotterdam. Vraag: We hebben veel last van mos in ons gazon. Hoe komt het er in en hoe krijgen we het weg? De grond wordt goed behandeld en is niet uit geput of verarmd. We prikken regel matig op de ergste plekken met de gaatjesprkker en gebruiken een be kend onkruidmiddel, maar op die plaatsen ontstaat dan een kale plek. Antwoord: Als grond te vochtig wordt (door gebrek aan goede drainage) of onder bomen, krijgt mos een kans. Door middel van sporen verspreidt het zich. Die sporen zijn uiterst licht en verwaaien gemakkelijk. U moet eerst het mos vernietigen, dan flink spitten, luchtig bijwerken en opnieuw gras inzaaien. Men moet het gazon steeds harken en maaien waardoor het gras een dichte mat blijft vormen. Die gaatjesprikker zal goed van pas komen. Vraag: In een boekje waarin een re cept voorkomt om zelf wijn te maken, werd een zg. Waterslot voorgeschre ven. Dat is een kurk waaraan een glazenbuisje met twee bolletjes. Gas kan hierdoor ontsnappen maar er knmt geen lucht in. Waar is zo'n apparaatje te krijgen. Antwoord: Het waterslot is niet over al te krijgen. Maar als u schrijft naar Tamson-Zoetermeer. wordt u wel ge holpen (kosten ƒ2,- a 2.50). Vraag: Hoe maakt men roggebrood? Antwoord: Onze vraag zou kunnen rijn: welk roggebrood? We zullen ons houden aan gekookt of gestoomd Fries roggebrood: 500 gr. grof gema len rogge, 2,5 dl. heet water, 10 gram zout, 1,5 a 2 eetlepels stroop. Het meel en het zout in een kom doen en knedend heet water en stroop toevoe gen. Laat het geheel niet te vochtig worden. Vorm een langwerpig brood je, doe het in een zakje en kook het 2 3 uur onder water of stoom het in een ingevet blik in een stoompan. Aan dit recept dat we ontvingen via het Bureau voedselvoorlichting voe gen we een persoonlijke opmerking toe: in de Japanse krijgsgevangenkam pen maakte men een soort roggebrood waarschijnlijk van in koffiemolens ge malen mais. Het deeg werd gekookt in ronde bischuitblikken. Al dat gedoe van broodjesvormen en in zak jes gaarkoken was niet nodig. Het kneden van de ingrediënten is overi gens een vieze bezigheid. Als het resultaat maar goed is. Vraag: Hoeveel is de kinderbijslag voor 1 kind? Antwoord: De kinderbijslag voor een kind over het eerste kwartaal 1972 bedroeg 155.22. Vraag: Waarom noemt men een be paald concertwerk van Bach het 2e Brandenburgse concert? Antwoord: In 1721 droeg J. S. Bach zes concerten op aan de Markgraf von Brandenburg. Deze concerten werden gecomponeerd tijdens het verblijf van Bach aan het hof van Anhalt Cothen. Deze instrumentale werken werden ge schreven jelk voor een andere combi natie van strijkinstrumenten met con tinuo achtergrond. Als u donderdag hebt gekozen voor de FBI-film van de TROS, is u een vreemd Bericht uit de Samenleving ontgaan. De VPRO signaleerde de Hagenaar Van Nelfen tijdens zijn twaalfde dag van hongerstaking voor het gebouw van een verzekeringsmaat schappij in Ede. Hij claimt schadever goeding voor een hem overkomen on geluk. maar de heren van de verzeke ring geven geen cent omdat het man kement aan zijn rug een ziekte zou zijn. Vraag: kan men in zo een geval niet bij de een of andere instantie in hoger beroep gaanMerkwaardig wa ren de verschillen in mentaliteitsui ting tussen het lakonieke en zich op de vlakte houdende verzekeringsperso- neel en vrouwen uit de buurt die bang zijn dat de Hagenaar er onder- doorgaat. Het leek wel of er spreek woorden in beeld werden gebracht. En u nu maar raden welke. Alljtülli, de met de bronzen roos be kroonde Finse inzending naar het festival van Montreux, bevatte m ver gelijking met de Mounties-shoio in derdaad veel meer visuele humor, waarbij het gesproken woord vrijioel overbodig is. Maar een aantal grap- pen waren toch ook wel aan de goedkope kant of uit de oude doos. Ook de tweede aflevering van Ver dwijnende Wereld was een interes sant verslag van een in hun cultuur bedreigde Indianenstam, de panares in Venezuela. Het spreekt mij wel aan, dat er nog mensen zijn die het bezitten van geld lang niet zo aan trekkelijk vinden als het schommelen to Radio vandaag HILVERSUM I KRO; 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 07 (S) Badlnerie; klass.- en semiklass.muz. <7 30 Nws; 7.41 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8 41 Moeders wil ls wet 9.40 Schoolra dio. 10 00 Aubade klass.muz. <10.30 Nws.) 11 00 V.d. zieken. 11.55 Med. 12.00 <S) Van twaalf lot twee gevar. progr. (12.22 Wij van hel land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41 Echo: 13.00 Raden maar. 14 05 Schoolradio. 14.30 <S> Interlokaal op vrijdag muzikaal mlddagmag. (15.30 Nws; 16 00 Vraaggesprek met een bekend neder- lander) 17.00 Zonder grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 <S) Metropole Ork. 17 25 V.d. kinderen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18 00 Vakantietoeslag licht progr. P.P.: 18.19 Ultz. van de P.S.P. KRO: 18.30 Nws. 18 41 Echo. 18.50 Verkenning inf. progr. 18.58 Marktber 19.00 (S) Eigen Fabrikaat; lichte muz." uit KRO-produkties. 20.00 In antwoord op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 Korte Arabesken: voordracht. 22.25 Overweging. 22 30 Nws. 22.38 Den Haag vandaag. 22.50 (S) Zomergoal! sportprocr. met veel muz. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws 7.11 Ochtcndgymn. 7 20 Dag met een gaatje. (8.00 Nws; 8.11 Radio journaal; 8.30 De groenteman.) 9.00 (S) Klass. gramm.muz. 9.35 Waterst. 9 40 (S) Speelmuz. van deze eeuw. 10.00 V.d. kleu ters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00. Nws.) 11.30 (S) Vingervlug: klass. en mod. kamer- muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Blik op de wereld een progr. over ontwikkelingswerk. Overheldsvoorl. 12.30 Ultz. v.d. landbouw. NOS: 12.40 (S) Lichte gramm.muz. 12.50 Recht en slecht, praatje. 13 00 Nws. VARA: in een hangmat. En het bezitten P natuurlijke tevredenheid, zoals o Is zoekers dat bij deze Indianen hi lir geconstateerd, is een gesteldheU in de geciviliseerde wereld zo als verdwenen is en waarop je heimwee jaloers mag zijn. En toi de moderne beschaving ook de w res te pakken krijgen en du?ing^ er het loslaten van hun cultuur, mentator Jan Roelands zei: 'Ze ben de boom van goed en kwadfie niet ontdekt'. Maar dat zal dan gebeuren. De TROS heeft lefhebbers van '[U onderhoudende verhaal getractee\ een goede aflevering uit de FBI ,]x en op Liefde op z'n Amerikaans i je voor een dergelijke iefde voelt, ben je dan anti-Amerikfo Parallel met de love story liep b VPRO ook een Amerikaanse how, ï- ter bezet met veel meer t( n Johnny Carson and his Sun Scandals, uitsluitend verzorgd :d artiesten boven de vijfenzestig, tfn te weliswaar oppervlakkig amusei maar de oude garde demonstri soms formidabel vakmanschap. bijvoorbeeld Billy Gilbert, de ta\ >a ser met springtouw, Gloria Swa zingend en met een Chaplin-imi stuk voor stuk de musici van] orkest en natuurlijk ookwijlen dein te Louis Armstrong. Is er met l meer zo piep, maar wel top zir Nederlandse artiesten niet eenfpi een show te maken? 13 11 Act. NOS 13.25 Toerismo toerü S- inf. uit binnen- en bultenl. 12.55 Nol ji '72 impressie van het amusem.park Tit Kopenhagen. 14.25 Spiegel van Dull r.' lnf. en muz. uit de Bondsrepubliek 14 55 Ruimte radiomag. met gewijde lezingen en een korte overdenking. e 16.00 VPRO-VriJdag: lichte muz rer terv comm., ber. en telcf, reacties. Nws 17.55 Med.) <18.00 en 20.00 Nws.) NOS 20.30 (S) uit de Barok VARA: 21.00 <S) Festii Besancon 1971: klass.muz. 22 30 (S) trio met sol. 22.55 Med. 23 00 Nws 23.1 23 20 (S) Stelerischer Herbst 197". mod. 23 55-24 00 Nws. TV vandaag Van een correspondent ZWOLLE 'Bescherming Bevolking' heerft donderdag ln bussen en ambu lances bijna tweehonderd patiënten verhuisd van het oude uit 1884 daterende ziekenhuisgebouw, naar het nieuwe Sophiariekenhuis, dat 591 bedden telt en negentigmiljoen gul den heeft gekost. De verhuizing verg de de inzet van omstreeks tweehon derd mensen. De BB kreeg hulp van GG en GD en Rode Kruis. NEDERLAND I NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal EO 19.05 Koorzang: geestelijke liederen 19.30 Nader bekeken 19.50 Tenslotte 20.00 Journaal AVRO 20.20 Politiek interview 20.30 The Goodies film 21.00 Alleen de zon was getuige, Thriller uit 1959 22.55 Journaal VR. 16-5-72 NEDERLAND II NOS 18.45 De Fabeltjeskrant 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor een briefkaart op de eerste rang 20.00 Journaal 20.21 Brandpunt 21.20 De Smokkelaars (2) 22.50 Uit de kunst 23.20 Journaal 23.25 Den Haag vandaag DUITSLAND I 10.00 Nws. 10.05 Journaal van gisteravond. 10.30 Kontraste. 11.15 Herr auf Schlos» Brassac. speelfilm. 12.50 Intern, persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15 50 Journaal. 15.55 Muzikale rep. 16.40 V.d. kinderen. 17.10 Szene 72. 17.55 Journaal. HILVERSUM III NCRV: 7.00 Nws. 7 02 Zing, zing, lichte vocale muz. <8.00 Nws.) NOS Nws. 9.03 De Jan Corduwener Show, o.a. Europese Pop Parlement. 10.00 10.03 De Eddy Becker Show. 11.00 Nws, De Vincent van Engelen Show VPRO Nws. 12.03 The Joe Bow Show. 13.00 13 03 Frtix Mcurders Show. NOS 14 (X 14.03 De Herman Stok Show, met o i Tien LP's. 15.00 Nws. 15.03 De Hug Gelderen Show, met o.a. Ned. Top 16.00 Nws. 16.03-18.00 Top-30. Nws.) BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 sem.muz. 12.15 Kleinkunstkron. 12 50 Bi persoverz. 13.00 Nws, wcerber en tc genda. 13.20 Lichte muz. 13.55 Bet 14 00 Nws. 14.03 Operette-aria's. 15 00 15.03 Lichtmuz.progr. 16.00 Nws en bei 16.10 Operette- en muslcal-muz. 17.00 1 med. 17.10 Lichte muz. 17.55 Weegscha 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.3** wijs wezen. 18.45 Sportmag. 18.55 Tl ken. 18.57 Amusem.muz. 19.00 Nws Aansl.: lichte muz. 19.40 Keurig 19.45 Boekbespreking. 20.00 Klass.mui Nws en De zeven kunsten. 22.20 Casin 23.00 Magie en mystiek. 23.40-23.45 Reg progr. NDR: 18 00 Sport 18.31 18 45 Zandmannetje. 18.55 Nordschau 19 26 Klelnstadtbahnhof. 19.59 Progr. WDR: 18.00 Nws uit Noordrljn-Wesl 18.10 Kleinstadtbahnhof. 18.40 Hier und I ic. 19 15 V.d. kleintjes. 19.25 Pater Br 20 00 Journaal en weerber. Reisweerber weekend. 20.15 Cultureel mag. 21.00 Rit Bonn. 21.25 Der 7. Slnn. 21.30 FBI unbequeme Zeugin, misdaadfilm. 22.15 naai en weerber. 22.30 Doe. progr. Journaal. DUITSLAND II 11 05-11.40 Testproduktle wiskunde: n, graal berekening (3). 16.30 Bezaub •leannle. 16.55 Elternschule, serie ultz. Ui Rclsewetier. 17.30 Nws en weerber. Sportinf. u 18.03 Act. cn muz. 18.35 MUnchoner I hogen 19.10 Rep. van bultenl. corr. Nws, act. en weerber. 20 15 Fllmrep. A nws ln het kort. 21.15 Muzikale quiz. Dagboek uit de R.K. Kerk. 22.30 AW chen XV. ungelbst. cersle resultaat Nws. weerber cn comm. 22.50 Relsee 22 55-ca. 23.40 Fllmnws. DUITSLAND III NDR 19.00 Geographische Strelfzuge, serie 6)19.30 Schaltplan des Gelstes (6). Journaal en weerber. 20.15 Fllmpl 21.00-21.45 Fllmrep. en meningen. DUITSLAND III WDR 8.20-8.50 Schooltelevisie. 18.30 Wandern und Bergsteigen (11), cursus. 18.45 Blelb Jung mlt Schwunf TV-gymn. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Joegoslavische werknemers. 19.15 LU rum. 19.45 Nws uit Noordrijn-Weet 19.55 Comm. 20.00 Journaal en w« 20.15 Llebclel, speelfilm. BELGIE (Frans) 18.05 Nws. 18.10 Gilles, Mentor el SI drap. jeugdserie. 18.25 Gesprekken mei stenaars. 18.55 V.d. kleuters. 19.00 Dam un arc-en-clel (12). 19.30 Waalse act Weeroverz. 19.45 Journaal 20.10 Tlp« weggebruikers. 20.15 Intern, act.mag. Le Pigeon, detective film. 23.15 Journal BELGIE (Nederlands) 18.25 Graven naar het verleden (IS) cursus. 18.55 Fabeltjeskrant. 19.00 R.KJ dienstige ultz. 19.30 Progr. overz. kon week. 19.40 Wcerber. 19.45 Journaal. Panorama. 20.55 De Torero's, lachfilm. Cultuur en beschaving (12 serie ultz. Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 14