I )rinkwater wordt twee keer zo duur Meijnderts zou zichzelf tegenspreken ederland zal zijn Spraken nakomen examenregeling ontwikkelingshulp Boekhouder maakt wereldreis van verduisterd geld komende tien jaar: Uitstel van Rijnconferentie j Wescon mogelijk inder ontslagen reus Faggioni rtrekt heimelijk er de grens Groningse graanbeurs Commissie-Claus trekt gelden uit voor voorlichting Vakbeweging wil praten over punten van geschil Zijlstra niet optimistisch over ons land Lid van commissie-Van Rijckevorsel klapt uit de school Meerderheid plan-Ter Apel steeds kleiner Het weer /KWARTET WOENSDAG 14 JI~M 1972 Binnenland T.'l K.% onze parlementsredactie (HAAG Het drinkwater wordt in de komende tien jaar bijna van 80 procent op basis van bet huidige prijsniveau. Mini: hygiëne) heeft dit gisteren in de Eerste Kamer meegedeeld. „.verhoging is een gevolg van •antische investeringen die Ne- |d zich in de komende jaren [getroosten om zijn drinkwater- Kening in verband met de slechte ïteit van het oppervlakte-water te stellen. Met deze investerin- naar schatting een bedrag feid zijn van 6 7 miljard gul ler Stuyt verwacht dat de verho lvan het drinkwatertarief vooral grootgebruikers, zoals de indus- iard zal aankomen. Hij acht het m niet onwaarschijnlijk dat het een aantal industrieën aantrek- L J zal worden het gebruikte water Cquw te zuiveren (recycling). De gebruiker zal van de prijsver- zeker als die geleidelijk wordt öerd, weinig merken. De prijs et drinkwater varieert thans van cent tot een gulden per m3. twee keer zo duur, namelijk een iter Stuyt (Volksgezondheid en AMSTERDAM De 50-jarige boek houder C. V. uit Haarlem heeft in Amsterdam bekend dat hij zijn werk gever, een clichéfabriek in de hoofd stad de laatste anderhalf jaar voor tenminste 150.000 gulden heeft opge licht Het grootste deel van het geld is volgens de boekhouder opgegaan aan een wereldreis. De boekhouder heeft verteld dat hij reizen heeft gemaakt onder meer naar Nepal, India, Hong Kong en de Filip- In Parijs zou hij beroofd zijn van zijn paspoort en van ongeveer 50.000 gulden. Daarvan heeft hij echter geen aangifte gedaan. De reisverhalen van de boekhouder zijn voor de politie moeilijk te contro leren omdat de man geen paspoort meer heeft. Het enige (geringe) hou vast wordt gevormd door een tweetal stickers uil Aziatische landen op de koffer van de verdachte. De politie houdt er terdege rekening mee dat hij een behoor/ijk bedrag achterhoudt 'voor later'. De boekhouder zegt met een auto van Parijs naar Amsterdam gereden te zijn. Hij zou zijn teruggekomen omdat het geld op was en omdat hij vreesde maandenlang in een Aziatische cel opgesloten te worden in afwachting van zijn uitlevering. Een deel van de verduistering zou hij gepleegd hebben door zijn baas onder- dertekende cheques met een paar hon derd gulden te verhogen. Het verschil met het werkelijke bedrag waarvoor de cheques werden uitgeschreven stak hij in zijn eigen zakKort voordat V. in april verdween hoorde hij dat er accountantscontrole kwam en toen sloeg hij in een keer zijn grootste slag: met één cheque inde hij 82.000 gulden en vertrok naar het Verre Oosten. Kort na zijn verdwijning werd zijn opsporing verzocht. In het buitenland had V. van dat opsporingsverzoek ge hoord. Hij was al eerder wegens ver duistering met de politie in aanraking geweest. jarbekkens ivesteringen hebben voorname- sijbetrekking op de aanleg van en infiltratiebekkens, waarvoor dnjamenhangend plan is opgesteld. 4i bekkens zullen ondermeer wor- ap- angelegd in de omgeving van de Groningen, het IJsselmeer en de Maas in Limburg. Het gigan- Biesbosch-spaarbekken, dat Rot- van drinkwater zal voorzien, is i2.stioeg gereed. Een infiltratiebek- tal waarschijnlijk worden aange- (3 Gaat deze noodsituatie tot het verleden behoren, nu het Bies- bosch-spaarbekken nagenoeg ge reed is? legd op de Veluwe. De plannen daar voor zijn al in een vergevorderd sta dium. Minister Stuyt bleek gisteren redelijk optimistisch over de perspectieven van het spaarbekken in de Biesbosch. De slechte kwaliteit van het Maaswa ter, waarmee het spaarbekken zal wor den gevoed, zal naar zijn overtuiging stellig verbeteren. Hij baseerde zijn optimisme op de besprekingen die Nederland met België over dit pro bleem voert. Zo zijn beide landen het er nu al over eens geworden, dat de normen die België voor de kwaliteit van het water van het Albertkanaal (de drinkwaterleverancier voor Ant werpen) hanteert, ook behoren te gel den voor het Maaswater. De suggestie van het Kamerlid Van Huiten (PPR) om drinkwater via een pijpleiding aan te voeren uit de Ar dennen of de Eifel in Duitsland is naar de mening van dr. Stuyt onuit voerbaar. Het drinkwater zou dan cir ca 7 gulden per m3 moeten opbren gen. Minister Stuyt bleek ook weinig ge porteerd voor de mogelijkheid het water te ontzilten. 'We moeten het oppervlaktewater tot iedere prijs zo goed mogelijk houden. Een alternatief dat uitgaat van de slechte kwaliteit van het drinkwater is om die reden al ongewenst', aldus de heer Stuyt. De minister verwacht dat na de milieu conferentie in Stockholm 'grote verbe teringen kunnen optreden'. ADVERTENTIE Van onze Haagse redactie DEN HAAG De ministersconferen tie over de situatie van de Rijn die 17 en 18 juli in Den Haag zou worden gehouden is uitgesteld. De deelnemen de Rijnoeverstaten zullen vermoede lijk niet eerder dan in de herfst rond de tafel gaan zitten. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken zei gisteren dat tot uitstel is besloten omdat een aantal zaken die voor het slagen van de conferentie van belang zijn, nog niet afgerond zijn. Men vindt het daarom beter op een later tijdstip bijeen te komen. Ongetwijfeld heeft de gang van zaken bij de internationale Rijncommissie, het ambtelijk overlegorgaan van de Rijnoeverstaten. mede geleid tot het uitstel. Op de laatste conferentie van deze commissie in Parijs werd in principe overeenstemming bereikt over de zoutlozingen in de Rijn en het voorkomen van de thermische verontreiniging van deze rivier. Een aantal andere zaken, zoals de regeling voor de lozing van zware metalen, werden toen wegens tijdgebrek niet af gehandeld. De Rijncommissie verga dert daar op 12 en 13 juli opnieuw over. HAAG Minister C. Boertien heeft gisteren de Eerste Kamer ikerd dat de regering het uiterste zal doen om haar verplichtin- te komen met betrekking tot het volume aan ontwikkelings voor de komende jaren. 'Het minimum is nog niet in exacte rs te zeggen, maar het mag niet of nauwelijks afwijken van wat pe nternationaal hebben toegezegd, namelijk dat in 1975 voor het leidsaandeel in de ontwikkelingshulp de 0,7 pet van het bruto naai produkt zal worden bereikt. g90. luister verklaarde dat de resulta- ■*in UNCTAD III onbevredigend :weest en kondigde aan dat hij met zijn ambtgenoten een na- eeJanalyse zal maken van deze con- tie. Een van de belemmeringen >w< ulke conferenties achtte hij het en in belangentegenstellingen téfjl er in tal van zaken moet uitgegaan van een gemeen telijk belang. Anders kan er van werkelijk deelgenootschap van de kkelingslanden geen sprake zijn M rordt het ontwikkelingsvraagstuk zijn oordeel ook onhanteerbaar de mobilisatie van de publieke 70- e. 1-4 was voor de heren Albeda (AR) p )raijer (D'66) aanleiding tot de ,S2'J& of hierin niet opnieuw van een iniemodel wordt uitgegaan ter cet resultaat van de UNCTAD de *A ikkelingslanden nauwelijks een oerfre weg laat dan confrontatie. De Albeda stelde dat men ook de igentegenstellingen niet moet 2i (ezelen omdat het anders hele- ii« onmogelijk wordt de belemme- n onder ogen te zien en uit de k te ruimen. Boertien zei dat het door gehanteerde model van internati- solidariteit vooral beleefd moet en in het aanvaarden van verant- «lelijkheid voor de ontwikkelings- 40 egie. 'Als je tot niets bereid bent. Peel je inderdaad het recht om i. het harmoniemodel uit te gaan', 5 I hij. -•e' iko een onzer verslaggevers p K BIJ DUURSTEDE Het Itali- ;,£se circus Faggioni is in de nacht maandag op dinsdag in alle stilte België vertrokken, met achterla- oi van de Nederlandse medewerkers 37! artiesten. Nadat maandagavond in "C was opgetreden, verzocht de di- ie de artiesten naar Wijk bij irstede te gaan, waar dinsdagmid- om drie uur zov. worden opgetre- Volgens een woordvoerder van iederlandse medewerkers bleek in racht van een leverancier van de „Wrten in Leidschendam, dinsdag be- te zijn gelegd op het circus, dat iyelijk in grote financiële moeilijk- ra verkeerde. De in de steek gela- personeelsleden hadden al zes we tten salaris uitbetaald gekregen, laatste drie dagen was ook geen meer verstrekt door de kantine en. De andere EEG-landen zijn in hun houding in het algemeen niet verder gegaan dan het EEG-standpunt, alleen Nederland heeft wat accenten gelegd om aan te geven welk belang het hecht aan het ontwikkelingsvraagstuk*. De EEG moet zich, naar hij zei, dringend beraden onder meer door ontmoetingen van de ministers van ontwikkelingszaken over een actief gemeenschappelijk beleid, temeer om dat belangrijke kwesties als de han delspolitiek en het landbouwbeleid reeds buiten het beleid der nationale overheden zijn komen te liggen. Gezien de zeer verschillende visies over het vraagstuk tussen de EEG- partners kan het niet anders dan een geleidelijk proces zijn. De minister bestreed de indruk die men hier en daar van hem heeft dat hij bezwaar zou hebben tegen geboortenbeperking in de ontwikkelingslanden. Na het rapport van de Club van Rome zal overigens niemand meer aannemen dat het bevolkingsvraagstuk in de ont wikkelde landen minder klemmend is. Hij vestigde de aandacht op een nieuw en naar zijn oordeel verant woord opgezet programma van de We reld gezondheidsorganisatie waarvoor reeds 250 miljoen dollar aan fondsen zijn ingebracht plus 150 miljoen dol lar van de Wereldbank. Bangladesj wordt het volgende con- centratieland voor de Nederlandse ontwikkelingsinspanningen. De parti culiere niet-commerciële organisaties met welke de minister over de keuze van een volgend concentratieland had overlegd vonden dat nogal een afwij king van hun gemeenschappelijk ad vies. (Zij hadden een combinatie van Botswana, Swazi en Lesotho voorge steld - red.), maar de minister betoog de dat men toch niet om de reusachti ge problemen van de nieuwe natie Bangladesj heen kon gaan. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren in grote meerderheid haar instemming betuigt met de door minister De Brauw (wetenschappelijk onderwijs) verdedigde herziening van de regering voor de toegang tot acade mische examens. Deze herziening is noodzakelijk omdat nu de leerlingen van atheneum en gymnasium nieuwe-stijl naar de uni versiteit en hogeschool gaan. Het einddiploma van deze opleidingen (het voorbereid wetenschappelijk on derwijs) geeft in principe toegang tot de examens in iedere studierichting. Het academisch statuut zal echter pre- dies aangeven welke vakken in het VWO-eindexamenpakket moeten voor- xt J komen, wil de aspirant student recht- JNO^ OIlClCrZOGK. streeks worden toegelaten tot het af leggen van examens in een bepaalde^11 studierichting. Heeft de VWO-leerling S11GII0 DCrCCllllll^ een vakkenpakket gekozen dat niet Ed. Laurens Continental 20 mildest Virainia claarettes. geheel aan de bepalingen in het aca demisch statuut voldoet, dan moet hij eerst een voortentamen afleggen. Hij moet dit voortentamen dan afleggen in de vakken die wel als verplicht voor een bepaalde studierichting gel den, maar waarin hij- geen eindexa men heeft gedaan. Voor de toelating voor een examen mag het academisch statuut slechts twee vakken als eindexamenstof ver plicht stellen. Minister De Brauw maakte ernstig bezwaar tegen een mo tie van het SGP-kamerlid Verbrugh die naast de twee verplichte vakken nog een derde 'advies-vak' wilde in voeren. Hij wees erop dat dit advies al gauw als verplichting zou worden gezien. Door drie op de zeven VWO- eindexamenvakken verplicht te stellen om later een bepaalde studierichting te volgen wordt, aldus de heer De Brauw, inbreuk gemaakt op het prin cipe van keuzevrijheid voor de VWO- leerling. De motie zal vandaag in stemming komen. GRONINGEN Het aanbod op de Groninger graanbeurs was van gerin ge betekenis. Enkele partijtjes tarwe werden met ƒ39.60 betaald. De betere soorten haver bedongen ƒ32,-. Voor goed blauwmaanzaad besteedde men van 146,- tot 140,-. Voor een extra mooie partij was nog iets meer te maken. Voor goed kartwijzaad werd ƒ240 geboden. Van een correspondent DEN HAAG Er vindt nog geen onderzoek plaats naar de mogelijkheid van het snelrecht (de onmiddellijke voorgeleiding voor de kantonrechter). Aldus heeft minister Van Agt van justitie geantwoord op schriftelijke vrage nvan het Tweede-Kamerlid Roet hof (PvdA). De bewindsman deelde mee, dat de Amsterdamse officier van justitie, mr. J. Hartsuiker inderdaad aan de pers liet welen dat hij met het idee speelt een in het wetboek van strafvordering voorziene methode te gaan hanteren om sneller te kunnen reageren op kleine criminaliteit. Daarbij zat, aldus de minister in zijn antwoord, de ge dachte voor dat men effectiever tegen deze criminaliteit, die ook veelvuldig door vreemdelingen zonder bekende woon- of verblijfplaats wordt begaan, zou kunnen optreden. Volgens minister Van Agt houdt het idee geen rechtstreeks verband met het Vondelparkproject. Het lijkt hem niet in strijd met het door de Amster damse gemeentebestuur inzake de toe gankelijkheid van het Vondelpark vastgestelde beleid. Nu het gaat om een mogelijke uitwer king van ideeën over een snellere be rechting ligt het overleg met het gemeentebestuur minder voor de hand dan overleg met de zittende magistratuur, de balie (advocaten) en de politie, aldus minister Van Agt. Het gemeentebestuur van Amsterdam is wel van het idee op de hoogte. DEN HAAG De Nationale commis sie ontwikkelingsstrategie heeft in de elfde plenaire vergadering in het to taal 1.25 miljoen gulden ter beschik king te stellen voor voorlichtingspro jecten op het gebied van de ontwikke lingshulp. De gelden gaan naar platte lands-jongerenorganisaties, sociale aca demies, volkshogescholen, bibliothe ken en radio-volksuniversiteiten. Ook plaatselijke acties krijgen geld. Boven dien zal 1 miljoen gulden ter beschik king worden gesteld van een voorlich tingsproject van de stichting ontwik kelingssamenwerking. Het project, dat over meerdere jaren zal lopen, is gericht op de problemen, die werkne mers zullen ondervinden bij de verbe tering van de internationale arbeids verdeling. DEN HAAG Sociale deskundigen en de voorzitters van de drie confessi onele fracties in de Tweede Kamer hebben gisteren een uiteenzetting aangehoord over de discussienota van de vakbeweging inzak het arbeids voorwaardenbeleid voor 1973. CH-fractievoorzitter drs Tilanus zei na afloop van het gesprek de indruk te hebben dat de vakbeweging open staat voor een gesprek met de werkgevers over alle punten, waarover nog ver schil van inzicht bestaat. Van een onzer verslaggeefsters HILVERSUM Dr. J. Zijlstra, presi dent van De Nederlandsche Bank blijkt, in tegenstelling tot wat de meeste Nederlandse kranten gisteren meldden, niet zo optimistisch te zijn over de economie van ons land. Twee dagen geleden sprak de heer Zijlstra in Bazel op een bijeenkomst van de Bank voor Internationale Beta lingen. Hij zei daar dat hij met minder pessimisme sprak over de eco nomische situatie in veel landen, om dat het ernaar uitzag dat men daar weer aan de stijgende lijn kon begin nen. Met die landen waar de stijgende lijn weer begint, heeft de heer Zijl stra echter Nederland niet bedoeld, zo vertelde hij gisteravond in 'Hier en Nu', de actualiteitenrubriek van de NCRV-televisie. 'In Nederland bestaat nog steeds die benauwende loon- en prijsspiraal. Wanneer wij die niet onder de knie kunnen krijgen, zal de opgaande con junctuur zichzelf wurgen,' aldus de heer Zijlstra. Er zijn in Nederland op het ogenblik wel enkele tekenen van ombuiging van de stagnatie in de industriële produktie, maar van een verbetering in de werkgelegenheid is nog geen sprake. Nederland loopt op het ogen blik dan ook bepaald niet voorop bij de landen, die het economische diep tepunt gepasseerd zijn,' aldus dr. Zijl stra. Van een onzer verslaggevers GRONINGEN De bewering van generaal F. E. Meijnderts dat er in Groningen geen militair oefenterrein nodig is, is precies tegenovergesteld aan wat deze zelfde generaal heeft gezegd toen hij werd gehoord door de commissie-Van Rijckevorsel. Dit zei prof. mr. L. J. Brinkhorst op een forumavond van PPR, PvdA en D'66 in Groningen. onze soc.-economische redactie "CHT De directie van Wescon in een gesprek met de vakbon- over personeelsinkrimping bij dit 'jf een voorstel gedaan, dat een henlijke vermindering van het lc.j jal voorgenomen ontslagen in- 3c: «IL De vakbonden gaan dit voor bespreken met de montageraad, ondernemingsraad van Wescon. li onz .a 1ECI n I Zoals bekend pleitte generaal Meijnderts. commandant van het eerste legerkorps en hoog ste NAVO-chef in Nederland, onlangs oefeningen in Canada. 'Het valt me zwaar om men sen in discrediet te brengen', aldus prof. Brinkhorst, die zelf lid was van de commissie- Rijckevorsel en het minder heidsstandpunt van deze com missie deelt. 'Maar ik vind het toch wel vreemd wat de gene raal nu doet'. Dr. B. de Gaay Fortman, die namens de PPR aan het fo rum deelnam, vond het niet zo vreemd. Toen men generaal Meijnderts indertijd voor de commissie polste, werd de vraag zo gesteld alsof er een ongelimiteerd budget beschik baar was voor defensie. Nu heeft de generaal echter reke ning moeten houden met prio riteiten en in zijn nota komt dat tot uiting. Volgens De Gaay Fortman staat niet alleen generaal Meijnderts maar het grootste deel van de legertop op het standpunt dat er eerst allerlei andere dingen moeten gebeu- Generaal Meijnderts: dras tisch omgezwaaid? ren. 'Het leger heeft andere prioriteiten, en als men dan nog wat géld over heeft, zou men een oefenterrein bij Ter Apel wel leuk vinden', aldus De Gaay Fortman. Volgens hem heeft het leger niets aan een oefenterrein van beperkte omvang omdat de militairen het terrein in een mum van tijd kennen. Prof. Brinkhorst zei desge vraagd zijn standpunt eventu eel opnieuw te willen bezien als de uitlatingen van gene raal Meijderts inderdaad Juist zijn. 'Ik ga echter voorlo pig uit van wat hij voor de commissie heeft gezegd. Ik kan me moeilijk voorstellen dat de man in drie maanden zo drastisch omgezwaaid is', aldus de Groningse hoogle raar. 'Ik heb me gebaseerd op de gegevens die toen werden ge lanceerd en als die gegevens veranderd zijn, zullen we de zaak opnieuw moeten bekijken. In feite heeft de heer Brink horst uit de school geklapt door mee te delen, wat gene raal Meijnderts in de commis- Rie-Van Rijckevorsel heeft ge zegd. 'Daarom heb ik maar de vrijheid genomen in mijn re actie wat uit de nota-Meijn- derts te vertellen', aldus de Gaay Fortman. Een andere zaak is dat inmid dels, volgens de inlichtingen van het actiecomité, de even tuele parlementaire meerder heid voor het plan-Ter Apel «teeds meer afkalft. Met name in de fracties van de ARP en de WD neigen steeds meer leden op grond van technisch- militaire bezwaren tot afwij zing van het plan. Geleidelijk beter Er heerst tot nu toe in juni in de hogere niveatis een zuidelijke circula tie, die reikt van Noord-Afrika tot over Zuid-Scandinavië. Ook zonder weerkundige instrumenten of Sahara- zandregens (zoals op 7 februari van dit jaar) is dat vast te stellen. Een inwoner van Blokzijl vond een ballon, die was opgelaten tijdens een school feest in Lonnemeza in de Pyreneën. De ballon legde in één dag tijd meer dan 1500 kilometer af. Verder zijn er het afgelopen weekend bij het natuur terrein De Braakman bij Terneuzen drie spierwitte zilverreigers gesigna leerd, evenals plotseling opduikende vlindersoorten uit Noord-Afrika. Die zijn waarschijnlijk ook door de sterke zuidelijke hoogtewind naar onze stre ken gevoerd. Erg veel profijt hadden wij van deze zuidelijke stromingen tot nu toe niet. De temperatuur bleef aan de lage kant en ook gisteren was de hogere atmosfeer nog voldoende koel om plaatselijk buien te doen ontstaan met een enkele onweersontlading. De aktiviteit was overigens wel geringer dan daags te voren. De luchtdruk stijgt nu in onze omge ving, Duitsland en over Zuid-Scandi navië wat mee zal brengen dat er geleidelijke verbetering op komst is. In ons land zal de laatste bui op dit ogenblik vermoedelijk nog niet geval len zijn een lokale cumulonimbus kan zich in de loop van de middag nog wel vormen maar toch zullen de zonnige perioden belangrijker wor den. De temperatuur blijft vooral aan vankelijk nog vrij laag, met 15 tot 17 graden, maar dieper in het binnen land kan het kwik al tot om en nabij de twintig graden Celsius komen. In de tweede helft van deze week voorzien wij een verdere temperatuur stijging in de richting van 25 graden Celsius, de welbekende zomerse grens. Dit kan gebeuren aangezien er tussen een rug van hoge druk ten noorden en noord-oosten van ons land en een opdringende depressie uit Spanje met oostelijke tot zuid-oostelijke winden warmere lucht zal worden aange voerd. Wecrrapporten van gisteravond 19.no uur: Amsterdam onbewolkt 18 0, De Bilt licht be wolkt 19 0. Doelen licht bewolkt 19 0. Kolde zwaar bewolkt 19 0. Eindhoven licht bewolkt 20 0. Den Helder licht bewolkt 16 0.3. Luchth Rtd licht bewolkt 18 0. Twcnthe halt bewolkt 19 0. Vlisslngen licht bewolkt 17 0, Zd Lim burg half bewolkt 21 0, Aberdeen licht be wolkt ld 0. Athene onbewolkt 30 0, Barcelo na zwaar bewolkt 21 0. Berlijn licht bewolkt 16 0, Bordeaux licht bewolkt 34 0, Brussel half bewolkt 20 I. Frankfort licht bewolkt 20 0. Genève zwaar bewolkt 18 0. Helsinki half bewolkt 22 0. Innsbrück licht bewolkt 17 0. Kopenhagen half bewolkt 15 4. Lissabon half bewolkt 19 0, Locarno zwaar bewolkt 15 2. Londen zwaar bewolkt 19 0. Luxemburg onweer 19 9, Madrid geheel bewolkt 18 0. Ma laga licht bewolkt 23 13. Mallorca zwaar be wolkt 24 I. Münchcn zwaar bewolkt 15 0. Mee Spilt zwaar bewolkt 25 0. Stockholm half be- wolkt 23 0. Wenen zwaar bewolkt 22 0. Zürlch zwaar bewolkt 17 0, Casa Blanca zwaar be wolkt 23 0. Tel Avlv licht bewolkt 26 0. Tunli zwaar bewolLt 26 0. 6.13-18.39. Rotterdam 7.29 19.34, Schevenlng# Hoog water IS Juni: Vlisslngen le getij 5.26. 2e getij 1 .42. Haringvliet aan de Zeezijde 6.13-18.39, Rotterdam 7.29-19.34, Schevcnlngen 5.38-18.06. IJmulden 6.1818.46. Den Helder 10.41-23.09, Harllngen 0.48-12.56, Delfzijl 2 41- 14.47

Nieuwe Leidsche Courant | 1972 | | pagina 5