jtappen tegen verplaatsing iverste Volten Tjerk Vermaning een verbitterd man Schoenenindustrie Swift-Robinson ontslaat 290 man Sit-down staking militairen adhuisexpositie rlengd rankmisbruik j marineaan i kaak gesteld Vreemde buis niet radio-actief Omwonenden Zestienhoven: lawaai valt nogal mee PvdA: verhoging huur wordt tien procent „Geef bewust geef sigaren" Kerk-conflict in Schagen bijgelegd Het weer 'Ze hebben mij erkenning en geld onthouden' UW/KWARTET DONDERDAG 15 JUNI 1972 IliiiiK'nliiiid Til Kil roering in politieke kringen onze Haagse redactie HAAG De overplaatsing van overste Volten van de beleids- van de landmacht in Den Haag naar een luchtmachtfunctie in ersfoort heeft in politieke kringen beroering gewekt. (ADVERTENTIE) defensiespecialisten van de PvdA de KVP, de Kamerleden Sterner- en Van Eisen kondigden giste- afzonderlijk aan stappen te zullen trnemen om deze beslissing terug raaien. heer Stemerdink heeft voor deze «telling in de landmacht, waar de overplaatsing van luitenant- nel N olten een uitvloeisel is, een rpellatie met minister De Koster evraagd, die op een nog te bepa- datum zal worden gehouden. Mr. imerdink ziet de overplaatsing als politieke maatregel genomen door die het niet eens zijn met de lën over de defensie van een groep ieren waarvan overste Volten uitmaakt. leer Van Eisen verklaarde giste- ook de indruk te hebben dat de Volten zijn overplaatsing niet lig vindt en daarin niet van te n is gekend. 'Ik ben echter tegen interpellatie, die zal de zaak van eer Volten niet dienen', aldus het terlid Van Eisen, die meende dat affaire op een 'vriendelijker ma- tot oplossing gebracht kan wor- ning AR-fractieleider mr. Aantjes ver- rde gisteren: 'Ik juich het toe als officieren hun politieke me- naar buiten kunnen brengen, moet voor hen geen nadelige iequenties hebben. Het is de affai- net overste Von Meyenfeldt (die politieke redenen overge- tst dreigde te worden) moeilijk te stellen dat nu met de heer :n hetzelfde zou gebeuren. Ik ga aarom van uit dat deze overplaat- een zuivere zaak is. totdat het ndeel blijkt. Nu er een interpella- over komt, kan ik niet alleen afwachten. Ik zal daarom onder en hoe een en ander precies in ar zit', aldus de heer Aantjes. refereerde voor zijn standpunt een officiële verklaring van mi- 'STERDAM In verband met de 'houdende belangstelling is beslo- de tentoonstelling van het plan het nieuwe stadhuis, die in de opmansbeurs aan het Damrak is te achtigen, te verlengen tot 1 juli 2. De openingstijden zijn ongewij- I: dinsdag tot en met vrijdag van 30 - 18.30 uur; donderdagavond van 00 - 21.00 uur en zaterdag van 12.00 00 uur. De ingang van de tentoon- hing is in het midden van de urs aan de Damrakzijde. nister De Koster, afgelegd in de vaste tweede kamercommissie voor defensie die gisteren over het rumoer in de krijgsmacht vergaderde. 'Dat aan zijn werkzaamheden bij het departement in de loop van 1972 een eind zou komen was de overste Volten geruime tijd geleden meegedeeld en hij toonde daarvoor toen zowel als nu volledig begrip', aldus het communi qué. waarin ook het afluisteren van de telefoongesprekken werd ontkend. Bevel De heer Volten reageerde hier gister avond op: 'Op zichzelf is diit juist, ik begrijp ook wel dat ik niet eeuwig op dezelfde post kan blijven zitten, maar als ik overgeplaatst wordt, wil ik wel een goede baan, en dat is mijn nieu we functie in Amersfoort niet. Als officier volg ik een bevel op, maar ik heb me met deze specifieke overplaat sing nooit akkoord verklaard', aldus de heer Volten. In het communiqué van minister De Koster wordt er op gewezen dat het geheel in het carriè rebeleid voor de heer Volten, die registeraccountant is, past dat hij na een bepaalde tijd bij het departement in een specifieke militaire accoun tantsfunctie wordt geplaatst. een verslaggever HAAG In de zeekrijgsraad is ren Iet drankmisbruik bij de Ko- Jijke Marine veroordeeld, door zo de verdediger als de fiscaal. Dit Eurde tijdens de behandeling van taak tegen de 19-jarige telegrafist tweede klasse N. V., die ervan lacht werd op 6 februari van dit op het in de Franse haven St. óre liggende bevoorradingsschip Ister, de 44-jarige korporaal-bar- G. A. Pijl met een dolkmes van leven te hebben beroofd, aal mr. H. A. van Ee en verdedi- luitenant ter zee J. C. Gmelich iling brachten het drinken bij de ine ter sprake, nadat uit diverse ilaringen bleek, dat V. zijn daad gepleegd na gebruik verdeeld de zondag van 20 tot 25 en bier. 'Hoe kon V. terwijl hij ht had, aan boord zoveel alcohol- dende drank gebruiken', vroeg de aal zich af. Verdachte, die zich >1 eens aan drankgebruik te bui ging, wist zich na de steekpartij b van het gebeurde te herinneren, verdediger kwam tot de conclusie, V. vrijgesproken zou moeten wor- omdat hij in een pathologische had gehandeld. De raadsman ■nde dat het drankmisbruik bij de rine niet aan bepaalde personen worden toegeschreven, maar aan gehele systeem. Het gaat om jon- 'i. die lang van huis zijn en hoge fissen verdienen. De fiscaal meen- dat het drankprobleem bij de rine de commandant zeemacht en commandanten grote zorgen baart. goede controle is volgens hem en mogelijk als allen, die tot toe- 't in staat zijn, goed doordrongen van de nare gevolgen, erkende dat -schillende factoren goede controle in de weg staan, s maatregelen van de minister waardoor het aantal verkooppun- steeds wordt vergroot. De fiscaal een gevangenisstraf van zes inden met aftrek, een voorwaarde- terbeschikkingstelling van de re- g met een proeftijd van drie jaar als bijzondere voorwaarde het on- toezicht stellen van een reclasse- gsvereniging. Beklaagde zou in de chiatrische afdeling van het mari- 'ospitaal van Overveen voor een 'andeling, inclusief een ontwen- 'gskuur, kunnen worden opgeno- n. De zeekrijgsraad deed later op dag uitspraak conform de eis. met bijzondere bepaling dat verdachte li onder toezicht zal stellen van een 'iasseringsinstelling en onder be- ïdeling van een zenuwarts. de échte, Normaal Minister De Koster'heeft de defensie commissie voorts meegedeeld dat de tegenstellingen tussen de generale staf en het legerkorps niet meer in houden dan normale verschillen van mening over het te voeren beleid, naar aanleiding en het rapport van de commissie-Van Rijckevorsel is de ho gere commandanten gevraagd hun vi sies op papier te zetten. Volgens minister De Koster zijn de verschillen in visie wel overbrugbaar. In de nota van generaal 'Meijuiderts werd ernstige kritiek geuit op het beleid van de landmachttop. Bekend is dat de persoonlijke tegenstelling tussen de chef generale staf generaal IJsselstein en de commandant eerste legerkorps generaal Meijnderts korte tijd geleden in een gesprek tussen minister De Koster en beide officie ren aan de orde zijn geweest. Minister De Koster heeft voorts mee gedeeld dat tegen het minderheidsad vies van de commissie-Van Rijckevor sel in, in principe voor vervanging van de in 1976 verouderde Starfighter is gekozen. Drie typen, de Zweedse Viggen, de Franse Mirage en de Ame rikaanse Cobrajager komen hiervoor in aanmerking. De luchtmachtstaf zal haar verder onderzoek tot deze drie vliegtuigen beperken. (ADVERTENTIE) PETTEN De buis, die dinsdag door een vissersschip uit Harlingen uit zee werd opgehaald, blijkt een onschuldige waters troomsterktemeter te zijn. Zoals bekend werd de buis aanvankelijk als radio-actief bestem peld. Een onderzoek in het reactorcentrum Petten heeft uitgewezen dat er ^an radio-activiteit geen sprake is. Gister morgen meldde zich bij het centrum in Petten (telefonisch) de vermoede lijke eigenaar van de buis, een Amri- kaanse firma in Rotterdam. Deze fir ma verricht in opdracht van derden metingen op zee. Volgens informaties van deze firma bevindt zich in de buis registratiema- teriaal, die beschadigd zou zijn als de buis geopend zou zijn. ROTTERDAM De uitslag van een door het comité Werknemers Zestienhoven gehouden enquête, die als belangrijkste uitkomst had dat het merendeel (73,2 procent) van de omwonenden van deze luchthaven geen of weinig last van het vliegtuiglawaai had en dus geen voorstander was van sluiting van dit vliegveld, is nu bekrachtigd door een onderzoek van het NIPO. Het NIPO heeft op verzoek van het comité Werknemers Zestienhoven nogmaals een enquête over dit onder werp gehouden, waarbij gebleken is, dat de 'amateur-enquête' niet ver be zijden de waarheid was. Uit het NIPO-nderzoek is naar voren gekomen dat 7 procent van de 1354 ondervraagden 'erg veel last' van de luchthaven ondervindt; 15 procent verklaarde 'tamelijk veel last' van het vliegtuiglawaai te ondervinden en 74 procent verklaarde helemaal geen last van het vliegveld te hebben. Ook op de vraag of de luchthaven gesloten zou moeten worden, kwam het NIPO tot een ongeveer gelijklui dende conclusie als het comité 'werk nemers Zestienhoven. Het comité kwam hier met 86,8 procent 'nee- zeggers' en het NIPO met 72 procent. Uit de NIPO-enquète kwam verder naar voren dat 15 procent vóór slui ting van Zestienhoven is. Het NIPO-rapport zal, evenals inder tijd het werknemersrapport, aan b. en w. van Rotterdam en minister Drees gestuurd worden. Overigens verklaar de de heer J. Eger, voorzitter van het comité Werknemers, dat er wel ge werkt wordt aan het voorkomen van eventuele geluidshinder. Zo bestaat er een plan om de huizen in de lawaai- zone dubbele ramen en een extra dakbedekking te geven. Van onze sociaal-economische redactie NIJMEGEN De schoenfabriek Swift Robinson in Nijmegen zal 290 van de 490 werknemers ontslaan. De directie van het bedrijf heeft gisteren gezegd dat de ontslagen zowel in de produktieve als in de niet-produktieve sector in de loop van dit jaar verleend moeten worden. Met de resterende 200 personeelsleden zal Swift Robinson een middelgrote, gespecialiseerde onderneming zijn, die 500.000 paar schoenen per jaar kan fabriceren. De vakbonden die nog moeten onder handelen over de afvloeiingsregling, hebben er al op gewezen dat de arbeidsmarkt in Nijmegen vrij slecht is. Volgens hen zou aandacht van de regering voor de situatie niet overbo dig zijn. Het besluit van de directie is ge baseerd op een structuurrapport van de schoenindustrie, waarin is gecon cludeerd dat gespecialserde middel grote schoenfabrieken in ons land de beste toekomst hebben. Ook is de directie afgaande op recente invoercijfers van schoeisel, die een stijging van 20 procent te zien geven Deze stijging is een di rect gevolg van de grote loon verschil len in Europa', aldus de directie. UTRECHT Ongeveer 40 militairen hebben gistermiddag op het grasveld voor de Prinses Margriet kazerne in Wezep een sit-down staking gehouden. Daartoe was dinsdagavond besloten door een 'soldatentribunaal' omdat af delingsbestuurder G. Siebrand van de Vereniging Van Dienstplichtige Mili tairen anderhalve week in voorarrest heeft gezeten wegens dienstweigering. Hij is gisteren vrijgelaten in afwach ting van de behandeling van zijn zaak door de krijgsraad, zo heeft de leger- voorlichtingsdienst desgevraagd mee gedeeld. Volgens een woordvoerder van de VVDM heeft de marechaussee een eind gemaakt aan de demonstratie door de spandoeken in beslag te ne men en de vijf soldaten die de span doeken vasthielden met busjes af te voeren. Eerst wilden alle demonstran ten in de busjes stappen omdat zij zich gezamenlijk verantwoordelijk voelden. De namen van 43 demon stranten zijn opgeschreven en zij heb ben van de waamemend-kazerne-com- mandant de order gekregen gistera vond binnen te bli.:ven. Een andere oorzaak is de sterk wisse lende vraag van de schoenhandel. De ze maakt het volgens de bedrijfslei ding nodig, om de produktiecapaciteit in Nederland tot een zodanig niveau terug te brengen dat volledige bezet ting onder alle omstandigheden verze kerd is. Tenslotte wijst de directie op de steeds sterker toenemende invoer van schoenen. Recente cijfers wijzen uit dat het aandeel van de Nederlandse schoenindustrie op de binnenlandse markt is gedaal tot 30 procent. 'De hoge importcijfers worden vooral veroorzaakt door de sterk gestegen lonen in Nederland', aldus de direc tie. Deze ontwikkeling noopt, vervolgt de derzijds heeft het tot gevolg dat een grote categorie schoeisel in ons land niet meer rendabel te fabriceren is wegena de zware concurrentie van uit landen met lager lonen. Op grond van deze overweging heeft de directie besloten haar bedrijf op te splitsen in twee zelfstandig gespecialiseerde een heren, namelijk een voor heren- en jongensschoenen en een voor dames schoenen. met samen een capaciteit van 500.000 paar per jaar. De inkrim ping van het bedrijf treft 180 werkne mers uit de directe produktiesfeer (waaronder 70 vrouwen) en 110 werk nemers in de administratieve en lei dinggevende sector (waarvan 30 vrou wen). Het is de bedoeling om de herstructurering uiterlijk begin 1973 klaar te hebben. Een woordvoerder van de christelijke bedrijfsgroepencentrale Unitas noem de als oorzaak van de slechte gang van zaken bij Swift Robinson ook de problemen met de binnenlandse afzet en de zware concurrentie uit het buitenland. Over een afvloeiingsrege ling zal pas gesproken kunnen worden wanneer de vakbonden inzage hebben gekregen in enkele stukken die ook ter hand zijn gesteld aan de bankrela tie van Swift Robinson. In het eerste gesprek tussen de directie van het bedrijf en de bonden, vorige week, is toegezegd dat de vakbondsbestuurders die gegevens zullen krijgen. Van de zijde van de Industriebond- NW werd gezegd dat de bonden zekerheid willen hebben over de vraag of er na de reorganisatie een directie enerzijds tot specialisatie, an- gezond bedrijf overblijft. DEN HAAG Integrale uitvoering van de nota-Udink betekent niet al leen een eenmalige huurverhoging van twintig procent in 1971, maar eveneens een jaarlijkse van tien in plaats van zes procent. Dit staat in een nota van de PvdA. die zaterdag behandeld zal worden op een perscon ferentie in Utrecht. De nota-Udink gaat ervan uit dat de jaarlijkse huurverhogingen zullen worden aangepast aan de trend van de nieuwbouwhuren. Gegeven een bouwkostenstijging van 12 procent per jaar moet daarom met een jaar lijkse huurverhoging van minimaal tien procent rekening worden gehou den. zo blijkt uit de PvdA-nota. Vol gens een berekening van het Kamer lid Van der Stoel zal de huurstijging binnen vier jaar zelfs 70 procent of meer bedragen. Blijkens de PvdA-nota zal een huur stijging van deze omvang een sterk negatief effect hebben op de pogingen het sociaal-economisch klimaat te ver beteren en de loonstijgingen tijdelijk wat terug te drukken. De werkgevers hebben reeds gezegd dat de huurstij- gingen buiten de prijsindex zouden moeten blijven op basis waarvan de lonen toenemen. In de nota wordt ook geconstateerd dat minister Udink zich afhankelijk heeft gemaakt van de grote particulie re beleggers. Door de afschaffing van de objectieve huursubsidie zou de re gering het laatste wapen uit handen hebben gegeven. In feite garandeert Udink rendement aan de beleggers en laat hij ze de extra winsten. Volgens de nota is het nieuwe systeem praktisch alleen toepasbaar door een monopolis tisch bedrijf. Dit zou dan een over heidsbedrijf moeten zijn. (ADVERTENTIE) Zondag is het weer vader dag. Wat zouden we vader dit jaar nou eens geven? Een doos geurige sigaren. Er is étjjkvoor ieder soort vader vBPWd een passende sigaar^B^M;e vindea Zoek J^^^een lekkere voor'] HAARLEM Het conflict tussen pastoor J. Rijkers uit Schagen en de bisschop van Haarlem mgr. Th. Zwart kruis is bijgelegd. Dit geschiedde na een onderhoud tussen de pastoor en diens raadsman mr. dr. Benno Stokvis en de bisschop en diens vicaris-ge neraal mgr. H. Kuipers. De bisschop ziet van zijn ultimatum (15 juni) af. Pestoor Rijkers zal op 2 juli afscheid nemen van zijn parochie en op die dag de sleutels en beschei den overdragen aan de nieuwe pas toor. De bisschop zal in overleg met de heer Rijkers hem een andere parochie of een passende functie aanwijzen. Aanhoudend droos Van onze weerkundige medewerker De luchtdrukverdeling is nu eindelijk beter. Er bouwde zich een rug van hogedruk op die reikt van een maxi- mum (1030 millibarten noorden van de Azoren tot het zuidelijke deel van de Noordzee. Op de weerkaarten van woensdag was bovendien te zien, dat zich vooral luchtdrukstijgingen vanuit Schotland naar onze omgeving uit breidden. Deze ontwikkeling betekent een be langrijke stabilisering van het weer, waar de buien gisteren overigens al schaars waren. Alleen in het zuidoos ten kwam hier en daar nog een regen- of onweersbui voor. Dergelijke buien zullen vandaag en morgen overal tot het verleden horen. De depressie-activiteit in Polen, boven de Oostzee en in Scandinavië is nog niet geheel van de baan. Zo vormde zich gisteren een nieuw, wat uitdie pend minimum boven Zuid-Polen, dat vergezeld van regen een noordelijke koers insloeg. Dientengevolge blijft de wind hier aanvankelijk in de noord oost- tot noordhoek en zal het vooral aan cle leust koel zijn met geen hogere middagtemperaturen dan 15 of 16 gra den. In het binnenland zijn bij zonnig weer temperatuurmaxima tussen 19 en 21 graden Celsius te verwachten. Dat zijn ongeveer normale waarden voor de tijd van het jaar. Terwijl de neerslagactiviteit in Neder land afnam dinsdag meldde Kol- horn bij Den Helder nog 27 mm neerslag, waaronder hagel, in een half uur tijd gevallen werd in het gebied tussen Wenen en Berlijn giste ren warmere maar onstabiele lucht aangevoerd, waardoor het daar tot donderbuien kwam. We hebben het eerder betoogd: zolang er geen all round hogedrukgebied boven het Eu ropese continent of Scandinavië ligt, houdt de zomer hier en daar nog zwakke plekken. Dit is vooral het geval waar zich in de hogere niveaus nog wat koude lucht bevindt. Daar begint het plafond hier en daar te lekke.i. Van Ameland vernam ik, dat de vakantiegangers daar sinds vorige week vrijdag geen regen meer hebben gezien. Van een onzer verslaggevers SMILDE Tjerk Vermaning, de archeoloog uit Smilde, die volgens eigen over tuiging de Nederlandse geschiedenis met 250.000 jaar verlengde, is een verbitterd man. 'Ik heb mijn tijd en mijn gaven, mij n bijzondere gaven mag ik wel zeggen, aan de wetenschap en vaderlandse gesch iedenis besteed, maar ze hebben mij de erkenning en het geld onthouden,zegt hij. Daarom zegt hij de archeolo gie vaarwel. Hij wil zijn col lectie, die hij in twintig jaar heeft opgebouwd, verkopen en een nieuw bestaan beginnen. De nu 43-jarige Vermaning is van huis uit hersteller en slij per van gazonmaaiers. De ar cheologie was zijn liefhebbe rij. Vanaf 1968 kon hij zijn bestaan erin vinden. De pro vincie gaf hem jaarlijks 10.000 gulden. Als tegenprestatie moest hij het veld in om te speuren naar door onze verre voorouders bewerkt ge steenten. Bovendien stelde hij sinds enkele jaren zijn verza meling ten toon in een als museum ingerichte woonboot in de Drentse hoofdvaart. Jaloezie Zo was Tjerk Vermaning, die weinig opleiding heeft geno ten, toch werkzaam als fullti me archeoloog. Dat heudt nu ep. want de previncie wil hem geen geld meer geven. Maar afgezien daarvan is Tjerk Ver maning het ook beu steeds maar tegen 'uit jaloezie ont stane tegenwerking' van de of ficiële wetenschap op te bok sen. Hij heeft bij Smilde, Hij- ker en Giethoorn stenen werk tuigen gevonden die volgens hem overtuigend aantonen dat het stukje Europa, dat nu Ne derland heet, al 250.000 jaar geleden werd bewoond door mensen die in hun onderhoud voorzagen met het jagen op mammoeten. De officiële we tenschap houdt de rendieren jagers van 15.000 jaar geleden voor de vroegste bewoners. Volgens Vermaning is het be lachelijk om na zijn vondsten nog aan deze theorie vast te houden, maar de met universi taire titels getooide archeolo gen gunnen hem de eer niet. 'Het is een kliek. Allemaal haat en nijd onder elkaar. Ze gunnen het elkaar niet, laat staan dat ze het de amateur Tjerk Vermaning gunnen'. Volgens Vermaning, die van jongs af aan belangstelling voor de pre-historie koesterde, zijn zijn wetenschappelijke prestaties te danken aan para normale begaafdheden. 'In zijn visioenen zie ik pre-histo- rische mensen. De pre-histori- sche mens heeft mij zelfs een belangrijke vindplaats gewe zen. Dat ging zo: 'Ik zag pre historische mensen wandelen in een beekje. Plotseling verloor ik ze uit het oog. Op die plaats trof ik een concen tratie van 428 stenen werktui gen van ongeveer 100.000 jaar oud aan'. Tjerk Vermaning had deze buitengewone gaven en zijn door zelfstudie verworven ken nis graag nog in dienst van de wetenschap gesteld. Maar ze willen hem niet. 'Voor mijn prestaties staat het eredoc toraat. Dat weten ze. Ik ver dien het in rijkdom te leven, maar dat begeer ik niet. Maar ik wil ook niet op de rand van armoede leven'. Verma ning moet nog tot september voor de provincie werken. Vóór die tijd moet hij zijn collectie zien te verkopen. Hij wil haar in één keer van de hand doen. Het provinciaal museum van Drente en de universiteit van Groningen hebben recht van eerste koop. Vermaning hoopt rond te ko men met deze instanties. Daarna wil hij nooit meer ar cheologen van die kant over de vloer hebben. Zijn vrouw laat met stentor stem weten dat het haar moei lijk zal vallen haar ontegen zeggelijk stevige handen thuis te houden, als er nog eens iemand langs zou komen. Tjerk Vermaning zou het liefst een paleontologisch mu seum beginnen. Het geld daarvoor hoopt hij te krijgen uit de verkoop van zijn arche ologische verzameling. Verder hoopt hij dat het Nederlandse volk he mniet in de steek zal laten. Hij vraagt iedereen die vermoedt, iets van paleontolo gische waarde te bezitten, even aan Tjerk Vermaning in Smilde te denken. Beul Als het museum niet van de grond komt. gaat hij met zijn vrouw en zijn 12-jarige zoon naar het buitenland. Hij heeft gelezen dat er in Spanje van overheidswege een beul wordt gevraagd. Dat lijkt hem wel iets. Hoewel hij. zo verzekert hij, het liefst dit handwerk in Nederland zou uitoefenen. Wecrageateldheld van gisteravond 7 uur, maximumtemperaturen van gisteren en neerslag 7-19 uur. Amsterdam onbewolkt 18. 0. De Bilt onbe wolkt 18. 0. Declen onbewolkt 19. 0. Eelde onbewolkt 17, o. Eindhoven regenbul 20. 3. Den Helder licht bew 15. 0. Luchth. R dam onbewolkt 18. 0. Twente onbewolkt 19. 0. Vllsslngen onbewolkt 16. 0. Zuid-Limburg zweer bew. 20. 2. Aberdeen geh bew 18. 0. Barcelona half bew 20. 0. Berlijn half bew. 18. 0. Bordeaux zwaar bew 23. 2. Brussel onweer 20, 1. Frankfort zwaar bew 21, 0. GenOve regenbul 22. 0.1, Helsinki onbewolkt 23. 0. Innsbrück zwaar bew. 24. 0. Kopen hagen licht bew 18. 0. Lisaabon zwaar bew 18. 0.3, Locarno zwaar bew 21. 0. Londen licht bew. 18. 0. Luxemburg half bew 20. 0. Madrid zwaar bew 18. 1. Malaga zwaar bew 25, 0, Majorca licht bew 21, 0, MUnchen re gen 21. 0 1, Nico regen 19, 20. Oalo half bew 19, 0. Parijs zwaar bew 22. 0, Rome 1. bew 21 2. Stockholm licht bew 21. 0. Wenen zwaar bew 22, 0, ZOrlch onbewolkt 21. 0, Caia Blanca zwasr bew 21. 0 3. Las Palmas licht bew 23. 0. Tunis onbewolkt 28 0. Spilt regen 28. 0.1. vOcmmRome Hoog water 18 juni: Vllsslngen le getij 8.14 - 2e geUJ 17.38. Haringvliet e d. Zeezijde 7.00 - 19 2 Rotterdam 8.19 20.26. Schevenlngen 8 20 - 18.44. iJmulden 7.04 - 19.28, Den Helder 11.15 - 23 45. Harlingen 1.37 - 13 33, PelfzIJI 3.22 - 15 25.

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 11