Jtiller velt ook Belgen Rusland weer in finale na zege op Hongaren Timman dicht bij titel-resultaat Zaak Mulder kwelt Feyenoord •st-Duitsland bereikt finale van toernooi om Europese kampioenschap op een GAZELLE fiets beleef je iets Spits van Anderlecht tekent vijfjarig contract bij Aj a x IE Jisketbalteam ijft thuis Douze sterk op IJsselmeer Spanjaarden niet in de Tour ■W/KWARTET DONDERDAG 15 JUNI 1972 Sport T13 K13 (ADVERTENTIE) onze speciale verslaggever 'WERPEN Raymond Goethals drinkt deze week geen cham- ie. Bij een overwinning op de Duitsers had hij beloofd de eerst- tilde dagen in alcoholische sferen door te brengen. Maar zijn latie realiseerde geen positief resultaat. De Duitsers gaven daar geen ruimte A-oor. Vrijwel de volledige negentig minuten wer- gecontroleerd door de équipe van Schön. Twee doelpunten van er gaven gestalte aan het overwicht. Het doelpunt dat Pol- jus kort voor tijd produceerde, dreef de Belgen Avel naar een ffensief, maar niet naar een gelijke stand. |fd: ïestduitsers golden bij voorbaat de gedoodverfde favoriet voor ale van het Europese kampioen- voor landenteams. De formatie ■rf dat predikaat vooral door de waarop Engeland in de kwartfi- werd geëlimineerd (1-3). Op iley constateerden de Britten dat de simpele, maar uitgevoerde aanvalsstoten, emak werden gepareerd en de Juitsers nog vrij veel kracht aan oren konden besteden. Van min- aliber was de return in West- I, hetgeen niet vreemd was de brigade van Helmut Schön alleen maar op een gelijk spel elen'. -Meer indruk wekte de tion enkele wken later tegn ssen. De Sowjet-ploeg werd weg- ;d: 4-0. De pure demonstratie de Duitsers toen voor zorgden de Belgische bondscoach Goe- later opmerken: 'Wij moeten de Europese kampioen van ni optornen'. ■JjDtDOC, ie reden weigerde Gothals ook dstrijd voor te beschouwen, wat wgaans wèl pleegt te doen. Goe- stelde alleen: 'Wij moeten elk beperken'. Met die uitspraak treepte de trainer nogmaals de van zijn ploeg: de Belgen n als de underdog. Een logisch lijnsel, want buiten het interna- voetbal presteren de Belgen Ook in Wes-Duitsland flo- het clubvoetbal in internatio- izicht niet, maar een feit is wèl, Sr de competitie op een breed wordt uitgevochten, opstelling van de Belgen was merken waarop werd aange- De ploeg trad aan met slechts erkelijke spits: Lambert. Van en Semmeling, op papier in de nie opgenomen, wekten aanvan- net de indruk, dat er enige op het doel van Sepp Maier worden uitgeoefend. Dat ge- dan ook niet. De Westduitse ie werd het initiatief gegund, as een gebaar dat gretig werd pteerd. Via Gönther Netzer, rans Beckenbauer het brein van >eg, werden de Belgen onder druk gezet. Met name linksbui- win Kremers werd regelmatig terd maar zijn acties, hoe fraai gevoerd, strandden steeds op keihard ingrijpende rechtsach- ylens. Gerd Miiller kon in die niet excelleren, omdat zijn tegenstander Thissen hem TT Ij balbezit geen moment uit E±qok liet. Zó stevig werden de uitsers aangepakt, dat de door- kalme Van den Dale na een tegen Netzer de gele kaart oorgehouden: een officiële waarr ng. nsympathieke verweer van de weerhield de Duitse ploeg n de greep op het middenveld wakken. Wimmer Hoeness en maar ook Beckenbauer, de man, werden vaak in de front- ,'esignaleerd. En, zoals na 25 en zou blijken, met succes. Net- Jbde' de bal in het doelgebied, Thissen met Müller de lucht En weer had de immer ge- /ike Müller oog voor de situatie, fikte Thissen bijna een hoofd dan Müller, tóch scoorde de die ooit door Feyenoord had n worden aangetrokken. Mede- woordelijk was overigens doel ut Pilot, die zich geheel onnodig et duel bemoeide, eigen waren tot dat moment ilijks gevaarlijk geweest. Lam- tverd weliswaar voordurend de ingestuurd, maar hij kon zich zelden losmaken van zijn be- Schwarzenbeck, die in navol- an de Belgen elk middel ge- aak e om een doelpunt te voorko- Éénmaal drong Lambert door, van ie zelfs, maar het was arbiter niet ontgaan, dat er van bui- 1 sprake was. Mallen faalde wèl, hij een strafschop aan Kremers moeten geven, toen deze door os werd getorpedeerd. Mallen ne fe chter de gebaren van de he- otesterende Westduitsers, verwacht namen de Belgen na auze het initiatief over. Maar vreemd genoeg wend de defensief inge stelde middenvelder Martens niet ver- *sireirnv 'r siunoiioj joop uaSuRA dat was in tegenspraak met Goethals' woorden: 'Ik moet Martens gebruiken om de knap uitbrekende rechtervleu gel van de Duitsers op te vangen. Zodra blijkt, dat we aanvalskracht tekort komen, doe ik een beroep op Polleunis. 'Goethals' zelverzekerde col lega Schön had wel het lef om zijn aanval te versterken. Hij verving de in zijn eerste interlandseizoen overbe laste Hoenes door Grabowsky. Schön grappend: 'Ik neem Grabowsky zelden in de basis op. Een kwestie van bijgeloof. Die keren, dat hij wel vanaf de eerst helft speelde, verloren we steeds.' Het overwioht, dat de Belgen stelsel matig opbouwden, was zo eenvoudig van opzet, dat het de tegenstander nauwelijks kon verontrusten. Een foutje van Beckenbauer moest eraan te pas komen om de Belgen voor de eerste maal in een kansrijke positie te manoevreren. De doorgebroken Mar tens werd evenwel knap afgestopt door Sep Mayer. Meer gevaar school in feite in de counters van de Duit sers. En altijd vormde Netzer de cen trale figuur in de tegenacties. Nauwe lijks gestoord door het teleurstellende middenveld van de Belgen voedde hij zijn collega's steeds met bespeelbare ballen. Al leek de Duitse ploeg te 'slapen', toch viel het tweede doel punt van Müller nie'; onverwacht. En weer verzond Netzer de vitale pass. Zo geïmponeerd Avaren de Belgen door die uit verrassing geboren actie, dat zij vertwijfeld naar het juiste ritme liepen te zoeken. De inmiddels opgedraven Polleunis kon geen veran dering in de situatie scheppen. Ster ker: de Duitsers voelden zich zo supe rieur, dat zij het spel weer gingen dicteren en de opponent slechts bij vlagen uit de defensie kon trekken. Na een misser van rechtshalf Wid- mer, kon Polleunis vlak voor tijd de stand nog tot s2-l terugbrengen. Bclgië-West-Dultsland 1-2 )0-l> 24. Müller 0-1. 71. Müller 0-2. S3. Polleunis 1-2. Scheids rechter Mullan (Schot). Toeschouwers: 60.000 (uitverkoht). België: Plot: Heylens, Thissen, Vanden Daele. Dolmans, Verheyen; Docks, Martens (Polleu nis). Semmeling. Lambert, Van Himst. Wcst-Duitsland: Maier; Höttges. Schwarzen- beck, Beckenbauer. Breltner; Wimmer, Hoe ness (Grabowski), Metzer; Müller, Kremers. JOHN LINSE 'Deze aktio geldt voor Gazolle/Juncker Locomotief/Simplex fietsen/ Berini bromfietsen. DOE MEE AAN DE BETOVERENDE FILMTRIP DOOR AFRIKA 12 Nederlanders worden straks uitverkoren om deelnemer te worden aan een onvergetelijke 16-daagse foto-film-safari. HET GAZELLE OP SAFARI Haal een deelnemers-kaart bij uw fietsen leverancier, Direkt doenl De Belgische doelman Christian Piot ligt geslagen op de grond, nadat Muller het eerste doelpunt heeft gemaakt voor West-Duitsland. BRUSSEL In de finale van het toernooi om het Europees kam pioenschap voor landenteams zal Rusland zondag in Brussel tegen West-Duitsland uitkomen. De Rus sen versloegen gisteravond Hon garije in het Heiselstadion van de Belgische hoofdstad met 10. Anatoli Konkov zorgde acht mi nuten na de hervatting van het sfeerloze duel voor de enige tref fer. West-DuitslandRusland wordt zondag een revanche van het duel, dat beide teams vorige maand tegen elkaar heb ben gespeeld. Ter gelegenheid van de opening van het Olympisch stadion in München werd toen een vriendschap pelijke interland tussen de twee ploe gen gespeeld. De gave voetbalshow, die in de Beierse hoofdstad toen opge voerd werd, eindigde in een ruime 4-1 overwinning voor de Westduitsers. Gerd Müller scoorde alle vier de doelpunten voor de formatie van Helmut Schön. Niet meer dan 3500 toeschouwers wa ren getuige van een meer spannende dan fraaie wedstrijd, die geleid werd door de Oostduitse scheidsrechter Glöckner. Vooral in de eerste helft de monstreerden de Hongaren een duide lijk overwicht In de aanval schoten ze echter op het beslissende moment te kort. Slechts met het nodige paniek voetbal en soms harde acties konden de Russen de aanval van de Hongaren afstoppen. De beste kans kreeg Honga rije na 21 minuten. De ervaren schut ter Bene kreeg een g ave voorzet van Lajos voor de voeten. Bene faalde ech ter. De bal verdween hoog in de tri bunes. Pas in de laatste minuten voor rust, en kort na de hervatting nam Rusland enig initiatief. Het leidde prompt tot de enige treffer van de wedstrijd. Doelman Istvan Geczi bleek kansloos tegenover het schot van Konkov, die van ver buiten het strafschopgebied verrassend inschoot. Rusland, Europees kampioen in 1960, bereikte daarmee op fortuinlijke wijze voor de derde keer de finale van het Europees toernooi. Hongarije-Rusland 0-1 (0-0 53. Konkov 0-1. Scheidsrechter: Glockner (DDR). Toeschou wers: 3500. Hongarije: Geczi; Fabian, Pancsis, Juhasz, Balint; Juhasz, Kocsis, Szoke; Bene, Ku, Zambo. Rusland: Kov; Dzodzashvill, Khurtsylava, Kaplishny; Istomin, Konkov, Troshloin, Kolo- tov; Baidachni, Banlshevsky, Onishenko. Szabo snoept Poloegajeivski punt af AMSTERDAM (ANP) Poloegajewski staat in het 12e IBM-toer- nooi op de drempel van toernooiwinst. Na zijn woensdag verworven snelle remise met Szabo rest hem nog slechts een half punt voor de alleenheerschappij. Bij tweevoudig verlies hetgeen natuurlijk on denkbaar is kunnen nog slechts Kortsnoj en Uhlmann laiigszij komen. De Nederlanders hadden in de 13e ronde niet over geluk te klagen. Tim man, met zwart tegen de wanhopig vechtende Browne, voor wie dit toer nooi één langgerekte koude douche is, overzag in tijdnood van de Australiër een mat in één zet. Het was zo ongeloofwaardig, dat Jan Timman het de deskundigen wel tienmaal moest voorspelen. En twintig maal uitleg gen. Hoe was het mogelijk, en dat nog wel terwijl Browne in tijdnood verkeerde en Timman tien lange be denktijd-minuten over had. Met dat al won Timman toch en is nu nog slechts l'/a pnt van een groot- meesterresultaat verwijderd. De wereld schaakbond heeft een dusdanige pres tatie op 9 punt gefixeerd. Het meesterresultaat ligt op 7Yt punt. Dat is dus inmiddels door Timman be reikt. Meester Hans Ree staat thans op 7 punten. Ilij wist een handig slotspel tegen Malich te winnen, die urenlang in de overtuiging verkeerde, dat hij totaal op winst stond. Ljuboje- vic klaagde eindeloos over zijn gemis te winst tegen Donner. In hoeverre hij met deze visie gelijk heeft het werd remise is na snelle analyse niet te zeggen. Het had er wel de schijn van, dat de Joegoslaaf reden tot zelfbeklag had. De nederlaag van Langeweg tegen Kortsjnoj verdroot de RAl-bezoekers enigermate. Dat was begrijpelijk, doch SRDAM (ANP) Het Ne- jidse heren basketbalteam zal denfeelnemen aan het voor-Olympi- itoernooi in Augsburg. De natio- pnd heeft de inschrijving gean- (rd. beslissing, die door de NBB .ele overweging is genomen, [de bond zich laten leiden door «t dat een groot aantal spelers «schikbaar zou kunnen zijn tij pet toernooi, maar dat er geen lid kon worden verkregen dat noodzakelijke voorbereidingen lit toernooi zouden kunnen vol- or vakantie's en andere afspra- svendien bleek bij een bespre- fflet de verenigingen dat er van )de bezwaar werd gemaakt tegen Nare programma. ompet itie zal vóór maart 1973 afgewerkt in verband met de freidingen voor de Europese genschappen, die van 5 tot en '3 mei 1973 in Wenen worden «ld. r Van onze speciale verslaggever BRUSSEL/AMSTERDAM Zoals was te verwachten krijgt de af faire-Jan Mulder een vervolg. Feyenoord, de verliezer van het hele spel want Mulder gaat definitief naar Ajax heeft direkt pro test aangetekend bij de KNVB. Manager Guus Brox: 'We laten het hier niet bij zitten'. Gistermiddag vertrok Henk Burgwal, secretaris- penningmeester van de KNVB, naar Antwerpen om met Wouters, de voorzitter van de Belgische voetbalbond, over de handelwijze van Anderlecht te praten. Ook zal Feyenoord zich juridisch gesteund weten. Tóch zal er hoogstwaarschijnlijk geen wijziging in de huidige situatie komen. Jan Mulder stelt: 'Ik ga niet meer naar Feyenoord. Vanavond teken ik voor vijf jaar bij Ajax. Als blijkt dat Feyenoord eigenlijk recht op mij had dan zal hoogstens Anderlecht gestraft worden'. De transfer van Jan Mulder (27) is de meest gecompliceerde van de laatste jaren. Want wat gebeurde er dinsdagmiddag? Feyenoord verscheen om drie uur bij Jan Mulder. 'Ze vertelden mij dat ze een sluitend contract hadden met Anderlecht. Di rekt boden ze mij aan een contract te tekenen. Ik vroeg echter 24 uur be denktijd om de zaak met Ajax af te wachten. Daarbij had ik Feyenoord toegezegd in Rotterdam mijn handte kening onder het contract te zetten. Dat vonden ze goed. Letterlijk heb ik tegen Brox gezegd: 'Ik ga volgend seizoen voor Feyenoord spelen. Ik was in de veronderstelling dat Feyenoord en Anderlecht een vaste afspraak had den gemaakt'. oordeel: 'Anderlecht heeft geen zuiver spelletje gespeeld. Anderlecht heeft te veel gebruik gemaakt van de gunstige positie. Ze hebben de zaak uitgebuit. Dat heb ik ze ook verteld. Ik heb ze gezegd dat ze veel te ver gingen. Daar gaven ze mij gelijk in. Verder zeiden ze niets. Het verbaasde mij niet dat Anderlecht opeens haast maakte. Gis teren wilden ze de beslissing laten vallen omdat ze het allemaal te gevaarlijk werd'. Vorig jaar om deze tijd leek Jan Mulder al naar Nederland te komen. Vrij snel kwam Mulder toen tot een akkoord met Feyenoord. Omdat zijn contract nog één jaar liep vroeg An- Ajacied Jan Mulder (links) samen met een beroemde clubgenoot: Johan Cruijff. Mulder belde gistermorgen een be stuurslid van Anderlecht om te zeg gen dat alles rond was met Feyen oord. 'Ik hoorde toen dat er geen bindende afspraak was met Ander lecht. Dèt schijnt in ieder geval niet waar te zijn. Anderlecht stelde mij voor de zaak zo snel mogelijk af te handelen. Ze lieten aan mij de keus naar Ajax of Feyenoord te gaan. Voor mij was dat niet zo moeilijk omdat ik in eerste instantie mijn woord aan Ajax had gegeven. Ik wilde het spel zo correct mogelijk spelen. Ook wilde ik graag naar Ajax omdat het zo'n geweldig goed elftal is. Mijn keuze voor Ajax heeft me uiteindelijk toch veel geld gekost. Want het aanbod van Feyenoord was financieel veel en veel aantrekkelijker. Maar ja, van mijn kant wilde ik d? zaak eerlijk afwerken'. Van de zijde van Anderlecht is dat zeker niet gebeurd. Tot groot onge noegen van Mulder. 'Ik ben blij dat ik naar Ajax ga. Alleen is deze affaire zo raar geëindigd. Dat vind ik niet zo leuk'. Voor Mulder werpen de duiste re manipulaties van Anderlecht een schaduw over het vertrek naar Neder land. Mulder is keihard in zijn AMSTERDAM Arie Haan heeft zijn con tract met Ajax verlengd. De Amsterdamse middenvelder tekende een verbintenis, die een looptijd heeft van vier Jaar. derlecht een vrij hoge afkoopsom. Weken sleepte de zaak en na een 'vrijwel rond' ketste de transfer toch af. Feyenoord wilde niet zoveel geld neertellen voor Mulder, die zwaar te leurgesteld besloot bij Anderlecht te blijven. Mulder, pas 27 geworden was in die dagen al op zoek naar zeker heid. Hij liet Feyenoord weten dat hij het meest voelde voor een langdurig contract. In januari bood Anderlecht hem een achtjarige verbintenis aan om op die manier aan zijn verlangen te voldoen. Mulder hapte toe en te kende. Vooral deed hij dat omdat hij in de veronderstelling verkeerde dat er in Nederland geen belangstelling meer voor hem zou zijn. Enkele maanden later had Mulder al spijt. Zijn verhouding tot trainer Ge- org Kessler werd met de dag slechter en Mulder wilde weg bij Anderlecht. Ruim acht weken geleden leek een snelle oplossing te zijn gevonden. Voorzitter Jaap van Praag belde Mul der op of hij trek had om bij Ajax te komen. Op vrijdag 19 mei verscheen Mulder in Amsterdam. Eén gesprek was voldoende om tot volledige over eenstemming te komen. Met Ander lecht had Mulder de transfersom vast gesteld. Voor Ajax bleek dat bedrag geen probleem. Enkele onderhandelin gen tussen Anderlecht en Ajax leken genoeg om een soepele transfer tot stand te brengen. Maar een dag later, zaterdag 20 mei, bracht Feyenoord het grote spel pas op gang. Die dag deed Feyenoord aan Anderlecht een bod voor Mulder van ruim één miljoen gulden. ONTWIKKEUN G Voor Anderlecht-voorzitter Constant Vandenstock was dat een gunstige ontwikkeling. Want Vandenstock had al eerder tegen Mulder gezegd: 'Ik verkoop jou liever aan Feyenoord dan aan Ajax. In de Europa Cup kan Ajax een directe concurrent van ons wor den'. De sympathie voor Feyenoord honoreerde Vandenstock met een 'ja' tegen de transfer naar Rotterdam. Woensdag 7 juni verschenen manager Guus Brox en voorzitter Guus Cou- wenberg in Brussel. Jan Mulder: 'Ik heb ze gezegd dat ik mijn woord aan Ajax had gegeven. We konden pas verder onderhandelen als de transfer naar Ajax zou afspringen'. Deze tus senkomst van Feyenoord maakte Mul der voor Ajax direct veel duurder dan oorspronkelijk was afgesproken. Donderdag 8 juni troffen Van Praag en Vandenstock elkaar in Breda. Bij die gelegenheid kreeg Ajax de voorwaarden te horen. En die zullen ongetwijfeld niet gering zijn geweest. Vandenstock zal het transferbedrag zo hoog mogelijk opgeschroefd hebben om Ajax af te schrikken. Maandag 12 juni werd het spel voortgezet, 's Mid dags om twaalf uur begon het bestuur van Ajax te vergaderen over Jan Mulder. Om kwart voor twee vernam Anderlecht dat Ajax met alle voorwaarden akkoord ging. Mulder: 'Het bestuur raakte volledig in ver warring. Dit hadden ze nooit ver wacht. Echt, ze zaten met hun handen in het haar. Drie punten speelden door hun hoofd: A. we moeten Mul der behouden, B. als hij verkocht moet worden dan aan Feyenoord en C. Ajax mag hem niet hebben'. BLIJVEN Wat het eerste punt betrof moest het bestuur van Anderlecht van buitenaf veel kritiek incasseren. 'Mulder moet blijven', zo stelde de aanhang. Vooral na de wedstrijd tegen het nationale elftal van Uruguay werd die kreet nog meer gebruikt. Mulder: 'Die wed strijd verloren we met 10. Ik speel de niet en Van Himst liep in de spits. Dat was geen succes'. Het geschrok ken Anderlecht-bestuur ging 's avonds om zes uur in vergadering om zich over het verrassende antwoord van Ajax te beraden. Om half acht belde Mulder naar het terrein met de vraag of het niet nuttig was dat hij de vergadering bijwoonde. 'Misschien had ik ze in een bepaalde richting kunnen duwen', zei Mulder later. Het voorstel zou voorgelegd worden aan Vandenstock. Mulder kreeg geen ant woord en verliet een beetje geïr riteerd zijn huis. Rond half tien zocht Mulder, met zijn vrouw Johanna wat ontspanning in het centrum van Brus sel. Zij stelde Jan voor Anderlecht nog eens te bellen. Daar werd de telefoon niet meer opgenomen. GEEN GEHOOR Amper thuis was direct Van Praag aan de lijn. Hij zocht contact met het bestuur van Anderlecht maar kon nie mand te pakken krijgen. Van Praag, de verjaardag van het Ajax-bestuurs- lid Timman vierend, was woedend. Intussen schoot het Mulder te binnen dat hij Couwenberg nog zou bellen. Ook daar geen gehoor. Van Praag belde opnieuw op omdat hij de trans fer in één keer wilde afmaken. Mul der wist geen oplossing. Weer kwam Van Praag aan de tele foon. Hij vertelde Mulder dat hij een telegram naar Vandenstock had ge stuurd. Daarin vroeg Ajax naar de bankrekening van Anderlecht zodat het geld overgemaakt kon worden. Uiteindelijk gingen de Mulders met de pest in om kwart voor één naar bed. Gisteren werd de zoveelste episo de van het 'spel zonder grenzen' opge voerd. Ajax drong gistermorgen aan op antwoord van Anderlecht, maar hoorde niets. Constant Vandenstock meldde zich ziek. Ook Feyenoord meldde zich. Couwenberg: "Wij zijn rond met Anderlecht en Mulder. Dat hebben wij zwart op wit'. Mulder echter: 'Ik heb niets getekend bij Feyenoord'. Feyenoord maakte zich boos dat Anderlecht eigenlijk nog za ken deed met Ajax. Al die weken heeft Mulder tussen het vechtende Ajax en Feyenoord ingeze ten. Op het laatst wist hij niet precies meer wat zich allemaal afspeelde. Niet zo vreemd want het gesol met Mulder is natuurlijk een weinig ver heffende zaak. Zelf zegt Mulder: 'Af en toe kon ik mijn ogen en oren niet geloven. Wat ik allemaal meegemaakt heb is te waanzinnig om over te praten'. HARRY VERMEEGEN Kortsnoj dat de geweldige Rus zijn kans op een ongedeelde tweede plaats met alle kracht openhoudt is anderzijds even min verwonderlijk. De eerste helft van het duel was alleszins leerrijk. Langeweg heeft nu 6'/j punt. Hij Wit: Browne (Australië) Zwart: Timman (Nederland le ronde grootmeestergroep 1. e2-e4 g7-g6, 2. d2-d4 d7-d6; 3. Pbl-c3; Lf8-g7; 4. Pgl-f3; Lc8-g4; 5. Lfl-o2 Pb8-c6: 6. Lel-# e7-e5; 7 d4xc5 d6xe5; 8. Ddlxd8 Ta8xd8; 9. Pc-d5 Td8-c8; 10. Le2-bS Lg4-d7: 11. 0-0-0 a7-a«; 12. Lb5-c4 b7-b5: 13. Lc4-e2 f7-f5; 14. #4xf5 g«x(5; 15. Pf-g5 h7-h5; 16. f2-f4 e5-e4; 17. Tdl-d2 Pg$-f6; 18. Pd5xf6 Lg7xf6; 19. Thl-dl TcS-d8; 20. Pg5-f7 Ko8xf7; 21. Tdlxd71 Kf7 g6: 22. Td7-c7 Pc6-b4; 23. Tc7-d7 Pb4-d4; 24 Td7xd e4xd: 25. Le2xd Td8-d5; 26. Tdl-fl Th8-c8; 27. Kcl-bl a6-a5; 28. a2-a b5-b4; 29. axb4 a5xb4; 30. Kbl-a2 b4-b3t; 31. Ka2xb Td5-d732. Ld-b5 Tc8-b8; 33. Kb-a4; Td7-o7; 34. LC3-C5 Te7-e4; 35. b2-b4 Lffl-d4; L(6-d436. Lc5xd4 Te4xd4; 37. Tfl-f2 Td4-dl; 36 Lc5xd4 Te4xd4; 37 Tfl-f2 Td4-dl; T12-e2 Tb4-bl; Wit geeft op. moet nog spelen tegen Padewskl en Ivkow. Dat hij tot 7Vi punt kan opklimmen mag men zonder meer aannemen. Zaterdag begint de slotron- de om 10 uur. Grootmecstcrgrocp 13e ronde: Ree-Malich 1-0 Uhlmann-Ivkow 1-0. Hartoch-Padcwskl V-i-'/i. Langeweg-Kortsjnoj 0-1, LJuboJevic- Donner Enklaar-Robatsch Szabo- Poloegajewski >£-•*. Browne-Tlmman 0-1. Stand: 1. Poloegajewski li. 2. Kortsjnoj 9. 3. Uhlmann 9. 4. LJuboJevic 8, 5-8 Szabo, Timman 7%. 7.8 Donner, Ree 7, 9. Langeweg 6Mi, 10. Malich 6. 11. Ivkow 5 1 afgebr, 12. Robatseh 5, 13-15 Padewskl. Enklaar, Browne 4, 16. Hartoch 3% MEDEMBLIK (ANP) Kees Douze heeft gisteren tot grote verbazing van insiders na de teleurstellende presta ties in de Kieler Woche, onverwacht sterk gezeild in de eerste wedstrijd van het Europese Finnjollen kampi oenschap voor Mcdemblik. Douze boekte een eervolle derde plaats ach ter de Zweed Thomas Lundquist en de Amerikaan Henri Spraque. Met een stevige noordooster in het zeil gingen 51 finnjollen. na eerst een valse start te hebben veroorzaakt, het woelige IJsselmeer op. Lundquist, die op indrukwekkende wijze ook in de 90e Kieler Woche over 110 finnjollen had gezegevierd, voelde zich direct thuis op het water en zeilde tactisch uitstekend in het eerste kruisrak. Dc Zweed was na het eerste merkteken al niet meer te verslaan. Eerste race: 1. Lundquist (Zwe); 2. Henrl Sprague (VS); Douze (Ned); 4 Werendskl- old (Noor); 5. Edward Bennett (VS; 6. Kim Webcr (Fin); 7. BlazeJ Wyzkowski Pol; 8. Carlvan Duyne (VS); 9. Adelbert Sturm (Oost); 10. Mauro Lelaschler (It). VITORIA De Spaanse wielergroe- pering van ploegleider Langarica zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Nadat eerder al bekend was geworden dat kopman Fuente niet in 's werelds grootste wielerspek takel van start zal gaan, heeft Langa rica gisteren besloten geheel van deel name af te zien. Met Fuente win naar van de Ronde van Spanje en van het bergklassement in de Ronde van Italië uilen ook Galdos, Lasa en Carrill ontbreken.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 13