Sols: 'witte' jenever taakt de opmars Amsterdamse beurs nieuwe koers varen gaat utoriteiten hebben een oog voor roblemen juweliers Internatio-Müller wil uitbreiden Shell leent f 150 min. Opgaande lijn zet door bij v. Kempen en Begeer tans oorlog in buitenlandse whiskies j Stork-Jaffa F) 35 man weg Riva verwacht dit jaar gelijke winst PLEM staat voor grote investeringen Ca. 200 nieuwe arbeids plaatsen in Kampen Aantrekkelijke propositie Amsterdams Belegging Depot Van Dorp en Co op hippe toer Mij. 'Zeeland' komt met derde carferry DOW JONES INDEX Hoge bouwactiviteit beïnvloedde Delta Baksteen gunstig Amerikaanse goederenmarkten Grofsmederij leed f 0,5 min verlies WALL STREET SLUIT HOGER iUW/KWARTET DONDERDAG 15 JUNI 1972 Financiën Eriinomie Tl.» KI7 UW-VENNEP Het aandeel van de binnenlandse 'witte'-dranken irnamelijk jonge en oude jenever en vieux) op de Nederlandse kt is de laatste tijd aardig stabiel. Een verdere groei zit er nau- meer in nu het nieuwtje er af is. In de beginperiode beliep aandeel van de 'witte' dranken zo'n 20 pet. Hier is in 1971 wat van mr. W. A. Steenstra Toussaint. van de raad van bestuur van de Distilleerbedrijven Erven Lucas in een toelichting op het jaarver- 1971. Hij merkte op, dat in listening tot de ontwikkeling bij witte' vaderlands gedistilleerd, de incurrentie in buitenlands ge- ird met name van Schotse ies, steeds grotere omvang be- aan te nemen. Importeurs, gros- en detaillisten kunnen op het ge prijsniveau nog nauwelijks kosten dekken. 'De handel is zich met de buitenlandse whisky rot af te snijden', zo zei de heer istra Toussaint. KOSTE MIDDENGROEPEN weten nu ook', aldus de heer istra Toussaint, ten koste van groep de 'witte' dranken hun taandeel hebben verworven, nl. roste van de zgn. middengroepen merken. De sterke merken heb- elatief weinig last gehad van de nst van het goedkope 'witte' ge leerd. merken met een goede verkoop- lisatie zijn gewoon doorgegroeid, inde een graantje te kunnen meepikken heeft Bols een van haar kleine jen ever merken zonder vertica le prijsbinding geleverd aan de eigen winkeis (o.a. Gall en Gall) en ook wel aan andere detaillisten. Bols momenteel een 150 eigen slijterijen is niet van plan de verticale prijsbinding op te geven. Wel is het prijzen en -kortingsysteem per 1 jan. j.l. veranderd om tot betere marges te komen. Naar een verdere uitbreiding van het eigen winkelappa raat wordt niet gestreefd. Ten aanzien van franchising wordit een terughou dend standpunt ingenomen. 'Ons streven', aldus mr. Steenstra Toussaint, 'is er vooral op gericht zo sterk mogelijke merken te creëren. Dit ook om, als het eens zover mocht komen, een eventuele entrée te heb ben naar de levensmiddelenzaken. Met het oog op een mogelijke structuur wijziging in de gedistilleerd handel heeft Bols al de stap gezet naar diversificatie via de wijn- en aperi tiefsector. OMZET Bols (80 pet. produktie en 20 pet. handel) heeeft in 1971 (incl. ac- syns) een omzet aan derden geboekt ectie Ed. Goudsmit in jaarverslag: iTERDAM De directie van de N.V v/h Eduard Goudsmit (groot- lel in horloges en sieraden) begrijpt niet, dat autoriteiten en ook erleden zo weinig aaridacht schenken aan de moeilijkheden van juweliersbranche als gevolg van diefstallen, overvallen e.d.. De •ijfstak heeft vele jaren hoge bedragen aan weeldebelasting op- acht, zo schrijft zij in het jaarverslag. merkt wordt, dat het aantal ruit- igen en inbraken zodanig is toe- men dat het makelaarskantoor, hoofdzakelijk de assuranties voor uweliersbranche verzorgt, genood- was naar een nieuwe verzeke- naatschappij uit te zien. De En- maatschappij, die men uiteinde rand, stelde aanzienlijke hogere aan de beveiliging dan voorheen de andere maatschappijen waren igd. d Goudsmit heeft over 1971 een solideerde n^tto-winst van 1.000 behaald, tegen 622.000 in Ondanks niet onaanzienlijke stij- van de omzet (met 12 pet) en de ECHT Bij Stork-Jaffa in cht, werkmaatschappij van het i F-concenn, zal het aantal arbeids- IJ tsen in de loop van dit jaar met moeten worden verminderd tot aldus de VMF in een communi De inkrimping betekent voor 16 ontslag. De rest van de inkrim- kan via natuurlijk verloop wor- opgevangen. inkrimping van de personeelsbe- ing is het gevolg van een rationa le van het huidige produktiepro- Inma waarin de diversiteit wordt «Jminderd. Anderzijds zal een nieu- produktie aan het leveringspro- nma van Stork-Jaffa, een machine- lek. worden toegevoegd, aldus het ununiqué. De vooruitzichten voor bedrijf, dat tot begin van het end jaar redelijk van orders is Rien, zijn goed, aldus de VMF. t >tich- nden ilaats missie van de Raad voor de ordering van Internationale han- van de Chinese Volksrepubliek zal 15 tot 24 juni een bezoek aan ierland brengen. De groep zal con- len leggen met het Nederlandse rijfsleven. minister van economische zaken (t aan het Centraal Instituut voor ustrie-Ontwikkeling de opdracht even tot het instellen van een «zoek in het herstructureringsge- Zuid-Limburg, in het bijzonder metaalindustrie. European-American Banking Corp. New York, eigendom van zes Euro- banken, waaronder de Amro- heeft toestemming gekregen het openen van een kantoor in Angeles. Griekse scheepsmagnaat Onassis met de industrieel Andreades 'en teneinde een concessie voor winstgevende olieraffinaderij te rukken aan zijn aartsrivaal, eepsmagnaat Niarchos. De raffina- ij is al lange tijd aanleiding tot bittere strijd. van 346 (293) min. De vennootschap droeg in Nederland voor 60 min aan accijns af. Tot de stijging van omzetten en resultaten (de nettowinst nam toe van 14,2 min tot 15,6 min) droegen zowel de ondernemingen in Nederland als in het buitenland bij. Het boekjaar ken merkte zich verder door een regelma tige groei en versterking van de posi tie van de onderneming. 'De omzet van het concern ondervond in het eerste kwartaal de gevolgen van voorverkopen in enkele landen (o.a. Duitsland) aan het einde van 1971. De laatste tijd manifesteert zich echter weer een stijgende tendens. Vertrouwd wordt dan ook, dat het concern dit jaar een verdere groei zal kunnen toenen. De meeste landen waar Bols dochter ondernemingen heeft, hebben bevre digend tot de resultaten bijgedragen. Een uitzondering vormt Argentinië. Het procentuele aandeel van de doch ter in dit land in de exploitatiewinst is nl. t.o.v. 1970 met de helft gedaa'd en is thans nog van geringe beteke nis. De bijdrage van de export uit Nederland aan de concernresultaten nam toe. De inkomsten uit exploita ties in samenwerking met partners waren echter lager, o.a. als gevolg van de dollarkwestie. INVESTERINGEN De investeringen zullen dit jaar ca. 20 min belopen. Mede ter consolide ring van kortlopende kredieten heeft Bols in de loop van 1971 25 onders hands geleend tegen 8,5 pot. Voor de nu bestaande plannen bestaat geen behoefte aan aanvullende middelen. Bols keert dit jaar, zoals gemeld, 3,60 per aandeel van 10 uit (v.j. 3.60 w.v. desgewenst 0,50 in agio- aandelen). Volgens de heer Steenstra Toussaint wil Bols geen bepaalde po licy maken van de uitkering in aande len. Een basisverbreding met andere produkten wordt momenteel niet overwogen. Wat de overnemingen be treft is Bols thans bezig 'alles even op een rijtje te zetten. Wij willen ons aan deze activiteiten niet vertillen'. Het marktaandeel in Nederland blijft stijgen. AMSTERDAM De resultaten van Riva (autohandel) in de eerste vijf maanden van 1972 hebben op hetzelf de niveau gelegen als die van dezelfde periode van 1971. De autoverkoop bleef iets achter. De omzetten van de andere afdelingen vertoonden een zo danig stijging, dat de voortgaande kostenstijgingen opgevangen konden worden. Indien op economisch terrein op korte termijn geen belangrijke wij zigingen optreden, mag worden ver wacht dat het winstsaldo over 1972 ongeveer gelijk zal zijn aan dat van 1971, zo is in de jaarvergadering mee gedeeld. Het bestuur zei desgevraagd dat men vooralsnog niet van plan is over te gaan tot versterking van het eigen vermogen door een aandelenemissie. De winstinhoudingen en de te krijgen kredieten zijn op het ogenblik toerei kend, ook al heeft men nogal wat financieringsbehoeften door de snelle groei van het leasing-systeem. Op het gebied van leasing acht men zich thans één der grootsten in Nederland. Ook de grotere bedrijven beginnen meer en meer over te gaan tot het leasen van hun wagenparken. ROTTERDAM Op vrijdag 23 juni zal de inschrijving openstaan op een 150 min 7.75 pet obligatielening ten laste van de Shell financieringsmaat schappij. Deze 20-jarige lening wordt onvoorwaardelijk gegarandeerd door Shell Petroleum. De koers van uitgif te zal op woensdag 21 juni worden bekendgemaakt. Officiële beursnote ring zal worden aangevraagd. Fin-esses Vlissingen Scanaustral. een groep van Scandinavische rederijen, zal de haven van Vlissingen opnemen in het vaarschema van de dienst Australië- Europa. Scanaustral heeft voor deze dienst momenteel vijf grote, moderne roll on-roll off-schepen in aanbouw. De schepen hebben een capaciteit van 21.500 ton laadvermogen en een leng te van 207.34 meter. Op de thuisvaart naar Europa zal een op de twee schepen Vlissingen aandoen. Zoals de vaar schema's er thans uitzien kan het eerste schip in november-december '72 in Vlissingen worden verwacht. ADVERTENTIE bruto-winst (van 1.24 tot 1.34 min) verhinderden de voortdurend stijgende kosten een beter resultaat. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 5 pet in contanten plus 5 pet in aandelen uit de agioreserve. Toenemende dreiging Het is de directie van Goudsmit on langs gebleken dat voor diverse grote re juweliersbedrijven zeer moeilijk een weg te vinden is om deze te doen - overnemen door een andere juwelier. Veelal ontbreken de nodige financie ringsmiddelen. Het gevolg hiervan is, dat er een toenemende dreiging is ontstaan, dat befaamde juwelierszaken door kapitaalkrachtige outsiders wor den opgekocht. Dit kan een bedrei ging voor de gehele juweliersstand gaan betekenen, zeker als deze outsi ders zich niet zouden houden aan de tot dusverre in de branche gebruike lijke normen en wijze van distributie. Om het vakbelang te dienen en tevens de belangen van de onderneming vei lig te stellen, heeft Goudsmit enkele juweliersbedrijven in eigen beheer ge nomen, o.a. Kan in Amsterdam. Ook is opgericht de EGAM (Eduard Goudsmit Advies Maatschappij). Voor de financiering van deze nieuwe acti viteiten zijn in 1972 de langlopende leningen uitgebreid met 1.4 min en is onderhands 100.000 aan aandelen geplaatst tegen een koers (ex divi dend) van 125 pet. De directie ver wacht door de nieuwe deelnemingen de resultaten te kunnen verbeteren MAASTRICHT De Provinciale Limburgse Electriciteits-Maatschappij zal in de komende vijf jaar, dus tot en met 1976, rond 550 miljoen moe ten investeren. Uit de cash-flow van die zelfde jaren zal de beschikking worden verkregen over rond 350 miljoen. In 1971 werd 6,4 miljoen geïnves teerd in de produktiesector en ƒ53,8 miljoen in het distributiebedrijf. Bij een cash flow (winst plus afschrijvin gen) van 65,3 miljoen betekent dit dat de investeringen volledig uit ei gen middelen konden worden gefinan cierd. De omzet beliep 173,3 (149,4) min. De verkoop bedroeg 2.731 (2.566) KW. Het bedrijfsresultaat vóór afschrijvin gen was ƒ5.4 (1,6) min. Voorgesteld wordt een dividend van 7.5 pet. KAMPEN 'Kunz en Co. Holzwer- ke'. gevestigd in Gschwend (bij Stutt gart) in Duitsland, heeft besloten in Kampen een dochterbedrijf te vesti gen. waardoor in deze plaats ca. 200 nieuwe arbeidsplaatsen worden ge creëerd. De minister van economische zaken heeft, gezien de verslechtering van de werkgelegenheid in Kampen, laten weten dat hij medewerking aan deze vestiging zal verlenen door toe passing van de investeringspremiere geling. 'Kunz en Co', houdt zich bezig met de vervaardiging van met kunststof be klede spaanplaten. In West-Duitsland heeft het bedrijf een tweetal fabrie ken en voorts zijn er in andere Euro pese landen deelnemingen in bedrij ven. Dc vestiging in Nederland acht de directie interessant in verband met de hier aanwezige houtaanplantingen. Koop één of meer participaties Amsterdams Belegging Depot via uw bank (koers 189.-). U wordt dan mede-eigenaar van een internationale aandelenportefeuille van 85 miljoen. De participaties zijn officieel ter beurze genoteerd. Ons adres: Keizersgracht 706, Amsterdam, tel. 020 - 6 76 61. Vooral belangstelling voor buitenland ROTTERDAM In de naaste toekomst zullen de bedrijfsactiviteiten van Internatio-Müller (handel, diensten, installatie en fabricage) ver der worden uitgebreid. 'Hierbij zullen wij zeer zorgvuldig te werk gaan, waarbij onze belangstelling meer naar het buitenland gaat', aldus de heer H. Stout, president van het presidium van de raad van bestuur in een toelichting op het jaarverslag. Zoals gemeld, steeg de geconsolideer de netto winst in 1971 van 28.2 min tot 31.6 min bij een 150 min lagere omzet van 2.25 miljard. Per aandeel van 20 nam de winst toe van 6.93 tot 7.76. Voorgesteld wordt het dividend te verhogen van 18 tot 19 procent. De overblijvende winst van 16 miljoen zal aan de reserves worden gevoegd. Bij de netto winst is rekening gehou den met de kosten van enkele reorga nisaties, alsook met voorzieningen we gens enige afvloeiingsregelingen. Deze voorzieningen komen 'in de buurt van de 5 min, waaronder ook de rege lingen met de uitgetreden leden van de raad van bestuur'. Nadere informa tie over het ontslag van de drie directieleden en het bedanken van één commissaris begin maart iq de publiciteit gekomen kon de raad van bestuur niet geven. 'Dit is geheel DEN HAAG Van Dorp en Co groothandel in kantoorbehoeften acht zich niet opgewassen tegen de prijsconcurrentie uit Oost-Europa en heeft zich daarom toegelegd op 'eigen tijdse' artikelen, die de jeugd en de rest van het publiek aanspreken. Deze artikelen zijn bijv. notitieblocs en - boekjes in ongewone maten en in aantrekkelijke uitvoering met hippe kleuren, e.d. Dit heeft het bestuur in de jaarvergadering verteld. Oorzaak van de te sterke concurrentie is volgen sde directie, dat de Oostblok landen niet met calculaieprijzen maar met 'politieke' prijzen opereren. De omschakeling bij Van Dorp heeft geleid tot een rendementsverbetering in de fabriek, een verbetering, die zich ook in 1972 voortzet. De gang van zaken bij het produktiebedrijf is niet ongunstig. Het bestuur handhaaft zijn verwach ting, dat het resultaat over 1972 gelijk zal zijn aan dat van 1971. Dit houdt toch al een verbetering in, omdat over 1972 niet de bijzondere baten te verwachten zijn, die zich in 1971 heb ben voorgedaan. Doorlopende notering voor alle fondsen zekere doorstroming van leden wense lijk is, zodat het percentage actieve leden hoog blijft. Iemand, die in de toekomst lid wordt zal uiterlijk zes maanden na afloop van het jaar, waarin hij 65 wordt, moeten uittre den, terwijl een afvloeiingsregeling is ontworpen voor een bepaalde catego rie huidige leden van 67 jaar en ouder (die echter niet verplicht wor den weg te gaan.) Deze regeling wordt tevens ingevoerd om het aantal hoeklieden te beperken, want de com missie geeft de voorkeur aan sterke 1 er. v. d. Effectenhandel landelijke organisatie Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Vereeniging voor den Effectenhandel zal bin nenkort gaan functioneren als landelijke organisatie voor het gehele effectenbedrijf in Nederland, waarbij de thans bestaande Nederlandse Organisatie van het Effectenbedrijf kan worden ontbonden. Leden van de Vereeniging kunnen dus ook handelaars worden, die nu lid zijn van de Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie alsmede van de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam. Dit is een van de voorstellen, die de Commissie Herziening Beursstructuur heeft gedaan aan het bestuur vah de Vereeniging voor den Effectenhandel. Een belangrijke verandering, die de commissie voorstelt is verder een doorlopende notering voor alle fond sen. Hoe langer hoe meer werd het als een bezwaar gevoeld op de beurs dat fondsen op de lokale markt, die regelmatig in de belangstelling staan, pas om 12.15 uur, dat is drie kwartier na aanvang van de officiële handel, een eerste notering krijgen. De commissie wil nu, dat bij de lokale fondsen de eerste notering, die tot stand komt als openingskoers zal gelden of dat nu om 11.40 uur of bijv. 12.30 uur is. (Bij de hoofdfondsen komt altijd al bij het begin van de handel om 11.30 uur een openings koers tot stand). Het zal in het ver volg mogelijk zijn, dat in dc lokale markt meer dan twee noteringen per dag tot stand kunnen komen. HOEKLIEDEN Een andere belangrijke wijziging op de beurs zal zijn, dat één bedrijf niet langer meer zowel commissionair als hoekman kan zijn, wat nu nog wel is toegestaan. De leden van de Vereeni ging worden in de toekomst onder scheiden in drie categorieën, nl. com missionairs, commissionairs, die te vens bankier zijn en hoeklieden. (Met de laatste categorie wordt,' zoals be kend bedoeld de handelaar, die voor namelijk in één fonds handelt). De consequentie van deze duidelijke splitsing is, dat hoekmansbedrijven na een overgangstermijn geen eigen par ticuliere cliënten zullen mogen bedie nen. Deze overgangstermijn zal zo lang. zijn, dat particulieren, die de vertrouwensrelatie met hun adviseur verbroken zien, de gelegenheid krij gen hun belangen elders onder te brengen. De commissie vindt het nodig, de ontplooiing van sterke hoeklieden te bevorderen. Bij de actieve fondsen zullen meer hoeklieden per fonds kunnen blijven bestaan, maar voor andere fondsen zal te zijner tijd vol staan worden met één hoekman. LEEFTIJDSGRENS De commissie is van mening dat een Vereeniging wordt Vereniging AMSTERDAM De nieuwe structuur van de Amsterdamse beurs be'ekent het einde van de antieke naam van de organisatie van handelaars, nl. 'Vereeniging voor den Effectenhandel.' De commissie, die de beursstruc tuur herziet heeft, de huidige spelling volgens, een 'e' en een 'n' laten vallen uit de naam. waarna overblijft 'Vereniging voor de Effectenhandel.' ROTTERDAM Het overleg over de vervoersverwachtingen op de route Hoek van Holland-Harwich heeft tot resulaat gehad, dat de Stoomvaart Mij. 'Zeeland' met de Britse spoorwe gen tot overeenstemming is gekomen over het in de vaart brengen van een derde carferry ter vervanging van een van de conventionele schepen. De Britse spoorwegen zullen de order voor de bouw van het autoveer plaat sen. De ontvangsten van de maatschappij stegen in 1971 met ƒ3,4 min, wat in Conso, H»ihurst vergelijking met 1970 een verbetering uom Tar cm-m betekent met rond 13 pet. De kosten ""f*?.., namen met ruim 3 min of 15 pet Mass Ferguson toe. Na afschrijvingen en belastingen Nat Resources kapitaalkrachtige marktpartijen. Nieuw in de beursstructuur zal ook zijn dat de voorzitter van de Vereeni ging een fulltimer zal zijn, die geen lid van de Vereeniging voor den Ef fectenhandel mag zijn. Overigens zijn de voorgestelde wijzigingen niet als een definitieve afronding te beschou wen. Het is een begin, een werkbasis voor de toekomst', zo zei de heer J. C. van Marken, de huidige voorzitter van de Vereeniging in een toelichting. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch effectenverkeer kwamen gisteravond de volgende koersen tot stand. AKZO (71.60» Hoogovens (78.30) Kon. Olie 119.20-119 40 (118.60) Philips 52.20-52.30 (52 20) Unilever 137.80 (137.00) KLM (117.50). Koersen in Montreal Canada Kund 12/(1 21% b 64 66 10'. 14'. 14»; 16'.; 14/6 22 65 15L 10% 16% 14% 7.72L (617.600), waaruit een dividend van 15 (13) pet wordt voorgesteld. Hier van is in januari 1972 reeds 6 pet als interimdividenduitgekeerd. In het licht van de geringe vervoers- toenemüig op de route Hoek van Holland-Harwich, de lagere vervoers cijfers van de containerdienst in de eerste vier maanden van 1972 en de kostenontwikkeling, verwacht de di rectie dat de exploitatieresultaten van beide diensten over 1972 enigermate bij die van 1971 zullen achterblijven. Idem Warrants Indust. Sporen lllll. Obi. Mods 12 juni 936.71 245.83 106.21 74.34 404.1 13 juni 938.29 245.43 105.51 74.29 404.3 14 juni 946.79 244.74 105.48 74.33 403,0 Aand. Obl. Tot. U. L. 12 juni 13.390 19.570 1.736 648 713 13 juni 15.710 18.680 1.742 667 694 14 juni 18.320 22.170 1.765 887 542 MAASTR1CHT/ZALTBOMMEL Het jaar 1971 heeft zich gekenmerkt door een hoge activiteit in de bouwin- chicmjo dustrie, dus ook op Delta Baksteen Tarwe 13 6 Unie, zo schrijft de directie in het juli 142% jaarverslag. De omzet nam toe van -£Pt. 144% 11,8 min tot ƒ12,6 min. De winst daalde van ƒ781.000 tot ƒ759.000. Maia Voorgesteld wordt een dividend van j"1' 10 pet. Over de periode van 1 april dec - 123,* 1969 tot en met 31 december 1970 (21 maanden) werd 17 pet uitgekeerd. Haver In februari 1972 is in de baksteenin- dustrie een tweede saneringsactie be- dec 70 gonnen. Verwacht wordt, dat dit plan met succes bekroond zal worden, zo- suu|lBboneD dat in de loop van het jaar meer „pt. 348% evenwicht zal ontstaan tussen afzet en aug. 337 produktie. Wanneer de marktsituatie niet belangrijk verstoord wordt, ver- Winnipeg wacht Delta een iets gunstiger resul- taat over 1972. okt! lOO'Vb - Gedaan; b Bieden; L Laten; t> Num. een zaak van commissarissen', aldus de heer Stout. Wel werd nog verklaard dat twee leden van de huidige raad van be stuur de heren Stout en R. O Huisingh over enkele jaren gepen sioneerd zullen worden. De raad van commissarissen zal in het tweede half jaar van 1972 een nieuwe topformatie bekend maken voor een bestuur 'dat er zijn mag'. Over de gang van zaken in 1971 werd meegedeeld dat Internatio-Müller te genvallers heeft moeten incasseren De structuur van de onderneming zorgde er echter voor, dat door sprei ding van de activiteiten die tegenval lers konden worden goedgemaakt. Het resultaat in de eerste vier maan den van dit jaar ligt 'op enkele tien tallen guldens na' op hetzelfde niveau als in dezelfde periode van 1971. Voor dit jaar verwacht de raad van bestuur ongeveer een gelijk resultaat. De in vesteringen zullen dit jaar ongeveer 45 min bedragen. In een voorstel tot statutenwijziging wordt de functie van hoofddirecteur ingevoerd. Aan deze hoofddirecteuren zal de leiding van de eigenlijke bo- drijfsactiviteiten worden toever trouwd Voorts wordt voorgesteld in de statuten de mogelijkheid te schep pen een aandeelhouderscommissie te benoemen. 100* 100b 99'.L lull okt. dec. 109% 111%L lllb 109% UI lllb Lllnzaad lull okt. 276% 274% 2S0 275% b Katoen lull okt UIU NEW YOKK 37.97-38.05 33.22-25 30.48 38.67-65 33.52 30.40 Cacao Loco G Loco B lull sept. 31% 30 26,95 27.55 31% 30". 27.25 27.79 Wullops loco mei 122.5on 122.50n 122.0.123.50 122 00-123.50 suiker cootr. li loco 7 00 lull 6.98»6g sept. 7.01-02g 6.75 6.68-TOg 6.72-74g Koper lull sept. 49.25 49.85 49.55 50 10 172-177L 171%-176%L ANTWKHPKN juni lull aug. 130n 130n 130n 130n 130n 130n Wollups ]unl lull aug. BOUBAIX 15.30L 15.15L 15.15L 15.30L 15.25L 15.15L Metalen en LONDEN f per t«n na inco ld. 3 mnc 1447-1448 1455-1456 1443-1444 1452-1453 Koper loc ld. 3 mnd 410-410',4 417%-418 4UU-412 4181,4-419 Lood loco um. sera 120%-121 120-*»-121 120%-120% 120%-121 Zink loco ld 3 mnc 143%-% 146%-147 143-143 U 146%-147 LEIDEN Hoewel de Kon. Ned. Grofsmederij in het jaarverslag over 1970 nog een gematigd optimisme uit- NEW yoKK sprak, gezien de toen aanwezige order portefeuille, werd het tweede halfjaar acf industries 1971 gekenmerkt door een teruggang van de orderontvangst, waardoor op AiumcoofAm verschillende plaatsen onderbezetting American Brands ontstond. Als gevolg hiervan en van Am can 13/6 14/6 42'. 43% 16', IS7* 2D- 30 51 52% 49 'l 47% 28'; 2S'fc 34% 35% 26'; 28 >4 29'; 28'/. ontstond een lager resultaat. Tegeno- Am MetaI climax ver een winst in 1970 van 50.000 Am Motors staat een verlies in 1971 van artndT?,ef 1#-^ 501.000. Voorgesteld wordt opnieuw Ampex het dividend te passeren. Over 1969 Anaconda werd nog 7 pet uitgekeerd. SSLm In verband met het begin 1974 weg- A,Unt Rlchn,I<1 vallen van het overgrote deel van de winstgevende blokvormenorders zijn Boeingem studies gemaakt over herstructurering Burlington ind van het bedrijf. Reeds eerder werd bekend gemaakt dat ca. 150 man cJünese zullen moeten afvloeien. Zonder sa- chase Manhatten menwerking met derden zal zelfs een £hesap and Ohio 41% 7"'» 7% 19% 19% 20% 21* 56'. 5714 43 42V, 29% 30 21% 21% 34% 34% dig zijn. Per 1 juli 1972 zal het aantal coigaie-Paimoiive personeelsleden gedaald zijn tot 480 Colt industries r'nmmnnv Brllc man Commons* Edison Cons Edison ConI Can Cont Oil Curllss-Wrlght Curtlss-Wrleht A Dart Industries Deere and Co Dow Chemical Du Pont (E I) Eastman Kodak First Nat City 16% 16% 53 53% 57 56% 53"; 53% 30% 31 35% 35% 74% 75% 20"» 20% 33% 32% 24% 24% 29 29% 26% 26% 45% 4 6',4 55% 57% 53", 54% 62% 63% 91"» 92% 166% 170% 126% 126% 58% 58% Ford Motor 64% 05% Fruchauf 37% 37% Gen Electric 66'4 66% Gen Foods 24% 24% Gen Motors 73»; 77% Gen Publ Utll 20% 21 Gen Tel and Elec 27% 27% Getly Oil 75% 76% Gillette 47% 47% Cimbel Brothers 27% 27% Goodyear T and R 28 29 Gul! 011 24% 24% Illinois Centr Ind 33 32", Insilco 32% 399% Int. Busln Mach. 392% 33% Int Harvester 33% 33', Int Nickel of Can 37 37» Int Paper 56% 56% Int Tel and Tel 34 V» 34 Johns-Manvllle 16% 17% Jones and Laughl 21 21% Kennecott Copper 41% 42% Kraftco 13% 12% Llng-Temco Vough 16% 16% Litton Industries 11% 11% Lockheed Aircraft 26% 26% Msrcor 21% 21% Martin Marietta 45% 46% May Dep Stores 40 40' Mcdonncl Douglas 54% 53 Mobil OU 57 57% Nabisco 33 33". Nat Cash Register 16% 16». Nat Distil and Cb 15% 15% Nat Gvpaum 17% 17% Nat Steel 43% 43% Nat Lead Ind 13% 14% North Am Rockw. 31% 32 01 In 16% 16% Pacific Gas and El 27% 26% Penn Central 4 4", PepsIco 84% 85% Phelps Dodge 36% 36", Philip Morris 103% 105% Phillips Petroleum 27% 27% Procter and Gamb 96". 96% RCA 35*# 37"» Republic Steel 22% 23% Reynolds Ind 72% 72 Royal Dutch Petr 37% 37% Santa Fe Ind 31% 31% Scars Roebuck 115% 113% Shell Oil 44% 44'. Southern 19 V» 18% Southern Pacific 42% 43% Southern Railway 96% 96', Sperry Rand 38% 39% Standard Oil Cal. 60% «0% Standard Oil Ind 67% 67»; Standard oil N.J 73 74% Studehaker-Worthl 47 47% Sun 01) 45% 45% Texaco Texas Gull 32% 32% Texas Instrurn. 166% 169 Transamerlca 19% 19% Unilever 43% 42% Union Carbide 48% 49% Unlroyal 17% 17% United Aircraft 37% 37% United Brands 14% 15% U S Steal 30% 29% Western Union 63"» 66 tVevtinghoute El. 49% 49% Woolworth 35 34% ZEIST De bedrijfsresultaten bij Van Kempen en Begeer hebben in de eerste vijf maanden van dit jaar een opgaande lijn vertoond, een ontwikke ling die ook te zien was in de metaal- warensector van het bedrijf, die tot nu toe het zorgenkind was. In het algemeen was de omzet een fractie hoger en waren de kosten iets lager dan in dezelfde periode van 1971, zo is op de jaarvergadering medegedeeld. Directeur mr. S. A. C. Begeer waagde zich niet aan een voorspelling over het resultaat over geheel 1972. Het ligt in ieder geval niet in de bedoe ling de metaalwarensector (1/3 van de totaalomzet) af te stoten, zo werd nog gezegd. Hij zei verder dat in de sectoren van de sieraden de juweliers- 1 Corp bedrijven (de helft van de bedrijfsom- Allegheny pow s zet) de winstgevendheid dit jaar 'e- Akzona nigszins kan verbleken' door buiten- amsfea'VnV landse en met name Italiaanse en Ark u«ji* uu Aziatrische concurrentiedruk. Balt Ohio 4%% Bavuk Cigars Er zijn geen fusiee of samenwerkings- plannen en het 'bestuur staat dadar cürro zelfs enigszins gereserveerd tegenover, chadbourn Ooib 'Juist in onze branche moeten we erg chBKe select f<i voorzichtig zijn met een fusie. Bij cominci" onze bedrijfstak is gebleken dat klei- c«ni telephone nere bedrijven taaier zijn omdat ze flexibeler zijn dan grote ondernemin- Corp gen'. oen cigar 10.20 10.20 20% 20% 6%ox 27% 13% 13% 35% 35% 22% 22% 7% 8 13% 13% 3% 3 11.74 11 77 30 29% 29 29% 18% 20% 18', 18% Int Bnk lor Rac lm Flav Frag lui 'It-ch Fund Ini Papar tl 4) If»«CO Lnne Star Cement I.«-hifian Madison Fund •Cl' ,l,09",b 67 67% 13 19 13.20 60% 60«4h 44% 44% 24% 24% 36% 36% 24% 24% 18% 19 '4 24% 24% 13% 16% occidental Pair iiandaid Blanda linl.in Elacl 17 17 Uiuiad Cuipa 9% 9!» Untied Gat 43% 43% Western Bancorp 30% 30%

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 17